Dlaczego media PiS-u tak mocno pompują Donalda Tuska?

  Oglądałam dziś [8.05.2022] Salonik Polityczny Rafała Ziemkiewicza w TV Republika.  Duża część programu poświęcona była Donaldowi Tuskowi {TUTAJ}.  Rozważano - co on robi, czego nie robi i dlaczego zachowuje się tak a nie inaczej.  Zauważyłam, iż jest to typowe dla mediów związanych z PiS.  W każdym wydaniu Wiadomości TVP jest przynajmniej kilka chwil poświęconych temu politykowi.  Oglądamy pooraną bruzdami twarz Tuska - emeryta i wysłuchujemy powtarzanych w kółko co bardziej kompromitujących jego wypowiedzi.  Po co ta reklama?

  Wydaje mi się, że Donald Tusk stał się dla PiS bardzo wygodnym "dyżurnym wrogiem".  W niczym już nie przypomina promiennego chłopca z 2007 roku obiecującego złote góry.  Jego powierzchowność raczej odstrasza, a realne znaczenie - maleje.  Najlepiej było to widać 1 maja podczas uroczystości na Górze Gradowej w Gdańsku.  Czytamy {TUTAJ}:

  "1 maja na Górze Gradowej w Gdańsku pojawili się Donald Tusk i Aleksandra Dulkiewicz. Frekwencja na ich wydarzeniu była bardzo skromna, bo oprócz działaczy PO i dziennikarzy, pojawiła się zaledwie niewielka grupka osób. Gdy dzień później w tym samym miejscu zorganizowano obchody Dnia Flagi RP, na miejscu było już znacznie więcej osób.".

  W dniu 24.10.2021 Tusk został wprawdzie wybrany przewodniczącym PO {TUTAJ}, ale nie wiąże się z tym żadna konkretna władza.  Ma za to wiele "za uszami", od Smoleńska poczynając.  Na dziś wieczór TVP zapowiedziała kolejną emisję filmu "Nasz człowiek w Warszawie" o związkach Tuska z Rosją {TUTAJ}.

  Dlatego też PiS woli mówić o Tusku, a nie o Trzaskowskim.  Ten ostatni jest młodszy, przystojniejszy i rządzi Warszawą.  Jest wprawdzie nieudolnym człowiekiem-awarią, ale o ile wiem - nie można go powiązać z żadną zbrodnią.  Jest więc bardziej niewygodnym przeciwnikiem dla PiS niż Tusk.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Es

08-05-2022 [21:50] - Es | Link:

Oczekuje Pani, że Tusk sceduje przywództwo na młodszego kolegę?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

08-05-2022 [22:26] - RinoCeronte | Link:

Cóż, polityka Waćpanie. Kręci się jak Moulin Rouge...

Obrazek użytkownika Es

09-05-2022 [12:34] - Es | Link:

W sumie ma to swój sens. W psuciu krwi Kaczyńskiemu i spółce Tusk jest mistrzem. Przybiera to czasem wymiar autokompromitacji, ale wpływ na elektorat jednak ma. . Całość jednak przyjmie inny wymiar gdzieś na przełomie roku, lub początku następnego. Nie widzę jakoś Tuska wchodzącego poraz drugi do tej samej rzeki, a jeśli tak to jedynie na początku kadencji po ewentualnie wygranych wyborach. Lata lenistwa zrobiły swoje. Można oczywiście nie robić nic tak jak poprzednio, ale pilnowanie dużego żyrandola daje do tego więcej sposobności. 

Obrazek użytkownika u2

09-05-2022 [13:26] - u2 | Link:

Tusk jest mistrzem

W kłamaniu i oszukiwaniu Polacken i owszem :-)

PS. Za czasów nierządów Tuska zginęło wiecej polskich generałów niż podczas drugiej wojny światowej.

Obrazek użytkownika Es

09-05-2022 [13:38] - Es | Link:

Nie wymieniłem tutaj żadnej korzystnej dla kraju( bo trudno byłoby  mi się doszukać)pozytywnej cechy, czy zasługi Tuska, więc spokojnie. Oszczędzaj prewenter.

