Eurowizja. Wdzięczność Ukrainy = 0

No i zakończył się pompowany przez TVP 66 Konkurs Eurowizji. Nasz wykonawca miał naprawdę kapitalną piosenkę, ale chyba jednak nie na Eurowizję. Była za ambitna. 

Tym niemniej i tak K. Ochman od publiczności dostał 105 punktów, co było i tak dużym osiągnięciem. Zgodnie z przewidywaniami wygrała Ukraina dzięki głosom widzów, gdzie uzyskała ponad 400 punktów. 

Ale nie to jest przykre. Jury z poszczególnych krajów mogło dać wykonawcom 1,2,3,4,5,6,7,8.10 i 12 punktów. Polska dała Ukrainie 12 punktów, co oznajmiła nasza sprawozdawczyni z okrzykiem "Sława Ukrainie". 

A ile ukraińskie jury przyznało punktów Polsce? Równe "0". Nawet nie chociaż jeden punkt. 

Także należy się zastanowić czy nasza pomoc Ukraińcom naprawdę po ukraińskiej stronie jest doceniania, czy są to tylko werbalne podziękowania nie mające nic wspólnego z faktyczną wdzięcznością płynącą z ich serca. 

To tak na gorąco, bo mam "moralnego kaca" po werdykcie ukraińskiego jury...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 
Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Maverick

15-05-2022 [02:09] - Maverick | Link:

nawet taki nie istony event stał sie powodem do globalistycznej propagandy, oczywiście jako narędzie kontroli umysłów.
Jak głosuje Polska to tylko myślącym daje do zrozumeinia jak nasz kraj jest wypełniony globalistami, co w nosie mają prawa boże i naturalne.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

15-05-2022 [04:35] - Zbyszek_S | Link:

Dobra notka. Konkursu nie oglądałem, ale chyba w teległosowaniu Ukraińcy cale maksymalną ilość właśnie Polsce.
Za to ukraińskie jury, a więc elita i specjaliści, dali Polskiej piosence zero. Ludzie swoje, władza... no cóż.

Obrazek użytkownika Jabe

15-05-2022 [08:31] - Jabe | Link:

Należy odróżnić Ukraińców od Ukrainy.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

15-05-2022 [12:01] - krzysztofjaw | Link:

Ależ oczywiście, że należy odróżnić Ukrainę od Ukraińców. Ja napisałem o ukraińskim jury, natomiast faktycznie zwykli Ukraińcy dali nam najwięcej głosów, bo właśnie 12. 

https://eurovision.tv/event/tu...

Natomiast trzeba mieć na uwadze fakt, że to nie zwykli Ukraińcy będą podejmować decyzje np. o firmach, które będą odbudowywały Ukrainę. O tym decydują elity ukrińskie i ukraińskie państwo - Ukraina. Dziś te elity zupełnie nas pominęły, więc mam prawo być oburzony. 

Pzdr

Obrazek użytkownika Adam66

15-05-2022 [05:31] - Adam66 | Link:

O naiwności, czego można się spodziewać od rezunów?  Na Wołyniu nabijali polskie dzieci na płoty i wodę im donosili żeby dłużej konały w mękach  Jestem absolutnie antyruski ale i antyrezuński, zbyt wiele razy byłem na Ukrainie żeby wierzyć w ich zmianę.  Ich główne motto to "riezat Lachiv", do dziś pamiętam kilkuletnie rezuńskie dzieci biegające dookoła naszego samochodu z tym "przyjacielskim" okrzykiem.  To jest swołocz, jeszcze gorsza od ruskiej swołoczy, ruscy przynajmniej szybko kończyli (w wiekszości wypadków), rezuni bawią się czasem, im dłużej ofiara cierpi, tym większy ubaw mają.  Niestety, górka PISu to w większości uchodźcy z Odessy, i jak to ktoś powiedział, skoro nie mogą się przenieść do Odessy, to Odessę sprowadzają do Polski...

