Koniec wojny na Ukrainie?

Co w Toy-Tou piszczy
Dziś na tapecie rusofil inaczej, czyli admin @Zawisza Niebieski który raz kolejny dachowcowi i pozostałym ruskim oncucom wymierza celny strzał w aryjską kichawe

Rosja może w każdej chwili zakończyć wojnę, jeśli wycofa się z okupowanych terenów, odda Krym i przeprowadzi destalinizację w rządzonej przez KGB Rosji.

Tak tylko można skomentować słowa Dimitrija Pieskowa, rzecznika prasowego prezydenta Rosji, o warunkach początkowych szybkiego zakończenia wojny na Ukrainie, jakie stawia Rosja. Takie słowa wskazują, że żadna ze stron nie myśli w tej chwili o pokoju, choć nadal trwa „krwawy kontredans” na ziemiach zamieszkiwanych przed wojną w znacznym stopniu przez rosyjskojęzycznych Ukraińców. 
 
Co wykazała ta wojna?
Z jednej strony całkowity blamaż służb analitycznych Rosji. Oni uwierzyli we własną propagandę, iż tam czekają na nich z kwiatami, że sprawę da się załatwić szybkim marszem na Kijów omijając miasta i tam zamienić wybrany przez większość Ukraińców rząd na rząd marionetki zależnej od Rosji, jak to się stało w wyniku dwóch wojen w Czeczenii. Nie przewidzieli reakcji NATO na planowane przez siebie rozwiązanie. I to jest przyczyną wysokich strat wojsk Rosyjskich. Jak wspominają uczestnicy walk po stronie Ukrainy, Rosjanie byli łatwym celem, szczególnie dla dronów. Potwierdza to strach żołnierzy rosyjskich przed tego typu bronią.
 
Po drugie wojna ta wykazała przestarzałe koncepcje strategii wojennych. Zaczęło się od powielenia strategii Hitlera, jedziemy na pomoc mniejszości rosyjskojęzycznej gnębionej przez Ukraińców. Taką strategię zastosował Hitler  w stosunku do Czech i Niemców sudeckich. Lecz tam z kwiatami nikt nie czekał

Sytuacja na froncie z początków marca. Czy ktoś jeszcze twierdzi, że celem Rosji nie był Kijów?

„Blitzkrieg” na Kijów całkowicie Rosji nie wyszedł, stąd Rosja ponosząc duże straty zmieniła koncepcję. Rozpoczęły się walki całkowicie niszczące tereny samozwańczych republik. Kilka dni temu rosyjska propaganda ogłosiła wielkim sukcesem zajęcie całości terenów tych republik. Pyrrusowe to zwycięstwo, bo tracąc ogromne siły zarówno ludzkie jak i w sprzęcie po 4 miesiącach zaciekłych walk zajęli tereny nad którymi już przed wojną Ukraina nie miała pełnej kontroli. Tam od 2014 tliła się wojna. Nie ma danych by odpowiedzieć, czy więcej mieszkańców samozwańczych republik straciło życie w czasie gdy Ukraina starała się te tereny podporządkować sobie, czy gdy Rosjanie wkroczyli, by „ratować” tych ludzi.
Również elementem, nad którym należy się zastanowić są wysokie straty wśród wysokich rangą dowódców rosyjskich (ponad 50 dowódców w tym ponad 12 generałów). Tu wytłumaczeniem mogą być braki w nowoczesnych systemach dowodzenia polem walki. Zmusza to rosyjskich dowódców do przebywania w strefie frontowej, a to ułatwia wojskom ukraińskim skuteczną eliminację kadry dowodzącej.
 
Ale co dalej? Z perspektywy dzisiejszego dnia dalsze scenariusze mogą być różne, choć najbardziej prawdopodobnymi wydają się dwa.

