Ciężkie czasy tworzą silnych ludzi

Co Wam to zdjęcie przypomina? Mnie przypomina Powstanie Warszawskie, a te ukraińskie dzieci być może za chwilę, jak tamte, pójdą z koktajlem na ruskie czołgi. One już wiedzą, że nakazem chwili jest obrona Ojczyzny, że za jej Wolność, być może nawet zginą. Tak jak tamte, warszawskie, krwi szczędzić nie będą. 
Ja podobne sytuacje widziałam jeszcze przed obecną agresją Rosji - w Donbasie. Widziałam jak mały chłopczyk który czołgając się ofiarnie niósł w plecaku ojcu do okopu posiłek ... i nagle, ruski snajper roztrzaskał tę małą główkę. Ale za chwilę z mojej ręki, łeb ruska zmienił się w krwawą galaretę. Strzał był trudny, Cel daleko ok. 1,5 km. ale Jurek mój pomocnik wystawił mi łotra doskonale. Inni żołnierze Azow na ten widok wyskoczyli z okopu do ataku - niewielu orków zdążyło uciec, a ja odstrzeliłam jeszcze jednego oficera. Okropności tej wojny sięgnęły zenitu. Zabić czy zgwałcić dziecko, to dla ruskiej dziczy pikuś.

Kiedyś oglądałam kolekcję obrazów Goi pod takim właśnie tytułem: "Okropności Wojny". I kiedy kładę dzisiaj na stole fotografie z wojny na Ukrainie, to myślę, że nawet Goya nie widział i nie wyobrażał sobie tak bestialskiego ruskiego okrucieństwa. Najohydniejsze jest coś innego w temacie wojny na Ukrainie: Mimo tych ruskich zbrodni i zniszczeń, są kraje które chcą zmusić Ukrainę do kapitulacji, chcą dalej podlizywać się zbrodniarzom za krwawą kasę. Ukraińcy, jak Tusk czy Niemcy, mają oddać część Ojczyzny i paść na kolana oraz ucałować carską rękę, zobaczcie TUTAJ - jak wszystkie putinowskie przydupasy. Myślę, że przyzwoici ludzie w Europie nie podpiszą się pod taką hańbą - i razem dobijemy ruskiego gada.


Na koniec coś śmiesznego, UWAGA: ruski cieć bez majtek Ramzan Kadyrow grozi Polsce! Nie no, Żirinowski przynajmniej nie straszył gołą dupą a dziurą w Warszawie. A ten cieć straszy swoją dziurą w dupie. Spoko, tu wystarczy osikowy kołek (Biedronia nie polecę) i będą wiać za Ural.

Dziękuję za uwagę

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-05-2022 [12:32] - Tezeusz | Link:

Dzisiaj gdy roSSyjskie faszystowskie bydło morduje niewinnych ludzi, gwałci dzieci, prowadzi ekterminację Ukrainy na wzór Niemiec z czasów II WŚ, stanie przy walczącej Ukrainie jest obowiązkiem każdego patrioty Polaka. Czym więcej ukraina wyrąbie tego ścierwa roSSyjskiego mniej będzie pracy dla nas. Ukraina wspierana, dozbrajana wygrywa z mordercami i pedofilami.
Kto wspira to ścierwo bandyckie pedofili toSSji staje się takim samym ścierwem wrogiem Polski. I patrioci winni to scierwo napiętmować.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-05-2022 [18:33] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
I bydło skończy tam gdzie bydło zwykle kończy: w rzeźni!

Obrazek użytkownika Pers

26-05-2022 [13:48] - Pers | Link:

Polska zaproponowała alternatywne sankcje na rosyjską ropę, aby zastąpić nieudane embargo naftowe. Kwestia zakazu importu rosyjskiej ropy nie zostanie omówiona nawet na kolejnym szczycie UE – powiedziała 24 maja przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
"Konieczne jest nałożenie cła na rosyjską ropę, aby kraje, które kupują rosyjską ropę z dyskontem, nie uzyskały przewagi nad innymi członkami UE, którzy zrezygnowali z rosyjskiej ropy" – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Chodzi według niego o Węgry, Czechy, Słowację i Austrię, przez co UE nie doszła do porozumienia w sprawie embarga na ropę. Zgodnie z logiką pana premiera, wprowadzenie ceł doprowadzi do odmowy przez te kraje zakupu rosyjskiej ropy. Oznacza to, że oficjalne embargo nie będzie już wymagane.

Z takim pomysłowym panem premierem możemy być spokojni o dostatnią przyszłość.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-05-2022 [18:32] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Polska ma putasów w de. Mamy zabezpieczone dostawy paliw. A ciecie które chcą się oddać w niewolę Putinowi byle tylko płacił, wcześniej czy później przegrają wybory

Obrazek użytkownika Pers

26-05-2022 [18:28] - Pers | Link:

@ujejska
//A ciicie które chcą się oddać w niewolę Putinowi byle tylko płacił, wcześniej czy później przegrają wybory//

Czyli im wyższe ceny benzyny tym większe szanse wyborcze?
Ciekawa teza...

