Rusofil czy rusofob kto jest patriotą a kto zdrajcą ?

W ostatnim czasie głównie na portalach internetowych można przeczytać potyczki słowne osób popierających agresywną faszystowską politykę Rosji i jej przeciwników nazywanych przez pierwszych rusofobami. Czy zatem rusofob to wróg Polski czy patriota? Kim jest rusofil uwielbiający roSSję ? Postaram się odpowiedzieć.

KTO TO JEST RUSOFOB.
Rusofobia to według dostępnej literatury oznacza nic innego jak „wrogość do Rosjan i Rosji i wszystkiego co rosyjskie”. W mediach można przeczytać określenie, że „Rusofobia to system wartości uznanej w Europie jako sprzeczny z rosyjskim systemem opartym na kłamstwie i fałszu”. Innymi słowy ktoś, kto deklaruje swoją niechęć do Rosjan i wszystkiego co rosyjskie wychodzi z założenia iż lepiej jako rusofob stracić niż rusofobem zyskać.
Taka postawa Europejczyków głownie Polaków, Niemców, Holendrów oraz mieszkańców państw nadbałtyckich wchodzących w skład UE wynika jednak, jak podają media, z wielu uwarunkowań. Nie są to tylko uwarunkowania kulturowe czy historyczne aczkolwiek do 2014 r. czyli do zmiany polityki Rosji wobec swoich sąsiadów głównie Ukrainy takowe one głownie były.

Obecnie gdy Rosja w sposób ewidentny zbrojnie najeżdża sąsiadujący kraj – Ukrainę tylko dlatego, że ta zdecydowała się pójść swoją drogą i stowarzyszyć się z UE a nie Rosją, gdy rosyjskie rakiety kierowane przez rosyjskich żołnierzy zabijają niewinne dzieci lecące na wakacje samolotem cywilnym, korytarzem powietrznym uznanym w protokołach międzynarodowych jako cywilne Malezyjskich Linii Lotniczych, gdy żołnierze Rosji kradną wyposażenie sprzęt i własność innego państwa w majestacie swojego prawa, to nie ma się co dziwić, że społeczność międzynarodowa staje się powoli rusofobami.

Rusofob to osoba, która według zwolenników Rosji i władz Kremla, nie popiera rosyjskich aspiracji agresji, dokonywanych działań terrorystycznych, morderstw oraz działań zbrojnych skierowanych na inne kraje. Osoby takie są celowo piętnowane, ośmieszane i wyszydzane w ramach zaplanowanych działań wojny psychologicznej. Czynią to głównie w mediach oraz nie tylko w mediach opłacani agenci Kremla oraz zwolennicy działań ekspansywnych Rosji czyli tzw. V kolumna usytuowana w krajach Europejskich i USA.

RUSOFOB – PATRIOTA
Gdy działania wojsk Rosyjskich w pasie przygranicznym ewidentnie już zagrażają Polsce w zakresie ich szkolenia i przygotowania do agresji na nasz kraj, o czym pisałem wcześniej w moich materiałach zamieszczonych na tym portalu o tym że : Rosja do swojej polityki ekspansji i dominacji potrzebuje wrogów, zdaniem mediów światowych takiego wroga obecnie Rosja sobie już znalazła, a jest nim Polska. A dlaczego, dowiecie się za chwilę.

Według prasy światowej, to Polska w medialnej propagandzie Rosji stanowi kulturowo- cywilizacyjne zagrożenie. A gdy politycy z nad Wisły otrzymają w UE intratne stanowiska to atak medialny Rosji na Polskę będzie miał charakter zmasowany i długofalowy.
 
Pierwsze przykłady takiego działania już istnieją, to przecież rosyjska prasa podległa pod Kreml pisze, że cytat: „Polska szkoli ukraińskie bojówki”, „Polski batalion walczy na Ukrainie”, „Polska pragnie odzyskać dawne ziemie na wschodzie leżące na Litwie i Ukrainie”itp.

To Rosjanie, jak wiemy w dzień 4 listopada święto ustanowione przez Putina – obchodzą jako swoje święto narodowe i Dzień Jedności Narodowej. Przypomnę iż jest to data wypędzenia polskich panów z Rosji. Mimo iż jak wiemy z historii polskie rządy na Kremlu w XVII trwały bardzo krótko, to według polityki medialnej Putina były istotnym zagrożeniem dla istnienia tego państwa.

