Nie likwidować Putina!

To uzasadniona ludzka reakcja. Widząc potworną zbrodnię, bestialskiego zabójcę, niewinne ofiary, pałamy żądzą zemsty. Tej najokrutniejszej – bandyta powinien zginąć. Najlepiej w potwornych męczarniach.
Tu, jako, że zbrodnie mają miejsce m.in. na historycznych terenach kozackich, a ci podgoleni wojownicy byli mistrzami powolnego wykańczania swoich wrogów, można przypomnieć ich dwie, niebywale okrutne metody egzekucji. Pierwsza, to rozpowszechnione w Trylogii przez Henryka Sienkiewicza wbijanie na pal. Faktycznie... Aż ciarki przechodzą, jak próbujemy sobie wyobrazić te parodniowe męczarnie, jakie musi przechodzić karany złoczyńca. Jednakże eksperci od horrorów i metod najokrutniejszego pozbawiania życia, twierdzą, że najgorsze, stosowane również przez kozaczyznę, było skórowanie.
Ponieważ czytają to również łagodne i wrażliwe panie, nie będę dawał tu opisów.

Ciekaw jestem, jaki rodzaj śmierci wybraliście Drodzy Czytelnicy, do egzekucji bandziora dnia dzisiejszego, Władymira Putina, jak już zostanie pojmany.
 

Zapewne, jak wielu z Was, sporo czasu spędzam, przeszukując Internet i inne dostępne źródła informacji dotyczące rosyjskiej napaści na Ukrainie. Telewizja się nie sprawdza, nie tylko polska zresztą. Informacje są filtrowane, z mnóstwem powtórzeń i właściwie nudnym, czy nużącym przekazem. Niestety, negatywny prym tu wiedzie TVP Info. To nie jest tylko sprawa odnośnie toczących się walk i reakcji świata właśnie teraz, bo ten jakże ważny kanał telewizji narodowej od bardzo dawna przeżywa duże problemy odnośnie profesjonalizmu, jakości przekazu i dobrego zarządzania.

Bogu dziękuję, że mamy teraz takie czasy i taką technikę, że siedząc w jednym miejscu, popijając kawę za kawą, mam natychmiastowy dostęp do pracy ekspertów, analityków, czy dobrych publicystów. Ile gazet musiałbym kupić i uważnie przewertować, ile godzin musiałbym spędzić nad książkami, również w bibliotekach, by uzyskać choć fragment informacji i wiedzy, którą mam teraz pod ręką, pstrykając tylko paroma klawiszami.
Tak więc oto, dzięki temu, że już jestem emerytem, codziennie parę godzin mogę przeznaczyć, by wgłębiać się w interesujący mnie problem, zdobyć nową wiedzę, albo wyrobić sobie opinię.

Napaść ruskiej, bandyckiej bolszewii na Ukrainę 24 lutego, zapewne nie tylko na mnie, kimś o bardzo bujnej wyobraźni, musiała wywrzeć piorunujące wrażenie. Mimo tego, że można się było tego spodziewać. Nikt przecież tylko dla picu, by tylko postraszyć, lub wywierać presję, nie gromadzi na granicy 150 tysięczną, w pełni uzbrojoną armię. Wiadomo, że raczej uderzy. Chyba żeby coś potężnego się wydarzyło.

Znając potęgę militarną Rosji, której powstanie spowodowała głupota Zachodu, wraz z azjatyckim bandytą Putinem u władzy, a jednocześnie znając słabość i bałagan Ukrainy, gdy dowiedzieliśmy się o napadzie i gdy po chwili największe emocje opadły, dawaliśmy biednym Ukraińcom najwyżej 3 – 4 dni, po których zostaną ostatecznie pobici. Nie myliliśmy się wówczas z planowanym scenariuszem sił Rosji, gdzie oni właśnie chcieli błyskawicznie zdobyć Kijów, stolicę państwa; pojmać, uwięzić, choć prawdopodobnie raczej zabić prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, wraz z rodziną i najbliższymi rządowymi współpracownikami, podając smutną wiadomość, że przywódca zginął w wypadku w trakcie ucieczki ze stolicy.
A potem szybko by ogłoszono prezydentem przywiezionego w teczce byłego prezydenta Janukowicza, którego haniebną ucieczkę, z ukradzionym majątkiem do Rosji dobrze pamiętamy.
Tak oto Putin sobie, wraz ze swoją mongolską ferajną zaplanował. Tylko, że nic z tego nie wyszło.

Tutaj mała, ale stanowcza uwaga – PUTIN NIE JEST WARIATEM! To mimo wszystko człowiek, który chce żyć. Więc zastosowanie broni atomowej praktycznie jest wykluczone. Światowy system toczenia wojen i eskalacji, zasadza się na paradygmacie, że siły nuklearne służą do zastraszania i trzymania przeciwnika w szachu. Czy to Indie kontra Pakistan; Izrael i Iran, oraz w najwyższej skali – Rosja kontra USA. W tym ostatnim przypadku mamy do czynienia z prawdopodobną zagładą niemalże całego świata. Skażenie radioaktywne zlikwiduje ludzkość i prawdopodobnie większość fauny na tysiąclecia. Gdyby Putin wystrzelił pierwszy swe pociski balistyczne, to z sekundowym opóźnieniem pociski odpala Ameryka. Więc miałby tylko taką satysfakcję, że żyłby jakieś 2 minuty dłużej niż przeklęci jankesi. Oczywiście, zakładam, że przywódcy nie będą w schronach. W warunkach ukrycia się, ich dogorywanie będzie trwało tak długo, na ile przygotowali zapasów.
Putin jest psychopatą, całkowicie amoralnym, bezwzględnym sadystą. Ponura postać.
Tutaj można posłuchać dobrej charakterystyki naszego cenionego analityka:
https://youtu.be/fn8N5sS9ckE

Pominę dzisiejszą sytuację na arenie wojny, bo dynamika jest duża i już za godzinę może być coś nowego.
Podam moje przekonanie co do najbardziej subiektywnie końcowego scenariusza i wytłumaczę, dlaczego lepiej dla nas, by Putin jednak żył, stojąc na czele Rosji. Choć pięści mi się zaciskają, A mój specjalnie wykonany dla mnie przez kolegę z rejonu Batanga na Filipinach, zabójczy Balisong, sam się otwiera w kieszeni.

*****

Rosja militarnie wygrywa wojnę, lecz politycznie przegrywa. Niemalże cały świat się od niej odwraca. Taka jest dzisiejsza, prawdziwa ocena.
Militarne zwycięstwo nie kończy wojny. A ta, co jest bardzo tragiczne dla Ukrainy, będzie trwała wiele lat. Spowodowane to jest szeregiem idiotycznych błędów bolszewickiego dowództwa i Putina w pierwszym tygodniu inwazji.
Swoim barbarzyństwem, arogancją i krwiożerczością, spowodowali taką konsolidację wszystkich Ukraińców, nawet tych mówiących tylko po rosyjsku, tych ze wschodu, że po zajęciu całego terytorium młodego państwa i zdemontowaniu sił wojskowych Ukrainy, rozpoczyna się powstanie ludowe, którego Ruscy nigdy nie będą w stanie opanować. Więc są wszędzie, ale Ukraińców nie podbili i każdy ich żołnierz musi odtąd spać w schronie z odbezpieczoną bronią, a i tak wtedy ma szansę przeżycia 50 : 50. Niczego wówczas sowieci nie nauczyli się w Afganistanie, jak z podkulonymi ogonami musieli się stamtąd wycofać. Pobici i skompromitowani.

Współczuję bardzo Ukrainie i Ukraińcom. Jestem przekonany, że we właśnie tworzącej się tam legii cudzoziemskiej będzie spora reprezentacja naszych bitnych, sprytnych i dzielnych wojaków. Niezależnie od tego, czy Sejm uchwali ustawę zezwalającą na to, czy nie.
Lecz w mojej piramidzie bezpieczeństwa, po stojącej na najwyższym szczeblu drabiny mojej troski jest oczywiście rodzina, a już nieco niżej Polska.
Więc to, co piszę, ma być najlepsze dla Rzeczypospolitej.

A teraz najważniejsze dla nas i podejrzewam – dla całego świata:
GDY JUŻ RUSKIE SOŁDATY, WYCHUDZONE, BRUDNE, W ŁACHMANACH I POTWORNIE WYMĘCZENI ZAKRZYKNĄ RESZTKAMI SIŁ ZWYCIĘŻKIE URRRAA! ROZPOCZYNA SIĘ ZIMNA WOJNA – ZACHÓD KONTRA ROSJA.

Niemalże jest pewne, że na Ukrainie w tym ludowym powstaniu będzie działać dobrze uzbrojona, wytrenowana i z wysokim morale partyzantka, gdy tymczasem Rosja, ciągle z Putinem na Kremlu, będzie praktycznie na skraju bankructwa po wojennym wysiłku i blokadzie spowodowanej sankcjami wprowadzonych przez resztę świata.
Rosja będzie gnić, rozpadać się, a Putin dokończy to, co zaczął Gorbaczow. Rozpad i destrukcję imperium carów, a potem ZSRR bolszewików. Imperium zła.

No dobrze, lecz dlaczego Putin nie miałby byc zgładzony, w jakimś, powiedzmy, przewrocie pałacowym? Bo niewiele by to zmieniło. Przecież pozostaje cała ruska elita, powiązani ze światem oligarchowie; setki aspirantów, co już mają Mercedesy AMG, klasy S, czy G, lecz chcą mieć Rolls Royce i jachty za minimum 50 mln USD. Bardzo szybko do władzy dorwałby się kolejny Putin-Bis, może jeszcze bardziej oszalały i bezwzględny. Lecz od nieżyjącego Putina znacznie lepszy aktor i manipulant.
Ile trzeba by czekać, aż Biden uroczyście zaproponuje reset, Oczywiście wszystkie sankcje zostaną cofnięte. A jak już gaz ruszy przez Nord Stream 2, to Niemcy długo nie przestaną podskakiwać z radości, a Infantyl Emmanuel Macron posika się w łóżku.

Tymczasem w Polsce cicho i stopniowo zacznie się wycofywanie amerykańskich żołnierzy. Unijni komisarze i papugi z TSUE uścisną sobie lepkie ręce, po ostatnim polowaniu i zaczną sobie kroić świetny królewski tort, jakoś dziwnie przypominający Polskę w obecnych granicach.
A przy kolejnych wyborach sondaże pokażą, że aż 75 procent szans na zwycięstwo ma stary, solidny Donald Tusk.

Ps. Z ostatniej chwili – polskiemu politykowi, Sławomirowi Nowakowi zaproponowano nadzór nad odbudową Ukrainy.

Ps.2. Życzę więc Władimirowi Putinowi długiego życia. Nieco skromniejszego, bo niestety kont, pałaców, jachtów i samolotów nie odzyskał. Za to zamiast astrachańskiego, polubił polski kawior – kaszankę w naturalnym pęcherzu.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

05-03-2022 [12:18] - Pers | Link:

//na Ukrainie w tym ludowym powstaniu będzie działać dobrze uzbrojona, wytrenowana i z wysokim morale partyzantka//
A z kim będzie walczyć ta "partyzantka"?
Rosjanie zrobią porządek i wrócą do swoich koszar, tak jak w przypadku Gruzji i ostatnio Kazachstanu.
A Donbas będzie już nie ruszenia dla żadnej "partyzantki".

Najbardziej mnie śmieszy jak za pisanie o poważnych sprawach biorą się niepoważni ludzie.

Obrazek użytkownika sake3

05-03-2022 [14:09] - sake3 | Link:

@Pers.....Lordzie Hau-hau .....A wiesz jaki los spotkał po wojnie śmiecia Williama Joyce'a tak nazywanego za propagandowe szczekanie,kłamstwa i propagandę ? 

Obrazek użytkownika Pers

05-03-2022 [14:11] - Pers | Link:

@sake3
//A wiesz jaki los spotkał po wojnie śmiecia Williama Joyce'a tak nazywanego za propagandowe szczekanie,kłamstwa i propagandę ? //
Boisz się, że was czeka ten sam los?
I słusznie...

