Raz sierpem raz młotem w ruską hołotę!

Anglosasom te rakiety jeszcze nie chcą przejść przez gardło, ale w kuluarach już mówią, że owszem dadzą ale ... i tu jest ruch po stronie Ukrainy. Wiadomo, że jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę, a konkretnie o to, kto będzie po wojnie odbudowywał Ukrainę, a zwłaszcza kto będzie miał kontrolę nad surowcami.

Za Niezależną.pl: W Rosji od momentu inwazji na Ukrainę podpalane są siedziby komisji wojskowych. To prawdopodobny wyraz sprzeciwu młodych Rosjan wobec planów mobilizacji i wysyłania kolejnych młodych mężczyzn do walki na Ukrainie. Tylko w tym tygodniu podpalono 5 komisji w różnych regionach kraju.(...) 

Oczywista oczywistość, młodzież rosyjska nie chce trafić nad Doniec czy inną "czarną dziurę" i masowo ginąć tysiącami w bezmyślnych atakach. Czy Putin zdaje sobie sprawę z tego, że powoli ale jednak. prawda o tej wojnie dociera do Rosjan? Tak tak, wiem że poparcie dla tej wojny jest w Rosji ogromne. No zobaczymy za miesiąc dwa, jak dziesiątki tysięcy zawiadomień o śmierci spłyną do rosyjskich matek, jak kiedyś z Afganistanu. Popatrzę na minę Putina, jak masowo w ruskim wojsku zacznie się dezercja na ukraińską stronę. Jest jeszcze ukraiński as w rękawie, bo jak się dogadają z USA w sprawie rakiet, to wojna potrwa najwyżej do jesieni i ruskie zostaną przepędzeni z Ukrainy.


FOTO: Słynny ukraiński dziennikarz, korespondent wojenny Juri Butusow poinformował, że wraz z ukraińskimi żołnierzami ukradli podczas zwiadu rosyjski BMP-1.

I znów z Niezależną.pl: Komisja Europejska rozważa utworzenie funduszu na rzecz odbudowy Ukrainy na wzór mechanizmu zastosowanego przy wsparciu unijnej gospodarki po pandemii. Spotkało się to jednak z krytyką ze strony niemieckiego ministra finansów, Christiana Lindnera. Polityk oświadczył, że "rząd RFN nie popiera kolejnego wspólnego zadłużenia się UE na rzecz odbudowy Ukrainy"(...)
Jak wyżej, teraz chodzi o niemieckie targi akcesyjne z Ukrainą i o pierwsze skrzypce w odbudowie Ukrainy - już przebierają nóżkami. No to szwaby przegrywają już na starcie. Po takich policzkach dla Ukraińców na nic nie mogą już liczyć. Stawiam dolary przeciw orzechom, że Ukraina wybierze pomoc Anglosasów. Ukraina wcale nie musi zostać członkiem UE czy NATO - wystarczy jedynie parasol NATO. Przy okazji Wowa będzie mógł powiedzieć swojakom, że nie dopuścił do tego atakując Ukrainę, a że dostał po drodze potężnego kopa, tego nie powie.

Dziękuję za uwagę.

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

21-05-2022 [11:19] - Pers | Link:

//Ukraina wybierze pomoc Anglosasów.//
Kurcze... Super ma ta Ukraina. Może sobie przebierać i wybierać kto ją odbuduje.
Na szczęście w nowych granicach niewiele jest do odbudowania. Tylko magazyny wojskowe i kilkanaście lotnisk.

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-05-2022 [13:12] - Tezeusz | Link:

@Pers
twoi roSSyjscy faszystowscy pedofilni idole nic nie majá do odbudowania...tylko worki ze ścierwem i idol osrany putek zdycha...oby jak najszybciej..

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-05-2022 [14:27] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Ciągle żyjesz marzeniami?  Rosja z tej wojny wyjdzie pokonana i ze stratami nie tylko wizerunkowymi ale i w sprzęcie, ludziach i prawdopodobnie terytorialnymi. Eksperci przewidują rozpad imperium rosyjskiego oraz chińskie zdobycze.

