Chiny zwalczają się same. Komunizm i sanitaryzm wystarczą im

  Dzisiaj w portalu Money.pl {TUTAJ} ukazał się tekst "Chiny walczą z Omikronem. Rykoszetem może dostać globalna gospodarka".  Czytamy w nim:

  "Chińczycy walczą z falą zakażeń wariantem koronawirusa Omikron. Władze w Pekinie wprowadzają ścisłe lockdowny w swoich miastach. Odbija się to na działaniu fabryk i może spowodować kolejne problemy z globalnymi łańcuchami dostaw. Całkowicie odizolowany został m.in. Szanghaj, w którym mieszka 25 mln osób. (...) Kiedy Europa już względnie dobrze poradziła sobie z wariantem Omikron, to Chińczycy dopiero teraz mierzą się z tym problemem. Ten wariant jest z jednej strony o wiele bardziej zaraźliwy i też wywołał problemy w części krajów europejskich, ale z drugiej nie był tak groźny, jak wcześniejsze warianty koronawirusa. (...) Jak informuje Reuters, na chińskich autostradach i w portach powstają gigantyczne zatory. Władze zamykają zakłady przemysłowe. (...) Jak informuje Reuters — Europejska Izba Handlowa w Chinach wysłała w zeszłym tygodniu list do chińskiego rządu, w którym poinformowała Pekin, że ok. połowa niemieckich firm doświadcza problemów z łańcuchami dostaw. Chińczycy starają się minimalizować skutki restrykcji covidowych, utrzymując działanie portów i lotnisk. Pekin zaleca do pracy fabryk w "obiegu zamkniętym".".

  O sytuacji w Szanghaju informował wczoraj [12.04.2022] portal Interia {TUTAJ}:

  "Ludzie krzyczący ze swoich balkonów, zamknięci w czterech ścianach, głodujący, narzekający na brak leków - to aktualny obraz Szanghaju. Wszystko przez kolejną falę pandemii koronawirusa. Jak podają zagraniczne media, choć liczba nowych zakażeń faktycznie rośnie, znacząca większość z nich to jednak zakażenia bezobjawowe. (...) Wprowadzony w mieście twardy lockdown zmienił jednak wszystko. Do mediów i sieci wyciekają dramatyczne obrazy z miasta. Władze zdecydowały się bowiem na zakazanie mieszkańcom opuszczania swoich domów. Jedzenie, leki i wszystkie potrzebne artykuły są dostarczane przez wojsko i służby medyczne. (...) Media odnotowują, że choć twardy lockdown miał spowodować, że liczba przypadków w mieście drastycznie spadnie, w raportach pojawiają się kolejne rekordy. Powód upatrywany jest jednak nie w trudnej sytuacji na miejscu, a rosnącej liczbie testów. 
Ponadto - znacząca większość zakażeń to infekcje bezobjawowe. Decyzja o zamknięciu Szanghaju zapadła pod koniec marca, kiedy liczba zakażeń oscylowała wokół 3 tys., co stanowiło większość zakażeń w całym państwie. Wówczas rozpoczęto masowe testowanie, które powoduje, że liczba odnotowywanych przypadków przekracza już 20 tys. na dobę.".

  Jak widać, skłonność komunistów do rządzenia przy pomocy terroru w połączeniu z wadliwym podejściem do choroby [ów wariant Omikron nie  jest bardziej złośliwy od zwykłej grypy] i stosowaniem testów dających fałszywe wyniki [tzw. zakażenia bezobjawowe] prowadzą do istnej katastrofy znacznie gorszej od działania samego wirusa.  W ten sposób Chiny niszczą się same i szkodzą światowej gospodarce.  Komunizm jest szkodliwy w każdej postaci.

 Wszystkim Czytelnikom, Komentatorom, Blogerom i Adminom składam najserdeczniejsze życzenia pomyślnych i szczęśliwych Świąt Wielkiej Nocy.

  Odezwę się po świętach.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

13-04-2022 [20:02] - u2 | Link:

[tzw. zakażenia bezobjawowe]

To prawie tak jak tzw. schizofrenia bezobjawowa wymyślona w Związku Zdradzieckim, aby gnębić dysydentów :-)

PS. Pomyślnych i szczęśliwych Świąt Wielkiej Nocy

Obrazek użytkownika Chatar Leon

13-04-2022 [20:08] - Chatar Leon | Link:

Oby tutaj u nas nie przyszło komuś do głowy odpalić na jesieni kolejną "falę"...
A warto przypomnieć, że do Polski na mocy podpisanych kontraktów ma trafić od Pfizera kolejne 67 mln dawek tych cudownych szczepionek, co ma kosztować nas 6 mld. W magazynach jest jeszcze 25 mln dawek (podobno miały być przechowywane w minus 70 stopniach i mieć bardzo krótką trwałość).

Na razie byliśmy świadkami cudów: 27 marca o g. 23.59 maski powstrzymywały wirusa, 28 marca o g. 00.00 powstrzymywać przestały.
Gdy skończyło się masowe kowidowe testowanie, to o ile dziennie mieliśmy w ostatnich dniach ok. kilkudziesięciu - do ok. stu zgonów kowidowych, to z dnia na dzień tych zgonów nagle nie ma! A wszystko stało się w marcu (obok listopada najbardziej infekcyjnym miesiącu) gdy parę milionów niewyszczepionych foliarzy z Ukrainy przemieściło się przez najbardziej foliarską niewyszczepioną ścianę wschodnią. Cud!

 

Obrazek użytkownika admin

13-04-2022 [20:25] - admin | Link:

@Elig -- Dziękuję w imieniu zespołu i życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych. Pierwsze życzenia :)

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-04-2022 [20:46] - Tomaszek | Link:

Teraz pozytywny wynik testu to wynik losowania chyba . Przy kilkunastu milionach zapudłowanych domowo schizofrenia bezobjawowa to pikuś . A światowa gospodarka jest bardziej zależna od chińskiej produkcji niż od arabskiej i ruskiej ropy razem wziętych .

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

13-04-2022 [22:40] - Ula Ujejska | Link:

Elig
Wzajemnie - wszystkiego najlepszego i ... mokrego Dyngusa😁