Kamienie milowe zamienią się w żwir

  Sądzę, że tak właśnie się stanie.  Owe "kamienie milowe" to sto szesnaście warunków wynegocjowanych z Komisją Europejską, pod którymi Polska ma jakoby otrzymać pieniądze z KPO.  Porozumienie w tej sprawie zostało uroczyście podpisane w czwartek. 2.06.2022 przez przybyłą w tej sprawie do Warszawy Ursulę von der Leyen.  Zapowiedziała ona, że ich wypełnianie będzie sprawdzane i od niego będzie zależało przekazanie Polsce kolejnych transz pieniędzy.

  Wczoraj [4.06.2022] wysłuchałam pogadanki Łukasza Warzechy "Kamienie młyńskie KPO, Sterczewski ma pomysł, Terlikowski nie ma pojęcia" {TUTAJ}.  Pierwszą jej godzinę Warzecha poświęcił właśnie sprawie owych "kamieni milowych".  Przejrzał on liczący ponad 250 stron dokument i zapoznał się z nimi.  Stwierdził, że wykraczają one daleko poza uprawnienie UE, są drobiazgowe i na ogół niemożliwe do wykonania.  Oburzyło go to, iż takie porozumienie negocjowano za plecami Polaków, nie informując o tym opinii publicznej.  Tego samego dnia Warzecha powrócił do tego tematu w "Podwójnym kontekście" nagranym wspólnie z prof. Antonim Dudkiem {TUTAJ}.  Stwierdzono tam m.in.:

  "Zdaniem prof. Antoniego Dudka, wywiad ministra Waldemara Budy może się okazać końcem jego politycznej kariery. Nie powinien on podawać do publicznej informacji takich faktów, jak to, że kamienie milowe Krajowego Programu Odbudowy były dopisywane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.
„Plan działania rządu był jasny – idą ciężkie czasy i rządzący będą musieli zdobyć środki m.in. na czternastą emeryturę, inne wydatki socjalne oraz te na obronność, które rosną w zastraszającym tempie. Zjednoczona Prawica nie ma swoich pieniędzy, więc muszą je wziąć od ludzi. Moim zdaniem, chcieli to zrobić przy pomocy Krajowego Programu Odbudowy i wytłumaczyć, że dostaniemy środki, ale musimy wprowadzić nowe podatki i opłaty. Minister Buda powiedział coś czego nie powinien, bo teraz rząd nie może zrzucić całej winy na Unię Europejską jak to miało miejsce w przeszłości. Na pewno część kamieni milowych zostało wpisanych przez Brukselę, jak np. rzeczy związane z polityką klimatyczną, ale dodatkowo wymyślono wiele rzeczy, żeby ściągać od ludzi pieniądze” – powiedział prof. Dudek.
„Warto przypomnieć, że Krajowy Fundusz Odbudowy jest już zatwierdzony. Teraz czekamy aż Bruksela uruchomi przelewy, jeśli zostanie uchwalona ustawa dotycząca Sądu Najwyższego.".

  Dziś przed południem obejrzałam "Salonik polityczny Rafała Ziemkiewicza"  {TUTAJ} i {TUTAJ}.  Dyskutanci w osobach Rafała Ziemkiewicza, Stanisława Janeckiego, Agatona Kozińskiego i Mariusza Giereja przez ponad połowę programu nie zostawiali suchej nitki na porozumieniu w sprawie KPO.  Rafał Ziemkiewicz oświadczył, że celem tej umowy było pozbawienie gospodarki polskiej konkurencyjności.  Jego zdaniem - nie dostaniemy ani grosza z KPO.  Moim zdaniem, koszt prób wcielania tych postanowień w życie będzie tak wysoki, że nawet jeśli pojawią się jakiś pieniądze, to i tak bilans całej operacji będzie ujemny.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

05-06-2022 [21:22] - Jabe | Link:

Wojna okazała się pomocna. Inaczej prezes musiałby coś wymyślić dla odwrócenia uwagi. Lud musi być ciągle czymś zajęty, najlepiej przestraszony.

