Troll Putina. Jak go rozpoznasz?

Polska jest od lat celem ataków informacyjnych i propagandowych ze strony Federacji Rosyjskiej.
 
O Rosyjskiej propagandzie kierowanej przez Putina z Kremla przeciwko państwom NATO i UE pisałem już wiele na NP i wielu innych portalach. To zaplanowana od dawna i realizowana wojna Rosji przeciwko państwom NATO i UE obecnie przy pomocy Białorusi. Podobne przypadki wiedzieliśmy już na Ukrainie na Krymie. Najpierw działania tzw V kolumny agentury politycznej i działania w sieci, dezinformacja stymulowanie emocji, kłamstwa, zielone ludziki póżniej atak zbrojny. Takie są scenariusze działań " Imperium Zła" czyli Rosji co do tego już nikt rozsądny nie zaprzecz

Media narodowe i portale internetowe od dawna ostrzegają przed atakami płatnych sowieckich trolli nie mniej grożniejszcyh jak Rosyjskie Dywizje Pancerne. Te działania mają jedno na celu, osłabienie obronności państwa, naszego bezpieczeństwa, zrujnowanie gospodarki i całkowite uzależnienie oraz podporządkowanie Polski od Rosji. To, jak podaje literatura przedmiotu, jest faktycznie niewypowiedzianą cichą wojną. Dlatego też powstały min. w kraju Wojska Obrony Cyberprzestrzeni i wyspecjalizowane agendy ABW i KW profesjonalnie zajmującymi się  właśnie tymi zagadnieniami.
Trolle Putina bardzo mocno aktywni po ataku faszystowskiej roSSji na Ukrainę. Kim są i w jaki sposób działa Putinowska farma trolli o tym pisze prasa w tym Niezależna.pl

Ludzie ci trolle Putina dzieleni są na cztery zespoły:

Content managerzy – osoby, które „przepisują na nowo” prawdziwe newsy agencyjne, robiąc to tak, by miały wydźwięk był prorosyjski i antyukraiński. Newsy umieszczają w kontrolowanych przez agencję serwisach internetowych;

Blogerzy – osoby, które tworzą wpisy w mediach społecznościowych i na platformach blogowych;
Ilustratorzy – osoby, które wymyślają tematyczne demotywatory;

Specjaliści od SEO – ci, którzy spamują linkami do treści w innych miejscach.

Każdego dnia internetowy troll Kremla musi stworzyć co najmniej 20 „newsów” i opublikować je na stronach kontrolowanych przez agencję. Pod żadnym pozorem nie można źle pisać o Władimirze Putinie.

Każdego dnia internetowy troll Kremla musi stworzyć co najmniej 20 „newsów” i opublikować je na stronach kontrolowanych przez agencję. Pod żadnym pozorem nie można źle pisać o Władimirze Putinie.

Kremlowskie trolle pracują całą dobę, Dyżury są 12-godzinne. Ich zadaniem jest nawet wchodzenie w interakcję i odpowiadanie na wpisy innych trolli

Wszystko by przekonać, że na ten temat odbywa się zagorzała dyskusja. 
https://niezalezna.pl/444207-m...

By się przekonać czy to prawda wystarczy wejść na portal antypolski pro roSSyjski NEon24 i poczytać niektóre przedruki z roSSyjskich agend lub poczytać na NB te same przedruki w formie komentarzy niektórych rusofili stanowiący " ścierwoneonowy desant".

Szkoda iż wielu Polaków, głownie niestety, - tylko bywa patriotami. Są to polskojęzyczni ludzie mieszkający w Polsce szkalujący naszą ojczyznę nie tylko w Europarlamencie i w kraju. Ludzie spod znaku tęczy i sierpa i młota potomkowie katów z NKWD i UB opluwający niemal codziennie nasz kraj.

Ujawnione takie działanie wrogie Polsce należy upubliczniać a ich autorów wskazywać na portalach internetowych instytucji państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Polski.
 

Żródło :
https://dziennikarzobywatelski...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-05-2022 [07:51] - Tezeusz | Link:

Rusofil, to jak podaje prasa - jest wrogiem Polski i takie jest także i moje zdanie. W wielu moich materiałach udowadniałem to stwierdzenie na konkretnych przykładach.
https://dziennikarzobywatelski...
https://dziennikarzobywatelski...
https://naszeblogi.pl/62616-ag...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-05-2022 [07:49] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
Wystarczy poczytać dyskusje pod naszymi notkami. Rusko niemieckie dziwki robią chlew wszędzie tam, gdzie obnażamy Putina i jego zbrodnie oraz jego wspólników.

