Fenomen Rosji

Dla ludzi Europy Środkowej, szczególnie Polaków, Ukraińców, Litwinów itd., zachowanie państw zachodnich wobec Rosji jest absurdalne, a co najmniej niezrozumiałe. Kraj, który zawsze w swojej historii rozwijał się tylko dzięki terrorowi i napadom na swoich sąsiadów, przez dziesiątki, jeśli nie setki lat był traktowany szczególnie.

O ile terror hitlerowskich Niemiec potępiono, a większość jego sprawców ukarano, o tyle terror czerwonej Rosji nie spotkał się z niemal żadnym napiętnowaniem. Żelazna kurtyna pomiędzy Wschodem a Zachodem miała na celu bardziej realną ochronę przed inwazją niż zabezpieczenie przed Rosją jako taką. Kiedy runęła kurtyna, Zachód otworzył się na Rosję jak na przyjaciela. To jednak kompletne niezrozumienie, czym jest Rosja i jakie stanowi zagrożenie dla wolnego świata. W aparacie pojęciowym Rosjan nie istnieją prawa człowieka, tak jak nie ma miejsca dla demokracji czy choćby świata wartości uwzględniającego szacunek dla czegokolwiek z wytworów naszej cywilizacji. Owszem, w przekazie zewnętrznym funkcjonuje wiele cech świadczących o tym, że Rosjanie rozumieją, jak te wartości dla Zachodu są ważne, ale owo rozumienie nie oznacza ich internalizacji. Są jedynie potrzebne do uśpienia czujności zachodniej cywilizacji. Przywiązanie do świata wartości Moskwa traktuje jako słabość. Zachód nie chciał uwierzyć w agresję Rosji na Ukrainę, bo działania militarne musiały oznaczać pogwałcenie szeregu norm, które uznał za oczywiste również dla Rosjan. Kreml zdawał sobie z tego sprawę i przygotował wojnę nie mieszczącą się w wyobrażeniach zwykłego Europejczyka. 

Czemu nie nabrali się na to Polacy, Ukraińcy czy Litwini? Bo poznali Rosję na własnej skórze. Miliony przedstawicieli tych narodów ginęło w operacjach ludobójczych organizowanych przez Moskwę. To wytwarza pewien rodzaj społecznej nadświadomości. Kiedy idzie zagrożenie z Moskwy, nikt się tu nie łudzi, tylko szykuje się na obronę i przetrwanie. Oczywiście słowo „nikt” może być lekko przesadne. Moskwa skutecznie instaluje w krajach, które uznaje za własne, agenturę wpływu. Prowadzi dywersję gospodarczą i propagandową. Do dziś w Polsce funkcjonują ugrupowania, które by nie zaistniały, gdyby nie poparcie Kremla. Dotyczy to zarówno prawej, jak i lewej strony.

Jednak zdecydowana większość Polaków odrzuca przynajmniej bezpośrednie wpływy rosyjskie. Nawet ci, którzy uwierzyli Moskwie, są przez nią mamieni przy pomocy tematów zastępczych, jak niesnaski między Polakami i Ukraińcami albo Żydami, obawy przed szczepionkami itd. Moskwa musi tworzyć zastępcze tematy, bo z jej prawdziwym obliczem nic tu nie zdziała. Niestety na Zachodzie Europy nawet nie musiała przebierać się w takie szatki. Uwierzono w rosyjską propagandę z głupoty i lenistwa. Jednak i tam powoli następuje przebudzenie. Oby zdążyli, nim będzie za późno.

Tekst pochodzi z najnowszego tygodnika "Gazeta Polska" z 04.05.2022. Co znajdziemy w numerze, na poniższym filmie 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-05-2022 [11:08] - Tomaszek | Link:

To po prostu taki strach przez uwielbienie przed "Odrażającym brudnym złym '. A jeszcze do tego mającym środki i uzywającym ich w wyrafinowany sposób .

O

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

05-05-2022 [11:17] - Ula Ujejska | Link:

Rosja od wielu lat inwestowała na Zachodzie dziesiątki miliardów dolarów w łże media i w zachodnich polityków  vide kanclerz  Gerhard Schröder. Teraz zbiera owoce. No i te historyczne rusko niemieckie tradycje w dążeniu do realizacji wspólnych "interesów" - jak trzeba to siłą. Oba narody organicznie nienawidzą Polaków. Od setek lat stoimy im na drodze. Teraz jest podobnie, mamy kolejną odsłonę  Paktu Ribbentrop-Mołotow. Gdyby nie opór Ukrainy to Polska byłaby dzisiaj atakowana przez ruskich bandytów.