Wiadomo z historii dziejów świata i państw, że wielkie potęgi i narody by istnieć i dominować muszą posiadać wroga. Wbrew faktom historycznym dla Rosji Putina wrogiem nie są Niemcy, na co wskazywać mogą historyczne fakty a Polska.

DLACZEGO ROSJA UWAŻA POLSKĘ ZA WROGA
Powodów według literatury przedmiotu takiego działania jest kilka, oto niektóre z nich.

 Po pierwsze– Polska wbrew pozorom i mitom nie odgrywa żadnego militarnego zagrożenia dla Rosji, ale stanowi zagrożenie kulturowe, cywilizacyjne. W Polsce jak powszechnie wiadomo żyje się obecnie lepiej niż w Rosji.

Po drugie – Polska aktualnie znajduje się na wyższym niż Rosja poziomie cywilizacyjnym w zakresie wprowadzania reform gospodarczych i społecznych w tym sum pieniędzy ze środków unijnych przeznaczonych na te cele.

Po trzecie– Polska jako członek UE i NATO korzysta z wielu przywilejów z tego wynikających np. dotyczących swobodnego przepływu towarów, usług i ludzi po całym terytorium UE. Prowadzi także ożywioną politykę uniezależniania się od dostaw surowców z Rosji.

Po czwarte – Polska jest krajem z którym liczą się partnerzy na terytorium UE, jest także w strategicznym sojuszu z USA. Politycznie odgrywa znaczącą rolę i coraz większą na terytorium środkowej Europy głównie w sojuszu także i z państwami bałtyckimi oraz Ukrainą.

Po piąte – według samych Rosjan w Polsce istnieją największe tendencje tzw. „rusofobii” o czym wielokrotnie wspominał Putin w czasie swoich konferencji prasowych.Co oczywiście jest oczywistym kłamstwem

Po szóste – to rosyjskie kreowanie wśród społeczeństwa Rosji tzw. „polonofobii” czyli niechęci do narodu polskiego. Media Rosji realizują tę politykę oddziaływania na swój naród od czasu zakończenia rewolucji bolszewickiej, gdzie komunistyczna propaganda traktowała Polaków jako wrogów klasowych i okupantów taki stan rzeczy trwał aż do zakończenia II wojny światowej. Przejawem tej polityki był np. mord Katyński. Po zakończeniu II wojny światowej aż do roku 1980, gdy Polska była częścią imperium sowieckiego propaganda ZSRR w stosunku do Polski kreowała ZSRR jako wyzwoliciela spod okupanta hitlerowskiego oraz panowania kapitalizmu.Obecnie agresywna polityka roSSji rosci sobie pretensje do wpływów politycznych i gospodarczych na Polskę.

Dla Rosji wyjście Polski spod jej wpływów politycznych i gospodarczych stanowił cios dla polityki i strategii globalnej. Stąd diametralna zmiana polityki Rosji wobec Polski idąca w kierunku uzależniania gospodarczego oraz w zakresie wywierania presji politycznych i militarnych na Polskę np. poprzez koncentrację sił zbrojnych Rosji w Kaliningradzie itp.

PROPAGANDA ROSJI I CO DALEJ ?

Propaganda, jak wiemy z literatury przedmiotu, rządzi się pewną logiką działań i celów jednak w przypadku Rosji od dawna jest ona oderwana od istniejącej rzeczywistości. Przykład to ostatnie wydarzenia militarne i propagandowe na Ukrainie i pełne w nim zaangażowanie logistycznie oraz militarne Rosji i samego Putina. Rosja na swój użytek karmi swoich obywateli, „bzdurami wyssanymi z palca” jak twierdzą politycy amerykańscy, ale to po to by odwrócić ich uwagę od prawdziwego strategicznego działania militarnego jako agresora wywołującego konflikt wojny w Europie – aneksja Krymu iż zakusy na odzyskanie panowania w danym bloku wschodnim.