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-03-2022 [17:06] - Tezeusz | Link:

@Pers A jaki ciebie czeka los za sianie rosyjskiej propagandy. Nigdzie już ciebie nie ma nawet scierwoneon ciebie wykopał.
Straszysz ? czym ? hahahaha
Mały czlowieczku. spadaj !

Obrazek użytkownika Kaczysta

05-03-2022 [17:23] - Kaczysta | Link:

dachowiec
Ciebie gnojku czeka propagandowy zwis
20cm nad ziemia

Obrazek użytkownika sake3

05-03-2022 [17:38] - sake3 | Link:

@Pers.....A to mnie będzie sądził? Może ty? I za co? Aha ,już wiem sprzeciwiłam się ruskiej propagandzie nachalnie produkowanej przez ciebie. 

Obrazek użytkownika Pers

05-03-2022 [17:41] - Pers | Link:

@sake3
Nie mam zamiaru cię sądzić tylko się ode mnie odpiórkuj i nie rzucaj kalumniami bez pokrycia.

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-03-2022 [21:00] - Tomaszek | Link:

Sake
Ruszkiewicz pan job jego mać czuje się urażony , taka delikatna psyche że job jego mać . Bądź delikatniejsza , bo w traumę popadnie .

Obrazek użytkownika Ryan

05-03-2022 [17:43] - Ryan | Link:

Dziwię się administracji że pozwala na to by takie sowieckie gówno wywalone ze wszystkich Polskich portali mogło tu sieć parchatą ruską propagandę
Trochę wstyd

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-03-2022 [17:59] - jazgdyni | Link:

Panie i Panowie!

Nie zajmujcie się pryszczem, jak grozi rak.

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-03-2022 [21:03] - Tomaszek | Link:

Ryan 
Wszędzie są tacy , przylezie , napierdzi i dziwi się że smród . Taka ich natura job jego mać . 

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-03-2022 [15:05] - Tezeusz | Link:

@Dlaczego ja czuję smród gówna sowieckiego ? już wiem @ Pers tu był.

Obrazek użytkownika u2

05-03-2022 [12:18] - u2 | Link:

prym tu wiedzie TVP Info

Polecam kanał YT TVP Info. Tam można wybrać to co każdego interesuje. Nie trzeba przecież oglądać w kółko powtórek w TV :-)

Ps.2. Życzę więc Władimirowi Putinowi długiego życia

Aby 69-latek  Władimir P. na pewno pobije rekord Joe Bidena, który ma już 79 latek ? :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-03-2022 [12:48] - jazgdyni | Link:

@u2

Cześć
Ja mam kablówkę. Więc mogę sobie nawet zapamiętać 5 godz. programu. A potem chronologicznie na szybko obejrzeć w 1/2 godziny. Na YT wolę inne kanały (Republika TV ma dobry). Jednak poprosiłem Rachonia by na YT stworzył podkast #jedziemy.
Zdrowia

Obrazek użytkownika u2

05-03-2022 [13:07] - u2 | Link:

Parę dni temu byłem w podróży, więc byłem skazany na internet i odkryłem TVP World w TVP Stream. Program po angielsku. Akurat wysłuchałem wywiadu red. Rachonia z p. Achmedem Zakajewem. Bardzo ciekawe spojrzenie na współczesną Rosję i obecną wojnę na Ukrainie, spojrzenie osoby, która zna ruskich od podszewki :-)

Obrazek użytkownika RinoCeronte

05-03-2022 [12:28] - RinoCeronte | Link:

Putin - Orban dwa bratanki? A może jednak nie i jest to tylko proaganda...

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-03-2022 [12:50] - jazgdyni | Link:

Orban jest Węgrem. Na długo jest uwiązany łańcuchem gaz-ropa-węgiel z Rosją. Co on może zrobić, by jego rodacy mieli prąd i ciepło cały czas?

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-03-2022 [21:24] - Tomaszek | Link:

Niemcy obiecali granatniki z NRD tylko ich wysłać nie mogą , bo się boją  że wybuchną przy załadunku. Za to w czasie trwania wojny tylko kupili gazu u ruskich za więcej jak roczny budżet wojska Ukrainy . I wyłączając z odcięcia Gazprom Bank zadbali o to żeby kasa doszła na czas . I tylko mnie wkur...iajcie że Scholz się odciął i potępił . Pewnie mu jego mentor Schreder poradził za wskazówką Putina  . Przecież wciąż jest dyrem w Gazpromie . Mieć takiego sojusznika to więcej niż skarb . A Węgrzy i Rumuni w czasie ll WŚ byli sojusznikami Niemiec a to chyba jedyne narody w Europie ,które mogą uczciwie nie mieć sobie nic do zarzucenia w odniesieniu do Polski i Polaków . Cała reszta to  rycie ryjów do rycia . Wie Pan Panie Januszu to tak jak dupa sra , a co może ma mówić ?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

05-03-2022 [12:56] - Chatar Leon | Link:

Robienie teraz kozła ofiarnego z Madziara to specjalność tych, którzy przez lata byli najbardziej prorosyjscy. U nas najbardziej po nim jeździ teraz michnikowa szmata i chyży rój ełropy od przybijania żółwików z Pucinem. Bo gdy posłuchać przydupasa Makreli, to można odnieść wrażenie że to Orban budował kolejne Nordstreamy. Orban po prostu nie chciał wrzucać wszystkich jajek do jednego koszyka, podczas gdy Unia Niemiecka cały czas go terroryzowała.
Ja zawsze w takich sytuacjach pytam o konkrety.
Proszę mi zatem powiedzieć, jakie tak naprawdę znaczenie dla militarnego, gospodarczego, politycznego wzmocnienia Rosji ma jeden czy drugi, zazwyczaj zmanipulowany przez szczujnie cytat z Orbana?

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-03-2022 [21:32] - Tomaszek | Link:

Bo wiesz Leon , kupowanie ruskiego gazu od gebelsów  jest cacy i europatriotyczne . I nie wiem co ku...wa jeszcze ?

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-03-2022 [13:08] - Tezeusz | Link:

Po co osranego bandytę putka wieszać. W klatkę i wozić po świecie jako małpę ludobójcę.

