Prezes Kaczyński o dobrej przyszłości Polaków

Prezes Kaczyński o dobrej przyszłości Polaków, przewodniczący Tusk dalej sieje nienawiść

1. Zarówno czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości jak i główni politycy Platformy w ostatnich tygodniach, szczególnie w weekendy, odbywają liczne spotkania z wyborcami.
Osiem dużych spotkań w ciągu dwóch tygodni odbył prezes Jarosław Kaczyński, odwiedził: Toruń, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław, Białystok, Bielsk Podlaski, Kielce i Ostrowiec Świętokrzyski.
Wszędzie tłumy słuchające wystąpień prezesa, później odpowiedzi na pytania przygotowane przez uczestników, dotyczące problematyki międzynarodowej, spraw ogólnokrajowych, a także tych lokalnych.
 
2. Prezes porusza wszystkie tematy, mówi co oczywiste o osiągnięciach blisko już 7 lat rządu Zjednoczonej Prawicy, w tym sztandarowych programach społecznych, takich jak „Rodzina 500 plus”, przekazanych w jego ramach już ponad 180 mld zł dla rodzin wychowujących dzieci, czy o 13. i 14. emeryturze.
Ale nie unika także spraw trudnych, programu Mieszkanie plus (mieszkania budowane przez różne podmioty na wynajem z opcją nabycia własności), który niestety z różnych powodów nie jest realizowany w takim tempie jak zakładano (do tej pory oddano do użytku lub jest w realizacji 46 tysięcy takich mieszkań, zakładano że w tym systemie zostanie wybudowane przynajmniej 240 tysięcy takich mieszkań).
Mówi także o najbardziej dokuczliwym problemie podwyższonej inflacji jej przyczynach (w dużej mierze zewnętrznych) i działaniach banku centralnego i rządu, które wpłyną na jej zmniejszenie (tarcze antyinflacyjne, podnoszenie stóp procentowych ale i wakacjach kredytowych dla tych kredytobiorców, którzy na skutek wzrostu stóp nie są w stanie obsługiwać kredytów).
 
3. Porusza także problematykę międzynarodową, sprawę wojny na Ukrainie i decyzje rządu w którym był wicepremierem, aby zaangażować pełnię naszych możliwości jeżeli chodzi o pomoc humanitarną ale i militarną dla tego kraju.
Pokazuje jak polityka Rosji w ostatnich latach wpływała na destabilizację sytuacji nie tylko u naszych wschodnich sąsiadów (Białorusi i Ukrainie) ale także na sytuacje w krajach Europy Zachodniej, z której na tyle szybko wyciągnęliśmy wnioski i jako jeden z nielicznych krajów UE już w teraz jesteśmy niezależni od rosyjskiego gazu, a na koniec tego roku będziemy niezależni także od rosyjskiej ropy.
Jego wystąpienia pokazują we wszystkich aspektach gospodarczych i społecznych, jak rząd Prawa i Sprawiedliwości cały czas dąży do poprawy pozycji Polski na forum międzynarodowym i robi to skutecznie, a także o poprawę sytuacji materialnej wszystkich grup społecznych, w szczególności ludzi młodych, chcących zakładać rodziny.
 
4. Zupełnie inaczej wyglądają spotkania z wyborcami przewodniczącego Platformy Donalda Tuska, na kilku z nich wtedy kiedy pod jego adresem padły trudne pytania, ludzi którzy je zadawali wykpił i wyszydził (jednemu z nich życzył, żeby już zawsze kupował paliwo po 10 zł za litr, innej z kolei rozmówczyni wprost zasugerował, że ma „kłopoty z głową”).
Ale już podczas sobotniej konwencji Platformy w Radomiu, mieliśmy do czynienia wręcz z festiwalem nienawiści do Prawa i Sprawiedliwości, szczególnie w wykonaniu przewodniczącego Tuska ale i innych występujących polityków.
Były więc stwierdzenia „o wyprowadzeniu tego gościa siłą”, to o prezesie NBP, było o ludziach PiS którzy „zalęgli się” (jak robaki) w radach nadzorczych, było „o swoistych ulicznych kryteriach jeżeli władza PiS nie zniknie”, Tusk posunął się nawet do stwierdzenia „wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS”.
To jest sianie nienawiści na niespotykaną skalę przy pomocy kłamstw i pomówień i próba doprowadzenia do wywołania w Polsce wojny domowej, w sytuacji kiedy za naszą wschodnią granicą, toczy się regularna wojna prowadzona przez Rosję, a jej żołdacy popełniają zbrodnie wojenne na ludności cywilnej.
Czy Tusk to robi ze względu na obsesję odzyskania władzy, czy jako „pożyteczny idiota”, chce się przysłużyć Rosji, z którą wtedy kiedy był premierem, współpracował „z taką jaką ona jest”, a może z obydwu powodów jednocześnie?
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

04-07-2022 [08:47] - u2 | Link:

festiwalem nienawiści do Prawa i Sprawiedliwości

To stara "taktyka" PDT, który razem z Januszem Palikotem przygotowywał seanse nienawiści wymierzone przeciwko Lechowi Kaczyńskiemu.

