Piękne przemówienie bez konkretów

Dzisiaj [26.03.2022] po godz. 18:00 prezydent USA, Joe Biden wygłosił przemówienie na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie {TUTAJ}.  Zapowiadano, iż będzie to przełomowe wydarzenie.  Tak się jednak nie stało.  Moją uwagę zwrócił przede wszystkim brak konkretów.  Były tylko pięknie brzmiące ogólniki.  Prezydent Biden przypomniał słowa Jana Pawła II i  podkreślił  konieczność długiej walki o demokrację.  Zapewnił, że:

  "Moje przesłanie do Ukraińców, które przekazałem też ministrowi Kułebie, to walka o wolność - powiedział Biden. - Wszystkie mury sowieckiej okupacji padły. Walka o demokracje nie skończyła się jednak wraz z upadkiem ZSRR. Demokracja jest dalej atakowana. Dziś Rosja pogwałciła te zasady - powiedział stanowczo Biden. (...)   Ostrzegaliśmy przed rosyjską agresją. Rosja wybrała wojnę. Oni postawili na siłę, bazując na podstawowych, najstarszych ludzkich instynktach. Moskwa chce zniszczyć europejski pokój. Powaga tego zagrożenia wymaga szybkiej reakcji zachodu - dodał Biden. (...) - Wraz z sojusznikami wspieramy Ukrainę. Siły amerykańskie w Europie są po to, by bronić naszych sojuszników - zapewnił amerykański prezydent. - Jesteśmy tu, żeby Putin nawet nie pomyślał o przekroczeniu granicy, jakiegokolwiek państwa NATO. Artykuł 5, NATO to świętość - dodał.".

  Prezydent USA zwrócił się też do zwykłych Rosjan, namawiając ich do położenia kresu wojnie i obalenia Putina.  Według niego:

  "Jeszcze raz Biden nawiązał do historycznych słów papieża Polaka. - Nie lękajcie się powiedział amerykański przywódca - Brutalność nigdy nie pokona wolności. Musimy być razem - stwierdził. - Na litość boską! Ten człowiek nie może pozostać u władzy - zakończył amerykański przywódca.".

  Wszystko to jest słuszne.  Z rzeczy konkretnych Biden wspomniał tylko o dalszej pomocy humanitarnej.  Ani słowem nie zająknął się o ewentualnej dostawie broni ofensywnej dla Ukrainy.  Wyraźnie unikał jakichkolwiek zobowiązań.  Rozczulał się za to nad losem ukraińskich uchodźców, a zwłaszcza dzieci.  Trudno nazwać to przełomem.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

26-03-2022 [21:03] - sake3 | Link:

To prawda .Brakowało tylko kredek.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

26-03-2022 [21:25] - Chatar Leon | Link:

Broń jest przekazywana. Ukraińcy robią z niej użytek. I to jest najważniejsze.
W samym przemówieniu było nawiązanie do JPII, nie było bredzenia o klimacie, pandemii i LGBT. To wcale nie jest takie banalne.
Po za tym, czego można oczekiwać od tego rodzaju przemówień? Żeby od nich Moskwa wylatywała w powietrze?
 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

26-03-2022 [22:07] - RinoCeronte | Link:

Moskwa chciałaby wiedzieć co tak na prawdę Stany kombinują... Ale z Panem Prezydentem nie takie numery!

Obrazek użytkownika Jabe

27-03-2022 [10:55] - Jabe | Link:

W każdym razie jeszcze niczego nie wykombinowały.

Obrazek użytkownika bezmetki

26-03-2022 [22:21] - bezmetki | Link:

Z głupia frant : męczy mnie pytanie, jaka jest wiarygodność handlowca-globalisty, kiedy odnosi się do patriotyzmu.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

27-03-2022 [00:26] - EsaurGappa | Link:

Gdyby tylko jeszcze ciało Chrystusa włączyć do polityki to mielibyśmy w końcu upragniony eden.My dzieci Rzeczpospolitej w 21 wieku taki oto mamy prezent dla świata,gdy nasza cywilizacja będzie krwawić i umierać my mali słowianie udowodnimy że stworzyła nas miłość a nie śmierć.To co daję nam siłę wybaczać naszym wrogom zbrodnie przeciw Bogu,jest źródłem zjednoczenia,dalej jest już jednak trudniej bo mało kto zaprasza Chrystusa do rozmowy.
 

Obrazek użytkownika bezmetki

27-03-2022 [01:06] - bezmetki | Link:

Interesujący cytat:
It was another former CIA boss, William Casey, who in the 1980s said:
"We’ll know our disinformation program is complete when everything the American public believes is false.”
"Bądziemy wiedzieć że nasz program dezinformacji został zrealizowany, kiedy wszystko, w co wierzy amerykańska publiczność- będzie fałszem"

Uniwersalnie - nie kiepskie. Warto przypominać sobie w chwilach zwątpień.

Obrazek użytkownika Adam66

27-03-2022 [03:14] - Adam66 | Link:

@bezmetki
Oni są bardzo blisko celu, 90%+ północnoamerykańskiego kontynentu (Kanada wliczona bo to jest praktycznie dodatkowy, najbardziej lewacki stan USA) wierzy w to co media opowiadają.  Stopień ogłupienia jest nieprawdopodobny, ludzie z tzw. "wykształceniem", łykają największe bzdury bez zmrużenia oka.  Znam to z autopsji, od 30 lat obserwuję na miejscu owczy pęd północnych amerykanów do samounicestwienia.  A to stwierdzenie jest rzeczywiście uniwersalne, bo w większości krajów ludzie zachowują się tak samo - zero myślenia, rząd za nas myśli to po co się wysilać...?

Obrazek użytkownika angela

27-03-2022 [09:22] - angela | Link:

Prezyden swiatowego mocarstwa przyleciał do Polski, w czasie faktycznego zagrożenia swiata tragedią atomową  przez przegranego szalenca, tylko po to, zeby " niewiele" powiedzieć. 
Na pewno  Rosja chcialaby  wszystko wiedzieć,  o czym byly rozmowy.