Obrazek użytkownika Pers

15-05-2022 [06:30] - Pers | Link:

//Polska dała Ukrainie 12 punktów, co oznajmiła nasza sprawozdawczyni z okrzykiem "Sława Ukrainie". 
A ile ukraińskie jury przyznało punktów Polsce? Równe "0". Nawet nie chociaż jeden punkt. //
Nie wiem czemu autor jest taki zbulwersowany? Gdyby można było dać "minusy ujemne" to z pewnością dostalibyśmy maxa.
Ukraińcy pojmują tylko argument siły i bata. Uczucia wyższe jak przyjaźń, wdzięczność, empatia są im całkowicie obce. Przykład?
Niemcy, które niewiele zrobili dla Ukraińców w czasie konfliktu są ciągle na pierwszym miejscu w serduszkach dzielnych "herojów".

Gdy czytam tutaj pornograficzne uniesienia "chwała herojam!" to wiem na 100%, że to nie Polacy tylko zakamuflowane "ofiary" akcji Wisła, które podniosły teraz swoje łby.
Nic dobrego nie czeka nas za głupkowate popieranie Ukrainy i tzw. "uchodźców". Państwa dużo poważniejsze niż Polska, owszem, poklepują nas po plecach a prywatnie się śmieją z naszej głupoty. Zresztą bardzo słusznie.
Ja nie będę nigdy "sługą Ukrainy" jak to kiedyś ładnie powiedział polski (?) wiceminister SZ.
Dlatego ja kibicuję Rosji. I co mi zrobią?

Niech żyje Wolna Ukraina!
Niech żyje Strefa Wolnego Słowa!

Obrazek użytkownika sake3

15-05-2022 [09:42] - sake3 | Link:

@Pers......Oj Persie ,ty nie kibicujesz Rosji ,ty jesteś jej oddany,pracujesz dla niej, pełnisz dziejowa misję waląc tymi oto ręcamy w klawisze laptopa.Ileż to już pochwalnych tekstów twojego autorstwa mieliśmy zaszczyt poznać?

Obrazek użytkownika Pers

15-05-2022 [11:14] - Pers | Link:

@sake
//Pers......Oj Persie ,ty nie kibicujesz Rosji ,ty jesteś jej oddany,pracujesz dla niej, pełnisz dziejowa misję //
Z chęciom pomógłbym im więcej ale, niestety, moje możliwości są ograniczone.
Więc wspieram ich choć dobrym słowem i prostowaniem propagandowych kłamstw.

To jest coś dla ciebie, niestety nie mojego autorstwa  https://radogost.nowyekran24.c...

Obrazek użytkownika sake3

15-05-2022 [13:27] - sake3 | Link:

@Pers......Każda wojna Persie niesie z sobą odwet. Pierwiastek propagandowy też zwsze jest obecny.Ale to nie Ukraina wywołała tę wojnę,nie Ukraina zrównuje z ziemią budynki,nie Ukraina morduje i gwałci.Nie wiem ile prawdy jest w artykule pana Radogosta,a ile w przekazach ukraińskich jeśli chodzi o szpital w Doniecku,ale to są niestety wyniki działań wojennych.Taką sytuację może jedynie zmienić ustanie działań.O ile wiem strona rosyjska nie jest skłonna do zawieszenia broni czy negocjacji ,przyznał to nawet papież Franciszek choć on sam też sprzyja Putinowi.Ty natomiast zachowujesz się tak jakbyś oglądał film akcji gdzie z góry ustalono czarny charakter czyli Ukrainę i biały-obrońcę ,,ciemiężonego'' ludu czyli Rosję.Zmieszaj te kolory a dojrzysz prawdziwy obraz wojny.

Obrazek użytkownika Pers

15-05-2022 [14:02] - Pers | Link:

@sake
//.Ale to nie Ukraina wywołała tę wojnę,nie Ukraina zrównuje z ziemią budynki,nie Ukraina morduje i gwałci.//
I tu się mylisz droga sake.
Po wojnie przyjdzie czas na rozliczenia i dowody wypłyną wartkim strumieniem więc może lepiej poczekajmy zamiast się bezsensownie licytować.
Jak zauważyłem, nie jesteś osobą tak bezrefleksyjną jak np. @ujejska, która kłamie w żywe oczy wiedząc, że to kłamstwo.
Ty jesteś tylko ofiarą propagandy a ona i jej podobni czynnymi i świadomymi uczestnikami.

