RWPG bis

Eurokołchoz powoli zmienia się w coś, czego doświadczyliśmy za komuny. Tak, wtedy gospodarcze ukazy także płynęły z Moskwy a rubel transferowy był walutą rozliczeniową we wszystkich krajach RWPG. Kurs wymiany był zawsze z korzyścią dla Rosji. Jeśli dołożymy do tego pełne uzależnienie większości UE od ruskich paliw, to Putin może spać spokojnie. Niepokornych będzie pacyfikował tak jak Ukrainę przy wsparciu eurokołchozu. Czy ktoś się spodziewał że po wstąpieniu do UE, znów nas Polaków to spotka? Czy komuś przyszło do głowy że Europa dobrowolnie założy sobie ruską pętlę na szyję?

Polski w żadne ruble nie wkręcą, ale de facto, będziemy finansować to przekształcenie - i ukazy znów popłyną z Moskwy. Kolejny raz stawiam zasadnicze pytanie: Czy taka Unia jest nam potrzebna? Ta nowa RWPG będzie nam co chwila rzucać kłody pod nogi aż się ugniemy przed nową "praworządnością". Na tym tle, Putin już nie musi wygrać wojny na Ukrainie, spokojnie może się wycofać nawet z Krymu. Wspólnicy sfinansują mu wszelkie straty wojenne i gospodarcze, wspólnicy także przejmą ukraińskie zasoby jeśli Ukraina na to pozwoli. ONZ nie pozwoli postawić Putina przed sądem. Nastanie POKÓJ - ruski? Ukraina jeśli nie odczyta tego unijnego kursu, to przystąpi do RWPG na rusko niemieckich prawach i zostanie ograbiona.

Na drodze nowego europejskiego ładu stoi już tylko Polska. Co nas czeka wobec tego już jawnego paktu Bruksela - Moskwa? Putin posłuży się Białorusią by nas zaatakować i przymusić do akceptacji nowego ładu. Sam stanie z boku i będzie wspierał "Baćkę" zielonymi ludzikami. Co na to Anglosasi? Dadzą się wypchnąć z interesów?

Dziękuję za uwagę

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

16-05-2022 [12:45] - u2 | Link:

Czy taka Unia jest nam potrzebna?

W tym roku ponoć Polska nie otrzyma środków z UE. To już pewne. Ale dużo zależy od wojny na Ukrainie. To Brukselka stara się ułożyć z ludobójcami w Moskwie, nie Warszawa :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

16-05-2022 [12:49] - Ula Ujejska | Link:

U2
A może jednak dostanie? A jak nie, to z naszej strony będzie kop w unijny stolik z pożyczkami, a w to miejsce kredyt z wojennej ustawy z USA.

Obrazek użytkownika Darek65

16-05-2022 [13:51] - Darek65 | Link:

"Polski w żadne ruble nie wkręcą...." Już wkręcili i już finansujemy. Jak co bardziej światli ludzie krzyczeli, że Unia, to nic innego, jak niemiecki odpowiednik RWPG, to psy na nich wieszano. Lechowi Kaczyńskiemu odradzano podpisanie Traktatu Lizbońskiego, ale nie dał się przekonać. Daliśmy im palec, to wzięli dłoń, a teraz zabrali się za rękę. Beata Szydło postawiła się Unii, to szybciutko ją zmieniono na niemieckiego stypendystę Morawieckiego. Ten zaś podpisuje wszystko, jak leci i ogłasza Wszem i wobec, jako swój "sukces".
"Co na to Anglosasi? Dadzą się wypchnąć z interesów?....." - wszystkie podziały były już ustalone po spotkaniu Biden-Putin, ale dziadzio się wygadał i dlatego wybuchła wojna.
Za chwilkę Ukraina z Polską zostaną same, Putin weźmie potrzebny mu kawałek Ukrainy, na świecie zapanuje pokój, zachód wróci do lukratywnych interesów z Rosją, a my zostaniemy z długami i gołą dupą.

Obrazek użytkownika u2

16-05-2022 [14:02] - u2 | Link:

Putin weźmie potrzebny mu kawałek Ukrainy, na świecie zapanuje pokój

Baju, baju :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

16-05-2022 [14:11] - Ula Ujejska | Link:

U2
Putas nic nie weźmie, co najwyżej użyźni oberwańcami ukraińską ziemię 😁

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

16-05-2022 [14:10] - Ula Ujejska | Link:

Darek65
W nic nas nie wkręcili. Przypominam: Polska odrzuciła rozliczenia w rublach za co Putas odcina nam Jamala., więc nie kręć. Z traktatem także nie było tak jak piszesz, przypomnij sobie nagonkę na Kaczyńskiego, ale to już historia.

