Geopolityka i herezja

  Cztery dni temu, 18.06.2022, Coryllus opublikował notkę "Herezja geopolityki i herezja metodologii" {TUTAJ}.  Zawarł w niej dość dziwne twierdzenia:

  "Wczoraj na twitterze, ktoś zacytował fragment książki Łukasza Dryblaka z krakowskiego oddziału IPN, dotyczący geopolityki. Otóż geopolityka według Dryblaka zastąpiła w Rosji doktrynę komunistyczną. Jeśli, za Konecznym, uznamy socjalizm i komunizm za herezję, jasne się stanie czym w takim ujęciu jest geopolityka. I teraz stańcie na jakimś forum i powiedzcie głośno, że metodyka dyskusji jaką przyjęto w Polsce w ostatnich dziesięciu latach to ruska herezja narzucana nam przez różnych farbowanych guru. Ktoś Wam uwierzy?".

  Nie wiem jak inni, ale ja nie uwierzę.  Zajrzałam do Wikipedii.  Według niej {TUTAJ} herezja to zakwestionowanie dogmatów jakiejś religii, np. chrześcijaństwa.  Nie istnieje herezja sama w sobie.  To naprawdę nie jest synonim bzdury, czy nonsensu.  A co do tego ma geopolityka?  Znowu skorzystałam z Wikipedii {TUTAJ}.  Można tam znaleźć aż pięć różnych definicji geopolityki.  Żadna z nich nie ma nic wspólnego z religią ani z jakakolwiek ideologią.  W dodatku efektowna wypowiedź Dryblaka, która zainspirowała Coryllusa - wydaje mi się z gruntu nieprawdziwa.  Moim zdaniem doktryna komunistyczna została zastąpiona przez rosyjski nacjonalizm oraz dążenie do utworzenia imperium od Władywostoku do Lizbony.  Trudno to w ogóle nazwać ideologią - to czysty imperializm.

  Czasem tylko ktoś wspomina o Moskwie jako "trzecim Rzymie", ale to już tylko echa przeszłości.  Agresywny szowinizm to jest obecne podejście.  Wystarczy posłuchać tego, co mówi Putin.  Popiera go ponad 70% Rosjan.  Gadanina o "herezjach" tylko zaciemnia sprawę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

22-06-2022 [21:57] - smieciu | Link:

Ciężko stwierdzić co coryllus ma na myśli gdyż pewnie sam tego nie wie. Rzuca na swoim portalu różnymi coraz bardziej dziwacznymi prawdami objawionymi, nikt jednak nie śmie zapytać o szczegóły gdyż wie że zaraz dostanie bana. Jego portal stał się farsą. Choć myślę że lepszym określeniem jest sekta. Sekta i jej guru. Guru objawia, reszta jak kiedyś na zebraniach Partii przytakuje myśli przewodniczącego. Od czasu do czasu dochodzi tam do scen znanych z Barei kiedy ktoś próbuje nadążyć za tokiem myślenia guru. Mając dobre chęci palnie coś nieopatrznie i wtedy pod groźbą wylotu musi dokonać samokrytyki. Tak czy owak właśnie to sekciarskie spojrzenie najlepiej chyba tłumaczy jego myśli, to zahaczanie o religię. Ale ja nie podejmuję się zgadywać o co chodzi.
 

Obrazek użytkownika Ijontichy

23-06-2022 [08:04] - Ijontichy | Link:

Nie przejmuj sie tym,co pisze @elig.
Ona jest zawieszona od dawna na duecie Corylus--Toyah...jeszcze od czasu,gdy ten duet pisał na S24 u Igora Janke.
Corylus to człowiek Michnika,sam sie chwalil,ze debiutował w GW wydanie olsztyńskie.
Toyah to "żona" Corylusa,cały salon24 robił z nich sobie jaja,więc odeszli obrażeni.zydowska agentura prymitywna.

Obrazek użytkownika J z L

23-06-2022 [13:08] - J z L | Link:

Szwedzcy śledczy zbadają serię powiązań Grety Thunberg z rosyjską organizacją pozarządową finansowaną bezpośrednio przez rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych w latach 2019-2021