Prawdziwy obraz roSSyjskiej armii. Bandyci i alimenciarze

Prasa światowa bardzo często pokazuje tzw. kondycję bandyckiej faszystowskiej roSSyjskiej armii atakującej i mordującej na Ukrainie niewinnych ludzi. Oto ta roSSyjska faszystowska armia według mediów :

WSTĘP
Od pierwszej minuty wojny w Ukrainie władze rosyjskie nazwały inwazję na Ukrainę "specjalną operacją wojskową w celu demilitaryzacji i denazyfikacji". Przez analogię do działań bojowych na Kaukazie Północnym i w Syrii, operacja miała być skuteczną i krótkotrwałą ofensywą prowadzoną przez ograniczony kontyngent profesjonalnych, dobrze wyszkolonych żołnierzy. Aby obywatele Rosji nie mieli nawet pokusy nazywania tego wydarzenia wojną, władze pośpiesznie wprowadziły odpowiedzialność karną za "rozpowszechnianie fałszywych informacji o działaniach sił zbrojnych".

Jednak to jest właśnie wojna. Wyraźnie wskazuje na to ilość i jakość wojsk biorących udział w agresji. Według danych Projektu w operacji biorą udział wszystkie jednostki rosyjskich sił zbrojnych zdolne do podjęcia działań ofensywnych: są to wszystkie dostępne w kraju wojska lądowe — wszystkie siły ofensywne Wojsk Powietrznodesantowych, wszystkie istniejące formacje wywiadowcze, piechota morska wszystkich czterech flot, artyleria samobieżna, bombowce, szturmowce i myśliwce. Zostały ściągnięte do Ukrainy z całej Rosji — strefa ich stałego rozmieszczenia rozciąga się od Kaliningradu po Kamczatkę, od Murmańska po Dagestan.

PRAWDA O ROSYJSKIEJ FASZYSTOWSKIEJ ARMII

Armia roSSyjska liczyła przed inwazją około 900 tys. osób i skoncentrowała co najmniej 20 proc. swojego personelu w pobliżu granic Ukrainy. Rosyjski MON nigdy nie podał danych dotyczących liczby żołnierzy zaangażowanych w wojnę. W lutym 2022 r. Michael Carpenter, stały przedstawiciel USA przy OBWE, powiedział, że liczba wojsk wynosi 169-190 tys., podczas gdy ukraińskie Ministerstwo Obrony podało, że jest to 120 tys. żołnierzy wojsk lądowych oraz kolejne 29 tys. personelu lotniczego i morskiego.

Wydawało się, że jednostki i formacje biorące udział w inwazji rzeczywiście mają imponujące doświadczenie bojowe. Walczyły przecież wcześniej w Czeczenii, Gruzji, Syrii, anektowały Krym w 2014 r. i pomagały separatystom w Donbasie.
Skala grabieży na terenach zajętych przez armię rosyjską jest ogromna — na kanałach aplikacji Telegram opublikowano dziesiątki zdjęć i filmów, na których widać, że we wrakach rosyjskiego sprzętu wojskowego znaleziono nie tylko amunicję. Wycofujący się okupanci zabierają ze sobą nie tylko skradzioną biżuterię i sprzęt gospodarstwa domowego, ale także zużyte buty, zabawki, a nawet używane toalety. Łupy są wysyłane do domu przez firmy transportowe z terytorium Rosji lub Białorusi.Zjawisko to można wyjaśnić z punktu widzenia społeczno-ekonomicznego. W wojnie biorą udział ludzie z najbiedniejszych regionów Rosji. Ich pensje mogą być wyższe niż średnia w regionie, ale raczej nie przekraczają 50 tys. rubli miesięcznie (3,7 tys. zł).