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-05-2022 [00:30] - Tomaszek | Link:

"  Gdyby nie opór Ukrainy to Polska byłaby dzisiaj atakowana przez ruskich bandytów." A co może nie jest / A Merkel , Scholz czy Von der Layen to co nie ruscy bandyci . Zaczęło sie po cichutku i hybrydowo w 1990 i trwa do dziś  i będzie trwało . ukraina to tylko jeden z punktów dzisiejszego układu miedzy Putinem Stalinem a Hitlerem w trzech osobach Scholza Merkel i Vd Layen . Zaczęło sie od potopu , który tak na prade był realizowany rękami "dzikich Bawarów których to Karolus prowadził " i Ruskich hufców . Szwedzi byli tylko prezesami w tym przedsięwzięciu . Potem był Fryderyk i Katarzyna co se z koniem dogadzała I ze Stasiem Poniatowskim co miał u niej długi i . I tak dalej . Ta wojna zaraz będzie miało pięćset lat pani magister . I konca nie widać . a Ukraina niech walczys obie z ruskimi dzielnie i się nawzajem powyrzyna . To oni zawsze stali przy boku naszych oprawcó . i na nasza pohybel . Bardzo sie zdziwili , ze przyjaciele Niemcy dali im kosza w tych zalotach . I pamietaj wykształcona idiotko z dużego miasta że to ich wojna , na którą pracowali trzytdziesci lata nawet sto . teraz za to płacą , a co my mamy płacić ? I nikt za nas wojny tu nie toczy . Geopolityki sie poducz . albo nie , bo jeszcze gorszych farmazonów napieprzysz .

Obrazek użytkownika Jabe

05-05-2022 [12:13] - Jabe | Link:

Państwa zachodnie pragmatycznie podchodzą do problemu. Dla zachodu Europy bardziej liczą się ceny surowców, a dla Ameryki rywalizacja z Chinami. A dla nas? Nie istotne, bo Polska nie prowadzi własnej polityki.

Obrazek użytkownika ruisdael

05-05-2022 [12:41] - ruisdael | Link:

Nie wiem na jakiej zasadzie nastąpił "przedruk" z Gazety Polskiej, którą kiedyś czytałem i czy autor zaglądnie na obecne komentarze- ale przy ogólnej zgodzie na przedstawioną treść, trudno mi zaakceptować całkowite i bezkrytyczne włączenie do tematów zastępczych, obaw przed szczepionkami, jako rosyjską dezinformację Ten temat pojawił się już kilkakrotnie i jest mi trudno uwierzyć, że p. Sakiewicz jest "wiedzoodporny" na argumenty, przedstawiane przez wielu profesorów, skazanych na zamieszkiwanie po ciemnej, niewidocznej, stronie księżyca. A takim nie był, kiedy chodziło o argumentację komisji Laska. Widać po której stronie jest chleb posmarowany...

Obrazek użytkownika u2

05-05-2022 [12:58] - u2 | Link:

są przez nią mamieni przy pomocy tematów zastępczych, jak niesnaski między Polakami i Ukraińcami albo Żydami

Rosji udało się niemożliwe, czyli zaprzestanie w obliczu wojny tych historycznych niesnasek, podsycanych przez ruskie fabryki trolli :-)

Obrazek użytkownika Es

05-05-2022 [16:57] - Es | Link:

 "zdecydowana większość Polaków odrzuca przynajmniej bezpośrednie wpływy rosyjskie. Nawet ci, którzy uwierzyli Moskwie, są przez nią mamieni przy pomocy tematów zastępczych, jak niesnaski między Polakami i Ukraińcami albo Żydami, obawy przed szczepionkami itd. "- a autor, to czyją propagandę korzystając z państwowych- czyli podatników-dotacji rozsiewa? 

Obrazek użytkownika Maverick

05-05-2022 [18:35] - Maverick | Link:

Pozostałości z lucyferiańskiej army:

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-05-2022 [09:01] - Tomaszek | Link:

Bo najłatwiej jest skwitować Wołyń jako temat zastępczy i przykryć go np Jedwabnem . Tylko co to ma wspólnego z historią . Do kogo ta polityka ? Sakiewicz napisał notkę i poszedł sobie , a wy się najlepiej pożryjcie i nabluzgajcie sobie od jełopów i ruskich trolli . Tu nie było niesnasek , tu było ludobójstwo . Ta wojna to pikuś w porównaniu z Wołyniem na przykład . Chyba że jakiś jełop ustali przeliczniki ludzi na fabryki , bo tacy by sie też znaleźli .