Obrazek użytkownika Darek65

16-05-2022 [14:24] - Darek65 | Link:

To nie o to chodziło, to tylko przenośnia, czy będziemy płacili w rublach. Faktycznie, nie płacimy, za to płacimy politycznie, gospodarczo i w każdy inny sposób. Zostaliśmy po prostu wystawieni. I daliśmy się wystawić. Koszty locdownów i całej tej farsy z zamykaniem gospodarki kosztowały nas krocie, zadłużyliśmy się po uszy. Teraz pomagamy Ukraińcom. To są ogromne kwoty. W Polsce Ukraińcy złożyli 700 tys. wniosków 500+, pomagamy im militarnie, koszty leczenia, itp. I co, Unia ma nas w dupie. Za chwilkę zostaniemy bankrutami. Niestety, "polskie" władze na to pozwoliły. Dziwne wyroki TSUE, kary, które zapłaciliśmy. Morawiecki zapytani niedawno, czy przewiduje, że to sobie odciągniemy od składki powiedział, że tego nie przewiduje. Polska, chłopiec do bicia. Nagonka na Kaczyńskiego była, to fakt. Tylko on był prezydentem, odpowiadał za los Polski i Polaków. I choć wylewano na niego kubły pomyj, to interes Polski powinien być ponad wszystko.

Obrazek użytkownika u2

16-05-2022 [14:30] - u2 | Link:

Koszty locdownów i całej tej farsy z zamykaniem gospodarki kosztowały nas krocie, zadłużyliśmy się po uszy.

Znowu baju, baju :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

16-05-2022 [17:12] - Jan1797 | Link:

Lechowi Kaczyńskiemu odradzano podpisanie Traktatu Lizbońskiego, ale nie dał się przekonać.
@Darek65 
Kto i kiedy odradzał że spytam? : https://commons.wikimedia.org/...(01).jpg
traktat konstytucyjny UE nie wszedł w życie, w to miejsce został wprowadzony traktat lizboński, który nie przekazuje kwestii wymiaru sprawiedliwości do UE - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz (korespondent TVP w Berlinie).  https://www.polskieradio24.pl/...
Czy o to chodzi w propozycji zmiany Traktatu Lizbońskiego?

Obrazek użytkownika Pers

16-05-2022 [13:56] - Pers | Link:

@ujejska
//Putin może spać spokojnie.//
Widzę @ujejska, że w końcu zaczynasz rozumieć sytuację. Lepiej późno niż wcale.

Nie rozumiem twojej desperacji w sprawie UE. Przecież pan prezes Kaczyński i pan premier Morawiecki to zagorzali zwolennicy Unii.
Nie wypada, żebyś kwestionowała postępowe trendy w PiS.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

16-05-2022 [17:31] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Nie jestem z PiS, a to że popieram Obóz Patriotyczny to prosta sprawa: nie ma innej alternatywy z przyzwoitym dla Polski Programem, reszta jak nie zdrajcy to oszołomy i złodzieje.
Co do Putina, jeśli Ukraina skopie mu dupę i nie da się oczarować Francji i Niemcom, to całe to nowe RWPG rozsypie się jak domek z kart. Niemcy pozostaną w niewoli płacąc haracz ruskim a UE przestanie istnieć. Dla Polski otworzy się okazja by zbudować przy pomocy USA Porozumienie Międzymorza. Niemcy i Francja nie są nam do tego potrzebne.

Obrazek użytkownika Pers

16-05-2022 [17:39] - Pers | Link:

@ujejska
//a to że popieram Obóz Patriotyczny to prosta sprawa//
Co to jest "Obóz Patriotyczny"? jakaś nowa partia? Koalicja?
Słyszałem o "dobrej zmianie", "polskim ładzie" ale o tym "obozie" nic.

//Co do Putina, jeśli Ukraina skopie mu dupę//
To @ujejska nigdy nie nastąpi więc nie musisz się kłopotać.

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-05-2022 [22:36] - Tezeusz | Link:

No Ruszkiewicz pogoniony z NEonka.Biedactwo ! Twój antypolski literacki bełkot się skończy

Obrazek użytkownika Kaczysta

16-05-2022 [23:26] - Kaczysta | Link:

zostaw gnoja
ryj obity
okłady z kwaśnej wody
​wiec jak tu żyć

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

17-05-2022 [20:56] - Ula Ujejska | Link:

Pers
To że kopią ruską dupe, to fakt bezsporny - aż ruska armia oberwańców nie opuści Ukrainy.

Obrazek użytkownika Tezeusz

16-05-2022 [23:04] - Tezeusz | Link:

"zarejestrował się następny śmieć żydobanderowski, tym razem jako "dante"
To nie kto inny jak cztery razy banowany za plagiaty i chamstwo "dziennikarzobywatelski", "Tezeusz", "zielonooka", i "Wanda Warska".
Major 19 to nowe wcielenie wyrzuconego stąd za donosy na blogerów niejaki Husky.
Regulamin NEon24 zabrania takich akcji.

Ale pan niech sobie prowadzi przytulisko dla banderowskich ścierw. Niedługo zostanie pan tylko z nimi.
Gratuluję."

Masz już chamie zwidy alkocholowe
 Z NEonka wypad i gdzie będziesz obrażał ludzi ? Wkrótce zamkną to szambo antypolskie. Co za palant. Srasz w gacie  ścierwoneonku .