Rosja obawia się rosnącej roli Polski na arenie międzynarodowej i zrobi wszystko, by się temu przeciwstawić metodami wojny psychologicznej, pozostawionej agentury oraz sporymi pieniędzmi. Na portalach internetowych, co pokazują media na świecie, a szczególnie w Polsce odzywają się „dziwni polskojęzyczni” pseudo obywatele Polski agentura Rosji popierają politykuję ekspansji Rosji – takie wypowiedzi oraz artykuły można przeczytać także i na tym portalu.

Polska, według opinii wielu ekspertów jest silna tylko w sojuszu strategicznym z USA stanowiąc wspólną politykę Unii Europejskiej wobec Rosji. I tak już się dzieje i to bardzo dobrze.

Gdy polityka Rosji ewidentnie, w świetle ostatnich wydarzeń w Europie, zmierza do militarnej konfrontacji z NATO i UE na polu gospodarczym oraz militarnym, to patriota, a przypomnę iż patriota to postawa pełna szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie swego życia i zdrowia w imię jej obrony w każdej chwili jest przeciwko takim wrogim działaniom Rosji wobec Polski. Patriota zatem to osoba, której postawa charakteryzuje się przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste. Patriotyzm oparty jest zatem na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością.

W przypadku gdy mówimy o Polsce i Polakach podkreślam słowo Polska i Polacy, a nie polskojęzyczni obywatele Rosji czy jej agenci zamieszkali na terytorium RP, to patriotyzm Polaka, w chwili gdy Rosja niewątpliwie sposobi się do wojny z Polską ( nie koniecznie militarnej ale propagandowej, gospodarczej itp), o czym wspomniał także i Prezydent RP., to także i postawa wchodząca w zakres tzw. rusofobii.

Rosja od dawna wprowadziła całkowity zakaz handlu z Polską wszelkimi artykułami i to jeszcze przed nałożonym embargiem przez UE (przykłady blokowania towarów rolniczych w tym i mięsnych) w ostatnim okresie, jak wiemy z przekazów medialnych, zamknęła przed naszym transportem swoje drogi a sama co robi ? No właśnie oto przykłady :

 POLSKI RYNEK BYŁ JESZCZE TAK NIEDAWNO ZALEWANY ROSYJSKIMI TOWARAMI.

„Bojkotuj rosyjskie produkty” namawiają Polaków media, ma być to odzew za rosyjskie embargo na polską żywność.

Nie kupujemy od dzisiaj paliwa na takich stacjach benzynowych jak Łukoil. Za każdy litr zapłaconego na tej stacji przez nas paliwa, to nasze pieniądze trafiają do rosyjskiej gospodarki i rosyjskich polityków, którzy nałożyli embargo na naszą żywność.

Nie kupujemy pod żadnym pozorem takich alkoholi jak: Żubrówka, Soplica ( była roSSyjska dominacja już wróciły do macierzy Żubrówka czy Soplica nie są już w rosyjskich rękach, tylko trafiły do polskiego koncernu spożywczego Maspex.) -, Absolwent, Bols, Palace i Royal – zdziwieni! Tak to nie są polskie wódki, znalazły się one niestety w rękach Russian Standard największego producenta alkoholi w Rosji i to ten producent sprzedaje nam Polakom wymienione alkohole, a my kupujący myślimy, że to krajowe towary nic bardziej mylnego, a nasze pieniądze trafiają znowu do Putina.
Nie kupujemy węgla opałowego typu groszek, który sprowadzono do Polski w ilościach milionów ton. Ten węgiel jest tańszy od naszego krajowego, ale mniej energetyczny w konsekwencji i tak na tym tracimy, a nasze pieniądze za ten węgiel trafiają być może także i do zakładów produkujących w Rosji rakiety wycelowane w Polskę. Kupujmy zatem węgiel oznaczony przez Izbę Gospodarczą sprzedawców Polskiego Węgla jako towar Polski.

Nie kupujemy rosyjskich butów marki Kari i Centro produkowane one są w Polsce od 2012 r. Właścicielami są Rosjanie.
Zapominamy o oprogramowaniu antywirusowym do komputerów marki Kaspersy Lab – to towar rosyjski należący do petersburskiej firmy Agnitum Ltd., oraz Dr. Web stworzony przez moskiewską firmę Doctor. To oprogramowanie może posiadać jak ostrzegają media wirusy szpiegowskie i nasze dane z komputerów znajdą się szybciutko w Rosji.