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-05-2022 [15:15] - Tezeusz | Link:

@ Ruszkiewicz piszesz :

"Dumnym można być z własnych żołnierzy.
W tym przypadku odczuwam podziw dla sprawności Rosjan i życzę im dalszych sukcesów."

Swój swoich popiera zawsze przecież to normalka. Scierwoneonkowe zasady. Sprawność morderców, pedofili, złodziei i skurwysyństwa wszelakiego faktycznie u faszystowskiej roSSji jest w dużej sprawności - faktyczne !

twoja duma Ruszkiewicz jest taka :
Masakra na Ukrainie [
Do całego zajścia doszło wczoraj w godzinach wieczornych około godziny 17:30. Rosyjscy Żołnierze w Azowstalu. Czwórka dzieci zosała bestialsko rozstrzelani... Zobaczcie również jak żolnierze traktowali bezbronnych cywilów.
Najpierw znęcali się nad biednymi cywilami którzy stali za chlebem i wodą a potem rozstrzelali czwórke dzieci na oczach ludzi.
Nigdy wcześniej moje oczy nie widziały takiego bestialskiego posunięcia. Matko kochana! Proszę niech ten koszmar się już skończy.
http://nocnenaloty-ataki24live...(link is external)
- To byli bezbronni ludzie, jak można tak traktować drugiego człowieka? No jak? To są zbrodnie o jakich świat dawno nie słyszał.

" Z kim przystajesz takim sie stajesz "

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-05-2022 [15:21] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
To tylko ruski cieć - poszczeka i zniknie. Nikt tym się nie przejmuje. A materiały warto zbierać i odsyłać do ABW. Kiedyś zobaczymy w TV jak o 6 rano wyprowadzą kota na spacer 😁

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-05-2022 [16:28] - Tezeusz | Link:

@ ula
Z tego co wiem i mi pisano, to ABW od dawna monitoruje Scierwoneonek ! O czym pisał oficjalnie Opara. A zgłaszać trzeba - to obowiązek ! Link był podawany.

Obrazek użytkownika Es

21-05-2022 [15:42] - Es | Link:

@UU
Z tą odbudową ukrainy to, świadomie, czy nie, ale wszystko wskazuje i zmierza ku temu, że stajesz się rzeczniczką nie swoich interesów. Biorąc pod uwagę rozpędzające się poważne targi i przepychanki wśród zachodnich przywódców i nasilający się kurs na "poddanie Ukrainy" rację może mieć i wypowiadający się wyżej @Pers, że do tej odbudowy wiele nie będzie. Bo jak to u Krasiciego było: 'wśród serdecznych przyjaciół, psy zająca zjadły" I taki obraz powoli się wyłania. Najbardziej zniszczone tereny mogą pozostać pod ruskim zarządem A już szczególnie jakiegoś większego interesu w którym miałybyby swój udział firmy z Polski w tym nie widzę. Nawet  zresztą zakładając Twoje optymistyczne wizje na wiodący udział Anglosasów, to trzeba jasno powiedzieć: firmy amerykańskie, czy angielskie nie ściągną do Ukrainy swojego sprzętu i ludzi. Wynajmą jako pierwszych podwykonawców firmy niemiecki-austriackie, a polacy mogą otrzymać jakieś ochłapy dopiero od nich. I nawiasem mówiąc,  dobrze by było, gdyby przy okazji nie splajtowali. (jak to bywało). Co do ewentualnego- podnoszonego przez wielu jako argument, zarobku polskich firm transportowych : te nigdy jakoś szczególnie nie kwapiły się nawet w spokojniejszych czasach wykorzystywać przyznanych umowami limitów przewozowych. Powód? W odpowiedzi na pytanie: ile i komu trzeba dać, żeby  w miarę bez ryzyka przejechać zakładaną trasę.A co będzie teraz, skoro nawet pomoc wojskowa ginie zanim dotrze do adresatów? Wtedy gdy z przyzwyczajenia czy też przezorności podstawowym wyposażeniem wózka spacerowego będzie AK47, a w bagażniku będzie czekał jakiś Javelin? Medialny obraz całej ofiarnie walczącej o wolność i niepodległość  Ukrainy(ba-o wolność całej środkowej Europy)  odpływa zupełnie od stanu rzeczywistego. pod medialną powłoką Ukrainę toczy rak przestępczości,mafijnych układów i bandytyzmu, zarówno "cywilnego jak i mundurowego, którego ślady przenikania doskonale znają mieszkańcy sąsiadujących  województw. Jestem ciekaw na ile te zjawiska Sasin uwzględnia w swoich kalkulacjach. Ale jeśli Kamiński stwierdza,że emocjami można usprawiedliwić wszystko, to znaczy, że stopień beztroski o bezpieczeństwo może być powszechny, a ewentualni przedsiębiorcy wysyłając ludzi na Ukrainę ryzyko zarobienia guza muszą kalkulować w cenę prowadzenia biznesu.
A  w transportowym biznesie zupełnie już inną sprawą jest właśnie zapowiedziany arbitraż o podnoesienie owych limitów- zbyt małych zdaniem Ukraińców, chociaż 3 krotnie większych niż te dla Polaków. I sprawa nabiera rozpędu nawet zanim wojenny kurz opadł.Mimo rozpływającej się przed kamerami żony Żeleńskiego nad naszą chojnością i dowodami wsparcia.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-05-2022 [00:01] - Ula Ujejska | Link:

