Okropności wojny

Zdjęcie nie pokazuje tego co jest przed babcią, bo to się nie nadaje do pokazania. Ja kiedyś tak stałam i płakałam jak ta babcia, nad zbiorowym grobem kilkuset dzieci i kobiet, pewnie ich matek. Nie będę opisywała widoku - domyślcie się co zrobili tym ofiarom ruscy zwyrodnialcy. To było pod Buczą kiedy towarzyszyłam wizycie Ursuli von der Leyen na Ukrainie. Codziennie odkrywa się nowe masowe groby cywilnych ofiar tej wojny. Nikt jeszcze nie policzył tych tysięcy ludzi którzy są żywcem pogrzebani pod gruzami domów. A najbardziej denerwuje mnie to, że paru głupków, nie tylko w Polsce, pisze że co to za krwawa wojna skoro zginęło przez osiem lat ledwie 4 tys. ludzi?
Wybielanie zbrodni cara jest czymś tak ohydnym, że już dorównuje jego zbrodniom.

"Nowe smutne znaleziska. Podczas oględzin budynków w dzielnicy Lewobrzeżnej, w domu, gdzie spadła bomba lotnicza, na skrzyżowaniu ul. Zwycięstwa i ul. Meotydy znaleziono ponad 100 ciał osób zabitych w bombardowaniu. Ciała te wciąż są pod gruzami" - pisze mer Mariupola Petro Andriuszczenko.

Rosjanie tak jakby przeczuwali swoją tymczasowość w Mariupolu, i w temacie masowych grobów pod ruinami nic nie robią. Mariupol jest jednym wielkim cmentarzem. Szumne bzdecenie przez putlerowskie szczekaczki o jakiejś trwającej odbudowie miasta, to kit. Trwa za to rabunek ukraińskiego mienia w tym mieście na ogromną skalę. Uprząta się jedynie to, co utrudnia ten rabunek. Dzikie hordy Putina dobijają głodem i brakiem medycznej opieki tych Ukraińców, co pozostali w Mariupolu. Do niepokornych ruska swołocz bez ostrzeżenia strzela - nie zaprzestano także gwałtów. Jedno jest pewne, Mariupol będzie pomszczony.

Z ostatniej chwili... TUTAJ 


FOTO: Polowanie na cywilów w Krzemieńczuku. Zbrodniarze zabili kilkaset cywilów i ranili ok. 1000.

Ogromna płonąca hala targowa powinna być dla Wolnego Świata tą ostatnią kroplą goryczy. Chyba nikt na Świecie nie ma już wątpliwości, że kremlowski bandyta z premedytacją niszczy i morduje Ukrainę, wręcz poluje na cywilów? Odwet partyzantki ukraińskiej TUTAJ  i TUTAJ   nasila się z każdym dniem. Na filmach  widać dowody na zniszczenie składów amunicji  na tyłach orków w Ałczewsku i w Zymohirji. Trwa także polowanie na ruskich zbrodniarzy w ramach akcji "Dzień Sądu". Jest decyzja USA: będą dostawy broni rakietowej dalekiego i średniego zasięgu. Oby szybko i w wystarczającej ilości.

Chwała Ukrainie!

Dziękuję za uwagę.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

27-06-2022 [19:43] - Pers | Link:

@ujejska
Ta babcia na zdjęciu to przecież ta sama co słoikami strącała ruskie myśliwce.
Mają tylko jedną babuszkę do zdjęć?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-06-2022 [20:07] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Łachudro obyś zdychał powoli i w męczarniach za te kpiny z nieszczęścia.

Obrazek użytkownika Ryan

27-06-2022 [20:24] - Ryan | Link:

Ula Ujejska 

Bo to zwykla kurwa ruska jest .Mieszanka Kalmuka z Mongolem
ŚMIEĆ i PARCH  pisane z dużej litery albo dużymi literami

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-06-2022 [20:33] - Ula Ujejska | Link:

Ryan
To w Polsce trzeba wytępić gorącym żelazem.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

27-06-2022 [22:07] - Siberian Husky Dog | Link:

@Ula i@ Ryan
Czy warto byście kopali się z mułem?
Pozdrawiam
8-))))

Obrazek użytkownika J z L

27-06-2022 [22:26] - J z L | Link:

 Ryan 
pam..pers ma takie unikalne CV

Obrazek użytkownika J z L

27-06-2022 [22:39] - J z L | Link:

I ja Ulko trzymam kciuki
Doczeka się ta łachudra Boskiej sprawiedliwości
Doczeka się

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczna im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika Ryan

27-06-2022 [20:19] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
Tak ta sama co ci w pusty dzban przypierdoliła a echo słychać od Donbasu po Lizbone

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-06-2022 [20:34] - Ula Ujejska | Link:

Ryan
On się doczeka wcześniej czy później specjalnego "podziękowania" od Ukraińców.

Obrazek użytkownika sake3

28-06-2022 [07:43] - sake3 | Link:

@Pers....A może bys ty dla odmiany zaprezentował zdjęcia babuszek z krajów gdzie nie ma wojny? Przecież w Laponii też chyba takie starsze panie są? Zadowolone,bezpieczne z dachem nad głową? Może wtedy zrozumiesz co to znaczy wojna i dlaczego ta ukraińska kobieta na zdjęciu płacze nie mając możliwości spokojnego przeżywania starości. Swoim wpisem dowodzisz,że pracujesz chyba w MInisterstwie Głupich Dowcipów.

Obrazek użytkownika Pers

28-06-2022 [09:01] - Pers | Link:

@sake
//Pers....A może bys ty dla odmiany zaprezentował zdjęcia babuszek z krajów gdzie nie ma wojny?//
A po co? Wyjdź na ulicę to sama zobaczysz. No chyba, że natkniesz się na @ujejską :))
A tak na poważnie to mam dla ciebie ciekawy link do oficjalnego, ukraińskiego portalu. Rzecz o tym "jak to Rosjanie gwałcą noworodki" Ciekawe...

Denisova wymyśliła historie o gwałcie dzieci „za zwycięstwo Ukrainy” - śledztwo

Ciąg dalszy sprawy wymyślenia przez byłą juz rzecznik praw obywatelskich Ukrainy Ludmiłę Denisową „zbrodni seksualnych wojsk rosyjskich na Ukrainie” co stało sie oficjalnym powodem odwołania jej ze stanowiska przez ukrainski parlament. Cytat „Była rzecznik praw obywatelskich Ludmiła Denisowa wymyśliła straszne historie o gwałceniu dzieci przez rosyjskie wojsko „w imię zwycięstwa Ukrainy”, co było powodem jej zwolnienia…Pisze o tym „Prawda ukraińska”…Dziennikarze dowiedzieli się, że w marcu Ludmiła Denisowa, przy wsparciu UNICEF, uruchomiła dodatkową linię pomocy psychologicznej do istniejącej w tym czasie linii telefonicznej…Linią tą zajęła się psycholog Ołeksandra Kwitko, córka Denisowej…Stwierdzono, że na linii pracowało 5 zawodowych psychologów, a w ciągu pierwszych dwóch tygodni po pomoc zwróciło się już 400 osób, które w większości mówiły o przestępstwach seksualnych. Nie było jednak wiadomo, w jaki sposób te rozmowy są rejestrowane, kim są psychologowie zajmujący się apelacjami itp…Kwitko twierdziła, że ​​w ciągu półtora miesiąca jej gorąca linia otrzymała około 1040 telefonów, z czego 450 dotyczyło gwałtów na dzieciach. Jednak oficjalny wyciąg uzyskany przez prokuratorów wskazywał, że przez cały czas odebrano tylko 92 telefony…Jednocześnie dziennikarze nie mogli znaleźć potwierdzenia historii, które opowiadali Kwitko i Denisowa, nawet jeśli te historie zawierały szczegóły, które mogłyby pomóc w poszukiwaniach ofiar. Ani rzecznik praw obywatelskich, ani psycholog nie byli w stanie dostarczyć żadnych dowodów na to, że te ofiary w ogóle istniały…Podczas przesłuchania Denisowa powiedziała, że ​​historie, o których opowiadała publicznie, usłyszała od swojej córki. Według Kwitko, opowiadała o nich [matce] „przy herbacie”. Juz poza kamerą Denisowa wyjaśniła, że ​​opowiadała straszne historie, ponieważ „chce zwycięstwa Ukrainy”…
https://strana.today/news/3972...

Ie jeszcze fejków wymyślono "za zwycięstwo Ukrainy"?
(Całe szczęście, że to Strefa Wolnego Słowa...)

Obrazek użytkownika sake3

28-06-2022 [15:30] - sake3 | Link:

@Pers.....Witam władco reniferów.Jak widzę dbasz o moje ,,nawrócenie'',agitka goni agitkę. Jednak nie bądź taki szybki Bil bo jak zwykle jest jakieś ,,ale''  Może Denisowa przerysowała problem,ale jednak był. W końcu w sieci znalazły się filmiki z przechwałkami jakiegoś rosyjskiego żołnierza opowiadającgo ze śmiechem o swoich przygodach z niemowlętami. Telefony wprawdzie w dużo mniejszej liczbie też były. A dziennikarze? Być może siedzieli w hotelu i nie pchali sie przeciez na linię frontu ani w łapy Rosjan.Tu trzeba rozważyć racje obu stron a nie tylko wierzyć tej rosyjskiej wersji Jak widać ratowanie twarzy Rosji idzie na całego. Wszystko jest fejkiem .wymysłem,rozmijaniem z rzeczywistością.Nawet ten atak na dom towarowy usiłujecie wkrótce potraktować jako nieistniejący fakt ,przypadek albo upadek asteroidy.Tylko dlaczego w Rosji tak się z tego cieszą? ,,Pieczona wieprzowina'', ,,dobry Ukrainiec to martwy Ukrainiec''.Nie widzisz,że uwielbiani przez ciebie Rosjanie uderzają umyslnie w obiekty cywilne.Kolejna agitka w drodze?

Obrazek użytkownika Pers

28-06-2022 [16:23] - Pers | Link:

@sake
//Jednak nie bądź taki szybki Bil bo jak zwykle jest jakieś ,,ale''  Może Denisowa przerysowała problem,ale jednak był.//
Nie "może przerysowała" tylko wszystko zmyśliła. Ja pisałem o tym już dawno ale dopiero teraz piszą o tym oficjalne ukraińskie media. Widocznie fejk okazał się za gruby i nawet im jest wstyd.

//W końcu w sieci znalazły się filmiki z przechwałkami jakiegoś rosyjskiego żołnierza opowiadającgo ze śmiechem o swoich przygodach z niemowlętami.//
A skąd ty wiesz kto wystąpił w tych filmikach? Na Ukrainie wszyscy mówią perfekcyjnie po rosyjsku. Sam Zełenski ukraińskiego nauczył się niedawno bo urodził się i wychował w rosyjskojęzycznej rodzinie. Szkoły też kończył po rosyjsku.

//Telefony wprawdzie w dużo mniejszej liczbie też były.//
Tylko nie ma zapisów tych rozmów a przecież podobno były rejestrowane.

//Tu trzeba rozważyć racje obu stron a nie tylko wierzyć tej rosyjskiej wersji Jak widać ratowanie twarzy Rosji idzie na całego.//
Skoro są dowody na ukraińskie kłamstwa i sami się do tego w końcu musieli przyznać to co tu rozważać?
Jakieś gwałty pojedyncze były z pewnością bo to dowodzi sama statystyka. Według policyjnych statystyk co roku w Polsce do gwałtów dochodzi od 1800 do 2300 razy. I nie ma "rosyjskiej inwazji".

//Wszystko jest fejkiem .wymysłem,rozmijaniem z rzeczywistością.Nawet ten atak na dom towarowy usiłujecie wkrótce potraktować jako nieistniejący fakt ,przypadek albo upadek asteroidy.//
Prawie wszystko jest fejkiem. A co do "ataku" na dom towarowy to nawet ukraińskie media zaczęły pisać prawdę na ten temat. Zbombardowany został obiekt wojskowy bezpośrednio obok centrum handlowego. Umieszczanie cywilnych placówek tak blisko zakładów wojskowych jest zabronione. Gdyby faktycznie jakaś rakieta uderzyła w to centrum to nic by z niego nie zostało. Pożar był, ludzie zginęli i to jest, niestety, fakt.

//Tylko dlaczego w Rosji tak się z tego cieszą? ,,Pieczona wieprzowina'', ,,dobry Ukrainiec to martwy Ukrainiec''.//
Możesz podać linki do takich oficjalnych wypowiedzi?

//Nie widzisz,że uwielbiani przez ciebie Rosjanie uderzają umyslnie w obiekty cywilne.Kolejna agitka w drodze?//
Rosjan szanuję ale nie "uwielbiam".
I Rosjanie nie uderzają umyślnie w obiekty cywilne. Brak jakichkolwiek dowodów a fejki propagandowe mnie nie interesują bo prawda zawsze w końcu wychodzi na jaw.

Widzę, że masz poważny problem "poznawczy" sake. W psychologii nazywają to "efekt wyparcia".
Ale ja ci pomogę wyjść z tego przykrego stanu :)
Jak widzisz w Strefie Wolnego Słowa możemy o tym spokojnie porozmawiać, nie jak na jakimś "ścierwoneonie".

Obrazek użytkownika sake3

28-06-2022 [18:01] - sake3 | Link:

@Pers.......Już tu dochodzi zgrzytanie twoich zębów-,,czego ta zołza znowu ode mnie chce'',Niechby ją wreszcie szlag trafił''. A ja znowu swoje trzy grosze. Nie pomyślałeś aby ,że Rosjanie mogli nie trafić precyzyjnie w dom towarowy bo jak zwykle uderzają na ślepo? W rezultacie trafili obok ale i tak zniszczyli część  marketu co,wywołało pożar. Jak dotąd zginęło 18 osób ,jest wielu rannych,ale to nie przeszkadza twoim awatarom ubolewać ,że tak mało.Spokojnie rozmawiac można wszędzie,tylko trzeba chcieć .Ty nie chcesz,bo jesteś zbyt monotematyczny i ustawiony pod jedną tezę. Z tobą albo można sie zgadzac albo do widzenia,wymiany argumentów nie ma. Agitki kremlowskie argumentów nie zastąpią a cynizm i arogancja polityków Kremla skutecznie odstręcza od dyskusji.  

Obrazek użytkownika Pers

28-06-2022 [18:16] - Pers | Link:

@sake
//Pers.......Już tu dochodzi zgrzytanie twoich zębów-,,czego ta zołza znowu ode mnie chce'',Niechby ją wreszcie szlag trafił''.//
Sake... Ja czekam na każdy komentarz od ciebie. Zapomniałaś po co tu jestem? :)

//Nie pomyślałeś aby ,że Rosjanie mogli nie trafić precyzyjnie w dom towarowy bo jak zwykle uderzają na ślepo? W rezultacie trafili obok ale i tak zniszczyli część  marketu co,wywołało pożar.//
Nie pomyślałem bo celowali w zakłady wojskowe obok i trafili bez pudła. Tutaj masz więcej szczegółów https://zygumntbialas.nowyekra...

//Jak dotąd zginęło 18 osób ,jest wielu rannych,ale to nie przeszkadza twoim awatarom ubolewać ,że tak mało.//
Ja nie mam żadnych "awatarów" a ty nie podałaś linków do tych wypowiedzi.

//Spokojnie rozmawiac można wszędzie,tylko trzeba chcieć .Ty nie chcesz,bo jesteś zbyt monotematyczny i ustawiony pod jedną tezę. Z tobą albo można sie zgadzac albo do widzenia,wymiany argumentów nie ma.//
Nie zgadzam się z tobą ale oczywiście masz prawo do własnego zdania.

//Agitki kremlowskie argumentów nie zastąpią a cynizm i arogancja polityków Kremla skutecznie odstręcza od dyskusji.//
Najpierw trzeba udowodnić, że to "agitki" (przynajmniej to co ja publikuję bo za nic innego nie biorę odpowiedzialności) a z tym jest tutaj wyjątkowo kiepsko. Jedyne argumenty to obelgi a sama przyznasz, że to słabe argumenty...

Obrazek użytkownika Pers

28-06-2022 [18:26] - Pers | Link:

@sake
Wracając jeszcze do "bombardowania" to jeśli poszukasz informacji, odkryjesz, że to centrum handlowe jest OSTATECZNIE ZAMKNIĘTE a najnowsze recenzje pochodzą sprzed czterech miesięcy…. Sprawdź 
https://www.google.com/maps/pl...@49.0704642,33.4257144,17z/data=!4m5!3m4!1s0x40d75322b00163bb:0x9981e1c6d335dd9c!8m2!3d49.0702474!4d33.4247

Ukraińskie media piszą tak- 
"Federacja Rosyjska potwierdza atak na miasto. Twierdzi jednak, że jego samoloty uderzyły „w hangary z bronią i amunicją ze Stanów Zjednoczonych i krajów europejskich w pobliżu fabryki maszyn drogowych w Krzemieńczuku”.   Przypuszcza się, że detonacja amunicji przechowywanej w hangarze spowodowała pożar w pobliskim centrum handlowym.''
https://t.me/stranaua/49345

Wiem, że to wydaje ci się całkowicie nieprawdopodobne ale ja przynajmniej dołożyłem wszelkich starań, żeby ci to objaśnić.
Mój telewizor jest szybszy od twojego :)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-06-2022 [22:34] - Ula Ujejska | Link:

Pers
I znów łżesz jak bura ruska suka

Obrazek użytkownika Pers

28-06-2022 [22:43] - Pers | Link:

@ujejska
//Pers
I znów łżesz jak bura ruska suka//
To wszystkie twoje argumenty @ujejska?
Słabo...
Myślałem, że wyskoczysz z jakimiś dowodami nie do podważenia.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-06-2022 [17:22] - Ula Ujejska | Link:

Pers
//To wszystkie twoje argumenty//
A co, mam cię jeszcze opluć?

 

Obrazek użytkownika Pers

28-06-2022 [16:26] - Pers | Link:

@sake
//Pers.....Witam władco reniferów.//
Znowu mnie przeceniasz, droga sake.
Władcą jest Święty Mikołaj (zwany także Santa Klaus albo Died Maroz).
Ja jestem tylko od czarnej roboty :)

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

27-06-2022 [22:04] - Siberian Husky Dog | Link:

Dziś są urodziny Bohatera Ukrainy, dowódcy Pułku Azowskiego Denisa Prokopenko 
Prawdziwy człowiek słów i honoru. Podczas najazdu rosyjskiego na pełną skalę to on przejął obronę Mariupola i przez ponad 80 dni utrzymywał go w pełnym oblężeniu

https://pbs.twimg.com/media/FWQoeF8WIAEpc1w?format=jpg&name=large

Obrazek użytkownika J z L

27-06-2022 [22:25] - J z L | Link:

Amerykański zamachowiec z centrum handlowego został uznany za międzynarodowego terrorystę i wkrótce został wyeliminowany.
Z jakiegoś powodu ten, który wysadził w powietrze centrum handlowe na Ukrainie, pozostaje w randze „głowy państwa” i wielu europejskich polityków ma niewytłumaczalną chęć porozmawiania z nim przez telefon.

Obrazek użytkownika J z L

28-06-2022 [06:24] - J z L | Link:

Najnowszy bilans ataku Rosjan na centrum handlowe: 18 zabitych, 59 rannych

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

29-06-2022 [18:47] - Siberian Husky Dog | Link:

144 ukraińskich żołnierzy na wolności.
Doszło do wymiany jeńców
W wyniku wymiany jeńców wojennych Rosjanie zwolnili 144 ukraińskich żołnierzy. Wśród nich jest 95 obrońców Azowstalu oraz 43 żołnierzy Pułku Azow

 

Obrazek użytkownika Pers

29-06-2022 [19:51] - Pers | Link:

@husky
Szef DRL Denis Puszilin przyznał, że wśród osób przeniesionych do Kijowa są żołnierze Azowa, ale wszyscy są ciężko ranni.
Nie byłoby z nich żadnego pożytku w kopalni uranu a karmić trzeba...