Złowroga rola niemieckiego biznesu

  Znalazłam w sieci artykuł Janusza Ślęzaka z 2017 roku "Kto sfinansował dojście Hitlera do władzy?" {TUTAJ}.  Zaczyna się on od słów:

  "Naziści nie wygraliby wyborów bez pomocy wielkiego niemieckiego kapitału. W kluczowym okresie od jesieni 1932 do wiosny 1933 roku koncerny wypłaciły NSDAP kilkadziesiąt milionów reichsmarek. Kto tak naprawdę stworzył Hitlera? I czy wobec tych firm kiedykolwiek wyciągnięto konsekwencje?
Przed wyborami 5 marca 1933 roku kampanię narodowych socjalistów sponsorowali na niespotykaną wcześniej skalę niemieccy przemysłowcy. Postawili na Adolfa Hitlera skuszeni perspektywą intratnych kontraktów. Uwierzyli, że naziści obronią ich przed komunistami, których notowania poszybowały w górę podczas wielkiego kryzysu lat 1929-1933. Potrzebowali kogoś, kto nie pozwoli zaprowadzić w Niemczech komunizmu na wzór sowieckiej Rosji.".  I dalej:

  "Jak pisze brytyjski historyk z Cambridge, profesor Richard J. Evans, autor książki Nadejście Trzeciej Rzeszy, Schacht zażądał od przemysłowców trzech milionów reichsmarek. Wszyscy bez szemrania zapłacili, dzięki czemu tuż przed decydującymi marcowymi wyborami do Reichstagu Joseph Goebbels mógł sfinansować kampanię w iście amerykańskim stylu. Przedstawił Führera jako germańskiego mesjasza i wykorzystał radio, które było najlepszym narzędziem dotarcia do szerokich mas elektoratu.".

  Wynika stąd jasno, że gdyby nie niemiecki wielki biznes to Hitler pozostałby maniakiem, snującym swe teorie przy kawiarnianym stoliku.  Minęło 90 lat.  Czy niemieccy biznesmeni choć trochę zmądrzeli?  Odpowiedź na to pytanie mogliśmy poznać w czasie kryzysu migracyjnego w 2015 roku.  To właśnie naciski kół przemysłowych i biznesu niemieckiego skłoniły Angelę Merkel do rzucenia hasła "herzlich willkommen" i wpuszczenia do Niemiec milionów migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki.  Okazało się rychło, iż większość z nich nie nadaje się do pracy w niemieckim przemyśle.  W efekcie, jak czytamy we wpisie Adama Gwiazdy na Twitterze:

  "W grudniu 2021 47% bezrobotnych na zasiłku w Niemczech miało pochodzenie migracyjne, a wliczając otrzymujących tzw. dodatek wyrównawczy - 56%. Urząd Pracy przewiduje, że wkrótce ponad 60% pobierających zasiłki Hartz IV będzie miało pochodzenie migracyjne." {TUTAJ}.

  Obecnie wielki biznes niemiecki marzy tylko o tym, by Ukraina wreszcie przegrała wojnę z Rosją i można było powrócić do interesów z Rosją sprzed 24 lutego 2022.  Wywiera więc stosowne naciski na kanclerza Scholza.  Dziadowie i pradziadowie obecnych niemieckich kapitalistów popchnęli do władzy Hitlera - teraz popierają oni Putina.  Przytoczę twitt Wojciecha Szewki {TUTAJ}:

  "Wojciech Szewko
@wszewko
Wg Spiegla: - Niemiecki wywiad uważa, że ​​ukraiński opór może zostać przełamany w ciągu najbliższych czterech do pięciu tygodni. - wg BND Donbas zostanie zajęty przez Rosjan do sierpnia
7:57 AM · 6 cze 2022·".