Obrazek użytkownika Pers

26-05-2022 [14:03] - Pers | Link:

@ujejska
Mam coś dla ciebie co z pewnością poprawi ci humor.

Największy z żyjących politologów i geostrategów pan Przemysław Żurawski vel Grejewski  powiedział:
"Teza o tym, że Ukraina przegrywa wojnę, jest nietrafna. Cel numer jeden Federacji Rosyjskiej, szybkie opanowanie całej Ukrainy, obalenie obecnych władz i osadzenie marionetkowego rządu, nie powiódł się. Rosjanom nie udało się zająć nie tylko Kijowa, ale i Charkowa. Opanowali pas na południu, odcinając Ukrainę od Morza Czarnego. Ma to oczywiście wpływ na światową gospodarkę, może doprowadzić do klęski głodu w Afryce i skutkować kolejną fazą kryzysu migracyjnego, ale co do sytuacji na froncie, decydujące boje nastąpią latem.
To wynika z geografii – na terenie stepowym walki toczą się głównie zimą, gdy ziemia jest zmrożona bądź latem, gdy jest sucha. Maj to jeszcze nie ten moment. Natomiast latem wszystko się rozstrzygnie - i myślę, że Ukraina może wtedy uzyskać nawet przewagę."

Ja odetchnąłem z ulgą, a ty @ujejska?

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-05-2022 [17:46] - Tezeusz | Link:

Ale wali  scierwoneonowym gównem roSSyjskim takim szambem i scierwem osranego putlerka pedofila mordercy !!!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-05-2022 [18:58] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Co da Putinowi ewentualne zdobycie Ukrainy? Niewiele - Putin już to wie. Koszt odbudowy i budowy do eksploatacji zasobów ukraińskich oraz straty militarne, są już poza gospodarczym zasięgiem Rosji. Rosja dodatkowo, będzie musiała trzymać na Ukrainie milionową armię, która będzie dorzynana dzień i noc, nie wspomnę już o dywersji. Natomiast Zachód, jeśli sądzi że skończą się jego wszelkie kłopoty, to ja to już kiedyś opisałam: Kłopoty dopiero się zaczną. Takich ewentualnych terrorystów, jak skrzywdzeni Ukraińcy, to Świat jeszcze nie widział. Obie bałtyckie rury i zdradzieccy politycy pójdą na pierwszy ogień. A ty Persie także możesz być celem - diaspora ukraińska w Polsce, to po klęsce będzie ponad 7 milionów. Módl się Persie żeby Putin szybko zdechł. Bzdecisz tu ciągle o sukcesach, ale ty jak Putin, w którą stronę się nie obrócisz, dupa zawsze  w tyle - i w te dupę ciągle dostajecie kopy.

Obrazek użytkownika Pers

26-05-2022 [18:39] - Pers | Link:

@ujejska
//Pers
Co da Putinowi ewentualne zdobycie Ukrainy? Niewiele//
Putin NIGDY nie planował zdobycia i okupacji całej Ukrainy. Donbas (w konstytucyjnych granicach) już praktycznie ma.
Most lądowy na Krym już ma. Odessa padnie niebawem. Więcej nie mają zamiaru zajmować.
//Koszt odbudowy i budowy do eksploatacji zasobów ukraińskich oraz straty militarne, są już poza gospodarczym zasięgiem Rosji.//
Jesteś pewna? Bo ja nie.

//Rosja dodatkowo, będzie musiała trzymać na Ukrainie milionową armię, która będzie dorzynana dzień i noc, nie wspomnę już o dywersji.//
A po co? W Donbasie i południowych republikach, które powstają to obywatele będą sami pilnowali granic i porządku.
//Natomiast Zachód, jeśli sądzi że skończą się jego wszelkie kłopoty, to ja to już kiedyś opisałam: Kłopoty dopiero się zaczną. Takich ewentualnych terrorystów, jak skrzywdzeni Ukraińcy, to Świat jeszcze nie widział.//
Tu się z tobą całkowicie @ujejska zgodzę, takich terrorystów świat jeszcze nie widział. ISIS się chowa.

//A ty Persie także możesz być celem - diaspora ukraińska w Polsce, to po klęsce będzie ponad 7 milionów.//
Nie strasz @ujejska bo ja nie bojący jestem...

