Klęski PIS i co dalej?

Powszechna krytyka “Polskiego Ładu”, przegrane własnymi głosami w sejmie “Lex Kaczyński”, podtrzymywanie na posadzie jednego z głównych winowajców inflacji – prezesa NBP, niekonsekwencje w walce z pandemią, wybryki ministra sprawiedliwości i na dodatek totalna wojna z władzami UE wpłynęły na znaczne obniżenie notowań PiS, grożące przegraniem wyborów.
 
Wszystko to dzieje się w okolicznościach wysoce Polsce niesprzyjających, zarówno z powodu faktycznej wojny z agresją rosyjską, dokonywaną rękami Łukaszenki kierującego inwazją imigrantów. Atmosferę  podgrzewa nagłaśnianie rosyjskich ruchów wojskowych, traktowanych jako stan zagrożenia nie tylko wobec Ukrainy, lecz nawet bezpośrednio wobec Polski,
 
Wszystko to w sumie składa się na wzrost napięcia społecznego i, jako naturalnego skutku – szukania winnych. W tej chwili w Polsce nie ma nikogo innego jak tylko PiS, a właściwie to imiennie jego prezes.
 
Dlaczego tak się dzieje?
 
Odpowiedź jest przedziwnie prosta, partia polityczna o bardzo nijakiej nazwie “Prawo i Sprawiedliwość”, pomijając zestawienie tych pojęć, jakby niezależnych od siebie (chyba prawo jest po to, żeby wymierzać sprawiedliwość?), faktycznie nie istnieje poza osobą prezesa.
 
Nie udało się opanować sceny politycznej za pomocą “Porozumienia Centrum”, nazwy również niewiele mówiącej, ale przynajmniej określającej usytuowanie, więc trzeba było poszukać jeszcze bardziej enigmatycznej. Nie miało to praktycznie większego znaczenia, bowiem nie nazwa, ani program, ale nazwisko firmujące decydowało o powodzeniu, oczywiście wsparte środkami z dyspozycyjnej fundacji.
 
Taka operacja, na tle tego wszystkiego, co się działo po 1989 roku, nie budzi zdziwienia. Jako główny spadkobierca po PRL występują pogrobowcy PZPR, którzy zdołali dwukrotnie obsadzić fotel prezydencki i czterokrotnie urząd premiera. Jak na rzekomo obalonych to całkiem niezły wynik. Drugie miejsce zajmują wspólnicy, a raczej współspiskowcy, “okrągłostołowi” wywodzący się zresztą z tych samych źródeł – w postaci maskujących nazw partii począwszy od ROAD, przez “Unię Demokratyczną”, “Unię Wolności”, a obecnie  kontynuowanej przez “Platformę Obywatelską”, nie posiadającej wprawdzie w swoim składzie kierowniczym czołowych przedstawicieli “opozycji demokratycznej” z PRL, ale wyraźnie stanowiącej jej przedłużenie.
 
Osobną pozycję stanowi ZSL, które przetrwało dzięki “obrotowym” zdolnościom i nienaruszonemu posiadaniu majątku i wpływów, szczególnie na szczeblu gminnym. Posługuje się ono bezprawnie, mimo rejestracji sądowej, nazwą historycznego stronnictwa PSL, co jest specjalnie odrażającym nadużyciem.
 
Pozostałe “partie polityczne” to już zwykłe koterie, powołane dla doraźnych celów.
 
Nie ostało się w “IIIRP” ani jedno stronnictwo, reprezentujące autentyczny polski dorobek polityczny, takie jak Stronnictwo Narodowe z czołową postacią Romana Dmowskiego, Stronnictwo Ludowe, kontynuowane po wojnie przez PSL Wincentego Witosa, a po jego śmierci przez Stanisława Mikołajczyka, Polska Partia Socjalistyczna, występująca w czasie wojny pod kryptonimem WRN (Wolność, Równość, Niezawisłość) ze spadkobiercami Daszyńskiego, po wojnie – Kazimierzem Pużakiem i Tomaszem Arciszewskim, Chrześcijańska Demokracja, występująca od 1937 roku pod nazwą “Stronnictwa Pracy” z Wojciechem Korfantym na czele.
 
