Polska i Ukraina jagiellońska rodzina!

Wczoraj wróciłam z urlopu. Oczywiście pojechaliśmy na Ukrainę. Wczasy w siodle i takie tam gorące donbaskie atrakcje z "polowaniem na lisa" włącznie. Przyjaciółki przy okazji, nauczyły mnie obsługiwać wielkokalibrowe karabiny, w tym "snajperkę", a ja w zamian pokazałam jak się strzela szybko z rewolweru. W przyfrontowych rejonach morale bojowe Ukraińców jest bardzo wysokie. Od ośmiu lat trwa tu wojna - dosłownie. Nie ma dnia by ktoś nie zginął lub nie został ranny. Codzienny, wzajemny ostrzał z dział, dronów, karabinów maszynowych czy rakiet to norma. Ostatnio, donbascy zaprzańcy nasilili swoje ataki. Wyraźnie widać że dostali ruskie wsparcie w ciężkich działach i broni. Po ukraińskiej stronie "kukułki" polują na stanowiska artylerii i na podane namiary często na donbaskie działa spada grad pocisków. Działa milkną na jakiś czas, ale po kilku dniach wszystko się powtarza. Rośnie moc bojowa armii ukraińskiej. Czołgi i lotnictwo zaprzańców już nie zbliża się zbytnio do granicy. Boją się, bo parę maszyn już stracili dzięki nowej broni. Putin już wie, że tego narodu nie pokona i nie zniewoli, a wcześniej czy później Donbas i Krym wrócą do Ukrainy.

Dziękuję za uwagę.

Zugzwang
Ponieważ wśród komentatorów przeważa brak zrozumienia co do przesłania tej notki, postanowiłam coś dopisać. Tytułowy "Zugzwang" to termin szachowy i on idealnie oddaje sytuację Putina na Ukrainie. Cokolwiek by nie zrobił w sprawie Ukrainy, zrobi źle. Ukraińcy nie pozwolą mu wyjść z tego nie tylko z honorem, ale doprowadzą go do klęski. Im ostrzejsza będzie reakcja Rosji tym większa klęska. Brak reakcji natomiast, będzie doszczętnym ośmieszeniem niedźwiedzia. Ale i wtedy ostatnie słowo będzie należeć do Ukraińców. Putas w szale może zabić tysiące ludzi - jednak przegra, bo odpowiedź Wolnego Świata będzie dla Rosji zabójcza.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

21-02-2022 [15:02] - Czesław2 | Link:

Też się na strzelnicę wybieram, co prawda, tylko z czarnoprochowca, ale zawsze.

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-02-2022 [15:09] - Tezeusz | Link:

Bandyta karzełek putek zakupił setki trumien powinien setki tysięcy.
Czerwone bydle polegnie w Ukrainie zostanie po nich smród scierwa.

Wojna z Ukrainą będzie początkiem rozpadu Federacji Rosyjskiej. Najpierw odłączy się Daleki Wschód, kiedy zbuntują się poborowi, którzy nie będą chcieli jechać 7tys km żeby walczyć z bratnim narodem ukraińskim. Potem okazję wykorzystają Abchazi, Czeczeni, Ingusze, Dagestańcy. A być może także zbuntują się marynarze i mieszkańcy Krymu, którzy będą chcieli stworzyć własne państwo i nawiązać dobrosąsiedzkie stosunki z Ukrainą i Turcją.

Mały KGB owski bandyta doczeka sie sprawiedliwośći międzynarodowej. Wkrótce.

Obrazek użytkownika u2

21-02-2022 [20:27] - u2 | Link:

Potem okazję wykorzystają Abchazi, Czeczeni, Ingusze, Dagestańcy.

Fakt, Rosja to niby federacja, ale taka chwiejna, bo podbite ludy Azji za bardzo nie chcą hegemona w Moskwie :-)

Obrazek użytkownika Jabe

21-02-2022 [15:12] - Jabe | Link:

Grad pocisków defensywnych.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

21-02-2022 [15:26] - Marek Kudła | Link:

Prawie wszystko o czym piszesz to bujda ! 
Przykład: "morale bojowe Ukraińców jest bardzo wysokie" - tak widzieliśmy to morale jak kikunastu zielonych ludzików wjechało na Ukrainę i zajęli Krym, Donbas i Ługańsk.  Morele tych żołnierzy było fascynujące !!!  Powiesz pewnie, że wtedy to nie, ale teraz ?  Pani kochana, jeśli Putek ruszy to Ukraińcy będą walili w pory !  Jestem pewny !!!
Przakład:  "Rośnie moc bojowa armii ukraińskiej." - gdzie ?  U tych kilkunastu ukraińskich szczurów biegających w okopach ?!

Przecież oni chcą i liczą na to, że zjawią się błękitne ludziki i ich oswobodzą !!!  Nie, nie powiem, że ci ludzie nie mają morale, mieli - a jakże, jak narzędziami rolniczymi mordowali bezbronnych i niewinnych Polaków na Wołyniu !  To oni, lub ich potomkowie powinni być teraz przerzuceni z zachodniej Ukrainy na wschód by oswobodzić Donbas i Ługańsk od zielonych terrorystów !!!

Obrazek użytkownika Guildenstern

21-02-2022 [17:01] - Guildenstern | Link:

Jak niby mają być przerzucani na granice z Rosją jak ci ludzie mają swoją pracę, biznesy, przyjaciół. Swoje troski, swoje kredyty, swój wielkomiejski styl życia. Przecież nie porzucą tego wszystkiego ot tak. Najwyżej sobie ściągną gierkę, w której można postrzelać do separatystów w Donbasie. Podobnie ci pracujący u nas gościnnie. Teraz stosunkowo łatwo można porozmawiać ze "zwykłym Ukraińcem", mamy ich w Polsce parę milionów. Proszę spytać fryzjerkę, budowlańca albo sprzedawczynię w markecie. Oni nie oglądają polskiej TV i dla nich to często jest abstrakcja. To u nas się wznieca bojową szajbę. Ukraińcy co najwyżej będą nas rozliczać z obietnic pani Mląg. W końcu na darmochę zawsze znajdzie się chętny. Jest natomiast inna kwestia. Babcia Ula U. pojechała sobie dla rozrywki (jak twierdzi), w rejon potencjalnej eskalacji trwającego konfliktu. Pobawiła się bronią, zrobiła selfika i wróciła w domowe pielesze. A obrońcy granicy tam zostali. Cóż, są bardziej chore rozrywki ale te są przynajmniej penalizowane.

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-02-2022 [17:30] - Pani Anna | Link:

Taa. Wojna, zagłada, a ta się bawi z psiapsiolkami w strzelanki. Chociaż wyszczepione tam wszystkie? Żeby nam tylko Ujejska czegoś tu nie przywlekła wstydliwego.

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-02-2022 [20:09] - Tezeusz | Link:

@Slupianek wynocha do antypolskiego scierwoneona poszła.....

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-02-2022 [20:34] - Ula Ujejska | Link:

Aniu
Dobrze wiesz, że ja od lat tam dla zabawy nie jeżdżę. Od Majdanu do dzisiaj pomagam gdzie tylko mogę, czasem z bronią w ręku - a podobno jestem strzelcem wyborowym😁
Jest okazja zapolować na lisy, więc korzystam.

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-02-2022 [20:47] - Pani Anna | Link:

Ależ bawcie się dobrze Ujejska, nikt wam nie żałuje.  Osobiście uważam,  że jeden obraz wart 1000 słów.  Nkt i nic w kontekście tej całej wojennej afery mnie tak nie ubawiło  jak ta fotka.
To najlepiej oddaje z czym mamy do czynienia. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

24-02-2022 [16:15] - Ula Ujejska | Link:

Anna
Jak widzisz paniusiu, mamy dzisiaj kolejne JAJa z takich jak ty. W dupie byłaś i gówno wiesz.

Obrazek użytkownika JanAndJan

01-03-2022 [22:06] - JanAndJan | Link:

Ujejska, Wy mnie kochacie?
Milcz więc, kobieto!!
Pozwolę Wam, kochać mnie.
Filizof z Enon mówił do chłopaków, a ja do WAS... 2xmniej słów, bejby.
By the way: umiesz gotować?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

09-03-2022 [10:00] - Ula Ujejska | Link:

@JAJ
Wy bezJAJowcy możecie mi co najwyżej skoczyć ... po paczkę fajek do sklepu. Bardziej skomplikowanych poleceń nie dacie rady zrealizować.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

21-02-2022 [18:34] - Marek Kudła | Link:

Ty Guildenstern,
kiedy myślisz i nic nie wymyślisz, to sobie pomyśl po co ty  tyle myślałeś żeby nic nie wymyśleć ?  Przecież mogłeś nic nie myśleć i tyle samo byś wymyślił !

P.S. Ze względu na dobre relacje z Moskwą, Izrael nie pozwoli na dozbrojenie Ukrainy !   

Obrazek użytkownika Guildenstern

21-02-2022 [20:10] - Guildenstern | Link:

@Marek Kudła  Nuuu, masz ty kiepełe do aforyzmów albo ściągałeś od Hirscha Safrina - jeśli to pierwsze to rób tak dalej, kiedyś dojdziesz w tym do biegłości. Ja nie pisałem o tym co zrobi największy sojusznik naszego największego sojusznika. Stawiam na kontakt ze zwykłymi ludźmi, najczęściej twarzą w twarz ew. twarzą w słuchawkę ;-) I mnie z doświadczenia bezpośredniego lub pośredniego wychodzi tak jak napisałem powyżej. A robienie sobie selfie na polu bitwy "w przeddzień" tejże to ja tak stawiam w okolicę wrzucania w sieć nieletniej pornografii. Popraw mnie jeśli się mylę bo za nieomylnego się nie uważam. Zay gezunt.

Obrazek użytkownika JanAndJan

21-02-2022 [22:12] - JanAndJan | Link:

@Pan Marek Kudła
Ograniczyłem do minimum komenty na tym forum. Czasem - tylko... A, już wizyt u Autorki - unikam jak... Dzisiaj jednak, coś mnie podkusilo i...
Tak, jak się z Panem i nie zgadzam w wielu kwestiach. Tak, jak - często - "obśmiewałem" Pańskie ..hmmm.. wypowiedzi. Tak, będąc uczciwym - wyrażam uznanie za powyższy koment. Śmiech, to potężna broń. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

24-02-2022 [16:12] - Ula Ujejska | Link:

JAJ
I unikaj dalej. Chciałeś ugryźć - i jak zwykle z JAJ wyszły tylko jaja 😁😁😁

Obrazek użytkownika JanAndJan

01-03-2022 [20:17] - JanAndJan | Link:

Gdyby nie Admin....
Weź tę gazrurkę, gwintówkę, samopała, kmpk, swd i... Podpowiem:...albo nie, Adm. nie puści.
Swoją drogą Panie A.D.M. jeżeli chociaż  jeden matoł, JEDEN MATOŁ, da się zabić po takich tekstach..? Poszczuty przez.... Współodpowiedzialność? Permanentna adolescencja, nie jest karalna, ale... Pan jest poważnym człowiekiem i z poczuciem humoru, chociaż - nieco zagubionym... Bez urazy. Zmiana- the best, zamieszała w wielu sercach i głowach.
Po 2-gie: ad personam, etc. Wszyscy jednakowo, czy - zasłużone towarzyszki - lżej. Lżę je-ją! To, fakt. Bo....
Z każdym dniem się okazuje, że "kontestatorzy" mieli/mają rację. Itd. Itp. ...korci, oj korci... By sponiewierać...
Spadaj, gówniaro.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

09-03-2022 [10:29] - Ula Ujejska | Link:

@JAJ

No to od początku ... Najpierw poparłeś Marka który podważył bohaterstwo Ukraińców - i popatrz, bronią się już drugi tydzień. Czyli, ile razy się w moich wątkach odzywasz, to wychodzisz albo na świnię bez honoru albo na aportującego głupka. Wiem że nie możesz się powstrzymać, to ruski imperatyw. 😁😁😁
Mało ci?
Odezwałeś się drugi i trzeci raz. Tego bełkotu już nie skomentuję. Powiem tyle - świnią pluję ryj!

Obrazek użytkownika JanAndJan

12-03-2022 [00:30] - JanAndJan | Link:

Cuda, cuda...ogłaszają: he he. Forma, treść, emocje, przekaz podprogowy, cel... (target).. Ciut, ciut - nie-do-określony..
Idea np. lansowania katolicyzmu,  konfliktu kulturowego, a nawet - semantyczna...
Fakt, cóś nie poszło. Foto z Azovem...łoł!! Opluć - nie. Pomyjami tudzież zlewkami - też, nie. Wiem. Dać działać. Jedyny minus (DUŻY) takie ścierwa, nie chcą być aktywne pod własnym nazwiskiem. Zawsze - pod sztandarem, cykory. Co za, wzmożona idiotka? IQ rozwielitki, testosteron buhaja? Może to, Pan Rolnik z Mazur ma rację? Mądry jest, to fakt. Czyli.. baba "ma nadmiar hormonów"? ;-) Inżyniera, doktora z Maghrebu jej cza?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

12-03-2022 [10:00] - Ula Ujejska | Link:

@ bezJAJ

No widzisz jak ja dobrze wiem kiedy i czym przywalić w klatkę w której siedzi rusko niemiecka swołocz. Natychmiast się zlatujecie! Teraz będziesz się zalecał dp Ciula z Mazur, bo Marek nie zareagował na twoje amory? A może ty jesteś dziewczyną Ciula z Mazur? Jaja ci oberwali w Donbasie że tak nienawidzisz Ukraińców? Do twojego bełkotu się nie odniosę. Powiem krótko, rusko niemieckim świnią pluję w ryj. A tobie ile razy muszę napluć w ryj abyś odpłynął do swoich?
Papa cioteczko 😁

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-03-2022 [10:19] - Pani Anna | Link:

@ujejska
Wy Ujejska wiersze powinniście pisać. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-02-2022 [19:09] - Ula Ujejska | Link:

@Marek
Słabiutko - nie ma Pan pojęcia co tam się działo i co się dzisiaj dzieje. Parę lat temu pisano do mnie podobnie, kiedy stwierdziłam że Ukrainę rozgrywają Niemcy i Rosja, dzieląc ją na dwie strefy. Dzisiaj twierdzę że wszystkie asy mają Ukraińcy i to oni zadecydują o losie Putina I Niemiec w tym rejonie. 😁😁😁

Obrazek użytkownika Marek Kudła

21-02-2022 [20:51] - Marek Kudła | Link:

Ulu kochana, przeczytaj jeszcze raz mój wpis, bo odpowiedziałaś chyba komuś innemu.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

09-03-2022 [10:02] - Ula Ujejska | Link:

Marek
Nadal twierdzisz że Ukraińcy to tchórze? No patrz Pan, to już drugi tydzień leją w putinowską dupe i ani myślą o poddaniu 😁

Obrazek użytkownika Es

21-02-2022 [15:48] - Es | Link:

To jedna z tych rodzin, z którą najlepiej wychodzi się na zdjęciach? 

Obrazek użytkownika tricolour

21-02-2022 [17:49] - tricolour | Link:

A dla równowagi, za czas jakiś, ruska babuszka radośnie opowie, jak to strzelała nad Wisłą. Z wielkokalibrowego, a potem poprawiła w łeb ze snajperki.

Takie to będą łowy na lisa...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-02-2022 [20:28] - Ula Ujejska | Link:

Tricolour
Co tam znowu bełkoczesz marionetko?
Zemsta ci się marzy? Won za Don bo walnę pod ogon solą z dwururki.!

Obrazek użytkownika tricolour

21-02-2022 [20:32] - tricolour | Link:

Zabolała prawda.
Sól jest do zupy, nie do strzelania.

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-02-2022 [20:16] - Tezeusz | Link:

Putin zrobił wszystko, aby uratować pokój. Sprowadził 200 tys żołnierzy. Rakiety, czołgi. Zrobił liczne prowokacje w Donbasie. Ale...nie udało się uratować pokoju. Pozostało mu dla uratowania pokoju najechać na Ukrainę i mordować, mordować i mordować. Gwałcić, palić i rabować muzea oraz domy. I po miesiącu pokój będzie uratowany!

Bandyta putler jak Hitler.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

21-02-2022 [20:02] - Chatar Leon | Link:

https://www.youtube.com/watch?...
Putin właśnie gada jak by był zapłakany i zesrany.

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-02-2022 [20:22] - Tezeusz | Link:

Putler siebie zapędził w kozi róg tak podskakując. Nie liczył, że NATO mu się postawi, a w związku z dostarczeniem broni na Ukrainę i groźbę sankcji koszt agresji będzie ogromny. Zresztą i tak już poniósł jego kraj i oligarchowie ogromne koszty w związku z paniką na roSSyjskiej giełdzie i spadku zaufania. Więc aby wyjść z twarzą z tej sytuacji musiał wykonać jakiś nic nie znaczący ruch. Ogłoszenie niepodległości od Ukrainy Donbasu tak naprawdę jest tylko jawnym ogłoszeniem i "ruSSkim zalegalizowaniem" tego, co już faktycznie miał w garści! Ale przegrał! Przegrał, bo Ukraina stała się jeszcze bardziej pro zachodnia, dozbrojona i zdesperowana w dążeniu do zjednoczenia z zachodnimi strukturami gospodarczymi i politycznymi! Starzejący się, naszprycowany botoksem dyktator-demokrator przeholował i może już zapomnieć o budowie imperium roSSyjskiego! W ciągu najbliższych lat zostanie zamieniony, na nowego demokratora, który będzie udawać liberała...aby wyżebrać jakieś pożyczki dla roSSji !

Obrazek użytkownika Chatar Leon

21-02-2022 [20:48] - Chatar Leon | Link:

Putin odstawił szopkę z uznaniem "republik" na Ukrainie, które stworzył 8 lat temu. Było to przewidywalne tak, jak przewidywalny jest Putin i Raszka.
Jeżeli Zachód zamiast reakcji, bawi się w LGBT, ocieplenia klimatu i inne pandemie, to proces będzie postępował dalej.

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-02-2022 [21:18] - Tezeusz | Link:

Morawiecki: To akt agresji przeciwko Ukrainie! Musi się spotkać z odpowiedzią
"To akt agresji przeciwko Ukrainie, który musi spotkać się z jednoznaczną odpowiedzią w postaci niezwłocznych sankcji. To jedyny język jaki może zrozumieć Putin. Wzywam do zwołania pilnego posiedzenia Rady Europejskiej w tej sprawie" - napisał premier Mateusz Morawiecki w odpowiedzi na wystąpienie i działania prezydenta Rosji Władimira Putina.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

22-02-2022 [06:29] - Chatar Leon | Link:

Sprawa jest prosta. Fakty z ostatnich godzin są takie, że rosyjskie wojska właśnie  przekroczyły lub przekraczają granice Ukrainy wchodząc na teren obwodów donieckiego i ługańskiego.
1. Czy Ukraina zamierza teraz podjąć walkę w obronie swojego terytorium?
2. Co z sankcjami zachodnimi wobec agresora? 

Obrazek użytkownika Jabe

22-02-2022 [09:56] - Jabe | Link:

Agresja Rosji wobec Ukrainy jest niezaprzeczalnym faktem od czasu przejęcia Krymu. Jednak obecna wojna dezinformacyjna została rozpętana przez USA, które mieszają w ukraińskim tygielku co najmniej od czasu Majdanu. Doniesienia o ruchach wojsk nie sposób więc uważać za fakty.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-02-2022 [19:59] - Tezeusz | Link:

@Jebe
"Jednak obecna wojna dezinformacyjna została rozpętana przez USA,.."

Rusofilu stań przed lustrem kogo widzisz..
idiotę !!