“Cui bono” - Smoleńsk, Ukraina, Putin I Aleksander Dugin

Zapewne wielu z nas zdaje sobie sprawę z dyskusji na temat sankcji wobec Rosji i uzależnieniu Europy od rosyjskiego gazu, ropy i związanymi z tym trudnościami zatrzymania Rosyjskiej inwazji na Ukraine

Zapewne tez wielu zdaje sobie sprawę z niedawnej wypowiedzi premiera Rosji D. Miedwiedewa, który powiedział, że głównym celem rosyjskiej inwazji na Ukraine jest zbudowanie Euroazji od Lizbony po Władywostok
 
https://www.rp.pl/konflikty-zb...

Dyskusje zagranicznych autorów na temat roli Aleksandra Dugina skłoniły mnie do napisania tego tekstu 

Ten tekst bedzie jeszcze rozwijany, ponieważ im więcej czytam o roli Aleksandra Dugina tym więcej faktów się ujawnia oraz łączy.
 
“Cui bono’ tego co wydarzylo sie 10/04/2010 w Smoleńsku oraz tego co sie dzieje teraz na Ukrainie oraz w Europie

Wprowadzenie

Do tej pory pamiętam Sobotę 10 kwietnia 2010 roku. Dzień ten, był początkiem mojego zaangażowania w poznanie prawdy o tym co wydarzyło się w Smoleńsku 10.04.2010 r.  Im mocniej starałem się ją poznać, tym bardziej widziałem jakich wspaniałych i wartościowych ludzi straciliśmy. Prawdziwych patriotów, dla których dobro ojczyzny było najcenniejszą wartością. Zginęli bo stanéli na drodze imperialnych planów Rosji...

Smoleńsk i bezpieczeństwo energetyczne Polski I Europy vs Smoleńsk - Motyw - polityka ciepłych kranów.

Ci którzy mnie znają wiedzą, że jednym z pierwszych moich opracowań/tekstów był tekst pt. Zyski zamachowców.

Później napisałem jeszcze wiele tesktów rozwijających ten temat

Materiały powstały jako odpowiedź na pytania wielu osób o motyw – “Cui bono’, tego co wydarzyło się 10/04/2010 w Smoleńsku. Kto za tym stał i dlaczego miałby zabić prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego oraz pozostałych pasażerów Tu-154m

W tamtym okresie, w roku 2010 wiele osób głosiło, że nikt nie miał korzyści ze śmierci Lecha Kaczyńskiego i pozostałych pasażerów Tu-154m. Jeżeli nie ma zysku to nie ma zamachu i tym samym nie ma sprawcy.

Postanowiłem to sprawdzić…i prawda mnie przeraziła a jednoczenie pokazała jak wielcy patrioci zginęli 10/04/2010 w Smoleńsku.

Teksty te pokazały główne zyski potencjalnych zamachowców - czyli likwidacje wszystkich osób, które mogły przeszkodzić Rosji oraz Putinowi w w uzależnieniu Polski oraz Europy od rosyjskiego gazu.oraz, Tych, którzy stali na drodzę realizacji imperialnych planów Putina i A. Dugina, które polagają na stworzenia Euroazji od Wladywostoku do Lizbony. 

19 lipca 2009 roku.

Prezydent L.Kaczyński rozpoczyna zainteresowanie kontraktami gazowymi.

http://www.bankier.pl/wiadomos...

Prezydent chce znać szczegóły w sprawie kontraktów gazowych
Prezydent zwrócił się do rządu o udostępnienie kontraktu na skroplony gaz z Kataru, oraz instrukcji na negocjacje z Gazpromem - nieoficjalnie dowiedział się ’Wprost".
Oba wnioski trafiły na biurko premiera Donalda Tuska.

12 kwietnia 2010 Gazeta Wyborcza informuje, że najwięksi przeciwnicy umowy gazowej i zwolennicy bezpieczeństwa energetycznego Polski zginęli w Smoleńsku. Tekst z 2010 roku jest tak wazny w obecnych problemach nalozenia sankcji import gazu z Rosji ze zacytuje wieksze fragmenty

http://wyborcza.biz/biznes/1,1...

(...)JAK PO KATASTROFIE POD SMOLEŃSKIEM BĘDĄ WYGLĄDAĆ DEBATY O BEZPIECZEŃSTWIE ENERGETYCZNYM? ZE SCENY POLITYCZNEJ ODESZLI NAJGŁOŚNIEJSI ZWOLENNICY ZAPEWNIENIA POLSCE DOSTAW GAZU I ROPY Z RÓŻNYCH ŹRÓDEŁ(...)

Tekst stawia sprawę jasno. W Smoleńsku zginęli wszyscy najwięksi zwolennicy zapewnienia Polsce bezpieczeństwa energetycznego w tym nawet szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Franiciszek Gągor. Tekst ten jest tak ważny, że zacytuje większe fragment.

"Los sprawiał, że do katastrofy pod Smoleńskiem doszło nazajutrz po oficjalnym rozpoczęciu budowy Gazociągu Północnego, który ma dostarczać rosyjski gaz bezpośrednio do Europy Zachodniej, omijając przez Bałtyk "terytoria tranzytowe" - jak powiedział prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. Inwestycja ta budziła krytykę władz Polski, a jednym z jej zdecydowanych przeciwników był prezydent Lech Kaczyński, który też zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. - Kiedyś Lenin mówił o takich, którzy sami sprzedają sznur. My nie będziemy sami sznura sprzedawać - powiedział prezydent Kaczyński cztery lata temu o pomyśle przyłączenia się Polski do budowy Gazociągu Północnego. Była to aluzja do słów wodza bolszewików o kapitalistach, którzy dla zysku są gotowi sprzedać sznur, na którym zostaną powieszeni.

Bezpieczeństwo energetyczne było niewątpliwie jednym z filarów politycznej działalności prezydenta Kaczyńskiego. To prezydencka Rada Bezpieczeństwa Narodowego po konflikcie gazowym Rosji z Ukrainą w 2006 r. opowiedziała się za budową gazoportu, aby zapewnić dostawy gazu do Polski z nowych źródeł. Z inicjatywy prezydenta Kaczyńskiego w 2007 r. w Krakowie zorganizowano szczyt prezydentów Polski, Ukrainy, Litwy, Gruzji i Azerbejdżanu w sprawie stworzenia "korytarza energetycznego" do dostaw ropy i gazu z bogatych złóż nad Morzem Kaspijskim do Europy. Kolejne szczyty odbyły się w Wilnie, Kijowie i Baku, a inicjatywa stworzenia "korytarza energetycznego" zyskała poparcie innych państw Europy, Komisji Europejskiej i USA.
Faktycznie prace nad dostawami kaspijskiej energii do Europy zwolniły jednak tempa po wojnie Rosji z Gruzją w sierpniu 2008 r., kiedy bombardowania gruzińskich ropociągów postawiły pod znakiem zapytania bezpieczeństwo tranzytu ropy tym szlakiem.

