Coraz bardziej ponuro?

 

Piszę to oglądając wywiad Roberta Mazurka z rosyjskim dysydentem, jednym z tych niewielu, który nie ma oczu zasnutych krwawą mgłą, mieszkającym w Stanach, JURIJEM FELSZTYŃSKIM.

Jako skromny bloger (wielu twierdzi, szczególnie ci promoskiewscy, że nieskromny) mam gorzką satysfakcję, że tak mądry Rosjanin potwierdza w pełni moje przemyślenia o naturze Rosji i ocenie rozwoju sytuacji na świecie, w powiązaniu z ruską aktywnością.
Tylko ja mam pełny obraz i ugruntowane przekonania od 2010 roku, od Zamachu Smoleńskiego, a Felsztyński już ostrzegał w 1999.
 

Wprawdzie rosyjski historyk i obserwator tego, co w związku z Rosją dzieje się na świecie, nie wypowiedział dosłownie tezy, którą ja i wielu innych wyznaje, że Rosja to, mówiąc Feliksem Konecznym, zupełnie odrębna cywilizacja, kompletnie dla nas nie do zrozumienia, to jednak stwierdził, że narody kierujące się racjonalnym rozumem, nigdy nie będą w stanie pojąć ruskiej irracjonalności, która szczególnie od grudnia 1917, rządzi umysłami niemalże 98% procent Rosjan.
A mottem tego ruskiego, państwowego tworu od ponad stu lat jest żarliwe przekonanie wszystkich tam, że:
szanuje się tylko tych, których się boi,

To właśnie widzimy własnymi oczami teraz, od 24 lutego, gdy ruska dzicz napadła Ukrainę.

[Cytuję prosto z podkastu You Tube'a, więc nie jest to dosłowne, lecz sens starałem się zachować. jk]

Redaktor Mazurek spytał się Felsztyńskiego: - Czy tamci ludzie [Rosjanie-jk] nie chcą się cieszyć życiem?
Felsztyński odpowiedział: - Tak, oni chcą się cieszyć życiem, ale oni sobie te życie zupełnie inaczej wyobrażają. My, roztrząsamy to jako ludzie rozumu, więc nie jesteśmy w stanie zrozumieć, dlaczego bogata Rosja, gdzie wszyscy mają dużo pieniędzy, wszyscy jeżdżą za granicę, a jako, że wszyscy mają więcej pieniędzy niż inni, to wszyscy ich szanują, bo są fajni, są dobrymi klientami, itd. Więc czego jeszcze tym ruskim brakuje?! Bo my podchodzimy do życia, do rzeczywistości racjonalnie,, a Rosja jest krajem absolutnie irracjonalnym. I z powodu tego, że ruscy uważają, że są niewystarczająco szanowani, to bardzo zaczyna ich to niepokoić.
Przecież tylko w języku rosyjskim jest to przysłowie = jak się boją, to szanują =,
Dla Rosji te dwa pojęcia – bojaźń i szacunek – są jednoznaczne.
Takim właśnie ruskim powiedzeniem żyje i oddycha cały kraj. Ale racjonalnego wyjaśnienia, co się dzieje, nie ma.

Felsztyński powiedział jeszcze: - Rządzi od 100 lat KGB. Tych ludzi nikt nie uczył budowania, nikt nie uczył tworzenia. Ich uczono wyłącznie zabijania i niszczenia. I to jest w ich krwi. Tych ludzi są dziesiątki, setki tysięcy. Jest ich pełno.

Jurij Felsztyński uważa, że z powodu mocno zaszczepionej im idei imperialnej, wszyscy Rosjanie uważają się za lepszych od innych.
A ja dodam, że cały naród rosyjski cechuje fanatyzm i nikczemny sposób myślenia. Nawet tamtejszych intelektualistów i prawosławnych popów.

Moje obserwacje z kontaktów, a także pracy z Rosjanami, potwierdzają tę tezę. I to w pewien drastyczny sposób: mimo wyraźnej nędzy, braku kultury i wykształcenia, gdy dyskusja schodziła na tematy, czy to międzynarodowe, czy konkretnie rosyjski, prezentowali oni w stosunku do nas, w szczególnie dobrze zapamiętanym momencie – do Polaków, Norwegów i Amerykanów, pełną pogardy nienawiść. Rosjanin, już nie młody, czuł się upokorzony, że on, lepszy człowiek musi pracować u tych gorszych od niego, małych ludzi. Czy nie taka sama postawa jest prezentowana teraz przez najpośledniejszych ruskich sołdatów na Ukrainie? Czy mordując człowieka na ulicy, on po prostu myśli, że właśnie zgniata karalucha?