1) Strategia czeczeńskia: Rosja dokona kilku sabotaży, takim sabotażem mogłoby być uderzenie rakietowe na budynki mieszkalne w Biełogrodzie. Rosjanie twierdzą, że to atak Ukraiński, eksperci mówią, że wbity w ścianę domu fragment rakiety, który na zdjęciu zaprezentowały portale rosyjskie, to fragment rakiety Pancyr. Rakiety te są na wyposażeniu wojsk rosyjskich, nie ukraińskich. Biorąc pod uwagę dzisiejszą wojnę propagandową, jawią się dwa wytłumaczenia, albo budynki te ostrzelały wojska rosyjskie (celowo lub w wyniku błędu), albo takie rakiety przechwycili Ukraińcy i użyli je do tego ataku. Ale jeśli byłby to atak rosyjski, to warto przypomineć wybuchy w budynkach mieszkalnych w Moskwie i w innych miastach, które doprowadziły do II wojny Czeczeńskiej. Do dziś wiele poszlak wskazuje iż była to przynajmniej częściowo prowokacja służb Rosji. Wtedy znaczyłoby to, że Rosja chce te prowokacje wykorzystać dla propagandowego uzasadnienia wojny i powszechnej mobilizacji.
Wtedy rzeczywiście siłą ludzką Rosja będzie górowała nad możliwościami Ukrainy. Pytanie tylko, czy sprzętu im wystarczy, bo mięsa armatniego po powszechnej mobilizacji z pewnością nie zabraknie.
 
2) Innym scenariuszem jaki można rozważać to wyczerpanie sił obu stron i zawieszenie broni wraz z podpisaniem jakiegoś pokoju, jak było po pierwszej wojnie w Czeczenii.. Gdzie obie strony zostaną na swoich pozycjach. Ten pokój nie będzie pokojem trwałym, chyba, że dojdzie do zmiany władz na Kremlu. Trudno przypuszczać, że dzisiejsze władze na Kremlu zrezygnują z koncepcji osadzenia w Kijowie marionetkowego, zależnego od siebie rządu, jak to nastąpiło po II wojnie czeczeńskiej.

 
Bez względu na to, jak potoczą się sprawy, jedno jest dziś pewne. Największymi ofiarami „pomocy” rosyjskiej separatystom z samozwańczych republik jest mieszkająca tam ludność rosyjskojęzyczna. To tereny te, dziś wyludnione, o zniszczonej infrastrukturze, którą trzeba odbudowywać od podstaw. I przez wiele lat znów będziemy je mogli nazywać „dzikimi polami” po których tylko dziki zwierz się przechadza, zarówno z powodu wojennych strat w ludności cywilnej jak i emigracji ludzi, szczególnie młodych, którzy będą woleli ponownie rozpoczynać życie w miejscu mniej zagrożonym wojną.
 
Jednak w ogólnym rozrachunku NATO – Rosja, decyzja podjęcia działań wojskowych była dla Rosji błędna, Straty w siłach ludzkich i sprzęcie poniosła Rosja i Ukraina.. A kto zyskał? Dla producentów sprzętu ta wojna to wspaniały poligon sprawdzający sprzęt ich w warunkach bojowych, teatr wojenny w Europie to dodatkowo „targi sprzętu” gdzie można bardzo dobrze zareklamować swoje rozwiązania. NATO zyskuje dodatkowe dwa kraje i przybliża się do granic z Rosją, czego właśnie atakując Ukrainę Rosja chciała uniknąć. Perturbacje/sankcje na paliwa spowodują utratę zaufania Rosji jako wiarygodnego dostawcy i poszukiwania wsparte nakładami finansowymi alternatywnych rozwiązań. Inna pozycja była Rosji gdy wszystkie rurociągi prowadziły od pól wydobywczych w Rosji do Europy zachodniej a inna, gdy będą rurociągi prowadzące z pól wydobywczych Norwegii. Zmusi Rosję do odbudowywania pozycji na utraconych rynkach w bogatych państwach Europy. Oczywiście Rosja rynków europejskich nie utraci, bo trudno sobie wyobrazić, by gospodarki całkowicie odizolowały się od dostaw z Rosji, ale przez wiele lat Rosja nie będzie postrzegana jako w 100% bezpieczny partner.
Z drugiej strony straty Ukrainy są wyższe, bo po pierwsze straty terytorialne, po drugie po stronie Rosji giną żołnierze, ludzie którzy swoje życie z wojskiem związali i śmierć jest ryzykiem wpisanym w ich wybrany zawód. Ukraina traci nie tylko żołnierzy, ale ludzi kultury, sztuki, sportu. To straty nieporównywalnie wyższe. By lepiej zrozumieć pewne sprawy lubię porównywać je do historii Polski. Straty w inteligencji ponoszone dziś przez Ukrainę można porównać do naszych strat w Powstaniu Warszawskim, zaś separatystów z samozwańczych republik jako Targowiczan i z pewnością w historii tych ziem tak powinni być postrzegani.
 