Bezpieczeństwo energetyczne było też jednym z głównych tematów rozmów prezydenta Kaczyńskiego w czasie ostatniej zagranicznej wizyty złożonej dwa przed wypadkiem na Litwie. W Wilnie prezydent Kaczyński rozmawiał z prezydent Litwy Dalią Grybauskaite o budowie gazowego łącznika oraz mostu elektroenergetycznego między Polską i Litwą. Omawiano też przyszłość rafinerii w Możejkach, którą Orlen kupił w 2006 r. z poparciem prezydenta Kaczyńskiego. Obecne władze Orlenu nie wykluczają sprzedaży akcji Możejek inwestorom z Rosji.
W tych międzynarodowych inicjatywach prezydenta wielką rolę odgrywał jego minister Mariusz Handzlik, kolejna ofiara katastrofy pod Smoleńskiem.

Bezpieczeństwem energetycznym zajmował się szef Sztabu Generalnego gen. Franciszek Gągor, który także zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Przed rokiem na międzynarodowej konferencji "NATO - wyzwania i zadania" gen. Gągor wskazywał, że NATO potrzebuje "prawa energetycznego", aby radzić sobie z nowymi zagrożeniami spowodowanymi przez wykorzystywanie energii jako broni w konfliktach międzynarodowych"

Wtedy, myślałem, że motywem były tylko miliardy dolarów zysku Rosji ze sprzedaży gazu I ropy. Jednak bardzo się myliłem...
 
Ukraina, Polska I Europa A.D 2022

Zdawałem sobie sprawę, że Putin od dojścia do władzy w 2000 r. wykorzystuje energie jako broń, do kształtowania jego geopolityki. Przez wiele lat myślałem że uzależnienie Polski I Europy od Rosyjskiego gazu przez likwidacje wszystkich osób, które mogły w tym przeszkodzić, było głównym motywem oraz celem. Myliłem się, 

Analiza działalności Aleksandra Dugina oraz rosyjska agresja na Ukrainę uzmysłowił mi, że prezydent Lech Kaczyński oraz Ci którzy z nim zginęli 10.04.2010 byli najprawdopodobniej pierwszymi ofiarami rosyjskiej agresji na Europe. Bez likwidacje wszystkich osób, które mogły przeszkodzić imperializmowi rosyjskiemu w realizacji swoich planów, nie można było przygotować się w spokoju do całkowitego podporządkowania Ukrainy
 
Smolensk, Ukraina, Putin I Aleksandr Dugin
 

Zachęcam do przeczytania więcej o Aleksandrze Dugin, - rosyjskim faszyście, który pomógł przekonać Putina do inwazji na Ukrainę, ponieważ według Alexandra Dugina Ukraina stoi na przeszkodzie zbudowanie Eurazji od Lizbony po Władywostok. Wspomniał o tym jak napisałem wyżej premier Rosji D. Miedwiedewa 

https://www.rp.pl/konflikty-zb...

Projekt Euroazji wiele razy wspominal W.Putin.

https://impakter.com/deadly-id...

Aleksander Dugin jest twórcą obecnej ideologii reżimu rosyjskiego, której im bardziej sie przygladamy tym bardziej widzimy ze rosyjski reżim jest faszystowskim kultem/ideologią zorganizowaną przez faszystowskich geopolityków Putina i Aleksandra Dugina.

John Barrett Dunlop, który jest amerykańskim politologiem, emerytowanym starszym pracownikiem Instytutu Hoovera, ekspertem od polityki sowieckiej i rosyjskiej napisal:

 https://tec.fsi.stanford.edu/d...

“Prawdopodobnie nie było innej książki opublikowanej w Rosji w okresie postkomunistycznym, która wywarłaby wpływ na rosyjskie elity wojskowe, policyjne i etatystyczne w polityce zagranicznej, porównywalny z tym, jaki wywarł neofaszystowski traktat Aleksandra Dugina z 1997 r. Podstawy geopolityki. 
Wpływ tego zamierzonego podręcznika „eurazjatyckiego” na kluczowe elementy wśród rosyjskich elit świadczy o niepokojącym wzroście idei i nastrojów faszystowskich w późnych okresach Jelcyna i Putina. Autor tego sześćsetstronicowego programu ostatecznego panowania etnicznych Rosjan nad ziemiami rozciągającymi się „od Dublina do Władywostoku”
W dalszej czesci John Barrett Dunlop przytacza fakty, ze w czasie kongresu Euroazji w Rosji w 1999, A.Dugin powiedział, że jego książka, - „Fundacja geopolityki”,  została przyjęta jako podręcznik w wielu [rosyjskich] instytucjach edukacyjnych”. Podczas tego samego kongresu generał Klokotov – obecnie emerytowany profesor, ale nadal wykładał w akademii – zauważył, że teorię geopolityki wykłada się jako przedmiot w Akademii Sztabu Generalnego od początku lat 90. i że w w przyszłości książka ta będzie „służyć jako potężna ideologiczna podstawa do przygotowania nowego [wojskowego] dowództwa” i obecnie ksiazka A.Dugina jest jednym z glownych tekstow nauczania na Wojskowej Akademii Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Książka ta stala sie doktryną Rosji za panowania Putina

 
The Geopolitics of Dugin's 1997 Book – Fundacja Geopolityki A. Dugina

Ksiazka, ta szokowala już przez pierwsze lata, i wydawala sie szalona, jednak czytając ją przez ostatnie 10 lat można doznac szoku, widząć, że większość zalożen geopolityki A. Dugina zostala zrealizowana przez Rosje Putina.

Grant Scott z University of Denver w swojej książce ‘Podstawy geopolityki Aleksandra Dugina: nazywa Euroazjanizm jako militarystyczne, faszystowskie ideologie, i potwierdza, że rosyjscy generalowie potwierdzaja, że Fundamenty geopolityki A. Dugina dostarczyły intelektualnego uzasadnienia dla tworzenia polityki wojskowej Rosji w ostatnich latach.

https://digitalcommons.du.edu/...

Ponizej glowne punkty Fundacja Geopolityki A. Dugina

W swoim magnum opus „The Foundations of Geopolitics: The Geopolitical Future of Russia”, opublikowanym w 1997 roku, Dugin szczegółowo opisał plan gry aby stworzyc imperium Euroazji rządzonej przez ‘nadrasę’ – Rosjan, których łączy ortodoksyjny rosyjski kościół.