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-06-2022 [21:30] - Tezeusz | Link:

@Jebe
jak zwykle debil i wali gównem POpaprańców

Obrazek użytkownika Swisspola

06-06-2022 [19:07] - Swisspola | Link:

Nie mogę wyjść z podziwu nad poziomem Twojego wpisu. Trudno o lepszy dowód głupoty. Podziwiam wytrwałość we własnej głupocie. Naprawdę godne podziwu. Komentowanie samego siebie jest tego najlepszym dowodem. Naprawdę współczuje i życzę wyzdrowienia. 

Obrazek użytkownika u2

05-06-2022 [21:53] - u2 | Link:

nie dostaniemy ani grosza z KPO

O tym pisałem już kilka razy na NB. Przed wyborami jest to bardzo mało prawdopodobne. Nie jest to jednak powodem do zmartwienia. Polska nie wojuje z KE, tylko współpracuje i to się liczy. Teza, że środki z KPO można przeznaczyć na wojnę jest śmiała, ale nie poparta żadnymi dowodami. Wojna się dopiero rozkręca i w miarę jej postępów dla KE będzie miękła rurka.

Obrazek użytkownika Adam66

06-06-2022 [04:31] - Adam66 | Link:

@u2
"...Polska nie wojuje z KE, tylko współpracuje..."
To jest opis tej "współpracy"...

Zły niedźwiedź (EU) chodził po lesie i tylko czekał, aby komuś przyłożyć. Zobaczył zająca (PL):
- Te zając, czemu chodzisz bez czapki?
I łup go.
Idzie dalej zobaczył wilka (RU).
- Wiesz co, mam ochotę komuś przyłożyć.
- No to idziemy do zająca.
- On już dostał, głupio tak jakoś...
- Pretekst zawsze się znajdzie. Poprosisz go o papierosa. Jak da z filtrem to powiesz, że chciałeś bez filtra. Jak da bez filtra to powiesz, że chciałeś z filtrem.
Poszli do zająca.
- Cześć zajączku. Poczęstujesz mnie papierosem?
- Chcesz z filtrem czy bez filtra?
- Zając Ty znowu bez czapki chodzisz.

Obrazek użytkownika Adam66

06-06-2022 [05:07] - Adam66 | Link:

@u2
I jeszcze jeden przykład "współpracy"...
Raz ordynarny niedźwiedź kucnąwszy na łące
W dość niewybredny sposób podtarł się zającem.
Zając się potem żonie chwalił po obiedzie:
- Wiesz stara, nawiązałem współpracę z niedźwiedziem!
 

Obrazek użytkownika Adam66

06-06-2022 [04:44] - Adam66 | Link:

"Kamienie milowe" tego dopilnują żeby Polska nic z tego nie dostała ale będzie musiała spłacać pożyczki leniwców z PIGS.  Jeżeli nawet jakaś kasa wpłynie to poniżej lista na co mityczny KPO może być przeznaczony.  
1. Odporność i konkurencyjność gospodarki - czytaj, trzymać za twarz polskich robotników żeby za półdarmo pracowali.
2. Zielona energia i zmniejszenie energochłonności - czytaj, zamknąć kopalnie węgla i kupować wiatraki z Niemiec.
3. Transformacja cyfrowa - czytaj, wprowadzić cyfrową kontrolę wszystkich i wszystkiego żeby górale ze wzgórz Golan mieli jasny obraz kogo przekupić/zastraszyć i które firmy przejmować.
4. Dostępność i jakość ochrony zdrowia - czytaj, powszechna aborcja i eutanazja za darmo, czyli za pieniądze z podatków.
5. Zielona i inteligentna mobilność - czytaj, szukając szczawiu i mirabelek musisz jeździć tylko rowerem lub hulajnogą.

Obrazek użytkownika Czesław2

06-06-2022 [06:30] - Czesław2 | Link:

To, że nas grillują, to fakt. Jednak bardziej przerażające jest morze kłamstw przekazanych przez administrację rządową.

Obrazek użytkownika Ijontichy

06-06-2022 [08:24] - Ijontichy | Link:

Gdyby to opublikowano w mediach Kurskiego i innych "naszych",to PiS NAWET 5% BY NIE UZYSKAL W WYBORACH!!! 
Ale powoli dojdzie...i będzie rzeź...