Szczególną uwagę należy poświęcić obozowi piłsudczykowskiemu, tępionemu w czasie wojny przez Władysława Sikorskiego, a po wojnie najbardziej prześladowanemu przez komunistów. Jego czołową postacią był niewątpliwie gen. Kazimierz Sosnkowski. Pewną próbą kontynuacji stanowiło KPN Leszka Moczulskiego, pierwsza jawna opozycyjna partia w PRL, po likwidacji w 1946 roku Stronnictwa Pracy, ale nawet jej, mimo usiłowań dostosowania się do konwencji “IIIRP” nie udało się przetrwać.
 
Mieliśmy w tych partiach duży wybór wizji Polski od tradycyjnej do liberalnej i od kapitalistycznej do ludowej, od federalnej do narodowej, ale zawsze w prawdziwie polskim  duchu.
 
Nie mamy zatem na obecnym, jawnym rynku politycznym partii, wywodzących się z określonych ideowo ruchów narodowych i społecznych. To, co nosi nazwę partii czy stronnictwa, to w najlepszym przypadku grupy interesów, jeżeli nie zwykłe agentury ukrytych sił. Ich programy, jeżeli w ogóle istnieją, odnoszą się do różnych bieżących spraw, które według autorów mają przyciągać elektorat zainteresowany nimi, nie traktując zresztą poważnie żadnej udzielonej temu elektoratowi obietnicy wyborczej.
 
Odbywa się zatem, zamiast walki politycznej, swoisty przetarg: kto da więcej, a walkę na idee i argumenty zastępują przeważnie rynsztokowe pyskówki. Trzeba przyznać że jest to uprawiane również we współczesnych dojrzałych demokracjach posiadających już paruwiekowy dorobek życia politycznego. Mamy w ten sposób objaw degradacji naszej kultury, do której należą wielkie ruchy polityczne w Europie. Pomijam oczywiście hitlerowski nazizm i bolszewizm, będące zamachami nie tylko na naszą kulturę, ale i na nasze życie.
 
Ten zamach jest obecnie kontynuowany w bardziej perfidnej formie, a degradacja życia politycznego jest skutkiem jego działania.
 
Czy w tych warunkach możliwe jest odrodzenie ideowego kształtu życia politycznego?
 
Odpowiedź może być tylko jedna, jeżeli ten stan się nie zmieni, będzie to tylko jeszcze jedna z przyczyn upadku naszej kultury, a tym samym z czasem i naszej obecności na świecie na rzecz ludów reprezentujących zupełnie odmienną kulturę. Tertium non datur.
 
Trzeba przyznać, że Jarosław Kaczyński dostrzegł ułomność ideową PiSu, toteż podjął się utworzenia “zjednoczonej prawicy”, pod hasłem: “od nas na prawo tylko ściana”. Okazało się, że już nie ma “ściany”, a znalazło się coś, co nieudolnie usiłuje udawać ruch narodowy. W kierunku centrum zmierza kilka podobnych mistyfikacji.
 
Jeżeli chce się stworzyć autentycznie polską formację polityczną, to jedyną drogą jest podjęcie się roli kontynuatora którejś z historycznych naszych partii, lub też, nawiązując do nich, próbować tworzyć formułę syntetyczną, będącą jednak wytworem rzeczywistego głębokiego przekonania twórców posiadających autentyczną wizję przyszłości Polski.
 
Sądząc po frekwencji wyborczej, połowa narodu polskiego żyje na wewnętrznej “emigracji” politycznej, jestem przekonany, że jest to jeszcze większy udział, bowiem wielu naszych rodaków uczestniczy w wyborach nie z przekonania, lecz z abominacji do określonych formacji, lub z obawy przed nieprzychylnymi skutkami absencji.
 
