Dlaczego ruskie dają d. i wojna trwa już 110 dni

 

Warto ciągle się uczyć i słuchać mądrych ludzi. A takim niewątpliwie jest generał Andrzej Kowalski, funkcjonariusz polskich służb specjalnych po upadku komuny, z karierą w UOP, ABW, a od 2006 do 2011 p.o. szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego i na koniec od 2015 do 2020 szef Służby Wywiadu Wojskowego.

Kanał telewizyjny Instytutu Pamięci Narodowej – IPNtv – nadrabia straty w naszej wiedzy odnośnie historii najnowszej i urządza cykle dyskusji ekspertów i naukowców, dotyczące dotychczasowych tajemnic, które były zagrzebane nie tylko w archiwach IPN, ale także w archiwach MON, archiwach MSWiA, a także u prezydenta i w kancelarii premiera. Wiele z tego naród miał nigdy się nie dowiedzieć.
Niezmiernie interesującym (sądzę, że nie tylko dla mnie) są cykle dyskusji pod tytułem "Tajemnice bezpieki" i "Tajemnice wywiadu".
Ostatnia dyskusja - "Polski wywiad vs. sowiecki wywiad wojskowy GRU" [1] wyjaśnia wiele, dlaczego Rosja nie zdołała wygrać wojny w przeciągu, jak zakładano, tygodnia; zdobyć łatwo Kijów, zneutralizować prezydenta Zełeńskiego i jego gabinet, a na czele Ukrainy postawić jakiegoś fornala Moskwy, starego lub nowego.

Gen. Kowalski, którego także to pytanie nurtowało, wyjaśnił precyzyjnie w swojej najnowszej, dopiero co opublikowanej, książce "Założycielska klęska GRU", wydanej przez Wydawnictwo LTW, co było powodem takiego blamażu, chyba prowadzącego do upadku imperialnej Rosji.

Bez niepotrzebnego rozwodzenia się – Andrzej Kowalski przeanalizował dokładnie elementy prowadzące do zwycięstwa młodziutkich wojsk II Rzeczpospolitej nad hordami inwazji bolszewików w 1920 roku i efekt tej analizy odniósł do obecnej wojny rusko – ukraińskiej.

I wnioski są proste: Polska wygrała tę wojnę w 1920, choć analizując siły obu stron, nie powinna, doprowadzając do legendarnego już "Cudu nad Wisłą" (którego niestety patrząca na nas z góry od stuleci Europa nie potrafi docenić), tylko dla tego, że głównodowodzący marszałek Józef Piłsudski rozumiał, że wygra, jeżeli swoje działania oprze na polskim wywiadzie. To wywiad i praktyczne uzyskanie dostępu do komunikacji bolszewickich wojsk, co pozwoliło poznać ich ruchy, położenie poszczególnych oddziałów i rozkazy, spowodowało, że nasze siły rozgromiły sowietów i pogoniły ich na Ural. Przy okazji ratując Europę przed zalewem komunistów, bo w Belinie, Hamburgu i kto wie gdzie jeszcze, lokalni towarzysze już czekali na "wyzwolenie".
Rosjanie i ich wywiad wojskowy, dopiero co utworzone GRU nie miało nic do powiedzenia i żaden dowódca się z nimi nie liczył. Dla sowieckiej armii źródło rozkazu było tylko jedno – słowa Stalina. Czyli to nie całkiem wina wojskowych, ale głównie wina polityków, wola kolejnego cara z Kaukazu, spowodowała, że złoiliśmy ich potężnie. Choć mędrkowie wówczas, podobnie jak dzisiejsi mędrkowie i "fachowcy", twierdzili, że to niemożliwe.
Za to Polski, też dopiero co stworzony wywiad, oparty na naukowcach i inżynierach, błyskawicznie osiągnął poziom światowy. I prowadził ruskich jak kury do rzeźnika.

W lutym, napadając na Ukrainę, ponownie kierowano się polityką i idiotycznymi rozkazami Kremla, a może nawet wyłącznie chcicą Putina.
A na dodatek, nie tylko ruski wywiad kompletnie zawiódł, opowiadając, że kochający Rosję naród ukraiński, będzie witał "armię wyzwoleńczą" kwiatami, chlebem i solą. A ukraińska armia po prostu nie istnieje, bo w rzeczywistości to zbieranina faszystów i krnąbrnych terrorystów.
Amerykanie z całym CIA, USSS, DIA, ODNI i resztą z 18 agencji wywiadowczych USA mylnie ocenili i dali się zwieść notorycznym ruskim kłamcom, w temacie potęgi bolszewickiej armii i ich zdolności w oparciu o nowoczesne rozwiązania. Nasz super ekspert dr Bartosiak, też dał się oszukać jak dziecko.
Natomiast Ukraina była wywiadowczo świetnie przygotowana. Jako, że sami nie mieli sił i środków, pomocy poszukali w NATO, głównie w Polsce i USA. Nawet prywatni ludzie, bo takim jest najbogatszy człowiek świata Elon Musk, który udostępnił Ukrainie satelitarny Internet, tak, że bolszewicy nie byli w stanie wyłączyć, czy zakłócić łączności przeciwnika, pomógł Ukrainie.

Widać więc, że poziom intelektualny tych wszystkich moskiewskich barbarzyńców z ich oddziałami bestii w ludzkiej skórze i stadami tłustych wieprzy na luksusowych jachtach i wypasionych apartamentach, jest dramatycznie miałki. Nie potrafią się uczyć na własnych błędach.
Przez te 110 dni nie widzieliśmy żadnej inteligentnej zagrywki, żadnej pułapki, żadnego zwrotu akcji. Jak prawie 80 lat temu, tylko taktyka ziemi spalonej, wyrżnięcia wszystkich po drodze, kradzieży wszystkiego, co się da ukraść i zniszczenia tego, czego ukraść się nie dało. Typowy ruski walec z mięsem armatnim własnego narodu jako asfalt do wbicia w ziemię, bo nawet swoich poległych nie zbierają i nie chowają w grobach.

I co mu mamy z tym ruskim chłamem zrobić? Tylko niech nikt nie pyta o to Niemców, Francuzów i Bunga-bunga Berlusconiego.

[1] https://youtu.be/aiEB75ZGi1E
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

14-06-2022 [08:31] - Ijontichy | Link:

"I co mu mamy z tym ruskim chłamem zrobić?" ---koniec cytatu.
Nie pytaj co MY mamy zrobić,tylko co ONI z nami zrobią? 
Polska jest zupełnie rozbrojona....wszystko nadające sie do strzelania,poszło za darmo na Ukrainę...ZA DARMO! 
Polacy są pozbawieni dostępu do broni od II WŚ...ruskie zadbali,żeby NIKT do nich nie wygarnął...amunicji też nie nuzna ...KBKB krótki bojowy kij bambusowy,Błaszczak pojechał 
do Korei i co? Nawet tego mu nie sprzedali.

Popytaj w tramwaju,autobusie,na ulicy ludzi w wieku poborowym: BĘDZIESZ WALCZYŁ Z RUSKIM NA TERENIE POLSKI? Popatrzy jak na wariata i wróci do pornosów na smartfonie.

Patriotyzm w narodzie...o czym my mówimy!?

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-06-2022 [09:05] - jazgdyni | Link:

Ty ciągle żyjesz na Księżycu?

Albo te kocopały ciągniesz z agencji Novosti, lub ich polskich wtyczek, typu onet, tvn, i setki innych.

Weź przestań bo jaja z siebie robisz i tylko tu na śmieszność się narażasz. Masz ZERO prawdziwej wiedzy. Tylko wiadomości z magla.

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-06-2022 [09:20] - Tezeusz | Link:

@,ijon sowiet
żle ci soviet przetlumaczono z Ria Novosti

Obrazek użytkownika Ijontichy

14-06-2022 [08:39] - Ijontichy | Link:

P.S.
"Prezydent Duda: Udzielamy Ukrainie największej pomocy militarnej, jakiej kiedykolwiek udzieliliśmy innemu państwu"--niezależna.pl
-

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-06-2022 [08:52] - jazgdyni | Link:

