Cztery miesiące wojny Rosji z Ukrainą

  Wczoraj [24.06.2022] minęły cztery miesiące odkąd Rosja napadła na Ukrainę i wciąż nikt nie ma pojęcia, czym ten konflikt może się zakończyć [i kiedy].  Pokazuje to na przykład artykuł "Ukraina wygrywa/Ukraina przegrywa". Wybierz właściwą odpowiedź" opublikowany wczoraj w portalu Wp.pl {TUTAJ}.  Problem w tym, że nie sposób otrzymać wiarygodne informacje na temat tego, co naprawdę się dzieje.  Obie strony częstują nas propagandą.  Ukraińcy opowiadają o kozie, która wysadziła w powietrze rosyjski oddział, a przedstawiciel rosyjskiego ministerstwa obrony twierdzi, że w ich rakietowym ataku zginęło 50 ukraińskich generałów.  Gdyby ograniczył się do 5 generałów, to może ktoś by mu uwierzył.

  Są jednak poważniejsze opracowania.  Wczoraj w portalu Defence24 {TUTAJ} ukazała się analiza 120 dni wojny - pióra Bartłomieja Wypartowicza.  Pisze on:

  "Czwarty miesiąc wojny nie przyniósł rozstrzygnięć. Na froncie chersońskim trwała kontrofensywa ukraińskiej armii. Osiągnięto pewne sukcesy a Siły Zbrojne Ukrainy mają znajdować się 15 kilometrów od Chersonia. Działania zaczepne Ukraińcy podejmują również na odcinku zaporoskim oraz na południu Donbasu. Rosjanie zajęli większość Siewierodoniecka, ale ukraińscy obrońcy zaciekle odpierają ataki sił rosyjskich w dzielnicy przemysłowej. Wojska rosyjskie osiągnęły jednak pewne sukcesy na południe i na północ od Popasnej, znacznie rozszerzając swą kontrolę w kierunku Łysyczańska. Według różnych szacunków od 80 do 90% obwodu ługańskiego jest pod kontrolą rosyjską. Rosyjska ofensywa mocno spowolniła i zamieniła się w wojnę pozycyjną. Z ostatnich informacji wynika, że Ukraińcy będą wycofywać się z Siewierodoniecka.".

  Ukraińcy faktycznie się stamtąd wycofali. Jeśli porównamy zamieszczone w artykule mapki z końca marca 2022 ze stanem obecnym, to zauważymy, że od trzech miesięcy  front prawie stoi w miejscu.  Wielka ofensywa Rosjan doprowadziła tylko do zdobycia dwóch miast - Mariupola i Siewierodoniecka {TUTAJ}.  Putin wymienił już dwóch głównodowodzących frontu ukraińskiego.  Nie poprawiło to jednak sytuacji ponoszących ciężkie straty wojsk rosyjskich.  Putin próbuje obecnie wciągnąć wojsko białoruskie do wojny.  Czy mu się to uda - nie wiadomo.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

25-06-2022 [21:18] - u2 | Link:

Gdzieś z tyłu głowy mam zakodowane, że wojna na południowy-wschód od Polski nie będzie miała większego znaczenia dla Polski. Wojna światowa wybuchnie na południu Europy, a dołączy się do niej ChRL atakując Rosję. Choć patrząc na to co się dzieje obecnie, to obawiam się, że ciąg nieuniknionych zdarzeń już został zainicjowany.

Obrazek użytkownika J z L

26-06-2022 [19:36] - J z L | Link:

Stany Zjednoczone są gotowe dostarczyć Ukrainie najnowsze uzbrojenie - powiedział rzecznik Pentagonu John Kirby.
Są to nowoczesne czołgi,samoloty i systemy rakietowe

 Ale w tym celu część ukraińskiego wojska musi zostać wycofana z działań wojennych, aby wyszkolić ich do używania nowego rodzaju broni.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-06-2022 [21:10] - Tezeusz | Link:

Zgadnijcie co za debil to wysrał :
"Brytyjczycy i Amerykanie po raz kolejny wykorzystują Ukrainę jako centrum broni, aby wyposażyć terrorystów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Dlaczego więc w prasie zachodniej słychać oskarżenia Ukraińców o odsprzedaż broni? Wszystko jest bardzo proste – Anglosasi z góry przygotowują sobie alibi. Powiedzmy, że dostarczyliśmy broń do Kijowa, ale nie wiemy, w jaki sposób dostała się ona w ręce terrorystów..."