Pozostań w pokoju droga sake i wiedz, że modlę się za twą zagubioną duszyczkę żarliwie :)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

15-05-2022 [10:27] - rolnik z mazur | Link:

@ Jarek
Nikt nie ma szacunku dla frajerów
 Cutujac Cezara - zdradę kocham ale zdrajców nienawidzę. Pozdro

Obrazek użytkownika Kaczysta

15-05-2022 [11:12] - Kaczysta | Link:

ty kalmuk

Nic ci nie zrobią?
Jak dotąd to walą cię w ryj na twoim portalu że wióra lecą ale ty i tak mówisz że ciepły deszcz pada
Na ale taka to natura sowieckiej turańskiej dziczy
Pozdrów Generała i Zawisze

Obrazek użytkownika Pers

15-05-2022 [11:28] - Pers | Link:

@kaczuś
//Jak dotąd to walą cię w ryj na twoim portalu że wióra lecą ale ty i tak mówisz że ciepły deszcz pada
Na ale taka to natura sowieckiej turańskiej dziczy//

Każdy może sprawdzić sam kto kogo "wali w ryj" :)) https://radogost.nowyekran24.c...

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-05-2022 [14:05] - Tomaszek | Link:

Jak się obejrzeli że coś tu niehalo i to na żywca to metoda Niedźwieckiego wygięli w drugą stronę . jaki kraj taki narodzik . A Niemcy to wiesz , dziadkowie z SS to towarzysze broni , to zobowiązuje .

Obrazek użytkownika Pers

15-05-2022 [06:55] - Pers | Link:

PS.
Gdy przeczytałem notkę nie niejakiego foros-zenki https://naszeblogi.pl/62532-o-... to nie mam już żadnych wątpliwości jak antypolski element opanował NB narzucając swoją, ukraińską narrację Polakom. Głównie przy pomocy szantażu moralnego, wyzwisk i kłamstw na temat operacji na Ukrainie. To nic, że oficjalne czynniki w Kijowie są zmuszone po kilku dniach dementować te jawne kłamstwa, po nich spływa to jak po kaczce (skojarzenia przypadkowe).

Najgorsze jest jednak to, że normalni Polacy dają się wkręcać w tę narrację i tracą resztki instynktu samozachowawczego bo każda próba racjonalnego myślenia spotyka się z ostracyzmem "ruskiej onucy". Mnie nigdy nie nabiorą na swoje bajania bo, na szczęście, są jeszcze na świecie niezależni publicyści i eksperci, których zwalcza się metodami cenzorskimi rodem z najgorszych czasów stalinizmu, z zabójstwami włącznie. Jeśli sprawa ukraińska jest taka "czysta" to po co to robią i czego się boją? Prawda zawsze przecież się obroni bo kłamstwo ma krótkie nóżki i daleko nie ucieknie. I tak samo będzie w tym przypadku.

 Ew. według św. Mateusza - "17 Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. 18 Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. 19 Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić.
26 14 Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. 27 Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie na świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach! 28 Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. 

Prawda o wszystkich wojnach zawsze w końcu wyszła na jaw, o tej wojnie też wyjdzie!

Obrazek użytkownika Czesław2

15-05-2022 [07:31] - Czesław2 | Link:

Jednego tylko nie rozumiem. Histerii nakręconej przez media. Czy dziennikarze są aż tak głupi, żeby nie wiedzieć, że szanse POLAKA są równe zeru?
Przy okazji, KE zaniepokojona działaniami Ukrainy postanowiła, że od dzisiaj rubel będzie równoznaczny z euro
https://niezalezna.pl/442556-k...

Obrazek użytkownika Ijontichy

15-05-2022 [08:05] - Ijontichy | Link:

Czesław2 7.31
"Czy dziennikarze są aż tak głupi,..."---koniec cytatu.
A gdzie Pan ma dziennikarzy? Tak w Polsce jak i na całym świecie? Ten zawód juz nie istnieje,zdechł w tym momencie,gdy odkryto rolę PIENIĄDZA w życiu.
Wszystko sie "pompuje" w mediach...bo to jest przeliczalne na gotówkę...

