Czas na grila!


Czy ta okrutna wojna dobiega końca? Wielu ekspertów twierdzi że tak. Sądząc po ruchach Macrona i Niemców, zwłaszcza w kwestii wizerunku Putina, to car już tylko się targuje o cenę wyjścia z twarzą z tej przegranej wojny. Oczywiście Ukraina nie ustąpi nawet kawałka swojej ziemi, więc póki co, grilują ruskich oberwańców na całym froncie - i olewają perfidny francusko niemiecki szantaż.
 Jak pisze Niezależna: Ta bitwa nad Dońcem pod Biłohoriwką przejdzie do historii. Ukraińcy zabili w niej ponad 1400 rosyjskich żołdaków, zniszczyli ponad 70 czołgów i różnych pojazdów oraz wiele obiektów lotniczych. Praktycznie jedna z ruskich grup batalionowych przestała istnieć. To taka ukraińska bitwa pod Kurskiem. Wtedy wybito kły hitlerowcom, a teraz ruskim oberwańcom. Kijów obroniony, Charków obroniony a ruska dzicz ucieka z pozycji pod największymi miastami. Trwa dorzynanie zdrajców i dywersantów oraz morderców z Buczy i Irpienia. Czekam kiedy wreszcie runie most krymski. Czekam na kolejny ruski okręt posłany na żer rekinom.
 Do walki po stronie ukraińskiej wchodzi najnowocześniejsza broń. Nowoczesne rozpoznanie pola walki jest decydującym czynnikiem o wygraniu każdej bitwy - tak było nad Dońcem i wczoraj kiedy zniszczono ruskim ogromny skład amunicji w Izumie. Polska ma w tych sukcesach niemały udział a polskie pociski przeciwlotnicze "Piorun" nawet Amerykanie uznali za najlepsze. Wyraźnie już widać, że rosyjska armia przechodzi na pozycje obronne, by ocalić swój stan posiadania Wojskowi twierdzą, że jeszcze w tym miesiącu ruszy decydująca ukraińska kontrofensywa dobijająca ruskiego gada. 

Kiedy car w boju dostaje kopa, to ruska łże propaganda rusza z pomocą. O konkursie Eurowizji napisano już wiele, szkoda tylko że ten wałek zobaczono dopiero teraz, bo tak jest od lat. Tylko w głosowaniu widzów nie da się zrobić przekrętu. I to głosowanie powinno być decydujące o tym kto wygrał konkurs. Pamiętajmy jednak że Putin i Niemcy nigdy nie zaprzestaną szczuć na siebie Ukraińców i Polaków.

Dziękuję za uwagę

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

17-05-2022 [09:46] - sake3 | Link:

Ta wojna wcale się nie kończy,ona dopiero się zaczyna choć w innej odsłonie.To wojna prowadzona z foteli.Telefony,spotkania,debaty polityków,szukanie sojuszników Putina i pilnowanie własnych interesów z Rosją. zastąpią działania wojenne i zaczną się tzw.negocjacje.Tu widać,że sympatia tzw.Europki jest wyraźnie po stronie Putina,któremu zachodni przywódcy chcą ocalić nie tylko twarz ale i ofiarować część Ukrainy,którą sobie łaskawie wybierze,a może i całość jeśli negocjacje pójdą w ,,dobrym kierunku'' Kanclerz Olaf Scholtz zasiada w radzie dyrektorów w koncernie naftowym ,,Rosnieft'', Frank-Walter Steinmeier jest gorącym orędownikiem NS2., Macron obecnie sprawujący prezydencję w UE zrobią wszystko by stworzyć przynajmniej wrażenie ,że Putin jest wiarygodnym partnerem politycznym,Rosja mocarstwo z którym należy się liczyć i warto współpracować.Ukrainę będzie zwodzić,pochylać się nawet z troską nad zniszczeniami,coś tam się obieca na św.Nigdy.I to będzie prawdziwy koniec wielkiej wojny,której rosyjska propaganda nadaje status wojny ojczyźnianej.