Pomrukiwanie Rosji
Rosja straszy napaścią na kolejny kraj, straszy użyciem broni atomowej. Przecież nawet w KGB, rządzącym dziś Rosją, nie są idiotami. Jeśli popatrzymy na konflikty USA – Rosja to zawsze jest pomiędzy nimi jakieś państwo buforowe. Nie ma bezpośredniego starcia USA - Rosja. Broń atomowa jest bronią typu straszak. Po Hiroszymie i Nagasaki, gdzie USA było monopolistą na tę broń, żadne z państw po nią nie sięgnie, bo wiedzą, że odwet byłby druzgoczący dla obu ze stron. To mógłby być koniec znanego nam świata. Równocześnie powieleniem błędu Hitlera byłoby rozpoczynanie przez Rosję wojny z innym krajem, na innym froncie. Jak ostatnio podał wywiad Fiński, pomimo straszenia konsekwencjami za próbę przystąpienia Finlandii do NATO bazy wojskowe Rosji na granicy z Finlandią. Co jest z punktu widzenia Rosji logiczne. Wszelkie siły skierowali na front ukraiński, stąd uzyskują na nim pewne sukcesy.
Myśląc pojęciami XIX w dziś uderzenie państwa NATO na Rosję mogłoby doprowadzić do „destalinizacji” tego kraju. Tyle, że dziś w Europie nie tak wojnę się prowadzi. Dziś wojna to walka na polu gospodarczym. Przejęcie fabryk, sklepów i sprowadzenie ludności tubylczej do roli taniej siły roboczej. Czyż nie znamy tego z Polski? Ile z dużych sieci handlowych jest w rękach kapitału polskiego?
Przecież ani duże centra handlowe ani nawet sieć sklepów osiedlowych „Żabka” nie są w rękach polskich.
 
Stąd niestety dla Rosji błąd Putina będzie miał odpowiednie konsekwencje. Oczywiście Rosja może posłużyć się innymi metodami karania krajów jak przykładowo sankcje gospodarcze, ograniczenia we współpracy. Stąd tak głupią politykę prowadzi nasz rząd, pchając się na pozycję chłopca do bicia, państwa na którym Rosja będzie mogła pokazać nie czyńcie tak, bo będziecie cierpieli jak Polska. Ale dziś rozpoczynanie wojny na innym froncie, szczególnie w konfrontacji z NATO byłoby dla Rosji Jeszcze koszmarniejszym błędem. Co by nie powiedzieć, Rosja ma jednak dobre kadry dyplomatyczne i silne argumenty, nie to co nasze, jak to ujął Bartoszewski „dyplomatołki.
Zawisza Niebieski

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

06-07-2022 [07:03] - Pers | Link:

Opara trzyma tego gostka z litosci.
Podobno ma wrócić do interii

Obrazek użytkownika sake3

06-07-2022 [09:35] - sake3 | Link:

@Pers.....Ty też już nie piszesz nic na NE,czyżby rywalizacja blogerska?

Obrazek użytkownika Pers

06-07-2022 [09:48] - Pers | Link:

@sake
Jak mam czas i chec to pisze.
A ostatnio brak jednego i drugiego.
Zresztą demontaż sedesów i pisuarów postepuje dynamicznie i planowo :)

Obrazek użytkownika sake3

06-07-2022 [10:12] - sake3 | Link:

@Pers......To już nie tańczysz z reniferami? 

Obrazek użytkownika Pers

06-07-2022 [10:59] - Pers | Link:

@sake
Teraz układam je do sań.
W tym roku będą chodzić czworkami. Jest pełno chrustu do rozwiezienia. Ale tylko dla grzecznych.
Masz jeszcze czas się poprawić :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-07-2022 [18:21] - Tezeusz | Link:

Pers
te pisuar rusofilowaty kim jesteś ? a tym !
https://naszeblogi.pl/63100-ne...