1. Brexit i podzialy w Europie i na swiecie – 

Alexander Dugin napisal, ze Rosyjscy agenci powinni podżegać rasowe, religijne i sekwencyjne podziały w Stanach Zjednoczonych i Europie jednocześnie promując izolacjonistyczne and separestyczne frakcje W Europie, glownie .... w Wielkiej Brytanii gdzie działania rosyjskiej agentury powinny koncentrować się na zaostrzaniu historycznych rozłamów Wielkiej Brytanii z Europą kontynentalną i ruchami separatystycznymi w Szkocji, Walii i Irlandii. Chyba wszystcy wiemy, czym jest Brexit! 
 
2.USA i Wielka Brytania i Europa
 
Dugin zalecil tez „prowokować wszelkie formy niestabilności i separatyzmu w granicach Stanów Zjednoczonych (szczegolnie wykorzystanie sił politycznych rasistów afroamerykańskich) Szczególnie ważne jest”, dodaje Dugin, „wprowadzanie geopolitycznego chaosu do wewnętrznej działalności amerykańskiej, zachęcanie do wszelkiego rodzaju separatyzmu oraz konfliktów etnicznych, społecznych i rasowych, aktywne wspieranie wszystkich ruchów dysydenckich – ekstremistycznych, rasistowskich i sekciarskich. A. Dugin napisal, ze W wyniku takich nieustających wysiłków destabilizacyjnych Stany Zjednoczone i ich bliski sojusznik Wielka Brytania zostaną ostatecznie zmuszone do opuszczenia wybrzeży Eurazji (i Afryki).

BBC stworzył reportaż pt.' Inside the global network of Neo-Nazis...'gdzie są przedstawione dowody, że głównym źródłem kolportowania materiałów faszystowskich i nazistowskich do Europy i USA jest...rosyjski Telegram, a dopiero potem te treści są przesyłane na inne platformy. Dodatkowo, szef grupy 'The base' która zarządza pozostałymi faszystowskimi podgrupami mieszka z rosyjską żoną w Sankt Petersburgu w Rosji; mieszkanie w mieście zostało zakupione na nazwisko jego rosyjskiej żony w lipcu 2018 roku, w tym samym miesiącu, w którym powstała The Bas. Film opublikowany w Internecie w maju 2019 roku pokazuje Nazzaro, najwyraźniej w Rosji, noszącego koszulkę z wizerunkiem prezydenta Władimira Putina i napisem „Rosja, władza absolutna”. BBC poinformowała również, że w 2019 roku Nazzaro był wymieniony jako gość na wystawie bezpieczeństwa rządu rosyjskiego w Moskwie

3. Sojusz Moskwa – Berlin i rola Francji

 Odnośnie przyszłości Europy Dugin pisze: „Zadaniem Moskwy jest wyrwanie Europy spod kontroli USA (NATO), pomoc w zjednoczeniu Europy i wzmocnienie więzi z Europą Środkową pod egidą fundamentalnej oś Moskwa-Berlin Podstawą osi Moskwa-Berlin, pisze Dugin, będzie „zasada wspólnego wroga [czyli Stanów Zjednoczonych] - z tego tylko Sojusz Moskwa-Tokio sie nie udal, jednakze wspolpraca Rosji z Niemcami i A. Merkel i W. Putina jest bardzo dobrze znana i udokumentowana. W zamian za współpracę z Rosją w tym projekcie Dugin proponuje zwrot Niemcom „obwodu kaliningradzkiego” (Prusy Wschodnie)”  W wyniku Wielkiego Sojuszu między Rosją a Niemcami oba kraje podzielą leżące między nimi terytoria na de facto strefy dominacji. Nie ma być „kordonu sanitarnego”. „Zadaniem Eurazji”, podkreśla Dugin, „jest upewnienie się, że taki [sanitarny] kordon nie istnieje” . Rosja i Niemcy razem, jak twierdzi, „muszą wspólnie i z wyprzedzeniem rozstrzygać wszystkie sporne kwestie”. Dugin dalej pisze, ze zzczególnie należy wspierać tworzenie „bloku francusko-niemieckiego”  „W Niemczech i Francji” – twierdzi Dugin – „istnieje silna tradycja antyatlantycka” (369). Wpływy Niemiec niemieckiego przymierza z Rosja prawdopodobnie rozprzestrzenii się na południe – na Włochy i Hiszpanię i tylko Wielka Brytania, „eksterytorialna pływająca baza USA”. ma być odcięty i odrzucona.

4.     Uzależnienie Europy od rosyjskiego gazu i ropy

- Tymczasem Europę Zachodnią powinna przyciągnąć w stronę Rosji pokusa bogactw naturalnych: ropy, gazu i żywności i Europa powinna byc uzalezniana od bogactw naturalnych, gazu i ropy. Dugin opisywał, że wszelkie środki są dowzwolone aby osiągnąć ten cel.

Myślę, że o obecnym uzależnieniu Europy od Gazu i Ropy z Rosjii pisać więcej nie trzeba....

5.     Stworzenie lub kontrolowanie skrajnej prawicy i wpływanie na wyborców w Europie i w USA. 

Grant Scott z University of Denver w swojej książce ‘Podstawy geopolityki Aleksandra Dugina:

https://digitalcommons.du.edu/...

Faszyzm i eurazjanizm jako Blowback’ pisze ze: Wiele taktyk stosowanych to tzw „wojna informacyjna” prowadzona przez Rosję przeciwko instytucjom wyborczym i mające na celu wprowadzenie w błąd elektoratu wyborców w Stanach Zjednoczonych i Europie mogą: sięgać do podstaw geopolityki A. Dugina. 

Jest pełno opracowań jak Rosja wpływa na skrajnie-prawicowe partie w Europie, aby destabilizować kraje i prawie każdy kraj w Europie ma swoje skrajnie prawicowe partie I grupy, które pod ‘falszywym patriotyzmem’ realizuje poltykę rosyjską. Większość tych grup i partii jest pro-rosyjska, o czym świadczą wypowiedzi ich czołowych polityków

BBC stworzył reportaż pt.' Inside the global network of Neo-Nazis...'gdzie są przedstawione dowody, że głównym źródłem kolportowania materiałów faszystowskich i nazistowskich jest...rosyjski Telegram, a dopiero potem te treści są przesyłane na inne platformy. Dodatkowo, szef grupy 'The base' która zarządza pozostałymi faszystowskimi podgrupami mieszka z rosyjską żoną w Sankt Petersburgu w Rosji; mieszkanie w mieście zostało zakupione na nazwisko jego żony w lipcu 2018 roku, w tym samym miesiącu, w którym powstała The Bas. Film opublikowany w Internecie w maju 2019 roku pokazuje Nazzaro, najwyraźniej w Rosji, noszącego koszulkę z wizerunkiem prezydenta Władimira Putina i napisem „Rosja, władza absolutna”. BBC poinformowała również, że w 2019 roku Nazzaro był wymieniony jako gość na wystawie bezpieczeństwa rządu rosyjskiego w Moskwie/

https://www.youtube.com/watch?...

https://www.theguardian.com/wo...

https://www.justsecurity.org/6...

