Kucyzm. Co nas czeka, gdyby opozycja wygrała wybory w 2023

Z  cyklu wielcy blogerzy, znakomite teksty  i ciekawe tematy, polecam kolejny świetny tekst znanego blogera @Humpty Dumpty

Oto kierunek, jaki niezawodnie przyjmie Polska polityka zagraniczna (wewnętrzna także), kiedy tylko oPOzycji uda się zrealizować 8-letnie już obietnice.
                                             
Zacznijmy od nestora. Jego oPOzycyjność Waldemar Kuczyński (właściwie to Marian Waldemar, ale Waldi brzmi tak jakoś bardziej europejsko) za młodu otarł się o środowisko zainfekowane trockizmem. O tym nurcie ortodoksji marksistowskiej wystarczy pamiętać, że Związek Sowiecki podczas Wielkiego Terroru jawił się… oazą wolności wobec zamierzeń Trockiego i jego akolitów. By zrozumieć, jak bardzo odjechana była ta na szczęście tylko teoria warto zapoznać się ze słynnym Listem do Partii Kuronia i Modzelewskiego.

Warto również zapamiętać obcobrzmiące słowo – entryzm. Oznacza ono po prostu strategię przenikania trockistów do istniejących już organizacji i powolne przekabacanie ich na swoją stronę.
Tym właśnie należy tłumaczyć zalew różnej maści doradców pierwszej Solidarności, wśród których znalazł się Kuczyński. Nie zabrakło również Modzelewskiego i Kuronia.

Zostawmy jednak zmarłych w spokoju. Oni mają już za sobą swoje 5 minut i, na szczęście, Polsce za bardzo nie zaszkodzili.
Co innego „pan Waldemar” (pod takim nickiem straszy na twitterze). Oto raptem 3 sierpnia pisze na swoim profilu:
Wielokrotnie pisałem o groźnym dla nas wyciu na Niemcy. Przedwczoraj haniebnie Morawiecki. To wzbudzi nienawiść do Polaków. I kiedyś "perszeron" spyta czemu trzecia część jego łąki należy do "kucyka" za Odrą. Niemcy nie muszą być jagnięciem, jak dziś. Nie zapomnijmy tego.
Polska w stosunkach między Rosją a Niemcami była już nazywana pokracznym bękartem układu wersalskiego. Kucyk brzmi lepiej, aczkolwiek nadal lekceważąco.
Na zwróconą przez innego usera uwagę Kuczyński odpowiada:
Polska jest wobec Niemiec kucykiem. Gospodarka Niemiec decydująca o ich wadze, także potencjalnie militarnej, to SZEŚĆ gospodarek Polski.

A jeszcze wcześniej politykę PiS wobec Niemiec nazywa… zbrodniczą.

Najwyraźniej tęskni za spijaniem z ust byłej kanzlerin każdego życzenia i spełnianie go bez próby jakiejkolwiek dyskusji, czym odznaczał się pewien premier III RP, późniejszy „krul Europy”.
Bo jeśli nie będziemy stali w pozycji wyczekującej i nie reagowali posłusznie na każde życzenie, czeka nas ponowne starcie z map!
Cóż, większa część życia spędzona w państwie podbitym przez Związek Sowiecki musiała pana Waldemara odpowiednio uformować.To mentalność niewolnika, którego protezą wolności jest wybór pana, któremu może służyć.
On po prostu wie, że Polska nie ma szans na Niepodległość. Może wybierać jedynie pomiędzy Moskwą a Berlinem.
Akurat na stare lata Kuczyński woli Berlin…
A co sądzi oPozycyjna młodzież?
Oto młodszy od pana Waldemara o blisko 20 lat Jacek Żakowski również nie ukrywa zbrodniczej napaści werbalnej PiS-u na ciągle jeszcze życzliwe nam Niemcy.

W tekście o nieco przydługim tytule Nowa kadencja Sejmu musi się zacząć od powołania komisji śledczej w sprawie wpływów Kremla (elektroniczna wersja GazWyb) oraz nieco skróconym w wersji papierowej Zbadać wpływy Kremla czytamy:
Zamiast pozwać Rosję o wypłatę przyznanych w Poczdamie reparacji z sowieckiej strefy okupacyjnej, które Stalin nam ukradł po wojnie, pisowscy funkcjonariusze plotą o bezpośrednich reparacjach od Niemiec, których nie przewidział żaden zawarty traktat.
https://wyborcza.pl/7,75968,28...(link is external)