Obrazek użytkownika Pani Anna

06-05-2022 [09:50] - Pani Anna | Link:

W ogóle jak nisko trzeba upaść,  żeby ludobójstwo, rzeź wołynska nazwać " niesnaskami"? Nie obchodzi mnie, co Sakiewicz zrobił w przeszłości.  Ci wszyscy "niepokorni" już dawno stali się karykaturami samych siebie, łącznie z ich partią karmicielką. Tematem do rozczulania się jest dla nich zdjęcie soczku na grobie. 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

05-05-2022 [18:50] - Chatar Leon | Link:

Te "szczepionki" to długo się będą panu Sakiewiczowi odbijać...
No ale, albo się ma ambicje tworzenia "strefy wolnego słowa", albo uprawia się nachalny marketing produktów nieuczciwych koncernów farmaceutycznych i to w dodatku produktów o niskiej lub prawie żadnej skuteczności. Polska straci na tych "cudownych szczepionkach" w sumie chyba z 10 mld. Oskarżanie krytyków tego procederu o bycie ruską agenturą to żenujący chwyt poniżej pasa.
A szkoda, bo kiedyś pan Sakiewicz wykonał dla Polski kawał dobrej roboty.

Obrazek użytkownika Maverick

05-05-2022 [19:41] - Maverick | Link:

Po czynach ich poznacie uczył Jezus. Wystarczy otworzyć parzałki, i zacząć myśleć a zrozumiemy dlaczego globaliści czyli nowi trockiści urabiają motłoch według dyrektyw Klausa Schwaba czy pogrążonego w demencji starczej Bidena, rolę Berii dzisiaj wypełnia Bilken. Aby odsunąć wszelkie od siebie podejrżenia ekslaują wojnę, przeciwko Rosji pod pozorami niby demokracji zainstalowanej na Ukrainie poprzez globalistyczną mafię.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

05-05-2022 [21:08] - Chatar Leon | Link:

Gościu nieszczęśliwy, daj już sobie spokój z tym maniactwem! Brednie o Rosji ratującej świat przed zidioceniem zachodniej cywilizacji są powtarzane przez Rosję od ponad dwóch wieków. O tym, że Zachód idiocieje, Polacy wiedzą od dawna ale wiedzą również, a może przede wszystkim, że żadna Rosja nie jest żadnym antidotum ani na zidiocenie Zachodu ani na cokolwiek.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

05-05-2022 [23:01] - EsaurGappa | Link:

Bęcwał zasmarkany został właśnie z serduchem żartem rozstrzelany.Ludzie niestety są jacy a te formu małych ludzkich krzyków w krzywym zwierciadle ukazuje nasze marzenia strachy zalety i wady.Leon zaimponowałeś mi.

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-05-2022 [09:35] - Tomaszek | Link:

To sie nazywa politycznym uładzaaniem i ugłaskaniem  . Taka cudowna przemiana w prawdziwego polityka . Zobaczysz wkrótce na listach wyborczych lub wysokich stołkach  Leonie .

Obrazek użytkownika angela

06-05-2022 [08:07] - angela | Link:

Sovietom udało się omamić świat, kiedy po II wojnie św. , z agresorow  przemienili się w wyzwolicieli, kiedy im się partner niemiecki, podobny  bandyta, do skóry dobrał.
Zbliża się właśnie  'dzień zwycięstwa',  9 maja. Dzień zwycięstwa soviecki, bo udało im się oszustwo na " wyzwoliciela", i oddano im w jasyr na 70 lat,  do wykorzystywania, okradania, mordowania niemal pół Europy.
Kiedy więzy " przyjaciela" w miarę zrzucono w 89 roku, zamarzył  się watażce ze wschodu nowoczesny jasyr, chciał udusić rurami Niemcy,/ to pewnie zapłata za zdradę ukladu podczas II wojny światowej/, a razem z Niemcami Europę. 
Pewnie NATO tak "szczekalo", bo  jasno widzieli, ze jeszcze moment, a ruski ma w garsci wszystkich, przez rury zaciskające całą Europę. 
Polacy nie glupi, Polacy!!!, bo nie reszta antypolskiej bandy, co pracowała na ruskiego agresora.
Jesteśmy niezależni, I chwała naszym rządzącymi, że jesteśmy wolni od szantazu Rosji, a jesteśmy w stanie jeszcze innym pomóc. 
Niestety ruska frakcja "polakow", caly czas pracuje przeciw Polsce, za putlerowskie i niemieckie srebrniki.
Da Bóg, ze  Polska, rząd, przezwycięży wszystkie przeszkody. 
Ciekawe tylko, jakim znów oszukanym "zwyciestwem",  putler znów chce uczcic ten ruski dzień zwycięstwa. 
Zwykły kacap wszystko kupi.