Wśród tej, ogromnej masy Polaków należy szukać gotowych do wsparcia wielkiego narodowego ruchu politycznego, nie ze względów personalnych, którym też nie można odmówić znaczenia, ale ze względu na jego ideę. Tylko taki ruch ma szansę przetrwania w ciężkich czasach, jakie nas niewątpliwie czekają, lecz także stworzyć dzieła wiekopomne.
 
Jak spojrzymy wstecz na minione trzydzieści lat rzekomo niepodległej Polski i porównamy z osiągnięciami zaledwie osiemnastu lat pokoju przedwojennej Rzeczpospolitej, to, nie mówiąc już o różnicy w warunkach startu, nie możemy doszukać się niczego podobnego do Gdyni, COPu, osiągnięć polskiego szkolnictwa i nauki, a przede wszystkim stworzenia rzeczywiście niepodległego państwa. Mamy za to albo kontynuację PRL, albo niszczycielskie zapędy importowane z zachodniej Europy.
 
“Dobra zmiana”, mimo niewątpliwej zasługi w hamowaniu procesu degradacji państwa, chyba wyczerpała swoje możliwości. Jeżeli rzeczywiście chce się uratować nas przed ostatecznym upadkiem, to trzeba zrobić ten niezbędny krok do przodu, czego tak się obawia trzymając się kurczowo nikczemnej konwencji “IIIRP”, stanowiącej spadek po komunie, ze zmienionym jedynie ośrodkiem dyktatu z Moskwy na Berlin.
 
Na to, żeby tego dokonać, należy stworzyć autentycznie wielką polską siłę polityczną. PiS, zamiast drogi do nieuchronnego upadku, ma jeszcze szansę na odrzucenie tej skorupy, w której się dusi i podjąć się zadania, na które nikt inny w Polsce współczesnej nie ma szans.
 
Jest także istotny aspekt personalny, w sytuacji, gdy zabraknie Jarosława Kaczyńskiego, PiS, a wraz z nim jego niezbyt udaczni sojusznicy przestają istnieć. Ku zadowoleniu obecnych władców Europy Polska nieodwracalnie, przynajmniej na dłuższy czas, będzie pełniła rolę “generalnej guberni”.
 
Stąd, w tworzeniu niezależnej siły politycznej wymagane jest jak najszybsze działanie.
 
Na norwidowskie pytanie: “ale jaka” – muszą odpowiedzieć twórcy, z zachowaniem jednego warunku, że w każdym przypadku będzie to dzieło prawdziwie polskie, a nie importowana kalka, lub spadek po PRL, jak “IIIRP”.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

08-02-2022 [15:39] - u2 | Link:

Powszechna krytyka “Polskiego Ładu”, przegrane własnymi głosami w sejmie “Lex Kaczyński”

Czytuję Saloon24, który profilowo raczej nie należy do wyznawców Zjednoczonej Prawicy. Tam rzeczywiście blogerzy powszechnie krytykowali realizację, że niby nauczyciele, mundurowi itp. otrzymali mniej niż im się należało. Ale to nie świadczy o złym programie, tylko o złej realizacji.

To samo z lex Kaczyński, które tak nazwała totalniacka opozycja, wcześniej to było lex Hoc. W obliczu powszechnych protestów przeciwko obostrzeniom antykowidowym na zachodzie wdrożenie tego "lex" było przeciwko "vox" populi.

Obrazek użytkownika Jabe

08-02-2022 [15:51] - Jabe | Link:

Tak więc jest to klęska w niesłusznej sprawie.

Obrazek użytkownika Jabe

08-02-2022 [15:49] - Jabe | Link:

Autor wykrył kilka mistyfikacji, nie zauważył jednak, że socjaliści udawali, że „na prawo jest tylko ściana”. Do tego to wciąż ugrupowanie okrągłostołowe, posiłkowane udeckimi spadami, z niemałą domieszką PZPR-owców.

Obrazek użytkownika Pers

08-02-2022 [16:13] - Pers | Link:

Jabe
Zapomniałeś o UWolach.