Obrazek użytkownika Czesław2

06-06-2022 [08:41] - Czesław2 | Link:

Jasne, tylko ma pan wybór miedzy niemcami a niemcami.

Obrazek użytkownika sake3

06-06-2022 [08:50] - sake3 | Link:

@Ijontichy......No to w wyborach dostanie 95% cymbał Trzaskowski i będzie cudnie.Cieszy się już Pan?

Obrazek użytkownika Czesław2

06-06-2022 [08:58] - Czesław2 | Link:

@sake3 Tylko, że to nie ma różnicy. PIS zimy nie przetrzyma. Pis robi to, co robił Tusk.Warszawa zostanie zmieciona.
https://www.portalsamorzadowy....
Przy czym autorka pomija fakt, że w 2024 roku ceny energii elektrycznej i gazu dla gospodarstw domowych zgodnie z unijnym prawem zostaną urynkowione, co oznacza wzrost o kilkaset procent. Ta informacja jest blokowana przez media pisowskie.

Obrazek użytkownika sake3

06-06-2022 [08:59] - sake3 | Link:

O finansowanie konkretnych projektów mozna wnioskować gdy KPO zostanie zaakceptowane przez ministrów finansów państw UE w czerwcu bądź w lipcu.Nie nazwałabym zresztą kamieniami milowymi żądań UE.Jedno z żądań-usuwanie barier dla inwestycji w lądową energetykę wiatrową ma chyba położyć Polskę na łopatki.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-06-2022 [20:37] - Imć Waszeć | Link:

Uwaga zaczyna się. Jakiś czas temu dyskutowaliśmy tu na forum hipotezy dotyczące powstania wirusa SarsCov2. Wtedy po sprawdzeniu spektrum zainteresowań chińskich laboratoriów biotechnologicznych znalazłem fragment o wykorzystywaniu w eksperymentach "edytora DNA" w rodzaju metody CRISPR-Cas9. Te "genetyczne nożyczki" pozwalają na modyfikowanie genomu organizmów żywych, w tym człowieka. W jaki sposób można "zhomogenizować" wirusa zwierzęcego? Najprościej jest stworzyć jakąś hybrydę, tak jak świnię "produkującą" zastawki dla ludzkiego serca. Wirus w którymś pokoleniu sam się "przystosuje" do nowego nosiciela. Zresztą widzieliśmy naocznie jaka była zmienność genomu Sarsa2, który zmutował kilkanaście razy w ciągu roku.

Teraz będzie jeszcze ciekawiej, bo naukowcy mogą zacząć "badać" genomy zwierząt, które nie ograniczą się do czyhania na ofiary w swoich kryjówkach, lecz mogą zacząć łazić gdzie popadnie na przykład z "nowym" wirusem na pokładzie. Przestaje mnie już dziwić stałe powtarzanie przez Elona Muska zdanie, że ludzkość powinna tworzyć kosmiczne Arki i rozproszyć się po kosmosie.

https://spidersweb.pl/2022/05/...

"Chomiczki syryjskie to małe, niepozorne gryzonie, uwielbiane tak przez dzieci jak i naukowców. Tym razem zostały wykorzystane do manipulacji genetycznej, która w zamierzeniu miała stworzyć z nich potulne, lecz apatyczne gryzonie. Ale amerykańskim naukowcom trochę nie wyszło, bo stworzyli grupę wściekłych chomików. Wzmocnili u chomików zarówno agresję jak i skłonność do podejmowania interakcji z innymi chomikami. Chomiczki syryjskie to również pierwszy gatunek, u którego wykazano wpływ wazopresyny na regulację zachowań społecznych."

No to teraz czekamy na odkrycie, że wazopresyna stosuje się do pacyfikacji niepokojów społecznych, a nosicielem może być zawirusowany komar.

Obrazek użytkownika Czesław2

07-06-2022 [07:12] - Czesław2 | Link:

Fiat zaprezentował swoje nowe cacko na bazie 500-tki, za jedyne 150k pln. Jednocześnie ogłosił, że w 2027 roku będzie robił tylko elektryki. szybko idzie zamknięcie motłochu w granicach gmin, prawda? Doświadczenia z Rosji.