Obrazek użytkownika u2

17-05-2022 [10:02] - u2 | Link:

Tu widać,że sympatia tzw.Europki jest wyraźnie po stronie Putina,któremu zachodni przywódcy chcą ocalić nie tylko twarz ale i ofiarować część Ukrainy

To tak jak niejaka Izabela Leszczyna, polonistka z wykształcenia, po "dokształcie" w SGH, była wiceministrem finansów u Jana Rostowskiego :

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Nic dziwnego, że za ministra Rostowskiego nie było pieniędzy na nic.

Obrazek użytkownika Darek65

17-05-2022 [13:11] - Darek65 | Link:

@sake
Działanie Niemiec, Francji i innych państw Europy Zachodniej, to zimna kalkulacja i nie do końca chodzi o Rosję i Putina. Problemem dla nich jest ewentualna wygrana Ukrainy, która spowoduje, że na pogardzanym przez nich wschodzie Europy pojawi się silne militarnie Państwo. Póki co, słabe gospodarczo, ale z potencjałem. To może spowodować reakcję łańcuchową, bo to może być zalążek takiej wschodniej unii europejskiej. Tym bardziej, że kilka państw, z Polską na czele, mogłoby się do tego przyłączyć. Oznacza to, ze Rosja byłaby trwale osłabiona, a kraje zachodu wypchnięte z tej strefy. Jeśli Rosja i Putin "wyjdą" z tego z twarzą, to nie będzie to już takie oczywiste. Najgorszym wyjściem dla Ukrainy, to wstąpienie do UE. Zostanie wtedy zmielona przez Francję i Niemcy, stanie się kolonią gospodarczą. Zobaczymy, w jakim kierunku pójdą Ukraińcy. Chyba, że wszystko jest już ustalone, a oni nie mają nic do powiedzenia, bo karty zostały rozdane. My, Polacy musimy to bacznie obserwować. Niestety nasza polityka zagraniczna, dyplomacja według mnie leży i kwiczy.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

17-05-2022 [15:42] - RinoCeronte | Link:

Niestety, ale ma Pani rację. "Przewodniczący rosyjskiej Dumy Parlamentu Wiaczesław Wołodin powiedział podczas sesji parlamentu, że ukraińskich „nazistowskich zbrodniarzy” nie należy wymieniać na schwytanych Rosjan. Wezwał posłów do przygotowania odpowiedniej rezolucji."
Domaga się zemsty: „To są zbrodniarze wojenni i musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby postawić ich przed wymiarem sprawiedliwości” – powiedział Volodin.
Rosyjski negocjator idzie jeszcze dalej – wzywa do kary śmierci. Bojownicy Azowa nie mają prawa do życia, propagował Leonid Słucki, który w imieniu Rosji negocjuje z Ukrainą . Rosja powinna rozważyć karę śmierci dla tych nacjonalistycznych bojowników. Słucki: „Nie zasługują na to, by żyć w obliczu potwornych zbrodni praw człowieka, które popełnili i nadal popełniają przeciwko naszym więźniom”.

Obrazek użytkownika sake3

17-05-2022 [18:21] - sake3 | Link:

@RinoCeronte......Gdyby do Azovstalu wczesniej dotarła broń o którą proszono to Mariupol zostałby odbity.Dlaczego europejscy przewódcy tak zwlekali? Odpowiedź nasuwa się sama.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

17-05-2022 [18:33] - Ula Ujejska | Link:

Sake3 
Bo celem była klęska Ukrainy.

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2022 [18:59] - Pers | Link:

@sake
//Gdyby do Azovstalu wczesniej dotarła broń o którą proszono to Mariupol zostałby odbity.//
Ponoć wysyłali, tylko broń kończyła żywot pod Lwowem po bliskim spotkaniu trzeciego stopnia z Iskanderem.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

17-05-2022 [20:53] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Najdłuższe ośmioletnie oblężenie w historii Europy, kończy się wymianą jeńców. To ci dopiero sukces. Bo tak poza tym, wszędzie ruskich gonią.

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2022 [13:19] - Pers | Link:

@ujejska
Do tej świetnej notki wkradło się kilka nieścisłości, co do których mam wątpliwości:
//car już tylko się targuje o cenę wyjścia z twarzą z tej przegranej wojny.//
Dlaczego przegranej? Przecież Ukraina jeszcze walczy i kontratakuje. Nie podpisali jeszcze aktu bezwarunkowej kapitulacji.
I jak można "wychodzić z twarzą" z wygranej wojny? Nie rozumiem...