Obrazek użytkownika Pers

08-02-2022 [15:59] - Pers | Link:

//partia polityczna o bardzo nijakiej nazwie “Prawo i Sprawiedliwość”//
Dlaczego nijakiej.
Najlepszy jest skrót...

Obrazek użytkownika Adam66

08-02-2022 [16:04] - Adam66 | Link:

"...w każdym przypadku będzie to dzieło prawdziwie polskie..."  Tak tylko zapytam - a przez kogo zrobione ma być to dzieło skoro wierchuszki wszystkich partii są opanowane przez osobników wyznania handlowego?
Jest taki stary dowcip o tychże wyznawcach, jeden wyznawca mówi: nasi wygrywają, drugi na to - jacy "nasi", odpowiedź: no ci co wygrają...
I tu jest pies pogrzebany, polskie elity zostały wyrżnięte przez Niemców i Rosjan, dobite przez wyżej wymienionych i zastąpione przez tychże.
Czy się mylę?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

08-02-2022 [16:12] - Marek Kudła | Link:

@ Autor
aleś sobie pan wymyślił tych klęsk - w ciertu !  A gdyby pan powtórzył wszystkie klęski, o których wrzeszczy tot. opozycja to maiałby ich pam koło pół setki. Polacy natomiast wolą żyć z takimi "klęskami" PIS-u , niż z dziesiątkami afer za rządów PO i PSL, ich złodziejstwa, kłamstw i zdrady Państwa Polskiego !
Pan nie potrafi wyciągać prawidłowych wniosków, a to co pan pisze to jakaś gmatwanina słowna !

Obrazek użytkownika Pers

08-02-2022 [16:21] - Pers | Link:

Biedny kudla... Świat mu się wali...

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-02-2022 [20:08] - Tezeusz | Link:

@Biedny pampers scierwoneonek stracił rozumek.

Obrazek użytkownika Tomaszek

08-02-2022 [21:21] - Tomaszek | Link:

Ty ruszkiewicz pan job twaju mać masz za to konia samobója .

Obrazek użytkownika u2

08-02-2022 [16:59] - u2 | Link:

Polacy natomiast wolą żyć z takimi "klęskami" PIS-u , niż z dziesiątkami afer za rządów PO i PSL

Gdyby merdia trąbiły o sukcesach Dobrej Zmiany wtedy można by się było obawiać, że coś jest nie tak, a tak jak wieszają psy to znaczy że wszystko oki.

Na pińcet plus również wieszali. Do dzisiaj żydo-jelyty z Czerskiej i Wiertniczej nie mogą darować tego "rozdawnictwa" kaski dla społeczeństwa :-)

Obrazek użytkownika Jabe

08-02-2022 [17:03] - Jabe | Link:

Jakich sukcesach?

Obrazek użytkownika sake3

08-02-2022 [16:27] - sake3 | Link:

I właśnie o to chodzi ,aby Polska nieodwracalnie była ,generalną gubernią''.Dlatego szkaluje się Kaczyńskiego,wysyła na niego Cybę,wyśmiewa,obrzuca obelgami.Cały wielki sztab ludzi na to pracuje.Jedni ubliżają w Sejmie,drudzy walą w klawisze z upodobaniem obrzucając wyzwiskami a pisarzyny,dziennikarzyny i aktorzyny robią wszystko co ,,sztab'' każe za byle rólkę,możliwośc napisania artykuliku czy pięciu minut przed kamerą.Tak,ku ogólnemu zadowoleniu Kaczyński odejdzie nawet nie wiadomo czy z życiem, przecież tak obiecywane jest rozliczenie dechą ,chocby przez takiego nędznego ćwoka jak Wałęsa. Przyjdzie pomarszczona morda aby zapewnić powszechną szczęśliwośc w byciu kolonią.Będziemy mogli podziwiać takich ,,mężów stanu'' jak Sikorski,Trzaskowski ,Komorowski czy Jachira. 

Obrazek użytkownika Jabe

08-02-2022 [18:34] - Jabe | Link:

pisarzyny,dziennikarzyny i aktorzyny
nędznego ćwoka
pomarszczona morda

Obrazek użytkownika tricolour

08-02-2022 [19:42] - tricolour | Link:

Musi być Sake przecudnej urody, bez skazy, jeśli we wszystkich widzi niedostatki.

Lub odwrotnie.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-02-2022 [20:28] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Musi być Sake przecudnej urody, bez skazy"

Czyli taka jak II RP w wyobrażeniu pisiorów.

Obrazek użytkownika sake3

08-02-2022 [21:22] - sake3 | Link:

@Tricolour.....Owszem jestem urodziwa,ale ze skazą,bo z rozrusznikiem.Jeśli pozwoliłam sobie na ostre określenia w komentarzu to dlatego byście mieli skalę porównawczą do waszych wypowiedzi.Może waszych często ordynarnych słów już nawet nie zauważacie,albo sądzicie że wam wolno bo jesteście kimś lepszym.Gnom,karzeł,niedorozwój,wypierdek-to o Kaczyńskim uważacie za dozwolone,ale przszkadza dziennikarzyna,aktorzyna ,ćwok u innych.choć nie może być w demokracji podobno różnych miar ,za to dużo miłości i tolerancji.Więc się tymi wartościami kierujcie.Ludzie o innych niż wy poglądach też są ludźmi choć ordynarnie nazywacie ich pisiorami,pisuardessami,piskami.Szacunek należy się wszystkim 

Obrazek użytkownika Pers

08-02-2022 [22:12] - Pers | Link:

@sake3
//Gnom,karzeł,niedorozwój,wypierdek-to o Kaczyńskim//
Tutaj na NB?!
Ktoś się ośmielił?
Możesz podać sake jakieś cytaty (z linkami oczywiście) czy to jak zwykle konfabulacje z magla?

Obrazek użytkownika tricolour

08-02-2022 [22:39] - tricolour | Link:

@Sake

Żadna skaza, to tylko technologia. Jak wypełnienie ubytku w zębie. Nie ma Pani żadnej skazy.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-02-2022 [02:12] - wielkopolskizdzichu | Link:

"ordynarnie nazywacie ich pisiorami,pisuardessami,piskami."
Ja nie uważam, aby nazwanie pisiora pisiorem było ordynarne, skoro pisior bez żadnych zahamowań przypisuje niepisiorom związek z Stalinem lub innym Hitlerem.
Skoro elektorat PiS ma ambicje realizowania w stosunku do   przeciwników PiS, wariantów bolszewickich to trudno o szacunek.
Sake najchętniej widziała by mnie i mi podobnych,  albo w obozie  za drutami, albo na przymusowej emigracji.
Obie wersje i tak są wyrazem łagodności pisiorów, mogli by nad dół i młotkiem w potylicę.*
Jednego, w wyobrażeniach sake, wnuka przywiezionych na ruskim tanku mniej.
W związku z powyższym, trudno aby tacy jak ja przejawiali szacunek do osób nie przejawiających szacunku do mnie.

* Wiadomą rzeczą jest, że sake osobiście młotkiem by nie waliła. Rozrusznik mógłby nie podołać i pikawa sake by wysiadła. Ale parę zdań, wspierających ogólnie przyjęty kierunek likwidacji domniemanych wrogów ludu i ojczyzny, spod jej paluchów, w necie, zamieściłaby z radością. 

Obrazek użytkownika u2

09-02-2022 [06:58] - u2 | Link:

Więc się tymi wartościami kierujcie.Ludzie o innych niż wy poglądach też są ludźmi choć ordynarnie nazywacie ich pisiorami,pisuardessami,piskami.

Dla nich jedyną wartością jest kaska, np. nowe mieszkanie za friko. Nie oczekuj szacunku, oni traktują Ciebie jak frajerkę. Ciemny lud ma na nich zaiwaniać, bo oni uważają się za nadzwyczajną kastę :-)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-02-2022 [07:23] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "nowe mieszkanie za friko."
U2 zaprezentował typowe bolszewickie myślenie pisiora. 
Dla niego, niepisiory to spekulanci i cwaniacy żerujący na zdrowym ciele pisowskiej Polski.

Obrazek użytkownika tricolour

08-02-2022 [18:25] - tricolour | Link:

@Autor

Zaczyna się walić, co? A gdy się wali, to uciekamy, co? 

No to jeszcze napiszę, że żadnych systemowych zmian nie będzie. Będzie wyłącznie szukanie większości parlamentarnej oraz łatanie dziur. Polski nieład jest idealnym obrazem naszych możliwości intelektualnych oraz organizacyjnych.

Zwracam też uwagę, że dwudziestolecie międzywojenne było sto lat temu, cztery pokolenia wstecz. Pan się fascynuje erą parowozów, do których nie ma powrotu.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

08-02-2022 [19:22] - EsaurGappa | Link:

Prawo i Sprawiedliwość doznaje oczywistej klęski,morale upadły nisko,obiecali dobrobyt a zapomnieli że ludzie czekają na dobre prawo i prawdziwa sprawiedliwość, ludzie u władzy są na diabelskim kole,wszem wobec tak i ja czuję że się przyczyniłem do tego stanu rzeczy.Może nie wszystko jeszcze stracone,kocham z całego serca każdego kto dobrze życzy Zjednaczonej Prawicy,Polakom,Polsce.Jednak  pod sztandarem PiS na dziś dzień nie ma miejsca dla ludzi którzy na pierwszym miejscu stawiają Boga.

Obrazek użytkownika ruisdael

09-02-2022 [08:16] - ruisdael | Link:

W sedno!!! Jest wielu ideowych "wyznawców" PiS, którzy tłukli się na każdą rocznicę katastrofy smoleńskiej, brali udział w kampaniach wyborczych itd., wierząc, że PiS potrafi rozliczyć złodziei z PO, oprze się atakom UE, pozwoli poczuć dumę bycia Polakiem, opartym na boskich wartościach. Nie oczekiwali tylko na pińcet plus, czy apteka plus. A tymczasem...rozczarowanie ( nie potrafimy nawet załatwić rzeczy tylko od nas zależnych jak ujawnienie aneksu do ustawy lustracyjnej).

Obrazek użytkownika angela

08-02-2022 [21:45] - angela | Link:

Jest wszystko jak najlepiej, jak w takiej sytuacji covidowej byc moze.
Pandemia wkrótce się skończy, Polski Ład rozwinie swoje skrzydła,  drobne błędy rząd szybko usunie, a silne panstwo i ogromny wzrost godpodarczy pozwoli pokonac wszystkie przeszkody, a  nie zrobi błędu, ten co nic nie robi.
Opozycja wyje, i strzela w rząd ślepakami, bo inaczej nie potrafi,  durnie widzą, ze przy tak rozpedzonych zmianach, oni nawet jak przejmą władzę, to szybko POLEGNĄ, bo  nawet z wyprzedaniem majatku narodowego mieli trudnosci, a cóż dopiero mądrze i przyszłościowo rządzić państwem. 
Dziwię się tylko niektorym myślącym, ze dają się w tą ściemę totalnych  wciągnąć. 

Obrazek użytkownika Jabe

08-02-2022 [22:42] - Jabe | Link:

Czyżby były przecieki, że pandemia zostanie odwołana? No a „drobne błędy” są wizerunkowymi strzałami we własną stopę, za które mają polecieć głowy.

Czy leci z nami pilot?