Capisci?
 

Obrazek użytkownika Ijontichy

15-05-2022 [08:01] - Ijontichy | Link:

Autor!
Pan MUSI sie wypowiedzieć na KAŻDY temat...musi,inaczej sie udusi.
Wobec tego,proszę wyjaśnić,dlaczego mówimy krawiec i szewc,a nie szewiec i krawc.
Milej niedzieli...

Obrazek użytkownika u2

15-05-2022 [08:44] - u2 | Link:

Jak zwykle nie oglądałem Eurowizji, ani półfinału, ani finału. Ale piosenki p. Ochmana i zespołu Kałusz słuchałem. Piosenka p. Ochmana za bardzo operowa, miał szczęście że awansował do finału. Muzyka to rzecz gustu, a muzyka pop to rzecz masowego gustu, opera dla szerokiej publiki nie zawsze się podoba.

12 miejsce w finale, trochę daleko od podium. 0 punktów od jury mogło się trafić, nie tylko od Ukrainy. Nie ma co robić z tego polityk i podjudzać na Ukraińców.

A zespół Kałusz ... może stracić laur, bo zaapelował ze sceny o pomoc dla bohaterskich obrońców Azowstali.

https://wpolityce.pl/swiat/598...

Obrazek użytkownika sake3

15-05-2022 [08:50] - sake3 | Link:

Panie Autorze,po co ta gorycz? Naprawę jest się o co szarpać? Przeciez tego idiotycznego widowiska nie można nazwać konkursem.Zapamietał Pan jakiekolwiek piosenki,bo więcej tam było chórków ,grup tanecznych towarzyszących ,,wokalistom'',dymków,mgiełek,cudaczych przebrań.Oglądałam niewiele i czułam się jak na paradzie równości.Na jakich to dzisiaj światowych czy europejskich konkursach są inne werdykty niż polityczne?Nawet przy wyborach Miss World też o najpiekniejszej nie decydują jej walory.Ukraińskie jury umiało się ustawić do tego trendu.

Obrazek użytkownika Pers

15-05-2022 [09:00] - Pers | Link:

@sake
//czułam się jak na paradzie równości//
Chadzasz sake na parady równości? Nie podejrzewałem cię o to...

Po tym jak Conchita Wurst (kiełbasa) wygrała eurowizję to wstyd zająć pierwsze miejsce.
Ukraińcom się słusznie należało.

Obrazek użytkownika sake3

15-05-2022 [09:54] - sake3 | Link:

@Pers.......Chodze,chodzę nawet dwa razy spotkałam tam ciebie jak wywijałeś teczową flagą.Nie wiem czy Ukraińcom się należało,bo znudzona wybrałam inny wariant spędzenia czasu. 

Obrazek użytkownika Pers

15-05-2022 [11:17] - Pers | Link:

@sake
//Pers.......Chodze,chodzę nawet dwa razy spotkałam tam ciebie jak wywijałeś teczową flagą.//

Akurat ciebie nie podejrzewałem o takie prostackie dowcipy.
Wstydź się i na drugi raz wyrażaj się precyzyjnie. Wiesz, że ja łowię takie perełki :)

Obrazek użytkownika sake3

15-05-2022 [13:00] - sake3 | Link:

@Pers.....O jaką precyzję ci chodzi? Czyżbyś był nawet więcej niż dwa razy i stąd zarzuty? Może cię po prostu nie zauważyłam.. A to przepraszam i wstydzę się.

Obrazek użytkownika Pers

15-05-2022 [13:55] - Pers | Link:

@sake
//Pers.....O jaką precyzję ci chodzi? Czyżbyś był nawet więcej niż dwa razy i stąd zarzuty?//

No, widzę, że jednak bucik rośnie. Świetna riposta :)
Moja praca misyjna jednak nie idzie na darmo.

Na paradach to możesz spotkać z pewnością twoich "przyjaciół" z desantu :)

Obrazek użytkownika sake3

15-05-2022 [18:12] - sake3 | Link:

@Pers......Oczywiście na paradzie bedą moi przyjaciele z desantu,ale ja czekam na spotkanie z tobą.Porozmawiamy o prawach człowieka,demokracji,tolerancji, płciach i innych wartościach europejskich wszak jesteśmy w Europie.