Obrazek użytkownika sake3

05-03-2022 [13:11] - sake3 | Link:

Jakże to likwidować.Przecież to szczery demokrata jak wyczytał z wodnistych oczu Putina prezydent Stanów Zjednoczonych. Jeszcze parę tygodni a światowa wierchuszka po opadnięciu kurzu wojennego będzie sama nastawać na rozmowy z nim,a do tego nie jego głowa a całość jest potrzebna.Siądą do negocjacji przy tym długaśnym stole i będą dzielić tereny między sobą jak to jest w przyjęte w ,,dojrzałej'' demokracji.

Obrazek użytkownika Pers

05-03-2022 [13:25] - Pers | Link:

@sake3
Tak dokładnie będzie.
Widzę, że bucik jakby ci zaczął rosnąć...

Obrazek użytkownika sake3

05-03-2022 [16:52] - sake3 | Link:

@Pers..... No cóż jako lojalny poddany ruskiej szmaty zaklepujesz już jakiś polski teren dla siebie?

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-03-2022 [13:23] - Tezeusz | Link:

Rosyjscy żołnierze gwałcą Ukrainki – takie informacje przekazują mieszkańcy Chersonia.
W sieci pojawiły się pierwsze doniesienie dotyczące stosowania przez Rosjan przemocy seksualnej wobec ukraińskich kobiet. Informacje przekazali mieszkańcy Chersonia. Jednocześnie apelują oni aby kobiety nie opuszczały domów. Wiadomość o gwałceniu ukraińskich kobiet przekazał także szef tamtejszego MSZ – Dmytro Kułeba.
Według tych doniesień aktualnie odnotowano jedenaście potwierdzonych przypadków gwałtu na Ukrainkach, których dokonali rosyjscy żołnierze. Serwis rubryka.com przekazał, że z jedenastu ofiar przeżyło tylko pięć. Jeden z przypadków dotyczy 17-letniej dziewczyny, którą Rosjanie mieli zgwałcić a następnie zabić.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-03-2022 [14:17] - jazgdyni | Link:

Cześć

Po prawdzie, to jeszcze nie słyszałem o armiach najeźdźców, gdzie żołdactwo nie gwałciłoby wszystkiego w okolicy.

Obrazek użytkownika sake3

05-03-2022 [14:55] - sake3 | Link:

@jazgdyn.......No ale teraz mamy XXI wiek,demokrację,postęp technologiczny i cywilizacyjny, prawa człowieka i mniejszości i nic się nie zmieniło ?

Obrazek użytkownika tricolour

05-03-2022 [15:22] - tricolour | Link:

@Sake

Kobiety zmieniły się w XXI wieku i odrzucają wyglądem? Nie, wręcz przeciwnie więc jak najbardziej nadają się. 

Obrazek użytkownika sake3

05-03-2022 [16:49] - sake3 | Link:

@Tricolour.......Pan w ogóle zrozumiał co napisałam?  To powtórzę,  mamy XXI wiek a gwałty i przemoc nie zmieniły się od wieków.No chyba że ma Pan inne zdanie i nie uważa gwałtu za gwałt a przemocy za przemoc.To teraz patrząc na obrazy z wojny ma Pan okazję się przekonać.

Obrazek użytkownika tricolour

05-03-2022 [21:56] - tricolour | Link:

@Sake

A. No to nie zrozumialem. Zdarza sie.

Obrazek użytkownika paparazzi

05-03-2022 [15:41] - paparazzi | Link:

Jak by żył Gan Ganowicz to już by był w Ukrainie. R.I.P.

 I ta słynna odpowiedz na pytanie dziennikarki czy zabijał Pan ludzi. Nie, tylko komunistów.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-03-2022 [16:03] - jazgdyni | Link:

Ciągle jesteśmy zbyt łagodni. Jak nasz Admin co pozwala hasać onucom.

Obrazek użytkownika paparazzi

05-03-2022 [18:14] - paparazzi | Link:

Po prostu jest katolikiem i nastawia drugi policzek 😁.

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-03-2022 [17:33] - Tezeusz | Link:

Ukraińska redakcja Forbes wylicza, że straty sięgnęły wartośi 331 mld rubli. Dziennikarze podkreślają, że są to dane szacunkowe.
    
Wśród zniszczonego wyposażenia znajdują się m.in. 33 samoloty, 37 śmigłowców, 251 czołgów i 939 opancerzonych wozów bojowych. Wartość zniszczonych czołgów oszacowano na miliard dolarów, samolotów i helikopterów - 1,1 mld dolarów, wozów opancerzonych - 0,6 mld USD.
Według danych Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy od początku wojny zginęło ponad 10 tys. żołnierzy rosyjskich.
W wyniku wojny rozpoczętej przez Rosję 24 lutego straty finansowe ponieśli również rosyjscy biznesmeni. Na samej giełdzie londyńskiej wartość akcji 23 rosyjskich firm, w tym Gazpromu, Sbierbanku i Rosnieftu, spadła łącznie o 572 mld dolarów.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

05-03-2022 [18:34] - Chatar Leon | Link:

Jakieś 30 komentarzy pod wpisem,
ze 3 zamieścił pers,
jakieś 10 skupia się na persie.
Trochę wygląda to jak psychiatryk.
Tymczasem w realnym świecie dziś sporo zestrzelonych ruskich śmigłowców i samolotów, chyba te gromy i stingery robią swoje.

Obrazek użytkownika Pers

05-03-2022 [18:38] - Pers | Link:

@leoś
//jakieś 10 skupia się na persie.//
Nie moja wina, że fani spijają mi z ust i komentują...

Obrazek użytkownika sake3

05-03-2022 [20:20] - sake3 | Link:

@Pers....Gdzieś tu na NB pałęta się twoje zdjęcie.Nie wygląda na to że możesz liczyć na tłok fanów No może na jednego bo sam jesteś własnym fanem albo jakiś zabłąkany z dużą wadą wzroku,że nie poświęci sie czytać nachalnej propagandy..

Obrazek użytkownika Pers

05-03-2022 [20:26] - Pers | Link:

@sake3
//Pers....Gdzieś tu na NB pałęta się twoje zdjęcie.Nie wygląda na to że możesz liczyć na tłok fanów//
Co ma moje zmanipulowane zdjęcie (kadr z jakiegoś filmiku) do "tłoku fanów"?
Nie bardzo rozumiem...
Jestem np dużo przystojniejszy od pana prezesa Kaczyńskiego a on fanów ma dużo więcej.
Gdybyś była inteligentniejsza to nawet twoje złośliwości byłyby na innym poziomie.

