Jak rodzi się heros

Wystarczy zaledwie pięć dni, by z bycia nikimś, śmiesznym przeciętniakiem, nie na swoim miejscu, zostać bohaterem narodowym.
Człowiekiem podziwianym przez cały świat.

Gdy dzisiaj, ostatniego dnia lutego 2022 roku, o czwartej nad ranem, usiłuję w Googlach, a potem w Wikipedii wyszukać solidnej informacji o WOŁODYMIRZE ZEŁENSKIM – nie byle kim – aktualnym prezydencie Ukrainy, nie znajduję nic. Wyraźnie gość bardzo nie pasuje bolszewikom z Krzemowej Doliny – obecnym władcom informacji i umysłów ludzkości.

 

Miało być tak wspaniale. Prawdziwy pokaz potęgi wielkiego mocarstwa, które my, Polacy mamy tuż za naszę granicą. Bardzo blisko. Rakieta ISKANDER, której nawet boją się ludzie w Pentagonie, nie mówiąc nawet o Brukseli, potrzebuje 2 minuty, by wystartować, przylecieć i rozwalić mój dom. A przy okazji anihilując cała dzielnicę, ba, jak zamontują w niej ładunek nuklearny, to nawet całe miasto i parę innych niedaleko.

Pierwszego dnia napaści Rosji na Ukrainę miała być zdobyta stolica państwa Kijów. Drugiego dnia odszukany prezydent Zełenski i stracony wraz z całą rodziną. Oczywiście oficjalny przekaz dla świata to: - Nie wiemy, gdzie znajduje się prezydent Ukrainy. Najprawdopodobniej przy pomocy CIA uciekł i został ukryty w tajnej bazie.
Trzeciego dnia Ukraina miałaby już nowe władze, oczywiście – tylko tymczasowe – dzielnych mołojców przywiezionych samolotem wraz z wojskowym desantem Specnazu.
Świat szantażowany potężnym ruskim arsenałem atomowym miał tylko westchnąć, pokiwać głową, a może nawet tu i ówdzie, impotentnie potępić.

I tyle. Koniec opowieści i filmu, który stanie się obowiązkową lekturą w połowie świata. W tym niewątpliwie na niemieckich uniwersytetach. Zapewne też na kompletnie zlewaczonych uczelniach USA, UK i Paryża.

Piąty dzień ataku wojsk oszalałego bandyty Putina i bandyckiego państwa mongołów, Rosji, poniedziałek o czwartej rano, a widać tylko rosnący stos zwłok sowieckich sołdatów, których nawet żal, bo to młode, otumanione i oszukane dzieciaki, i widać drogi i ulice miast, zaśmiecone bolszewickim złomem, tu i ówdzie nadal płonącym, który jeszcze przed chwilą miał być wspaniałym i potężnym, oraz oczywiście niepokonanym uzbrojeniem moskali.

Tego z kolei się nie pokazuje, lecz jak zwykle są przecieki informacji z Kremla, które mówią, że Putin, wódz bandytów szaleje z wściekłości i coraz bardziej zapada się w kompletną schizofrenię, przy której słynne ataki Hitlera, to łagodne i kulturalne podrygi.

Słynna potęga militarna Rosji, straszak na cały świat i arcyzbrodniarz Putin, przed którym klękała kanclerz Niemiec Angela Merkel, po butach z onucami całował prezydent Francji Emmanuel Macron, a kiedyś nawet chciał sie kumplować nawet prezydent USA Barack Obama, po prosu nie dają rady.
Kolejna potiomkinowska wieś, ta cała ruska potęga? I wszyscy dają się nabierać?

Czy prezydent Ukrainy Wołodymir Zełenski jest jak ten dzieciak z bajki, który pierwszy krzyknął – Król jest nagi!

Człowiek jeszcze tydzień temu wyśmiewany; lekceważony, nawet przez przeciętnego, światowego wiceministra, czy innego dyplomatę nie traktowany poważnie. Komik i komediant uczyniony prezydentem dużego państwa tylko dlatego, bo tej pijącej piwo przed telewizorami publiczności podobał się. Co za durny naród – rozmyślał niemiecki polityk, uważany za wybitnego intelektualistę.
To ma być jakiś przeciwnik dla Putina, który okrakiem jeździ na syberyjskim tygrysie, pływa z rekinami, a na dodatek jest mistrzem judo i 20 innych sztuk walk wschodu. No, nie żartujcie...