Średni dochód miesięczny w 2021 r. w republikach Rosji, z których zginęło najwięcej żołnierzy (niepełne dane niezależnych dziennikarzy zebrane przez Mediazonę, stan na 5 maja 2022 r.):
Dagestan (135 zabitych) — 23,6 tys. rubli (1,7 tys. zł)
Buriacja (98) — 22,5 tys. rubli (1,6 tys. zł)
Obwód wołgogradzki (80) — 22,6 tys. rubli (1,6 tys. zł)
Obwód orenburski (66) — 21,2 tys. rubli (1,5 tys. zł)
Kraj Stawropolski (61) — 21,2 tys. rubli (1,5 tys. zł)

Pięciu ze wszystkich generałów i pułkowników biorących udział w wojnie zostało pociągniętych do odpowiedzialności administracyjnej, w tym jeden za pobłażliwość wobec korupcji wśród podwładnych. W 2020 r. sąd skazał płk. Igora Kołedę, dowódcę 30. Brygady Strzelców Zmotoryzowanych 2. Armii, na karę grzywny za odmowę zastosowania się do żądania prokuratora i zwolnienia skorumpowanego oficera. Sam Kołeda figuruje w państwowych bazach danych jako osoba uchylająca się od płacenia alimentów. Jego jednostka nacierała na Charków.

Co piąta osoba sprawdzona przez Projekt — czyli 34 osoby na 166 — została ukarana mandatem przez drogówkę, a co szósta nie zapłaciła go w terminie. Wśród żołnierzy są osoby, które zostały pozbawione uprawnień za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub sprowokowanie wypadku.

Brutalność wydaje się bezprecedensowa, wszak kremlowska propaganda przez lata kreowała wizerunek rosyjskiej armii jako "porządnych ludzi". Jeśli jednak sprawdzimy biografie starszych oficerów i historie powierzonych im jednostek, okaże się, że żołnierze mają z kogo brać fatalne wzorce.

Podkijowska Bucza stała się symbolem brutalności rosyjskich wojsk, a zdjęcia porozrywanych ciał ukraińskich cywilów pojawiły się na okładkach światowych mediów na początku kwietnia. W Buczy stacjonowała m.in. 64. Samodzielna Brygada Strzelców Zmotoryzowanych 35. Armii. Jednostka ta stacjonuje w osadzie Kniaz-Wołkonskoje w rejonie Chabarowska i jest dobrze znana miejscowej ludności: jej sygnał wywoławczy, "Mlecznik", stał się powszechnie znany w Chabarowsku.
Ponieważ poborowi nie mają się do kogo poskarżyć na bicie i mobing, próbują uciec z jednostki lub uzyskać zwolnienie lekarskie: jedzą chlor, połykają igły. Czasami żołnierze sięgają po środki ostateczne. Na przykład w 2014 r. samobójstwo popełnił poborowy Aleksiej Snakin. Mjr Nikołaj Czabanow bił go trzonkiem od miotły, zmuszał do noszenia kamizelki kuloodpornej i maski przeciwgazowej przez 24 godziny na dobę, a na krótko przed śmiercią Aleksieja kazał mu kupić sobie komputer.

W 2018 r. Roman Sapegin, 20-letni żołnierz kontraktowy, uciekł ze swojej jednostki w Siergiejewce. Opowiadał, że koledzy ze służby z Kaukazu zastraszali go i bili, padł też ofiarą wymuszeń: – Zabierają telefony, karty bankowe.
Sapegin zdecydował się uciec, gdy sierżant zmusił pewnego szeregowego do czyszczenia toalety gołymi rękami i dotkliwie pobił go za odmowę. – W zeszłym roku w naszej jednostce w nocy zastrzelił się wartownik, dwóch innych poborowych zostało przejechanych na śmierć przez ciężarówkę Ural tuż przy poligonie, inny żołnierz powiesił się – opowiadał dezerter.

Chabarowsk, Siergiejewka i Ussuryjsk to miejsca, z których w Rosji najczęściej uciekają żołnierze poborowi i kontraktowi. Jednak to w obwodzie moskiewskim, gdzie stacjonuje m.in. 1. Gwardyjska Armia Pancerna, odnotowuje się największą liczbę przypadków znęcania się w rosyjskiej armii. W jednostkach w Naro-Fomińsku i we wsi Kalininiec stale odnotowuje się przypadki pobić, wymuszeń i okrucieństwa bez powodu. Tam też w casie pokoju giną żołnierze, wykonując rozkazy dowódców.
Na przykład w lutym 2017 r. Ilja Gorbunow, poborowy z 4. Dywizji Czołgów 1. Armii Czołgów, otrzymał rozkaz przetransportowania na plac budowy czołgu z uszkodzonymi gąsienicami i hamulcami. Na wąskim moście czołg przewrócił się, wpadł do rzeki i utonął. Żołnierz, który nie miał uprawnień do kierowania pojazdem, zginął.

