Pułapka, czyli oczekiwanie na cudowną broń

  Obawiam się, że w tej chwili zaczynają w nią wpadać Ukraińcy.  Przedwczoraj [26.05.2022] w portalu wPolityce.pl ukazał się wywiad z gen. Skrzypczakiem zatytułowany "NASZ WYWIAD. Gen. Skrzypczak: Rosjanie słabsi niż obecnie już nie będą. Ukraińcy powinni teraz przejść do kontrofensywy" {TUTAJ}.  Generał stwierdził, że:

  "Ukraińcy muszą się spieszyć. Za miesiąc Rosjanie będą mieli nowe odwody, które w tej chwili przygotowują. Te armie będą gotowe by dokonać uderzenie od północy albo przejścia do obrony na pozycjach, które Rosjanie opanowali do tej pory.
  Czy uważa pan, że Ukraińcy są obecnie zdolni do przeprowadzenia takiej skutecznej kontrofensywy?
Ukraińcy powinni być do tego zdolni, bo dostają dużo sprzętu. Jeżeli w ciągu dwóch tygodni nie wykonają jakiegoś zaczepnego uderzenia, kontrofensywy, to uważam, iż będą mieli poważne problemy, by wyzwolić obecnie utracone tereny. Po tym czasie armia rosyjska będzie mogła silnie obsadzić zajęte tereny Ukrainy i zatrzymać kontrofensywę ukraińską. Natomiast w tej chwili Rosjanie są najsłabsi, słabsi już nie będą.".

  Dowództwo ukraińskie mówi zaś o planowanej wielkiej kontrofensywie w lipcu.  Wydaje się, że liczą oni na dostawy wspaniałej broni z Zachodu, która wygra wojnę za nich.  Na razie ograniczają się do obrony.  Nie da się jednak zwyciężyć jeśli się tylko broni.  W ten sposób można przegapić okazję do kontrataku. o którym mówił gen. Skrzypczak.  Owa cudowna broń prawdopodobnie nie nadejdzie, a jeśli nawet, to w niewystarczającej ilości.  Prawie tydzień temu bloger Tymczasowy opublikował notkę "Amerykanie są w stanie dostarczyć sprzęt Ukrainie pozwalający na wygranie wojny z Rosją" {TUTAJ}.  Napisał w niej:

  "Coraz wyraźniej widać, że zasadniczą sprawą w wojnie na Ukrainie jest dylemat władz amerykańskich polegający na dokonaniu wyboru jednej z dwóch możliwości alternatywnych, dostarczyć wojskom ukraińskim taki sprzęt, który stosunkowo szybko pozwoli na zwycięstwo lub poprzestanie na dozbrajaniu wojsk ukraińskich pozwalającym na długotrwałą obronę. W tym ostatnim przypadku idzie o jak największe wyniszczenie zdolności militarnych i gospodarczych Rosji. Trzeba przyznać, że obie możliwości są przyjemne. Niebawem się okaże, którą ocenia się jako lepiej służącą strategicznym  interesom Stanów Zjednoczonych.".

  I na tym właśnie polega problem.  W interesie USA jest możliwie największe osłabienie Rosji bez doprowadzenia do globalnego konfliktu.  Służy temu przedłużająca się wojna, a nie szybkie zwycięstwo Ukrainy.  Dostawy z Zachodu są niezbędne, ale Ukraińcy powinni liczyć w głównie na siebie.  Nikt za nich tej wojny nie wygra.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

28-05-2022 [20:40] - Jabe | Link:

Może przy okazji warto zastanowić się także, co jest w naszym interesie?

Obrazek użytkownika u2

28-05-2022 [20:48] - u2 | Link:

Dowództwo ukraińskie mówi zaś o planowanej wielkiej kontrofensywie w lipcu.

Poniżej inny wywiad gen. Skrzypczaka :

https://www.salon24.pl/newsroo...

Nie. Żadnych ustępstw wobec Putina i Rosji! Zachód musi działać zdecydowanie. Wspierać Ukrainę dyplomatycznie, materialnie i sprzętowo. Łamać Putina kolejnymi, jak najbardziej dotkliwymi sankcjami. To jest jedyne wyjście.

I tu jest problem, że trzy kraje, Niemcy, Francja i Węgry łamią solidarność europejską. A jakbym miał odpowiedzieć, co jest największym zagrożeniem dla Ukrainy, to nie są to rosyjskie bomby, rakiety, czołgi. To brak jedności Zachodu i Unii Europejskiej.

Obrazek użytkownika J z L

28-05-2022 [22:26] - J z L | Link:

Ukraińska artyleria urządziła „piekło orkom”

https://youtu.be/Md2k_ZNIE5c

Obrazek użytkownika marsie

28-05-2022 [20:56] - marsie | Link:

Najwyższym zagrożeniem dla Ukrainy (oprócz Rosji), są Niemcy – to a propos:
https://biuletynnowy.blogspot.com
Pozdrówka!

Obrazek użytkownika Maverick

28-05-2022 [21:23] - Maverick | Link:

Omówienie sytuacji, bez taniej propagandy która działa tylko na tych oderwanych od rzeczywistości.

https://rumble.com/v16elvh-nap...

Obrazek użytkownika RinoCeronte

28-05-2022 [22:04] - RinoCeronte | Link:

Czołem panie generale! Pan uważa na nisko latające drony.

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-05-2022 [09:46] - Tezeusz | Link:

Armia Ukrainy posiada według szacunkowych wyliczeń podawancych w mediach obecnie ponad 400 tys żołnierzy, pod bronią dodatkowo siły obrony terytorialnej. Armia ta obecnie posiada najlepsze uzbrojenie w Europie dostarczane z całego świata. Ukraina zwycieża przy pomocy USA i niektórych państwa NATO.

Gdyby przegrała, a to się nie stanie, wybicie orków, pedofili i morderców zdechlaka putlerka przypadnie Polsce i wojskom USA oarz niektórym krajom NATO jak Wielaka Brytania.