Poczucie słuszności

  W piątek, 22.07.2022, czyli trzy dni temu, porwano w biały dzień 14-letnią dziewczynkę sprzed sklepu Biedronki w Poznaniu.  Jak doniosło TVP Info {TUTAJ}:

  "Jak informował w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, dwie godziny później funkcjonariusze znaleźli porywaczy i ofiarę kilkanaście kilometrów pod Poznaniem, nieopodal wsi Złotniki. Dziewczynka została uwolniona i trafiła do szpitala. Przeżyła horror; jak opisywał Borowiak, była maltretowana: miała częściowo ogolone włosy na głowie, zgolone brwi, była przypalana papierosem, rozbierana, zmuszana do innej czynności seksualnej.
Wszystkie osoby uczestniczące w porwaniu zostały zatrzymane. Wszyscy są mieszkańcami Poznania, to jedna dorosła kobieta i czworo nastolatków w wieku od 13 do 17 lat. Dorosła kobieta to matka 13-latki, która uczestniczyła w porwaniu. 13-latka znała się z ofiarą.".

  Dzisiaj dowiedzieliśmy się więcej:

  "Sąd aresztował dziś 39-letnią Paulinę K. i 17-letniego Alana O., którzy porwali, torturowali i gwałcili ze szczególnym okrucieństwem 14-letnią dziewczynkę z Poznania. Motywem ich działania był dług za e-papierosa w wysokości 20 zł. Na jaw wychodzą nowe, szokujące szczegóły tej sprawy. Kiedy nastolatek gwałcił porwaną, wszystko nagrywała 39-latka. (...) Dziś poznański sąd aresztował dwoje z pięciorga sprawców porwania uprowadzenia i pozbawienia wolności, oraz zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem 14-latki w Poznaniu.
W areszcie na proces poczeka 39-letnia Paulina K. i 17-letni Alan O. Pozostali sprawcy – dwie dziewczynki i chłopak w wieku 13 i 14 lat, którzy także uczestniczyli w tym zdarzeniu, zostali odizolowani, przebywają w schroniskach dla nieletnich; decyzję o ich dalszym losie podejmie sąd rodzinny. (...) Jak wynika z ustaleń śledztwa, kiedy jeden z nastolatków gwałcił dziewczynkę, wszystko nagrywała 39-latka, a pozostała część grupy przytrzymywała ofiarę.
  Jak podaje „Gazeta Wyborcza” {TUTAJ}, całe porwanie było zaplanowane, a dorosła kobieta – matka uczestniczącej w porwaniu 13-latki – wymyśliła uprowadzenie. Podczas przesłuchania kobieta powiedziała, że „chciała ukarać pokrzywdzoną”.
  Według gazety to właśnie 39-latka zmusiła 14-latkę do wejścia do samochodu. „Następnie odjechała nim. Po drodze do Złotnik porywacze zatrzymali się jednak przy sklepie. Kupili w nim golarkę do włosów, której potem użyli do zgolenia brwi i części głowy” – czytamy.
  Jak informowała prokuratura, motywem działania sprawców porwania był rzekomy dług za e-papierosa – 20 zł.
– Córka podejrzanej domagała się zwrotu tych pieniędzy. Dodatkowo podejrzana podczas składania wyjaśnień oświadczyła, że chciała też ukarać tę pokrzywdzoną dziewczynkę – a to ukaranie miało – według podejrzanej – wynikać z tego, że ta pokrzywdzona dziewczynka nazwała podejrzaną w sposób wulgarny – powiedział prokurator." {TUTAJ}.

  Co mnie zainteresowało w tej sprawie?  Ano to, że sprawcy zupełnie nie zdawali sobie sprawy z tego, że popełniają przestępstwo.  Nie kryli się z nim - wręcz przeciwnie - nagrywali swoje działania, dostarczając dowodów przeciw sobie.  Inicjatorka porwania, Paulina K. miała pełne poczucie słuszności, gdy chciała ukarać swoją ofiarę. Takie przekonanie o słuszności i nadrzędności swoich racji  może też tłumaczyć inne zdarzenia.