6. Ostateczne rozwiazanie ‘kwestii ukraińskiej”

-  Alexander Dugin zadeklarowal w swojej ksiazce : „Ukraina jako niepodległe państwo z pewnymi ambicjami terytorialnymi stanowi ogromne zagrożenie dla całej Eurazji” i „bez rozwiązania kwestii ukraińskiej”. problem, generalnie nie ma sensu mówić o polityce kontynentalnej”. 

Prezydent Ukrainy W. Zelensky, mówi ostatnio, że jest świadom, że w Moskwie mówią obecnie o 'ostatecznym rozwiązaniu kwestii Ukraińskiej' 
https://www.pap.pl/aktualnosci...

7.  Rosjanie – rasa „panów” a Rosja i jej imperium to rosyjski kościół 

Wedlug A. Dugina i tych ktorzy realizuja Rosyjska koncepcje Euroazji - etniczni Rosjanie są postrzegani jako „nosiciele wyjątkowej cywilizacji”.  Rosjanie to lud mesjański, posiadający „uniwersalne, ogólnoludzkie znaczenie ze szczegolnym uwzglednieniem „rosyjskiego prawosławia - „Rosjanie powinni zdać sobie sprawę, że są prawosławni na pierwszym miejscu, [etniczni] Rosjanie na drugim, a dopiero na trzecim miejscu ludzie”. A. Dugin podkreśla, że ​​istnieje potrzeba „całkowitej cerkwi” Rosjan, aby naród rosyjski był postrzegany po prostu jako „Kościół”

Skąd my to znamy? Putin umocnił wspólprace, a właściwie podporządkowania rosyjskiej cerkwi prowoslawnej imperialnym planom Rosji Putina and Dugina

Ostatecznie te wszystkie koncepcje A. Dugina, zostaly rozwiniete i powtarzane przez glownych rosyjskich politykow w koncepcje Rosji jako Trzeicego Rzymu – i ostatcznej wojny Imperium Rosji jako ‘Trzeciego Rzymu’ z zepsutym swiatem o panowanie nad swiatem.

Skad my to znamy? Hmm…Hitler i jego 1000 letnia Trzecia Rzesza ktora miała być kontynuacją pierwszej rzeszy, ktorą według Hitlera było Święte Cesarstwo Rzymskie. Putin zorganizował nawet swoją młodzieżową armię w sposób, w jaki Hitler

wiecej o faszyscie Alexandr Dugin

W swojej książce Aleksandr Dugin: rosyjska wersja europejskiej radykalnej prawicy? , politolog Marlene Laruelle pisze, że Dugin jest wynalazcą formy rosyjskiego faszyzmu, w której trzonem są skrajnie prawicowe ideologie oparte na ezoterycznym nazizmie, tradycjonalizmie, niemieckiej rewolucji konserwatywnej i europejskiej nowej prawicy.

https://www.wilsoncenter.org/s...

To Władimir Putin nalegał, aby ta książka stała się oficjalnym podręcznikiem Akademii Sztabu Generalnego rosyjskiego wojska i pod pewnymi względami jest rosyjską wersją Mein Kampf Hitlera.
W 1997 roku w swoim artykule „Faszyzm – bez granic i czerwony” Dugin opisał „narodowy kapitalizm” jako uprzedzający rozwój „autentycznego, prawdziwego, radykalnie rewolucyjnego i konsekwentnego faszystowskiego faszyzmu” w Rosji.

Mówi, że było to:
„… bynajmniej nie rasistowskie i szowinistyczne aspekty narodowego socjalizmu, które określały charakter jego ideologii. Nadużycia tej ideologii w Niemczech… to sprawa wyłącznie Niemców… podczas gdy rosyjski faszyzm to połączenie naturalnego narodowego konserwatyzmu z żarliwym pragnieniem prawdziwych zmian”

ROBERT ZUBRIN w artykule Dugin’s Evil Theology Opublikowanym w 2014 roku analizując min. "The American Empire Should Be Destroyed": Alexander Dugin and the Perils of Immanentized Eschatology
by James D. Heiser napisal:

https://www.nationalreview.com...

'Główną ideą tego jest to, że „liberalizm” (przez który Dugin ma na myśli cały zachodni konsensus) reprezentuje atak na tradycyjną hierarchiczną organizację świata. Powtarzając idee teoretyków nazistowskich Karla Haushofera, Rudolfa Hessa, Carla Schmitta i Arthura Moellera van den Brucka, Dugin mówi, że to liberalne zagrożenie nie jest nowe, ale jest ideologią morsko-kosmopolitycznej potęgi „Atlantyda”, która spiskowała obalić bardziej konserwatywne społeczeństwa lądowe od czasów starożytnych. W związku z tym napisał książki, w których zrekonstruował całą historię świata jako ciągłą walkę między tymi dwoma frakcjami, od Rzymu z Kartaginą po Rosję i dzisiejszy anglosaski „Zakon Atlantycki”. Jeśli chce wygrać walkę z wywrotowymi, oceanicznymi nosicielami takich „rasistowskich” (bo narzuconych przez obcy) idei, jak prawa człowieka, Rosja musi zjednoczyć wokół siebie wszystkie mocarstwa kontynentalne, w tym Niemcy, Europę Środkową i Wschodnią, byłe republiki sowieckie, Turcja, Iran i Korea do wielkiej Unii Eurazjatyckiej, wystarczająco silnej, by pokonać Zachód', 