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-05-2022 [08:35] - Tezeusz | Link:

@ula
Pisałem wielokrotnie i udowadniałem, że nie ma anonimowości w internecie szczególnie w czasie wojennego zagrożenia. Portale antypolskie pro sowieckie i jego blogerzy ( trolle pulterka) są monitorowani- jednakże w moim mniemaniu, trzeba naszym służbom w tej ciężkiej pracy pomóc i zgłaszać takie fakty - to obywatelski obowiązek patriotyczny. Przypomnę gdzie :
https://form.abw.gov.pl/fm/for...

Osobiście takie fakty w postaci ich wypowiedzi, postaw ujawniam publikując  także na NB i będę to czynił nadal. Przygotowuję na tej podstawie niezły materiał o trollach roSSji faszystowskiej. Wkrótce się ukaże jako część 3 ale już z konkretami ( dane autorów i ich konkretne wypowiedzi) będzie to kontynuacja : https://naszeblogi.pl/62616-ag...

Obrazek użytkownika J z L

28-05-2022 [15:08] - J z L | Link:

Obrazek użytkownika Ryan

28-05-2022 [17:54] - Ryan | Link:

JzL

To  fotka  jego najstarszego syna
Caly ociec
https://www.wykop.pl/cdn/c3201...

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-05-2022 [15:21] - Tezeusz | Link:

Polecam :
https://capd.pl/pl/raporty/198...

"Rosyjskie działania z obszarów wojny informacyjnej i psychologicznej stanowią bezpośrednie zagrożenie dla porządku publicznego, interesów oraz bezpieczeństwa narodowego i społecznego Polski. Destabilizują one sytuację wewnętrzną, powodują napięcia społeczne, utrzymują i wzmagają atomizację i polaryzację społeczną, zakłócają procesy decyzyjne i osłabiają polski wizerunek i pozycję na arenie międzynarodowej.

Działania skierowane zewnętrznie to m.in.: budowanie negatywnego wizerunku Polski, polskiego społeczeństwa i polskich władz w świadomości społeczeństwa rosyjskiego, instrumentalne wykorzystanie historii i oddziaływanie emocjonalne wobec społeczeństwa rosyjskiego jednym z najważniejszych aspektów rosyjskiej historii jakim jest II wojna światowa, budowanie poczucia zagrożenia ze strony Polski oraz kreowanie wizerunki Polski jako kraju skonfliktowanego wewnętrznie i z sąsiadami, niestabilnego, ksenofobicznego, faszystowskiego, który jest słaby i niewiarygodny jako partner. Z jednej strony jest to instrumentalne wzmacnianie własnej pozycji przez reżim Władimira Putina i legitymizowanie własnej agresywnej polityki zagranicznej, a z drugiej osłabia Polskę w regionie, oddala ją od ważnych procesów negocjacyjnych czy politycznych na odcinku Rosja-Zachód (rusofobiczny, uprzedzony kraj nie może być stroną ważnych rozmów), ale i destrukcyjnie wpływa na wszelkie działania Warszawy w regionie czy zachodnich struktur ponadnarodowych.

Aktywności podejmowane w polskojęzycznej przestrzeni informacyjnej są kluczowe dla realizacji rosyjskich interesów związanych z destabilizacją współpracy regionalnej (zwłaszcza współpracy polsko-litewskiej czy polsko-ukraińskiej) oraz w kontekście procesów decyzyjnych ze sfer bezpieczeństwa, energetyki czy innych, istotnych z punktu widzenia Moskwy doraźnych kwestii politycznych lub gospodarczych. Aktywności te są ściśle koordynowane z szerszymi celami i operacjami prowadzonymi przez Moskwę, jak atakowanie zachodniego systemu wartości, demokracji i zaufania do instytucji państwowych i międzynarodowych, procesów integracyjnych, wiarygodności oraz poczucia bezpieczeństwa wynikających z członkostwa w strukturach ponadnarodowych oraz decentralizacyjnych działań skierowanych przeciwko Sojuszowi Północnoatlantyckiemu, Unii Europejskiej oraz wszelkim innym formom dialogu i partnerstwa transatlantyckiego oraz koordynacji działań mających wzmocnić odporności i zdolności obronne przeciwko zagrożeniom informacyjnym ze strony Rosji..."

Obrazek użytkownika sake3

28-05-2022 [17:36] - sake3 | Link:

A po co ich rozpoznawać? Sami się afiszują.