Obrazek użytkownika Pers

15-05-2022 [18:26] - Pers | Link:

@sake
//ale ja czekam na spotkanie z tobą.//
Ja też się nie mogę doczekać droga sake :)
Tylko z pewnością nie na żadnej szemranej paradzie. Mam bardzo wrażliwy żołądek...
Znam bardziej romantyczne miejsca :)

//Porozmawiamy o prawach człowieka,demokracji,tolerancji, płciach i innych wartościach europejskich wszak jesteśmy w Europie.//
O jakich "płciach" chcesz dyskutować? 
Są tylko dwie. Choć niektórych można określić jako rodzaj nijaki.
A te "europejskie wartości" to niby co? Chcesz dyskutować o zboczeniach, zamordyzmie i nowym bolszewizmie?
Znam lepsze tematy do rozmowy z piękną kobietą. Wszak oświadczyłaś, że jesteś laska nebeska, przy której Lempart wysiada :)
To kiedy i gdzie? (Wezmę dobre winko na przełamanie lodów :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

15-05-2022 [20:21] - Tezeusz | Link:

@Cham to cham to @ Pers

"Won qurvo banderowska do Sakevytza.
Ty hujski naprawdę myślisz, że nikt cię tu nie rozpoznał?
W sumie to nawet możesz się znowu przydać, chłopaki będą mieli na kim trenować celność plucia w banderowski ryj na odległość.
To może być kiedyś dyscyplina olimpijska."

Bagno intelektualne !

Obrazek użytkownika sake3

16-05-2022 [07:50] - sake3 | Link:

@Pers........Zamiast wzdychac do mnie zajmij się ,,ratowaniem twarzy'' ludobójcy Putina.Mężuś pani Brigitte już to zrobił w swoim stylu.ale nie wzbudził aplauzu i chyba większe wsparcie będzie tu potrzebne.A więc i pole dla ciebie do działania.

Obrazek użytkownika Jabe

15-05-2022 [09:13] - Jabe | Link:

Naturalnie żale Autora są nieco infantylne. Potrafiłaby Pani jednak wymienić jakieś przyjazne gesty ze strony Ukrainy, o faktycznych działaniach nie wspominając?

Obrazek użytkownika sake3

15-05-2022 [09:58] - sake3 | Link:

@Jabe.....Na gesty nie zwracam szczególnej uwagi,zbyt często są fałszywe.Faktycznych działań też nie widzę ale rozumiem że w trakcie wojny trudno ich oczekiwać.

Obrazek użytkownika Jabe

15-05-2022 [10:44] - Jabe | Link:

A przed? W tym rzecz. Zresztą czemu w czasie wojny nie?

Obrazek użytkownika sake3

15-05-2022 [11:43] - sake3 | Link:

Pytanie nieco prowokacyjne,ale stosując kryterium  czasowe ,,przed wojną'' z Rosją odpowiem,że nie zauważyłam ze strony Ukrainy nic przyjaznego,no może tylko wsparcie Lecha Kaczyńskiego obcnością na wiecu w Tbilisi przez Juszczenkę.Myślę,że tu dużo winy leży po polskiej stronie,przecież o np.rzezi wołyńskiej nie wolno było nawet przez lata wspominać,uczyć w szkołach czy nawet mówić a wiedzę na ten temat zdobywać z książek czy opowiadań?.Dlaczego?Czy dobre stosunki były dla Polski na tyle ważne aby milczeć?  

Obrazek użytkownika Jabe

15-05-2022 [12:55] - Jabe | Link:

No właśnie.

Obrazek użytkownika Kaczysta

15-05-2022 [11:39] - Kaczysta | Link:

Gdzie jest Polski rząd?
Oddawać czołgi!!!
Zwrócić naboje i zjedzoną żywność!!
za kare..

Obrazek użytkownika Maverick

15-05-2022 [18:50] - Maverick | Link:

V-log o Eurovision, wojnie, coraz niższym zbiorowym IQ w liberalnych demokracjach.

https://www.youtube.com/watch?...