Obrazek użytkownika angela

09-02-2022 [08:17] - angela | Link:

Jabe jak zwykle węszy spisek, w sytuacji kiedy  rząd wymienia ludzi,  ludzi, ktorzy w jakis sposób się nie sprawdzili.
Kazdy najdrobniejszy nawet przedsiębiorca ma prawo i to robi, wymienia kogoś z pracownikow na lepszego fachowca, a coz dopiero tak rozbudowane przedsiębiorstwo, jakim jest Polska.
Przy gruntownej przebudowie wszystkiego, w wielu gałęziach gospodarki, i podczas nieprzewidywalnej i trudnej pandemii,  przy tak  destrukcyjnej opozycji, ktora szkodzi,  jak tylko to mozliwe marząc  o upadku rzadu.
Ta tak zwana opozycja, to tylko destruktor wszelkich w czambuł decyzji rzadu, nie proponuje nic w zamian, bo są do tego niezdolni, i  dlatego jest  niewiarygodna.
Zmierzajaca za wszelką cenę do koryta,  w żaden sposób nie licząca  się z tym, ze szkodzi Polakom. 
Na dodatek jeszcze krytykują, ""jak to rząd sobie nie radzi"". Tylko ślepi tego nie widzą. 

 

Obrazek użytkownika Jabe

09-02-2022 [08:37] - Jabe | Link:

Zwalanie winy na opozycję, choćby destrukcyjną, świadczy, że jest za co winić. Co do koryta, należało je zlikwidować, zamiast tego je poszerzono. Wcześniej aparat PiS-u głodował, teraz PO. Przyganiał kocioł garnkowi.

A „Nowy Wał” jest fuszerką, także wizerunkową. Dotknął nie tylko pogardzanych przedsiębiorców, ale i proletariat na państwowych posadach. Dotąd propaganda wychodziła PiS-owi dobrze (właściwie tylko ona), więc jest to realny problem.

Czas się zastanowić, co robić po jego upadku, nie?

Obrazek użytkownika Maverick

09-02-2022 [07:14] - Maverick | Link:

Polskę pod masońskim zarządem czaka los podobny do upadającej Ameryki; migawka z rzeczywistości.
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

09-02-2022 [11:17] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Autor
Takiego artykułu jeszcze nie czytałem. Jest dokładnym streszczeniem tego, co przez co najmniej 20 lat usiłuję przekazywać i pisać. Przyznam miłe to, ale szkoda, ze tak późno. A więc bez cofnięcia się do II RP nie da się zrobić ani jednego kroku do przodu. Bez odwołania się do rodzimej kultury nie sposób wyjść z bezimienności i naiwności. Bez odwagi i wizji możemy pozostać tylko proletariacką magmą do wykorzystania - taką, jaka zrobiono z nas w PRL. Artykuł archiwizuję.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-02-2022 [11:55] - wielkopolskizdzichu | Link:

W Polsce naiwniaków dających się nabrać na lukrowany obraz II RP mało jest.

Obrazek użytkownika tricolour

09-02-2022 [12:00] - tricolour | Link:

@RS

A ja przez chwilę myślałem, że artykuł będzie inspiracją, a nie do archiwum.

Moze ma Pan rację - cała Polska już jest w archiwum.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-02-2022 [19:13] - Zygmunt Korus | Link:

Artykuł z otrzeźwienia, spod zauroczenia PiS-em. Nareszcie - "Staruszek portier..." z piosenki otworzył drzwi i spojrzał, zamiast na żaboty panów, na ludzi na ulicy...

Finał materiału? Inwokacja...? Pusty bębenek, nie mogący być werblem. Dlaczego. Bo wokół kowidowy reżim, tyrania sanitarna, paszporty segregacyjne etc - bez dwóch zdań faszyzm! Bez tego aspektu (jak to rozwiązać bez przebaczenia?!) prognozowanie lepszej Polski to pisanie listów na Berdyczów. 
Krótko: gdzie żeś Pan, wolnościowiec, był, gdy Szczurołap nas podchodził, aż w końcu jego fujarka przeszła w syk ( "wyszczepić wszystkich!") - masz Pan w dorobku choćby jedno antykowidowe zdanko?
Tak to czas pokazuje, kto, choćby nie wiem jak mądrze pisał, może stać się w rzeczy samej safandułą polityczną...
..

Obrazek użytkownika paparazzi

10-02-2022 [20:27] - paparazzi | Link:

No tak, spojrzenie tylko na Polske ale inne kraje które jeszcze gorszy reżim narzuciły choćby Australia to co? Nie wspominając UE.