//Bzdecisz tu ciągle o sukcesach, ale jak Putin w którą stronę się nie obrócisz, dupa zawsze  w tyle - i w te dupę ciągle dostajecie kopy.//
Zgadza się, "wojsko zaporoskie idzie do przodu jak burza a za nimi wolno postępują Rosjanie" .
Potrafisz rozbawić @ujejska :)))))))))))))))

Obrazek użytkownika J z L

26-05-2022 [22:03] - J z L | Link:

Ulko
Wśród użytkowników i komentatorów Szamba 24r.u pozostało 7% rodowitych Polaków.Z roku na rok coraz mniej.To tłumaczy dlaczego ten ściek jest już na dnie dna.
Reszta jest przyjezdna,z czego duża część przyjechała na Rudym 102

Obrazek użytkownika Pers

26-05-2022 [14:58] - Pers | Link:

Znany defetysta i lewak, włoski dziennikarz, który nadaje z Doniecka, Maurizio Vezzosi pisze tak:

Dla sił ukraińskich sytuacja na froncie Donbasu jest „bardzo zła”.
To słowa nie Władimira Putina, ale ukraińskiego ministra spraw zagranicznych i opinia także różnych oficerów armii ukraińskiej.
Podczas gdy ukraińskie dezercje nasilają się, siły rosyjskie posuwają się naprzód, choć powoli, dzięki ogromnemu potencjałowi artylerii: natarcie wydaje się teraz tak nieubłagane, że strategiczna klęska Kijowa wydaje się być kwestią czasu w bitwie o Donbas.

Nie oznacza to, że bitwa o Donbas ma zakończyć się w ciągu kilku dni czy tygodni, ale oznacza to, że Kijów praktycznie nie ma szans na zwycięstwo.
Obraz sugeruje, że główne ośrodki miejskie regionu pozostające pod kontrolą Kijowa zostaną otoczone powolną taktyką mającą na celu zminimalizowanie strat wojskowych i cywilnych.
Ogólnie wojna będzie trwać miesiącami, jeśli nie latami: w końcu Moskwa nie ukrywa, że ​​„nie ma pośpiechu”. Po zdobyciu Donbasu, poza strategicznymi zmianami przez USA lub tymczasowymi ustaleniami, jest bardzo prawdopodobne, że Moskwa zamierza kontynuować ofensywę aż do podboju całej Ukrainy na wschód od Dniepru i całego regionu odeskiego, włączając Naddniestrze do terytoriów pod swoją kontrolą.
Myśl o tym, by móc stawić się przy stole negocjacyjnym, podając warunki, które mogłyby być prawdopodobne – i pożądane – zanim broń zastąpiła politykę, oznaczałaby dla Ukrainy, ale przede wszystkim dla Europy Zachodniej, jeszcze bardziej pogarszającej swoją sytuację, już nie idylliczną przyszłość. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-05-2022 [18:13] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Pobzdecić zawsze możesz, ale ...
Rosjanie stracili do dzisiaj, już ponad 1300 czołgów, ponad 3200 bojowych wozów piechoty i ok 300 systemów artyleryjskich. Mój syn, po analizie zdjęć z pola walki, podpowiada mi, że do tych strat, trzeba doliczyć ok. 2500 tys. uszkodzonych wozów bojowych, które Rosjanie ściągnęli z pola walki na bieżąco, jako nadające się do remontu. Według mojego syna, tych wozów raczej nie da się szybko naprawić wobec sankcji na różne ważne części. Natomiast Ukraina dostaje coraz więcej nowoczesnego sprzętu. Powolutku, ale jednak, rysuje się przewaga strategiczna Ukrainy. A jeśli Turcja zablokuje ruskim handel przez swoje cieśniny, wojna szybko się skończy.

Obrazek użytkownika Pers

26-05-2022 [22:23] - Pers | Link:

@ujejska
//Rosjanie stracili do dzisiaj, już ponad 1300 czołgów, ponad 3200 bojowych wozów piechoty i ok 300 systemów artyleryjskich//
To zostało im jeszcze jakieś 13 700 czołgów i ok 24 000 opancerzonych pojazdów bojowych .
Czyli szrotu już się pozbyli. Teraz czas na prawdziwą broń.

//Powolutku, ale jednak, rysuje się przewaga strategiczna Ukrainy.//
Oczywiście, że się rysuje, kredą na chodniku.

//A jeśli Turcja zablokuje ruskim handel przez swoje cieśniny, wojna szybko się skończy.//
Turcja nigdy tego nie zrobi. Wybij to sobie z głowy @ujejska.

Obrazek użytkownika tricolour

27-05-2022 [08:18] - tricolour | Link:

@Pers

Czyli pozbyli się też śmieci w ilości trzydzieści tysięcy sztuk i teraz czas na prawdziwych rosjan. Generałów śmieciowych się pozbyli i teraz czas na prawdziwych generałów. Starego krążownika się pozbyli i teraz czas na nowy, tym razem prawdziwy z prawdziwymi marynarzami, a nie pięcioma setkami patałachów zdychających na dnie.

