Kaczym piórkiem o błaznach

"Faszystowski rząd kaczystów" podobno przeżywa wielki kryzys przywództwa. Przykładem tego kryzysu ma być "nagłe" odejście Prezesa Kaczyńskiego w zacisze domowe. Jedna z teorii błaznów wręcz sugeruje porażkę Dobrej Zmiany i tym tłumaczy to, że Kaczyński odszedł z Rządu. No to podpowiem: Prezes Kaczyński to przyzwoity człowiek, nie chciał być figurantem na liście rządowych płac kiedy będzie pisał plan kampanii wyborczą - a tutaj jest mistrzem. Przyzwoitość w polityce dla niektórych to tylko hasło wyborcze vide Tusk, więc snują terie o antykaczym spisku. Zapomnieli już, że swoje odejście Prezes zapowiadał ok. trzech miesięcy temu. No cóż, dla opozycji na bezrybiu i rak ryba. Kabaret jaki odstawiają totalsi np. w TV przy okazji różnych dyskusji dostał nową pożywkę.

Donek wpadł na genialny pomysł i chciałby polecieć na szczyt NATO by wspierać Polskę. Odpowiedź z NATO była brutalna: O zatrudnieniu cieciów i szatniarzy decyduje gospodarz, a ten ma już pełny skład obsługi. No to Donek poleciał poskamleć do Premiera, i usłyszał, że Premier ubiera się sam i także sam nalewa sobie coś do picia. Drugą osobą odprawioną z kwitkiem jest ciecia osoba w państwie. Tu sprawa była prosta: NATO nie przewiduje kopert. Jakoś Donkowi ostatnio nic nie wychodzi, nawet do Kijowa na wycieczkę się nie załapał. O wróżeniu z fusów już nie wspomnę przez litość. Płotu miało nie być a stoi, przekop to rów a nie kanał, posieł Leszczyna to sprawdzała i puszczała wianki. Swoją drogą, miała szczęście, bo mogła być główną bohaterką topienia Marzanny, ale co się odwlecze to nie uciecze.

A w UE nagle węgiel jest już cacy, nawet Niemcy już nie mówią o zamykaniu kopalń i zwiększają wydobycie wobec carskich retorsji na węglowodory. Timmermans chyba zje własny ogon? A co na to nasze polskie błazny które koniecznie chciały zamknąć Turów? W UE jakoś nikt nie pyskuje na Niemców że wracają do węgla, tylko Polska jest grilowana przez eko szaleńców. Szymek, tylko nie płacz! Panie Premierze, czas wycofać się z tego zielonego szaleństwa i kopnąć w stolik tych opłat klimatycznych.

Dziękuję za uwagę.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

22-06-2022 [16:39] - u2 | Link:

Tusk chce dobra Polaków.

Dlatego Polacy powinni chować swoje dobra przed Tuskiem.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-06-2022 [16:43] - Ula Ujejska | Link:

U2
Raz już ukradł nasze dobra z OFE, więc teraz trzeba być ostrożnym 😁

Obrazek użytkownika u2

22-06-2022 [17:37] - u2 | Link:

OFE, VAT, Amber Gold, OLT Express, cukrownie, stocznie, autostrady. Można wyliczać i wyliczać dobra zabrane przez firerka z Dancygu :-)

Obrazek użytkownika J z L

23-06-2022 [06:41] - J z L | Link:

Kiedy w Polsce rządziły zmonopolizowane pro PO-wskie media to Tuska wykreowano na sprawnego, mądrego i światowego polityka.
Wystarczyło tylko TVP ucywilizować i uwiarygodnić, a okazał się zwykłym kretynem, nieudacznikiem, znerwicowanym furiatem i bezradnym, zakompleksionym wsiokiem

Obrazek użytkownika sake3

22-06-2022 [18:36] - sake3 | Link:

 Timmermans nie powinien zjadać własnego ogona tylko stanąć przed sądem za swoją kosztowną i destrukcyjną działalność.

