Zabójcy dzieci - sowieckie kanalie w mundurach

Sowiecka dzicz posuwa się do kolejnych zbrodni wojennych, a jej żołdaki szokują świat swoją brutalnością w niszczeniu miast i zabijaniu ludności cywilnej w tym dzieci i starców we wschodniej Ukrainie 
Na Ukrainie zamordowano już co najmniej 236 dzieci i są to dane z obszarów kontrolowanych przez armię Ukrainy. Wciąż nie jest wiadomo ile dzieci zamordowano na terenach okupowanych przez sowieckich zbrodniarzy.

Prokurator generalna Ukrainy Iryna Wenediktowa opublikowała zdjęcia pułkownika Siergieja Maksimowa. Według śledczych to właśnie on wydał rozkaz ostrzelania obiektów cywilnych we wsiach obwodu charkowskiego. Jako dowodzący 138. Samodzielną Brygadą Zmechanizowaną wydał rozkaz ostrzelania wsi Mala Rogan i Wilka Hivka z wieloprowadnicowych wyrzutni TOS-1, które strzelają pociskami termobarycznymi.
W wyniku tego zmasowanego ataku śmiertelnych obrażeń doznała 13-letnia dziewczynka.
Prokurator opublikowała też zdjęcia rosyjskich żołnierzy i członków grupy Wagnera, którzy mają być odpowiedzialni za tortury i morderstwa na ludności cywilnej.
Siergiej Wiktorowicz Maskimow to dowódca 138. samodzielnej brygady strzeleckiej. "Jak na ironię losu urodził się w Użohorodzie na Zakarpaciu. Teraz wrócił, żeby zabijać Ukraińców"

Nieco wcześniej sowiecki żołdak z Czeczeni  wystrzelił w twarz 11-letniej dziewczynce podczas ewakuacji z Mariupola nad Morzem Azowskim.Do dziewczynki strzelono bez uprzedzenia na punkcie kontrolnym koło Wasylówki, gdy razem z mamą, siostrą i babcią jechały z Mariupola. 

Tymczasem w Londyńskim szpitalu trwa walka o życie dziewczynki z fragmentem pocisku w głowie.
10-letnia Weronika ponadto ma lewy kciuk oderwany, a jej prawa ręka została częściowo sparaliżowana. Stało się to po tym jak Kadyrowiec wrzucił do schronu (w którym się Weronika wraz z rodzina ukrywała) granat odłamkowy a następnie strzelał na oślep 
Weronika jest jedyną ocaloną ze schronu i po ataku przeszła dziesiątki operacji. W Londynie znalazła się na osobistą  prośbę polskiego ambasadora w Kijowie 

Oto ryje tych kanalii
SBU zidentyfikowała jeszcze 8 rosyjskich najeźdźców, którzy dokonali okrucieństw i bestialskich mordów  na ludności cywilnej w obwodzie kijowskim. Wśród nich jest 5 żołdaków  z Rosji i 3 Kadyrowców

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

24-05-2022 [15:46] - u2 | Link:

Teraz wrócił, żeby zabijać Ukraińców

W końcu wpadnie w ich łapki.

Obrazek użytkownika J z L

24-05-2022 [20:14] - J z L | Link:

Rosyjski pilot w randze generała rezerwy zginął nad Ukrainą
Nad Ukrainą zginął rosyjski generał major rezerwy Kanamat Botaszew, którego samolot zestrzeliły w niedzielę ukraińskie siły obrony przeciwlotniczej - podał we wtorek portal BBC News. To najwyższy rangą pilot wojskowy, który zginął na wojnie z Ukrainą.

BBC zastrzega, że nie uzyskała dotąd potwierdzenia śmierci Botaszewa od ministerstwa obrony Rosji. Jednak informację o śmierci wojskowego potwierdziło trzech jego dawnych podwładnych, którzy utrzymywali z nim kontakty po zakończeniu służby.