Ty, Pers, a beemek i Mercedesów też się pozbyli i teraz czas na prawdziwe samochody marki Łada na prawdziwym gaźniku, bo zlomiastych wtrysków od Boscha też się pozbyli?

Ale dlaczego nie chcą się pozbyć amerykańskich procesorów na rzecz prawdziwych?

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-05-2022 [09:14] - Pani Anna | Link:

Pers,
Oj tam. Nie jedno koło zepsute, tylko 3(!)dobre! Widać,  gdzie Ujejska uczona propagandy. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-05-2022 [09:32] - Ula Ujejska | Link:

Anulu
Pers to chociaż się stara jakoś bronić przegranej sprawy, ale ty wsiowy głupku wiesz chociaż o czym ja z Persem dyskutuję? Przy każdej okazji kiedy wcinasz się w dyskusję, wychodzisz na idiotkę 😁

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-05-2022 [09:41] - Pani Anna | Link:

Ujejska
Większej idiotki od ciebie tutaj nie ma, a  konkurencja duża. "Polska pani" co to tylko o dupie i smrodzie. Jak w ruskich okopach. Widać,  gdzie praktykowała "strzelanki". Tylko ruskie mogą dać coś innego od procy do łapy jeb... tej starej babie. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-05-2022 [09:45] - Ula Ujejska | Link:

Anulu
Ruski cieciu bez majtek, przestań wąchać ruską dupę, a zaczniesz rozumieć co się do ciebie pisze. 
Zaorana.

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-05-2022 [11:30] - Pani Anna | Link:

Ujejska
"Polska pani" może chociaż raz bądź uprzejma powąchać własną dupe, a i umyć by się przydało przy okazji.  O tym, kto jest " zaorany " jak mawia gimbaza (akurat poziom jeb...tej starej baby) to nie ty decydujesz.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-05-2022 [12:44] - Ula Ujejska | Link:

Anulu
Wsiowy głupku, tym razem sama się zaorałaś 😁 Dałaś powąchać rolnikowi swoją pupę, że przyleciał ci z odsieczą. Cieciu bez majtek, ja wyżej proponowałam ci abyś przestała wąchać ruską dupę a nie własną  - abyś otrzeźwiała ... No cóż, dobrze że chociaż poszłaś do łazienki 😁

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-05-2022 [12:49] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Zapytałam mojego syna, o tę ruską przewagę i rezerwy. To prawda, Rosja ma jeszcze sporo w zapasie. Tylko, że 4/5 tych sił o których piszesz, to stała obrona różnych rejonów oraz obrona miast i strategicznych obiektów militarnych i gospodarczych. To co pozostało Rosji w faktycznym odwodzie jest zbyt małym zasobem aby wygrać te wojnę. Rosja kaput, no chyba że chce na dalekim wschodzie i na Kaukazie odsłonić dupę i dostać w nią kopa.

Obrazek użytkownika Pers

27-05-2022 [13:05] - Pers | Link:

@ujejska
//tylko, że 4/5 tych sił o których piszesz, to stała obrona różnych rejonów oraz obrona miast i strategicznych obiektów militarnych i gospodarczych.//
Nie martw się @ujejska, z 10 000 czołgów mogą jeszcze zorganizować. W końcu obecnie nikt oprócz NATO na Ukrainie im nie zagraża :)

//Rosja kaput, no chyba że chce na dalekim wschodzie i na Kaukazie odsłonić dupę i dostać w nią kopa.//
Od kogo? Słyszałem, że Gruzja szykuje odwet :)))))

Obrazek użytkownika sake3

26-05-2022 [17:33] - sake3 | Link:

@Ula Ujejska......Ciężkie czasy tworzą silnych ludzi,ale teraz to nie wystarcza.Pomimo że Ukraińcy walczą o wiele lepiej i odnoszą sukcesy taktyczne to wojska rosyjskie pomimo olbrzymich strat wygrywają wojnę na wyniszczenie preferują wojnę na szeroki front i brak ryzyka oskrzydlania.Nawet ich lichy sprzęt i mało finezyjna taktyka a najważniejsze czas pozwala na osiągnięcie celu w regionie.Dobrze Pani podkreśliła negatywną rolę państw zachodnich w tym konflikcie wycofujących się rakiem z sankcji,namawiających do kapitulacji,wręcz wspierający Putina.dając tej gnidzie zielone światło do dalszych podbojów.Już Słowacja i Litwa boją się o swe terytoria a obrzydliwy tchórz i dekownik Kadyrow na polu walki śle otwarte groźby Polsce.Sytuację Ukrainy przyrównałabym do do treści noweli Guy de Maupassanta ,,Baryłeczka''.Tytułową baryłeczką jest tu Ukraina jawnie pogardzana przez państwa  Zachodu za niedobory ich ,,wartości europejskich''.Te kraje dla swoich interesów też do Ukrainy raz się uśmiechają a w chwilę później już nie tolerują.życzliwe są tylko wtedy kiedy im jest wygodnie.Pasażerom dyliżansu zależało na przejeździe przez granicę którą blokowało wojsko a oficer ten przejazd wstrzymywał swoim ,,żądaniem'' spotkania To dzięki niej dalsza jazda okazała się możliwa choć atmosfera w pojeździe nie była już tak dla niej miła.Teraz atmosfera dla UKrainy też taka jest .To ona walczy o bezpieczeństwo Europy przed agresją Putina.Miłe uśmiechy w postaci druków do wypełnienia do akcesji UE jakoś zaczynają być nieszczere a sama akcesja odpływa w siną dal.Ne wierzę,że Putin stanie kiedykolwiek przed jakimś trybunałem a Rosja zapłaci za zniszczenia a wspierana pomocą Zachodu będzie odkrawać Ukrainę co pewien czas wg sprawdzonego scenariusza szukania nazistów. Czy to nie paradoksalne,że faszystowski kraj poszukuje faszystów na zewnątrz?

Obrazek użytkownika Pers

26-05-2022 [18:08] - Pers | Link:

@sake
//Pomimo że Ukraińcy walczą o wiele lepiej i odnoszą sukcesy taktyczne to wojska rosyjskie pomimo olbrzymich strat wygrywają wojnę na wyniszczenie preferują wojnę na szeroki front i brak ryzyka oskrzydlania.Nawet ich lichy sprzęt i mało finezyjna taktyka a najważniejsze czas pozwala na osiągnięcie celu w regionie.//

Łoł... Mogłabyś to tak napisać, żebym ja także zrozumiał?
Wiem, że wy, wybitne strateżki, używacie waszego fachowego języka...

Obrazek użytkownika sake3

26-05-2022 [18:51] - sake3 | Link:

@Pers........Po co niby masz rozumieć? Agitki z Kremla i wynurzenia Pepe Escobara ci nie wystarczą? To jak chcesz nawracąć niesforną ale newinną duszyczkę jak sam nic nie rozumiesz?

Obrazek użytkownika Pers

26-05-2022 [20:02] - Pers | Link:

@sake
//To jak chcesz nawracąć niesforną ale newinną duszyczkę jak sam nic nie rozumiesz?//
Ja jestem tylko skromnym blogerem a nie wybitnym strategiem jak ty czy @ujejska...

Obrazek użytkownika sake3

26-05-2022 [21:07] - sake3 | Link:

@Pers.....No przecież się podjąłeś i wiedziałeś że będzie ciężko skromny blogerze.Może dyskusja jak strateg ze strategiem albo egzorcyzmy?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-05-2022 [18:28] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Ukraina się nie podda ani nie ulegnie ruskim przydupasom z UE. Będzie powtórka z roku 1920. Teraz Ukraina przejęła rolę Polski w powstrzymaniu ruskiej dziczy idącej na Europę. Będzie Cud w Donbasie, jak kiedyś nad Wisłą.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-05-2022 [18:11] - Tezeusz | Link:

Łapanki w Czeczenii. Kadyrow siłą wysyła mężczyzn do walk na Ukrainie
Niezależni blogerzy oraz organizacje praw człowieka alarmują, że czeczeńskie służby urządzają polowania na młodych mężczyzn i zmuszają ich do wyjazdu na Ukrainę, by walczyli po stronie rosyjskiego agresora. Odmowa nie wchodzi w grę – mężczyźni są zmuszani do podpisywania specjalnych dokumentów. Tych, którzy się nie zgadzają, straszy się pobytem w tajnych więzieniach.

To ten sowiecki bandyta Kadyrow  z brodą terrorysta cwel co chce dostać niezły   wpierd...w Polsce, a brodę bedzie miał w .....

 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-05-2022 [18:31] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
Kadyrow to pajac, jak nasz Pers😁😁😁 Strachy na lachy i podkulony ogon, jak przychodzi pokazać cokolwiek. Poszczeka i zamilknie.

Obrazek użytkownika J z L

26-05-2022 [21:16] - J z L | Link:

Putin spotkał się z rannym żołnierzem, który dziwnym zbiegiem okoliczności był również poznanym wcześniej pracownikiem fabryki
https://albicla.pl/imgcache/800x600/a/uploads/images/tmp/10000012521653585391231d8d258738.jpg.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-05-2022 [17:56] - Tezeusz | Link:

Rosjanie wciąż doznają dużych strat. Jedna z kompanii w ataku straciła ponad 85 proc. żołnierzy
Rosjanie wciąż doznają dotkliwych strat podczas inwazji na Ukrainę. Dziennikarz Roman Cymbaliuk poinformował, że jedna z rosyjskich kompanii spadochronowych podczas ataku na pozycje ukraińskie w Donbasie straciła... 85 proc. swoich żołnierzy.