Obrazek użytkownika Tezeusz

06-07-2022 [18:22] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz te gostek kiedy Opara ciebie wywali na zbity pysk
https://naszeblogi.pl/63100-ne...

Obrazek użytkownika Kaczysta

06-07-2022 [19:03] - Kaczysta | Link:

dachowiec
Różnica między tobą a Zawisza jest taka że ty go 38 razy wyrzucałeś z fuchy admina a on nadal pluje ci w pysk.Tak od samego dna żołądka
Natomiast Opara raz ci dał kopa w torbę, aż ci sperma uszami wyszła i teraz jesteś zwykłą onucą.Takie mniej niż zero
Panimaju Stiopa

Obrazek użytkownika Pers

06-07-2022 [19:16] - Pers | Link:

@kaczuś
//...a on nadal pluje ci w pysk.Tak od samego dna żołądka
Natomiast Opara raz ci dał kopa w torbę, aż ci sperma uszami wyszła i teraz jesteś zwykłą onucą.Takie mniej niż zero...//

A teraz poproś pielęgniarza, żeby ci nosek wytarł bo się usmarkałeś.

Obrazek użytkownika Ryan

08-07-2022 [21:30] - Ryan | Link:

Tu nie ma co deliberować.
Tych starych SB-eków, którzy sterują tą "leonkową łajbą" i wszystko trzymają w sowieckich łapach trzeba zutylizować

Obrazek użytkownika Pers

08-07-2022 [21:47] - Pers | Link:

@rjanek
//Tych starych SB-eków, którzy sterują tą "leonkową łajbą" i wszystko trzymają w sowieckich łapach trzeba zutylizować//
Ty uważaj pajacyku, żebyś nie został "zutylizowany" w pierwszej kolejności.
Na twoich Bałutach nie lubią takich...

Obrazek użytkownika u2

06-07-2022 [10:03] - u2 | Link:

Przecież ani duże centra handlowe ani nawet sieć sklepów osiedlowych „Żabka” nie są w rękach polskich.

Demagogiczny argument, jak rozumiem admina z Toy-toya. Ludziom żyje się o niebo lepiej. Budżet państwa się spina. Poprzednio nie było kaski na nic. Teraz są realizowane cele strategiczne, nie ma zwijania państwa jak podczas 8 lat nierządów PO-PSL, nie wspominając 8 lat nierządów Lesia M. i Włodzia C. czerwonych kacyków teraz robiących antypolską robotę w Brukseli :-)

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

06-07-2022 [18:20] - Siberian Husky Dog | Link:

@u2
Znam tego admina od lat doskonale i wiem że to pasjonat PIS-u
Alergiczny  pasjonat PIS-u
8-))))))

Obrazek użytkownika Pers

06-07-2022 [18:27] - Pers | Link:

@husky
//Znam tego admina od lat doskonale//
I nawet ta "doskonała znajomość" nie uchroniła cię przed utylizacją...

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-07-2022 [05:41] - Tezeusz | Link:

Tak o Ruszkiewiczu pisze admin NEonka:
""Mentalne dno, Intelektualne zero". Od razu widać, że człowiek błysnął intelektem, aż św. Piotr tam na bramie oślepł. Do tego poziomu się zniżasz?"
Brawo trafił z oceną w dychę

Obrazek użytkownika Ryan

07-07-2022 [20:54] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
Ciebie wszo zutylizowano na wszystkich niemal portalach
A i tu wkrótce będziesz miał możliwość tylko przyklejenia swego garbatego kinola do szybki
​Zaklad?

Obrazek użytkownika Pers

07-07-2022 [21:04] - Pers | Link:

@rjanek
//A i tu wkrótce będziesz miał możliwość tylko przyklejenia swego garbatego kinola do szybki//
Tak jak ty do szybki ścierwoneonka?