A jednak,,, wystarczyło tylko pięć dni, by narodził się nowy światowy heros. Skromny, niepozorny były aktor, który jak kiedyś Ronald Reagan – ostatni silny prezydent USA, stal się podziwianym i uwielbianym przez naród, mężem stanu. Niekwestionowanym przywódcą, który bity i atakowany jednak wygrywa.
Postać niemalże jak marvelowski Superbohater, który ratuje świat przed zagładą. Przed szaleńcem z Imperium Zła.

To wydaje się takie proste. Hollywood wyczuło tę ogólną potrzebę istnienia kogoś, na kim można polegać, kto pomoże w niebezpieczeństwie i zagrożeniu. Mnoży przeróznych Kapitanów Ameryka, Batmanów, Supermanów i innych z jadłospisu Marvella. A producenci zarabiają na tym grube miliony.
A tu nagle, bez reklamy, i tak zwanego publicity, jak Wenus z piany morskiej, na Dzikich Polach pojawia się bez propagandowych zagrywek autentyczny bohater. Nie mam wątpliwości, że jego miejsce w prawdziwej historii świata, jak również w baśniach i legendach jest już ugruntowane.

A jego odpowiedź na sugestie agentów CIA, reprezentujących Stany Zjednoczone, by zabrał rodzinę i się ewakuował w bezpieczne miejsce, a oni już mają przygotowaną dla niego drogę ewakuacji i sprzęt, by go zabrać, przejdzie do historii, jak słynne teksty Churchilla:

Ja nie potrzebuję podwózki, potrzebuję broni.

Ponieważ jestem złośliwy, co potwierdzą wszelkie trolle, hejterzy i pożyteczni idioci Lenina, chciałbym się dowiedzieć, czy pani Ochojska, ta nieszczęsna kobieta ze swoją fundacją (non profit?), nadal opiekuje się biednymi zatrudnionymi przez Łukaszenkę i Putina młodzieniaszkami z Bliskiego Wschodu i Afryki, czy może jednak jest już w Przemyślu, by razem ze współczującymi Polakami pomagać kobietom i dzieciom uciekającym przed wojną mordercy Putina? A może nawet stanie obok Wołodymira Zeleńskiego w Kijowie, ubrana w chełm i kamizelkę kuloodporną, jak wiele dzielnych ukraińskich kobiet, by zamanifestować, że Polki też są dzielne.

Ps. Chciałem przyjaciołom przesłać prezentowane przez TVP słowa małej dziewczynki z bombardowanego Iwano Frankiwska, niesłychanie przejmujące i mądre. Przesłać whatsuppem. Przeszukałem Google, You Tube, Tweeter i wszystko co się dało. Nic nie ma. Oni takimi duperelami się nie zajmują. Gdyby to była drag queen, to co innego.
Rozpieprzyć te lewackie tandety. Zbudujmy nowy Internet.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

28-02-2022 [07:58] - Zbyszek_S | Link:

A polski polityczek płacze do kamery. Polacy go popierają po tym, całkiem sporym poparciem. Owszem mężczyźni, ale ponoć kobiety się szczególnie solidaryzują.
https://www.youtube.com/watch?v=HG4_ANxB8p0

Polecam mój wcześniejszy tekst. Może go zrepublikuję, jak dopiszę ciąg dalszy: "Wojna z mężczyznami" {LINK}
 

Obrazek użytkownika sake3

28-02-2022 [08:33] - sake3 | Link:

@Zbyszek.........Oj,ja też bym się rozpłakała jeszcze rzewniej i dramatyczniej niż Hołownia dowściągając się datków..Pieniądz,pieniądz ponad wszystko.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-02-2022 [08:39] - jazgdyni | Link:

Całkowicie odwrotna kolej losów: na Ukrainie komik staje się mężem stanu, a u nas klasyczny wannabe, czyli ktoś, kto pozuje na polityka, okazuje się kompletnym błaznem.
Problem z tym , że te całe lewactwo z macicą i kobiety bez macic uwielbiają takich infantylów. Macron, Trudou, Kurz z Austri to wszystko chłopczyki mamusi. Pedalskie przytulanki.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

28-02-2022 [08:53] - Zbyszek_S | Link:

Bingo! Na tym właśnie polega problem. Na zinfantylizowaniu i zfeminizowaniu społeczeństw.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-02-2022 [09:52] - jazgdyni | Link:

@Zbyszek_S

Mam nadzieję, chyba proroczą, że kończy się era tych austriackich Wurstów, Biedroni z makijażem i farbowanymi włosami. To było tak beznadziejnie głupie w całym tym zbolszewizowanym i nudzącym się dekadenckim  Zachodzie, że wahadło odbije w drugą stronę i należne miejsce ponownie zajmą kobiety - matki i żony - i faceci, którzy rodzinie mają zabezpieczać bezpieczeństwo i dobrobyt. Dosyć gości używających odbyt do innych celów.

Obrazek użytkownika Darek65

28-02-2022 [10:27] - Darek65 | Link:

Nic się nie skończy, to będzie trwało, a nawet się nasilało. Zachód zobaczył, co się dzieje na Ukrainie, ale nie doświadczył tego na własnej skórze. To zasadnicza różnica. Kilka lat temu ruscy zestrzelili malezyjski samolot, na którego pokładzie dużą grupę pasażerów stanowili Holendrzy. I co, ano nic. Były jakieś sankcje? W międzyczasie rząd holenderski spokojnie podpisał kontrakt gazowy z Rosją, wymiana gospodarcza szła. Gdyby Rosjanie napadli na Niderlandy, zniszczyli połowę kraju, wybili z milion Holendrów, to może byłby jakiś efekt. Za chwilkę nastanie rozejm, w Rosji pojawi się nowy "Gorbaczow", zachód wróci do handlu z Rosją, Niemcy ze swoimi firmami wjadę na Ukrainę odbudować ją, a my zostaniemy, jak zwykle z ręką w nocniku i moralnym zwycięstwem w kieszeni.

Obrazek użytkownika Darek65

28-02-2022 [10:30] - Darek65 | Link:

Polskim premierem, jest miękiszon, obcy namiestnik, co już sprzedał polską energetykę, zamyka polskie kopalnie, zgnoił w "pandemii" polskie społeczeństw, zamykając resztki służby zdrowia. Teraz woła o utworzenie armii europejskiej, zamiast wzmacniać Wojsko Polskie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-02-2022 [12:29] - jazgdyni | Link:

Głupi jesteś.

Obrazek użytkownika Darek65

28-02-2022 [14:25] - Darek65 | Link:

Argument na Twoim poziomie. Nic dodać, nic ująć.

Obrazek użytkownika Ijontichy

28-02-2022 [08:09] - Ijontichy | Link:

"SŁOWO CZEKISTY"...taki słowo dał Putin unierającemu Jelcynowi: Odbuduję Związek Republik Rad...słowo oficerskie!
 Dokumenty kremlowski W.Bukowski.
 Dawniej słowo oficerskie,nawet za cara...zawaliłeś to sie zamykasz w gabinecie...pistolet...i bum!
 Ale Putin...jemu jak sie nie uda pobić Ukrainy...potem tych kraików nad Bałtykiem i Polski...to nie weźmie pistoletu,ale CAŁY ŚWIAT ZAPŁONIE!
 On rozpęta numer III...OSTATECZNY...to człowiek szalony...

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-02-2022 [08:43] - jazgdyni | Link:

Nie martw się Ijonie.
Teoria prawdopodobieństwa dowodzi, że nawet w tak zdegenerowanym Kremlu, będzie choć jeden sprawny umysłowo i niezależny biznesowo wysoki oficer, który tę kanalię rozdepta. Nie wierzę, że wszyscy Rosjanie są samobójcami. Bo tak to by się dla nich skończyło.

Obrazek użytkownika sake3

28-02-2022 [10:14] - sake3 | Link:

@jazgdyni.....Na Kremlu rozumny i niezależny biznesowo znajdzie się tylko wtedy jak zostanie odcięty od pieniędzy w zamrożonych kontach.

Obrazek użytkownika u2

28-02-2022 [11:52] - u2 | Link:

Nie wierzę, że wszyscy Rosjanie są samobójcami.