Es
Odbudowa Ukrainy będzie - zbyt wiele cennych surowców jest do przejęcia i wykorzystania przez inwestorów - i nie będą to Niemcy czy Francja ale Anglosasi. A naciski unijne czy ruskich dupowłazów aby Ukraina coś oddała albo uległa zobaczą środkowy palec. Anglosasi już zainwestowali w Ukrainę ponad 100 mld. dolarów - ta kasa musi dać zysk jak to zwykle bywało. Masz nadzieję jak Pers, że Rosja te wojnę wygra? Nie da rady - właśnie trwa mobilizacja i szkolenie miliona Ukraińców. Bzdecenie że więcej ruskie niszczą tego nowego sprzętu niż Ukraina przejmuje to wyraz ruskiej bezsilności. A widać to było w ostatniej bitwie nad Dońcem, gdzie właśnie pogrom zrobiła ta nowa broń dostarczona Ukrainie niszcząc doszczętnie ruski batalion.

Obrazek użytkownika Es

22-05-2022 [12:24] - Es | Link:

@UU
Nie mam takich nadziei jak piszesz. Staram sié na chłodno, nie obarczony Twoimi emocjami kalkulować dochodzące zewsząd weiadomości. A widać, że nad ukrainą zaczynają się zbierać coraz czarniejsze chmury. Unia uchwala "sankcje" i podrzuca zarazem pomysly jak legalnie je obejść. Niemcy,Francuzi,Hiszpanie, cały Beneluks, a ostatnio prezydent Chorwacji i nawet Berlusconi, nie mówiąc o Papieżu otwarcie mówią o kapitulacji na warunkach Putina.Teraz nie chodzi nawet o ratowanie jego twarzy, a o bezwarunkowe poddanie Ukrainy z usankcjonowaniem rosyjskich "zdobyczy",pod groźbą wstrzymania pomocy. Każdy pozbył się zalegającego magazyny starego złomu, za który Ukraina zapłaci jak za zboże,więc czas sytuację  zresetować. Nie ma też wątpliwości,że nowa odsłona starych interesów z Putinem, czy jego następcą, będzie korzystna. 

Obrazek użytkownika Maverick

21-05-2022 [17:18] - Maverick | Link:

Co to za bzdury, jakiś dupek na fotce pokazuje symbol Lucyfera. Te rogi lucyfera mają świadczyć o tym że już sprzedał swoją duszę. Czy Ulka to też już lucyferianka.??

Democracy is the worst system that was ever introduced to humanity. Idiots destroy each democratic society within 200 years. So in case of the USA it is a bit overdue, but on right track of self destruction. The best example from the history is the case of brightest mind in human civilization Socrates was sentence to death by idiots with IQ similar of those that today think that man can get pregnant, produce milk for a newborn, or even should have a right for an abortion. Some idiots believe that earth is flat, others think that people that using oxygen are a white privilege people. On top we have a fake food, news, medicine and stupid people elected to represent us.
In case of Poland IQ is even lower, idiots creating inverted reality, most lost sense of self preservation as the nation, lost all dignity to be sovereign and God loving, they became a Nazis sympathizers, believe that theirs economy is growing when inflation  created by not responsible people for fiscal policies.

