Pisowski teflon i zaprzaństwo elyt III RP

Elyty III RP zżera frustracja. W histerię popadają zwłaszcza zagończycy wolnych mediów. Dotychczas zwykłem dodawać: tak zwanych, lub zaznaczać, że żartuję. Ale od tego momentu będę traktować ów oksymoron jak nazwę własną, rodzaj idiomu typu pierwszy lepszy, który oznacza, że ani pierwszy, ani lepszy.
Otóż wolne media trawi biała gorączka powodowana teflonowatością Prawa i Sprawiedliwości. Zdeterminowani funkcjonariusze
i funkcjonariuszki, czyli używając progresywnej formy równoczłowieczej, funkcjonariuszostwo propagandy medialnej dwoi się i troi czy wręcz czworzy i pięciorzy, bezlitośnie demaskując wszelkie szalbierstwa, przekręty, niegodziwości, skandale i afery autorytarnej, skorumpowanej władzy i nic, a w każdym razie niewiele. PiS nadal wyraźnie lideruje w sondażach.
Wprawdzie zdesperowane redaktorstwo pociesza się, że zjednoczona prawica nie może przebić szklanego sufitu czterdziestu procent poparcia, w czym nie pomaga nawet wojna u naszych granic, lecz mizerna to pociecha, bo per saldo władza nie pęka. I psu na budę zdaje się demaskatorska nawałnica generatorów rzeczywistości urojonej. W łeb bierze groteskowa ekspresja antypisowskiej publicystyki wzorowanej na kabaretowej chałturze. Zawodzą nadzieje na upadek reżymu z powodu pandemii, potwornej drożyzny i monstrualnej inflacji… I tylko co bardziej zawzięci, zadufani w swym chciejstwie przekonują, że kropla drąży skałę.
O, właśnie, kropla! Tymczasem geszefciarze pichcący w kantorku na zapleczu całą prawdę całą dobę, ignorują starą zasadę dotyczącą wszelkich poczynań, że co za dużo, to niezdrowo. Ignorują, bo nie sądzę, by jej nie znali. Ba, jestem niemal pewien, że mimo wszelkich ułomności nachalnego nadmiaru, ten modus operandi uważają za jedyny w miarę skuteczny. Dostrzegam w tych wysiłkach przenicowaną metodę zagłaskiwania kota na śmierć. I tak aż do usr… śmierci, bynajmniej nie kota.
Bo, by, ba, bynajmniej… Muszę kiedyś wykorzystać bardziej szlagwortowo taką zbitkę partykuł.
Jednak nim drwiną ze sromoty propagandowych frontowców nasycę swe niskie instynkty paszkwilanta, poświęcę kilka zdań całkiem serio
o własnej sromocie. Nic to, że totalni z ledwie skrywaną satysfakcją chwalą słuszność wyroków unijnych trybunałów prawem kaduka blokujących finansowe wsparcie dla polski. Pal sześć, że negują jak leci wszystkie poczynania władzy. Tniutniać, że obśmiewają takie strategiczne inwestycje jak przekop mierzei wiślanej czy budowa portu lotniczego między Warszawą a Łodzią. Chrzanić, że uważają za nielegalne takie filary demokracji jak Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy, Krajową Radę Sądownictwa, prezesa NBP,a w porywach również prezydenta. Taką erupcję pogardy antycypował już przed laty Jan Pietrzak śpiewając: “nielegalne kwiaty, zakazany krzyż… Nielegalny naród, zakazana Polska…”
Wszak nawet w bezpardonowej nawalance zwaśnionych politycznie, ideologicznie i aksjologicznie plemion, istnieje nieprzekraczalna granica zaprzaństwa. Wytycza ją polska racja stanu. Tymczasem już wstępne przymiarki naszego rządu w sprawie uzyskania od Niemiec zadośćuczynienia za straty, jakie poniosła Rzeczpospolita w wyniku hitlerowskiej agresji i okupacji, wywołują nerwowe, żeby nie napisać wściekłe reakcje totalnej opozycji. Czego ci popaprańcy z Nowogrodzkiej chcą od demokratycznego, miłującego pokój państwa? Przecież już w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku władze PRL zrzekły się reparacji od RFN, zwanej wówczas NRF. Ale w praktyce i tak Polska uzyskała wiele, poszerzając kosztem Niemiec swoje terytorium aż po Odrę i Nysę, ze Szczecinem, Wrocławiem i Gdańskiem. Narażanie dobrosąsiedzkich stosunków z naszym zachodnim partnerem w imię utopijnych żądań to skrajne szaleństwo. Tym bardziej, że taka bezmyślna akcja może sprowokować destrukcyjną dla mieszkańców tzw. Ziem odzyskanych reakcję. Ot, choćby potomkowie pruskich junkrów, przesiedleni, wróć, wypędzeni ze swych majątków, mogą teraz, powołując się na niezbywalne prawo własności obowiązujące w UE, żądać zwrotu swej ojcowizny. Zresztą precedensy już istnieją.
Główkując co kieruje głosicielami takich kosmopolitycznych poglądów, wykoncypowałem dwie hipotezy. Wedle pierwszej, uważają się oni zapewne za światłych, nowoczesnych Europejczyków, obywateli wspólnoty gardzących stęchłym nacjonalizmem. I stanowią progresywną wersję zniewolonych umysłów.
Druga, równie prawdopodobna, choć bardziej szmondacka zakłada, że niemieckolubość modzi alibi dla Donalda Tuska, który politykę Platformy opierał na niemieckim protektoracie, a swoją karierę na byciu podręcznym Angeli Merkel. I gdy nagle(?) okazało się, że elyty III RP stawiały na ochwaconego konia, należało go przynajmniej na chybcika wyglansować zgrzebłem.
Ale waląc prosto z mostu, taką skundloną postawę wobec naszych narodowych racji mogą prezentować tylko pożyteczni idioci albo agenci wpływu, mentalni spóźnieni folksdojcze.
I żeby nie kończyć tak ponurym wnioskiem. Robert Lewandowski przeprowadza się z Niemiec do Hiszpanii, wróć, do Katalonii. Będzie graczem FC Barcelony.
 