Dali się omamić samobójcy. Obejrzałem wywiad Deutsche Welle kilka dni temu na ulicach bodajże Moskwy, tylko jeden na końcu z kręconymi czarnymi włosami, w okularkach mówił brednie propagandowe, że zna ludzi z "DRL" i "ŁRL" i że ta wojna to niby w ich obronie. Reszta, czyli kilka zapytanych osób, była zdecydowanie przeciwko wojnie.

Nawet córka rzecznika Kremla Liza Pieskowa napisała tweet "net voyne", ale szybko go usunęła. Ciekawe kiedy Pieskow poleci za wpis córki ? :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-02-2022 [12:32] - jazgdyni | Link:

@sake & @u2

Nie bądźcie aż takimi pesymistami. Statystyka, logika i medycyną dowodzi, że nawet w stadzie hodowlanych białych owiec, zawsze może być jedna czarna. Albo odwrotnie. To prawo bodajże Mendla.

Obrazek użytkownika u2

28-02-2022 [12:47] - u2 | Link:

zawsze może być jedna czarna

Ależ oczywiście. No i jestem optymistą. Co prawda nastawiam się na długą wojnę, w której zginą miliony, to jednak będzie podzwonne dla wrogiego mocarstwa :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-02-2022 [14:21] - jazgdyni | Link:

A mnie się wydaje, że jednak wojna, w zrozumieniu - walki zbrojne armii na Ukrainie długo trwać nie będą. Bolszewicy bardzo się spieszą (masowy ostrzał Charkowa), bo wiedzą, że napływa nowa broń - broń precyzyjna, zabójcza i najlepsza dla miejskiej partyzantki. Jak przyjdą HELLFIRE, SPIKE, czy JEVELIN w wystarczających ilościach (a już nadchodzą) to ruski muszą wycofać cały sprzęt z miast.

Powiem po rusku - pożiwiom, usmatrim. i HIWD.

Obrazek użytkownika Darek65

28-02-2022 [10:34] - Darek65 | Link:

Młodzieniaszkowie ze Wschodu i z Afryki legalnie wjeżdżają przez przejścia z Ukrainą. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-02-2022 [12:34] - jazgdyni | Link:

Studenci prosty człowieku. Nawet indeksy pokazują.

Ps. Wiesz co to indeks?

Obrazek użytkownika sake3

28-02-2022 [15:43] - sake3 | Link:

@jazgdyni...Odnośnie tych studentów pisze na S24 Iliryjczyk.......Wróciłem właśnie z Korczowej,tam są studenci z Ghany,Kamerunu,NIgerii,Indii,Pakistanu,Bangladeszu.Jeden ze studentów wyrywa buty innemu z góry darów ofiarowanych Ukraincom przez Polaków.Chodzą po nich rozrywają worki,szukają lepszych kąsków.Jedzą przygotowane przez Polaków posiłki dla ukraińskich matek z dziećmi.Jeden ledwo dźwigał dwa wielkie wory pełne butów,odzieży jedzenia.Drą się ,że Polacy są nazistami,bo oni czekali 3dni po ukraińskiej stronie a nikt po nich nie przyjechał,żądali hotelu i transportu,bo wg Konwencji Genewskiej im się należy,żądają też pieniędzy.SG mówi że nie można ich nawet legitymować bo przyszedł rozkaz z Warszawy by ich transportować do NIemiec,choć Niemcy wcale ich nie chcą.Podobno liczba tych odprawionych wrzeszczących i wymachujących nożami,,studentów sięgnęła 26000 i najprawdopodobniej zostaną w Polsce.Indeksów chyba przy nich nie było''.No cóż.....

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-02-2022 [17:48] - jazgdyni | Link:

@sake3

Pisałem 2 miesiące na s24. Uciekłem, bo to prywatny produkt biznesowy, Sławka Jastrzębowskiego, na którym się bardzo zawiodłem. W tej chwili jest to niewiarygodny tabloid klasy onetu. Tam nawet kolejni pseudo-dziennikarze kłamią, jak nie przymierzając ludzie Putina.

Obrazek użytkownika tricolour

28-02-2022 [10:36] - tricolour | Link:

Przepraszam szanowne towarzystwo, ale czy może ktoś mi powiedzieć, gdzie jest heros i genialny strateg w jednym?

