Atak III Rzeszy na II RP - godzina 4:45, Rosji na Ukrainę?

24.02.2022 roku nad ranem około 4:45,   Rosja rozpoczęła wojnę na pełną skalę z Ukrainą, którą  Putin nazwał to „operacją wojskową”.

Czas rozpoczęcia tej wojny przywodzi na myśl napaść III Rzeszy A.Hitlera na Polskę (II RP).

Niemiecki plan ataku na Polskę (kryptonim Fall Weiss - Wariant Biały) zakładał rozpoczęcie działań zbrojnych właśnie o godzinie 4:45.

Czy ta koincydencja czasowa ataku Rosji na Ukrainę  była przypadkowa, czy też ten czas wybrał Putin po to, by podkreślić, że celem Rosji jest to samo, co przyświecało Hitlerowi w dniu 1.09.1939 roku, czyli podziału stref wpływów w Europie Środkowo Wschodniej wg linii z paktu Ribbentrop Mołotow?

                                               

                                              
                                           
                                          Izwiestia wrzesień 1939 - mapa z linią demarkacyjną pomiędzy oddziałami rosyjskimi oraz niemieckimi.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

24-02-2022 [17:00] - u2 | Link:

czy też ten czas wybrał Putin po to, by podkreślić, że celem Rosji jest to samo, co przyświecało Hitlerowi

Oczywiscie że godzina nieprzypadkowa, ale wybrana celowo. No i Putin skończy tak jak Hitler :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-02-2022 [22:44] - Tomaszek | Link:

 W razie problemów odwalą go i zutylizują swoi . Powiedzą np że grzyby jadł .Tyle . Dwa miesiące mu daję .

Obrazek użytkownika Marek Kudła

24-02-2022 [17:50] - Marek Kudła | Link:

Różnica jest taka, że my zostaliśmy zupełnie sami w walce z Niemcami, żadnej pomocy, a nawet alianci Francja i Anglia wystawili nam tyłki !  Ukraina natomiast dostaje wsparcie od niemal całego świata, zapowiedzi wszechstronnej pomocy, a Putek dostaje takie sankcje, że długo będzie je pamiętał !!!

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-02-2022 [22:39] - Tomaszek | Link:

Narazie to srankcje nie sankcje , Ban na pustą ruręi zakaz wczasów na lazurowym wybrzerzu dla kilku bambrów nazywasz sankcjami ? Jajca  się dzieją na tym świecie . Mają jeszcze swojego "obrońcę" Scholza szmolca co zablokuje wszystko co możebyć skuteczne . Jak im obiecał hełmy to obiecał . Vide SWIFT. W większości to poklepywanie po plecach i cyrk na pokaz . Niech leją ruskich ile się da . To chrzest bojowy narodu.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

25-02-2022 [03:54] - Zygmunt Korus | Link:

I śluza otwartej na świat Białorusi, która ma ułatwić oddychanie gospodarcze etc Kremlowi...
Bandziory z Kijowa z Banderą na proporcach, budując państwo na zbrodni, nie sądziły, że może przyjść większy oprawca, co im da radę. Trzeba stanąć w prawdzie! Ileż to razy apelowano do Kijowa.  Prócz władzy w Warszawie. Teraz walczący są skazani na samoobronę... Zagłada i granica Polski jako frontowa...