Ta konferencja w Poczdamie była spotkaniem tzw. Wielkiej Trójki, czyli USA, Wielkiej Brytanii i Związku Sowieckiego.
Pytanie, czy ustalenia arbitralnie dokonane przez ówczesnych przywódców tych państw mogą wiązać kogokolwiek jest pytaniem retorycznym.
Poza tym enigmatycznie stwierdzono, że Polsce należy się 15% odszkodować wypłacanych Rosji.
Żakowski jednak musi znaleźć choć pozór argumentu prawnego.
Swoją drogą to dość ciekawa konstrukcja, bo jeszcze nie tak dawno ta sama Gazeta Wyborcza twierdziła, że Polska zrzekła się odszkodowań od Niemiec z dniem 1 stycznia 1954 roku.
Kto nie pamięta, niech sprawdzi tutaj:
https://wyborcza.pl/7,75398,22...(link is external)

Cóż, najwyraźniej żurnaliści z Czerskiej wystraszyli się opinii publicznej, dość mocno oburzonej powoływaniem się na rzekomo wolną wolę namiestnika sowieckiego Bieruta i traktowaniem PRL-u z lat 1950-tych jako prawdziwie suwerennego Państwa Polskiego.
Tak więc po 5 latach mamy nową konstrukcję.
To oczywiście nie koniec zmian, jakie zapowiada „młodzieniec” oPOzycyjny Żakowski.

Jeżeli jednak naprawdę ma nam się udać stworzyć rynkową demokrację na gruzach pisizmu, musimy przede wszystkim usunąć gwoździe, które mamy w butach. O części z nich rozmawiamy. O zdemoralizowanym Kościele żerującym na państwie, na ludzkiej naiwności i biedzie. O usensownieniu podatków i wydatków. O przywracaniu ich właściwej roli instytucjom z sądami i prokuraturą na czele. O budowaniu demokratycznego ładu w mediach, nauce, kulturze, edukacji i kilku innych dziedzinach. O odbudowaniu polskiej dyplomacji i pozycji Polski w wolnym świecie. O przywróceniu praw mniejszościom oraz kobietom, a także o uznaniu tych praw, których wcześniej nie miały, choć im się słusznie należą. Nic z tego nie będzie łatwe, ale musimy dać radę albo pisizm błyskawicznie wróci w jeszcze gorszej formie.
(ibid.)

Przyznam, że przeraża mnie szczególnie wizja przywrócenia praw mniejszościom oraz kobietom, a także o uznaniu tych praw, których wcześniej nie miały, choć im się słusznie należą.
Tu nie chodzi jedynie o prawo do aborcji bez jakichkolwiek ograniczeń. Diabeł, jak zwykle tkwi w szczegółach. Oto zdaniem 65-letniego żurnalisty należy uznać również te prawa, których wcześniej grupy mniejszościowe nie miały, ale im się słusznie należą, bo inaczej... wróci PiS.

To oznacza, że zostaną poczynione odpowiednie zmiany w prawie tak, aby nawet najlżejsze słowo krytyki środowisk mniejszościowych (nie okłamujmy się, chodzi przecież wyłącznie o LGBT+) czy też wspomnienie, że aborcja to nie jest zabieg pozbycia się „zlepku komórek”, ale zabicie człowieka, prowadziło do odpowiedzialności karnej.
Najwyraźniej przegrywane od dwóch kadencji wybory doprowadziły oPozycję do uznania konieczności dokonania zmiany prawa tak, aby jakaś dziwaczna demokracja nie pozbawiła władzy tych, którzy wedle swojego mniemania powinni ją sprawować na wieki.

To nie koniec rewelacji młodzieńca ideologicznego.
Najważniejsze odkrycie żurnalisty Żakowskiego to zdemaskowanie wszechobecności Kremla w „państwie PiS”.
     Takich tygodni z grubymi rosyjskimi śladami w działaniach pisowskiej władzy mieliśmy już bezlik – od kłamstwa smoleńskiego i afery podsłuchowej poczynając.
(ibid.)

Przyznam, że choć jestem przyzwyczajony do coraz większych odlotów rozumu żurnalisty Żakowskiego to nawet mnie zaskoczył.
Kłamstwo smoleńskie w nowomowie żurnalistów z Czerskiej oraz tzw. oPozycji oznacza bowiem… kwestionowanie wyjętej z łokcia opinii niejakiej Anodiny.
Tak więc zdaniem Żakowskiego kwestionowanie słów Putina i jego akolitów jest działaniem… w interesie tegoż Putina i obecnej Rosji.
Natomiast postępowanie zgodne z wolą Kremla jest w istocie wymierzone przeciw Rosji.

Poniekąd jest to zrozumiałe, gdyż inaczej nie da się przedstawić Tuska jako oponenta rosyjskiego despoty.
Zbyt świeżo w pamięci tkwią jeszcze żółwiki wymieniane z Putinem po śmierci Lecha Kaczyńskiego.

                                      

6.08 2022 r.
https://niepoprawni.pl/blog/humpty-dumpty/kucyzm-co-nas-czeka-gdyby-opozycja-wygrala-wybory-w-2023-roku

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-08-2022 [12:25] - Tezeusz | Link:

Jaka opozycja POpaprańców to zewnętrzna grupa zdrajców liżących osrane dupsko bandyty putlerka i niemieckich interesów..
To  głównie, jak podają media, to już V kolumna wrogów Polski.

Obrazek użytkownika u2

07-08-2022 [14:15] - u2 | Link:

„pan Waldemar” (pod takim nickiem straszy na twitterze)

Na formę pani/pan trzeba zasłużyć. Nikt przyzwoity nie tytułuje tak kucyka :-)

Obrazek użytkownika Kaczysta

07-08-2022 [17:37] - Kaczysta | Link:

POmyśleć tylko, że i tak znajdą się debile którzy będą głosować na Patologię Obywatelską

https://pbs.twimg.com/media/FZkZEF3XwAQ-1iU?format=jpg&name=small

Obrazek użytkownika Marek Kudła

07-08-2022 [16:23] - Marek Kudła | Link:

Nie łudźcie się Polacy, bo PO obiecanego  raju wam nie zbuduje !  Zamiast obiecanego raju w latach 2007-2015 mieliśmy bowiem dwa miliony głodujących dzieci, najniższe płace w Europie, rozwaloną służbę zdrowia , najwyższą w dziejach Polski emigrację Polaków i do tego 1 bilion złotych długu !
Te 8 lat ich rządów, to ruina wszystkich dziedzin życia gospodarczego, politycznego i społecznego, oraz nieprawdopodobna korupcja. Określenie Polski Kupą Kamieni przez ministra spraw wewnętrznych Sienkiewicza to była po prostu RUINA !  Czy wam Polacy nie wstyd, że po takiej katastrofie politycznej, PIS ma jedynie 30 % poparcia, natomiast lewactwo 60 % ?  Czy wy Polacy chcecie naprawdę tego, o czym piszę powyżej ?  Pytam was, bo to co robicie nie nest normalne !!!
 

Obrazek użytkownika Jabe

07-08-2022 [20:32] - Jabe | Link:

Rzecz w tym, że nie wszystkim wystarczają propagandowe bajania, jak te o milionach głodujących dzieci.

PiS i Platforma nie różnią się znacząco, gdy idzie o kwestie zasadnicze. PiS jednak odważniej szasta pieniędzmi. Stąd drożyzna, której za PO nie było.

Obrazek użytkownika J z L

08-08-2022 [06:49] - J z L | Link:

Za Tuska nawet łysy miał wiatr we włosach a Niemcy przyjeżdżali do nas na szparagi

Obrazek użytkownika Marek Kudła

08-08-2022 [10:44] - Marek Kudła | Link:

Jabe
"PiS i Platforma nie różnią się znacząco .... "
Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy PIS a PO to albo jesteś durny albo ślepy !  Z tego co piszesz dalej jestem skłonny określić cię jako durnego !

Obrazek użytkownika Marek Kudła

07-08-2022 [16:34] - Marek Kudła | Link:

Jeśli dzisiaj ktoś nie potrafi rozpoznać różnicy pomiędzy złem i dobrem, i zastanawia się nad wyborem plugawej i wrednej opozycji z PO i uczciwymi, rządzącymi ludzmi z PIS, to powinien sobie zrobić tabelę gdzie po jednej stronie wpisze sobie osiągnięcia z 8 lat rządzenia PO i PSL i ich program na przyszłość, a po drugiej stronie wpisze sobie osiągnięcia i plany PIS (Zjednoczonej Prawicy) po 3 latach ich rządów. Dla ułatwienia krótka pomoc:
Po lewej stronie PO i PSL:  https://dorzeczy.pl/kraj/62353...
To za ich rządów doszło w historii Polski do największych oszustw narodu polskiego: - tylko w ciągu 3 dni ukradli Polakom 153 MLD z OFE beszczeszcząc Kostytucję, przyzwolili mafiom watowskim PO i PSL wykraść ponad 250 MLD z budżetu państwa, tylko sama HGW okradła warszawiaków na 21,5 MLD, i tylko w przeciągu 8 lat naliczyliśmy ok 42 afery złodziejskie i korupcyjne (jeszcze nie wiadomo ile MLD kryje się za tym). To za ich rządów jednych Polaków wyrzucano z ich domów i mieszkań (złodziejska reprywatyzacja), innych grabiono z oszczędności (Amber Gold, GetBack). To zbrodnia na narodzie polskim !!!  Ci, którzy nadal popierają tą antypolską partię są, według Tuska, nienormalni !!!
 

Obrazek użytkownika J z L

08-08-2022 [08:21] - J z L | Link:

Za Tuska i PO internet szybciej chodził, wynaleziono wodę w proszku,Merkel i Putin przyjęli polskie obywatelstwo,nowy rok wypadał w piątek trzynastego a kelnerzy dawali napiwki klientom w knajpach

Obrazek użytkownika Marek Kudła

08-08-2022 [10:41] - Marek Kudła | Link:

He, tak było !  A słyszałem, że nawet trawa była zieleńsza ?!!