Im większy wojenny szał Putina, tym lepiej dla Polski

 

Piątek, piąteczek... A na dodatek ciągle karnawał. Do tego COVID w końcu idzie się czochrać i Gadowski przestanie się bawić w straszącego malutkich maga.
Więc krótka myśl, która patriotom powinna napełnić kielich koktajlem optymizmu, nadziei i radości.
Należy się to nam.

 

To nie moja oryginalna myśl, tylko doktora Józefa Orła, który nie wiadomo dlaczego jeszcze nie jest stałym doradcą, lepszym niż Pani Zosia, prezydenta, lub lepszym niż Sasin, premiera. I to rozumowanie jest tak logiczne i słuszne, że przyswajam je, jak swoje właśnie.

Rozczochrany premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, (fryzurę mu wybaczam, bo to szczeniak z hippisowskiej ery – tylko 57 lat), przybył do Polski, do Warszawy, z oficjalną wizytą.
Kto pamięta, kiedy poprzednio mieliśmy taką wizytę z Anglii?

Nagle, zamrożony bodajże aż na 11 lat, Trójkąt Weimarski, budzi się ze śpiączki. Cud jakiś? Prezydent Duda spotyka się z prezydentem Francji, Macron'em i kanclerzem Niemiec, Olafem Scholzem. I, aż jestem w szoku – nie ma tradycyjnych opierdek ze strony silniejszych i "mądrzejszych", tylko pełny szacun.

I takich wizyt i spotkań w ostatnich dniach (plus ważne rozmowy telefoniczne), od Kijowa po Waszyngton, mieliśmy niespotykanie dużo. Nie, żeby prezydent i premier nagle byli na haju amfetaminowym, wraz z ministrami MSZ i MON, i najeżdżali inne stolice, tylko nagle wszyscy chcą z nami rozmawiać.
Nie dziwię się, że całe lewactwo totalnej opozycji znajduje się w stanie skrajnej wścieklicy, bo ich dogmat – nikt z Polską nie chce rozmawiać – właśnie wylądował w klozecie.

Sprawa jest prosta i banalna.
Nagle świat pojął, że Putin to chory człowiek. Zwariował wysyłając światu ultimatum; i będąc w imperialnym amoku, może autentycznie rozpętać paskudną wojnę, najeżdżając zbrojnie młodą i słabą Ukrainę, którą oszukiwano dotychczas, obiecując gruszki na wierzbie.
A to dla nikogo nie może być dobre. Szczególnie dla USA, Chin i Turcji. Oraz oczywiście bardzo niedobre dla Polski.

Przywódcy więc spojrzeli na mapę świata i oczom nie wierząc zobaczyli: - Polska jest jedynym państwem graniczącym i z Ukrainą i Rosją.
A na dodatek jedni drugich najchętniej utopiliby w łyżce wody. Taka zła miłość miedzy nimi.

Więc ta Rzeczpospolita z takim geopolitycznym położeniem, i na całe szczęście jest po stronie Zachodu, i na dodatek, nie ma żadnych ważnych biznesów z Rosją.

Anglicy, spece od poruszania się po całym świecie, jeszcze od epoki kolonialnej, natychmiast, jako pierwsi, zaczęli pracować nad traktatem, budując nowe przymierze Londyn – Warszawa – Kijów.
Nie jesteśmy na szczęście już szczeniakami chcącymi uczestniczyć w gierkach Zachodu i zdajemy sobie sprawę, że widocznie na tym można dobrze zarobić. Więc chyba nikt nie ma wątpliwości, że tu my też możemy sporo zyskać.

Długo nie trzeba było czekać, jak obudziła się administracja prezydenta USA. I oto nagle mamy już extra 1700 amerykańskich żołnierzy już w Polsce; i to nie byle jakich – sprawdzonych w bojach komandosów, z całym sprzętem i wszystkim co potrzeba. Czyli powiedziane kiedyś jako żart zdanie o Fordzie Trump nie było takie głupie.

Nie myślmy sobie, że nagle inni zapałali do nas miłością, albo wreszcie zaczynają nas traktować z odpowiednim szacunkiem. W żadnym wypadku. Ciągle by nas starli z ładnego kawałka Europy, byśmy już nie bruździli romantycznej miłości Czarnej Gapy z Niemiec i i Niedźwiedzia z Rosji.
Taki Macron, chłopczyk mamusi, który chce się dowartościować i przestać się moczyć w łóżku, poza Trójkątem Weimarskim knuje na własną rękę i przekonuje Ukraińców, że muszą się Rosji podać. Pewnie zerżnął tekst od naszego asa dyplomacji, podobno afgańskiego komandosa, a po prawdzie też synka mamusi, tyle że żydowskiej, Radka (!) Sikorskiego.
A jest tylko tak, jak w Warszawie powiedział Borys Johnson, że jakiekolwiek zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski jest sytuacją krytyczną dla całej Europy.
Przypomnieli więc pewnie sobie 1 września 1939, bo roku 1920 to pewnie nie znają.

