Dobre wieści z frontu, czyli agresja nie popłaca

  Oto kilka wczorajszych [14.05.2022] wiadomości z frontu wojny Rosji z Ukrainą:

  1. "Rosjanie wycofują się z przedmieść Charkowa. Mer Charkowa potwierdza informacje" {TUTAJ}.
  2. "Rosja straciła jedną trzecią sił lądowych, które rozpoczęły wojnę 24 lutego?" {TUTAJ}.
  3.  "Tak się boją? Ukraińska armia: Rosjanie wycofali do portów większość okrętów z Morza Czarnego. Pozostały dwie jednostki" {TUTAJ}.
  4. "Szokujący cios! Nad rzeką Doniec Rosjanie stracili batalion" {TUTAJ}.
  5. "Rzeź Rosjan! Straty rosną w zatrważającym tempie" {TUTAJ}.

  Napaść na Ukrainę przyniosła Rosji znaczne straty polityczne [konsolidacja Zachodu, rozszerzenie wpływów NATO, traktowanie Rosji jako państwa zbójeckiego] i gospodarcze [sankcje, embarga].  Wczorajsze informacje pokazują, że dochodzą do tego także klęski militarne.  Z rejonu Charkowa trzeba się wycofać, ofensywa w Doniecku utknęła.  Nie sposób nawet sforsować niezbyt wielkiej rzeki, a okręty na Morzu Czarnym są zagrożone i muszą schować się w portach.  Straty w ludziach i sprzęcie stają się gigantyczne:

  "Od początku inwazji na Ukrainę wojsko rosyjskie straciło już około 27,2 tys. żołnierzy, z czego około 300 w ciągu ostatniej doby - poinformował w sobotę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.
Minionej doby siły rosyjskie straciły też jeden śmigłowiec, 13 czołgów, 34 pojazdy opancerzone, 6 systemów artylerii, dwie wieloprowadnicowe wyrzutnie rakiet oraz 6 dronów - wyliczono w komunikacie.
Według ukraińskiego sztabu łączne rosyjskie straty od 24 lutego do 14 maja wynoszą: 1218 czołgów, 2934 pojazdy opancerzone, 200 samolotów, 163 helikoptery, 551 systemów artyleryjskich, 195 wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet, 88 systemów przeciwlotniczych, 2059 pojazdów i cystern, 13 jednostek pływających i 411 dronów. {op.cit.}.".

  Sądzę, że Putin nawet w najczarniejszych snach nie był w stanie przewidzieć takich skutków swojego postępowania.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Maverick

15-05-2022 [21:20] - Maverick | Link:

Ocena sytuacji i dokąd zmierzamy:

https://rumble.com/v14uurb-now...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

15-05-2022 [22:35] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
No wiadomo dokąd zmierza Ukraina, do zwycięstwa. Do jesieni pogonią ruskich oberwańców.

Obrazek użytkownika Maverick

15-05-2022 [21:34] - Maverick | Link:

Niezależna analiza: https://www.youtube.com/watch?...

Charków po tym gdy skończy się wojna i trzeba będzie spłacać długi a nie będzie czym, sam się przyłączy do Rosji, większośc stanowią Rosjanie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

15-05-2022 [22:34] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
Te analizy to takie same jak ty wsiowy głupku. Na poczet reparacji dla Ukrainy, zabezpieczono na świecie ponad 550 miliardów euro od ruskich. W kwestii  przyłączenia, to ci putlerku przypomnę jedno, w pamiętnym referendum kiedy Ukraina ogłosiła niepodległość, to 90% Rosjan w Donbasie i okolicach głosowało za wolną Ukrainą. A to że dzisiaj garstka zdrajców próbuje wmówić światów że chce do Rosji, to skończy się to tak jak w Polsce: szubienicami na Trakcie Królewskim

Obrazek użytkownika u2

15-05-2022 [22:18] - u2 | Link:

Sądzę, że Putin nawet w najczarniejszych snach nie był w stanie przewidzieć takich skutków swojego postępowania.

Gdyby Putler potrafił obsługiwać komputer oraz smartfon, to by łatwo się dowiedział, że nie warto robić tej draki. Teraz jest już za późno. Czeka go los Makbeta. Oczywiście jak Makbet jeszcze o tym nie wie.

Obrazek użytkownika Maverick

16-05-2022 [06:14] - Maverick | Link:

Loyd Austin czyli murzynek z USA dźwoni z prośbą do Sergei Shoigu o rozejm, jak to się dzieje że wygrywająca strona prosi o rozejm może mnie ktoś wytłumaczy zajmującyc się strategią wojskową.  Zawsze jest że ten co sromotnie przegrywa prosi o rozejm. Czyżby urojenia i poboiżne życzenia ludzi nie umiejących oceniać rzeczywistości?

Ta analiza może pomóc ale trzeba znajdź angielski i mieć jako takie IQ.

https://www.youtube.com/watch?...