Ogółem w latach 2016-2020 rosyjskie sądy pierwszej instancji rozpatrzyły 1268 spraw dotyczących znęcania się żołnierzy nad żołnierzami. Kolejne 292 sprawy karne dotyczyły "aktów przemocy wobec przełożonego" i "znieważenia żołnierza na służbie". Prawie jedna trzecia spraw została umorzona: sąd uznał, że przestępstwa były drobne, a oskarżony dostawał karę grzywny i nakaz pokrycia szkód pokrzywdzonego.
A to są tylko te sprawy, które trafiły do sądów. Wiele incydentów w wojsku jest starannie ukrywanych.

Ten jaskrawy przykład pozwala zrozumieć, kto dowodzi wojną w Ukrainie. W 2015 r. płk Jewgienij Doroszenko był sądzony za nieudzielenie pomocy podwładnemu. Jego sierżant upił się i źle się poczuł, ale dowódca jednostki nie pozwolił mu wezwać lekarza, chcąc "uniknąć negatywnych konsekwencji dla niego w postaci kary dyscyplinarnej" – stwierdził sąd w wyroku. Sierżant zmarł, a Doroszenko został skazany na cztery lata więzienia z zakazem zajmowania stanowisk wojskowych. Po apelacji Doroszenko został uniewinniony z powodu przedawnienia się czynu. Dziś płk Doroszenko dowodzi 47. Dywizją 1. Armii Czołgów, która naciera na Charków.

Całość materiału w :https://wiadomosci.onet.pl/swi...

SPOSÓB DZIAŁANIA ROSYJSKIEJ FASZYSTOWSKEIJ ARMII

Rosjanie wpędzili cywilów w pułapkę. Kto przeżył - został rozstrzelany. Szokująca sytuacja w obwodzie mikołajowskim na Ukrainie. Rosyjskie wojska zorganizowały ewakuację cywilów. Niczego nie świadomi ludzie, chcący wydostać się z piekła na ziemi, wsiedli do samochodów i ruszyli, by się uwolnić. Skierowani zostali... na zaminowany teren. I to nie był jeszcze koniec koszmaru.

Prawada okazała się szokująca. Podczas próby ewakuacji Rosjanie pokazali cywilom dostępną trasę. Był to jednak zaminowany teren, więc wpędzili ich w pułapkę. Nastąpiła eksplozja, lecz nie wszyscy zginęli od razu. Ci, którzy przeżyli i jeszcze próbowali się ratować, zostali przez putinowskich oprawców rozstrzelani.  Wśród zabitych było dwoje dzieci - informuje  ukraińskie dowództwo operacyjne "Południe".
https://niezalezna.pl/443719-p...

PODSUMOWANIE
Miała być szybka "operacja", a jest trwająca już ponad miesiąc wojna konwencjonalna w Ukrainie. Mimo sukcesów w ciągu pierwszych dni inwazji na Ukrainę, wojska rosyjskie straciły impet. Zdaniem ekspertów w trakcie wojny widać dokładnie różnice wynikające z zupełnie innego sposobu zarządzania ludźmi i podejścia do samych żołnierzy. Zachodnia doktryna stosowana przez wojska ukraińskie jest odwrotnością scentralizowanego rosyjskiego zarządzania rodem z czasów sowieckich.
Rosja wydaje się zaskoczona faktem, że ukraińska armia skutecznie broni się przed atakami rosyjskich jednostek. Analitycy zwracają uwagę na to, że Rosja dopiero po pewnym czasie zaczęła atakować infrastrukturę cywilną, wracając do dobrze znanych z Groznego i Aleppo metod – czyli konsekwentnego niszczenia całego miasta atakami rakietowymi.