Pytam, bo chcialbym wiedzieć, jak się wszystko zakończy, stąd pytanie o te piętnaście zaplanowanych wprzód ruchów.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

28-02-2022 [11:54] - Chatar Leon | Link:

Ciekawe jest to, co się z Morawieckiego urodzi... Wczoraj, gdy stawiał jasno sprawy Niemcom, miałem wrażenie że będę z niego dumny, ale co to za pierdzielenie o jakiejś "armii europejskiej"? Kolejne kompetencje z własnej inicjatywy chcemy przekazać w ręce Niemców?
O dalszym utrzymywaniu w rządzie tuskowego dywersanta Niedzielskiego (jutro 1 marca - rząd zapowiadał od tego dnia czystkę wśród lekarzy!) nawet nie chce mi się wspominać.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-02-2022 [12:38] - jazgdyni | Link:

@Chatar Leon

A jak ci wytłumaczę, że nowoczesna "Armia Europejska" ma być tworzona pod przywództwem  Polski i ewentualnie Francji - dwóch obecnie ważnych sił zbrojnych w UE, to zaakceptujesz?

Ps. To uporczywe widzenie RP jako państwa drugiej kategorii. Zlikwidujcie kompleksy. Nie jesteście przecież durni jak Lidl.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

28-02-2022 [15:50] - Chatar Leon | Link:

Ja bardzo lubię ostatnio Twoje poczucie humoru. Zapewne w tej armii chciałbyś dowodzić siłami europejskiego państwa, co to ich armia nazywa się "armada", pozdrawiają się "ahoj" i nie mają dostępu do morza.

Obrazek użytkownika Es

28-02-2022 [21:22] - Es | Link:

"Armia Europejska" -odgrzewany kotlet. Pomysł doszczętnie skrytykowany przez ekspertów obronności i komentatorów. , w tym również wielokrtnie przez obecną ekipę.Jej powstanie oznacza ni mniej, ni więcej osłabienie i w konsekwencji powolną fizyczną śmierć NATO, oraz konsekwentne marginalizowanie udziału i znaczenia Amerykanów w europejskim systemie obronnym. To z punktu widzenia Niemców, których amerykański nadzór uwiera jak kamień w bucie,sytuacja idealna. Pomysł sprzed lat, ku ich rozczarowaniu, powoli umierał śmiercią naturalną, ale teraz sami forsować go narażając się póki co, na zarzuty chęci zdominowania Europy ni muszą. Wyskakujący jak Filip z konopi Morawiecki uwolnił ich od wszelkich obaw. 
Swoim zwyczajem nie podaje żadnych konkretów,  ale już, jak widać zbiera aplauz wśród pożytecznych. Bolek kiedyś mawiał :" ja rzucam pomysł, a wy go łapcie". No i łapią Może nie od Bolka, ale co za różnica kto i czym rzuca? Można było przez dwa lata łykać jak pelikan,że szprycowanie  na kowida to akt patriotyzmu, to można łyknąć i kolejną bzdurę  . Ktoś na NB niedawno pisał, że Gdańsk(czy Trójmiasto?) to stan umysłu..... Mam nadzieję jednak że nie całe.

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-03-2022 [12:49] - jazgdyni | Link:

Poważny człowiek rozważa każdą koncepcję. Ale... trzeba tez mieć pewne kwalifikacje.
Kanapowe rozmyślania laika to tylko poglądy obywatela. Czasami godne uwagi, częściej po prostu śmieszne.

Obrazek użytkownika terenia

28-02-2022 [15:10] - terenia | Link:

@jazgdyni
Nie wierzę,że taki reasercher jak Pan (na dodatek ze znajomością języków obcych ) nie znajduje informacji o Zelenskim 
Podrzucam ,ta z roku 2019  https://energetyka24.com/elekt...
https://warsawinstitute.org/pl...
https://www.occrp.org/en/the-p...
 

Obrazek użytkownika u2

01-03-2022 [13:06] - u2 | Link:

Podrzucam ,ta z roku 2019

Starszych kotletów Pani nie miała ? Trwa wojna, a Pani podrzuca takie coś :-)

Obrazek użytkownika terenia

28-02-2022 [15:21] - terenia | Link:

https://twitter.com/abughazale...

W 2006 r obecny prezydent Ukrainy jako zwycięzca" Tańca z gwiazdami "  
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-02-2022 [17:43] - jazgdyni | Link:

Co Pani chce udowodnić?
Kompletnie nie rozumiem, oprócz zwyczajowej niechęci i pogardy.