//Ukraina nie ustąpi nawet kawałka swojej ziemi, więc póki co, grilują ruskich oberwańców na całym froncie//
Czy @ujejska ma stan sprzed 2014 czy 24.02.2022?

//To taka ukraińska bitwa pod Kurskiem.//
Nie przesadzałbym z tym "Kurskiem". Różne niezależne źródła ( nie związane z Rosją) trochę inaczej przedstawiają to zdarzenie.

//Trwa dorzynanie zdrajców i dywersantów oraz morderców z Buczy i Irpienia.//
Nic o tym na świecie nie wiadomo. Dane pochodzące z biura Arestowicza nie są absolutnie wiarygodnym źródłem.

//Czekam kiedy wreszcie runie most krymski.//
Miał podobno runąć na Swięto Zwycięstwa 9 maja ale chyba termin został przesunięty.
Radzę @ujejska zrobić ogromne zapasy czipsów bo to może jeszcze potrwać.

//Wyraźnie już widać, że rosyjska armia przechodzi na pozycje obronne, by ocalić swój stan posiadania //
To wszystko prawda, przeszli na pozycje obronne i nieustznnie posuwają się naprzód. To taka nowatorska taktyka bojowa.

//Wojskowi twierdzą, że jeszcze w tym miesiącu ruszy decydująca ukraińska kontrofensywa dobijająca ruskiego gada. //
To jeszcze nie ruszyła? Doniesienia medialne, w tym niezalezna.pl, od przynajmniej dwóch miesięcy informują o nieustannych postępach armii ukraińskiej.
czy @ujejska jako wybitna strateżka może mi wyjaśnić jaka jest różnica między "nieustannymi postępami" a "kontrofensywą"?
 

Obrazek użytkownika tricolour

17-05-2022 [16:48] - tricolour | Link:

@Pers

Hehehe... Wali się ruski mir skoro odnosisz się do pojedynczych zdań, nie ogarniasz kontekstu.

To ci pomogę: na wojnę wyciągacie z okradzionych i przepitych magazynów coraz większy szajs. Tymczasem na Ukrainę jedzie coraz nowocześniejszy sprzęt. Przypatrz się tej przeprawie, przez rzeczkę, opodal krzaczka, gdzie leży 1000 waszych gwałcicieli-szwei i sto pojazdów - gdzie są leje po niecelnym ogniu artylerii? Nie ma.

Ukradliście nawet leje po niecelnym ostrzale?

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2022 [18:56] - Pers | Link:

@3kolorek
//na wojnę wyciągacie z okradzionych i przepitych magazynów coraz większy szajs. Tymczasem na Ukrainę jedzie coraz nowocześniejszy sprzęt.//
Widocznie taki "szajs" wystarczy na "coraz nowocześniejszy sprzęt".
Zresztą ten "najnowocześniejszy sprzęt" kończy zwykle podróż pod Lwowem. Tak jak wczoraj.

Obrazek użytkownika tricolour

17-05-2022 [19:38] - tricolour | Link:

@Pers

Hehehe... Gdzie kończy nowoczesny sprzęt? We Lwowie? Przeprawa przez rzeczkę, opodal krzaczka, pokazała gdzie kończy nowoczesny sprzęt: nad rzeczką, opodal krzaczka, nie we Lwowie. Co zrobił ten sprzęt? Zabił tysiąc zboczonych szwejów i spalił 73 pojazdy, jak piszą rosyjscy bloggerzy, strasznie rozżaleni, że mają taki szajs oraz równie gówniane dowództwo.

Więc jeżeli uważasz, że szajs jest dobry, bo się spalił i zabił tysiąc ruskich, to ja się z tobą zgadzam z radością. Amen.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

17-05-2022 [20:50] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Patrz bitwa nad Dońcem - a zrozumiesz co to znaczy nowoczesna armia a nie ruskie oberwańce.