Trudno jest określić, czy służby Federacji Rosyjskiej nie doceniły ukraińskiego wojska, czy też przeszacowały swoje zasoby i możliwości. Strona ukraińska do obrony przygotowywała się od wielu miesięcy, a dostawy broni z USA nie zaczęły się w lutym 2022 roku, a tak naprawdę już w kwietniu 2021 roku.

Dla wielu Rosjan przebieg wojny w Ukrainie to wielkie zaskoczenie, bo wiele osób pamięta aneksję Krymu, gdy armia ukraińska oddała półwysep praktycznie bez walki, a wielu żołnierzy przeszło na stronę Rosji. „W 2014 roku 87 procent żołnierzy ukraińskich na Krymie przeszło na stronę Rosji, a pozostałe 13 procent zachowało neutralność” – pisze Markow. Po czym dodaje: w 2022 roku ani jedna jednostka armii ukraińskiej nie przeszła na stronę Rosji. Armia Ukraińska wspaniale dowodzonai wyposażona w najnowocześniejsze uzbrojenie NATO przewyższa agresora i zadaje mu ogromne straty sprzętowe, ludzkie i wizerunkowe. To koniec wielkiego mitu o " Niezwyciężonej roSSyjskiej armii". Koniec mitów czas na realia.

Plan „operacji specjalnej” Putina jest zarazem planem deukrainizacji. Nie mam złudzeń, że o to właśnie Rosji chodzi: o wyparcie lub likwidację ukraińskich elit, o zniszczenie sporej części kultury ukraińskieji eksterminację całego Ukraińskiego narodu na wzór Niemieckiego planu " Ostatecznego rozwiązania kwestii Żydowskiej".

Świat dokonuje ze zgrozą równą zbrodni Hitlera dokumentacji zbrodni Putina przygotowując sądy międzynarodowe dla przykładnego ukarania sprawców ludobójstwa, morderstw, gwałtów w tym na noworodkach, kradzieży i ogromnych zniszceń infrastruktury medycznej, szkolnej, muzealnej itp...

Ukraina wsparta przez społeczność międzynarodową wygrywa z bandycką armią orków putina. Rosja stała się w oczach świata państwem na wzór III Rzeszy krajem bandytów i morderców, krajem z którym porządny szanujący się obywatel swiata nie chce i nie może mieć nic wspólnego. Pełna izolacja tego kraju morderców to już tylko kwestia czasu.

Taki ujawnił się na świecie obraz " Armii Rosyjskiej" - czas pokazał,ze armii bandytów armii przestępców, złodziei i pedofili....

Chwała Ukrainie za jej zwycięską walkę z najazdem roSSyjskich faszystowskich bandytów.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

24-05-2022 [08:30] - Pers | Link:

//Chwała Ukrainie za jej zwycięską walkę//

Herojam sława!

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-05-2022 [09:40] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz vel @Pers piszesz tak w antypolskim NEon24

"Nasze wojsko to już właściwie są najemnicy. Z orzełkiem na mundurze."

https://spiritolibero.nowyekra...(link is external)

Rozumiem, że piszesz o wojsku faszystowskiej roSSji twoich idolach...bandytach, pedofilach, gwałcicielach ...skurw.. prymitywach ostatniej wody.
"Z kim przystajesz takim się stajesz"

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-05-2022 [12:41] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz poducz sie a nie kopiuj - wklej z agitek ożyganego zdychającego putlerka
https://dziennikarzobywatelski...

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-05-2022 [10:18] - Tomaszek | Link:

"Herojam sława" Na razie to tylko wojnę Wołyńską wygrali . Nawet se pomniki postawili . A póki co to zbierają owoce swojego patriotyzmu soweieckiego z ostatnich stu lat . Niech sie rżną . Ta wojna dla mnie to taki ewenement jak ku...wa ku...wie łeb urywa .

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-05-2022 [12:42] - Tezeusz | Link:

@Tomaszek

Material dotyczy kim i czym jest roSSyjski żołnierz. Putin przez lata straszył nim świat...a okazał się wydmuszką. Warto to wiedzieć gdy przyjdzie do nich strzelać jak zamarzy im się Polska. Worków u nas dość na to zasrane smierdzące bydło !

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-05-2022 [10:12] - Tomaszek | Link:

Ten co będzie strzelał się odezwał . Jaja jakieś . 

