Putin wpadł w pułapkę

Przez ostatnie trzy miesiące wojny Putin doprowadził do ośmieszenia sił zbrojnych Rosji, do wytrzebienia jej ludzkich zasobów militarnych w znaczącym procencie, do międzynarodowej izolacji Rosji, do osłabienia jej gospodarki na skutek sankcji, do zniszczenia reputacji Rosji jako kraju, z którym można bezpiecznie prowadzić interesy, do ekonomicznego obniżenia poziomu życia mieszkańców, do skłócenia Rosji z sąsiadami.

       Na dodatek Ukraińcom oddało się odstrzelić kilkunastu ruskich generałów.

       Ale to mało - Putin rozpoczął kampanię propagandową oskarżającą Szwedów o to, że są nazistami, co mocno przyczynia się do wstąpienia Szwecji do NATO. Finowie zaczynają budować mur na granicy z Rosją.  I Szwecja, I Finlandia już są na szybkiej drodze wstąpienia do NATO. Rosyjska rzeczniczka dyplomacji ogłasza, że izraelscy najemnicy walczą w neonazistowskim batalionie na Ukrainie. Szef rosyjskiego MSZ stwierdził, że prezydent Ukrainy, tak jak Adolf Hitler, ma "żydowską krew", a pomimo to w jego kraju jakoby występuje nazizm. Ruscy zrażają sobie nawet Żydów!

       Ukraińcy zostali przez ruskich doprowadzeni do takiego poziomu nienawiści, że już na żadne ustępstwa wobec Putina nie pójdą – będą walczyć do upadłego. Skala zniszczeń mienia i infrastruktury oraz ruskiego okrucieństwa czy liczba zamordowanych cywilów jest tak ogromna, że Ukraińcy na żaden kompromis nie są skłonni. Większość żołnierzy ma kogoś bliskiego, kogo ruscy zamordowali, komu zniszczyli dom czy zakład pracy. Oni nie mają dokąd wrócić, więc są zdesperowani. Ukraińska armia jest bardziej zdeterminowana, by bić ruskich, niż był Azow przed wojną. Tam jest bardzo wielu ochotników na najbardziej straceńcze akcje. Ukraina już nigdy nie będzie ruska

       Na dodatek prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę o "desowietyzacji". Odtąd nie będzie się w ustawodawstwie wspominać o "zwycięstwach Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Radzieckiej", nie będzie chęci wcielania w życie "Leninowskich idei budowy społeczeństwa komunistycznego", nie będzie odesłań do programów, wypracowanych przez partię komunistyczną. Ponadto swoje priorytetowe uprawnienia tracą komsomolcy, komuniści i inni "towarzysze". "Wyczyszczono” niemal 1200 aktów prawnych rządu ZSRR oraz Ukraińskiej SRR.

       Putin nie odnosi żadnych korzyści z tej wojny, nawet w sferze symbolicznej - i dalej brnie w te błędy i straty. To nieuchronnie doprowadzi Rosję do rozpadu. Gdyby nie wojna na Ukrainie, to sowiecki system jeszcze długo niszczyłby Rosję i jej okolicę, a tak zdechnie już bezpowrotnie. Putin wbił osinowy kołek w wampirzycę Rosję. Teraz pora, by CIA usadowiła podobnie działającego agenta na czele Chin.

Grzegorz GPS Świderski

PS. Czas już kręcić filmy o upadku Rosji - czy to fabularny, czy dokumentalny. Kto to zrobi najszybciej, ten najwięcej zarobi.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Darek65

27-05-2022 [15:32] - Darek65 | Link:

"Przez ostatnie trzy miesiące wojny Putin doprowadził do ośmieszenia sił zbrojnych Rosji, do wytrzebienia jej ludzkich zasobów militarnych w znaczącym procencie....." - myślę, że Pana wnioski idą troszkę za daleko. Z jednej strony nie wiemy wszystkiego, szczególnie tego, co się dzieje za sceną. Z drugiej strony, jeśli tylko dojdzie do przerwania działań wojennych, to szybko znajdą się tacy, co to wrócą do zarabiania pieniążków w Rosji i z Rosją, a pamięć o Ukrainie szybko przeminie. Przykładem są tu Niemcy po II wojnie. Czy zostały izolowanym bękartem Europy? Tylko kraje Europy Wschodniej wiedzą, czym pachnie Rosja. I przed tym ostrzegają. Reszta Europy tego nie widzi, albo nie chce widzieć. Dotychczas, w zasadzie najwięcej zginęło mało "czystych" Rosjan, a przede wszystkim Buriaci, Jakuci, itp. Jeśli zaś chodzi o sankcje, to proszę pamiętać o tym, że władza w Rosji się tym nie przejmuje, bo jak już, to dotknie to zwykłych ludzi, a nimi mało kto się przejmuje. Niemniej Rosja poniesie jakieś konsekwencje swoich działań, oby, jak największe.