Może to mój przywilej, że jestem emerytem i mam możliwość oglądać kanały/podcasty You Tube na dużym ekranie telewizora, a może to moja nieustanna ciekawość i poczucie satysfakcji słuchając (czytając też) mądrych ludzi, powoduje, że gorąco zachęcam do słuchania prawdziwie poważnych patriotów, profesorów, generałów, czy mędrców kościoła, a także prawdziwych, uczciwych publicystów i przyzwoitych ekspertów.
To tacy ludzie jak profesorowie: Nowak, Roszkowski, Zybertowicz, Dragan, dr Orzeł, czy abp Jędraszewski. Zdecydowanie należy unikać rozmów i wypowiedzi polityków - mistrzów gładkich, pustych słów. Za to rodzą się autentycznie samoistni eksperci, jak Jarosław Wolski (kanał Wolski o Wojnie)
Kiedyś ulubione gwiazdy publicystyki, prawdopodobnie z powodu przepełnienia dzbana stresem, lub też szczurzym wyścigiem za kasą, wypalają się, tracą wiarygodność i zaczynają pleść androny. Pierwszy w walce z covidem wypalił się red. Gadowski, po nim tęga, chłopska głowa, red. Ziemkiewicz, dalej nieco się skompromitował nietrafionymi diagnozami dr Bartosiak, a na końcu nasz dziennikarski narcyz, red Mazurek zaczął się gubić w swym rozmyślaniu, komu przyłożyć, a komu nie.

Przestańcie koledzy wertować tylko wtórne i niespecjalnie wiarygodne, onety, salony24, czy nawet niezależne. One mają inne cele, jak nie kasa, to propaganda.
Chcecie wiedzieć, to szukajcie.

Obrazek użytkownika ruisdael

14-06-2022 [09:04] - ruisdael | Link:

Rozumiem, red. Gadowski wypalił się bo nie pochwalał masek i sanitaryzmu. A idąc dalej ,utartą ścieżką, jest ruską onucą, tak?
Jest Pan przemądrzały.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-06-2022 [13:17] - jazgdyni | Link:

Możliwe, że dla pana jestem przemądrzały, bo widzę świat inaczej niż pan.

Bzdury mówi pan o powodach zafiksowania się Gadowskiego, którego kiedyś słuchałem z przyjemnością. Tymczasem już na jesieni 2020 on już przestał o czymkolwiek innym mówić. Może trochę mimochodem. Jego audycje przekształciły się w elitarny program dla fanatyków i hobbystów.

Chyba ja patrzę trzeźwo, a pan nie potrafi. Więc jeśli ja jestem przemądrzały, to kim u licha pan jest?

Obrazek użytkownika Ijontichy

14-06-2022 [18:46] - Ijontichy | Link:

@jzg 8.52 

Jak było do przewidzenia,Admin wywalił moją odpowiedź do śmieci...nie ma sensu dalej tu bywać,to jest śmieszne i tragiczne zarazem...szkoda tylko roboty Pana Targalskiego.

Obrazek użytkownika Jan1797

14-06-2022 [20:02] - Jan1797 | Link:

Wydaje się „znam” Ziemkiewicza na tyle, że wiem to jest wiedza, którą podzieli się jak; https://twitter.com/Amabelinka... 
Mazurek to równie dobre dziennikarstwo tyle że radiowe. Szanuję gości za „dobry warsztat” co nie znaczy, że nie zgadzam się z wpisem Autora:) A nietrafione diagnozy red. Ziemkiewicza, wszyscy wymienieni zdiagnozowali zagrożenie białoruskie wzorowo.  Zresztą, który z nas jest od pomyłek wolny:) Pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-06-2022 [08:02] - jazgdyni | Link:

@Jan1797

Gdybym ja nie lubił Ziemkiewicza i Mazurka, to bym tego nie pisał i nie smucił się, że nie wytrzymują napięcia i są rozdrażnieni i coraz mniej obiektywni. To nie jest ich świadoma wina. To sytuacja kryzysowa i związany z tym stres ich przerasta. Tak to działa na wszystkich, na jakieś 85% ludzi. Są szkolenia by się nie dać i by działać zawsze normalnie.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jan1797