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-05-2022 [12:29] - Tezeusz | Link:

@Tomaszek sowiecki debilu smierdzisz sowieckim gównem

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-05-2022 [14:10] - Tomaszek | Link:

Sam jesteś debil i śmierdzisz jełopie . Pewnie już strzelasz , setkę z rana potłuczony złamasie . Argumentów logicznych od chama nie oczekuję , to i przestałem używać .

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-05-2022 [16:07] - Tezeusz | Link:

@Tom...soviet !
gówniany trollu chamie niedzielny spadaj z mego bloga cieciu czerwony .Twój wkład na NB przez 3 lata śmieciu  to zero, takie z ciebie zero intelektualne ..

Obrazek użytkownika Tomaszek

26-05-2022 [00:24] - Tomaszek | Link:

Za to ty masz wkład . Jęzora w tryzubiej dupie . Codziennie i regularnie . A to co nazywasz swoim blogiem to jakiś porypany dzienniczek grafomana . Trollu tryzubi .

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-05-2022 [07:10] - Tezeusz | Link:

@Tomaszek soviet
pijesz nie pisz  ! bo dalej śmierdzisz roSSyjskim ścierwem...

Obrazek użytkownika Tomaszek

26-05-2022 [10:04] - Tomaszek | Link:

Dziękuję za poradę , ale może zacznij od siebie .

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-05-2022 [12:37] - Tezeusz | Link:

Wojna z NATO
Wszystko to nie zmienia faktu, że Rosja nie ma ani żadnych szans w ewentualnej wojnie z NATO, ani też nie jest w stanie zaatakować NATO z zaskoczenia, gdyż wymagałoby to niemożliwej w dobie zwiadu satelitarnego skrytej mobilizacji. Prawdopodobieństwo konfliktu zbrojnego z Paktem Północnoatlantyckim jest i bez tego znikome z powodów politycznych, ale warto pamiętać też i o aspektach militarnych. Innymi słowy nic nie wskazuje na to, by Polska miała być zagrożona.

A gdyby próbowało to osrane gówno sowieckie to orkowie pedofile dostaną lanie gorze niż w 1920 roku.

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-05-2022 [12:38] - Tezeusz | Link:

Ukraina powinna być wzmocniona zdecydowanie wojskowo! To nie są żarty. Zwierzęce zachowanie ruskich powinno być zatrzymane. To bydło jest gotowe na wszystko! Świat musi powiedzieć dość bestialstwa! Tam giną niewinni ludzie! Jak może tak nisko upaść człowiek! Niw wiem czy to jest gorsze od wydarzeń z okresu II wojny światowej!

Obrazek użytkownika Pers

24-05-2022 [13:07] - Pers | Link:

Deputowani z partii Zełenskiego proponują, aby dowódcy mogli ZABIĆ swoich żołnierzy w celu powstrzymania masowych kapitulacji i ucieczki z pozycji.
Ustawa ma numer 7351 i została opublikowana na oficjalnej stronie internetowej Rady Najwyższej.

I słusznie! Trzeba zabijać dezerterów, którzy boją się walczyć z orkami.
Jeśli ta ustawa przejdzie to trzeba będzie odstrzelić cały azov, który się poddał garstce orków..
Dura lex sed lex.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

24-05-2022 [15:09] - Ula Ujejska | Link:

Pers
A jednak jesteś idiotą. W każdej armii w historii wojen za dezercję była kula w łeb. Azov nie zdezerterował, na rozkaz dowódcy się niektórzy się poddał - i zaznaczam, nie wszyscy wykonali ten rozkaz, bo ok. 300 przedarło się prze front do swoich przy okazji zdobyli sporo sprzętu i utłukli sporo orków.

Obrazek użytkownika Pers

24-05-2022 [15:33] - Pers | Link:

@ujejska
//ok. 300 przedarło się prze front do swoich przy okazji zdobyli sporo sprzętu i utłukli sporo orków.//
Z pewnością odlecieli na smokach.
I wtedy @ujejska się obudziła.