Tak więc gwałtownie staliśmy się potrzebni. A to skutkuje tym, że trzeba z nami rozmawiać poważnie.
Po latach niszczenia nas przez UE, przez Brukselę, Berlin, Paryż i Tel Aviv, po upadlaniu, szkalowaniu, kłamaniu na nasz temat; przy wspieraniu targowiczan, wewnętrznych wrogów RP i Polaków, to pewna odmiana. Przyjemna i łechtająca wreszcie dumę narodową jak należy.

Przed jednym jednak chciałbym przestrzec: jak jednak dojdzie do konfliktu zbrojnego i usłyszymy, zazwyczaj elektryzujący nas okrzyk – Polacy, do boju! - to my, odpowiemy nie przerywając żucia naszego narodowego kotleta schabowego, z raczej nie przynależną naszej nacji flegmą: OK, ale wy pierwsi.\\\

.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

11-02-2022 [08:23] - Tezeusz | Link:

Trzeba być ostatnim łajdakiem i skończonym bandytą (myślę tu o roSSji) aby napadać na państwo, które w żaden sposób nie zagraża bytowi roSSyjskiemu i jeszcze na dodatek wielokrotnie nazywać Ukraińców "bratnim narodem"...Tylko taka bandycka roSSja jest do czegoś takiego zdolna ! Kiedy kacap mówi o pokoju zacznij przygotowywać się do wojny ! Kiedy nazywa ciebie "bratem", to wiedz, że niedługo cię napadnie ! Kiedy nagle powie prawdę, to na pewno przez pomyłkę ! Taka jest ta roSSja !

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-02-2022 [09:13] - jazgdyni | Link:

@Tezeusz

Nie denerwuj się. I nie przykładaj naszych zasad cywilizacyjnych, kulturowych i moralnych do skrajnej mentalnej, mongolsko-azjatyckiej barbarii. Oni, jak w filmach "Alien" myślą kompletnie inaczej.
Taki błąd, tzn. usiłowanie dialogu z nimi tak, jakby byli z tej samej cywilizacji, co my, powoduje, że oni, czując tchórzy i słabeuszy, stoją właśnie na ukraińskiej granicy i prowadzą właśnie mające straszyć Polskę manewry na Białorusi.
Tylko jeden , dokładnie 30 lat temu, człowiek - Ronald Reagan, rozumiał ich dobrze i doprowadził wówczas do bankructwa.

Obrazek użytkownika u2

11-02-2022 [10:26] - u2 | Link:

Ronald Reagan, rozumiał ich dobrze i doprowadził wówczas do bankructwa.

Wykończył ich gwiezdnymi wojnami :-)

Obrazek użytkownika Ijontichy

11-02-2022 [08:55] - Ijontichy | Link:

Oj naiwny,naiwny jak dziecko we mgle...fragment piosenki...
Cały tekst jest naiwny...pisany "pod wpływem"? Bo chyba nie na trzeźwo.

Co do Putina...jego ekscelencji Putina...on nie zwariował,nie jest chory,tylko stara się wypełnic słowo oficerskie,oficera czekisty,dane Jelcynowi już na łozu śmierci.
"Władimir   przysięgnij,że odbudujesz SOVIETSKIJ SOJUZ!
 Da! Oficerskie słowo honoru!"

Poczytaj "Dokumenty kremlowskie" Bukowskiego...

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-02-2022 [10:48] - jazgdyni | Link:

Może i ja piszę pod wpływem o 2 w nocy, ale pan wykazujesz idiotyczny sarkazm i krytykanctwo cały czas. No taka dupkowatość.

Gdyby był to portal typu "full wypas" to chyba bym pana stąd wywalił. Nie krytyka mnie rusza, tylko głupota i yntelektualne chamstwo poziomu gimbazy.

Obrazek użytkownika ruisdael

11-02-2022 [09:10] - ruisdael | Link:

No dobra, ale nie zauważyłem żadnej zmiany UE w stosunku do ciągłego poniewierania Polski. A Pan zauważył?