  Oto w sobotę, 23.07.2022, [czyli dzień później] w Kórniku pod Poznaniem zwolennicy PO zaatakowali uczestników wiecu PiS.  Profesor Żerko napisał:

  "Żona wraca ze znajomymi ze spotkania z J. Kaczyńskim w Kórniku. Przy wyjściu zostały obrzucone przez oczekujących tam zwolenników opozycji od "pisowskich kurew", było też plucie na wychodzących, skandowanie "jebać PiS". Mówi, że nigdy jeszcze nie spotkała się z czymś takim." {TUTAJ}.

  Wydaje mi się, że ci "zwolennicy opozycji" to duchowi bracia Pauliny K..  Mają tak silne poczucie słuszności, iż są w stanie dokonywać w jego imieniu najdzikszych występków.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

25-07-2022 [19:26] - Jabe | Link:

Paskudna notka. Nie pierwszyzna to, że zwolennicy jedynie słusznej partii zarzucają reszcie świata swoje własne myśli. To nagminne.

Wstyd!

Duchowych braci i sióstr przekonanych o szczególnym uprawnieniu z racji służenia wyższej sprawie znajdzie Pani i tu sporo.

Obrazek użytkownika Czesław2

25-07-2022 [19:58] - Czesław2 | Link:

Kto im na to pozwala?

Obrazek użytkownika sake3

25-07-2022 [20:41] - sake3 | Link:

Sprawcy doskonale zdawali sobie sprawę,że popełniają przestępstwo,ale wiedzą,że kasta ich uchroni,jeszcze da odszkodowanie za atakowanie rzadzących czy zwolenników PiS. Przecież stara wariatka nazywana babcią Kasią za plucie i szarpanie policjantów otrzymała od miasta nagrodę 20000zł decyzją sądu i kandyduje na warszawiankę roku. Powinno się ustalić taryfe ile za lżenie ,,pisiorów''mogą otrzymać ci którzy ich znieważają.Ile np.można dostac za nazwanie mnie kupą gnoju czy kurduplowatym polaczkiem(co miało miejsce w wykonaniu przez pana @Pers) na NB.Jak wycenić szampański dowcip też na NB pana @wielkopolskizdzichu na temat picia przeze mnie jako pisiora kawy parzonej po turecku albo sugerowanie ,że wzorem pisiorów ,,żrę'' słoninę smażoną na głębokim tłuszczu.Przecież takie przednie uwagi powinny byc nagradzane+ premia za zastosowane wobec kobiety.Jak równouprawnienie to równouprawnienie.Myślę że obaj dżentelmeni powinni zgłosić sie do biur poselskich opozycji.. 

Obrazek użytkownika Tomaszek

26-07-2022 [00:18] - Tomaszek | Link:

Sake
To pewnie w odwecie za Ciebie niejaka Ujejska z jej przybocznymi jak ich nazywam pytostojami podającymi się za T Zeusa , Janusza z L czy Huskyego próbują skakać mi po klacie z wyrazami szacunku w rodzaju zwisa , wąchacza ruskiej dupy , ch...ja czy innej anatomii i fekaliów . Przy nich U bocik to facecik z Wersalu , jakoś nienawidzi mnie trochę z umiarem . Faktycznie brzydki ten Zdzicho z tą słoniną . I jeszcze sugeruje chuligan , że murzynom ostatniego słonia zjadłaś . Ale zobaczysz , on się poprawi i nawet wegańską cebularą zostaniesz . A Ty usmaż sobie na prawie suchej patelni bakłażena , cukinię i paprykę , trochę soli , kucharka i czarnego pieprzu i na rumiano . żeby nie było o słoniach to stek z polędwicy . Ja to se potem napój wegański ze słodu jęczmiennego z chmielem na trawienie aplikuję . Zdzichowi na pohybel . O !!!