‘Aby być tak zjednoczonym „od Lizbony do Władywostoku”, ta Eurazjatycka Unia będzie potrzebować definiującej ideologii, a w tym celu Dugin opracował nową „Czwartą Teorię Polityczną” łączącą wszystkie najsilniejsze punkty komunizmu, nazizmu, ekologizmu i tradycjonalizmu , tym samym pozwalając mu przemawiać do zwolenników wszystkich tych różnych antyliberalnych wyznań. Przyjąłby sprzeciw komunizmu wobec wolnej przedsiębiorczości. Jednak odrzuciłby marksistowskie przywiązanie do postępu technologicznego, ideał wywodzący się z liberałów, na rzecz demagogicznego apelu Ekologizmu, by powstrzymać postęp przemysłu i nowoczesności. Z Tradycjonalizmu czerpie uzasadnienie dla powstrzymania wolnej myśli. Cała reszta jest prosto z nazizmu, począwszy od teorii prawnych usprawiedliwiających nieograniczoną władzę państwową i eliminację praw jednostki, przez potrzebę populacji „zakorzenionych” w ziemi, aż po dziwne gnostyczne wyobrażenia o tajnym pochodzeniu rasy aryjskiej w biegun północny’

Teraz chyba juz wiemy skad sie biora ruchy ekologiczne finansowane przez Rosjan, ktore pod pozorem ekologii uzaleznaja Europe od gazu i ropy z Rosji

Dalej czytamy ‘to, czego potrzebuje Rosja, mówi Dugin, to „prawdziwy, prawdziwy, radykalnie rewolucyjny i konsekwentny faszystowski faszyzm”. Z drugiej strony „Liberalizm to zło absolutne. . . . Tylko globalna krucjata przeciwko USA, Zachodowi, globalizacji i ich polityczno-ideologicznemu wyrazowi liberalizmu może stać się adekwatną odpowiedzią. . . . Imperium amerykańskie powinno zostać zniszczone”. Oraz dalej czytamy jeszcze bardziej przerazajace koncepecje ze koncepcje geopolityczne A. Dugina ktorych pewne formy mozemy spotkac w wypowiedziach rosyjskich poliykow przedtswiajace Rosje jako ostoje Chrześcijaństwa z misja wywołania ostatecznej wojny z zachodnim swiatem ktory jest przedstawiany jako Antychryst w celu stworzenia Euroazji – jako „Imperium końca” ktore jest naznaczone „triadą dialektyczną”, która łączy „Trzeci Rzym — Trzecia Rzesza — Trzecia Międzynarodówka”. Według Dugina wszystkie oczekiwania historycznych rosyjskich złudzeń mesjanistycznych, w połączeniu z joachimowskimi celami nazizmu i sowieckiego bolszewizmu, znajdują swój najwyższy wyraz w tej nowej ideologii.

Dla tych co chcąc wiedzieć więcej:

Podsumowanie

Nie wiem jak dla tych, którzy przeczytali to opracowanie, ale dla mnie widać wyraźnie, że koncepcje faszysty A. Dugina staly się podstawą współczesnej Rosji Putina, która wydaje, się jednoznacznie, że obecna Rosja jest faszystowskim rezimem pod wladza W. Putina i innych Rosjan, którzy chcą stworzyc ‘Trzeci Rzym’ - Rosyjskie Imperium od Wladywostoku do Moskwy pod panowaniem Rosjan jako super-rasy. 

Ukraina stoi faszystowskiej Rosji na przeszkodzie w realiazji tego celu, tak jak stali na przeszkodzie Ci którzy zginęli 10/04/2010 w Smoleńsku.

Prezydent Lech Kaczyński I Ci którzy z nim zginęli 10.04.2010 byli najprawdopodobniej pierwszymi ofiarami Rosyjskiej agresji na Europe i bez likwidacje wszystkich osob które mogły przeszkodzic Rosji I Putinowi w uzależnieniu Polski i Europy od Rosyjskiego gazu Putin nie móglby zaatakowac Ukrainy.

Rosja Putina wyłania się jako faszystowska sekta religijno-militarna w takim samym a może jeszcze większym stopniu jak była trzecia rzesza stworzona przez Hitlera, bo Putin I Dugin dolaczyli rosyjski kościół prawosławny jako część faszystowskiego-rosyjsko=prawosławnego imperium które ma zapanować nad Europą 

Czesc Pamięci tym którzy zginęli 10.04.2010 w Smoleńsku i którzy giną na Ukrainie, za wolnosć Europy i świata od rosyjskiego faszystowskiego reżimu.  Analiza działalności Aleksandra Dugina oraz rosyjska agresja na Ukrainę pokazuje, że prezydent Lech Kaczyński oraz Ci którzy z nim zginęli 10.04.2010 byli najprawdopodobniej pierwszymi ofiarami rosyjskiej agresji na Europe. Bez likwidacji wszystkich osób, które mogły przeszkodzić imperializmowi rosyjskiemu w realizacji swoich planów, nie można było przygotować się w spokoju do całkowitego podporządkowania Ukrainy, Europy i Świata. Zginęli bo stanęli na drodze imperialnych planów Rosji...
 
 https://naszeblogi.pl/4018-pam...

P.S Grzegorz Wierzchołowski opublikował tekst pt. Ukraina odsłania prawdę o Smoleńsku. Kim jest Dmitrij Rogozin

https://niezalezna.pl/438128-u...

Okazuje się, że D. Rogozin jest liderem tzw. nieformalnego „klubu izborskiego”, który pomógł zjednoczyć dużą część wpływowych rosyjskich nacjonalistów. Klub zrzeszał takich rosyjskich nacjonalistów. jak Aleksander Prochanow, Michaił Leontiew, Michaił Szewczenka, Aleksander Dugin, Nikołaj Starikow, Witalij Awierjanow i Dmitrij Rogozin.

https://www.globalsecurity.org...

Obrazy wykorzystywane wyłącznie jako prawo cytatu w myśl art. 29. Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

CDN
 
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

09-04-2022 [18:49] - u2 | Link:

Rosyjskie Imperium od Wladywostoku do Moskwy pod panowaniem Rosjan jako super-rasy. 

Aby nie do Lizbony ? No i co na to Chiny ?

Obrazek użytkownika ndb2010

10-04-2022 [16:32] - ndb2010 | Link:

W oryginalnym projekcie z 1997 jest sojusz Moskwa- Tokio a Chiny to przeciwnik, jest to praktycznie jedyny punkt, który się zmienił, i  wyglada ze Tokio zostało zastępione Pekinem. Jednak szczegóły tego sojuszu się realizują a glowny cel to tworzenie 'osi; na swiecie aby pokonac anglosasow - 

Obrazek użytkownika u2

10-04-2022 [10:52] - u2 | Link:

Tokio zostało zastępione Pekinem

Nie może być dwóch hegemonów. Prędzej czy później dochodzi między hegemonami do wojny. W tej wojnie z Europą Putler jest chłopcem na posyłki dla Xi Jinpinga, którego już nawet Chińczycy oskarżają o dyktatorskie zapędy i kult jednostki.