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-02-2022 [10:52] - jazgdyni | Link:

@ruisdael

I pewnie Pan nie zobaczy. Tak jak w tej całej bolszewickiej opozycji tefałenów, onetów i platfusów. UE to historycznie patrząc w tej chwili twór ideologiczny typu Międzynarodówki walczący o światową bolszewię.

Obrazek użytkownika Jabe

11-02-2022 [09:34] - Jabe | Link:

Ktoś mi powie, z czego Autor się tak cieszy? Że zarazę odwołano, czy że w wojennym szale?

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-02-2022 [10:53] - jazgdyni | Link:

Ciesz się ze mną Jabe. Warto. Pójdziemy na wódkę to Ci wytłumaczę co kaman.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

11-02-2022 [11:16] - RinoCeronte | Link:

Post factum trzeba będzie zauważyć, że Polska może być równie potrzebna jak Kurdowie, gdy skończyła się wojna z państwem islamskim... A zatem ciesz się powoli!

Obrazek użytkownika Warmia

11-02-2022 [13:38] - Warmia | Link:

Miało być generał  Draza Mihajlovic.

Obrazek użytkownika Pers

11-02-2022 [09:43] - Pers | Link:

Brytyjczycy mają świetne kadry w dyplomacji.
Ministerka SZ Liz Truss odwiedziła Rosję, aby porozmawiać o rosyjskim braku ataku na Ukrainę.
Minister Ławrow na konferencji prasowej zadał pytanie swojej brytyjskiej koleżance: „Czy uznaje pani suwerenność Rosji nad regionami Rostowa i Woroneża?
Wielka Brytania nigdy nie uzna rosyjskiej suwerenności nad tymi regionami” – odpowiedziała minister spraw zagranicznych po krótkiej przerwie.
Musiała interweniować ambasador Wielkiej Brytanii w Federacji Rosyjskiej Deborah Bonnert, która delikatnie wyjaśniła pani Truss, że tak naprawdę chodzi o rosyjskie regiony.
Poza tym pani Truss oświadczyła, że WB przesyła przez Morze Czarne pomoc wojskową dla republik bałtyckich.
Nieźle :)))))

Obrazek użytkownika Czesław2

11-02-2022 [10:46] - Czesław2 | Link:

Próbowalem zarejestrować się na Niepoprawnych, bezskutecznie. To portal zamknięty?

Obrazek użytkownika Pers

11-02-2022 [11:25] - Pers | Link:

@Czesław
//To portal zamknięty?//
Upadły.

Obrazek użytkownika Tezeusz

12-02-2022 [06:33] - Tezeusz | Link:

@Pers
upadły to jesteś ty - całkowicie. Rusofil który tak pisze jest albo psychiczny albo.....

"Kim byli w kluczowym dla Ukrainy momencie 2014 roku Obama i Biden? Zwykłe marionetki Żydów. Kupowane i sprzedawane dziwki wykonujące rozkazy swoich panów. Byli aktorami, a nie prawdziwymi graczami."
 

Obrazek użytkownika sake3

11-02-2022 [11:54] - sake3 | Link:

Chyba optymizm trochę na wyrost ale cieszy.Szczyt weimaski nie okazał się żadnym cudem i da go się okrelić:przywitanie łokaciami-pogaduszka dwugodzinna-pamiątkowa fotka-rozejście każdy z poprzednim zdaniem. Szacunek dla Polski wybijającej się na forum międzynarodowe też wydaje się fałszywy i wyrachowany. Jak bowiem rozumieć chamski,niesprawieliwy stosunek UE do Polski? Czy nieustanne kary,sankcje ,fałszywe pomówienia to objaw szacunku czy raczej chęcią zniszczenia suwerenności? Czy zresztą można żywić szacunek do kraju którego obywatele go nienawidzą?

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-02-2022 [12:09] - jazgdyni | Link:

@sake3

Widzę, że Pani raczej nieobyta w meandrach dyplomacji i politycznych protokołach. Nie jest ważne, że w Trójkącie Wiemarskim, przez dwie godziny gadali sobie o d. Matyni, za to liczy się fakt, że po 11 latach niebytu zechcieli się spotkać. I to nie z polskiej inicjatywy.
A fałszywy i wyrachowany szacunek jest oczywisty. I co z tego? Został publicznie okazany, co nas wzmacnia. Teraz od nas zależy, jak to wykorzystamy.
A po raz n-ty piszę - nie ma sensu przejmować się biedroniami i delapuertami z UE i TSUE, bo to wynajęte (fakt, za grube pieniądze) i uprzednio odmóżdżone pacynki do ścisłego wypełniania rozkazów Kasjera.

Ps. Jacy autentyczni Polacy nienawidzą Polski? Ja takich nie znam.

