F-22 Raptor w Polsce i strach roSSjan

Najnowocześniejsze myśliwce świata już w Polsce. Amerykańskie F-22 Raptor wylądowały w Łasku
Myśliwce amerykańskich Sił Powietrznych F-22 Raptor wylądowały w bazie w Łasku – poinformował w czwartek wicepremier, minister obrony Mariusz Błaszczak.

“W 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku wylądowały myśliwce F-22 Raptor z 90. Eskadry Myśliwców USA. Jedne z najnowocześniejszych myśliwców świata przybywają do Polski w ramach misji NATO Air Shielding na wschodniej flance Sojuszu” – napisał Błaszczak na Twitterze.

NATO Air Shielding to misja zwiększenia obecności sił powietrznych i obrony przeciwrakietowej włączonych w system kierowania i dowodzenia Sojuszu. W ramach tej operacji Stany Zjednoczone wysłały do Polski via Wielka Brytania sześć myśliwców piątej generacji F-22, które będą stacjonować w Łasku. Amerykanie będą się szkolić z polskimi załogami.

Operacja ma stworzyć tarczę od państw bałtyckich po Morze Czarne, by zwiększyć zdolności do obrony terytorium państw członkowskich NATO, ich ludności i wojsk przed zagrożeniami z powietrza.

F-22 został zaprojektowany jako myśliwiec przewagi powietrznej, samolot do uderzeń bronią powietrze-ziemia i misji rozpoznawczych. Maszyny przysłane do Polski należą do 90. Eskadry Myśliwskiej 3. Skrzydła Wing ulokowanej w bazie Elmendorf-Richardson na Alasce.

Rosja boi się F22 Raptor.

Eksperci roSSji zauważyli, że "zasięg bojowy tych supernowoczesnych samolotów F 22  przy wykorzystaniu wysuniętych lotnisk usytuowanych wzdłuż zachodnich granic Rosji pozwala im na prowadzenie działań bojowych nad znaczną częścią europejskiej części FR".

Oprócz tego częsta rotacja załóg, przygotowanie różnych lotnisk krajów NATO do bazowania nawet tylko jednego klucza F-22 pozwalają NATO na przygotowanie niezbędnej infrastruktury teatru działań  w przypadku ataku roSSji na kraje NATO  celem do nagłego zwiększenia możliwości operacyjnych grupy lotniczej przez przerzucenie do Europy w razie potrzeby wszystkich takich myśliwców.

I tego bandycka roSSja się boi i ma czego !

Źródło :
Źródło: (PAP) Autor: brw/ mok/
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Maverick

04-08-2022 [19:42] - Maverick | Link:

Doza realności dla obłąkanych.   https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Tezeusz

04-08-2022 [22:24] - Tezeusz | Link:

@ Maverick kacapie
jaką masz pogodę w Moskwie

Obrazek użytkownika Maverick

05-08-2022 [00:56] - Maverick | Link:

Na tym quadzie mam pukawhę na takich jak ty.

https://www.facebook.com/messe...

Polskie Narodowe Siły Zbrojne nie wysługują się kacapom, tylko odsyłają ich do piekła gdzie jest ich miejsce.

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-08-2022 [08:13] - Tezeusz | Link:

@ Maverick
dlaczego w moskwie tylu idiotów jak ty - ciekawe ?

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

05-08-2022 [18:04] - Siberian Husky Dog | Link:

Jedna eskadra F22 na Ukrainie to byłby taki sam ból d.py dla ruskich jak HIMARS.Tyle ze jedna sztuka warta jest ok. 170 milionów funtów a godzina lotu kosztuje £25 tys.

 

Obrazek użytkownika Maverick

05-08-2022 [19:37] - Maverick | Link:

Rumun mieszkający w USA tez umie samodzielnie myśleć.  https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika J z L

05-08-2022 [20:05] - J z L | Link:

Su-25 dla Ukrainy
Ukraina otrzymała  odrzutowce Su-25. Pomoc nadleciała z Macedonii Płn
Podczas konfliktu na terytorium dzisiejszej Macedonii Północnej w czerwcu 2001 roku tamtejszy rząd kupił od Ukrainy cztery samoloty bojowe SU-25 – trzy jednomiejscowe i jeden dwumiejscowy. Odrzutowce były przeznaczone do wsparcia piechoty, a podczas konfliktu wykonały kilka lotów bojowych wspierających działania sił bezpieczeństwa tego państwa. Teraz – jak podaje macedoński serwis MDK – wspomniane samoloty SU-25 zostały zwrócone Ukrainie.
"Dokładne szczegóły wszystkich decyzji, ich treść i wyjaśnienia zostaną odtajnione i przejrzyście opublikowane. Podjęte dotychczas decyzje nie osłabiają gotowości bojowej naszej armii" – podało Ministerstwo Obrony Macedonii Północnej na prośbę MDK.
Su-25 to samolot szturmowy zaprojektowany w biurze konstrukcyjnym Suchoj. Kadłub maszyny ma konstrukcję półskorupową, podzieloną na trzy części. Główną jest opancerzona kabina pilota wykonana ze stopu tytanu o grubości 24 mm, w której znajduje się fotel wyrzucany K-36L Zvezda. Dzięki niemu pilot maszyny może katapultować się w przypadku zagrożenia lub poważnego uszkodzenia maszyny.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-08-2022 [20:13] - Tezeusz | Link:

A toy toy zarył klukiem ze znakiem Z w gawnoooo i wyje !!

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

05-08-2022 [22:15] - Siberian Husky Dog | Link:

Rosja wie, że jej agresja zakończy się klęską, jeśli dostawy broni na Ukrainę będą kontynuowane w takiej skali
Nic na to nie poradzą