Obrazek użytkownika sake3

05-03-2022 [20:11] - sake3 | Link:

@Chatar Leon......Pan widzi tu tylko psychiatryk? Czyli przechodzi do porządku dziennego? Nawet nad tak cynicznymi i obrzydliwymi wypowiedziami jak ta Persa ,,że Rosjanie zrobią porządek i wrócą sobie do koszar''.Czyli tragedia ludzi mordowanych,wyrzucanych z własnych domów, wysiłek kobiet zmuszonych do rodzenia w schronach,uchodźtwo to jest tylko zrobienie porządku? Tylko dlatego że kremlowskiemu gnojowi uroiło sie w łysym łbie być władcą pod idiotycznym pretekstem obrony nie wiadomo czego przed mitycznym faszyzmem?I dlacego rzekoma obrona dwu republik przekształciła się w aneksję całej Ukrainy? To Pers sączy swój jad na NB a my mamy milczeć? Na S24 jest blog pt,,Co dalej po Żeleńskim'' .Autor/ka Agnes33    też podobnie traktuje tragedię Ukrainy jak Pers, lekko i cynicznie bo pod ruskim butem będzie przyjaźnie, bez życia w napięciu antyrosyjskim,a nawet lepiej ekonomicznie w połaczeniu w jeden organizm gospodarczy. Nie liczy się suwerenność nie liczy to że zmusza się do przyjaźni ludzi którym odebrało się wszystko? Czyli Ukraińcy mają pokochać morderców swoich bliskich, mają zapomnieć o ostrzeliwanych szpitalach  przedszkolach, szkolach ,zniszczonych domach? Jeśli Rosja wygra to ponownie pod jakimś pretekstem uderzy w Polskę.My też się mamy poddać bez szemrania ,,bo przecież tylko zrobią porzadek''.Pers -pachołek rosyjski  będzie nas zarzucał agitkami tak obficie jak robi to teraz a my się zgodzimy ,bo podważenie jego durnych wypocin ktos nazwie psychiatrykiem?Nie za dużo to tego milczenia i przyzwalania?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

05-03-2022 [20:42] - Chatar Leon | Link:

A po co w ogóle z nim dyskutujecie i go karmicie?
To jakiś kompletny maniak, który usilnie chce zwrócić na siebie uwagę, a wy cały cały czas swoimi wpisami mu udowadniacie, że jest jakimś groźnym agentem.
Czy ktoś na tej blogosferze zakochał się w Rosji dzięki tym jego bredniom?

Obrazek użytkownika sake3

05-03-2022 [20:55] - sake3 | Link:

@Chatar Leon......Takich jak on jest w blogosferze wielu i w sumie stanowią zagrożenie.Zawsze może znaleźć się ktoś kto spojrzy i uwierzy w głupoty które wypisuje.Czy nie dziwi Pana jego pachołkowatośc i cynizm?

Obrazek użytkownika Ijontichy

05-03-2022 [19:28] - Ijontichy | Link:

Teza Stanisława Lema...ta o internecie i idiotach...jest dalej aktualna i co gorsza się rozszerza...ta część o idiotach.

Pewnie Admin potrzyma ten komentarz do północy,albo od razu wywali...czym potwierdzi tezę Lema.

Obrazek użytkownika angela

05-03-2022 [19:54] - angela | Link:

Obrazek użytkownika angela

05-03-2022 [20:56] - angela | Link:

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-03-2022 [20:53] - Tezeusz | Link:

Ukraińscy żołnierze zabili następcę „Motoroli”. Żoga przewodził terrorystycznemu batalionowi „Sparta”
Dzisiaj w miejscowości Wołnowacha zabity przez ukraińskich żołnierzy został dowódca batalionu prorosyjskich separatystów "Sparta" - Władimir Żoga. Był on następcą okrytego złą sławą "Motoroli" - Arsena Pawłowa.

Jednego skurwiela mniej

Obrazek użytkownika Marek Kudła

05-03-2022 [21:25] - Marek Kudła | Link:

Słusznie !  Najlepiej byłoby położyć go żywego w małzoleum obok Lenina !

Obrazek użytkownika EsaurGappa

05-03-2022 [23:42] - EsaurGappa | Link:

Pandemia to był majstersztyk,teraz za to mamy krwawy thriller "Kronika zapowiedzianej śmierci".Czyjej?Naszej,Ukrainy Putina?A może całego świata.Nieważne jutro też możemy ufać Bogu.Nie ma jednego Putina są ich setki milionów,jednego zabijesz,a co z resztą zdradzieckich chrześcijańskich podłych synów?Jedyny słuszny i prawidłowy wybór,jak powiedział Cyryl I ,poszli więć mordować gwałcić niszczyć bezbożne syny.Takich mamy na szczycie liderów na jakich zasługujemy własnym świadectwem wiary.

p.sTen żywy trup Atamowy Car to zero on i jego szajka.Za to od wygranych wyborów prezydenckich intryguje mnie postać prezydent Wołodymira Zełenskiego oto jest niekwestionowana gwiazda tej wojny.Nader dziwne mam odczucia wobec tego pana.

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-03-2022 [03:46] - jazgdyni | Link:

Słuchajcie

Sporo optymizmu urodziło się w nocy. Analitycy, obserwatorzy, a przede wszystkim nasi generałowie (nieaktywni, ale godni najwyższego zaufania) doszli do wniosku - UKRAIŃSCY ŻOŁNIERZE, NARÓD I MIĘDZYNARODOWE WSPOMAGANIE NAJPRAWDOPODOBNIEJ WYGRAJĄ TĘ WALKĘ!
To dla mnie miód na serce. O co chodzi? Kompletnie załamuje się morale ruskich żołnierzy. ONI NIE CHCĄ WALCZYĆ! Wreszcie pojmują, że są okłamywani i zmuszani do tego, do czego wojsko na całym świecie nie jest przeznaczone (i przygotowane). Żołnierze nie strzelają do cywilów. Żołnierze nie pacyfikują miast i wsi. Żołnierze nie zajmują się tym, co normalnie należy do policji.
Poza tym, sprzęt się rozsypuje. Nawet opony pękają, bo wozy stały parę lat w miejscu, nikt nimi nie jeździł i sparciały. I żaden generał - idiota nie pomyślał, że teraz na Ukrainie są słynne wiosenne roztopy, które, pamiętamy, rozłożyły Napoleona i Hitlera.
I najważniejsze: - Ukraińcy, nasi bracia, wszyscy przecież mówią po rosyjsku, mieli nas witać chlebem i solą, bo my przecież wyzwoliciele, a tu teraz mamy ich zabijać?! Pojebało was tam w Moskwie? Idźcie się walić! Jadę do domu.

To nie są moje słowa. To nagrane wypowiedzi z okolic Charkowa i Sumy. Ruskie wojsko się rozsypuje. Na razie te podstawowe. Przyjdzie też czas na te oddziały elitarne.
Aha - jest już na Ukrainie 17 tysięcy żołnierzy Legii Cudzoziemskiej (nie tylko Ukraińcy w legii). Tej francuskiej Legii. Bo jest też nowa Legia Międzynarodowa.

Dzieje się moi drodzy. Trzymać kciuki!

Obrazek użytkownika Ijontichy

06-03-2022 [07:52] - Ijontichy | Link:

Co to było? Rum,burbon,dżin? Może wszystko wlałeś do jednego gara i chochelką nabierałeś?
90% tych NEWSÓW to fejki...daj se na wstrzymanie...

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-03-2022 [08:03] - jazgdyni | Link:

Kurcze Ijon!

Nie wiedziałem, że już masz ten wykrywacz fejków Lin-Krem.
Jakoś od tygodnia ceny poszły tak w górę, że się nie załapałem. Ale uważaj, jak na polon w herbacie. Słyszałem, że to urządzenie trwale niszczy połączenia nerwowe w okolicach hipokampa i amygdalii.

Obrazek użytkownika Ijontichy

06-03-2022 [08:54] - Ijontichy | Link:

O murwa kać! Widzę,że kolega marynarz czyta Wikipedie! Doczytał hipokampa i amygdalię....szacun...uklony...zaoczny dyplom z neurologii!
Ja jestem na etapie oryginalnej meksykańskiej tequilii...tylko mi wyszły "robaki"....tu nie do zdobycia.

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-03-2022 [10:59] - jazgdyni | Link:

Ijonie Wikipedysto!

Wiesz co to jest kognitywistyka? Albo neurscience? Albo taka Patricia Churchland?
Poznaj mon ami na początek swoje self i wtedy mogę z tobą pogadać. Nie jak z zabawnym przedszkolakiem.

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-03-2022 [08:16] - jazgdyni | Link:

I jeszcze coś, szczególnie dla tych strzepów onuc i bezrobotnych szeregowych agentów Putlera.

Oto filozofia, logika i sposób myślenia ruskich i ludzi normalnych. Autentyczne zdarzenie przedstawione przez naszego gospodarczego eksperta Tomasza Wróblewskiego.

Przeciętna, mała ukraińska wieś. Nie więcej niż 40 chałup. Powiedzmy - Anatewka (gdybym był bogaty..). Spokój... cisza... Nadlatują trzy ruskie helikoptery i dokonują desantu. Trzech komandosów Spetznazu błyskawicznie opanowuje Urząd Sołtysa. Natychmiast wysyłają szyfrowaną wiadomość do dowództwa, że opanowali Anatewkę. Bo mają Urząd, więc to oni teraz rządzą.
Po kwadransie mieszkańcy się zebrali i wyrzucili ruskich na zbity pysk.
I tyle.

Ps. Niech Ijon sprawdzi, czy to fejk. Bo coś mi przypomina Szwejka.

Obrazek użytkownika Ijontichy

06-03-2022 [08:57] - Ijontichy | Link:

Szybciej opowieści gajowego Maruchy....[Trójka dawna....Markuszewski]

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-03-2022 [09:03] - Imć Waszeć | Link:

Najlepsza reklama polskiej ręcznej broni przeciwlotniczej. Ruskie samoloty okazują się za cienkie na polskiego Pioruna, a kolejny ulepszony model powinien mieć kryptonim Albert ;)
https://www.youtube.com/watch?...
Racja, najpotężniejszą bronią wojska ukraińskiego jest morale. I nie w tym sensie, że nie mają oni broni bo mają, ale dlatego, że raczej Ruskim nie uda się już złamać oporu. Rosja straciła Ukrainę na zawsze: https://www.youtube.com/watch?...
Przy okazji pozdrowienia dla rusków od Białorusi: https://www.youtube.com/watch?...
Jeszcze taka ciekawostka, której się nie spodziewałem (o ile to nie fejk): https://www.youtube.com/watch?...

No to na koniec trochę muzyki z Odessy: https://www.youtube.com/watch?...

PS: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-03-2022 [15:54] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Witam
Jest jeszcze coś nowszego, co nazywa się Pirat. Jeszcze tego nie oglądałem.
I tak - już nigdy Rosja nie będzie miała Ukrainy. Zresztą, chyba z zawiści, tak, jak i do nas, ruskie zawsze gardzili Ukraińcami. Czytałem słowa jednego z weteranów Afganistanu, gdzie większość właśnie stanowili Ukraińcy. Byli od każdej czarnej roboty.

A teraz, jeśli można, zapytam się, jak to wygląda ze strony matematycznej, że bank danych, powiedzmy w pełni zapełnione 1 TB, może w tej zawartości, zawierać o wiele więcej danych, które nie są wprowadzonymi elementami. Widzę to intuicyjnie, lecz jak to się ma do algebry?

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-03-2022 [16:49] - Imć Waszeć | Link:

Czy chodzi o kompresję czy o steganografię? W przypadku kompresji warto się wstępnie zapoznać z pojęciem falek (wavelets), bo to jest przestrzeń liniowa funkcji, które są opisane za pomocą małej liczby parametrów, a jednocześnie w przybliżeniu rozpinają całą przestrzeń funkcji. Ponieważ w kształcie funkcji falkowej można uwzględnić specyfikę problemu, to uzyskuje się naprawdę gigantyczne kompresje. To jest nic innego jak kompresja stratna sygnału analogowego. Znana transformata Fouriera, albo inaczej szeregi Fouriera jako rozkład "falki" jest zły w tym sensie, że "trzepie ogonem". To znaczy, że duża ilość istotnej informacji jest zapisywana w końcówce szeregu, przez co obcięcie na wyrazie N powoduje duże straty. Falki odwrotnie - odcięcie ogona powoduje małe straty. W przypadku steganografii sprawa jest inna. Mamy obrazek, film lub muzykę w MP3, w których możemy zapisać taki "znak wodny" zawierający jakąś dodatkową informację. Taka informacja nie jest niewykrywalna, bo można skonstruować szereg filtrów (w tym falkowych), które potrafią ujawniać artefakty związane z metodą steganografii. Kiedyś przytaczałem tu przykład z plikami z dysku komputera, które poddane takiemu testowi "sprawdzaj pary sąsiednich bajtów i zapisuj fakt wystąpienia w kwadracie 256x256 jako punkt czarny", ujawniały szereg informacji o zawartości. Można było gołym okiem odróżnić kod na konkretny procesor od dokumentów tekstowych, muzycznych, graficznych (bez kompresji), skompresowanych itp. Można było odróżnić kompresję GIF od JPG, a to od innych MPG (filmy) czy ZIP, choć były one niemal niedostrzegalne gołym okiem. Najbardziej mnie jednak zaskoczyło to, że można było rozpoznać gołym okiem niektóre filtry z pakietów graficznych typu Corel i Photoshop (rozjaśnianie), które ujawniały się jako kompletnie różne struktury wycięć w tym kwadratowym "paśmie". To pozwala na odróżnianie plików edytowanych od oryginalnych, a nawet pochodzących z różnych urządzeń korygujących obrazy (aparaty, telefony), nawet bez metadanych w nagłówkach.

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-03-2022 [22:11] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Chyba raczej chodzi o coś innego. Gdy na taką wielką bazę danych nałożymy odpowiednie algorytmy wyszukujące, to z tych 1 TB elementów, potrafimy jeszcze wyciągnąć dodatkowy, duży pakiet informacji. I wtedy zawartość faktyczna będzie, powiedzmy, 1,5 TB.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-03-2022 [23:01] - Imć Waszeć | Link:

Nie. Jeśli wyciągniemy 1.5 TB to oznacza, że tam faktycznie było 1.5 TB. Z tym, że to nie jest problem czysto matematyczny, a teorio informacyjny. Chodzi o miary. Ekstrakcja informacji/wiedzy z danych polega na tym, że pod pewnych względem luźną listę faktów zastępuje się dużo mniejszym zbiorem bardziej zwartych reguł. Oczywiście to, co wyekstrahujemy zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest użyta metoda uczenia takiego algorytmu ekstraktora. Można więc zawsze stwierdzić, że ponieważ uczy się on z jakichś zewnętrznych zaindeksowanych przez człowieka danych (uczenie z nauczycielem, pod nadzorem), to w efekcie wyekstrahujemy znacznie mniej danych niż obejmuje nasz korpus dokumentów plus korpus danych uczących. Jest taka książka (cegła z prawie 900 stronami) o uczeniu maszynowym, która polecam: Paweł Cichosz "Systemy uczące się".

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-03-2022 [06:47] - jazgdyni | Link:

No dobra. Lecz będąc uczciwym matematycznie, w takim zbiorze Big Data, chyba każde "data" uważamy" za jeden, niepodzielny element. Więc to 1 TB, jest w pewnym sensie zbiorem zamkniętym. I nagle, zaczynając manipulować, "wąchać" te elementy (algorytm zewnętrzny) zaczynamy "rozmnażać" informację, więc zamknięty zbiór powiększa się. Czyli to już nie jest pierwotny zbiór.
Może to nieco filozoficzne, ale mnie denerwuje.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-03-2022 [15:07] - Imć Waszeć | Link:

Kiedyś było takie opowiadanie SF, w którym opisano jak kosmici przylecieli na Ziemię, zebrali wszystkie książki, całą wiedzę ludzkości, przeliczyli to wg pewnego algorytmu i wynik obliczenia zaznaczyli za pomocą kreski wyrżniętej nożem na jakimś kiju i odlecieli. To jest niemożliwe, bowiem każdy zbiór danych, czyli - umówmy się - każdy plik ma swoją pojemność informacyjną i jednocześnie podatność na kompresję i nie ma żadnego sposobu, żeby tą informację zmieścić w mniejszej liczbie bitów. Poza tym wyjątkowo dobrze kompresowalny zbiór danych może zawierać ogromna ilość informacji, jak powiedzmy jakiś ważny szereg w matematyce, który zapamiętujemy jako wzór (liczby Fibonacciego, dowolny fraktal), a w innym przypadku nie musi zawierać praktycznie żadnej istotnej informacji, jak w przykładzie ze statystyką pliku w kwadracie 256x256 (patrz wyżej) kwadrat zamalowany całkowicie na czarno (wszystkie pary bajtów występują w pliku) - tu może to być taki plik 000000010002...00FF0100...FFFEFFFF. Nie można rozmnażać informacji tak samo, jak nie można produkować energii z niczego. Jeśli więc ze zbioru danych wyciągnęliśmy N bitów informacji, to na pewno było w nim od początku co najmniej N bitów. Jeszcze raz zwracam uwagę na metody ekstrakcji danych, bo one pokazują, że aby skutecznie ekstrahować użyteczne dane z BigData, trzeba było wstępnie "zainwestować" pewną wiedzę a priori, pewien algorytm oraz zbiór uczący lub referencyjny.

https://en.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-03-2022 [18:08] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Dzięki. Teraz ogarnąłem tak, jak trzeba.
Po prostu jak gromadzimy informację wg. pewnej reguły, np. BigData, to zdobywamy znacznie więcej, niż nas w fazie projektowej interesuje. Tylko nie jest to szum, tylko informacja niejawna, albo tylko nieistotna. Tak, że kapuję. I sądzę, że Chińczycy zbierają dane, że tak powiem, na chama. Jak zabronione połowy denne, które zbierają nie tylko ławicę śledzi, ale także wszystkie stworzenia i rośliny z dna. A jak kedyś będą chcieli wyszukać sobie Chińczyków blondynów, to już to mają zapisane.

I w podzięce:

https://youtu.be/2wy-W-pYlds

Obrazek użytkownika Czesław2

06-03-2022 [11:11] - Czesław2 | Link:

 Nie jestem specjalista, prawie wszystkie wpisy polskie pod wideo twierdzą, że to Strieła. Aż taką agenturę mamy?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-03-2022 [11:15] - Imć Waszeć | Link:

A co jest lepsze?

Obrazek użytkownika Czesław2

06-03-2022 [11:42] - Czesław2 | Link:

Nie chwytam pytania? Striela od agentury? Na broni się nie znam, jak pisałem.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-03-2022 [15:51] - Imć Waszeć | Link:

Mówił o tym Wolski w jednej z analiz. Piorun to jest ulepszony Grom, który zaś został stworzony na bazie wykradzionych przez WSI planów ulepszonej wyrzutni Strieła. Początkowo w Polsce tworzono te wyrzutnie sprowadzając komponenty z Rosji, a potem zastąpiono je częściami z zachodu. Dlatego Piorun to jest jakby taka Strieła 4.0 lub wyżej. Stąd podobieństwo. Jeśli podstawowa wersja strąca od biedy takie samoloty Su, to co może polski pocisk nafaszerowany AI?
https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Proponuję obejrzeć ten film. Jest tam jeszcze jeden smaczek, który wyjaśnia łopatologicznie dlaczego Rosja nie potrafi zakłócać natowskich radiostacji pomimo zdolności w zakresie wojny radioelektronicznej i zagłuszarek w konwojach.

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-03-2022 [16:00] - jazgdyni | Link:

@IW

Zagłuszanie.
Słyszałem takie wytłumaczenie, że oni w swoich jednostkach mobilnych, nie mają dostatecznie mocnych komputerów, by rozgryźć algorytmy skakania po kanałach częstotliwości. Więc, jak kiedyś z Radiem Wolna Europa, zagłuszają szerokopasmowo, dużą mocą. Tylko jak już było na Ukrainie, ich helikoptery zaczęły spadać i padł ich system dowodzenia. Tak to z nimi jest

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-03-2022 [16:57] - Imć Waszeć | Link:

@jazgdyni Dokładnie. Tu działa kryptografia. Radiostacje komunikują się na kilkudziesięciu lub nawet setce pasm/kanałów równocześnie, zmieniając (funkcje hashujące) je w ciągu sekundy bodaj kilkadziesiąt razy. Dodatkowo pakiety są przekazywane w taki sposób, żeby zagłuszenie kilku pojedynczych pasm nie przerwało i nie zniszczyło komunikatu. Redundancja i kody korekcyjne. Szczegółów nie znam, ale wyobrażam sobie, że są tam wbudowane algorytmy sztucznej inteligencji, które wyszukują zagłuszone pasma i je czasowo wykluczają maksymalizując przepływ danych wiarygodnych (problem przepływu/przekroju w grafie, ale dynamiczny). Warto o tym pomyśleć w kwestii polskiego systemu komunikacji bojowej, w tym komunikacji z dronami. Przykładowo można stworzyć radiostacje odporne na język używany przez operatora (patrz legion międzynarodowy na Ukrainie). Byłoby to coś takiego, co ma wbudowane AI typu Alexy lub Googla tłumaczący tekst na język wewnętrzny systemu komunikacji u nadawcy, wysyłający pakiety tekstowe a nie głosowe (zajmują tysiące razy mniej miejsca, a stąd mniej wymagają czasu, mocy, można użyć więcej waty korygującej błędy), zaś u odbiorcy tłumaczący komunikat wewnętrzny na język operatora odbiorcy. Oczywiście można też wprowadzić szkolenia operatorów w takim mówieniu (jak piloci) w takim języku, który jest najlepiej przystosowany do translacji.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-03-2022 [17:14] - Imć Waszeć | Link:

Radiostacje NATO SEM25 z Allegro (79 zł): https://archiwum.allegro.pl/of...

"5 lutego (2021) amerykański Departament Stanu poinformował o wydaniu zgody na potencjalną sprzedaż państwom NATO radiostacji AN/PRC-158. Całość może kosztować do 65 mln dolarów i pozwolić na ułatwienie łączności pomiędzy sojusznikami.

Zgodnie z upublicznioną informacją, autoryzowany pakiet obejmuje 517 radiostacji AN/PRC-158 wraz z modułami kryptograficznymi, akcesoriami, mocowaniem pozwalającym na montaż w pojazdach, częściami zamiennymi oraz wsparciem szkolno-logistycznym. Producentem urządzeń jest firma L3Harris. Komunikat Departamentu Stanu nie precyzuje, gdzie miałyby trafić - radiostacje tego typu są popularnym środkiem łączności wielu państw NATO.

Należąca do IV generacji radiostacji rodziny Falcon AN/PRC-158 jest przeznaczona dla pododdziałów operujących w rejonach działań operacyjnych. Dzięki bezpiecznym modułom łączności pozwala na zabezpieczenie komunikacji w zakresie od 30 do 2500 MHz. Jednocześnie konstrukcja jest około 30% mniejsza niż wyroby konkurencji.

Autoryzacja sprzedaży radiostacji jest pierwszą z dwóch, których dokonała administracja prezydenta Joe Bidena. Może to oznaczać stopniowe odblokowanie transakcji handlowych z kluczowymi sojusznikami, w tym państwami NATO. Przypomnijmy, przejęcie władzy przez administrację nowego prezydenta obejmowało także audyt umów na dostawy sprzętu wojskowego negocjowane bądź zawarte przez urzędników administracji Donalda Trumpa."

I jeszcze to: https://www.am.szczecin.pl/upl...

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-03-2022 [22:03] - jazgdyni | Link:

Cholera, mam to pod nosem, codziennie mijam parę razy, gdyński RADMOR, gdzie pod wpływem NATO budynek projektowo - laboratoryjny pokryto siatką Faraday'a, a wiem tylko, że pracują nad komunikacją pola walki. Moi koledzy inżynierowie przeszli na emerytury, a młodzi nie puszczają pary z gęby.

Strony