Obrazek użytkownika Kaczysta

06-07-2022 [19:04] - Kaczysta | Link:

O tak
Czarek to fan Prezesa Kaczynskiego

Obrazek użytkownika u2

06-07-2022 [20:43] - u2 | Link:

"Rosja straszy napaścią na kolejny kraj, straszy użyciem broni atomowej."

Nic im innego nie pozostało. Mają najwięcej terytorium na świecie i to jest ich sposób na życie, aby je ciągle powiększać po trupach sąsiadów :-)

 

Obrazek użytkownika Kaczysta

06-07-2022 [19:04] - Kaczysta | Link:

O tak
Czarek to fan Prezesa Kaczynskiego

Obrazek użytkownika sake3

06-07-2022 [21:37] - sake3 | Link:

Panowie ,panowie zamiast przepychanek z Ruszkiewiczem,Zawiszą i Nowym Ekranem może warto spojrzeć na Polskę? Ani się nie obejrzycie jak jej nie będzie.Nikt nawet nie widzi ,,wzruszającej''szczerości pani Ursuli von der Leyen względem Tuska?Wysuszona miotła czeka z niecierpliwością aż Tusk zostanie premierm,pewnie wtedy zostaną odblokowane fundusze unijne dla Polski.Nie widzicie zagrożenia? Jej słowa,,kiedy sie znów spotkamy  zobaczymy cię jako premiera'' są po prostu groźne i wspołgrają z bezczelnym zachowaniem Tuska na spędach które organizuje. To nie Ruszkiewicz jest jakimkolwiek zagrożeniem dla Polski z tą swoją miłością do Rosji tylko opozycja i Tusk którą w tak chamski sposób szantażują Polskę na zasadzie ,,albo Tusk premierem albo figę zobaczycie a nie pieniądze''.Jakie znaczenie ma to czy Ruszkiewicz jest ruską onucą,jeśli tu swoimi siłami zostanie obalony rząd? Czy łudzicie się ,że Tusk jako ,,nasz człowiek w Warszawie'' będzie kontunuował obecną politykę zagraniczną?Mam pewność ,że Tusk pierwsze kroki skieruje do Moskwy z Sikorskim aby złożyć hołd ruski.Tym się zajmujmy.

Obrazek użytkownika u2

06-07-2022 [21:48] - u2 | Link:

może warto spojrzeć na Polskę?

Z należnym szacunkiem sake, ale dyskutujemy właśnie o Polsce. To nieprawda, że srep nie jest jakimkolwiek zagrożeniem dla Polski, bo jest. Pogardliwie wypowiada się o innych nacjach, nie tylko o żydach. Jest fanatykiem antypolskiej dyktatury. To podejrzany typek, lepiej go spuszczać razem z jego toy-toyem, tam gdzie jego miejsce.

Obrazek użytkownika sake3

06-07-2022 [22:51] - sake3 | Link:

@u2......Proszę Pana a może porównać np.antypolskie wypowiedzi Persa na niszowym portalu jakim jest NE a antypolskimi wrzaskami polskiej opozycji choćby w Europarlamencie? Nie widzi Pan różnicy? Taka sama skala rażenia?

Obrazek użytkownika u2

06-07-2022 [23:07] - u2 | Link:

na niszowym portalu jakim jest NE

Proszę nie lekceważyć "niszowatości" portaliku. Czytuje je Tezeusz i regularnie śle zawiadomienia do ABW. Ja kilka razy bywałem na tym portaliku przed wojną, zawsze mnie odrzucały te nienawistne antypolskie teksty.

Co do UE to pozostawiam te sprawy fachowcom z rządu, a nie gardłującym totalniakom. Zrozumiałe, że chcieliby przejąć władzę za pomocą PE i KE. Czytując wypowiedzi osób mieniących się sympatykami rządu widzę dwulicowość i totalniacką niemerytoryczną jazdę na rząd. Od fałszywych przyjaciół trzeba się trzymać z daleka.

Obrazek użytkownika sake3

06-07-2022 [23:26] - sake3 | Link:

@u2......Ja niczego ani nikogo nie lekceważę Chcę tylko podkreślić że ciężar szkodliwości totalniackich wrzasków jest niepomiernie większy niż antypolskich blogerów.Chyba obserwuje Pan obecne objazdy Tuska po Polsce i to co on tam opowiada,,grozi,kłamie.W ten sposób i na żywo trafia do niepomiernie większej liczby społeczeństwa niż najbardziej poczytny bloger.Trzeba się więc na tym skupiać i to piętnować.

Obrazek użytkownika Maverick

06-07-2022 [22:37] - Maverick | Link:

Polski wóz bojowy Kozak w akcji:

https://www.facebook.com/jozek...

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-07-2022 [05:40] - Tezeusz | Link:

Tak o Ruszkiewiczu pisze admin NEonka:
""Mentalne dno, Intelektualne zero". Od razu widać, że człowiek błysnął intelektem, aż św. Piotr tam na bramie oślepł. Do tego poziomu się zniżasz?"

Brawo trafił z oceną w dychę

Obrazek użytkownika Ryan

07-07-2022 [20:51] - Ryan | Link:

Mój komentarz będzie krótki
Zawisza Niebieski nasrał na ryj polskojęzyczny sukinsynom i wielka mu za to chwała
Tak należy te ścierwa traktować tuż przed sama utylizacją

A ta nastąpi szybciej niż te pedały myślą

Obrazek użytkownika Pers

07-07-2022 [21:06] - Pers | Link:

@rjanek
//Zawisza Niebieski nasrał na ryj polskojęzyczny sukinsynom i wielka mu za to chwała
Tak należy te ścierwa traktować tuż przed sama utylizacją//
Raczej pluje i siusia pod wiatr :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-07-2022 [22:03] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz kim jest ?
https://naszeblogi.pl/63100-ne...
takie coś !!

Obrazek użytkownika Kaczysta

07-07-2022 [22:15] - Kaczysta | Link:

ryan
To gówienko  i dachowiec i reszta do teraz zlizują
Pewnie grochówkę Zawiszą popił mlekiem stąd ten smród aż na NB dotarł

Obrazek użytkownika Pers

07-07-2022 [22:24] - Pers | Link:

@kaczuś
//To gówienko  i dachowiec i reszta do teraz zlizują//
Masz rację, ten "utfur" to prawdziwe gówienko.
Tylko, że to sam "ał-tor" sikał pod wiatr i teraz ma mokre spodnie...
Nie pamiętam kiedy ostatnio ktoś zebrał tyle "fajnych" recenzji :)

Obrazek użytkownika J z L

08-07-2022 [19:07] - J z L | Link:

pam..pers
Bo bucu 
Ruski bucu piszesz z 6 kont
Wszo kremlowska

Obrazek użytkownika J z L

08-07-2022 [19:06] - J z L | Link:

Ryan

BINGO

Te qrwy to  tylko utylizowac 
Tam jedna ruska qrwa drugą pogania
A ten pam..pers się oblizywał bo myślą że to tylko czekolada
Sukinsyny z Szamba 24r.u to mało powiedziane
To krzyżówki ruskiej qrwy z Kałmukiem z dalekiego wschodu

Obrazek użytkownika Ryan

08-07-2022 [21:44] - Ryan | Link:

 USA dostarczą Ukrainie dodatkowe cztery systemy artylerii rakietowej HIMARS oraz tysiąc sztuk precyzyjnej amunicji artyleryjskiej - zapowiedział wysoki rangą przedstawiciel Pentagonu. Zaznaczył, że ukraińskie siły zbrojne robią dobry użytek z dotychczas przekazanych ośmiu wyrzutni, uderzając precyzyjnie w strategicznie ważne cele takie jak składy amunicji, czy stanowiska dowódcze. W obsłudze systemów przeszkolono już ponad 100 ukraińskich żołnierzy. Nowy pakiet pomocy wojskowej będzie wart 400 mln dolarów. Po dostarczeniu nowego pakietu, Ukraina będzie miała do dyspozycji 12 systemów HIMARS. 

Obrazek użytkownika Pers

08-07-2022 [21:49] - Pers | Link:

@rjanek
//Po dostarczeniu nowego pakietu, Ukraina będzie miała do dyspozycji 12 systemów HIMARS. //
Połowę opylą Ruskim.
Jak Cezary :)))))