Czy wołyńskie ludobójstwo usprawiedliwia Putina?

W sytuacji wojennej ludzie pokazują prawdziwe oblicze. Zarządcy portali blogowych też. Barbarzyństwa ruskich nie da się przykryć zaszłościami historycznymi.

       W trudnej sytuacji wychodzi z ludzi to, co naprawdę myślą i komu służą. Rosja i Putin za wywołanie wojny, za swoją agresję, za mordy, których dokonują, są godni potępienia bez względu na jakiekolwiek uwarunkowania historyczne. Wyciąganie teraz, gdy mamy wojnę, jakichkolwiek dawnych zbrodni Ukraińców sprzed lat, to jawna oznaka bycia ruską V kolumną.

       Propolska racja stanu jest dziś bardzo jasna – należy z całą stanowczością potępić Putina, Rosję i jej obywateli, za ich agresję, oraz pomagać wszelkimi sposobami Ukrainie i jej obywatelom. Blogerzy mogą to robić, pisząc notki.

       Ukraina walczy dzielnie i ma szanse tę wojnę wygrać. Teraz nie jest czas, by roztrząsać dawne zbrodnie ludzi, którzy już nie żyją - na przykład banderowców. Ich dzieci i wnuki za to nie odpowiadają. Przypominanie dawnych zatargów politycznych i historycznych przekłamań to jest wojenna narracja Putina. To służy usprawiedliwianiu obecnych zbrodni.

       By uzasadnić swoją napaść i mordowanie ludzi, Putin powołuje się na jakieś historyczne zaszłości, nawet ze średniowiecza. A jego trolle w Polsce przywołują zbrodnię wołyńską. Ci ludzie, których teraz morduje Putin, nic złego wtedy nie zrobili, bo ich po prostu nie było w tamtych czasach!

       Taka historyczna, narodowa, zbiorowa odpowiedzialność, to antychrześcijańska zbrodnicza moralność. Te zabobony o spływaniu win na potomków to wyjątkowo ohydna narracja odpowiedzialna za większość największych zbrodni w dziejach ludzkości.

       Bardzo ładnie, zwięźle i sensownie napisał na ten temat Robert Winnicki na Twitterze: „Kto nie pamięta o ludobójstwie na Wołyniu i nie domaga się prawdy o pomordowanych przez OUN-UPA Polakach, ten jest zaprzańcem i zdrajcą. Kto wymachuje dziś Wołyniem, by nie pomagać kobietom, dzieciom, starszym i chorym uciekającym przed barbarzyństwem Moskwy, ten jest skurwysynem.”.

       Ruska agentura wzmaga teraz propagandę wojenną. O zbrodni wołyńskiej napisano już wiele - wszystko jest dokładnie wyjaśnione i udokumentowane. Kto jeszcze tego nie wie, bez problemów odnajdzie odpowiednie materiały. Pisanie o Wołyniu akurat teraz, gdy Ukraina walczy, to ewidentna oznaka bycia ruskim trollem.

       A już ewidentnie ruskim trollem w czasie wojny, gdy Rosja napadła na Ukrainę, jest każdy, kto dziś, usprawiedliwia tę inwazję Putina polityką USA i ich wojnami. Amerykanie chętnie przyjęliby Ukrainę do NATO, bo dążą do osłabienia Rosji. No i dobrze! Jak Putin chce przekonać Ukraińców, że lepiej być pod jego kuratelą, to niech ich przekonuje słowami, ale nie morduje!!!

       Putin wywołując tę wojnę, brutalnie bombardując miasta ukraińskie, ewidentnie stracił wszelką możliwość przejęcia Ukrainy. Ukraińcy mu tego nigdy nie wybaczą – ta wojna scementuje ich naród i już nigdy nie będą mieć żadnej sympatii do Rosjan, tak jak jej nie mamy my, Polacy, za wieki krzywd, jakie doznaliśmy od Rosji. Z punktu widzenia Polaków to bardzo dobrze. Ukraińcy już nie będą mieć żadnych powodów, by budować swoją tożsamość na banderyzmie.

Grzegorz GPS Świderski

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

28-05-2022 [15:11] - u2 | Link:

Teraz nie jest czas, by roztrząsać dawne zbrodnie ludzi, którzy już nie żyją - na przykład banderowców.

Oczywiście to pałka na współczesną Ukrainę, która niewiele ma z Rzezią Wołyńską wspolnego. Nie ci ludzie, nie te czasy.

PS. Bandera nie wydał rozkazu do rzezi. Przejrzał antyukraińską grę Niemiec i Rosji, którym ta rzeź była na rękę, aby na wieki skonfliktować Ukraińców z Polakami.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-05-2022 [18:26] - rolnik z mazur | Link:

@ autor
No nic dodać nic ująć. Autor sugeruje, ze Polacy, którzy nie chcą zapomnieć swojej bolesnej często historii to ruskie trolle. To jest dopiero kacapstwo w pełnej krasie. Dialektyka godna towarzysza sowieckiego. Można wybaczać i nie zapominać -;nie rozumiesz tego towarzyszu?

Obrazek użytkownika Grzegorz GPS Świderski

28-05-2022 [18:55] - Grzegorz GPS Św... | Link:

Nie. Nic takiego nie sugeruję. Ruskie trolle to nie ci, którzy pamiętają zbrodnie umarłych już Ukraińców, ale ci, którzy tymi zbrodniami usprawiedliwiają działania Putina. W notce jest o pamięci w cytacie wpisu Roberta Winnickiego - czy on tam każe zapominać zbrodnie? Czego nie zrozumiałeś?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-05-2022 [21:35] - Ula Ujejska | Link:

Grzegorz
On poczuł się osobiście wywołany do tablicy. Pod niemal każdą notką o Ukrainie właśnie tak odwraca kota ogonem. Cud że nie zleciała się tu reszta wąchaczy ruskiej dupy.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-05-2022 [22:28] - rolnik z mazur | Link:

@ UJejska
tu Ukraina nie ma nic do rzeczy. Ona mi zwisa tak samo jak jej mieszkańcy. To samo dotyczy Niemiec, USA czy Zambezi. Mnie interesuje Polska i tyle.  Relatywizm historyczny to kacapstwo . A jak tego nie łapiesz to ty ruskij czielawiek nawet jak z tego sobie sprawy nie zdajesz.

Obrazek użytkownika J z L

28-05-2022 [22:36] - J z L | Link:

Najebany?
to do spania

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-05-2022 [22:45] - rolnik z mazur | Link:

@ ty z Lądka

Prokuratura zawiadomiona. Sad rozstrzygnie kto tu najebany . Szykuj kasiore na biedne dzieci z Polski

 

Obrazek użytkownika u2

28-05-2022 [23:38] - u2 | Link:

Prokuratura zawiadomiona.

Składasz donosy na siebie ubecki szpiclu ? :-)

Obrazek użytkownika J z L

29-05-2022 [08:01] - J z L | Link:

farmer
Te donosy to masz po ojcu czy matce?
Pocałuj mnie w szlachetna część ciała i tylko bez lizania by mnie nie narazić na infekcję wścieklizny.

Obrazek użytkownika Jabe

28-05-2022 [23:58] - Jabe | Link:

Ta wojna jest dogodną okazją do wymuszenia na państwie ukraińskim elementarnej przyzwoitości w kwestii wołyńskiej. Jak nazwać tych, którzy się od tego uchylają, jeśli nie zaprzańcami?

wszystko jest dokładnie wyjaśnione i udokumentowane – O, doprawdy?

Należy podkreślić, że chodzi o obecną politykę Ukrainy, nie o „spływanie winy” na potomków, jak zakłamańcy próbują wmówić.

Narracja przypomina tę z pandemii: wtedy, kto uchylał się od przyj­mowania magicznych eliksirów, kłamliwie nazywany był anty­szczepionkowcem.