Obrazek użytkownika Grzegorz GPS Świderski

27-05-2022 [17:07] - Grzegorz GPS Św... | Link:

Radzę zwrócić uwagę na ostatnie zdanie mojej notki. Obecny rozwój wydarzeń jest bardzo korzystny dla USA. Jeśli uda się pokonać Rosję, to jej gospodarcze miejsce zajmie Polska z Ukrainą - staniemy się drugim płucem Europy obok pierwszego, czyli Francji i Niemiec. Te płuca nie będą walczyć ze sobą militarnie, tylko gospodarczo, a zatem będą się starały wyprzedzić w bogactwie. To drastycznie zwiększy potęgę gospodarczą całej Europy, która będzie wreszcie skutecznym konkurentem dla Chin. Czyli Stany będą mieć silnego sojusznika wobec Chin, na dodatek pod pełną własną kontrolą. To jest przy okazji cholernie korzystne dla nas. Moje wnioski są daleko idące, bo sprzyja im obecny układ geopolityczny. 

Obrazek użytkownika u2

27-05-2022 [16:28] - u2 | Link:

Ukraina już nigdy nie będzie ruska

Tyle że na Ukrainie powstała tzw. Ruś Kijowska. Czyli to Rusini, ewentualnie można ich nazwać Waregami :

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Choć dominującą grupą ludności Rusi Kijowskiej była od początku ludność słowiańska, to jednak jego powstanie wiązane jest z Waregami, którzy prowadzili handel na szlaku „od Waregów do Greków”, prowadzącym od Bałtyku wzdłuż Dniepru do Morza Czarnego. Ludność wareska uległa na Rusi całkowitej asymilacji, a ludność fińska uległa tylko częściowej asymilacji ze Słowianami[7].

Obrazek użytkownika Grzegorz GPS Świderski

27-05-2022 [17:08] - Grzegorz GPS Św... | Link:

No właśnie. Obecna wojna na Ukrainie powoduje, że Ruś Kijowska już nigdy nie będzie ruska - przejdzie całkowicie i ostatecznie na stronę cywilizacji łacińskiej.

Obrazek użytkownika u2

27-05-2022 [18:55] - u2 | Link:

Nigdy nie ma nigdy. Mogę sobie wyobrazić sytuację, że Rosja się w końcu rozpada na mniejsze państwa, nie jest zagrożeniem dla sąsiadów i co najważniejsze nie jest rządzona przez samobójczą gerontokrację. Wtedy może przystąpić do cywilizowanego świata, od którego się teraz coraz bardziej oddala.

Obrazek użytkownika J z L

27-05-2022 [16:35] - J z L | Link:

Gdyby ten wpis autor zamieścił na Szambie 24r.u to ruszkiewicz znów połknął by własnego penisa

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-05-2022 [17:01] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz taki " Wąchock" wącha i wącha a ma czym oj  ma ! 

Obrazek użytkownika Grzegorz GPS Świderski

27-05-2022 [17:10] - Grzegorz GPS Św... | Link:

Co tu tak ciągle wspominany jest ten ruski kolaborant? Dlaczego się go tu tak namolnie promuje? 

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-05-2022 [18:03] - Tezeusz | Link:

bo my go tak lubimy.
.buhahahahahaha

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-05-2022 [02:10] - jazgdyni | Link:

Tak robiła już carska Ochrana.

Jeden onuc oskarża drugą onucę, że to ruski kolaborant.

Rzygać się chce, jak ciągle dopuszcza się harce piesków Putina, a publika klaszcze i radośnie dyskutuje i to w stylu doprowadzającym kacapów do paroksyzmów śmiechu i łez, jak pany piszą: - osmielam się zaznaczyć.

Walcie tak dalej duraki, to ruski zawsze będzie was ściskał za jaja.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-05-2022 [02:27] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Jeden onuc oskarża drugą onucę, że to ruski kolaborant."
jazgot trochę nie na czasie jest.  W Polsce zaczęły panować dziwne obyczaje, nazwę je  "idiotyczną etykietą flagową".
Oto w Polsce od paru miesięcy pojawiają się flagi ukraińskie.
Na pytanie dlaczego w obecności tejże nie ma flagi polskiej, odpowiednio zgodnie z zasadami eksponowanej, spotkać się można z oskarżeniami o bycie ruską onucą.
Zaczyna być w Polsce coraz więcej ludzi walniętych w mózg agitacją, czego najlepszym przykładem jesteś ty jazgocie.