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

W okresie pierwszych pięciu lat jego rządów w państwie zaczęły pojawiać się pierwsze symptomy kultu jednostki. Jego sztandarowym projektem była walka z korupcją w aparacie partyjnym i wielkim biznesie, co pozwoliło mu równocześnie wyeliminować wewnątrzpartyjną opozycję. Na początku 2018 roku doprowadził do przyjęcia przez KPCh postulatu zniesienia konstytucyjnego limitu liczby kadencji dla przewodniczącego partii i przewodniczącego ChRL[5]. 17 marca 2018 został ponownie wybrany przez posłów OZPL na kolejną kadencję przewodniczącego ChRL[6].

W tym samym roku zaczęła tworzyć się przeciw niemu wewnątrzpartyjna opozycja, zarzucająca mu, że poprzez nadmierną nadwyżkę w handlu z USA, nadmierne skupowanie obligacji amerykańskich, koncepcję Nowego Jedwabnego Szlaku, podkreślanie rosnącej pozycji Chin i spadek znaczenia USA oraz podsycanie nastrojów nacjonalistycznych wywołał wojnę handlową z USA. Dodatkowo zaczęto krytykować jego nadmierne umacnianie w systemie władzy ChRL, kult jednostki i powrót indoktrynacji. Wśród inicjatorów frakcji niechętnej Xi znaleźli się byli przywódcy Chin – Jiang Zemin i Hu Jintao, oraz były premier Zhu Rongji[7].

Obrazek użytkownika MFW

10-04-2022 [16:18] - MFW | Link:

Sojusz Rosji z Chinami nie może być celem strategicznym Rosji, bo byłoby to na dłuższa metę wpuszczeniem chińskiego lisa/smoka do rosyjskiego kurnika.
Przecież chińskie pretensje terytorialne Chin wobec Rosji nie uległy i nie ulegną zatarciu.
W latach 60-tych XX wieku  Chiny i ZSRR prowadziły ciągłe utarczki graniczne. 
W lipcu 1964 roku Mao Zedong zgłosił pierwsze chińskie pretensje terytorialne wobec ZSRR (Kraj Nadmorski, Władywostok). W roku 1966 rozpoczęła się rewolucja kulturalna w Chinach, podczas której ogłoszono ZSRR wrogiem nr 1.
Od 23 stycznia 1969 roku zaczęły narastać incydenty graniczne nad rzeką Ussuri a gazety donosiły o kolejnym, tysiąc którymś incydencie.
Bezpieczeństwo Rosji wobec Chin może zagwarantować tylko realizacja rosyjsko niemieckiej EURAZJI(siła gospodarki Niemiec/niemieckiej UE + rosyjskie zaplecze surowcowe dla tej gospodarki + jądrowy potencjał Rosji)
W takim kształcie rosyjsko niemiecka EURAZJA mogłaby w przyszłości równoważyć potencjał USA a także Chin i konkurować o globalną hegemonię.
USA  wiedziały już to z początkiem XX wieku i stąd polityka G.W.Busha nazywana przez politologów polityką "przyciągania Rosji do Zachodu", do której sygnałem były wydarzenia 9/11 i rozpoczęcie tzw. wojny z terroryzmem.
Sęk w tym, że USA popierały politykę Niemiec wobec Rosji, bo planowały sprawować polityczno militarną kontrolę na tym projektem EURAZJI a Niemcy i Rosja udawały z początku, że to akceptują a po cichu dążyły do wypchnięcia USA z Europy, sprzyjając konfliktom na Dalekim Wschodzie (sprzyjając zbrojeniom atomowym  Korei Północnej i apetytom Chin na realizację chińskiej polityki "jednych Chin"), co miało skłonić USA do opuszczenia Europy i skupieniu się na Dalekim Wschodzie i Pacyfiku).
Podniesieniem na wyższy poziom tej polityki G.W.Busha była polityka resetu USA-Rosja prezydenta B.H.Obamy.
cdn

Obrazek użytkownika MFW

10-04-2022 [16:18] - MFW | Link:

cd
Ważnym punktem w zwrocie w polityce resetu USA-Rosja były wydarzenia sprokurowane przez USA/Izrael/UK a popierane przez Francję, nazwane eufemistycznie "Arabską Wiosną" a zwłaszcza atak na Libię Kadafiego, sojusznika Rosji. 
Wtedy ówczesny prezydent Rosji D.Miedwiediew  ganił premiera W.Putina za to, że podczas głosowania nad rezolucją RB ONZ w sprawie zakazu lotów nad Libią, Rosja wstrzymała się wraz z Chinami od głosu, co skazało Libię Kadafiego na oddanie jej w ręce rebeliantów a militarny potencjał Libii wszedł jako wiano dla powstającego państwa islamskiego, które miało być i było wykorzystane do realizacji głównego celu tej zawieruchy na BW, jakim miało być obalenie rządu prezydenta Asada w Syrii i rządu ajatollachów w Iranie, w celu likwidacji irańskiego programu atomowego(sojuszników Rosji na BW).
Ta sprawa była tym, co spowodowało początek końca resetowej miłości Obamy z Putinem.
Obama próbował jeszcze ratować reset, proponując Putinowi ofertę na II-gi etap polityki resetu, po objęciu przez Obamę urzędu prezydenta na II kadencję z początkiem 2013 roku.
W tej ofercie proponował korektę stref wpływów Rosji i Niemiec w rosyjsko niemieckiej EURAZJI(Ukraina i Białoruś nie były kwestionowane jako rosyjska strefa a Obama w tej ofercie pisał, ze USA przymknie oko na to, gdy Rosja zajmie kraje bałtyckie, będące przecież w UE i NATO, czyli de facto w niemieckiej strefie EURAZJI.
Putin  już na szczycie G- 8 w czerwcu 2013 roku w Irlandii, odrzucił tę propozycję a rosyjskie media podawały, że Putin odpowiedział, iż państwa bałtyckie weźmie sobie jak zechce sam i nie potrzebuje przyzwolenia USA.
Gdy ta wypowiedź Putina dotarł do przywódców krajów bałtyckich, ci razem udali się w sierpniu 2013 roku do Białego Domu.
Obama zapewnił ich, ze USA będą bronić ich krajów(bo było to już po odrzuceniu oferty przez Putina i pełną parą trwały przygotowania do Majdanu na Ukrainie) a potem gdy przebywał w 2014 roku w Europie na szczycie NATO w Walii, wybrał się do Tallina, gdzie na wiecu z mieszkańcami Tallina zapewniał o mocnym sojuszu USA z tymi krajami( sojusze USA są warte tylko wtedy, gdy realizują interesy USA w danym czasie i tak jest zawsze o czym my Polacy przekonaliśmy się ostatnio 10.04.2010 roku.

Obrazek użytkownika sake3

10-04-2022 [08:53] - sake3 | Link:

Jak to się stało,że cała Europa nie zainteresowała się wczesniej publikacjami Dugina?Przecież on nie działał w próżni a na przestrzeni wielu lat.Projekt stworzenia Eurazji pod rosyjskim przywództwem nie jest nowy,jego publikacje były tłumaczone na wiele języków, on sam zresztą nigdy nie krył się ze swymi radykalnymi i faszystowskimi poglądami..Czy to lenistwo politycznych elit Europy, niechęc do myślenia czy poczucie wyższości że Dugina potraktowano z przymrużeniem oka? A może chęc wspóldziałania? Przecież swoje poglądy głosił już pod koniec lat dziewięćdziesiątych,był czas na przygotowanie się do stawienia oporu takim projektom.W jego publikacjach jest odniesienie się do Niemiec które uważa za sojusznika w przyszłej Eurazji i częściowo do Francji.Teraz już nie dziwi zachowanie Scholtza a wcześniej Schrodera i Merkel jakże zgodne z tym planem.Nie dziwi też nieustanne wydzwanianie Macrona do Putina chyba dla przypomnienia że w tych planach też był ujęty.Dugin zadbał by do tej imperialistycznej polityki dodać podbudowę chrześcijańską,ale też postawił wyłącznie na prawosławie traktują katolicyzm polski za wielką przeszkodę którą należy bezwzględnie usunąć .Mówił o tym w swoim wykładzie na Akademii Dyplomatycznej w Petersburgu nie ukrywając swojej pogardy do polskiego katolicyzmu i Polaków.Ne wiem czy akcja ,,pojednania Kościoła katolickeigo z Cerkwią Moskiewską'' za czasów prezydentury Bronisława Komorowskiego nie była próbą duginowskiego przyporządkowania KK  prawosławiu.Dugin od zawsze nienawidził Polski twierdząc ,że nie jesteśmy ani państwem ani narodem podobnie jak Ukraina i w planie Eurazji nie powinniśmy być obecni jako samodzielne państwo.Istotą dzałań rosyjskich jest podżeganie do wojny z narodami,do wojny z katolicyzmem różnymi metodami,presją,ośmieszaniem terrorem.

Obrazek użytkownika u2

10-04-2022 [09:54] - u2 | Link:

publikacje były tłumaczone na wiele języków,

Czyli jednak był w zainteresowaniu np. zachodnich polityków, którzy sądzili, że Dugin z Putlerem obiecują im udział w przyszłej władzy nad podbitą przez Rosję Europą, skoro już im dają intratne posadki w ruskich molochach :-)

Obrazek użytkownika sake3

10-04-2022 [11:31] - sake3 | Link:

@u2.....Może trochę nieprecyzyjne się wyraziłam,zadufani w sobie politycy niemieccy  francuscy nie wierzyli że ktokolwiek może wpuścić ich w maliny.Natomiast reszta Europy nie była zainteresowana niczym. Dlatego jedyny polski głos ostrzegający został zlekceważony.

Obrazek użytkownika ndb2010

10-04-2022 [10:48] - ndb2010 | Link:

myslę, że ten projekt w niektórych miejscach, był aż tak chory, że aż trudno było uwierzyć, jednak, jest realizowany w większości, napiszę wkrótce drugi tekst gdzie rozwinę wszystkie punkty Dugina, i przedstawie szczegóły jak był realizowany, nawet w wypowiedziach i działaniach Putina i innych polityków, które zawierały jego chore plany

Obrazek użytkownika admin

10-04-2022 [10:43] - admin | Link:

Super! Czekamy

Obrazek użytkownika ndb2010

10-04-2022 [12:18] - ndb2010 | Link:

właśnie dodałem do tekstu! 

P.S Grzegorz Wierzchołowski opublikował tekst pt. Ukraina odsłania prawdę o Smoleńsku. Kim jest Dmitrij Rogozin

https://niezalezna.pl/438128-u...

Okazuje się, że D. Rogozin jest liderem tzw. nieformalnego „klubu izborskiego”, który pomógł zjednoczyć dużą część wpływowych rosyjskich nacjonalistów. Klub zrzeszał takich rosyjskich patriotów jak Aleksander Prochanow, Michaił Leontiew, Michaił Szewczenka, Aleksander Dugin, Nikołaj Starikow, Witalij Awierjanow i Dmitrij Rogozin.

https://www.globalsecurity.org...

Obrazek użytkownika sake3

10-04-2022 [11:49] - sake3 | Link:

@ndb.....Projekt chory ale sprytny. Dugin trafnie zdiagnozował pazerność Niemiec i Francji i lenistwo umysłowe pozostałej Europy. Wyciągnął trafne wnioski że do celu najlepiej dochodzić powoli,nawet małymi krokami ale bez przerw i przez lata.Dobrze,że wreszcie ukazał się tekst o jego ,,koronkowej''.pracy,może wreszcie prawda trafi również do społeczeństwa,choć w to akurat nie bardzo wierzę.Kiedy w komentarzu do jakiegoś bloga napisałam o Duginie i jego planach jako doradcy Putina zostałam przez inną komentatorkę nazwana idiotką z pogranicza science-fiction. Myślę że dobrze byłoby wskazać również innych ideologów,propagandystów i doradców Putina.

Obrazek użytkownika ndb2010

10-04-2022 [12:03] - ndb2010 | Link:

A. Dugin, wydaję się najważniejszy i skupia, koordynuje resztę, rozwinę wszystkie punkty A. Dugina - i powiązania, nie tylko w Rosji ale w Europie i USA

Obrazek użytkownika ndb2010

10-04-2022 [12:12] - ndb2010 | Link:

dodam tylko, ze A. Dugin w najnowszych tekstach pisze, że pierwsza fazą Euroazji było wytworzenie - własciwego systemu politycznego -spoleczno-moralnego, który zastąpi, chory system liberalny. A. Dugin napisal pod koniec tamtego roku, ze W. Putin zakonczył fazę pierwszę planu, stworzenie systemu autorytarnego w Rosji, o podbudowie religijnej ale bez demokracji, i Rosja jest gotowa do przejścia do fazy drugiej, czyli do wykorzenienia demokracji i liberalizmu gdyż to Rosja i system stworzony przez W. Putina jest przyszłością. 

Obrazek użytkownika MFW

10-04-2022 [16:21] - MFW | Link:

"Jak to się stało,że cała Europa nie zainteresowała się wczesniej publikacjami Dugina?"