Zapominamy od dzisiaj o oponach do naszych samochodów marki Nokian uznanej Fińskiej firmy – kontrolę nad nią niedawno przejęli Rosjanie.Uwaga Rosjanie kamuflują swoje produkty używając na opakowaniach nazw angielskich np. na herbacie Greenfild firmy Orimi Handel lidera na rosyjskim rynku herbaty.

Oczywiście towarów pochodzenia rosyjskiego, które kupujemy, a nasze pieniądze trafiają do Rosji jest więcej wymienione to tylko nieliczne celem pokazania skali występującego problemu. Środki te wspierają mordowanie niewinnych Ukraińców przez bandę krwiożerczych faszystowskich roSSyjskich Orków.
A może już czas najwyższy popierać nasz krajowy rynek i kupować głównie rodzime dobre towary. Osobiście od dawna stosuję bojkot towarów rosyjskich, kupuję nasze krajowe i państwa do tego zachęcam.

RUSOFIL - CZY JEST PATRIOTĄ ?
Według literatury przedmiotu i oceny milionów ludzi na świecie patriotą jest ...ale Rosji.

Obecnie gdy roSSyjko - faszystowskie bandy zwyrodniałego żołdactwa gwałcą Ukraińskie dzieci, kobiety, zabijają w ramach eksterminacji całego narodu Ukraińskiego setki tysięcy niewinnych ludzi, a miliony deportują bez ich zgody w głąb roSSji - rusofil staje ochoczo po ich stronie. Wspierając takie zbrodnicze działania jak i gdzie tylko może.  Popierając ludobójstwo stają się oni także współwinnymi tego bandyckiego działania jak nie fizycznie to moralnie.
Trolle roSSyjscy - rusofile w mediach społecznościowych w ramach wojny propagandowej skierowanej do Polski i Ukrainy oraz USA zniekształcają prawdę infekując poprzez propagandę moskiewską treści kłamliwe wa wręcz wrogie Polsce nie mające nic wspólnego z patriotyzmem. To w wielu przypadkach autentyczni wrogowie Polski, o czym można przeczytać w literaturze przedmiotu oraz oficjalnych stronach Służb Ochrony Państwa.

ZAKOŃCZENIE

Nie będzie i nie jest rusofobem ten kto widzi wielki dorobek Rosyjskiego narodu w Europejską kulturę, i tutaj wszyscy są zgodni co do tego , że odegrała ona i odgrywa ogromną rolę postępu i scalania się postaw Europejczyków. Lecz potępia ten zbrodniczy naród za ogromne ludobójstwo w swojej historii z lat 1920, 1940, 1945-1950 oraz obecnie za ludobójstwo i eksterminację Ukrainy.  Mordowanie niewinnych ludzi strzałem w tył głowy ze związanymi rękoma to ich obecna " wizytówka" oraz "pocztówka" tak nam Polakom znana z Katynia a obecnie z Buczy...

Otrzymałem dziedzictwo patriotyzmu i miłości do ojczyzny od najlepszych synów tej ziemi od narodowych bohaterów :oficerów i dowódców – żołnierzy AK, NSZ, Żołnierzy Wyklętych którzy pamiętali jak 17.09.1939 r, Rosja Sowiecka napadała na Polskę , jak w katowniach sowieckich wymordowano kwiat inteligencji polskiego narodu i za te zbrodnie ludobójstwa kaci nie zostali do tej pory osądzeni ! Wiem czym był w Polsce komunizm i jakie przyniósł Polakom straty – to wie już każde niemal polskie dziecko. Ilu w tamtym okresie czasu patriotów zostało zdradziecko zamordowanych przez władze komunistyczne wspierane z Moskwy wspomnę tutaj choćby postać największego patrioty Żołnierza Wyklętego rotmistrza Witolda Pileckiego i wielu innych zamordowanych na polecenie z Moskwy za to iż mienili się być Polakami i patriotami. I o tym wiedzą młodzi patrioci tej ziemi wiedzą i kultywują dziedzictwo swoich bohaterów.