  Widać tu pewien postęp.  W dniu 24 lutego Niemcy dawali Ukrainie kilka godzin.  W tej chwili mówią już o kilku tygodniach.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

07-06-2022 [21:36] - sake3 | Link:

Niemieckie gnidy przy pomocy Ukrainy testują możliwości i dają przyzwolenie Rosji do dalszej agresji.To nie tylko chęć robienia interesów z Rosją,ale tworzenie wspólnegp z nią projektu Eurazji.Niemiecki hipokryta o wyglądzie klauna cyrkowego bez wahania da zielone światło Putinowi czy jego następcy nawet chyba do końca tego roku.Francuski kundelek będzie go wspierał w tym ,,dziele''. 

Obrazek użytkownika u2

07-06-2022 [22:20] - u2 | Link:

gdyby nie niemiecki wielki biznes to Hitler pozostałby maniakiem, snującym swe teorie przy kawiarnianym stoliku

Czyli Adi to tak zwany słup. Prawdziwi macherzy siedzieli z tyłu samochodu dla ludu i nim sterowali za pomocą Adiego.

Obrazek użytkownika Kaczysta

07-06-2022 [22:56] - Kaczysta | Link:

Kanclerz Olaf Scholz stwierdził podczas wizyty na Litwie, że żaden inny kraj nie dostarcza broni Ukrainie na podobną skalę jak Niemcy.

I co ?
Łyso Wam?

Obrazek użytkownika paparazzi

07-06-2022 [23:40] - paparazzi | Link:

Najgorsze ze sami niemcy w to wierzą bo tak piszą i mówią w ich mediach.

Obrazek użytkownika u2

08-06-2022 [00:40] - u2 | Link:

żaden inny kraj nie dostarcza broni Ukrainie na podobną skalę jak Niemcy.

Tak, to prawda, tyle że w drugą stronę, czyli skalę mini mini.  :-)

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

08-06-2022 [07:43] - Siberian Husky Dog | Link:

Tak szczerze mówiąc, to Rosjanie "przekazali" Ukrainie więcej broni od Niemiec

Obrazek użytkownika Czesław2

08-06-2022 [06:46] - Czesław2 | Link:

Komisarz Wojciechowski przeprowadzł w uni na polecenie MM Zielony Ład. Teraz wypowiedź Kowalczyka:
https://wpolityce.pl/gospodark...
Wygląda na to, że zdrajca Tusk Morawieckiemu do pięt nie dorasta. I wygląda na to, że okrągły stół po raz kolejny zrobił z nas wała.

Obrazek użytkownika Jabe

08-06-2022 [07:24] - Jabe | Link:

Na własne życzenie.

Obrazek użytkownika Swisspola

08-06-2022 [20:08] - Swisspola | Link:

Szkoda, że pani w swoim wpisie pominęła role Francji i francuskich reparacji wojennych jakie musiały płacić Niemcy Francuzom. Francuska idea wydrenowania niemieckiej gospodarki, aby Niemcy nie mogli odbudować swojej potęgi, zawiodła jako zbyt radykalna. Następstwem było niezapłacenie reparacji no i aneksja Zagłębia Rury przez Francuzów. To jeszcze bardziej przyspieszyło galopującą inflacje w Niemczech, co wprowadziło w panikę banksterów amerykański szczególnie wiadomego pochodzenia, gdyż zdawali sobie sprawę, że załamanie się gospodarki niemieckiej nie tylko rykoszetem trafi w interesy nie tylko żydowskich banksterów na całym świecie. Po nieudanej próbie namowy premiera Francji do rezygnacji z części reparacji postanowili wzmocnić Hitlera finansowo, aby wywrzeć presje na Francje. W tym celu wysłano jednego z braci Wartburgów, dyplomatę do Monachium w celu spotkania się i rozmów z Hitlerem. Efektem tej podroży było przekazanie Hitlerowi i jego partii 20 mln USD poprzez bank w Amsterdamie. Szkoda, ze źródła historyczne o tych bardzo istotnych faktach dla narodzin nazizmu milczą!
 

Obrazek użytkownika u2

08-06-2022 [20:26] - u2 | Link:

aneksja Zagłębia Rury przez Francuzów

Z tego co pamiętam to żabojady wycofali się z waszych terenów. Wtedy zaczęło się Piekło na Ziemi.

PS. Jednak francuskie wina są o niebo lepsze od waszych Rieslingów. Cabernet Sauvignon rządzi :-)