Laurka dla Bidena

  Ukazała się wczoraj [23.04.2022] w Salonie24 {TUTAJ}.  Nosi ona tytuł "Dobra Zmiana vs "dziadek" Biden" a jej autorem jest bloger Marek.w.  Zaczyna się od słów:

  "Już teraz, po upływie 1/3 kadencji widać, iż Prezydent Biden podczas Inauguracji był jednym z najmniej docenionych polityków amerykańskich od wielu dekad.".

  Dalej dowiadujemy się, iż:

  "Tymczasem Biden zbudował sprawną i kompetentną Ekipę,  a w szeregu ważnych spraw międzynarodowych uzyskał wsparcie Republikanów, co bardzo pomogło w dalszych posunięciach.  (...) Dzisiaj wiemy już z całą pewnością, iż  wywiad amerykański wiedział o kremlowskim planie napaści na Ukrainę  na kilka miesięcy wcześniej i dzięki temu dał politykom możność przygotowania kontry. Bardzo możliwe, że decyzja wyjścia z Afganistanu zapadła w obliczu tej wiedzy, skoro dzięki temu można było skoncentrować całą uwagę na Wschodniej Flance ( po raz pierwszy od 20 lat...). Również dopiero teraz można zrozumieć szereg posunięć Ekipy Bidena, jak forsowna odbudowa więzów z Europą z takim  zapałem zerwanych przez Trumpa. Na naszym podwórku była to koronkowa robota zwerbowania Prezydenta Dudy w szeregi Koalicji anty Rosyjskiej, co tak bardzo pomogło wesprzeć napadniętą Ukrainę. (...) 
  Jeśli chcemy zrozumieć przebieg toczącej się od 2 miesięcy wojny Zachodu kierowanego przez Ekipę Bidena z Rosją Putina,  musimy dostrzec chłodną i precyzyjną realizację wcześniejszego planu.   Osobnym frontem jest walka gospodarcza z coraz bardziej zaciskająca się garotą sankcji i blokad  politycznych, w tym najważniejszymi Chinami. Osobnym walka propagandowa, masowe użycie hakerów i wyrzucanie Rosji ze wszystkich międzynarodowych organizacji. A jeszcze innym coraz większa pomoc militarna i ekonomiczna dla Ukraińców, co staje się decydującym czynnikiem ich zwycięstw, oczywiście oprócz ich odwagi i patriotyzmu. Dla mnie osobiście fascynujące jest obserwowanie konsekwentnie realizowanych dostaw uzbrojenia i "ochotników" w taki sposób, aby rosyjska żaba gotowała się powoli :-)".

  Ta lawina pochwał jest nieco zdumiewająca, gdyż jeszcze w grudniu 2021 Marek.w napisał notkę "Dlaczego Prezydent Biden jest partaczem" {TUTAJ}.  Co się zmieniło?  Moim zdaniem zmieniła się postawa Rosji oraz Niemiec.  Demonstrowana na początku kadencji chęć Bidena wycofania się z Europy, a zwłaszcza katastrofa w Afganistanie przekonała oba te kraje o słabości USA.  Putin uznał, że naszedł idealny moment, by zacząć odbudowywać rosyjskie imperium.  Jesienią 2021 zaczął gromadzić wojska na granicy Ukrainy oraz wystosował kilka bezczelnych ultimatów pod adresem USA i NATO.  W ten sposób wymusił na Bidenie zmianę polityki.  "Sleepy Joe" MUSIAŁ się obudzić i zacząć działać.  To, co tak wychwala Marek w. - było tego skutkiem.

  Marek.w łączy laurkę dla Bidena z atakami na Kaczyńskiego Morawieckiego i polski rząd.  Stwierdza:

  "Być może najciekawszym pytaniem, ujawniającym stopień zaufania Amerykanów dla poszczególnych ugrupowań, jest czy i komu powiedzieli o nadchodzącej wojnie.  Wnioskując ze słynnego Kongresu skrajnie prawicowych partii w Warszawie, jego organizator Prezes Kaczyński jednak nie był poinformowany o niczym. (...) Nic więc dziwnego,  że po wybuchu wojny Prezes został odsunięty na boczny tor,  zaś jego próby powrotu do "wielkiej Polityki" zakończyły się bolesną klapą. Dopiero gdy to widzimy, zrozumiała staje się dosyć żałosna próba odgrzania Zamachu Smoleńskiego, (...) Sytuacja gdy w środku decydującej dla naszego dalszego bezpieczeństwa wojny z Rosją jedno z kluczowych państw Koalicji Zachodu znajduje się z własnej winy  na prostej drodze do załamania gospodarki,  w oczywisty sposób musi zajmować Centrum Decyzyjne. W końcu załatwiono już problem z Niemcami i Kanclerz, popłakując po cichu, wypełnia po kolei wymagania Koalicji, w tym zaopatrzenia Ukrainy w ciężki sprzęt o najwyższej jakości. Ponieważ liczyć na patriotyzm Ziobry nie ma sensu, jestem przekonany, że również w Polsce powinno dojść do "korekty" sytuacji politycznej wzorem Izraela i Niemiec. Być może się mylę, ale w trakcie zaciętej wojny Koalicji Zachodu z Rosją zbyt dużo zależy od kondycji i sprawności Polski, aby się przejmowano czyimś Egocentryzmem. Stąd z dużym zainteresowaniem będę oglądał najbliższe wydarzenia na naszej scenie politycznej. Oj, będzie się działo !".

  Nie wiem, na jakiej podstawie Marek.w sądzi, że Biden nie chce mieć nic wspólnego z rządem PiS, a interesuje go tylko prezydent Duda.  Uważam to za przejaw chciejstwa autora.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

24-04-2022 [23:15] - u2 | Link:

Również dopiero teraz można zrozumieć szereg posunięć Ekipy Bidena, jak forsowna odbudowa więzów z Europą z takim  zapałem zerwanych przez Trumpa.

Bez przesady, Trump zastopował NS2, Biden go odblokował, co rozzuchwaliło Putlera. Co prawda tego nie można zmienić, ale gdyby teraz rządził Trump to nie byłoby obecnej eskalacji wojny. No i to Trump zapoczątkował wycofanie wojsk sprzymierzonych z Afganistanu.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

24-04-2022 [23:45] - Chatar Leon | Link:

Bałamutne i dyletanckie te myśli blogera Marka z Salonu. Jakby jakiś gimnazjalista toto pisał.
Bideta (i nie tylko) będzie można ocenić po zakończeniu całego epizodu.