Dzisiaj gdy bandycko - faszystowska  banda zwyrodnialców z Moskwy morduje niewinnych ludzi na Ukrainie trzeba sobie jasno powiedzieć kto jest patriotą a kto zdrajcą Polski. Według mnie, i mojej oceny, patriotą jest Rusofob potępiający ludobójstwo faszystowskiej roSSji.

Chwała walecznej Ukrainie broniącej obecnie z ogromna determinacją wartości tak drogie każdemu Polakowi jak wolność człowieka, demokrację, prawdę, swobody..... To dzisiaj Ukraina napadnięta przez faszystowską bandę Orków broni wolności Europy przed zakusami krwiożerczych morderców i pedofili kierowanych przez bandytę Putina, który zaczął jak Hitler i tak jak on skończy swój żywot - oby jak najszybciej..

Żródło :
https://dziennikarzobywatelski...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

23-05-2022 [11:10] - u2 | Link:

Absolwent, Bols, Palace i Royal

Ruskie wódki walą w centralny układ nerwowy metanolem. Ostatnio odkryłem w Kauflandzie Chlebny Dar, ukraińską wódkę. Polecam :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-05-2022 [09:38] - Tezeusz | Link:

 Ryszard Opara i jego admini Miarka i Repsol służą Rosji, więc są takimi samymi hamulcowymi. Miarka czy Repsol niestety mogą się uchować, bo to anonimowe ruskie trolle – ruble zainkasują, zmienią ksywkę i będą działać dalej, ale Opara jest już nie do uratowania, bo jest publicznie znany. Już do Polski nie ma szans wrócić, bo każdy Polak mu u nas napluje w twarz za stanięcie po stronie Putina w kluczowym momencie wojny. Putin przegrał już wojnę informacyjną, przegrywa militarnie, a oni mu nadal wiernie służą. Russkij wojennyj Neon24, idi nachuj!
https://3obieg.pl/neon24-ruska...

Obrazek użytkownika admin

23-05-2022 [09:39] - admin | Link:

Tezeuszu -- Żubrówka jest już znowu polska! Sprawdź resztę i zaktualizuj materiał. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-05-2022 [09:51] - Tezeusz | Link:

ADMINIE- Kużwa nie piję wódy, ale lecę do sklepu sprawdzę i drinka za twoje zdrowie wypiję. Poprawiłem dzięki za sprostowanie.
Pozdr.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-05-2022 [11:24] - wielkopolskizdzichu | Link:

tezeuszku idioto ty nasza blogerowa. Wszystkie marki alkoholi jakie wymieniłeś, od grudnia 2021należą do portofolio Maspexu, który kupił je wraz z przejęciem kapitałowym CEDC na rynku środkowoeuropejskim.
CEDC - firma z sporym rosyjskim udziałem z siedzibą w USA, a nie żaden Russian Standard.
Tak się składa, że kampania skierowana przeciw alkoholom należącym do polskiej firmy zaczęła się równo z ich przejęciem przez Polaków.
Cóż, tezeuszki, sake, goski i inne  to tępe pisiory podatne na agitkę.

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-05-2022 [15:40] - Tezeusz | Link:

@ wielkopolski zdzicho vel @Pers idioto czytaj ze zrozumieniem cieciu. Ale co można wymagać od sowieckiego przyglupa i do tego ze Ścierwoneonka co tylko widzi wódę ! Wytrzeźwiej i pisz. 5 letni twój dorobek na NB to zero takie gówniane zero.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-05-2022 [15:14] - wielkopolskizdzichu | Link:

Radzę tezeuszku byś ograniczył środki wyrazu, którymi ejakulujesz na NB. W przeciwnym wypadku zgłoszę do twojej mamusi że bez jej wiedzy korzystasz z jej kompa. Sam wiesz czym to grozi.... przez tydzień z bólu nie usiądziesz na krześle.

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-05-2022 [15:53] - Tezeusz | Link:

@wielkopolski idioto
to że wokół masz gumowe ściany to już wiadomo co do twego zerowego 5 letniego umysłu na NB to wcale nie trzeba zgłaszać jesteś zerem i tyle materiałów napisałeś. Coś się nie zgadza soviet ? A że śmierdzisz komuchem ? Zanim napiszesz wytrzeźwiej..bo chamstwo z butów  tobie wychodzi i śmierdzi...POpapranym gównem

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-05-2022 [15:57] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
To że "dziuniek wielkopolski" szczeka zza ruskiej dupy, to wiemy od lat. Ostatnio zbyt wiele się nawąchał i bzdeci wyjątkowo smrodliwie. Otwórz okno.