Logicznie rzecz biorąc, nie było to w interesie tych, co trzymają pudła rezonansowe w swoich rękach. 
Kim oni są, proszę sobie wydedukować.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

10-04-2022 [11:01] - Chatar Leon | Link:

Główne brednie propagandy moskiewskiej typu nudziarstwa Dugina to nic innego jak kontynuacja tego, co wymyślili już w XVIII i XIX w, a czasem nawet wcześniej.
Nie mówiąc o tym, że od paru wieków Polacy ostrzegali przed tym kompletnie zieloną Europę, bezskutecznie starając się pewne rzeczy wbić do głów...

Obrazek użytkownika sake3

10-04-2022 [11:25] - sake3 | Link:

@Chatar Leon....Może to i nudziarstwa Dugina ale podparte grubą warstwą filozofii,mesjanizmem wciskane przez lata w końcu dają efekty.I widać jak się pięknie potrafią składać na działania polityków.Myślę o politykach niemieckich i francuskich,pozostali w Europie nie łamali sobie pustych główek mysleniem.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

10-04-2022 [11:52] - Chatar Leon | Link:

Koło filozofii i mesjanizmu to to nawet nie stało...
Zresztą demaskowanie moskiewskich bredni o "Trzecim Rzymie" i tym podobnych (kupowanych przez ludzi na Zachodzie) to przecież nasz kanon literacki.
Napis: »Mieszkanie pastora Dienera,
Wielu orderów Carskich kawalera.
Dziś na kazanie wykłada z ambony,
Że Car jest Papież z Boskiego ramienia,
Pan samowładny wiary i sumniénia.
I wzywa przytém braci kalwinistów,
Socynijanów i anabaptystów,
Aby, jak każe Imperator ruski
I jego wierny Alijant, król Pruski,
Przyjąwszy nową wiarę i sumnienie
Wszyscy się zeszli w jedno zgromadzenie«.

Nie wiem ile osób z młodszych roczników to kojarzy, bo przecież od lat tacy troglodyci z Czerskiej nawoływali, ażeby wyrzucać najwybitniejsze polskie dzieła z programów szkolnych...

Obrazek użytkownika ndb2010

10-04-2022 [12:34] - ndb2010 | Link:

Problem z tym, że Hitler też wierzył w podobne brednie, i poprzez nie rozpoczął wojnę, więc nawet jeśli są to brednie nie można ich lekceważyc, jesli są nauczane w rosyjskim sztabie generalnym i realizowane przez politykow rosyjskich. 

Obrazek użytkownika sake3

10-04-2022 [13:03] - sake3 | Link:

@ndb......A propos bredni.....Trudno uwierzyć ale w Moskwie odbył się w marcu zjazd ,,największych czarownic'' rosyjskich.Sabat miał na celu udzielenie wsparcia i ,,dodanie siły'' Putinowi.Było nawet wideo,bo to nowoczesne czarownice nazywające siebie wiedźmami i uprawiające czarną magię.Alina Polin jako naczelna wiedźma krążyła wokół jakiegoś przedmiotu coś tam mamrocząc,wszystkie zgromadzone panie ładne i młode,nie jakieś stwory z haczykowatym nosem.Dlatego myślę ,że nie tylko fanatyzm ale i brednie powinny być uznawane za sposób uprawiania propagandy.

Obrazek użytkownika ndb2010

10-04-2022 [16:26] - ndb2010 | Link:

Napisze wiecej ale idee Dugina lacza takze neopoganizm I okultyzm, w podobnym stopniu  w jakim Hitler I inni nazisci to wykorzystali, kosciol prawoslawny to structure ktora mozna ksztaltowac, Hitler stworzyl podobny system, wiec w nasteonym tekscie jako wprowadzenie napisze o podobienstwie do Hitlera aby pokazac ze takie szalnstwa moga przybrac forme struktury panstwowej I militarnej, tak w skrocie Dugin polaczyl faszyzm I kommunizm I podolaczal reszte aby stworzyc system jeszcze potezniejszy...

Obrazek użytkownika Chatar Leon

10-04-2022 [12:22] - Chatar Leon | Link:

Sprawa "dziejowej misji świętej Rosji" jest prosta:

Diable Cyrylu,
nudziarzu Duginie!
Iditie na chuj,
kacapskie świnie!

Obrazek użytkownika sake3

10-04-2022 [14:08] - sake3 | Link:

@Chatar Leon....Ne wiem czy Patriarcha Cerkwi Moskiewskiej Cyryl jest diabłem,ale podejrzewam że nie jest osobą duchowną tylko podstawionym oficerem KGB..

Obrazek użytkownika Chatar Leon

10-04-2022 [15:27] - Chatar Leon | Link:

@Sake
Tak, to dokładnie z tego kręgu piekielnego.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

10-04-2022 [13:58] - Marek Kudła | Link:

Polacy, 10 kwietnia 2010 przeżyliśmy tragedię narodową jako wspólnota !  Po 12 latach niewyjaśnionej dotąd katastrofy smoleńskiej, musimy sobie uświadomić, że ci, którzy jeszcze dzisiaj drwią z tej tragedii nie należą do naszej – Polaków – wspólnoty !  Skala zbydlęcenia tego motłochu jest niewyobrażalna, nie dająca nam żadnej szansy do pojednania z nimi.  Obecnie wiemy już na pewno, że to nie była pancerna brzoza wymyślona przez Anodinę, a potem powielana przez Millera i Laska, nie to, że samolot leciał za nisko i za szybko – jak twierdzi Joński,  ale zamach przeprowadzony przez obie strony: polską i rosyjską, Tuska i Putina !
Na ostatnio publikowanym w internecie zdjęciu Tu-154 widać wyraźnie wybuch w lewym skrzydle.  Takiego dowodu nie da się już obalić.  Wiemy, że ten samolot „remontowały” dwie firmy – Polit-Elektronik i MAW Telecom, i był „sprawdzany” przez ekipę ściągniętą z zakładu w rosyjskiej Samarze. Tam rozbudowano salonkę i prawdopodobnie naszpikowano samolot ładunkami wybuchowymi odpalanymi zdalnie.  Wiemy też z niezależnych laboratoriuw europejskich, że w analizowanych próbkach aż dymi się od trotylu.
Czekamy na ujawnienie sprawców !  I na koniec: Polacy, budujmy wspólnotę bez tych ludzi, bo to nie są nasi ziomkowie lecz obcy, którzy życzą Polsce i Polakom jak najgorzej !!!
 
https://www.youtube.com/watch?...
Prof. Wiesław Binienda ujawnia szczegóły dalszego śledztwa smoleńsiego:
https://www.tvradom.com/wiadom...