Aby ich wreszcie wyleczyć z tej imperialno – bolszewickiej fantasmagorii potrzebne jest jedno: - muszą ponieść sromotną klęskę na Ukrainie. Tylko to zdoła ich otrzeźwić.

Jak Felsztyński wyjaśnia, to, co sie dzieje z rosyjskim narodem, to nic nowego. By daleko nie sięgać, identycznie Hitler i cały ten nazizm, zaczadził wszystkich Niemców. I tylko totalna klęska w 1945 niemalże natychmiast ich uzdrowiła. No, może nie do końca, jak to dzisiaj widzimy. Jednakże żaden z nich już do hitleryzmu się nie przyzna.

Istnieje jednak dla wolnego świata duży problem. Ukraińcy są w stanie się obronić, lecz nie są w stanie zniszczyć Rosji na tyle, by długo się nie podniosła.

Rosyjski pisarz i historyk jest przekonany, że w końcu NATO będzie musiało się zaangażować w tę wojnę. Inaczej powoli, lecz z siła walca drogowego, ruscy ruszą na Mołdawię, a potem na państwa bałtyckie. Czyli dokładnie tak, jak to przepowiedział Lech Kaczyński.

Niestety, to nie jest tylko jeden poważny problem w obecnej sytuacji. Bolszewicy, swoją marksistowską ideologią zdołali zatruć i wyprać mózgi wielu ważnym ludziom na zachodzie. A tych, co na tę truciznę byli odporni, znając ich słabe strony, w tym chciwość i wybujałe ambicje, po prostu kupili.
Mamy więc na zachodzie Europy takie państwa, jak Niemcy, Francja, Niderlandy, Belgia, Austria, Włochy, które deklaratywnie "walczą" z Putinem, a po cichu go wspierają. Bo interesy z Moskwą przynosiły im wielkie dochody. Więc pragną, by tak było dalej.
W rezultacie tylko oś anglosasko – słowiańska, a teraz na szczęście również skandynawska, ma wolę walki bez hamulców. Pojmują, że Rosja imperialna musi być zniszczona i pozostawić można tylko Rosję – kraj, jak jeden z wielu.

Jest kłopot. Lepiej by było, by cały Zachód, przeciwko któremu przecież Putin się postawił, był zjednoczony – zwarty i jednomyślny. Na szczęście przeważająca siła jest po stronie osi, gdzie na czele stoi najpotężniejsze państwo, USA, a także silna Kanada, Australia, Wielka Brytania i Japonia. Jak również silne w swym zjednoczeniu państwa Trójmorza, państwa wschodniej flanki cywilizacji europejskiej.

Straszy się opinię publiczną, w większości nieco strachliwą i bez należytej wiedzy ludność, szaleństwem Putina, który w desperacji sięgnie po swoją broń nuklearną.
Nawet wielu publicystów i dziennikarzy, kochających granie na emocjach, stosuje ten tani chwyt.

Mad – to po angielsku szalony. Ale MAD to Mutual Assured Destruction – wzajemnie zagwarantowane zniszczenie.
To filar wojskowej strategii odstraszania. Nie ważne, kto pierwszy sięgnie po broń atomową, ma on również 100% pewności, że sam też zostanie całkowicie zniszczony.
Przypomnę, że Jurij Felsztyński powiedział, że Rosjanie również chcą dobrze żyć. Tylko inaczej. Nie są samobójcami.

Jestem mimo wszystko optymistą, a może tylko mi się wyśniło, że zwyciężymy.
Zniszczymy imperium zła. A to, co potem z tego zostanie, niech, jak chce na swój sposób, rozwija się buduje i tworzy. Ma przecież tyle bogactw.

Już dawno temu, nie tylko Roland Reagan to wiedział, ale martwił się też nasz święty Jan Paweł II.

.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Maverick

26-05-2022 [07:37] - Maverick | Link:

Konserwatywni Amerykanie myślą inaczej upadające lewactwo pod szyldem globalizmu.

https://gloria.tv/post/WA1CdgV...