Przetłumaczę dla lewaków na usługach masonów co wdrażają nowy komunizm i piszą bzdury o nazistach w Rosji a zachwsytują się nazistami banderowskimi. Słowem odbija im jak tym z BLM, ANTIFY czy chcą wprowadzić fałszywą rzeczywistość, są zbyt głupcy aby to zrobić ale dzieci enkawudzistów drą mordy.

Demokracja to najgorszy system, jaki kiedykolwiek został przyjęty poprzez ludzkość,. Idioci niszczą każde demokratyczne społeczeństwo w ciągu 200 lat. Czyli w przypadku USA jest to trochę spóźnione, ale na dobrej drodze do samozniszczenia. Najlepszym przykładem z historii jest sprawa najjaśniejszego umysłu w ludzkiej cywilizacji Sokrates został skazany na śmierć przez idiotów z IQ podobnym do tych, którzy dziś myślą, że mężczyzna może zajść w ciążę, wyprodukować mleko dla noworodka, a nawet powinien mieć prawo do aborcji. Niektórzy idioci wierzą, że ziemia jest płaska, inni uważają, że ludzie używający tlenu do oddychania to  przywilej białych. Do tego fałszywa żywność, wiadomości, lekarstwa i głupi ludzie wybrani do reprezentowania nas. W przypadku Polski IQ jest jeszcze niższy, idioci tworzący odwróconą rzeczywistość, najbardziej zatracili poczucie własnej samoprezerwacji jako narodu, stracili wszelką godność suwerenność i miłość do Boga, stali się sympatykami nazistów, wierzą, że ich gospodarka rośnie, gdy inflacja tworzona przez ludzi nieodpowiedzialnych za politykę fiskalną.

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-05-2022 [20:12] - Tezeusz | Link:

Ten Maverick jakiś tak zasrał @Persem  nie uważacie ?

Obrazek użytkownika u2

21-05-2022 [20:22] - u2 | Link:

Jak wrzuciłem w translator Maverick, to wyszedł termin "politycznie niezależny". Mam jednakowoż pewne wątpliwości co do tej "niezależności" Mawerika :-)

Obrazek użytkownika Maverick

21-05-2022 [20:46] - Maverick | Link:

Niezła próba. ale poszerzę dla ciebie:
Maverick to osoba nieortodoksyjna lub niezależna. Ktoś, kto odmawia przestrzegania zasad. nie boi się przekroczyć granicy konformizmu. ale ich niekonwencjonalne taktyki przynoszą rezultaty! Musisz uważać na takiego gościa jak JA, Ja  nie przestrzegam zasad - jest indywidualistą. Jestem suwerennem który wszystkie prawa ma od Boga a nie od Kaczki, Tuska, Morawy, Czy Budy. Maverick cieszy z owoców swojej pracy i nie pozwala tych owoców dać sobie odebrać poprzez lewactwo, które uważam za robactwo.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-05-2022 [23:18] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
//Maverick to osoba nieortodoksyjna lub niezależna//
Taa, a granicą tej  niezależności jest dla ciebie cieciu ruska dupa 😁😁😁

Obrazek użytkownika u2

22-05-2022 [13:03] - u2 | Link:

Maverick cieszy z owoców swojej pracy

Bardzo wątpliwe, abyś się zajmował jakąkolwiek uczciwą pracą w USA. Założę się, że pasożytujesz na innych, korzystając z welfare :-)

Obrazek użytkownika Maverick

21-05-2022 [21:42] - Maverick | Link:

Tazeusz. Ulka, U2 i inni aby wam  uzmysłowić z kim macie do czynienia to proszę  kliknijcie na mój avatar. Porzeszyłem swoje samookreślenie się bo nie umiecie się domyślić z moich wypowiedzi co reprezentuję.  Nie jestem przeciętniakiem, ale prawdziwym naturalnym liderem, który z politowaniem patrzy na kundli kabalarzy i chazarow.