Obrazek użytkownika sake3

23-05-2022 [15:47] - sake3 | Link:

@wilkoposki zdzichu.......Ja z żubrówki znam tylko trawkę którą się wsadza do butelki bo rosła u mnie na dzialce i niesposób było jej się pozbyć.Nie jestem więc podatna na jakąkolwiek agitkęI co ma moja rzekoma tępota do wódki?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-05-2022 [11:43] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
Popraw tytuł notki - "rusofil"

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-05-2022 [09:48] - Tezeusz | Link:

 Z szaf powyłaziły polskie antyukraińskie upiory i rozpełzły się po internecie. Od 2014, czyli od inwazji Rosji na Krym, mają swoje miejsca w sieci. Teraz poczuli się mocniejsi i jawnie głoszą, że Ukrainie nie należy pomagać z powodu mordów na Wołyniu. Ale to margines, mamy ogromną dominację przekazu proukraińskiego.

Wystarczy, że osoby o takich poglądach przestają się chować w zamkniętych grupach i niszowych mediach. Oczywiście, jakaś ilość fałszywych kont sterowanych z Rosji na pewno jest w Polsce aktywna – ale najintensywniej dziś przekaz antyukraiński szerzą sami Polacy.

Zwłaszcza że w trwającej wojnie informacyjnej, która towarzyszy działaniom konwencjonalnym na Ukrainie, Polska nie jest dla Rosji najistotniejszym celem dezinformacji.
Najnowszy przekaz dezinformacyjny polega na podważaniu zdolności bojowych ukraińskiej armii. W mediach społecznościowych pojawiły się wpisy z nieprawdziwymi informacjami, że ukraińska armia nie stawia żadnego oporu, żołnierze odmawiają wykonywania rozkazów, a mieszkańcy miast (np. Charkowa), położonych niedaleko separatystycznych republik, nie chcą już być częścią Ukrainy, wolą wejść do Rosji.
22 lutego, po uznaniu przez Rosję niepodległości republik: Donieckiej i Ługańskiej, w sieci krążyły filmiki z radośnie świętującymi mieszkańcami Doniecka, pijącymi szampana pod rosyjskimi flagami. Po dokładnym przyjrzeniu się nagraniom okazało się, że na wszystkich widać to samo wydarzenie, w którym uczestniczy niewielka grupa osób.
Inny przekaz pojawił się 24 lutego na prorosyjskim portalu Niezależny Dziennik Polityczny. Redakcja postanowiła postraszyć Polaków – podano, że do Polski zmierza „ogromna fala uzbrojonych bojowników banderowskich”. Neonaziści i banderowscy mieli przybyć wraz z ukraińskimi migrantami. „Bojownicy mogą przedostać się z bronią i materiałami wybuchowymi” – napisano.

Tego rodzaju fałszywe newsy, które mają wywoływać negatywne emocje, w czasie wojny będą niestety codziennością w internecie. Tym istotniejsze jest, by korzystać wyłącznie ze sprawdzonych źródeł i nie spieszyć się z podawaniem dalej informacji, których wiarygodności nie umiemy potwierdzić.

Obrazek użytkownika Jabe

23-05-2022 [10:14] - Jabe | Link:

Już samo definiowanie patriotyzmu przez stosunek do Rosji jest niepatriotyczne.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-05-2022 [16:01] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Reguła, że o trupie (Rosja), albo dobrze albo wcale, w tym przypadku nie ma zastosowania. Radzę ci, nie trzymaj tego trupa w szefie 😁

Obrazek użytkownika Jabe

23-05-2022 [22:19] - Jabe | Link:

Patriotę poznaje się po stosunku nie do Rosji, nie do Ukrainy, ale do Polski i Polaków. Nasi malowani patrioci już nawet tego nie udają.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-05-2022 [10:49] - rolnik z mazur | Link:

@tezeuszku
Widzisz swiat albo czarny albo biały. Musisz się udac tez i do okulisty to może ci pomoże. A wódkę Nemiroff mozna pic? Zal mi ciebie kolezko. 