Obrazek użytkownika sake3

26-07-2022 [06:39] - sake3 | Link:

@Tomaszek........Ale niech ten cały żdzicho chociaż chcąc mi dokopać pisze chociaż prawdę bo ja jestem wegetarianką.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

26-07-2022 [13:10] - wielkopolskizdzichu | Link:

"bo ja jestem wegetarianką" Hitler też nie żarł mięcha bo miał sraczkę po nim.

Obrazek użytkownika sake3

26-07-2022 [15:57] - sake3 | Link:

@wielkopolskizdzichu.....Nie jest wazne czy Hitler był wegeteraninem,czy ja jestem wegetarianką tylko jaki pogardliwy stosunek ma Pan o ludzi którzy są sympatykami PiS-u. Pisałam konkretnie o sobie ,o to w komentarzu do mnie Pan pogardliwie napisał że ,,żrę'' tłuste potrawy. Nauczcie się szanować innych przeciwnicy PiS-u.Dziś może mnie tylko Pan wyśmieje a jutro uderzy.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

27-07-2022 [02:34] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Dziś może mnie tylko Pan wyśmieje a jutro uderzy."
Jeśli takowe byłoby, będzie to uderzenie wyprzedzające. 
Skoro przekaz z mediów kierowanych przez twoją partię jednoznacznie skierowane jest przeciw głosującym wbrew zaleceniom tychże mediów to nie ma tu pola na rozmowę tylko na wojnę.
Kaczyński wyraźnie określił wrogów Polski jako tych którzy nie głosują zgodnie z jego wyobrażeniem.
Ja natomiast za wrogów Polski uważam takich jak ty, wierzących bezgranicznie w każde słowo Mistrza z Żoliborza.  

Obrazek użytkownika sake3

27-07-2022 [07:10] - sake3 | Link:

@Wielkopolski zdzichu.......Uważa Pan mnie za wroga Polski....Czyli potwierdza,że uderzy Pan,wyprzedzająco naturalnie  Bez jakiejkolwiek nawet mojego wcześniejszego ruchu Na rozkaz guru Tuska i za pieniążki które bojówkarzom płacą Niemiaszki.  

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

27-07-2022 [10:34] - wielkopolskizdzichu | Link:

Bez niczyjego rozkazu i całkowicie za darmo.

Obrazek użytkownika Tomaszek

26-07-2022 [20:52] - Tomaszek | Link:

No to bez steka warzywka . Piwko jest wegetariańskie . Takie mleko od szalonej krowy .

Obrazek użytkownika Jan1797

26-07-2022 [20:15] - Jan1797 | Link:

Kwestia waśni w dyskusji,
 Nie rozpatruję jej w kategoriach zainteresowania bądź nie, patrząc z boku trzeba nam mówić o bólu. Bólu gdy rodzina nawet daleka zapomina, że ich kłótnia poprawia humor obcym. 

Obrazek użytkownika u2

25-07-2022 [20:44] - u2 | Link:

Kiedy nastolatek gwałcił porwaną, wszystko nagrywała 39-latka

Czyli wszystkiemu winna ta 39-latka. Zdeprawowana. Reszta niewinna.

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-07-2022 [21:06] - Pani Anna | Link:

Nawalanki słowne i czynne między ortodoksami tej czy innej partii średnio mnie interesują i wydają się już trwale wpisane w polityczny folklor. Natomiast dorosła kobieta biorąca czynny udział w porwaniu, gwałcie i maltretowaniu dziecka, to zupełnie inna historia.  To, że  dzieci mogą wpaść na przeróżne pomysły, w tym okrutne i głupie, to wiemy chyba wszyscy, ale dorosła kobieta i matka realizująca to, co dzieci wymyśliły i czynnie biorąca w tym udział to jest coś,  co w głowie się nie mieści. 

Obrazek użytkownika sake3

25-07-2022 [21:38] - sake3 | Link:

Wszystko zaczyna się od pogardy człowieka do człowieka. Od przyzwolenia.Od poczucia wyższości.Czy możemy powiedzie ,,czlowiek to brzmi dumnie''? I czy tą matkę możemy nazwać człowiekiem skoro nawet nie wychowała człowieka? To wszystko w czasach kiedy gęby demokracji pełne rozprawiają o prawach człowieka,tolerancji,rówmości.

Obrazek użytkownika Jabe

25-07-2022 [22:32] - Jabe | Link:

Znajdzie tu Pani wiele przykładów wśród swoich.

Obrazek użytkownika paparazzi

26-07-2022 [01:47] - paparazzi | Link:

Ludzie , gdzie wy żyjecie. Współczuje. I do tego Gazetka Wybiórcza.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

26-07-2022 [07:08] - AŁTORYDET | Link:

Żabe, tobie się wszystko z polityką kojarzy. Ni w ząb nie chwytasz, że notka opisuje degenerację i rozwydrzenie istotnej części społeczeństwa. Jeśli ci to poprawi samopoczucie, to sobie popraw na ""Żona wraca ze znajomymi ze spotkania z D.Tuskiem w Kórniku." I teraz zastanów się nad opisem, oceń i spróbuj zrozumieć. Tu takie terminy jak: Poznań, Biedronka, Kórnik czy Kaczyński, są akcydensami! Reagujesz jak wzorcowy przychlast. Żałosne.

Obrazek użytkownika Jabe

26-07-2022 [07:52] - Jabe | Link:

Ta notka jest jak najbardziej polityczna. Autorka (w poczuciu politycznej słuszności) bezczelnie przyprawia kon­kurencyjnemu stronnictwu gębę.

Obrazek użytkownika sake3

26-07-2022 [09:19] - sake3 | Link:

AŁTORYTET.......Trzeba mieć minimum empatii w sobie by tak ohydne sprawy rozpatrywać i zastanawiać się dlaczego tak jest,skąd to się bierze,skąd taka agresja.Chyba jednak nie oczekuje Pan by padła odpowiedź.Wspomniane przez panią Elig zdarzenia nie mieszczą się bowiem w ramach normalnych zachowań i prawidłowych stosunków międzyludzkich. Ile czasu to dziecko będzie dochodzić do siebie,ile pracy psychologów rodziców trzeba będzie poświęcić by normalnie skończyła szkołe i weszła w dorosłość po czyms tak ohydnym? Dlaczego rozpina się parasol ochronny nad agresorami w Kórniku,Poznaniu,na drogach podczas jazdy Kaczyńskiego? Czy będzie tak jak w przypadku Cyby kiedy Tusk lekko stwierdził,że to wina PiS-u a nawet upierał się przy nieprzyznawaniu renty inwalidzkiej ciężko ranionemu w szyjję nożem przez Cybę drugiego pracownika? 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

26-07-2022 [11:06] - AŁTORYDET | Link:

@sake3:
Dokładnie to chciałem wyrazić. Potępienie bydlaków z Poznania  czy Kórnika, powinno mieć charakter bezwarunkowy. To wymyka się wszelkim ocenom. I żadne dookreślenia z rodzaju, "polityczny", "artystyczny", "oburzony" "sprowokowany" etc. są nie na miejscu. Jeśli mamy tworzyć wspólnotę, choćby na poziomie elementarnym, to takie zachowania, muszą być wypalane rozpalonym żelazem. Póki nie jest za późno.

Obrazek użytkownika Jabe

26-07-2022 [12:02] - Jabe | Link:

Tylko że należałoby przy tym wygasić totalną wojnę gangów politycznych, na rzecz postawy bardziej koncyliacyjnej.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

26-07-2022 [13:07] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Potępienie bydlaków z Poznania  czy Kórnika, powinno mieć charakter bezwarunkowy. To wymyka się wszelkim ocenom."

To między innymi o mnie pisiory piszą  per bydlak z Poznania.
Te bydlaki robią to samo co autorzy żółtych pasków w TVP Info, z tą różnicą, że za własne pieniądze. 
Dla PiS, jego wyborców i pracowników aparatu propagandy, obywatele polscy nie głosujący na PiS nie zasługują na miano Polaków, najchętniej by ich odstrzelono jako zdrajców, w związku z tym postawa małej grupki ludzi z Kórnika jest usprawiedliwiona.

Obrazek użytkownika HenrykH.

27-07-2022 [09:23] - HenrykH. | Link:

Nie zauważyłem żeby ktoś nazywał Pana "bydlakiem z Poznania". Gdzie Panu do tego pięknego miasta . A  to że cham i bydlak to są fakty żadne tam opluwanie.

Obrazek użytkownika Jabe

27-07-2022 [16:05] - Jabe | Link:

Poczucie słuszności.

Obrazek użytkownika Darek65

26-07-2022 [14:35] - Darek65 | Link:

"Trzeba mieć minimum empatii w sobie by tak ohydne sprawy rozpatrywać..." - Poza empatią potrzebne jest wielkie otrzeźwienie Polaków, na co się chyba nie zanosi. Daliśmy się politykom, mediom podzielić i skłócić. To oni swoim działaniem mówią nam, że musimy się bezwzględnie opowiedzieć za którąś ze stron. Bezrefleksyjnie i bezwarunkowo. Jeśli jesteś zwolennikiem PIS-u musisz nienawidzić PO, SLD, PSL choćby wśród nich był ktoś rozsądnie mówiący i się zachowujący. Działa to też w drugą stronę, skoro jesteś zwolennikiem PO, to masz w DNA wpisaną nienawiść do PIS-u, choćby zrobili coś dobrego. Staliśmy się ich zakładnikami i marionetkami. Po żadnej ze stron nie brakuje totalnych radykałów, którzy odczytują to po swojemu. Takie zachowania przenoszą się na inne sfery życia. Skoro politykowi można wyzywać, poniżać, atakować stronę przeciwną, to ja mogę to samo robić w stronę innych, inaczej myślących, a nawet przypadkowych ludzi. To od nas zależy otrzeźwienie i powiedzenie tej politycznej badzie, stop.

"nie mieszczą się bowiem w ramach normalnych zachowań" - sęk w tym, że te zachowania stają się normalne, powoli nienormalni stają się Ci, którzy myślą starymi kategoriami...

Obrazek użytkownika u2

27-07-2022 [09:30] - u2 | Link:

musisz nienawidzić PO, SLD, PSL

Nie ściemniaj. Po prostu dużo tam u ciebie w kuńfie niemieckich i rosyjskich agenciaków, którzy próbują dzielić i rządzić, choć nikt ich z Polaków nie wybrał. Wygrajcie wybory, a dopiero potem rządźcie :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

26-07-2022 [20:12] - Jan1797 | Link:

1). Nacisk opinii publicznej na kategoryczne rozwiązanie sytuacji, zaistniałej w Gorzowskim WORD-zie jest nieodzowny. 
2). Potrzebne jest droga Elig medialne otwarcie na Polskę młodych. Żeby przynajmniej wiedzieli, że nie są potrzebne znajomości w pozyskaniu pracy. Nie wystarczy nawet wielokrotnie poszerzony dziennik z regionów, zdecydowanie bez instruktażu gadających głów. Czy think tanki skupione na przyszłości sektora turystycznego te dotyczące samych młodych, startujące przy niewielkim wsparciu rządowym, to warte zastanowienia? Mocno nagłośniane mogą stanowić podwaliny nowych trendów turystyki niewidocznych dla nas, uruchomić nowe kierunki biznesowe nawet poprawić wizerunek naszego kraju, wtedy budowa mieszkań+ zachowa sens. Bo że pracują bez podatku to chyba wiedzą?  W wielu miejscach obserwuję pracujących coraz starszych i środowiska niepracującej, nieuczącej się młodzieży i dzieci.  Przecież jest obowiązek nauki oprócz dbałości o nauczycieli? Pamiętając o kurateli społecznej, zagranicznych wzorcach ulicy, hejtu, rodzimym urzędniczym otoczeniu, ograniczone postrzeganie wspólnoty musi się zmienić.  Łatwiej będzie chronić ludzi w czasie każdej anomalii i każdego zagrożenia.