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2022 [21:10] - Pers | Link:

@ujejska & 3kolorek
//Pers Patrz bitwa nad Dońcem - a zrozumiesz co to znaczy nowoczesna armia a nie ruskie oberwańce.//

Podziwiam wasz optymizm i dobre samopoczucie :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-05-2022 [18:05] - Tezeusz | Link:

NO Ruszkiewicz znowu wysrałeś te agitki prosto z faszystowskiej roSSji tego skurwiałego bandyckiego państwa pedofili i morderców. Rozumiem twoje zapędy żydobanderowskie - tak delikatnie napiszę. Podsumowując twoją wieloletnią tfuuuurrrczośśśśśćććć medialną . Ona jest taka :

Z portalu Niepoprawni.pl wyleciałeś wielokrotnie jako @ szperaczka z odmianami za chamstwo, z portalu Salon24.pl wyleciałeś za chamstwo,z portalu NEon24 - zlikwidowanego wyleciałeś jako Admin tez za chamstwo i obrażanie innych, teraz dostałeś od właściciela NEonka " propozycję nie do odrzucenia" czyli won z blogowania..... To co tobie biedaku zostało ! miłość do NB. A my ciebie przecież tutaj tak ko..cham..y......buhahahahahahahahaha ! jak faszystowską roSSję !

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2022 [14:23] - Pers | Link:

265 bojowników z Azovstalu poddało się w jeden dzień
W ciągu ostatniego dnia ponad 250 bojowników zablokowanych w fabryce Azovstal złożyło broń i poddało się. Poinformował o tym oficjalny przedstawiciel MON gen. Igor Konaszenkov.
"Wczoraj rozpoczęła się kapitulacja bojowników azowskiej nacjonalistycznej jednostki i ukraińskich żołnierzy zablokowanych w zakładzie Azovstal w Mariupolu. W ciągu ostatniego dnia 265 bojowników złożyło broń i poddało się, w tym 51 ciężko rannych" - powiedział Konaszenkov.

Według niego bojownicy, którzy potrzebują opieki medycznej, zostali wysłani do szpitala w Nowoazowsku na terenie DRL.

(Z pewnością po drodze byli torturowani i nikt żywy nie dojechał)

Obrazek użytkownika RinoCeronte

17-05-2022 [15:44] - RinoCeronte | Link:

Patrz powyżej "śmierdzielu".

Obrazek użytkownika tricolour

17-05-2022 [16:38] - tricolour | Link:

@Pers

Ten konaszekow to jest ruski śmieć więc nie ma znaczenia, co on mówi. Jedno słowo źle powie, to z żalu siekierą zarąbie dzieci i żonę, a potem się powiesi. Jak to śmieć, nawet dla swoich.

Pers, dlaczego w trzy dni Kijowa nie wzięliście? A dlaczego Azowcow nie potopiliście, wszak straże pożarne już czekały. A dlaczego granicę dopiero dziś szturmujecie, co? Po trzech miesiącach ją szweje znaleźli?

Dziękuję Niebiosom, że jesteś. Jak dlugo tu piszesz te kłamstwa, tak długo będą latały wieże, a tankistom odpadały głowy. Już nawet ruscy analitycy pytają, jak można mówić o planowych działaniach wobec takich strat - i jedynym wytłumaczeniem jest, że ofiary to zwykłe śmieci. Wtedy tak, planowa wywózka śmieci na Ukrainę.

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-05-2022 [18:06] - Tezeusz | Link:

@tricolour
Z wieloma twoimi poglądami ( wypowiedziami) się nie zgadzałem, takie życie, ale z tym napisanym powyżej o Ruszkiewiczu....piąteczka ! BINGO !w  samo sedno nic dodać nic ująć. BRAWO !

Obrazek użytkownika tricolour

17-05-2022 [19:40] - tricolour | Link:

@Tezeusz

Nie zgadzałeś się ze mną, a ja z Tobą i tak pewnie będzie dalej. Ale wojna za naszą granicą, to są inne priotytety i fakt, że jeden kocha PIS, a drugi nie kocha, nie ma żadnego znaczenia.

Obrazek użytkownika Pers

17-05-2022 [18:54] - Pers | Link:

@3kolorek
//Pers, dlaczego w trzy dni Kijowa nie wzięliście?//
Dlaczego ukraińska armia, skoro tak dzielnie kontratakuje, nie jest jeszcze w Moskwie?

//A dlaczego Azowcow nie potopiliście, wszak straże pożarne już czekały//
Są potrzebni na pokazowym, sprawiedliwym procesie.
"Co ma wisieć nie utonie".