 

Obrazek użytkownika J z L

24-05-2022 [20:20] - J z L | Link:

Relacja rosjanina mieszkajace go Siewierodoniecku gdzie mial restauracje

Siewierodonieck żyje – a teraz umiera – a wojska rosyjskie i ukraińskie walczą o to zaciekle. I wydaje się, że to tylko kwestia czasu, zanim znajdzie się pod kontrolą Rosji.
Prawdopodobnie będzie cytowany jako „zwycięstwo”, którego rosyjska armia tak desperacko pragnie w tym momencie wojny. 
Ale droga do zwycięstwa wiedzie – jak zdobycie portowego miasta Mariupol – usiana połamanymi i poobijanymi ciałami mieszkańców miasta.Budynki i domy miasta oraz wszelkie przejawy normalności zostały zbombardowane i zniszczone.
Moja ciężarówka wisi na jedynym moście w Sewerodoniecku
Siewierodonieck jest pełen emocji. To głównie rozpalony do czerwoności strach, ale także rozpacz i straszliwy, trwały smutek, a także namacalna złość i prawdziwa najeżona furia. 
To miasto balansujące na skraju życia.Widzieliśmy desperację w poszukiwaniu jedzenia i wody, gdy zapasy powoli się wyczerpywały. Widzieliśmy strach, gdy starsi ludzie szukali schronienia, gdy rakiety nieustannie spadały na ich domy. 

Widzieliśmy zakłopotanie i wstyd tych, którzy tam się trzymają, ale sprowadzeni do życia w nędzy pod ziemią.

„Nie pokazuj nam tego w ten sposób”, powtarzano nam w kółko. „Nie chcemy, żeby świat widział nas tak żyjących”.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

24-05-2022 [15:53] - Ula Ujejska | Link:

Ostatnie doniesienia z wojny są makabryczne, pełne nowych gwałtów, mordów i zniszczeń zrobionych przez pijaną ruską dzicz. Ale według naszych kurwinistów, to nie nasza wojna, więc się cieszą kiedy media podają te krwawe dane. Nie w smak putlerkom, że większość Polaków myśli jednak inaczej i przygarnia ukraińskie ofiary tej wojny.

Obrazek użytkownika Ryan

24-05-2022 [16:04] - Ryan | Link:

Taki [...] Bez mrugnięcia okiem. Potem z tego "wydarzenia" zrobiłby ze 20 wpisów w swojej gnojownicy by pokazać jak się tępi nazistów. A tam wpis taki byłby na topie ze dwa tygodnie i miał same plusy i miliony odsłon

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

24-05-2022 [16:11] - Ula Ujejska | Link:

Ryan
Pers to śmierdzący tchórz, podobnie jak paru innych którzy czasem poszczekują. Bohatery za w-róble.

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-05-2022 [16:15] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz to o tobie tak pisze Admin NEon24:
" Jak ruska propaganda, z której wyzwolić się nie potrafisz, pisana w różnych językach, Rosjanie też znają różne języki, pozbawiła cię logicznego myślenia, stworzyła człowieka łasego na pochwały. "Jaki wspaniały tekst napisałeś Jarku *****". Ja nie chcę pisać "wspaniałych tekstów", ja chcę pisać teksty budzące myślenie, kontrowersyjne, rozwijające...."

To Rusofil siejący propagandę wroga w Polsce. Służby, jak mi dokładnie doniesiono i to z NEonka, o tym wiedzą od samych blogerów którzy się z taką postawą Ruszkiewicza nie zgadzają i je potępiają. Wystarczy poczytać co pisze Opara czy Zawisza. Koniec tego antypolskiego portalu jest blisko.

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-05-2022 [16:21] - Tezeusz | Link:

@Ryan
 Pamiętam jak sierściuch pisał w Scierwoneonie na temat przyjmowaniu dzieci z Ukrainy w Polskich domach o tym iż " by je pogonił psami "...

Obrazek użytkownika J z L

24-05-2022 [16:21] - J z L | Link:

Ryan
Czy kogoś tym zaskoczyłeś
​To tak oczywiste że komentować nie trzeba

Obrazek użytkownika Maverick

24-05-2022 [19:03] - Maverick | Link:

Obrazek użytkownika J z L

24-05-2022 [20:12] - J z L | Link:

Rosyjska 58. armia, należąca do Południowego Okręgu Wojskowego, została niemal całkowicie rozbita przez siły ukraińskie; w niektórych kompaniach nie przeżyła ani jedna osoba - relacjonował rosyjski żołnierz w rozmowie przechwyconej przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). 