https://naszeblogi.pl/users/ma...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-05-2022 [07:58] - Ula Ujejska | Link:

Mawerick
A ja myślałam że te twoje majacznie to od alkoholu. Po tym co piszecie np. ty i Anula, już wiem że to zbyt intensywne wąchanie ruskiej dupy.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-05-2022 [20:23] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
Ruski cieciu bez majtek, dla ciebie to wyłącznie: Pani Ula - jasne? A jak tego nie zrozumiesz, to będę cię nadal tytułowała  cieciem aż zaczniesz szanować odmienne poglądy i ludzi. Jasne?
Za głupi jesteś by zrozumieć sens tego mema o którym się wysmętniasz - to mem dla inteligentnych ludzi, więc poza twoim zasięgiem. Ruska hołoto, jedynym systemem jaki znasz, to nie demokracja a bat Putina. więc i tu nic nie zrozumiesz. Dalsza dyskusja na takie tematy z ruskim przydupasem nie ma najmniejszego sensu. Wychowano cię na kałmuckich stepach i w kałmuckiej ideologii. Czym żyje wolny człowiek nie jesteś wstanie pojąć... bo twoja wolność kończy się na ruskiej dupie.
Won za Don ruski cieciu!

Obrazek użytkownika Maverick

21-05-2022 [20:38] - Maverick | Link:

Ulka a czy ty lubisz robić blow job!!!!!??????!!!!!!

Moja znajoma ma service samochodowy, i na każdym samochodzie do pomocy drogowej ma napis.  Nad numerem telefonu " You blow we come" dla tych co nie umieją wymienić prebitej opony.

https://external-preview.redd....

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-05-2022 [22:00] - Tezeusz | Link:

Fajnie kolejna @ szperaczka vel @ Pers vel @ Maverick.
Rozmniżył nam się osrany siersciuch bo wali moskwą i trupem putlerkiem !Takie pierd..Scierwoneonowe chamstwo !

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-05-2022 [23:15] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
No widzisz ruski cieciu bez majtek, teraz już gonisz własny ogon z zazdrości że nikt na twoją parchatą dupę nawet nie spojrzy.😁 Czy dlatego zmieniłeś avatara bo przestałeś mieć "branie" na ścierwoneonie? Już ci wyżej napisałam gdzie kończy się twoja wolność - na ruskiej dupie. Możesz tylko poszczekać zza tej dupy.

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-05-2022 [23:56] - Pani Anna | Link:

@Ujejska 
Ciekawa rzecz te wasze komentarze,  Ujejska. W psychologii to się nazywa "projekcja". 3x użyte słowo "dupa", w tym raz "parchata". Widać wokół czego kręci się wasz świat Ujejska.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-05-2022 [00:09] - Ula Ujejska | Link:

Anulu
Przechodzisz na krasnoarmiejski? Czy rolnik z mazur nie określi tego jako dowód na kacapstwo? No więc kiedy taki "rozumny autorytet" mówi wprost jaka jesteś, to mam prawo pisać do ciebie per kacapie. Ruski cieciu bez majtek, czytanie ze zrozumieniem znów sprawia ci ból. Te twoje i paru innych manewry zawsze kręcą się wokół ruskiej dupy - to jest wasza granica wolności. Zrozumiałaś  czy za trudne?

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-05-2022 [00:55] - Pani Anna | Link:

@ujejska
Dupa to dupa. Ruskim się nie zasłaniaj. Wokół tej części ciała kręci się twój świat. Jak to się mówi,  "rycząca 70ka". 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-05-2022 [07:48] - Ula Ujejska | Link:

Anulu
Ja tylko zdefiniowałam nie tylko twoje  horyzonty. Rozumiem że zabolało, więc musisz robić z siebie idiotkę, a mogłaś udawać mądrą i milczeć.

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-05-2022 [12:58] - Pani Anna | Link:

@Ujejska
Tłumacz się,  tłumacz. Rycząca 70+.