16-06-2022 [17:39] - Jan1797 | Link:

to bym tego nie pisał i nie smucił się, że nie wytrzymują napięcia i są rozdrażnieni i coraz mniej obiektywni. 
Przepraszam, wczoraj wróciłem, deko przed 22, dzisiaj teraz tyle, że w dużo przyjemniejszych okolicznościach.
Obiektywizmem obu panów nie martwię się. Dam taki przykład. Fejk propagandy partyjnej, od skrajnie prawej strony wyrosłej w lewicowych kołyskach do nadzorców tych kołysek i ich potomstwa. Chodzi o zysk Orlenu w trakcie trwania wojny na Ukrainie. Tony pomyj wylano na prezesa Obajtka, a w kumulacji przerodziło się to się w protest i blokadę stacji paliw. https://tvrepublika.pl/Ale-por...  W trakcie trwania wojny za naszą granicą tacy dziennikarze są jak wzór z Metz niezbędni :)
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika tricolour

14-06-2022 [09:42] - tricolour | Link:

Sprawa jest prosta: połowa ruskiej precyzyjnej amunicji nie trafiła w cel. Okręty nie są w stanie identyfikować zagrożenia więc operują poza jego zasiegiem, a te, które wejdą w zasięg grzebią w otchłani siebie i załogę. Satelita do obserwacji Ukrainy zjarał się po dwóch godzinach od "udanego" wejścia na roboczą orbitę. Drony z marketu zrzucają bomby na łby ruskich szwejów niczym nie zakłócone, a nawet obraz transmitują jak należy. Samoloty i śmigłowce padają jak muchy od broni naramiennej. W ich kokpitach jest nawigacja GPS, a nie Glonass. Szweje nie mają szyfrowanej komunikacji tylko stare krótkofalówki, a o systemie zarządzania polem walki - śmiech, ukradli.

Po czterech miesiącach rosja stracila 30% sprzętu zdobywając sto kilometrów terenu, ludzi nie liczę, bo sami dla siebie są śmieciami: Buriaci giną tysiącami, a dezerterów rozwalają Czeczeni, trupy walają się po polach dając pożywienie zwierzynie.

Tak to jest, gdy się nie ma technologii. Po stronie natowskiej nie zostal uzyty ani jeden samolot, ani jeden czolg czy jedna rakieta. Homeopatyczne ilosci haubic wystarczą na dzicz z kałachami.

Technologia, a w szczególności elektronika, co widzimy.

Obrazek użytkownika Pers

14-06-2022 [10:04] - Pers | Link:

@3kolorek
No to znacznie podniosłeś morale publiki @3kolorek
Teraz tylko czekać na paradę zwycięstwa armii ukraińskiej na Placu Czerwonym.

Koniec wojny bliski.
Herojam sława!
 

Obrazek użytkownika sake3

14-06-2022 [11:36] - sake3 | Link:

@Pers....To morale ,,publiki'' wymagało podniesienia? Ja myślę,że publika nader obiektywnie i trafnie ocenia rosyjskie działania na Ukrainie i słusznie nazywa je ludobójstwem.

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-06-2022 [11:44] - Tezeusz | Link:

@Pers vel zygmuntbialas
"teraz tylko czekać na paradę zwycięstwa armii ukraińskiej na Placu Czerwonym."
Info masz z Kremla czy raczej wytwór twojej wyobrażni. A może faktycznie się doczekasz jak Moskwa wyparuje razem z bandytą, mordercą putlerkiem i jego pedofilską armią złodziei..

Obrazek użytkownika Pers

14-06-2022 [11:47] - Pers | Link:

@sake
//Pers....To morale ,,publiki'' wymagało podniesienia?//
Oczywiście, że wymaga. Nawet @ujejska już wpada w dołki emocjonalne.
Ja to doskonale rozumiem bo już nawet zachodnie media położyły na Ukrainie lachę.

//Ja myślę,że publika nader obiektywnie i trafnie ocenia rosyjskie działania na Ukrainie i słusznie nazywa je ludobójstwem.//
Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie i na podstawie rzetelnych informacji (ze źródeł dalekich od Rosji) powiem, że niesłusznie.
Np wczoraj ukraińscy żołnierze ostrzeliwali donieckie obwody woroszyłowski, kijowski i kujbyszewski, wystrzeliwując sześć rakiet z BM-27 Uragan i 80 rakiet z Grad MLRS na cele cywilne.
13 czerwca Siły Zbrojne Ukrainy uderzyły na targ Majski w dzielnicy Budionnowski w Doniecku.
W tej chwili wiadomo, że zginęło pięć osob, w tym kobieta z dzieckiem. Cztery osoby zostały ranne.
Mocno ucierpiała również stacja uzdatniania wody pitnej.