Bić roSSyjskich pedofili ile się da elinować to bydło na maxa..

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-05-2022 [18:20] - Tezeusz | Link:

Jak podają media ciężkie uzbrojenie czołgi, transportery, wyrzutnie rakiet dalekiego zasięgu już są na Ukrainie i walczą. Rakiety ziemia powietrze, ziemia woda walą w roSSyjską faszystowską armię pedofili.
Ukraina przygotowuje się do potężnego  kontruderzenia w sowieckie ścierwo...To ścierwo wróci do roSSji w workach.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-05-2022 [18:29] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
Obstawiam że zaczną od Krymu.
Chwała Ukrainie!

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-05-2022 [18:32] - Tezeusz | Link:

@Ula
Rakiety dalekiego zasięgu dostarczone Ukrainie mogą niszczyć roSSję aż pod Moskwę i dobrze by było..

Obrazek użytkownika Maverick

26-05-2022 [22:24] - Maverick | Link:

https://www.youtube.com/watch?...

Poliniackie woke-retardy co słuchają narracji globalistycznej i lucyferiańskiej propagandy jak prawdy objawionej, którzy już zapomnieli własną historię, niech sobie wieczorem posłuchają.

Obrazek użytkownika J z L

26-05-2022 [22:55] - J z L | Link:

Ukraińscy spadochroniarze używający dostarczonego przez USA FGM-148 Javelin ATGM przeciwko 4 rosyjskim pojazdom opancerzonym na wschodzie – rodzaj i poziom zniszczenia jest zadziwiajacy

https://twitter.com/i/status/1529913571156557824

Obrazek użytkownika u2

26-05-2022 [19:02] - u2 | Link:

Co Wam to zdjęcie przypomina? Mnie przypomina Powstanie Warszawskie

Mi przypomina ... moje dzieciństwo. Wszyscy bawiliśmy się w wojnę. Ale nie mieliśmy takich realistycznych karabinów, czy hełmów. Za karabin wystarczył ... zwykły kijek :-)

PS. Jak już pisałem na NB, na pytanie naszej wychowaczyni w szkole podstawowej, kim chcemy być w życiu, wszystkie dzieci, nawet dziewczyny powiedziały, że chcą być żołnierzami :-)

Obrazek użytkownika J z L

26-05-2022 [20:10] - J z L | Link:

Tylko ruszkiewicz od dzieciństwa chciał być kolaborantem i marzenie mu się spełniło

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-05-2022 [09:58] - rolnik z mazur | Link:

Ubot
Ja nie wiedziałem, ze ty taki stary wow.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

26-05-2022 [20:35] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Cel daleko ok. 1,5 km"
W realu, powodu choroby alkoholowej gośka nie jest w stanie trafić dłonią w swe czoło.

BTW
Strzały celne na odległość w okolicach 1500 metrów zapewniają  karabiny od Berretty serii M82 wzwyż, nikt takiego czegoś nie daję je...ętemu babsztylowi do ręki.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-05-2022 [10:00] - Ula Ujejska | Link:

Dziuniek wielkopolski
Gołodupcu, ja nie muszę kogoś o coś prosić, jak coś potrzebuję to sobie kupuję - i nieważne ile kosztuje😁😁😁
Zrozumiałeś gołodupcu?

Obrazek użytkownika Pers

26-05-2022 [21:26] - Pers | Link:

Doradca ministra energetyki Ukrainy, była wiceminister spraw zagranicznych Olena Zerkal zagroziła sąsiednim Węgrom. Powiedziała, że ​​jeśli Budapeszt będzie nadal spowalniał embargo na rosyjską ropę w UE, to „coś może się stać” z węgierską odnogą rurociągu Przyjaźń. Co może zrobić Kijów, który już teraz otwarcie szantażuje w ten sposób UE i NATO?
Ukraina ma potężną dźwignię wpływu na Węgry – ropociąg Drużba, który Kijów może wykorzystać przeciwko Budapesztowi. O tym poinformowała w czwartek doradca ministra energetyki Ukrainy Olena Zerkal . Przemawiając na Kijowskim Forum Bezpieczeństwa, zwróciła uwagę, że na Węgry idzie osobna odnoga rurociągu Przyjaźni, z którym „coś może się zdarzyć”. „I moim zdaniem byłoby bardzo stosowne, gdyby coś się z nim [rurociągiem] stało” – powiedziała doradca ministra energetyki, która od 2019 roku jest także doradcą szefa Naftohazu Ukrainy.
„W rękach rządu i prezydenta jest decydowanie o sprawach politycznych, czy naprawdę chcemy rozmawiać z Orbanem w języku, który on rozumie i który narzuca Unii Europejskiej, czy jeszcze nie jesteśmy na to gotowi ”