Obrazek użytkownika Es

22-06-2022 [19:07] - Es | Link:

Wszyscy wiemy, że to żadna porażka, a zajęcie z góry upatrzonej pozycji. To tak jak z ukraińską armią.Sukcesów końca nie widać.
O przyzwoitości mówił nie będę, boć o niej przekonany byłem jescze za czasów PC-chociaż wiara w nią została poddana próbie gdy przy pomocy pociotka tego ...jak mu tam - z Zakonu(cholera pamięć już nie ta)..Hoffman mu było(temu pociotkowi znaczy się) postanowili Ziobrę spacyfikować i wystawić do wiatru. Bez względu na inwestycje w budowę PIS jakie on był poczynił. 
Z przyzwoitości-mówisz-nie chce rządowej posady gdy partią się będzie zajmował. A może powiesz po co on był w tym rządzie? Jaka była jego rola i co on tam robił oprócz trzymania bata nad niesfornym-znowu- Ziobrą? A kabaret jaki odstawiają zarówno totalsi-bo tu nie ma dyskusji, jest gorszy,czy lepszy od tego, który odstawiaja popłuczyny po "dobrej zmianie"? I nie tylko z węglem zresztą.
Do pytań które stawiasz w ostatnim akapicie proponuję dołączyć i takie :
- a co na to polskie błazny, które kazały Ostrołękę zburzyć, żeby plecy do poklepania móc nadstawić?
- a co na to polskie błazny, które zapowiadając ograniczenie importu ruskiego węgla rozdęły go do granic możliwości( chociaż..gdyby nie wojna , to ..ostatniego słowa w kwestii możliwości pewnie jeszcze nie powiedzieli) nie starając się nawet o możliwość dywersyfikacji i zamykając jednocześnie własne kopalnie( znowu to poklepywanie po plecach),
- a co na to polskie błazny które ytak rozdęty import zamykają z dnia na dzień?
- a co na to polskie błazny, które podpisują wszystko co im pod nos podsuną chocia zapewniają ,że tego nie zrobią?
- itd itp
Mam czasem taki dysonans  @ U U. Podpowiedz mi jak to jest: rząd zamyka kopalnie i podpisuje to co Timmermanns wykombinował- DOBRZE. Rząd za otwarciem zamkniętych przez siebie kopalni-TEŻ DOBRZE.. Yyyy... nie bardzo łapię. Czy to znaczy, że tę Ostrołękę też jeszcze raz zburzą i wybudują jak była?

Obrazek użytkownika smieciu

22-06-2022 [22:38] - smieciu | Link:

Pomogę biednej U U i odpowiem na to:
a co na to polskie błazny, które zapowiadając ograniczenie importu ruskiego węgla rozdęły go do granic możliwości( chociaż..gdyby nie wojna , to ..ostatniego słowa w kwestii możliwości pewnie jeszcze nie powiedzieli) nie starając się nawet o możliwość dywersyfikacji i zamykając jednocześnie własne kopalnie( znowu to poklepywanie po plecach)

Chodzi o to że zamykanie kopalni jest dobre (jako rzecze U U: rząd zamyka kopalnie i podpisuje to co Timmermanns wykombinował, rząd wie co robi). Ale ludzie tego nie rozumieją. By zrozumieli że węgiel jest be specjalnie sprowadzano go masowo od Ruskich. A to dlatego że to co ruskie jest be. Czyli węgiel jest be. Po drugie kiedy go braknie tym bardziej nasi rodacy zrozumieją jaki błąd popełnili trzymając się tej starej polskiej technologii. Teraz będą kwiczeć - a mogli przecież przejść na coś ekologicznego. Tak jak sugerowała dobra UE! I nasz rząd każący zamykać kopciuchy. Słowem zrobiono to wszystko by nas jeszcze lepiej uświadomić! Nowy Zielony Ład jest przyszłością. A nie jakiś czarny brudny węgiel. Każdy Polak teraz szybko już to zrozumie :)

Obrazek użytkownika Es

23-06-2022 [12:24] - Es | Link:

Złoty środek znaleźli, bo wymuszając spalanie tego ruskiego zasiarczonego żówna, od którego powietrze żółte się robiło, mogli się troską o klimat przed timmermannsem wykazać fundując nam codziennie nowe dawki doniesień z antysmogowej batalii.
Ale muszę przyznać, ze żmudna antywęglowa kampania przynosi skutki, bo widziałem w jakiejś telewizji uliczną ankietę w sprawie zaopatrzenia i jego cen gdzie jedna z uczestniczek odpowiedziała: ja o to się nie martwię, bo ciepło to ja biorę z kaloryfera a nie z węgla

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-06-2022 [15:08] - Ula Ujejska | Link:

smieciu
Tzw, komentatorze, trudno się odnieść do tego bełkotu, ale się postaram. Po pierwsze, sankcje na ruski węgiel nałożyła UE a dzisiaj cała Europa znów wraca do swojego węgla. Po drugie, gdzie rzekłam że zamykanie kopalń jest dobre? Ja wiem, że niektórzy tu komentują po wypiciu paru głębszych, ale jak wytrzeźwieją, to powinni jeszcze raz przeczytać swoje zwidy i przeprosić. Resztę twojego bełkotu pominę - bo tu potrzebny jest psychiatra.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-06-2022 [15:22] - Ula Ujejska | Link:

Es
Kolejny bełkot, no cóż jednak spróbuję się z tym zmierzyć
PiS zawdzięcza Kaczyńskiemu dwie wygrane do Sejmu, bo to w 80% jego zasługa, w tym 25% genialnej kampanii Beaty Szydło którą także zaprogramował. Odchodzi z Rządu by zająć się tym w czym jest mistrzem, czyli przygotowaniem kolejnego zwycięstwa PiS. Resztę bełkotu na temat Prezesa pominę, bo tu potrzebny jest psychiatra.
Twój bełkot na temat węgla świadczy jedynie o tym, że nie masz bladego pojęcia co się dzieje na Świecie. Ja zawsze zakładam że mój oponent ma chociaż podstawową wiedzę w temacie kiedy zabiera tu głos... a w twoim komentarzu otrzymałam jedynie bełkot bez ładu i składu. Nie oczekuj więc że będę komentować pijackie zwidy - tu potrzebny psychiatra.

Obrazek użytkownika Es

23-06-2022 [18:41] - Es | Link:

@UU 
PiS zawdzięcza również Kaczyńskiemu tych wyborów  5, czy 6(kto by to pamiętał?)przerżniętych poprzednio.Przerżniętych na własne życzenie jakimiś głupimi wrzutkami w stylu : ja coś wiem ale nie powiem, tuż przed wyborczą metą, które dobijały elektorat niezdecydowany.lepiej więc ty mi geniuszu Prezesa nie objawiaj.
3600 za tonę. Ale na koszt reszty podatników (również tych co ciepło biorą z kaloryfera) będzie taniej- mówisz, że to dobrze. A reszta jest bełkotem. Tylko pogratulować.
Po siedmiu latach niemałych rozczarowań, chcesz powiedzieć, że przepisem na wygranie kolejnych wyborów jest powielać coraz więcej takiej tępej propagandy jak twoja? Taki jest pomysł na sukces? 
Ty też ciepło bierzesz z kaloryfera zdaje się?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-06-2022 [19:00] - Ula Ujejska | Link:

Es
Ja napisałam o faktach.  a za rządów PO pisałam i to, że Polacy muszą przejść przez rządy POszustów by wreszcie mądrze wybierać. Geniusz Prezesa jest bezdyskusyjny. Potrafi wyciągać wnioski ze swoich błędów z poprzednich lat - natomiast opozycja została z ręką w nocniku pełnym tuskowego i korwinowskiego gówna. Większość Polaków widzi kto jest odpowiedzialnym politykiem a kto tylko łże jak bura suka i chce się dorwać do koryta, bodaj po trupach Polaków. vide sondaże. I możesz sobie zawracać Wisłę kijem i szczekać na węgiel po 3tys. zł. tak, jak przedtem szczekałeś na ruski węgiel. Bzdecisz o węglu a nie masz pojęcia co w tym temacie dzieje się choćby w UE.