Obrazek użytkownika sake3

11-02-2022 [13:09] - sake3 | Link:

@jazgdyni......Może i jestem nieobyta  w zawiłościach dyplomacji,ale widzę brak równowagi w postrzeganiu Polski jako kraju który( przyznaję) słusznie daje sygnały że istnieje ,że jest poważnym partnerem i chce być równoważnym partnerem.Ale nie możemy nie zauważyć ,że to polska opozycja zachęca a nawet nakłania cały świat do walki z Polską i obecnym rządem. I to się dzieje,każdy kto chce może mieszać się w nasze sprawy-unijna hołota z EPL,niemieccy politycy i niemieckie media pracujące przeciw Polsce na pełnych obrotach,czy chociazby pani wicepremier Serbii .Polskie dyplomatyczne działania nie będą dobrze przyjmowane jeśli bez ustanku oskarża się ją o przerózne zbrodnie,antysemityzm,dyktaturę czy faszyzm.Bez uporządkowania polskiego podwórka nie będą się liczyć nasze dyplomatyczne wysiłki.    Pan nie zna Polaków autentycznie Polski?  Doprawdy? Wystarczy że przypomnę tylko dwóch-Tuska i Sikorskiego.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-02-2022 [14:44] - jazgdyni | Link:

@sake3

...każdy kto chce może mieszać się w nasze sprawy...

Przepraszam, i co z tego? Już od Bolesława Chrobrego, bardzo namolnie usiłowali się mieszać (Otton III) i... nie udało się. Duch polski jest potężny i dwuskładnikowy: oliwa i woda. Można to mieszać do us... śmierci, a i tak nigdy się nie zamiesza - woda i oliwa zawsze się rozdzielą.
Ja bardzo proszę - przestańmy się denerwować bzdurami Brukseli i ferajny Tuska i weźmy się do ataku. Dosyć takich Paninych wątpliwości. Za Chobrego byliśmy mężnymi wojami. I, bodajże w 1003 przetrzepaliśmy skórę temu Ottonowi, co jak dziś Berlin i UE, chciał nas włączyć do Rzeszy.

Więc głowa do góry Droga Pani
 

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

13-02-2022 [13:05] - Władysław Ludendorf | Link:

gwoli ścisłości to chodzi o Henryka. Z Ottonem było całkiem dobrze, na tyle, że nawet był ojcem chrzestnym syna Bolesława. A wojny z Henrykiem, o podobnym do współczesnego tła (wojna o niezależność polskiego Kościoła (Magdeburg) i władztwa (cesarz uzurpował sobie prawo lenne w stosunku do Polski na wzór czeski) toczyła się do chyba 1018 roku. Współczesnego, bo teraz też toczymy walkę o niezależność (tym razem TSUE) i władztwo (co wyraził niejaki Pons, friend of patronizing plonker)

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-02-2022 [17:46] - jazgdyni | Link:

Rak, tak - Henryk.
Otton zmarł w 1002, a wojna była w 1003.

Obrazek użytkownika Warmia

11-02-2022 [13:37] - Warmia | Link:

Przypomnijmy sobie Hiszpanię, Madryt, Franco 1940 /1941/1942/1943 i potem. Grę dyplomatyczną, zmieniających się ambasadorów USA kiedy Franco i Hiszpania była potrzebna w kluczowych momentach wojny. Co znaczyło dla jej przebiegu stanowisko Franco - neutralność aktywna i jak po wojnie walczono wspólnymi siłami zachodu i demokraty Stalina z ostatnim faszystą w Europie zagrażającym jej pokojowi i demokracji. Stalin wykorzystał do walki jedną z kolonii - Warszawę i jej namiestnika Bieruta z intelektem dyplomatycznym Oskara Langego. Proszę przypomnieć sobie losy państw, którym kryszy i zabezpieczeń udzieliło przed wojną Imperium Brytyjskie. Jak skończył odpowiednik Bora Komorowskiego w Jugosławii - generał Draga Miljosevic i jego ruch oporu i sama Jugosławia z demokratą Tito.
Według mnie nie ma żadnej osi Londyn - Warszawa - Kijów. To pułapka i stała rozgrywka Angoli.

Obrazek użytkownika u2

11-02-2022 [14:00] - u2 | Link:

Według mnie nie ma żadnej osi Londyn - Warszawa - Kijów. To pułapka i stała rozgrywka Angoli.

Mają silną armię i należą do NATO. Dali jako pierwsi uzbrojenie ppanc dla Ukrainy.