Dzieje się tak pomimo tego, że dostawy rurociągowe nie tylko pozwalają zaopatrywać Europę w ropę, ale notabene nadal pozostają jednym ze źródeł dochodów ukraińskiego budżetu. Według Interfax od 1 kwietnia taryfy za tranzyt ropy przez Ukrainę wzrosły o 30%. Według strony internetowej firmy Transnieft, nowe taryfy dla ropociągu Przyjaźń w kierunku Słowacji i Węgier na mocy porozumienia z Ukrtransnaftą wyniosły 11,5 euro za tonę (wcześniej od 1 stycznia taryfa tranzytowa wynosiła 9 euro za tonę).
Szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto również bez ogródek stwierdził: bez rosyjskiej ropy gospodarka jego kraju zostałaby zniszczona. Według Financial Times, w tym tygodniu Orbán wysłał przewodniczącemu Rady Europejskiej Charlesowi Michelowi list z ostrzeżeniem, że Budapeszt nie poprze decyzji UE o nałożeniu embarga na Rosję, dopóki Bruksela nie dostarczy Węgrom szczegółowych informacji na temat unijnych ratunków.

Kijów może zrobić wszystko z ropociągiem Drużba - aż do ataku terrorystycznego na odnogę idącą na Węgry
Dla Węgier odcięcie dostaw przez Przyjaźń będzie miało poważne konsekwencje, ponieważ kraj ten otrzymuje ok. 60% zużywanej ropy przez ten rurociąg. Ze względu na brak dostępu do morza Węgry nie mają alternatywy. Krajowi będzie niezwykle trudno zrekompensować brak rosyjskich dostaw, nie mówiąc już o tym, że rafinerie są przystosowane do określonego gatunku ropy. Innej ropy nie można brać, powiedział Orban.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-05-2022 [22:29] - Tezeusz | Link:

"Doradca ministra energetyki Ukrainy, była wiceminister spraw zagranicznych Olena Zerkal zagroziła sąsiednim Węgrom."

Piłeś nie pisz....

Obrazek użytkownika J z L

26-05-2022 [22:52] - J z L | Link:

Rosyjski czołg (Prawdopodobnie T-72) został dzis zniszczony przez siły ukraińskie na Wschodzie.
Nie wiadomo dokładnie, co zostało użyte do jego zniszczenia

https://twitter.com/i/status/1529828913882583040

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-05-2022 [00:10] - Pani Anna | Link:

Tezeusz na Ujejskiej ubotem pogania. Pierd... te towarzystwo wzajemnej adoracji. I te strzały snajperskie. Żebyś Ujejska czasem nie przestrzeliła. 

Obrazek użytkownika zbychbor

27-05-2022 [07:53] - zbychbor | Link:

Tworki 2.0

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-05-2022 [13:23] - Ula Ujejska | Link:

zbychbor
Kolejny wąchacz ruskiej dupy?  Wąchacze ruskich dup łączcie się!

Obrazek użytkownika zbychbor

27-05-2022 [13:54] - zbychbor | Link:

o przepraszam bardzo.
Chyba eTworki 3.0

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-05-2022 [08:25] - Ula Ujejska | Link:

Anulu
Paniusiu, możesz tylko poszczekać zza ruskiej dupy. Widzę że masz fatalne samopoczucie, jest na to rada: Przestań wąchać ruską dupę a natychmiast poczujesz ulgę.

Obrazek użytkownika Pers

27-05-2022 [08:36] - Pers | Link:

@ujejska
//możesz tylko poszczekać zza ruskiej dupy. Widzę że masz fatalne samopoczucie, jest na to rada: Przestań wąchać ruską dupę//
Zawsze podziwiałem cię i szanowałem za finezyjny, kobiecy język @ujejska.
Nie to co ta prostaczka Pani Anna.
Jednak co "lepszy sort" to lepszy sort.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-05-2022 [13:25] - Ula Ujejska | Link:

Pers
To że ty robisz za wąchacza to wiemy od dawne. Gratuluję - no no, ładne stadko już tutaj spędziłeś.