Obrazek użytkownika Es

23-06-2022 [19:51] - Es | Link:

@U
 "przedtem szczekałeś na ruski węgiel" No jak sama widzisz ja byłem od lat i nadal jestem przeciwnikiem ruskiego badziewia. Na długo zanim Kaczyński z Morawieckim na zamówienie  mocodawców, nie licząc się z Polakami rozbujali ten cyrk. Wciąż zresztą licząc na pełne poparcie naiwniaków takich jak ty

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

24-06-2022 [19:03] - Ula Ujejska | Link:

Es
Bzdecisz nadal. Cyrk z paliwami rozbujali Niemcy.

Obrazek użytkownika Jan1797

23-06-2022 [17:32] - Jan1797 | Link:

Ależ proszę tego nie brać do siebie, mówi pan martwi się o węgiel, jak więc głosował? Wstrzymał się:)) może źle zrozumiał? https://www.sejm.gov.pl/Sejm9....

Obrazek użytkownika Jan1797

22-06-2022 [22:16] - Jan1797 | Link:

T Wybudował 250 tysięcy mieszkań (prawie milion) ile z tego to frankowicze/bez inflacji, pandemii, wojny a z torbami?

Obrazek użytkownika angela

23-06-2022 [07:34] - angela | Link:

Timmermans, to wyslannik Putina, wprowadza dyrektywy Putina, doprowadzenia Europy do upadku, poprzez  uzależnienia od rosyjskich surowców.
Caly ten ruski, wyjątkowo szkodliwy ekonomicznie dla Europy fit for 55, dzięki Ukrainie i falstartowi wojennemu Putina, który sam uwierzył w potęgę swojej szmacianej armii, powinien wylądować na śmietniku. 
A w komplecie powinna spłynąć razem z czajką do Wisły; cała " zielona"  putinowska mafia.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-06-2022 [18:27] - Ula Ujejska | Link:

Angela
Timmermans jeszcze nie wie, że jego szaleństwa wiele krajów wysłało do psychiatry o opinię.

Obrazek użytkownika Jan1797

23-06-2022 [18:47] - Jan1797 | Link:

Trudno odmówić Paniom racji  Angelo,
 Być może świadomość społeczna w starej UE inaczej niż to opisuje nasz Obserwator rośnie. Być może lewicowy trzon rzutem na taśmę chce siebie przekonać -Franio musisz”, bo jak nie ty to kto? Na szali jest też ich wiarygodność z drugiej strony od Władywostoku po Lizbonę. Szukałem podobnie „abstrakcyjnego” zachowania w latach trzydziestych międzywojnia. Dziwny ten Frans Timmermans, naciska na wielce wątpliwe rozwiązania w tak trudnym czasie dla Europy?
 

Obrazek użytkownika u2

23-06-2022 [19:03] - u2 | Link:

Dziwny ten Frans Timmermans, naciska na wielce wątpliwe rozwiązania w tak trudnym czasie dla Europy?

Robił parę lat w ambasadzie holenderskiej w Moskwie. Tutaj moze leżeć klucz do tej zagadki rusoflistwa tego gostka :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

23-06-2022 [21:11] - Jan1797 | Link:

Robił parę lat w ambasadzie
Pamiętam, a jakże.
Zaczyna się kolejny etap przepychanek Rosji z V4+państwa bałtyckie? Czy Rosja franusiami pompuje następny obszar kryzysowy, rozdmuchując problem do poziomu globalnego? Rozciągają front by oderwać nas od wsparcia Ukrainy?
Obserwując Frontex, warto wrócić do rozmów Merkel- Łukaszenka. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-06-2022 [12:33] - Tezeusz | Link:

Zgadnijcie co za debil to napisał :
"A Ukraina w końcu i tak się dogada z Rosją bo taka jest żelazna logika geopolityczna i żadne "wunderwaffe" z zachodu nie zmienią losów specjalnej operacji na Ukrainie. Oczywiście nie będzie już neonazistowskiej junty klauna Zełenskiego. Wszyscy ci, którzy dziś tak się lansują w jego "blasku" szybko będą chcieli zapomnieć, że taki pajac w ogóle istniał..."