PS. Totalniacy ciągle powtarzają jak jest źle w Polsce, że nie można tutaj normalnie żyć. Takie stare zrzędy z nich, choć żyje im się komfortowo, ba, są wręcz kolekcjonerami mieszkań.

Obrazek użytkownika juur

04-07-2022 [10:27] - juur | Link:

Jestem poruszony wystąpieniami prezesa i ogólnie jestem za. Niepokoi mnie tylko, że nie tylko PMM nic nie słyszał o inflacji przed wybuchem wojny ale prezes też nie w temacie. Kto i w jakim celu ukrywa takie dane przed najważniejszymi osobami w kraju? Czy dotyczy to tylko inflacji? Przy tak niepełnych danych dalej kroczymy od sukcesu do sukcesu, to cud.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

04-07-2022 [11:45] - Marek Kudła | Link:

Są ludzie w Polsce, którzy nie lubią, a inni nienawidzą PIS-u !  Za co ?
- za program 500 plus i 300 plus,
-za 13 i 14-tą emeryturę oraz wiek emerytalny 65 i 60 lat,
-za to, że nie ma bezrobocia,
-za to, że podatki są obniżane, a mołodzi do 26 lat nie płacą ich wogóle,
-za wyższe wynagrodzenia i stale podnoszone stawki minimalne,
-za programy wspomagające polskie rodziny,
-za programy osłonowe ludzi chorych i niepełnosprawnych,
-za ogromne inwestycje rządowe,
-za bezpieczeństwo Polaków i obronność kraju,
-i mógłbym tak wymieniać jeszcze długo .....
Za to nie lubią PIS.u !   A zatem pytaniem jest, czy to są ludzie ?!!
 

Obrazek użytkownika smieciu

04-07-2022 [14:59] - smieciu | Link:

To wszystko jest właściwie propagandą.
1. Wielkie pieniądze na socjal są unijnym planem uzależniania ludu od władzy centralnej. Ludzie socjalem uzależniani są od lokalnej władzy a ta od Unijnej, która jest źródłem pieniądza bez którego nie byłyby możliwe wszystkie te dotacje.
2. Fikcją jest obniżanie podatków. Każdy kto prowadzi działalność wie że obciążenia (także biurokratyczne) są coraz większe. Coraz większa jest także inwigilacja, kontrola, zamordyzm.
3. Wielkie inwestycje nie zależą od rządu. Niemal wszystkie duże inwestycje są wspomagane pieniędzmi unijnymi. To od UE efektywnie zależy co może powstać.

Słowem PiS realizuje wytyczne decydentów UE. PiSowcy żyją w lokalnym zaścianku. Wyjechawszy za granicę zauważyliby że te wszystkie zjawiska także i tam mają miejsce mimo że ... nie rządzi tam PiS. A może rządzi? Może i tam rządzi ta sama ręka, dająca pieniądze na socjal i inwestycje?
Pieniądze popłynęły. Lud uwierzył że władza jest dobra, i daje pieniądze.

Zwykle za głupotę trzeba zapłacić. Więc .... będzie się dziać. Już się dzieje.

Obrazek użytkownika juur

04-07-2022 [15:18] - juur | Link:

Nie można nie zauważyć, że plan PMM "miska ryżu" przechodzi z fazy zapowiedzi w fazę realizacji, "Dobra zmiana", "Polski Ład", "Krajowy Plan Odbudowy".
Zadziwia jak łatwo ludzie dają się nabierać. Każdy wie, że gdy ktoś mówi, że chce coś dać to w większości przypadków oznacza, że chce cię bezczelnie orżnąć. Zwłaszcza jeżeli dającym to polityk/partia/rząd.....Pomagają narzędzia by uwiarygodnić działania. Dobrze mieć sprzymierzeńców, świadomych i wynagradzanych oraz takich co nie do końca znają swoją rolę.
Szczególnie łatwym łupem a właściwie pewniaki to uważający się za niezwykle inteligentnych i mądrych... Klucz pozyskania jest znany, wystarczy powiedzieć, jaki Pan mądry i do tego przystojny.... Dalej to już proste tylko trzeba utwierdzać delikwenta jaki jest mądry, przenikliwy...., co jak widać na przykładach nie jest trudne. Wg tego schematu działa TVN, TVP, itd... I w ten sposób mamy mądralę, który będzie powtarzał, za darmo, każdą bzdurę z pełnym przekonaniem z głęboką wiarą w swoją wyjątkową mądrość. Tak jak w szkole im większy matoł tym bardziej przekonany o swojej wyjątkowości, głuchy, ślepy i odporny na wiedzę. Tak powoływane są zastępy "pożytecznych idiotów", (Czy pożyteczny to wyżej w hierahii czy niżej od pospolitego?). Gdy dyrygent da znak to słyszymy: "jak to cudownie, że nie mamy własnego przemysłu, hut, walcowni, stoczni..., zaraz wtóruje mu inny mądrala "...tak, tak... będziemy światową potęgą informatyczną..." nie powie np. że będziemy krajem genialnych spawaczy bo ktoś zapyta, zaraz, zaraz to co oni mają niby spawać i dla kogo? Że niby informatyka oderwana jest od materialnego świata.... Czyli recesja nas nie dotknie bo nie mamy przemysłu a informatyka nie podlega takim samym prawom. Sam MM, co raz, głosi jaki to ogromny skok cywilizacyjny za nami, mamy największych producentów u siebie....A to G...prawda.To nie nasze fabryki, produkty, technologia, postęp....jest wręcz przeciwne. Każda montownia spycha nas w stronę kolonii i to na nasz koszt. A dla MM to jak święto. Może dla niego to radosne wiadomości, że plan realizuje bez przeszkód. I to nie chodzi o to, że robi z nas dziadów a niewolników we własnym kraju.
Można zadać pytanie po co aż tylu tych użytecznych idiotów? Przecież nikt nie bierze ich na serio, trudno tych bredni słuchać. Pełnią bardzo ważną rolę. Budują poczucie beznadziejności, nic się nie da... nic nie można...do chwili gdy pojawi się hasło "wybierajmy mniejsze zło...." a to cześć tej samej gry, bezczelny przekręt i ordynarne oszustwo.
O ile Tusk się trochę mitygował, bo pewnie się trochę obawiał, że zostanie wywleczony i nie wiadomo jak się mogą potoczyć jego dalsze losy. MM już wie, że nic się nie stanie i idzie na rympał, bez najmniejszych skrupułów.

Obrazek użytkownika u2

04-07-2022 [15:54] - u2 | Link:

gdy ktoś mówi, że chce coś dać to w większości przypadków oznacza, że chce cię bezczelnie orżnąć

Jeśli chodzi o was totalniaków, to tak rzeczywiście jest :-) :-) :-)

Obrazek użytkownika juur

05-07-2022 [09:46] - juur | Link:

Chcę tylko przypomnieć, że credo MM "można obiecać wszystko a po wyborach się wycofać", słowa MM.
Przykład: gdy miano z górnikami negocjować, to nim się to stało A. Soboń zawiózł do Brukseli szczegółowy plan likwidacji kopalń i to tylko po to by kupować ruski gaz od Niemców. Gdzie tu wiarygodność?
Może teraz niech się Szanowny Pan delektuje wypowiedziami MM na temat motoryzacji, jak to się nie godzimy... Tylko że w ubiegłą środę Pani minister Moskwa zawiozła do Brukseli, podpisane, stosowne ustalenia, podobnie jak to było w sprawie górnictwa.

 

Obrazek użytkownika smieciu

04-07-2022 [16:02] - smieciu | Link:

@juur
Ci którzy wstawili „PiS” na stołki wykonali świetne zagranie gdyż dosłownie właściwie zaorali wszelki głos sprzeciwu. Za rządów PO istniał naturalny ruch oporu, patrzono władzy na ręce i krytykowano. Oczywiście nie w wielkich mediach ale choćby w miejscach takich jak to. W każdym razie istniało oddolne krytyczne myślenie. Teraz właściwie tego już nie ma. NAJWAŻNIEJSZE sprawy w stylu przepychania totalnej inwigilacji, socjalu, niszczenia technicznej samodzielności Polski przechodzą bez zająknięcia gdyż skoro PiS przepycha to co zrobić miało PO to skąd ma się wziąć krytyka?
Istnieje takie powiedzenie: socjalizm to taki system w którym zabraknie tego czego masz najwięcej. Za PRLu przykładowo brakowało żywności mimo że byliśmy wielkim krajem rolniczym. Dzisiaj rolnicy podlegają o niebo większym restrykcjom. Nie można bez pytania hodować świń czy krów. W Polsce jest masa wsi gdzie tylko pojedyncze gospodarstwa mają świnie lub krowy. Większość nawet nie ma kur na podwórkach (choć to zdaje się zmieniać). Tradycyjne polskie rolnictwo poddano szeregowi patologicznych procesów. Czy jakiś PiSowiec to zauważy? Oczywiście że nie. Bo przecież rząd jest dobry. Jest tania, gówniana żywność na półkach supermarketów. Na razie.
Węgiel. Dlaczego za PRLu brak węgla byłby skandalem a dzisiaj dla PiSowców nie ma problemu? Nie ma problemu że rząd zamyka kopalnie, że uzależnił nas od Rusków. Na naszych oczach mamy do czynienia z klasycznym absurdem socjalizmu. I co? No nic. Bo kto niby ma skrytykować skoro Zielony Ład jest religią władzy, jest za nim szczerze PO a wprowadza go PiS? Takich przykładów jest masa. Ludziom podrzucono żałosnych pajaców w stylu Jachiry czy pijanego rowerzysty. Na tym w polega w Polsce polityczny spór. TVP puszcza mordę Tuska, zaplutego karła reakcji jak za dawnych czasów PRLu. No jest ten zły, wszystkiemu winien. Politycznego karła nie łykał lud PRLu, nie łyknąłby widz za czasów PO. Ale dzisiaj? PiSowiec łyka go codziennie i święcie weń wierzy. To ON, ten zapluty karzeł, zło, nic innego się nie liczy. PeOwcy mają swojego karła, Kaczyńskiego, lansowanego przez TVN i tak niesamowicie prymitywną metodą ludzi można poprowadzić do wszystkiego.
Naprawdę nie spodziewałem się że w Polsce tak łatwo będzie można przepchnąć wszelkie absurdalne gówno.
Wystarczy szczypta iluzji, zapluty wróg dla ludu i jedziemy. Bo przecież jest dobrze, rząd mówi że będzie dobrze. Niesamowite no nie? Rząd mówi że będzie dobrze więc jak może być źle?

Obrazek użytkownika juur

04-07-2022 [16:58] - juur | Link:

@smieciu
"Ci którzy wstawili „PiS” na stołki...." to ci sami co wstawili PO i jak będzie taka potrzeba ponownie wstawią.
PIS/PO to ogromny sukces planu Rakowskiego i Urbana. Trzeba przyznać, że umiejętne podtrzymywanie polaryzacji jest niezwykle efektywne. Część tego planu dotyczącą np. powołania i roli TVN nie jest żadną tajemnicą. Wygląda to słabo. Mentalnie dogoniliśmy zachód, połowa to lewactwo a druga połowa w większości bez jaj, tak jak współcześni, Francuzi czy Niemcy. Zabijanie przez lata edukacji, szeroko rozumianej, nie daje nadziei, że nowe pokolenie coś zmieni.

Obrazek użytkownika u2

04-07-2022 [17:50] - u2 | Link:

rząd zamyka kopalnie, że uzależnił nas od Rusków.

Znowu kocopoły piszesz. To nie rząd uzależniał od Rosji, tylko UE, która dopiero po 24 lutego przejrzała na oczy i nałożyła sankcje na Rosję. Rząd od początku uniezależniał Polskę od rosyjskich surowców. I nie był to "rząd" PO-PSL.

Obrazek użytkownika juur

04-07-2022 [18:38] - juur | Link:

Według danych GUS w latach 2014–2021 import węgla z Rosji wynosił:
 w 2014 roku: 6 510 188 965 kg,
 w 2015 roku: 4 944 053 446 kg,
 w 2016 roku: 5 209 270 709 kg,
 w 2017 roku: 8 621 927 325 kg,
 w 2018 roku: 13 054 408 336 kg,
 w 2019 roku: 10 800 563 750 kg,
 w 2020 roku: 9 452 711 387 kg,
 w 2021 roku: 8 262 087 538 kg.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

04-07-2022 [15:53] - Marek Kudła | Link:

@smieciu
Nic nie rozumiesz chłopie !  Te twoje insynuacje to właśnie to o czym piszę, że PIS jest be, bo wyrwał Polaków z biedy !  Gdybyśmy się tylko zorientowali, że Polacy mają dość UE, to już dzisiaj rozpoczęlibyśmy procedurę Polexitu !!!