Jak to nazwiesz sake?

Obrazek użytkownika sake3

14-06-2022 [13:38] - sake3 | Link:

@Pers......Na wojnie zdarzają się pomyłki zwłaszcza w ostrzałach rakietowych.Wątpię by SZ UKrainy świadomie uderzyły w targ.Nie wiem zresztą czy to rzeczywiście żołnierze ukrainscy ten targ ostrzelały,bowiem siła rosyjskiej dezinformacji jest wielka.

Obrazek użytkownika Pers

14-06-2022 [13:45] - Pers | Link:

@sake
//Pers......Na wojnie zdarzają się pomyłki zwłaszcza w ostrzałach rakietowych.//
Można się pomylić z jedną rakietą a nie ok 300 bo tyle spadło wczoraj na Donieck.

//Wątpię by SZ UKrainy świadomie uderzyły w targ.//
A ja nie wątpię, to zdarzało się już dziesiątki razy od 2014 roku.

//Nie wiem zresztą czy to rzeczywiście żołnierze ukrainscy ten targ ostrzelały,bowiem siła rosyjskiej dezinformacji jest wielka.//
Dowody są przytłaczające a ukraińska dezinformacja jest nie do pobicia.
Zresztą, potrafisz mi powiedzieć jaki cel miałoby ostrzeliwanie miasta przez Rosjan gdy Donieck jest już osiem lat pod całkowitą kontrolą DRL?
I kto tu jest sake "fanatykiem"?

Obrazek użytkownika sake3

14-06-2022 [22:40] - sake3 | Link:

@Pers........Naiwnyś jak dziecko.Od kiedy to władzy w Rosji zależało na własnych obywatelach? Nie było to wysadzania bloków w Rosji aby wrobić w to Czeczenow?

Obrazek użytkownika tricolour

14-06-2022 [13:52] - tricolour | Link:

@Pers

Juz ci pisalem, że parada w moskwie nikomu nie jest potrzebna. Co po takiej paradzie zrobić ze stoma milionami alkoholików i wazeliniarzy?

W zupełności wystarczy rodzimy poganiacz niewolników, który gotowy jest rozgniatać was jak karaluchy podczas gdy normalni ludzie chcieliby wiedzieć w was coś więcej.

 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

14-06-2022 [19:01] - Ula Ujejska | Link:

Tricolour
A do czego Pers ma się odwołać po 110 dniach wojny? On Kijów już zdobył, więc zachęca teraz do zdobycia Moskwy 🤣

Obrazek użytkownika Pers

14-06-2022 [19:03] - Pers | Link:

@ujejska
//A do czego Pers ma się odwołać po 110 dniach wojny?//
A ile portów ma Ukraina?

Obrazek użytkownika Pers

14-06-2022 [11:56] - Pers | Link:

Ukraińskie wojsko zostaje zablokowane w Siewierodoniecku po wysadzeniu w powietrze ostatniego mostu łączącego miasto z Lisiczanskiem. Koalicja sojusznicza w Donbasie zacieśnia żelazny pierścień wokół Słowiańska. Ataki nadchodzą z trzech kierunków jednocześnie. W mieście i jego okolicach może być zamkniętych około 70 tysięcy ukraińskich żołnierzy. Nawet zachodni eksperci są zmuszeni stwierdzić, że w obecnej sytuacji Ukraińcy mają tylko dwa wyjścia: niewola lub śmierć. Nawet ukraiński sztab generalny dostrzega zbliżający się upadek.

Słowiańsk to stutysięczne miasto, które już w 2014 roku było miejscem najintensywniejszych walk. Ukraińcy ściągnęli tu gigantyczną armię, która przewyższała siły Milicji Ludowej DRL. W tym samym czasie Ukraińcom, dysponującym większymi siłami, udało się zdobyć miasto dopiero za czwartym razem. 

 

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-06-2022 [14:44] - Tezeusz | Link:

@bialas vel @ Pers
A linki wyslane  jak obiecałeś ? nie ? oj to czas nadrobić. Cieszysz się...