Obrazek użytkownika Grzegorz GPS Świderski

28-05-2022 [15:53] - Grzegorz GPS Św... | Link:

To słuszna uwaga. Ten jazgdyni rzuca oskarżeniami, nie potrafiąc ich uzasadnić, a zatem sieje zamęt. Chodzi o to, by wymieszać, zrównać, patriotów z kolaborantami, by się ich nie dało odróżniać. Komu na tym zależy, jeśli nie Putinowi? 

Obrazek użytkownika Grzegorz GPS Świderski

28-05-2022 [15:51] - Grzegorz GPS Św... | Link:

Oskarżenie o bycie ruską onucą wymaga uzasadnienia. Potrafisz jakoś wykazać swoje oskarżenia w stosunku do mnie, czy tylko tak walisz na oślep? Ruskie onuce oskarżają inne ruskie onuce. Kto z tego jest naprawdę ruską onucą, można poznać po uzasadnieniu. Ja porządnie uzasadniłem w kilku moich notkach, że Ruszkiewicz to ruski kolaborant. A ty potrafisz to zrobić w stosunku do mnie? Jeśli nie, to znaczy, że sam jesteś ruskie onuce, bo rzucasz oskarżenia na polskich patriotów, nie potrafiąc tego wykazać, co jest bardzo charakterystyczne dla ruskiej propagandy. Rzyganie i duraki to nie są argumenty. 

Obrazek użytkownika sake3

27-05-2022 [17:05] - sake3 | Link:

O to żeby Rosja nie ,,została upokorzona'' a Putin nie stracił twarzy już walczą dozgonni przyjaciel i ci połączeni rurą i ci z którymi Rosję łączą intratne interesy. Sama wojna potrwa jak przewiduje rosyjski gen,Władymir Szamanow jeszcze z 10 lat bo Rosji zalezy na całkowitym zniszczeniu kraju.Ten generał zasłynął wcześniej przy pacyfikacji Czeczenów.Teraz sugeruje obecność nazizmu w Szwecji i doradza ten kierunek kolejnej agresji.

Obrazek użytkownika Grzegorz GPS Świderski

27-05-2022 [17:13] - Grzegorz GPS Św... | Link:

Oczywiście Francji, a jeszcze bardziej Niemcom, zależy na dominacji w Europie. Przegrana Rosji spowoduje, że Polska z Ukrainą mogą skutecznie stać się drugim płucem Europy i ją realnie współtworzyć. Wtedy pierwsze płuco straci dominującą pozycję. Dlatego im zależy na zachowaniu Rosji. Ale nie zależy na tym USA, bo im zależy na tych dwóch płucach. Więc mamy silnego sojusznika.

Obrazek użytkownika sake3

27-05-2022 [17:26] - sake3 | Link:

Byłabym powściągliwa w stosunku do słowa ,,sojusznik''.To zawsze pachnie pieniędzmi które da się zarobić ,nawet na wojnie.W dzisiejszym świecie nie ma miejsca na sentymenty.

Obrazek użytkownika Grzegorz GPS Świderski

28-05-2022 [15:56] - Grzegorz GPS Św... | Link:

W tym kontekście "sojusznik" to ten, z kim mamy wspólne interesy geopolityczne. Tylko przy okazji jesteśmy w formalnym sojuszu militarnym.

Obrazek użytkownika Maverick

27-05-2022 [18:51] - Maverick | Link:

Rumun bawi się poliniacką głupotą:

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Maverick

27-05-2022 [19:16] - Maverick | Link:

Każdemu w życiu zdarzają  się chenge  of heart czyli zmiana zdania.

Mistrzem do przekonywania do siebie był Chingis Chan, on potrafił przekonywać wojska wroga do przechodzenia na jego stronę lepszym traktowaniem, to pozwoliło mu zbydować lojalną armię i stworzyć  największe imperium w dziejach świata.

Wygląda na to że Putin idzie tą samą drogą i dobrze traktują nawet pojmanych z Azov.
https://www.youtube.com/watch?...

To u brutalnych bandziorów z Ukrainy może wywołać ciwilizacyjny szok. Psychopaci jednak wśród nich też a ci są niereformowalni.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

27-05-2022 [21:51] - EsaurGappa | Link:

Ośmieszasz się szaleńcu takim komentarzem.Zresztą dziwię się że jeszcze nie ma cię na lini frontu gdzię dumnie zawalczysz w obronie 105 lat kłamstwa zdrady i zbrodni które niszczą w rosjanach poczucie jakiegokolwiek człowieczeństwa.