Sekator
 
Ps.

- Szkoda, że nie Legii Warszawa - mruczy mój komputer.
- Czasy przywiązania do barw klubowych zarówno w sporcie, jak i w polityce, dawno minęły - perswaduję Eustachemu. - Zresztą chyba nigdy nie istniały - dodaję z westchnieniem.
 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

17-07-2022 [09:54] - Jabe | Link:

Kiedy jeszcze oglądałem telewizję, zawłaszczone przez PiS media do znudzenia wałkowały afery opozycji, rzeczywiste i zmyślone – byle dużo. Natomiast krytyka rządzących jest czymś absolutnie normalnym. Kto ma to robić, jeśli nie niezależne od władzy media?

Zauważmy, że jedyną osobą, o której na podstawie tej notki można wy­wnioskować, że fun­kcjonariuszem pro­pagandy medialnej jest sam Senator. Tak naprawdę to on serwuje nasyconą emocjonalnymi ocenami rzeczywistość urojoną, skrzętnie omijając rzeczywistość rzeczywistą, za wyjątkiem, być może, radosnej informacji, że jego ulubieńcy są odporni na krytykę.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-07-2022 [14:04] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "Tniutniać, że obśmiewają takie strategiczne inwestycje jak przekop mierzei wiślanej czy budowa portu lotniczego między Warszawą a Łodzią."

Strategiczna inwestycja = przekop mierzei.
Nieźle, sekator naprawdę wierzy w przekaz TVP.
Największy zbiornik wodny jaki sekator oglądał to chyba brodzik prysznicowy

Durny pomysł dekady to CPK, zamiast doinwestowania portów lotniczych w Polsce, tworzenie molocha który można jednym telefonem unieruchomić.
Niemcy do teraz nie mogą poradzić sobie z idiotycznym pomysłem pod tytułem lotnisko Brandenburg, ale PiS postanowił powtórzyć ten scenariusz w Polsce.

 

Obrazek użytkownika Es

17-07-2022 [16:59] - Es | Link:

Pozostałe porty lotnicze też jednym telefonem można unieruchomić.
Okęcia rozbudować się nie da. Modlin to tymczasowe łatanie dziury.
Pytanie czy korzystniejsze dla zrównoważonego rozwoju jest konsekwentne pozostawienie Zalewu w formie bezużytecznej sadzawki i kierowanie transportu na przeciążone Trójmiasto,czy go wykorzystać i puścić przeładunek i tranzyt z prawej strony Wisły przez Elbląg, dając możliwość rozwoju całej okolicy. odpowiedź chyba prosta.

Obrazek użytkownika Jabe

17-07-2022 [17:16] - Jabe | Link:

A reszta infrastruktury też jest budowana? Jest za­potrzebowanie? Będzie tamtędy mogło pływać coś większego? Problem w tym, że to jedynie kosztowne pokazanie gestu Kozakiewicza, a argumenty eko­nomiczne się pod to dorabia.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-07-2022 [12:27] - wielkopolskizdzichu | Link:

Odpowiedzi są proste.
Ładowanie potężnych pieniędzy w centralną inwestycję komunikacyjną jest powtórzeniem błędu jakie zrobiły Niemcy, oczywiście zarządy koncernów na tym zarobiły bo obywatel niemiecki się na to zrzucił, dwa razy!!! bo uruchomiona w celach testowych infrastruktura straciła po paru latach gwarancję i trzeba było kupić nową. Tu jest pies pogrzebany, w umożliwieniu przewalenia potężnych publicznych pieniędzy przez towarzyskie odkrycia Prezesa, który w ten sposób kupuje sobie gwardię dupolizów.