Obrazek użytkownika u2

26-05-2022 [08:19] - u2 | Link:

cały naród rosyjski cechuje fanatyzm i nikczemny sposób myślenia

Ponoć poparcie dla wojny wynosi 80%. Tyle, że w dyktaturze ludzie nie mówią prawdy dla sondażowni. Rzeczywiste poparcie dla Putlera przed wojną wynosiło około 30%. Dla Ziuganowa 20%. Więc poparcie dla wojny wynosi około 50%. Reszta jest zastraszona przez siłowików.

Obrazek użytkownika Ijontichy

26-05-2022 [08:28] - Ijontichy | Link:

"Ponoć poparcie dla wojny wynosi 80%"---koniec cytatu.
Uważasz,że w Rosji ktoś robi sondaże,czy bada opinię społeczna???
Nu...durak!

Obrazek użytkownika Pers

26-05-2022 [09:29] - Pers | Link:

//Uważasz,że w Rosji ktoś robi sondaże,czy bada opinię społeczna???
Nu...durak!//

Robi Lewanda, mająca w Rosji status "zagranicznego agenta".
To oni pisali o ponad 80% poparciu.

Obrazek użytkownika u2

26-05-2022 [10:04] - u2 | Link:

Głupiś.

Jest Centrum Lewady, niby zagraniczny agent, ale od ponad dekady robi korzystne dla Putlerka sondaże :

https://polskatimes.pl/rosnie-...

Według najnowszych badań niezależnego rosyjskiego ośrodka Centrum Lewady, w marcu znacząco wzrosło poparcie społeczne dla działań prezydenta Władimira Putina, którego aktywność aprobuje obecnie 83 proc. Rosjan. Gwałtownie wzrósł także odsetek obywateli Rosji, którzy uważają, że sprawy w kraju idą we właściwym kierunku.

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-05-2022 [09:05] - jazgdyni | Link:

Możliwe, że tak było jeszcze na początku lutego.
Po ataku poparcie dla Putina bardzo wzrosło. To wiemy na pewno. Ale ile jest - nie.

Obrazek użytkownika sake3

26-05-2022 [09:41] - sake3 | Link:

@jazgdyni.....Teraz oscyluje w granicach 120-130 %.

Obrazek użytkownika Ijontichy

26-05-2022 [08:25] - Ijontichy | Link:

"Zniszczymy imperium zła. A to, co potem z tego zostanie, niech, jak chce na swój sposób, rozwija się buduje i tworzy. Ma przecież tyle bogactw.
Już dawno temu, nie tylko Roland Reagan to wiedział, ale martwił się też nasz święty Jan Paweł II."---koniec cytatu.

Wiesz ilu juz próbowało zniszczyć Rosję? I co z tego wyniknęło?Ano niewielu udało sie uciec,to jest największe państwo [obszarowo] na świecie...tego sie nie da zniszczyć,nawet
na papierze. Chyba,że potargasz mapę...

Co do ludzi rosyjskich...ludzi to przesada,człekowatych...to dzicz,wychowanych knutem i strzałem w tył głowy...boją sie tylko siły innych...
Oni nie chowają zmarłych,POGIB? A CHOJ Z NIM! Zostawiają psom na pochówek...nawet się nie obrócą,jak koledze urwie głowę...choj z nim.

I taka mentalność jest w tym dzikim "narodzie" od Władywostoku do Uralu...i dalej do jewropejskiej czasti matuszki rossiji.

.

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-05-2022 [10:49] - jazgdyni | Link:

Potwierdzając sens słów mojego felietonu, robisz to tak, jakbyś się nie zgadzał, lecz nie mówisz nic przeciwnego.

Ciekawy sposób prowadzenia dyskusji.

Obrazek użytkownika Czesław2

28-05-2022 [07:57] - Czesław2 | Link:

@liontichy W Polsce taka mentalność też narasta wśród nowych pokoleń. Kobieta w ciąży stoi w autobusie? Niech stoi, ostatnie, które ustąpią to młode kobiety. Zachowanie na ulicach,brak współpracy we wspólnotach mieszkaniowych to wszystko początek zdziczenia. A zaczyna się hodowaniem zombi za młodu w szkole i w domu.

Obrazek użytkownika Ijontichy

26-05-2022 [08:32] - Ijontichy | Link:

Obrazek użytkownika juur

26-05-2022 [10:52] - juur | Link:

Czerwoni nierosyjsko języczni tacy jak Niemcy, Francuzi i inni poumieszczani na wysokich stanowiskach zrobią co tylko w ich mocy by chronić Rosję i swoje brudne interesy. Bez wskazania palcem i wyeliminowania  nie da się nic istotnego zrobić. Służby są od tego by wiedzieć. Może czas użyć tej wiedzy?

Obrazek użytkownika jazgdyni

26-05-2022 [12:52] - jazgdyni | Link:

Na razie to pewnie wszystko wiedzą dokładnie tylko ruskie służby. Na takiego Bunga-bunga Berlusconiego to pewnie mają tysiąc haków, na Microna kilkanaście, a pewnie też na Stolza, bo dziwne były te jego częste wizyty w DDR.

Obrazek użytkownika u2

26-05-2022 [15:11] - u2 | Link:

pewnie też na Stolza, bo dziwne były te jego częste wizyty w DDR.

Poglądy ma nie za ciekawe :

https://en.wikipedia.org/wiki/...

He supported the Freudenberger Kreis, the Marxist wing of the Juso university groups, promoting "overcoming the capitalist economy" in articles.[7] In it, Scholz criticized the "aggressive-imperialist NATO", the Federal Republic as the "European stronghold of big business" and the social-liberal coalition, which puts the "bare maintenance of power above any form of substantive dispute".[8]

Obrazek użytkownika Czesław2

28-05-2022 [08:21] - Czesław2 | Link:

@jazgdyni Tylko, że Macrona czy Trudeau wykreował władca Davos.

Obrazek użytkownika Tracer1968

27-05-2022 [23:03] - Tracer1968 | Link:

Bardzo dobry, ciekawy i trafny tekst. Mam nadzieję, że USA nie wypęka, wykorzysta sytuację i dobijemy wreszcie sowieta. Prawdziwy rozpad sowieckiej Rosji zmieni drastycznie układy i powiązania w świecie. Polska może  na tym tylko skorzystać.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-05-2022 [08:32] - Ula Ujejska | Link:

Cześć Janusz
Czy Putas sięgnie po broń atomową kiedy mu zaświeci widmo porażki na Ukrainie? Ten zbrodniarz chwyci się wszystkiego by postawić na swoim. Myślę, że bogate swojaki mu na to nie pozwolą. Nie po to przez lata okradali połowę Świata, by w jeden dzień wszystko stracić i ewentualnie przestać istnieć. Urwą łeb dziadowi i podpiszą pokój na anglosaskich warunkach. Oni już widzą rysujący się sojusz amerykańsko chiński w sprawie rozparcelowania Rosji. Muszą przeciwdziałać - łeb Putina będzie pierwszym krokiem.

Obrazek użytkownika Pers

28-05-2022 [08:45] - Pers | Link:

@ujejska
//Oni już widzą rysujący się sojusz amerykańsko chiński w sprawie rozparcelowania Rosji.//
Mogłabyś rozwinąć ten interesujący wątek?
Jako wybitna strateżka masz z pewnością wiele informacji z "kuluarów", które dla nas, robaczków, sa niedostępne.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-05-2022 [16:21] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Nie uprzedza się wrogów o planach 😁 

Obrazek użytkownika J z L

28-05-2022 [22:09] - J z L | Link:

Obrazek użytkownika sake3

29-05-2022 [06:54] - sake3 | Link:

@Ula Ujejska.......Nie sądzę,żeby Putin ten najsłynniejszy guzik świata nacisnął. Po co jak się ma takich dozgonnych przyjaciół jak Francja,Niemcy,Włochy.,że aż sprawdza się powiedzenie ,,prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. ''Mając zaklepane przez Zachód odejście bądź stopniowe omijanie sankcji Putin raczej będzie bił się z myślami ,,kogo teraz'' ubogacić obecnością swoich wojsk.Może wybierze kraje gdzie  jest najnowocześniejszy sprzęt AGD. .

Obrazek użytkownika jazgdyni

29-05-2022 [13:13] - jazgdyni | Link:

Hej Ulu!

Dzisiaj taka wiadomość dosyć dziwna przeleciała dosyć cicho przez media. Otóż MI6 oświadczył, że Putin już nie żyje.

Ktoś coś wie więcej?

Obrazek użytkownika u2

29-05-2022 [14:48] - u2 | Link:

MI6 oświadczył, że Putin już nie żyje

Nawet jeśli żyje, to jest to tzw. żywy trup, czyli zombie :-)