Obrazek użytkownika J z L

22-05-2022 [13:30] - J z L | Link:

odezwala sie ta z 90 i malutkim hakiem

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-05-2022 [14:17] - Ula Ujejska | Link:

Anulu
Wsiowy głupku, a w którym miejscu ja się z czegoś tłumaczę? Zaorałam was we wszystkich głupawych postach do mnie, od pierwszego wpisu Mvericka. Tak zwyczajnie, wzięłam pręt i przywaliłam w klatkę w której siedzicie 😁 I litościwie podsunęłam ci proste rozwiązanie na przyszłość: Jak chcesz dalej udawać mądrą, to lepiej się nie odzywaj w pewnych tematach. Bo w towarzystwie Mavericka zawsze wyjdziesz na idiotkę.

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-05-2022 [14:27] - Pani Anna | Link:

@ujejska
Ujejska, z jakiego ty rynsztoka wylazła? Twoją "mądrość " to my oceniamy, nie ty. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-05-2022 [14:43] - Ula Ujejska | Link:

Anulu
Ruski głupi cieciu bez majtek, jeszcze nie masz dość?  Propozycja: przestań wąchać ruską dupę, wyjdź na świeże powietrze a otrzeźwiejesz.

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-05-2022 [15:32] - Pani Anna | Link:

@ujejska
A ta znowu o dupie...

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-05-2022 [06:58] - Tezeusz | Link:

@anna
"dupa, parchata" czyli piszesz o sobie..ojejjj to juź teraz wiem...

Obrazek użytkownika Pers

21-05-2022 [22:29] - Pers | Link:

New York Post - Zełenski wspomniał o cesji terytoriów na rzecz Rosji
Wołodymyr Zełenski w swoim publicznym wystąpieniu do narodu ukraińskiego, zaplanowanym na trzecią rocznicę jego inauguracji, wypowiedział się w kwestii terytorialnej dość ciekawie. Według Eileen AJ Connelly, słowa prezydenta Ukrainy zostały odebrane jako przejaw chęci ustępstw wobec Rosji. 
Connelly pisze w swoim artykule, że:
Zełenski dał jasno do zrozumienia, że ​​może być gotowy do oddania części wschodniej Ukrainy Rosji”.
Prezydent Ukrainy w swoim przemówieniu opisał obecną sytuację w Donbasie, przyznając, że armia rosyjska jest wystarczająco zaawansowana. Zaznaczył też, że w każdym razie kryzys trzeba będzie wreszcie rozwiązać za pomocą dyplomacji, przy stole negocjacyjnym. Według autora „New York Post” ten apel był swego rodzaju wskazówką: Zełenski powiedział, że jest gotowy na ustępstwa terytorialne wobec Rosji.

Zełenski zasygnalizował, że może być skłonny oddać część wschodniej Ukrainy Rosji, aby oszczędzić ludność.
„Wierzę, że niezależnie od apetytu, jaki mają różne części naszej populacji, najcenniejszą rzeczą jest uratowanie większej liczby ludzi, żołnierzy” – powiedział Zełenski na sobotniej konferencji prasowej, napisała „Prawda Ukrainy”.
"Nikt po prostu niczego nie rozdaje, ale jest ziemia, do której weszli i zajęli, i są obszary, w których posunęli się bardzo głęboko ”- kontynuował Zełenski. „Dotarcie do linii, która istniała przed 24 [lutego] bez zbędnych strat, myślę… byłoby to zwycięstwo dla naszego kraju”.
„Złamaliśmy kręgosłup jednej z najsilniejszych armii na świecie. Już to zrobiliśmy. Zrozumiane psychologicznie. Nie staną na nogi przez następne kilka lat” – powiedział Zełenski. „Ale nie zapominajmy, że wszyscy nasi żołnierze też chcą żyć”.
Podczas gdy Ukraina może wygrać na polu bitwy, wojna zakończy się tylko „przy stole negocjacyjnym”, powiedział, według BBC.
Konflikt „będzie krwawy, będą walki, ale definitywnie zakończy się dopiero dzięki dyplomacji” – powiedział Zełenski.