Ale ich główną domeną są morza i oceany. Lepiej być z nimi w sojuszu niż być ich wrogiem :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-02-2022 [14:52] - jazgdyni | Link:

@Warmia

Nie wątpię, że zgadza się Pan/Pani z filozofią tego elementu Heraklita - panta rhei.

Więc zawsze mnie nieco denerwuje argumentowanie historycznym przykładem, twierdząc, że teraz będzie dokładnie tak samo.
A UK, już od dobrych 80 lat nie jest imperialną potęgą. Pozostało im jedynie zadzieranie nosa. A dzisiaj, to oni Polski bardzo potrzebują. A Boris Johnson szczególnie.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika u2

11-02-2022 [15:16] - u2 | Link:

A UK, już od dobrych 80 lat nie jest imperialną potęgą.

Jednak skolonizowali praktycznie cały świat za pomocą swojej floty. Oczywiście Rosja jako państwo kontynentalne jest nieprzystępna. Wątpię, aby mieli w planach jej podbój. Ale Chińczycy na pewno mają taki plan:-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-02-2022 [16:13] - jazgdyni | Link:

@u2

To nie całkiem tak jest z tym brytyjskim imperium. Coś mówi nazwisko Wilfred Dowman? A może Tom Watts i  Thomas Smiths? No i ich biznes East India Company - Brytyjska Kompania Wschodnioindyjska. Nawet w czasach wiktoriańskich mieli chyba nawet więcej do powiedzenia niż korona i parlament.
Czyli - przy wnikliwym przyjrzeniu, nic nie jest takie proste, jak się wydaje.

pozdrawiam

Ps. Mam dosyć świeże doniesienia z Tanzanii, gdzie Chiny od dziesięcioleci wysilają się, by podporządkować władze niezbyt bogatego państwa. Idzie im tam wyjątkowo ciężko. Zanzibar i Hindusi, oraz Muzułmanie, pilnują, by Chińczykom nie zachciało się rządzić.

Obrazek użytkownika u2

11-02-2022 [16:41] - u2 | Link:

Coś mówi nazwisko Wilfred Dowman? A może Tom Watts i  Thomas Smiths?

Poguglowałem i ten pierwszy to właściciel słynnego Cutty Sark, uratował go z rąk Portugalczyków :-)

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Drugiego nie znalazłem, a trzeci to 18 wiek, więc nie mogłem o nim słyszeć

https://en.wikipedia.org/wiki/...(Royal_Navy_officer)

Mam dosyć świeże doniesienia z Tanzanii, gdzie Chiny od dziesięcioleci wysilają się

Tanzania to ogromny terytorialnie kraj, a demografię mają szaloną 2,75% rocznie. Oczywiście biedny kraj z malutkim PKB rzędu 140 mld USD. Nic dziwnego że Chiny chcą tam rządzić :-)

Obrazek użytkownika Warmia

11-02-2022 [16:40] - Warmia | Link:

Panta rhei....i oby rhei nie pokazał, że okażemy się krukiem z serem w dziobie łasym na lisie pochlebstwa z fredrowskiego wiersza.  Bo rhei już płynął i płynął kiedy inny pisarz stwierdzał, że przed szkodą i po szkodzie jez ktoś głupi. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-02-2022 [17:27] - jazgdyni | Link:

Tak mówił kpiarz. Satyryk.

Lud mówił - mądry Polak po szkodzie.

Obrazek użytkownika Maverick

11-02-2022 [19:05] - Maverick | Link:

Moje 5 groszy o Deep State i kontroli świata poprzez niewidzialne władze pociągające za sznurki swoje puppety.

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Es

12-02-2022 [01:53] - Es | Link:

Zatem w tych ekstraordynaryjnych okolicznościach doradza Pan Polakom romantyczne uniesienia z powodu łechtającego narodową dumę poklepania prezydenta po plecach? przypomnieć podobieństwa z klepaniem Tuska? Bo nie widzę w tych uniesieniach chęci zobaczenia rzeczy takimi jakimi w rzeczywistości są.
Tymczasem pomiędzy uśmiechami i klepaniem po plecach zaczyna sięwindykacja kar za Turów, w kolejce te za ID, przyjeżdża jakiś fircyk żeby Pegasusa sprawdzać a w Brukseli tworzą komisję. No i oprócz innych rozrywek dołączają jeszcze możliwe kary za "niewłaściwe zalesienie". W Polsce. No ."Po latach niszczenia" nastąpiła odwilż . Do tego stopnia, że prezydent w całym uniesieniu zapomina o buńczusznych :"nie będzie nam nikt w obcych językach mówił...." i td itd z cyklu opowieści dla otumanionych idiotów.Wchodząc nowym "przyjaciołom"  z Brukseli i okolic bez mydła.
Przewodniczenie OBWE, w które Czaputowicz dał siebie i nas wmanewrować przyprawiając Kaczyńskiego o palpitacje przychodzi we właściwym momencie? Przychodzi w takim, w którym znając sytuację polityczną , rozkład sił i kalendarze wyborcze , nikt przy zdrowych zmysłach podjąć się nie chciał. Bo wiadomo było, że paru gości będzie chciało mocno  swoją pozycję zaznaczyć.A winą za możliwą porażke podzielić z kimś na tyle głupim, aby dać się w taki kanał wpuścić- śmiejący się w nos Żeleński to niezły ku temu wstęp.
No i na koniec: przyczyna nagłej miłości Wuja Sama. Zobowiązania wobec sojuszników z NATO? Można się uśmiać, gdyby nie fakt, że w imię politycznych ambicyjek gości zarządzających krajem nad Wisłą Polska nadstawiając karku,na swój własny koszt, tradycyjnie pilnuje nie swoich interesów, za co zapłacimy wszyscy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-02-2022 [13:50] - jazgdyni | Link:

Czy może Pan swoje przemyślenia gdzie indziej prezentować?
Tu tylko mogę Pana dołączyć co najwyżej do tego grona umysłowych dewiantów i po prostu omijać.

Żegnam

Obrazek użytkownika Es

12-02-2022 [14:43] - Es | Link:

Też mi bardzo miło.
Wiadomo, że wyzwala, ale trzeba mieć jaja, umieć jej spojrzeć w oczy i mieć trochę odwagi,  oraz siłę na ból, który przynosi

Obrazek użytkownika sake3

12-02-2022 [14:59] - sake3 | Link:

@es....Szkoda,.że w chwili literackiego uniesienia nad własnym dowcipem nie wspomniał Pan kto nam te wymienione plagi  kary za Turów, komisje w sprawie pegasusa,sankcje i inne przyjemności na Polskę załatwił.To pan Tusk sam publicznie się wychwala,że osobiście te szykany wydreptał w UE.Kary nie będą miały końca co już widać po wznowieniu sprawy załatwionego już z Czechami Turowa ponieważ wg Tuska jest to jedyny sposób na likwidacje PiS-u i obalenie rządu.No cóż -ulica zawiodła to Tuskowi została już tylko zagranicaLiczy na to ,że zmęczeni wojną którą opozycja wywołała Polsce oddadzą przy urnach głos na Partię Oszustów i Aferzystów której przewodzi. O tym czy to życie będzie tak wspaniałe jak zapowiada zadecyduje Bruksela.Polski też nie będzie tylko jakaś gubernia wchodząca w skład Federacji Europejskiej,z jednym rządem oczywiście niemieckim,z jednym sądem w którym jednoosobowe wyroki będzie wydawać znana nam już hiszpańska kreatura.O program rządzenia nie trzeba się już pytać,bo pan gubernator Tusk będzie otrzymaywał sms-em wszystkie potrzebne wytyczne,rozkazy i dyrektywy.

Obrazek użytkownika Es

12-02-2022 [16:01] - Es | Link:

@sake
Szkoda, że przed podjęciem swoich oratorskich zapędów nie zastanowiłaś się jakie w tym przypadku znaczenie ma kto nam ten cyrk zapewnił . Brukselskie przedstawienie trwa w najlepsze niezależnie od tego jak usilnie tacy jak @ jazgdyni będą rozanieleni widząc pąsowiejąco uradowaną twarz prezydenta któremu jakiś bęcwał nareszcie podreperował ego poklepywaniem po ramieniu.
@sake nie o tym tutaj jest mowa. Czy to tak trudno zrozumieć? 

Obrazek użytkownika sake3

12-02-2022 [17:03] - sake3 | Link:

@es......Czyli wg Pana/i brukselski cyrk nie ma znaczenia? Najgorsza jest uradowana twarz prezydenta?Jak widać Polska nie doznaje żadnych objawów upokorzenia oprócz tego ,że jakiś bęcwał poklepał prezydenta? Czy hołd pruski złożony przez takie indywiduum jak Sikorski uważającego się za Polaka nie jest wiekszym upokorzeniem dla Polaków? Czy przeprosiny żołnierzy rosyjskich kradnących rzeczy,karty kredytowe i telefony zmarłych w katastrofie smoleńskiej wypowiadane w mediach  przez płaczącego i usmarkanego Grasia nie były większym upokorzeniem Polski niż pąsowiejąca twarz prezydenta? to czego ja niby nie rozumiem?

Obrazek użytkownika Es

12-02-2022 [17:44] - Es | Link:

Litości

Obrazek użytkownika sake3

12-02-2022 [19:34] - sake3 | Link:

@es.......Owszem, lituję się nad panem bo widzę że to panu w ostrym stanie oszołomstwa bardzo potrzebne.

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-02-2022 [18:20] - jazgdyni | Link:

Zostaw tego gościa. To klasyczny zgred. Zawsze mu źle, bo on wszystko głupio widzi. Nienawiść go przepełnia do wszystkiego co się da. Szkopy i ruskie na takich właśnie swą sieć budują.
Będzie stan wojenny, to wielu takich pójdzie siedzieć. I bardzo dobrze.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-02-2022 [01:47] - wielkopolskizdzichu | Link:

Panu Hatalskiemu też zapodałem ten temat.

https://www.msn.com/pl-pl/fina...

Co jest grane? Trójmiejska mafia bursztynowa z rządem się nie dogadała?
Pan bliżej tych spraw, niż ja w Poznaniu.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-02-2022 [07:11] - jazgdyni | Link:

@WZ

Przypomnę, jak tu jakiś idiota klasy mądrala, wykłócał się z moim przybliżonymi wymiarami Zetów - statków PLO na Wielkie Jeziora, które prawie mogłyby pływać do Elbląga. Istnieje cała klasa tzw. feederowców (u nas nazywanych szuwarowcami) - statków dostawczych, które rozwożą towar po małych portach z wielkich terminali. (Coś jak TIRy i dostawczaki). I to takie statki swobodnie będą mogły korzystać z portu Elbląg.
Moja ulubiona dyrektorka GUMu się denerwuje, może również po rozwaleniu plaży w Orłowie, że jej przyjaciele od robót wodnych, gdzie pogłębianie mają nawet w nazwie firmy, spartolą ważną robotę i może w końcu prokurator zapuka do drzwi.

Przekop i śluzy już prawie skończone. To one decydują o maksymalnej wielkości jednostek w nich się mieszczących. Lecz jeśli dalej statek na torze wodnym złapie mieliznę, albo nie wyrobi zakrętu, to wstyd i śmiech będzie od Brestu po Petersburg.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-02-2022 [09:25] - wielkopolskizdzichu | Link:

Tiia. Problem w tym, że mały fedder taki do 300 TEU ma zanurzenie większe niż 4,5 metra, a takie ma być maksymalne dla statków korzystających z przekopu i toru.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-02-2022 [13:02] - jazgdyni | Link:

To niech sobie szanowny popatrzy, albo spyta zaufanego, jak wygląda ruch na Skaldzie, Elbie, czy Sekwanie. Na tej ostatniej regularnie jeszcze pływałem 50 km w stronę Paryża, niemalże do Vernon, od zwyczajowego portu w Rouen. O Kanale Manchesterskim może pan słyszał, ale nie widział pan zapewne, czym ja z Liverpoolu aż do Old Trafford pływałem. O Chicago nie wspomnę
Nie wiem, jak jest pan związany z okrętownictwem i pływaniem, lecz ciągle eksponuje pan swoją śmieszną wiedzę w temacie. Moja rada - nie błaźnij się pan.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-02-2022 [13:41] - wielkopolskizdzichu | Link:

Na Skaldzie głębokości oscylują w granicach 7 - 9 metrów w stosunku do LAT, daleko za Antwerpią. Na Elbie, do Hamburga przy LW wpłyną statki o zanurzeniu do 12,5 metra.
Gwoli informacji,  śluza ledwo spełnia normę Va dla wód śródlądowych bo ta mówi iż długość barki  w takiej drodze może mieć wymiary maksymalne długości od 95 - 110 metrów.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-02-2022 [17:50] - jazgdyni | Link:

Daj pan spokój z tymi średniowiecznymi informacjami.
Nie chce mi sie już na muzealne dane odpowiadać.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-02-2022 [18:17] - jazgdyni | Link:

taki jestem litościwy - niech się dziadek uczy

SAMPLE CONTAINER SHIPS, BY TEU
CLASS RANGE NAME YEAR BUILT FLAG TEU CAPACITY DEADWEIGHT (Metric Tons) LENGTH (Feet) BEAM (Feet) DRAFT (Feet) SPEED (Knots)
FEEDER, LESS THAN 500 TEUs NP
Suratthani 3 2006 Thailand 150 2,750 262.5 52.5 13.1 10.0
Sheng An Da 12 2008 China 300 4,081 307.7 51.2 17,4 12.0
Vantage 2007 Netherlands 365 7,000 328.1 52.2 16.4 14.5
Gati Pride 2009 Panama 442 7,000 331.8 61.7 24.0 12.0

https://www.aapa-ports.org/files/PDFs/CONTAINER%20SHIP%20SAMPLING.pdf

Draught pogrubiony i podkreślony (moje). Ja bym nawet nie budował small feeder, tylko te płaskodenne barki i pobierał ładunek z Gdańska i Gdyni.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-02-2022 [18:50] - wielkopolskizdzichu | Link:

Tak, tak na początku opowiadamy o feederach, teraz by wyjść calo z wymiany zdań schodzimy na barki. W jakich warunkach meteo i hydrologicznych taka barka bedzie mogła pokonywać z kontenerami Zatokę Gdańską?

 

Obrazek użytkownika Jabe

13-02-2022 [11:18] - Jabe | Link:

Nie wystarczyło kanał naprawić?

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-02-2022 [13:02] - jazgdyni | Link:

Wpuścili cię i nie możesz wyjść?

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-02-2022 [15:40] - Tomaszek | Link:

Nie , Zdzicho chce przekopem płynąć do Hamburga . Pewnie duży statek mu się przyśnił .

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

13-02-2022 [16:03] - wielkopolskizdzichu | Link:

Tak się składa że przed II WŚ od rzeki Ems,  aż do Litwy można było żeglować barkami zahaczając o Hamburg i Elbląg. 
Problemem przekopu oprócz niewielkiej śluzy jest malutki awanport od strony Zatoki i wąziutki tor o głębokości docelowej 5 metrów, podczas gdy naokoło są wypłycenia 1-2 metrów.
Wystarczy dzień silnego wiatru z sektorów od zachodniego do wschodniego by głębokość spadła o metr. Gdyby były na dnie iły lub glin nie stanowiło by to problemu, ale jest tam piaseczek i do tego prądy. Samo wejście zostało wybrane na zasadzie chybił trafił, bo projekt jeszcze 3 lata temu nie miał zatwierdzonego kierunku podejścia od strony zatoki.

Obrazek użytkownika jazgdyni

14-02-2022 [04:25] - jazgdyni | Link:

Przepraszam moich czytelników, że teraz wdałem się w dyskusję z durniem, który cały czas ryje w internecie, tylko po to, by Polskę ośmieszyć i demonstrować pruskie zidiocenie, że Polacy nic nie potrafią, wszystko spieprzą i ewentualnie się nadają tylko do tego, by panom w pikelhaubach, albo onucach sprzątać wychodki. Ja, ja - Niemcy zbudowali wspaniały Kanał Kiloński, a Polacken nawet gównianego przekopu wykonać nie potrafią. Nic nie potrafią te dzikusy, albo jak nazwał nas ich wielki Fryderyk Pierdziawka, co to nawet pojęcia nie miał o geografii - Polacy to Irokezi. Choć taka fryzura wcześniej modna była w Rzeszy niż w RP.
Podobnie jak lidlowski kretynek, czy niesławny gangster Czerwony Pomidor, każdym wpisem mają udowadniać, że lepiej byśmy siedzieli cicho, nie podskakiwali z durnymi przekopami, bo nasze święte miejsce jest zawsze pod panowaniem Rzeszy, albo radzieckich mongołów.
Każda próba wybijania się na samodzielność, każde zerwanie smyczy, będzie surowo ukarane. ma być: - Siad! Daj łapę!

Tylko dlaczego do takiej roboty wybierają takich skończonych durniów?! Pewnie kiepsko płacą... Choć takiemu Tuskowi płacą paletami ojro.

Obrazek użytkownika tricolour

14-02-2022 [13:15] - tricolour | Link:

Hehehe...

Buderus lepszy od Termeta? Serek gryficki z Lidla lepszy niż ze Społem?

A gdzie CPK? A gdzie auta elektryczne? Albo inaczej: dlaczego rozbieramy elektrownie zamiast budować?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

14-02-2022 [14:37] - wielkopolskizdzichu | Link:

Strasznie się podniecasz gościu i ten słowotok o Teutonach.
Na odwyku zapewne.....?

Obrazek użytkownika tricolour

14-02-2022 [15:06] - tricolour | Link:

@wielkopolski

Najlepsze było gdy się gość wygadał, że sobie Buderusa kupił. Gęba pełna patriotycznych frazesów, ale gdy przychodzi do portfela, to patriotyzm się nie liczy i dziesięć tysi poszło do Niemca.

Taka to różnica, że jedni mają porządek ponad wszystko, a drudzy prywatę ponad wszystko.