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-05-2022 [09:12] - Pani Anna | Link:

Ujejska, siadaj na miotłę i odlot. Na sabat z kumpelami.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-05-2022 [09:25] - Ula Ujejska | Link:

Anulu
Ruski cieciu bez majtek, możesz mi nie zaśmiecać wątku swoimi bzdetami - dasz radę?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-05-2022 [12:31] - rolnik z mazur | Link:

@ pani Anna
ta snajperka strzela sobie caly czas w stopę. To co ona wypisuje to żenada totalna.Nie dajmy się wciągnąć w te gierki "ukrainskich patriotów " jak ujejska, ubot i inne. Olać ich i tyle. Pzdr 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-05-2022 [12:37] - Ula Ujejska | Link:

rolnik z mazur
I z odsieczą przybywa kolejny wąchacz!
Znów zaczynasz rusko niemiecki patrioto? Po co się tu znów przywlokłeś?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-05-2022 [13:14] - rolnik z mazur | Link:

@ UJejska
a ty chyba butaprenu się nawachala szto ? Po co się przywloklem ? Żeby tępić takie oglupiajace Polaków brednie. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-05-2022 [13:18] - Ula Ujejska | Link:

rolnik z mazur
Moja notka opisuje jedynie fakty także medialne. Ja wiem, że tym gorzej dla faktów, ale co ja ci na to poradzę? Wolisz robić z siebie idiotę - proszę bardzo.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-05-2022 [12:32] - rolnik z mazur | Link:

@ pani Anna
ta snajperka strzela sobie caly czas w stopę. To co ona wypisuje to żenada totalna.Nie dajmy się wciągnąć w te gierki "ukrainskich patriotów " jak ujejska, ubot i inne. Olać ich i tyle. Pzdr 

Obrazek użytkownika Abot Kincz

27-05-2022 [11:59] - Abot Kincz | Link:

Przepraszam, w jakiej jednostce Pani służyła w WP?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-05-2022 [12:56] - Ula Ujejska | Link:

Abot Kincz
W żadnej jednostce nie służyłam, Pochodzę z wojskowej rodziny. Szkolenie wojskowe jednak przeszłam w armiach dwóch innych państw  - na ochotnika😁 Mam spory rodzinny magazyn z bronią, ale nie w Polsce. Jestem także obywatelką USA.

Obrazek użytkownika Pers

27-05-2022 [13:14] - Pers | Link:

@ujejska
//Mam spory rodzinny magazyn z bronią, ale nie w Polsce.//
Jaka ulga...
Słyszałem, że wy tam w tej hameryce lubicie sobie postrzelać. W szkołach, centrach handlowych, w metrze...
To prawda @ujejska?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-05-2022 [13:38] - Ula Ujejska | Link:

Pers
A pamiętasz Biesłań i zamach Putlera na setki dzieci który chciał zgonić na Czeczeńców? 

Obrazek użytkownika Pers

27-05-2022 [13:53] - Pers | Link:

@ujejska
//Pers
A pamiętasz Biesłań i zamach Putlera na setki dzieci //
A co mnie Rosja obchodzi?
To nie jest nasz wieczny sojusznik jak juesej.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-05-2022 [13:19] - rolnik z mazur | Link:

@ UJejska
to teraz się nie dziwię dlaczego tak nawolujesz do wojny. Wojna na Ukrainie lezy jak najbardziej w interesie USA. Jest to bowiem wojna zastępcza USA z Rosją prowadzona az do ostatniego Ukraińca. Trzeba tak od razu bylo mówić. Nie dajmy się wciągnąć do tej wojny.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-05-2022 [13:35] - Ula Ujejska | Link:

rolnik z mazur
To już nie ukraińska tylko amerykańska patriotka? Zdecyduj się 😁😁😁 Bo ja od początku do końca zawsze wyłącznie Polska Patriotka, której rodzinny dom był kiedyś na Wołyniu. I wnerwia mnie to, że dzisiaj znów jakieś rusko niemieckie śmiecie, próbują nas i Ukraińców naszczuć na siebie. To się wam nie uda!

Obrazek użytkownika Abot Kincz

27-05-2022 [14:02] - Abot Kincz | Link:

Dobrze wiedzieć że mamy tak waleczne kobiety! Od razu pani wpisy polubilem! Czytam od jakiegoś czasu :)

Z jakiej broni Pani najbardziej lubi strzelać? Co Pani sądzi o wyposażeniu Rosjan bo mówi się zę to złom. Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

27-05-2022 [14:17] - Ula Ujejska | Link:

 Abot Kincz 
Moją ulubioną bronią jak przystało na kobietę z Texasu - jest rewolwer. Rosjanie nie mają pojęcia o taktyce na współczesnym polu walki, więc broń jaką dobrali do tej wojny jest złomem. Nie zanosi się na szybkie zmiany, więc poniosą klęskę, zwłaszcza że Ukraińcy dostają coraz bardziej nowoczesną broń.

Obrazek użytkownika Abot Kincz

27-05-2022 [14:15] - Abot Kincz | Link:

A jeśli chodzi o karabiny snajperskie? Osobiście nie mam wprawnego oka i pewnej ręki na tyle by z nich stzelać. Podziwiam tych, którzy potrafią!

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-05-2022 [14:23] - Pani Anna | Link:

Ujejska
istna Calamity Jane. Tylko płeć niepewna... Istnieje taki, co potwierdzi,  że to baba?

Strony