 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-06-2022 [15:23] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
To pachnie kocim gównem.

Obrazek użytkownika J z L

23-06-2022 [12:53] - J z L | Link:

Kongresmeni USA wprowadzili ustawę o szkoleniu ukraińskich pilotów. Pozwoli to Stanom Zjednoczonym na rozpoczęcie szkolenia ukraińskich pilotów i członków załogi na F-15, F-16 i innych samolotach.

https://twitter.com/TpyxaNews/status/1539898529744883712

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-06-2022 [16:08] - Ula Ujejska | Link:

Józku
W Kanadzie ukraińska diaspora także się szykuje na lotniczy wypad na Ukrainę - podobno już mają gotowy do działania legion lotniczy.

Obrazek użytkownika Ryan

23-06-2022 [17:02] - Ryan | Link:

Kiedy na Ukrainie pojawią się nowe samoloty?

https://youtu.be/ybhVKpNhzZs

 

Obrazek użytkownika Pers

23-06-2022 [17:14] - Pers | Link:

@rjanek
//Kiedy na Ukrainie pojawią się nowe samoloty?//
Po co?
Żeby orki miały do czego strzelać?

Obrazek użytkownika Ryan

23-06-2022 [17:28] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
To beda na tyle precyzyjne samoloty za zaden kot sie nie uchowa

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-06-2022 [18:25] - Ula Ujejska | Link:

Pers
 Fakt, ta wojna zmierza do stagnacji jak osiem lat temu, ale ... orki już wiedzą, że czas w tym wypadku działa na korzyść Ukrainy. Martwisz się samolotami? Spokojnie, Ukraińcom celów nie braknie 🤣 Kremlowski ch ..j próbuje pokonać Świat głodem - a mnie ciekawi ilu orków w międzyczasie zdechnie z głodu na froncie, zanim świat odczuje braki?

Obrazek użytkownika Pers

23-06-2022 [19:14] - Pers | Link:

@ujejska
//ale ... orki już wiedzą, że czas w tym wypadku działa na korzyść Ukrainy.//
Z tego co widać to raczej działa na korzyść Rosji. Rubel szybuje do gwiazd az zaczyna to martwić samych Rosjan...

//Martwisz się samolotami? Spokojnie, Ukraińcom celów nie braknie 🤣 Kremlowski ch ..j próbuje pokonać Świat głodem - a mnie ciekawi ilu orków w międzyczasie zdechnie z głodu na froncie, zanim świat odczuje braki?//
Ja się nie martwię. To Ukraińcy mają problem.
A Rosjanie z głodu nie "zdechną", chleba, gazu i benzyny mają w pip :)

Obrazek użytkownika sake3

23-06-2022 [18:38] - sake3 | Link:

@Pers.......To twojego autorstwa jest przytoczony przez @Tezeusza płomienny tekst,a może raczej orędzie ? Mocne,fakt. ,,A Ukraina w końcu dogada się  Rosją bo taka jest żelazna logika geopolityki'' Czyli jak wg ciebie ma wyglądać to dogadanie,się jako kapitulacja Ukrainy? Dalej jest coraz lepiej -,,oczywiście nie będzie już nazistowskiej junty klauna Żełeńsńskiego'' Ja kierując się  zelazną logiką pytam to jakim cudem ta junta nagle zniknie? Przy pomocy nowiczoka,grupy Wagnera czy dzięki sztyletowi pana Ramzana a może wyparuje? Co za morze patosu,jakbym słyszała nasza czecią osobę w państwie,albo prawdziwego klauna Miedwiediewa z którym na patos rywalizujesz. Marnujesz się Persie, twoje miejsce jest w telewizji Rassija1 obok takiej gwiazdy ja Maria Zacharowa.No wprawdzie gwiazda nieco podstarzała,biust obwisły,nieefektowne odrosty i jakieś mętne spojrzenie ale ona też wszędzie widzi nazistów. A nie można było tekstu napisać bez tej ckliwej maniery ? 