Obrazek użytkownika zbychbor

23-05-2022 [11:00] - zbychbor | Link:

@Tez to raczej smakosz denaturatu albo borygo. Jego projekcje na to wskazują

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-05-2022 [14:55] - Tezeusz | Link:

@zbychor soviet.
a ty jesteś smakoszem roSSyjskiego gówna scierwa moskiewskiego.Borygo to ty walisz na zabicie tego gówna.

Obrazek użytkownika u2

23-05-2022 [11:12] - u2 | Link:

A wódkę Nemiroff mozna pic?

Można, robi sie ją w Niemirowie na Ukrainie. Recepta polska.

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-05-2022 [14:24] - Tezeusz | Link:

@rolnik
główny oborowy pijak się odezwał.

Obrazek użytkownika Darek65

23-05-2022 [12:35] - Darek65 | Link:

Klasyczne szufladkowanie i wrzucanie wszystkiego do jednego wora. Później odpowiednia naklejka rusofil/rusofob i temat zamknięty. Sądzę, że nikt przy zdrowych zmysłach nie popiera rosyjskiej agresji, niszczenia Ukrainy i zabijania ludzi, a w szczególności cywilów. Przyznam się, że na NB nie przeczytałem ani jednego komentarza, który w ewidentny sposób popierałby te działania Rosji. Każdy, kto troszkę myśli, obserwuje, zadaje sobie wiele pytań:
dlaczego Putin to zrobił?
może coś lub ktoś go do tego zmusiło?
jakie będą konsekwencje tych działań?
jakie działania mają miejsce poza ogólnodostępną sceną? co się dzieje za kulisami?
czy polskie władze postępują rozsądnie?
czy według nas/mnie/ciebie polityka polskich władz jest właściwa?
i tym podobnych pytań jest więcej.
Czy ktoś, kto je zadaje jest zwolennikiem Putina?

 
 

Obrazek użytkownika Pers

23-05-2022 [14:56] - Pers | Link:

@Darek65
@ujejskie i @ścierwousze nie mają dylematów i zbędnych pytań nie zadają.
Oni WIEDZĄ.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-05-2022 [19:55] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Ależ mam dylematy, ty doskonale wiesz jakie - i to od czasów komuny. Ja nie podniosłam ręki za Okrągłym Stołem, ja podniosłam rękę za wariantem rumuńskim  lub ewentualnie, jeśli pokojowo by miało być, to za banicją zdrajców.

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-05-2022 [20:09] - Tezeusz | Link:

Rusofil ścierwoneonowy tak pisze :

"Ukraińcy (Polacy też) to dla światowego żydostwa tylko nawóz historii."

Rozumiem, że autor tych słów jest wielkim sowieckim nawozem i zwolennikiem bandyty putlerka i jego orków.

Zgadnijcie kto to ? on wie !

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-05-2022 [20:16] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz to o tobie tak pisze Admin NEon24:

" Jak ruska propaganda, z której wyzwolić się nie potrafisz, pisana w różnych językach, Rosjanie też znają różne języki, pozbawiła cię logicznego myślenia, stworzyła człowieka łasego na pochwały. "Jaki wspaniały tekst napisałeś Jarku *****". Ja nie chcę pisać "wspaniałych tekstów", ja chcę pisać teksty budzące myślenie, kontrowersyjne, rozwijające...."

Obrazek użytkownika u2

23-05-2022 [19:59] - u2 | Link:

Przyznam się, że na NB nie przeczytałem ani jednego komentarza, który w ewidentny sposób popierałby te działania Rosji.

To poczytaj komentarze Ja. Rus.-a

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-05-2022 [15:06] - Tezeusz | Link:

Dygresja!

Gdy mówi się i pisze  o kacapskich trollach czyli o ścierwach faszystowskiej roSSji wszyscy  glośno chórem krzyczą....wóda !!!! i mają rację bo to ćpuny pijacy i degeneraci zbydlęconego narodu orków.

 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-05-2022 [16:26] - Ula Ujejska | Link:

Tezeussz
Ostanio ruskim cieciom posłano do piekła gorzelnię. AA bez wódki oberwańcy nie pójdą do boju.