Przekop nie będzie miał znaczenia gospodarczego z wyjątkiem branży turystycznej, militarne też żadne bo wystarczy na płyciutki i wąski tor zrzucić parę min. 
Ci którzy opowiadają o świetlanej przeszłości morskiej Elbląga zapominają że był on długie lata wewnętrznym hubem dla żeglugi śródlądowej od Zagłębia Saary do Kłajpedy, a w dwudziestoleciu międzywojennym portem Prus Wschodnich.

Obrazek użytkownika Es

17-07-2022 [15:58] - Es | Link:

Pisząc o generatorach rzeczywistości urojonej, dobrze byłoby na wstępie określić rzeczywistość tą bezprzymiotnikową. Bo tak to ciężko zgadnąć której strony generatory masz na myśli

Obrazek użytkownika sake3

17-07-2022 [16:04] - sake3 | Link:

,,Elyty''III RP wcale nie zżera frustracja jak podaje autor. Wprost przeciwnie ogarnął ich duch bojowy którego podbijają zachety UE.Zapowiadają ,,jesień Średniowiecza'' połaczoną ze ,,szturmem na NBP niczym na Pałac Zimowy..Pan Glapiński czy pani Przyłębska będą mieć jako nielegalni problem z ujściem z życiem, bo jak zapowiada bohater naszych czasów niejaki Śmiszek nie będzie to łagodna perswazja. Pytanie czy tylko rząd padnie ofiarą krwawej czystki,czy też będzie totalne wyłapywanie pisowców i osadzanie ich w więzieniach, pałowanie czy walenie dechą. 

Obrazek użytkownika Pers

17-07-2022 [16:15] - Pers | Link:

@sake
//Pytanie czy tylko rząd padnie ofiarą krwawej czystki,czy też będzie totalne wyłapywanie pisowców i osadzanie ich w więzieniach, pałowanie czy walenie dechą. //
Uważasz, że zasługujecie na taki los?

Kiedyś protoplaści dobrej zmiany utworzyli Miejsce Odosobnienia w Berezie Kartuskiej.
Może trzeba odświeżyć tę tradycję?

Obrazek użytkownika sake3

17-07-2022 [16:34] - sake3 | Link:

@Pers........Jak dla mnie może to być i miejsce w Berezie Kartuskiej.Jak tylko tam będzie kawa,w miarę przystojny straznik więzienny i Pan szanowny nadeśle swoje agitki to chyba jakoś wytrzymam nawet parę lat.

Obrazek użytkownika Pers

17-07-2022 [17:01] - Pers | Link:

@sake
//Jak tylko tam będzie kawa,w miarę przystojny straznik więzienny i Pan szanowny nadeśle swoje agitki to chyba jakoś wytrzymam nawet parę lat.//
Sanacja tak nie rozpieszczała swoich adwersarzy.
To byli faszyści.

Obrazek użytkownika sake3

17-07-2022 [18:01] - sake3 | Link:

@Pers.....To opozycja teraz wejdzie w buty sanacji? Straszna wizja.Ale ja faszystów się nie boję Napatrzyłam sie na nich każdego 11-go listopada jak maszerują młodzi,starzy,rodzinyz dziećmi, -rozesmiani ze sztandarami polskimi w rękach i swoją obecnością,patriotyzmem wprowadzający szczerbatego Belga z PE oraz pana Trzaskowskiego w zły humor. Z powodzeniem może mnie Pan też nazwać faszystką.Nie pogniewam się.

Obrazek użytkownika Pers

17-07-2022 [16:20] - Pers | Link:

@sake
//Pytanie czy tylko rząd padnie ofiarą krwawej czystki,czy też będzie totalne wyłapywanie pisowców i osadzanie ich w więzieniach, pałowanie czy walenie dechą. //
Zaczynacie się bać?

Dla mnie to akurat wsio rybka - PiS PO jedno zło.

Obrazek użytkownika sake3

17-07-2022 [20:37] - sake3 | Link:

@Pers......Czy się boimy ? Mogę odpowiedzieć za siebie ,nie za wszystkich.Tak ,boję się jak widzę Tuska i jego wściekłe oczy.Boję się bo Nitras może mnie jako katoliczce odebrać jakieś bliżej nieznane mi przywileje.Boję się że jako Polka stanę się małym bezpaństwowym elementem w Federalnej Europie rządzonej przez Niemców.Ja rozumiem że Pana to nie obchodzi,ale może jakaś recepta na przyszłość i dobro,prosze więc to dobro określić.

Obrazek użytkownika Pers

17-07-2022 [21:14] - Pers | Link:

@sake
//Boję się że jako Polka //
Polka?
Ciekawe... Odnoszę wrażenie, że Ukrainka.

Obrazek użytkownika sake3

18-07-2022 [08:00] - sake3 | Link:

@Pers........A na czym opiera Pan to swoje wrażenie,bo chyba nie z lakonicznych naszych rozmówek? Nic w nich nie ma o Ukrainie. 

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

17-07-2022 [20:12] - Teresa Bochwic | Link:

Ale po co doinwestowywać lotniska, z których nikt nie korzysta? np. Kielce, Radom itp.