Obrazek użytkownika Pers

23-06-2022 [19:34] - Pers | Link:

@sake
//Pers.......To twojego autorstwa jest przytoczony przez @Tezeusza płomienny tekst,a może raczej orędzie ? Mocne,fakt. ,,A Ukraina w końcu dogada się  Rosją bo taka jest żelazna logika geopolityki'' Czyli jak wg ciebie ma wyglądać to dogadanie,się jako kapitulacja Ukrainy?//
Jaka "kapitulacja Ukrainy"? Rosja tam nie walczy z biedną Ukrainą tylko z USA/NATO. Nie widać tego?
Ukraińcy są tylko mięsem armatnim.

//Dalej jest coraz lepiej -,,oczywiście nie będzie już nazistowskiej junty klauna Żełeńsńskiego'' Ja kierując się  zelazną logiką pytam to jakim cudem ta junta nagle zniknie? Przy pomocy nowiczoka,grupy Wagnera czy dzięki sztyletowi pana Ramzana a może wyparuje?//
No pewnie, że nie będzie już Zełenskiego, prawdopodobnie będzie gen.Załuzny.
Nie będzie potrzebny żaden "noviczok", USA same "odstrzelą Zełenskiego bo ich zawiódł biedaczek...

//Co za morze patosu,jakbym słyszała nasza czecią osobę w państwie,albo prawdziwego klauna Miedwiediewa z którym na patos rywalizujesz//
Nie wymyślaj. U mnie nigdy nie ma patosu. Nawet moja pani profesor w liceum powiedziała, że moje wypracowania wyglądają na "instrukcję obsługi pralki". 
Ale zawsze dostawałem 5+ :)

//Marnujesz się Persie, twoje miejsce jest w telewizji Rassija1 obok takiej gwiazdy ja Maria Zacharowa//
Pani Zacharowa jest faktycznie gwiazdą PR i wszyscy nieżyczliwi już sobie połamali na niej zęby. 
Teraz się z nich śmieją.

//No wprawdzie gwiazda nieco podstarzała,biust obwisły,nieefektowne odrosty i jakieś mętne spojrzenie//
Rzecz gustu. Pozwól niech to faceci ocenią.
Zawsze mnie rażą takie opinie kobiet o innych kobietach. Zalatuje zawiścią.

//A nie można było tekstu napisać bez tej ckliwej maniery ? //
Patrz wyżej.

Obrazek użytkownika sake3

23-06-2022 [21:37] - sake3 | Link:

@Pers.....Genierał Żałuzny? To już nie Janukowycz namaszczony przez samego Wowę? A to się porobiło.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-06-2022 [20:25] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Ta paniusia to taka druga gen  Anodina (ta od zbrodni smoleńskiej), kolejna "szczekaczka" Putina.

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-06-2022 [21:41] - Tezeusz | Link:

@ Pers
Czytać się twoich scierwoneonowych wypocin nie da, gdyż zalatują agitką bandyty zdechlaka putlerka ! Takie roSSyjskie szambo bandytów mordujących ukraińskie dzieci.....
Piszesz :
"Rzecz gustu. Pozwól niech to faceci ocenią.
Zawsze mnie rażą takie opinie kobiet o innych kobietach. Zalatuje zawiścią."

Ty i facet.. śmiechu warte szok ! facet który sra w gacie ze strachu jak mu ktoś komentuje jego wypociny w Scierwoneonku...i zaraz blokuje i wyzywa.... Ale komentarze do tych twoich wypocin wysyłam a jakże z linkami, jak prosisz....ale robię tobie reklamę.. Cieszysz się ?

" Nawet moja pani profesor w liceum powiedziała, że moje wypracowania wyglądają na "instrukcję obsługi pralki".

Faktycznie mózg to ty masz wyprany .