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-05-2022 [15:56] - Tezeusz | Link:

Doszło do próby zamachu na Putina? Nieznane fakty ujawnił szef ukraińskiego wywiadu wojskowego
Na prezydenta Rosji Władimira Putina przeprowadzono zamachy, a do jednego z nich doszło po rozpoczęciu pełnowymiarowej wojny przeciwko Ukrainie. Te sensacyjne informacje przekazał szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow, cytowany przez serwis Ukraińska Prawda.

Mam nadzieję, że to bydlo bandyckie nie żyje..oby !

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-05-2022 [16:20] - Tezeusz | Link:

Rusofil ścierwoneonowy tak pisze :

"Ukraińcy (Polacy też) to dla światowego żydostwa tylko nawóz historii."

Rozumiem, że autor tych słów jest gównianym nawozem roSSyjskiego faszystowskiego bydła.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-05-2022 [16:23] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
Taki materiał to gratka dla ABW - trzeba robić zrzuty ekranu.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-05-2022 [16:41] - rolnik z mazur | Link:

@ UJejska
i donosić, kapowac- typowe kacapstwo. Wstyd  ujejska jak na " polską panią". 

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-05-2022 [16:45] - Tezeusz | Link:

@ rolnik oborowy
" donosić, kapowac- typowe kacapstwo"

Odwrotnie małorolny- donosić na kacapstwo i rusofili popierających faszystowskich bandytów pedofili roSSji morderców dzieci- to patriotyczny obowiązek. Link był podawany.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

23-05-2022 [17:11] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "donosić na kacapstwo i rusofili popierających faszystowskich bandytów pedofili roSSji morderców dzieci- to patriotyczny obowiązek."
 tezeuszek sam na siebie musi donosić.

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-05-2022 [18:53] - Tezeusz | Link:

@Wielkopolski czerwony smród vel @ Pers
 
Ja na was trolle osranego putka nie donoszę bo się was brzydzę. Robią to z powodzeniem inni sukcesywnie..

 Scierwoneonek zlikwidowany i to początek..

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-05-2022 [20:08] - Ula Ujejska | Link:

Dziuniek wielkopolski
Tobie też to powiem: Czasem warto milczeć jak chcesz udawać mądrego. Ja wiem że akurat wobec ciebie to mój daremny trud, bo ty uwielbiasz rozbić z siebie idiotę. Ruski cieć tak ma - niestety.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-05-2022 [16:51] - Ula Ujejska | Link:

rolnik z mazur
To jest wojna, także przeciwko Polsce,  więc ruską swołocz zwalcza się wszelkimi metodami. Nie rób z siebie idioty i przeczytaj do czego się odniosłam, no chyba że masz takie same zdanie jak ta ruska swołocz. Wiesz, czasem lepiej milczeć, wtedy możesz udawać mądrego.

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-05-2022 [16:49] - Tezeusz | Link:

@ Ula
Służby, jak mi doniesiono, monitorują na bieżąco NEonka, ale i wielu blogerów sukcesywnie wysyła do nich linki z antypolskimi materiałami - o czym zresztą oficjalnie pisał sam Opara. NEon 24.pl już zlikwidowano do zera te jego marna kalka na bazie Nowego Ekranu też wkrótce  "idzi na ch..j"

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-05-2022 [21:42] - Tezeusz | Link:

Ołeksandriwka – „nowa Bucza”, w której rosyjskie bestie gwałciły malutkie dzieci. Szokujące relacje
Ołeksandriwka, wieś na południu Ukrainy, została nazwana dziś przez Ludmyłę Denisową, ukraińską rzecznik praw obywatelskich, "nową Buczą", w której rosyjscy najeźdźcy gwałcą malutkie dzieci. Część z nich nie przeżyła bestialstwa Rosjan.

Ruszkiewicz i co ty na to ?

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-05-2022 [09:01] - Tezeusz | Link:

A Ruszkiewicz vel @Pers pisze tak :
"Nasze wojsko to już właściwie są najemnicy. Z orzełkiem na mundurze."
https://spiritolibero.nowyekra...

Rozumiem, że piszesz o wojsku faszystowskiej roSSji twoich idolach...bandytach, pedofilach, gwałcicielach a o nich bliżej :
https://naszeblogi.pl/62653-pr...
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-05-2022 [09:26] - Tezeusz | Link: