Moskwa kaput!

Symbolicznie, ale to jednak znak czasu w tej wojnie: Moskwa kaput. Duma ruskiej floty na dnie - to już pewne. Rekiny mają wyżerkę. To efekt  dozbrajania Armii Ukraińskiej w nowoczesną broń. Wszelkie ciecie bez majtek, próżno się trudziły przez ostatnią dobę broniąc statusu niezatapialnej Moskwy. Armia Ukraińska z każdym dniem rośnie w siłę. Dostarczono jej nie tylko broń defensywną ale i ofensywną. Kanadyjczycy wysłali trzystuosobowy oddział szkoleniowo-doradczy do obsługi nowoczesnej broni, który już tam zostanie. A w kuluarach mówi się po cichu, że i Polska dołączy swoich szkoleniowców do tej grupy. W Kanadzie jest duża ukraińska diaspora, która w trybie pilnym przechodzi szkolenie by zasilić siły lotnicze i pancerne armii ukraińskiej. No patrz pan, i nie boją się ruskiego odwetu? 
W Polsce mamy teraz największą na świecie ukraińską diasporę więc bierzmy przykład z Kanady. Mamy bezpieczne poligony i lotniska, możemy więc masowo szkolić ukraińskich ochotników i na bieżąco uzbrajać w dostarczony sprzęt z całego świata.

Putas chciał Ukraińców upokorzyć, przestraszyć i zmusić ich do kapitulacji. Mord w Buczy i szerzej, ruska akcja przesiedleńcza we wschodniej Ukrainie, przypomina niemiecką akcję wysiedlenia Zamojszczyzny w II WŚ. Niemców powstrzymał polski odwet, niemniej krwawy. Czy podobnie będzie na Ukrainie? Do Hitlera i Putina przemawiała tylko brutalna siła. Organicznie brzydziłam się przemocą, ale od ośmiu lat, po rzezi Mariupola i teraz Buczy - w moim sercu nie ma litości dla tego typu zbrodniarzy. Gdyby w Polsce ktoś podał projekt ustawy o przywróceniu kary śmierci dla zbrodniarzy wojennych - będę ZA.

Dziękuję za uwagę.

Film: Za Mariupol za Buczę - Moskwa idi na ch..j! 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

15-04-2022 [17:37] - sake3 | Link:

Rosjanie dementują wiadomość o uderzeniu ukraińskiego Neptuna sugerując pożar z niewiadomych przyczyn.Rzecz w tym,że ten krążownik niedawno przechodził gruntowny remont i przypuszczam,że Rosjanie chcieli go odtransprtować do Sewastopola by firmy remontujące były zmuszone uznać gwarancję po poprzedniej naprawie i wypłacić odszkodowanie.Na ,,Kursku'' też był pożar z niewiadomych przyczyn.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

16-04-2022 [14:33] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Potwierdzone, że Moskwa dostała dwie rakiety pod ogon i po chwili potężny wybuch zniszczył doszczętnie kluczowe segmenty okrętu (film). Próbowano ratować załogę, lecz sztorm uniemożliwił szerszą akcję ratunkową i po kilkunastu minutach okręt poszedł na dno. Vivat Ukraina! Na dno na żer rekinom poszedł także głównodowodzący czarnomorską flotą i większość załogi oraz desantu. Do ustalenia pozostało jedno, czy na pokładzie była broń atomowa.

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-04-2022 [17:20] - jazgdyni | Link:

Sake -są zdjęcia o filmy z kilkunastu kamer. Widziałem kilka i nie mam wątpliwości.
radzą obejrzeć na YouTube kanał bardzo rozsądnego obserwatora WoW - Wolski o Wojnie. Nie pożałujesz.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

15-04-2022 [18:15] - Chatar Leon | Link:

Mamy zatem nowy toast:
- Za Moskwę!
- Do dna!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

16-04-2022 [14:35] - Ula Ujejska | Link:

Chatar Leon
No to do dna! Na pohybel ruskim mordercom!

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-04-2022 [17:27] - jazgdyni | Link:

@Leon

!!!! ;-)))))

Obrazek użytkownika Maverick

15-04-2022 [19:49] - Maverick | Link:

Z lini frontu w Donbasie. Patrick Lancaster Amerykanim nadaje z Mariupola.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

16-04-2022 [14:36] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
A ja słyszałam że go szczury pożarły 😁

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-04-2022 [17:04] - wielkopolskizdzichu | Link:

Z filmu zamieszczonego przez śmieszną gośkę wynika że to nie Ukraińcy tylko Norwedzy zatopili Moskwę, w dodatku taką z zdemontowanymi wyrzutniami rakietowymi.
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

17-04-2022 [22:25] - Ula Ujejska | Link:

Dziuniek
A świstak siedzi i zawija sreberka 😁😁😁 A ja wznoszę toast za Moskwę - do dna! - na pohybel ruskim mordercom!

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-04-2022 [01:12] - wielkopolskizdzichu | Link:

gośka. Nie wiem jaki przyświeca wam cel. Wam bo biorę również pod uwagę tezeuszka. W każdym razie raczej odstraszacie rozumnych ludzi od prostej idei: wróg naszego wroga jest naszym przyjacielem niekoniecznie dozgonnym. Jesteście monotonni jak Martyniuk i tępi jak redaktorzy obojga płci z TVP. 
Czym mają być NB? Miejscem wymiany poglądów nawet jeśli wymiana jest zajadliwa czy miejscem do uprawiania spolegliwej agitki pisowskiej?
tobie nawet nie chce się sprawdzić źródeł informacji, a tezeuszek bezwstydnie wkleja nie swoje teksty udając, że jest ich autorem. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-04-2022 [20:46] - Ula Ujejska | Link:

Dziuniek
A białe myszki to ostatnio cię nie prześladują?
😁😁😁

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-04-2022 [17:16] - jazgdyni | Link:

@Ula

Ulu
Tobie przede wszystkim muszę złożyć świąteczne życzenia. Ile już lat bronimy polskości i zdrowego rozsądku? Dwadzieścia?
Więc trzymaj się Ulu i nie daj się. Niczemu się nie daj. I miej z tego radość, satysfakcję, a my w końcu zobaczymy, że Polacy, jak Chrystus, odsuną skałę, zamykającą grób, i ruszą do przodu z impetem, na jaki nas stać.

Uściski i jeszcze raz trwałego uśmiechu na twarzy

JanuszK
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-04-2022 [17:25] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Ile już lat bronimy polskości i zdrowego rozsądku?"
jazgot z gośka pociągi wysadzają myśląc że to Wermacht nimi podróżuje.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

20-04-2022 [11:09] - Ula Ujejska | Link:

Cześć Janusz
Dziękuję i wzajemnie zdrowych i pogodnych Świąt oraz wytrwałości w walce o lepszą Polskę.
A uzbierało się tych lat na froncie może więcej niż 20.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Pers

16-04-2022 [18:16] - Pers | Link:

Jak naprawdę mogło być z "Moskwą"
Krążownik Moskwa został trafiony i zatopiony, co było działaniem wojennym, które ma bardzo symboliczne znaczenie dla samej nazwy statku. Ukraińcy twierdzą, że trafili go dwoma pociskami przeciwokrętowymi Neptun, Rosjanie twierdzą, że zostałby zatopiony przez pożar, który zdetonował amunicję.

Rzecznik Pentagonu John Kirby powiedział, że USA nie mają możliwości potwierdzenia wersji ukraińskiej, nawet jeśli nie mogą jej zaprzeczyć ( Politico ). Ponieważ USA monitorują Ukrainę cal po calu, oświadczenie brzmi jak ostre odrzucenie wersji kijowskiej.

Z drugiej strony, jak podano na specjalistycznej stronie internetowej , Neptun „podróżuje z prędkością poddźwiękową”. Szacuje się, że ze względu na prędkość poddźwiękową pocisk przeciw okrętowy może być dość łatwo przechwycony, zwłaszcza przez zaawansowany system obrony”. I nie można sobie wyobrazić, że Moskwa nie miała takiej obrony.
Co więcej, Stany Zjednoczone byłyby zainteresowane potwierdzeniem wersji ukraińskiej, zapewniając niezwykły sukces swojemu ruchowi oporu, ale tego nie zrobiły.

Wracamy więc do wypowiedzi Kirby'ego: „Mogło to być uszkodzenie przez jakąś siłę zewnętrzną, pocisk lub jakiś atak, torpedę lub coś takiego. Ale może to być również coś, co wydarzyło się wewnątrz kadłuba statku: pożar generowany przez system elektroniczny lub paliwo. Po prostu nie wiemy ”.
Krótko mówiąc, może pożar (i przypuszczalnie wyrafinowany sabotaż, bo naprawdę trudno wyobrazić sobie tak ogromne rozproszenie uwagi na w pełni działającym okręcie wojennym) albo pocisk lub torpeda.
Możliwa jest pierwsza hipoteza: tego rodzaju operacje, czyli uderzanie wrogów poprzez wysadzenie ich składów broni (w tym przypadku tzw. santabarbara) są dość powszechne dla niektórych służb specjalnych.
Jak to możliwe, że był to pocisk lub torpeda, czego Pentagon zawahałby się nie potwierdzić, bo zabrzmiałoby to jak rażące twierdzenie o ataku NATO, przypuszczalnie przez okręt podwodny, na rosyjski okręt, czyli akcja który może rozpętać III wojnę światową (na razie zginęliby nawet Rosjanie, by uniknąć takiego donosu z podobnych powodów).

Otwiera się nowa faza wojny, bardziej niebezpieczna niż pierwsza, ponieważ zaangażowanie NATO w konflikt jest coraz silniejsze (bez takiego wsparcia chwalebny ukraiński opór zostałby spalony w ciągu dwóch dni).

Obrazek użytkownika Kaczysta

16-04-2022 [18:41] - Kaczysta | Link:

dachowiec
To ty już w Mariupolu
Niezły z ciebie pływacki maratończyk
ps.
Najmniej istotne ruszkiewicz kto to zrobił.
Ważne że 450 sowieckich ścierw zasiliło morską florę i faunę i jest atrakcją turystyczną dla płetwonurków

Chwała Ukrainie
Chwała gierojom Azow
Śmierć polskojęzycznym sowieckim padalcom 
Tak nam dopomóż Bóg

Obrazek użytkownika Ryan

16-04-2022 [18:59] - Ryan | Link:

 Kaczysta 
To radziecki kretyn.
Ale czego oczekiwać po sowieckim idiocie, który publicznie gra prąciem na klawiaturze?

Obrazek użytkownika Pers

16-04-2022 [19:03] - Pers | Link:

@rjanek
//Ale czego oczekiwać po sowieckim idiocie, który publicznie gra prąciem na klawiaturze?//
To nie ja, to prezydent Ukrainy gra. Publicznie.
Podesłać filmik?

Obrazek użytkownika Kaczysta

16-04-2022 [20:46] - Kaczysta | Link:

dachowiec
ty nie grasz  prąciem bo niby ktorym eunuchu

Obrazek użytkownika sake3

16-04-2022 [20:28] - sake3 | Link:

@Kaczysta......Każde rosyjskie wytłumaczenie nie jest dla nich satysfakcjonujące bo nie sposób uniknąć strat wizerunkowych.Nawet pożar świadczy jeszcze gorzej,bo pokazuje jak niezadawalający jest stan rosyjskiej marynarki.To po zatonięciu ,,Kurska'' kolejny wypadek tłumaczony pożarem.

Obrazek użytkownika tricolour

16-04-2022 [18:46] - tricolour | Link:

@Pers

Logika zawsze jest bolesna: skoro to nie Ukraińcy trafili swoją rakietą, to znaczy, że ruskie nawet okrętu nie potrafią obsługiwać i się zjarał. Jakby nie kombinować, to i tak źle, i tak jeszcze gorzej.

Więc był okręt i go nie ma, bo coś go szlag trafił. Bylo nie zaczynać wojny, to by pływał, a tak pochował pięć setek mariaków. A patrząc na tę całą flotę czarnomorską, to ona taka amatorska, że na serio trzeba zrewidować te bajery o rosyjskiej armii, bo przez 50dni to oni nic nie zdobyli mierząc ilością straconego sprzętu. Trzysta samolotów i helikopterów, dwa tysiące transporterów, siedemset czołgów, by być tam, gdzie drugiego dnia - to takiej siary jeszcze nie było. Stracić dwa okręty bez żadnej akcji, to tylko w rosji.

Obrazek użytkownika Pers

16-04-2022 [20:09] - Pers | Link:

@sake
//a tak pochował pięć setek mariaków.//
A skąd ta wiadomość, że razem z holowanym okrętem zatonęło 500 "mariaków"? Podasz źródło?

//Trzysta samolotów i helikopterów, dwa tysiące transporterów, siedemset czołgów, by być tam, gdzie drugiego dnia - to takiej siary jeszcze nie było. Stracić dwa okręty bez żadnej akcji, to tylko w rosji.//
Skąd takie liczby? Ukraińskie?
To chyba pomylili ze swoimi stratami.
A zresztą powinnaś się cieszyć z takiej nieudolności Rosjan. Jak nic 9 maja ukraińska armia będzie defilować w zdobytej Moskwie :))))

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-04-2022 [21:36] - Pani Anna | Link:

Powszechnie wiadomo przecież,  że Ukraińcy jak już coś wystrzela, to trafiają (i zatapiają) krążowniki,  helikoptery, samoloty, generałów i ruskich żołnierzy. Natomiast Ruscy trafiają wyłącznie w cywilów,  teatry,  szpitale... Normalnie, jak na wojnie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-04-2022 [20:50] - Ula Ujejska | Link:

Anna
Ty już lepiej nie zabieraj głosu w kwestiach militarnych - bo znów się jak zwykle zaorasz.
😁😁😁

Obrazek użytkownika sake3

17-04-2022 [11:17] - sake3 | Link:

@Pers..... To ty już na takim etapie,że zamiast białych myszek wszędzie widzisz mnie? Nie wykonam twojej usilnej prośby o podanie źródła informacji bo cytujesz nie mój komentarz. 

Obrazek użytkownika Pers

16-04-2022 [20:14] - Pers | Link:

@trzykolor
Oglądaj dalej telewizję i bądź szczęśliwy.
Dziś dzwonił do mnie prof. Dakowski z zapytaniem czy może opublikować moją ostatnią notkę na swojej stronie.
Oczywiście zgodziłem się :)

Obrazek użytkownika tricolour

16-04-2022 [23:00] - tricolour | Link:

@Pers

Nie oglądam telewizji. Szkoda mego czasu.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-04-2022 [04:58] - jazgdyni | Link:

Co za kretyn.

Mirek Dakowski dzwoni do buca i się pyta .....Hahahahahahahahahahah

Ten już w kompletnej delirce w Sobotę Wielkanocną. W poniedziałek będzie w trzęsiawce.

Obrazek użytkownika Ryan

17-04-2022 [11:31] - Ryan | Link:

ruszkiewicz

Dziś dzwonił do mnie ławrow z zapytaniem czy może opublikować moją ostatnią notkę na stronie.MSZ rosji
Oczywiście zgodziłem się 

Chwała Ukrainie
Chwała Pułkowi Azow
Chwała gierojom

Obrazek użytkownika sake3

16-04-2022 [18:53] - sake3 | Link:

@Pers......III-ią Wojnę Światową już rozpętała Rosja bez względu na przyczyny utonięcia tego krążownika.Jak inaczej nazwać bestialstwo Rosjan wobec ludności cywilnej,bo coraz więcej znajdujemy śladów rosyjskiego ludobójstwa.Po co ta cała pisanina,jeśli  dwie złowrogie postacie Putin i Ławrow miotają groźby pod adresem innych krajów Szwecji,Finlandii,Polski,nwet Czech?

Obrazek użytkownika Pers

16-04-2022 [19:04] - Pers | Link:

@sake
Z wielkim żalem muszę stwierdzić, że rozmiar twojego bucika nie drgnął nawet o milimetr. 

Obrazek użytkownika sake3

16-04-2022 [20:03] - sake3 | Link:

@Pers....I ty uważasz się za znawcę jakiegokolwiek tematu,ża równorzędnego dyskutanta,czy wnikliwego komentatora? I co potrafisz? Wniosłeś cokolwiek do dyskusji oprócz ubliżania? Własnie to widać.

Obrazek użytkownika Pers

16-04-2022 [20:11] - Pers | Link:

@sake
j.w.
Nawet da się zauważyć regres.

Obrazek użytkownika Kaczysta

16-04-2022 [20:43] - Kaczysta | Link:

dachowiec
Z wielkim żalem muszę stwierdzić, że rozmiar twojego rozumu jest bliski ameby

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-04-2022 [04:59] - jazgdyni | Link:

Nie ubliżaj amebom.

Obrazek użytkownika sake3

19-04-2022 [21:34] - sake3 | Link:

@Pers....Przecież wy tez macie wsparcie ze strony Łukaszenki.Z terenu Białorusi wystrzeliwane są rakiety na Ukrainę,są szpitale dla rannych,pociągami dostarczane jest wojsko i sprzęt.Powinniście akcję ,,denazyfikacji'' skonczyć w jeden dzień.Teraz nawet jest urządzony bazarek gdzie wyszabrowane zdobycze żołnierze sprzedają prosto z czołgów.

Obrazek użytkownika Pers

19-04-2022 [23:21] - Pers | Link:

@sake
No... Widziałem na tym bazarku nowe modele magla.
Zakupić dla ciebie?