Obrazek użytkownika Ryan

14-06-2022 [18:27] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
szkoda ze tych sukinsynow z DRL nie wybito w pien
szkoda
ale przyjdzie i na to gowno czas

Obrazek użytkownika J z L

23-06-2022 [08:46] - J z L | Link:

Ponad połowę (2250 szt.)tych ścierwojadów z DRL wyleciało w kosmos
Co ciekawe sami o tym piszą

Obrazek użytkownika Ryan

14-06-2022 [18:50] - Ryan | Link:

To że ruskie dają każdemu dupy to żadna nowina.Ale chwalić się tym w sieci jak ruszkiewicz to lekkie zboczenie

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

14-06-2022 [19:14] - Ula Ujejska | Link:

Cześć Janusz
Mało się o tym pisze, więc ja to powiem. W Donbasie w oddziałach dywersji i w siatkach wywiadowczych po stronie ukraińskiej są głównie Rosjanie. To oni, obywatele Ukrainy przez ponad osiem lat tej wojny są głównymi ofiarami tej moskiewskiej swołoczy. Mszczą się okrutnie za mordy i gwałty na swoich rodzinach. To współcześni kamikadze. I nieważne że car ich przesiedla za Ural, tam także zrobią ruskim piekło.

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-06-2022 [07:56] - jazgdyni | Link:

Hej Ula!

Fajnie mieć dobrych ludzi w wywiadzie. Ale zdajesz sobie sprawę, że dzisiaj najbardziej liczy się technika. Gdy Amerykanie budowali (już dawno temu) nową ambasadę w Moskwie, to ściany (bo materiały i robotnicy byli ruscy) były tak naszprycowane mikrofonami i czujnikami (kilkaset), że nie było sensu kontynuować. Wyburzyli wszystko, a materiały i robotników sprowadzili swoich ze Stanów. Teraz praktycznie żaden konflikt, żadna wojna nie ma szans bez elektronicznego wywiadu i wysoko wykwalifikowanego personelu.

A inna sprawa - nasi wierni komentatorzy, mądrzy i nie lewacy, zawsze dają się sprowokować temu bolszewickiemu agenciakowi, gdy trolluje wpis. Gadają z nim (np. sake3), a on się cieszy, że sprowadza dyskusję na manowce. Już dawno redakcja NB obiecała mi, że nie będzie on mógł wchodzić na moje strony. Tak było miesiąc, dwa, a potem abarotno - ruski troll działa nadal. Czy on ma jakieś jeszcze wyższe wsparcie (ja wiem o WSI - tej bandzie moskali w polskich mundurach) niż redaktorzy Sakiewicz i Gojke? Znowu mam się skarżyć?
Byłby śp. Targalski, to dostałby takiego kopa w d., że poleciałby za Ural. Na pustynię bez alkoholu. Żeby go białe myszki zżarły.

Obrazek użytkownika sake3

15-06-2022 [09:35] - sake3 | Link:

@jazgdyni.....Pozwoliłam sobie nie zgodzić się pierwszy raz z Pana komentarzem skierowanym do pani Urszuli..Nie daję się nikomu sprowokować do dyskusji ,bo wymiana zdań jest chyba podstawą na każdym forum. Uważam że potraktowanie milczeniem jest o wiele gorsze niż podjęcie dyskusji,bo pokazuje bierne nastawienie do tematu lub przyzwolenie.Wtedy dopiero każdy troll którego zadaniem jest wcisnąć swoje przesłanie do uczestnika niczym kukułka swoje pisklę do innego gniazda ma uciechę i sądzi,że wszyscy przeczytali i z czasem dadzą się przekonać.Samego trolla też nie sposób przekonać więc np.ja tego nie robię,to daremny futer jednakże sama nie boję się też podjąc dyskusji. .Ale trzeba stać twardo przy swoich racjach wtedy na pewno nie sprowadzą nikogo na manowce..Ja stoję i z pewnością nie dam się sprowadzić na manowce.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-06-2022 [12:36] - jazgdyni | Link:

Masz rację sake3

Ja też rozmawiam z moją kotką i psami.

Lecz parobek innych panów jest wart tylko splunięcia. Nie strzępię na takiego języka.