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-05-2022 [18:15] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz powielanie przez ciebie w NEonku antypolskim takich bredni skutkuje :

"Polska wysłała w rejon Dniepru dwa bataliony swoich sił zbrojnych.
Co najmniej dwa polskie bataliony wojskowe zostały przeniesione na terytorium Ukrainy. Te ostatnie obejmują działa przeciwpancerne, artylerię, pojazdy opancerzone itp., Podczas gdy sama armia znajduje się już na terytorium obwodu dniepropietrowskiego, czyli w rzeczywistości w strefie frontu. Informację w tej sprawie przekazał rosyjski korespondent wojenny Jewgienij Poddubny.

Według Poddubnego wojsko polskie przybyło na terytorium Ukrainy kilka dni temu. I najwyraźniej starali się to zrobić bardzo potajemnie, aby uniknąć bezpośredniej konfrontacji z Rosją...."
https://spiritolibero.nowyekra...

Ciekaw jestem jak to ocenią inni ? a jak myślisz !

Szykuje się twoich "wypocin" niezły materiał ! wkrótce !! Zadowolony ?Bedzie jak zwykle o tobie w roli głównej ( same cytaty)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-05-2022 [08:35] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Nie na smokach a na zdobytym ruskim sprzęcie. Dodam, że przy okazji tej ucieczki, spowodowali wzajemny ostrzał dwóch ruskich jednostek. Kilkuset orków poszło do piachu, a Azov bez strat przebił się przez linię frontu, nawet nowy teledysk nakręcił i zaśpiewał na dowód😁 To musiało ruską swołocz doprowadzić do furii.

Obrazek użytkownika Pers

25-05-2022 [08:40] - Pers | Link:

@ujejska
//nawet nowy teledysk nakręcił i zaśpiewał na dowód//
No popatrz...
Nie dość, że nieustraszeni bojownicy to jeszcze artyści.

Znalazłem coś ciekawego dla ciebie @ujejska  
„Zbrodnie wojenne sił zbrojnych i sił bezpieczeństwa Ukrainy: tortury i nieludzkie traktowanie Drugi raport” - oficjalny raport OBWE z 2016 roku  https://www.osce.org/files/f/d...
Jako hamerykańska citizenka potrafisz chyba czytać po angielsku?

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-05-2022 [16:02] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz vel @Pers piszesz tak w antypolskim NEon24

"Nasze wojsko to już właściwie są najemnicy. Z orzełkiem na mundurze."

https://spiritolibero.nowyekra(link is external)...(link is external)

Rozumiem, że piszesz o wojsku faszystowskiej roSSji twoich idolach...bandytach, pedofilach, gwałcicielach ...skurw.. prymitywach ostatniej wody.

"Z kim przystajesz takim się stajesz"

Faktycznie twój rozum został w skurwisłej bandyckiej faszystowskiej roSSji .

 

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-05-2022 [16:05] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz to o tobie tak pisze Admin NEon24:

" Jak ruska propaganda, z której wyzwolić się nie potrafisz, pisana w różnych językach, Rosjanie też znają różne języki, pozbawiła cię logicznego myślenia, stworzyła człowieka łasego na pochwały. "Jaki wspaniały tekst napisałeś Jarku *****". Ja nie chcę pisać "wspaniałych tekstów", ja chcę pisać teksty budzące myślenie, kontrowersyjne, rozwijające...."

Rusofil Jaruś zobaczymy jak dlugo ?

Obrazek użytkownika Tezeusz

25-05-2022 [07:13] - Tezeusz | Link:

Rosyjska 58. armia, należąca do Południowego Okręgu Wojskowego, została niemal całkowicie rozbita przez siły ukraińskie; w niektórych kompaniach nie przeżyła ani jedna osoba – relacjonował rosyjski żołnierz w rozmowie przechwyconej przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) i opublikowanej we wtorek na Telegramie.
– Z 58. armii, uchodzącej za najcięższą (najlepiej uzbrojoną) w Południowym Okręgu Wojskowym, nie zostało dosłownie nic. W kompanii Walery Bakina nikt nie przeżył. Nikt! Wszystkich po prostu pozabijali, całą kompanię. Są też u nas (w 58. armii ) kompanie, w których pozostało trzech lub czterech żywych ludzi – relacjonował rosyjski wojskowy podczas rozmowy z żoną.