Obrazek użytkownika tricolour

17-05-2022 [19:33] - tricolour | Link:

@Pers

Armia ukraińska nie jest w Moskwie, bo nie ma takiej potrzeby.

Myślałem, że masz olej w głowie, a ty kiep jesteś więc ci narysuję: Ukraińcy nie chcą być w Moskwie, bo ta Moskwa nie jest im do niczego potrzebna i na Moskwę się nie wybierali. Ruscy wybierali się na Kijów, w tydzień mieli stać nad kanałem LaManche, jak mówił Łukaszenka, a po trzech miesiącach ruskie trupy liczone w dziesiątkach tysięcy i złom z latającymi wieżami. Tak, Pers, koncepcja czołgów T6x oraz T7x jest taka, że po dwóch miesiącach nie ma tysiąca sztuk, spalone wraz z załogami. Owszem, zostało jeszcze z dziesięć tysięcy tego złomu, ale nikt już się tego nie boi, a Amerykanie podnieśli produkcję Javelinów do stu tysięcy sztuk rocznie. Wiesz co to znaczy? Ano to, że ruszyła kapitalistyczna maszyna zarabiania na wojnie i ruskich trupach i tak długą będzie dojona kasa, jak długo będą latały wieże, do ostatniej.

A co procesu, to bądź spokojny. Gwałciciele i ruscy zboczeńcy będą zdychać jak terroryści z Monachium, powoli i systematycznie. Ukraińcy mają w tym wprawę i nie zapomną. Azowcy zaś spokojnie wrócą do domów, bo to jedyne co wam zostało - prosić się o łaskę.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

17-05-2022 [21:54] - Ula Ujejska | Link:

Tricolour
Pięknie to wyłożyłeś. Może to do niego wreszcie dotrze?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

17-05-2022 [20:48] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Moskwa nie jest celem, celem są ruscy oberwańcy, jak nad Dońcem. Tam potopiono i zgrilowano  cały ruski batalion ze sprzętem 😂😂😂
 Azovców wymienią na ruskich bandytów - zawarto porozumienie. Nie powiedzieli ci? No wreszcie jakiś sukces w Mariupolu po ośmiu latach walki - normalnie szał 😁

Obrazek użytkownika Kaczysta

17-05-2022 [21:45] - Kaczysta | Link:

Pewny cwel ruski w dniu 26.02.2022 tak wyrokował
Ciekawe gdzie teraz swojego penisa wkłada a raczej kto jemu

Góra do środy padnie Kijów i Zełeński usiądzie bardzo grzecznie do stołu.
I zgodzi się na wszystko czego zechce Putin.
Bataliony Azov i Ajdar zlikwidują sami Ukraińcy.
I będzie po "wojnie"...
Zakład?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

17-05-2022 [21:49] - Ula Ujejska | Link:

Kaczysta
Ile razy to powtarzał to już przestałam liczyć. Teraz się pociesza że Ukraińby to na Moskwę nie pójdą 😁😁😁 Po co mają tam iść? ... ruskie sami urwą łeb jego idolowi.

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-05-2022 [18:25] - Tezeusz | Link:

Odnalazłem  co w Ścierwoneonie  o Ruszkiewiczu napisał do Opary niejaki@ dante i został  natychmiast zablokowany :
https://ryszard-opara.nowyekra...(link is external)

"Wiele wątpliwości co do swobodnych myśli i dyskusji blokowanych przez niektórych blogerów - gdyż są im niewygodne. Więc jakie to forum dla wszystkich - zwykła ściema. Raczej agitka jednego faceta o dziwnych poglądach raczej rosyjsko - podobnych myślę tutaj o niejakim NDP czy Panu Ruszkiewiczu - ten sam kierunek wschodni. Atakuje ten ostatni nawet w sposób wulgarny Admina ! to już zwykłe chamstwo. Ale może tutaj panują takie zasady. A szkoda ? pewno zaraz mój komentarz niewygodny zostanie zbluzgany ! Szkoda słów !
Konkrety ?
https://zawisza.nowyekran24.co...(link is external)
Wystarczy ! Oceny i opinie internautów w wielu portalach internetowych na temat NEon24 są miażdżące - dlaczego ? Szykanowanie i wyzywanie ludzi o innych poglądach, blokowanie ich komentarzy, wyszydzanie materiałów nie pasujących do tzw " wschodnich wytycznych" itp... A gdzie tutaj patriotyzm, ojczyzna...... zero !!!!!zero do kwadratu. Nie ma a jak są jakieś próby to są torpedowane. Jak Admin Zawisza próbował coś z tym zrobić został przez wspomnianego pana Ruszkiewicza wyklęty od ostatnich ba publicznie ten pan Ruszkiewicz straszył ,że go " zwolni" - ludzie ?
W ten sposób nie przyciągnie się ludzi do portalu a wręcz przeciwnie ? nie mam tutaj racji - udowodnić !".............................

Inni tak piszą o tym antypolskim portaliku do Opary :
Przyszłość Ścierwoneonka ?

“Portal Neon był, jest i będzie FORUM dla wszystkich POLAKÓW otwartym i dostępnym 
dla wszystkich”
Piękna utopijna idea.
Niestety szybko będzie jak publiczna toaleta …przez nikogo nie sprzątana."

Nie prawda... Służby już sprzątają to sowieckie antypolskie...bagienko wkrótce będzie czysto.

Obrazek użytkownika Maverick

17-05-2022 [17:20] - Maverick | Link:

Narazie poddają się Azov , potem podda się cała armia pod Donieckiem.

Młodzi Ukraińcy albo się ukrywają i nie chcą ginać za Bidena zombie figuranta rzymianów od bankowości ale tak długo jak mogą uprawiać banksterkę, czy umierać za Zelenskiego,, ale z prowadzeniem wojen nie mają zielonego pojęcia poza wykorzystywaniem gojów do własnych celów.
Średni wiek ukraińskiego żołnierza 45 lat, co świadczy ze szybko kurczą się rzymianom rezerwy słowiańskich naiwniaków.
W NY time przeczytałem taki komentarz.

O dziwo o roli Polski w tych rzymiańskich zagrywkach o kontroli gojów.

" Pathetic poodle Poland had better slink back to the rear of the kennel."   Artykuł dotyczył gotowości Polski do kontynuacji wojny gdy rzymianom wszystko się wali, czyżby rzymianie z Polin doszli do wwniosku że życie Polaków też można ofiarować ich bożkowi Lucyferowi.

A tak na dobrą sparwę okazja dla Tazeeusza, U2, i innych do zgłoszenia się na ochotnika. Ciekawe co oni na to, bo pisaniem paszkwili i fałszywych newsów wojny się nie wygra i nawet rzymianie o tym wiedzą.

Obrazek użytkownika sake3

17-05-2022 [20:28] - sake3 | Link:

@Maverick........45 lat dla męzczyzny to własnie odpowiedni wiek do bycia żołnierzem.Taki już posadził drzewo,spłodził dziecko,doświadczenie życiowe więc ma czas i możliwość bronić ojczyzny. A na wojnie sprawdza się niż rosyjski smarkacz,który potrafi tylko gwałcić i strzelać do dzieci i kobiet i bierze nogi za pas w każdej walce.

Obrazek użytkownika u2

17-05-2022 [20:34] - u2 | Link:

bierze nogi za pas w każdej walce.

Skoro tak żonka każe

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

17-05-2022 [20:42] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
A białe myszki widujesz? Bo nad Dońcem Ukraińcy wyrżnęli niemal całą ruską grupę batalionową z całym sprzętem 😁😁😁

Obrazek użytkownika sake3

17-05-2022 [17:22] - sake3 | Link:

Celem założonym przez Rosję był cała Ukraina. Rosjanie liczyli na szybkie zdobycie Kijowa,zdezorganizowanie życia i wyeliminowanie władz ale to się nie udało.Wobec tej niemożności zajęcia stoicy ogłoszono nowy cel-skupienie sie na Donbasie po uprzednim wycofaniu się z Kijowa. Ważnym dla Rosji jest utrzymaniu korytarza lądowego do Krymu.Wygląda na to że i ten cel może się zmienić i zatrzymają się na obwodzie ługańskim .Rosyjska armia mająca aspiracje do równania do militarnej czołówki świata pokazała słabość i popełniła szereg błędów,ale przedwczesnym wydaje się dziś obwieszczanie zwycięstwa którejkolwiek ze stron.To jest dostrzegalne i irytujące dla UE,Francji,Niemiec czy Włoch usilnie pracujących na rzecz negocjacji niekorzystnych dla Ukrainy.Szczególnie aktywny jest tu francuski fircyk.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

17-05-2022 [18:39] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Fircyk już wie że Putas przegrał 😁

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-05-2022 [18:24] - Tezeusz | Link:

Rosyjscy żołnierze dowiedzieli się, że rotacji nie będzie. Część z nich ma zamiar zlikwidować swoich dowódców
Jak donoszą ukraińskie media, rosyjscy oficerowie średniego szczebla przez blisko 3 miesiące inwazji Rosji na Ukrainę oszukiwali swoich podwładnych w kwestii rotacji wojsk. Od kilku dni zmieniono narrację i zaczęto mówić żołnierzom wprost, że żadnej generalnej rotacji nie będzie. Zdaniem głównego dowództwa wojsk rosyjskich, rotacja w niektórych rejonach okupanowanej Ukrainy mogłaby doprowadzić do upadku frontu.
https://niezalezna.pl/442907-r...

Przez lata, z pewnym skutkiem, tworzono mit dobrego Rosjanina, tylko wladza była zla. Teraz cały świat miał okzję zobaczyć, że nic sie nie zmieniło w tym narodzie od lat. Ci "niby słowianie", to chamstwo i bandyterka. Gwałcą i rabują co sie da, i mordują z zimną krwią, wielbiąc przy tym Putina. To zwykła banda pedofili, morderców i zlodziei takie bagno społeczne, zwykłe czerwone ścierwo. Bolszewika bij !!!

Obrazek użytkownika Ryan

17-05-2022 [18:29] - Ryan | Link:

Izraelski historyk i teoretyk wojskowy przedstawia alternatywne wizje rozwoju "specjalnej operacji wojskowej" w Ukrainie, jak rosyjska propaganda określa agresję Moskwy na zachodniego sąsiada
Pierwszy z nich zakłada porażkę Rosji i negocjacje pokojowe zakończone korzystanie dla strony ukraińskiej i państw NATO, drugi natomiast chaos, obalenie Putina i rozpad Federacji Rosyjskiej
Trzecia koncepcja polega na ogłoszeniu powszechnej mobilizacji przez Putina i przechylenie szali zwycięstwa na rosyjską stronę
Ostatni scenariusz oznacza wojnę totalną Rosji z Zachodem, która w końcowej fazie przeradza się w konflikt atomowy
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

17-05-2022 [18:36] - Ula Ujejska | Link:

Ryan
W grę wchodzi tylko kapitulacja Moskwy To dlatego Macron naciska na Ukrainę by pozwoliła zachować Putinowi twarz. Jak wiadomo, Ukraińcy mogą negocjować tylko wycofanie się Rosji z Ukrainy.

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-05-2022 [18:46] - Tezeusz | Link:

A ruszkiewicz o sobie pisze tak :
"Naziole to tchórze a ten cwel z pewnością jest naziolem skoro pojechał bić się za UPAdlinę. Ruscy powinni te ścierwa z polskim peselem wszystkie wytłuc."
Tyle samokrytyki !

"Idź się przytul do twoich cwelowatych kolesi od Sakevitza, zaraz ci przejdzie.
Tu możesz służyć jedynie za obiekt treningowy w konkurencji "plucie banderowskim ścierwom w ryj".
Воно зрозуміло бандерівську тушу?"

Sowieckie ścierwo ?
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

17-05-2022 [18:38] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
Czy ktoś się przejmuje wypocinami tego wsiowego głupka?

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-05-2022 [18:48] - Tezeusz | Link:

@ ula
"Czy ktoś się przejmuje wypocinami tego wsiowego głupka?"

Ależ my go tak ko...cham..y ...buhahahahahahahahah !

Obrazek użytkownika Kaczysta

17-05-2022 [21:39] - Kaczysta | Link:

 Ula Ujejska 
On to zwykła dziwka ruska
Wyrób człekopodobny

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

17-05-2022 [21:46] - Ula Ujejska | Link:

Kaczysta
To ruski cieć bez majtek - od lat nadający ruski przekaz.