Obrazek użytkownika u2

09-05-2022 [13:49] - u2 | Link:

Oszczędzaj prewenter.

To nie ja nazwałem T. mistrzem, więc tylko doprecyzowałem ch-kę tej kanalii.

Obrazek użytkownika Es

09-05-2022 [14:06] - Es | Link:

Charakter tego " mistrzostwa" określiłem również 

Obrazek użytkownika u2

09-05-2022 [14:22] - u2 | Link:

Charakter tego " mistrzostwa" określiłem również 

Bardzo mętnie. Z poprzednich wypowiedzi Es na NB wynika że gardzi Dobrą Zmianą i najchętniej sam by jej napsuł krwi.

Obrazek użytkownika Es

09-05-2022 [21:00] - Es | Link:

@u2
Krytyka absurdalnej unijnej polityki, kowidowej grandy, czy organizacji ukraińskiego uchodźctwa, to jeszcze nie pogarda, a tym bardziej nie poparcie opcji przeciwnej. Nie ma w polityce zjawisk zero-jedynkowych.

Obrazek użytkownika u2

09-05-2022 [21:04] - u2 | Link:

to jeszcze nie pogarda

Serio ? Kopniak w 4 litery również nie jest jeszcze pogarda ? Nie ściemniaj Es.

Obrazek użytkownika Es

10-05-2022 [01:21] - Es | Link:

Fiuu,fiuuu... widzę u kolegi poważne problemy z identyfikacją podstawowych pojęć opisujących relacje społeczne i międzyludzkie. 

Obrazek użytkownika u2

10-05-2022 [07:05] - u2 | Link:

relacje społeczne i międzyludzkie

Dla ciebie es te "relacje" polegają na kopniakach w 4 litery :-)

Obrazek użytkownika Jabe

08-05-2022 [22:18] - Jabe | Link:

Obie strony kija potrzebują się. Skoro Donald Tusk jest słaby, trzeba mu pomóc. Cóż by było, gdyby wyrosła inna alternatywa, nie wiadomo.

Obrazek użytkownika u2

09-05-2022 [00:37] - u2 | Link:

Oglądamy pooraną bruzdami twarz Tuska - emeryta

Merdia przyjazne Herr T. walą bez opamiętania w polityków PiS, z PJK na czele. Więc podawanie niusów o "gospodarskich" wizytach Herr T. w Polen jest miłą przeciwwagą, do chamskich ataków merdiów na Polen :-)

Obrazek użytkownika Ijontichy

09-05-2022 [08:28] - Ijontichy | Link:

Nie tylko...wPolityce.pl braci Karnowskich daje: 
9 zdjęć Tuska z redakcyjniakami
6 zdjęć Putina
1 zdjęcie Korwina
Dudy i Morawieckiego...zero.
Z ostatniej chwili: 2 zdjęcia Korwina.

Obrazek użytkownika u2

09-05-2022 [11:11] - u2 | Link:

Dudy i Morawieckiego...zero.

Bzdura, codzienne są relacje z działań PMM i PAD. A że ubecka szczujnia wali bez opamiętania w polski rząd i Prezydenta to o tym mosiek "tichy" milczy :-)

Obrazek użytkownika Zofia

10-05-2022 [13:35] - Zofia | Link:

Dobrze, że pokazuje się zaniechania i niegodziwości Tuska. Po to, aby Polacy mogli zrozumieć, dlaczego pompowali tego człowieka i kto to robił. Nie chcesz być pod "kopytem" niemieckim czy rosyjskim to opowiedz się za opcją, która chce Polski silnej i samodzielnej. A Trzaskowskiego można podsumować słowami, które przeczytałam u jakiegoś internauty - "Trzaskowski mówi a Czajka (oczyszczalnia) się śmieje". Nie wystarczy mówić innymi językami i być innowacyjny (kleić szybę w drzwiach taśmą klejącą) trzeba czuć się Polakiem i kochać swój kraj i miasto, którym się chwilowo zarządza!