Główny negocjator Kijowa Mychajło Podolak powiedział we wtorek, że rozmowy zostały wstrzymane. Według BBC rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oskarżył w środę władze Kijowa, że ​​nie chcą kontynuować rozmów w celu zakończenia działań wojennych.
Wyjaśnienie ciągłych zwrotów akcji Zełenskiego leży w zależności od decyzji Waszyngtonu, że jest gotowy zawetować każdy kompromisowy układ terytorialny z Rosją. Tymczasem Zełenski zaczyna odczuwać nadchodzącą porażkę i spieszy się, by podjąć środki ostrożności, aby nie zostać jutro postawionym w stan oskarżenia.  https://nypost.com/2022/05/21/...

Dziękuję za uwagę.
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-05-2022 [23:47] - Ula Ujejska | Link:

Pers
I znów bzdecisz. Radzę ci słuchać nie dywagacji lewactwa, ale tego co wprost mówi Prezydent Ukrainy w swoich wystąpieniach: Żadnych rozmów pokojowych nie będzie o ile Rosja nie wycofa się całkowicie z Ukrainy. Wszelkie naciski ruskich dupowłazów skończą się tym, że po wojnie zobaczą od Ukraińców środkowy palec.

Obrazek użytkownika Maverick

22-05-2022 [04:16] - Maverick | Link:

Rodzice Władimira Zełenskiego uzyskali izraelskie obywatelstwo i stali się właścicielami domu wiejskiego w mieście Rishpon o wartości 8 milionów dolarów. Powierzchnia domu to 950 metrów kwadratowych, mały basen na 9 ton wody morskiej i 120 metrowy dom dla zabezpieczenia.
Czterech byłych ochroniarzy SAS strzegących pokoju starszego oddziału Zełenskiego, z miesięcznym kosztem 12 tys. funtów firmy ochroniarskiej plus magazynowanie dwóch pancernych Lexusów LX. Krewni Igora Kolomoiskiego i Gennadija Bogoliubova zostali sąsiadami rodziców prezydenta Ukrainy, a Michaił Prochorow osiadł w 10 minut pieszo.
Goje bija sie do ostatniego ukrainca a gudlaje sie urzadzaja w starej , nowej Jerozolimie.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-05-2022 [07:38] - Tezeusz | Link:

@Maverick vel @ Pers wali to samo sowieckie gaaaawwwwwnnnooo - przypadek ?

Obrazek użytkownika Maverick

22-05-2022 [09:17] - Maverick | Link:

Tazeusz tylko jedno pytanko czy ty czasami nie jakiś krewny Bagsika, czy Gęsiorowskiego, co lubi dla kabalarzy wykiwać Polaków?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-05-2022 [07:51] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
Tu cię boli! Nie udało się wam zamordować Zełenskiego, więc teraz popierdywanie jaką to ma mocną i drogą ochronę? Ruski cieciu bez majtek, tylko tyle możesz - poszczekać z bezsilności.
Won za Don!

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-05-2022 [07:36] - Tezeusz | Link:

Zawisza o Ruszkiewiczu  tak pisze :

"Widzisz do jakich pustostanów umysłowych doprowadza korzystanie z "pralni mózgów" zwanej "Moskiewską Prawdą"?"

Bingo !

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-05-2022 [07:55] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
A ja dodam od siebie, że w skutek intensywnego wąchania ruskiej dupy niektórzy na ścierwoneonie doznali halucynacji.

Obrazek użytkownika Ryan

22-05-2022 [17:23] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
Tak, tak, to prawda, jak ta, co ją głosiłeś, gdy na Starym Mieści w Warszawie zamordowano nożem Polaka. Za to widok "orków" biegających z pełnymi portęciami na odgłos drona fascynujący. Ukraina pilnie potrzebuje huty, by przetopić ten złom, co im na polach wyrósł. Kto wie, czy ta gałęź przemysłu w najbliższych czasach nie pokona produkcji zboża? Może Huta Katowice pomoże. Ostatecznie ma bocznicę na szerokich torach, łatwo zwieźć wszystko i na bardziej użyteczne produkty przetworzyć. Będzie za co odbudować Ukrainę. Każdy skorzysta. Ruscy inżynierowie poznają konstrukcję muszli klozetowej, Ukraina będzie miała materiały konstrukcyjne.