- Z 58. armii, uchodzącej za najcięższą i najlepiej uzbrojoną w Południowym Okręgu Wojskowym, nie zostało dosłownie nic. W kompanii Walery Bakina nikt nie przeżył. Nikt! Wszystkich po prostu pozabijali, całą kompanię. Są też u nas kompanie, w których pozostało trzech lub czterech żywych ludzi - relacjonował rosyjski wojskowy podczas rozmowy z żoną.
 

Obrazek użytkownika Ryan

24-05-2022 [20:50] - Ryan | Link:

MSZ Kanady:

Kanada dostarczyła dziś na Ukrainę ponad 20 000 pocisków do haubic 155 mm M777 dostarczonych wcześniej przez kraje zachodnie

Obrazek użytkownika Pers

24-05-2022 [19:26] - Pers | Link:

Ciekawy filmik znalazłem, polecam  https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika J z L

24-05-2022 [19:59] - J z L | Link:

pam..pers
Gdyby była nagroda ,,Złotego Kutasa" Ja bym głosował na ciebie

Obrazek użytkownika Maverick

24-05-2022 [20:20] - Maverick | Link:

PiS już w podskokach wdrażają woke culture. https://pch24.pl/pilne-rzad-zj...

Faki na tematy ukraińskich zwycięstw zwalają z nóg.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

24-05-2022 [21:13] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
Gdybyś nie wąchał ruskiej dupy, to od kilku dni czułbyś smród spalonych ciał ruskich orków nad Dońcem. Tam Ukraińcy spalili cały ruski batalion wraz ze sprzętem 😁

Obrazek użytkownika sake3

24-05-2022 [21:42] - sake3 | Link:

Rozumiem,że Pan już powalony nawet bez faków.

Obrazek użytkownika Maverick

24-05-2022 [20:40] - Maverick | Link:

Uczciwy Żyd i nie kabalarz Michael Savege z San Fransciso ujawnia plany.

https://michaelsavage.com/monk...

Obrazek użytkownika J z L

24-05-2022 [22:12] - J z L | Link:

Brytyjczycy ujawniaja plany
The Times
Wielka Brytania jest gotowa wysłać okręty wojenne na Morze Czarne, aby eskortować statki z ukraińskim zbożem

Obrazek użytkownika Pers

24-05-2022 [22:55] - Pers | Link:

Siewierodonieck "ledwie żyje"!
- Dla obwodu ługańskiego nastał najtrudniejszy czas w ciągu ośmiu lat wojny z Rosją. Wrogowie atakują na wszystkich kierunkach równocześnie i zabijają nasze miasta, Siewierodonieck jest ledwie żywy - zaalarmował a Telegramie szef regionalnych władz Serhij Hajdaj.

Jest coraz gorzej. Trudno opisać słowami to, co robią najeźdźcy. (...) Wszystko dookoła aż trzeszczy, zrzucono bomby lotnicze na Siewierodonieck. (...) Rosjanie nacierają również od strony Zołotego i Kateryniwki, pod Komyszuwachą i Biłohoriwką. Trasa z Lisiczańska do Bachmutu jest ciągle ostrzeliwana. Tam "pracują" już grupy dywersyjno-rozpoznawcze przeciwnika, sytuacja niemal krytyczna
- napisał Hajdaj.
W ocenie gubernatora agresorzy "sprowadzili do obwodu ługańskiego szaloną liczbę żołnierzy i sprzętu wojskowego". W poniedziałek Hajdaj informował, że na kierunku ługańskim działa 25 rosyjskich grup batalionowych, czyli ok. 12,5 tys. żołnierzy. "Wolna Ługańszczyzna jest teraz jak Mariupol. Pozostajemy przyczółkiem, który powstrzymuje inwazję i z pewnością ją powstrzyma. Mimo przewagi liczebnej wroga to my zwyciężymy, bo walczymy o naszą ziemię" - zadeklarował szef regionalnych władz.  https://niezalezna.pl/443861-s...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-05-2022 [08:44] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Za to najlepsza elitarna ruska 58 armia już nie żyje. Była uzbrojona w najlepszy sprzęt i została przypieczona na grilu.  Myślę że po tej stracie, na resztę ruskich oberwańców padł śmiertelny strach.