Janusz Korwin-Mikke - czy to jest rosyjski agent?

Światowe media donoszą o możliwej prowokacji ze strony Rosji uzasadniającej agresję Rosji na Ukrainę: "No, takiej bzdury jeszcze nie widziałem: https://wiadomosci.dziennik.pl... Zaczynam tęsknić za propagandą komunistyczną, wedle której podstępni imperialiści amerykańscy ograniczali się jednak do zrzucania stonki ziemniaczanej na nasze postępowe kartofle..."- skomentował całą sprawę na Twitterze Janusz Korwin-Mikke.
I nie jest to taka jedyna wypowiedź popularnego polityka "w muszce". Gdyby prześledzić z ostatnich lat wypowiedzi Korwina o Rosji to trudno oprzeć się wrażeniu, że jest to powtarzanie propagandy Kremla. Wyłania się z nich obraz Włodzimierza Putina: "osoby niewinnej, niezdolnej do żadnego zła, niesprawiedliwie atakowanej przez zachód". Korwin-Mikke wypowiada się o współczesnej Rosji zawsze korzystnie, w jej interesie.  Chodzi o ocieplanie wizerunku Putina, zdejmowanie odpowiedzialności ze wszystkich bandyckich jego czynów, usprawiedliwianiu działań Kremla- temu służą te wszystkie wypowiedzi, pomimo tego, że są strasznie głupie, idiotyczne i absurdalne. Pytanie czemu Korwin-Mikke robi z siebie kretyna- może musi? Bo jak inaczej wytłumaczyć wypowiedzi według których Juszczenko, Nawalny, Skripal zostali otruci przez USA a nie przez Rosję? Jakże inaczej wyjaśnić słowa w których Korwin nazwał nienormalnymi ludźmi tych, którzy sugerowali, że to Rosja mogła zestrzelić samolot podczas wojny rosyjsko-ukraińskiej w 2014 roku: "Najbardziej prawdopodobna hipoteza jest taka, że to Ukraińcy mieli zestrzelić samolot. z panem Putinem. Tylko się biedaki się pomylili. Człowiek, który podejrzewa o to Rosjan albo separatystów ma nie po kolei w głowie"- oznajmił Korwin-Mikke. W ten sam sposób Korwin-Mikke wypowiedział się o ludziach, którzy twierdzili, ze kryzys imigracyjny na granicy polsko- białoruskiej powstał z inicjatywy Rosjj; według niego ci komentatorzy to również ludzie niespełna rozumu. Co ciekawe zaliczają się do nich: Michalkiewicz oraz Ziemkiewicz, sympatycy Korwina i jego wieloletni współpracownicy. Ziemkiewicz powiedział nawet, że każdy kto podważa to, że Putin nie maczał w tym placów jest idiotą. Skądinąd Michalkiewicz postulował, aby w proteście przeciwko narzucanym nam przez USA roszczeniom żydowskim zaprosili na nasze terytorium wojska rosyjskie. Nie ma co, piękne towarzystwo!
Kiedy w 2009 roku na Gruzję jechały czołgi rosyjskie, do zatrzymania, których przyczynił się śp. Lech Kaczyński Janusz Korwin- Mikke twierdził, że to Gruzja wywołała tą wojnę. Podobnie jest i teraz kiedy Ukrainie grozi inwazja rosyjska; Korwin twierdzi, że "Rosja może zrobić porządek z Ukrainą". Według niego Putin gromadzi wojska nie po to, żeby zaatakować Ukrainę, ale żeby zastraszyć zachód, a każdy kto straszy "agresją rosyjską" jest agentem Putina. W jego ocenie planowa prowokacja Moskwy uzasadniająca inwazję na Ukrainie, którą ujawniły media to wielka bzdura: " No, takiej bzdury jeszcze nie widziałem: https://wiadomosci.dziennik.pl.... Zaczynam tęsknić za propagandą komunistyczną, wedle której podstępni imperialiści amerykańscy ograniczali się jednak do zrzucania stonki ziemniaczanej na nasze postępowe kartofle."- napisał na Twitterze. W obliczu grożącej wojny ze strony Moskwy przypomnijmy co mówił Korwin- Mikke o skłonnościach militarnych Putina; według niego on nie jest imperialistą, to umiarkowany konserwatysta, który nawiązuje do dziedzictwa ZSRR, ponieważ pragnie tego lud rosyjski, który tęskni za Stalinem. A przecież sam Putin mówi, ze dla niego rozpad ZSRR było dla niego największą tragedią XX wieku i większość ekspertów mówi otwarcie, że Putin dąży do odbudowy dawnego imperium; mówi o tym również Michalkiewicz przyjaciel Korwina; mówił o tym w słynnych proroczych słowach Lech Kaczyński już w 2009 roku w Gruzji; a Korwin-Mikke dalej udaje , że tego nie widzi. Do tego dochodzą wypowiedzi, że carowie Rosji byli lepszymi władcami Polski niż rodzimi królowie; że carat w drugiej połowie XIX wieku był świetnym czasem dla Polski. Te  wypowiedzi nie są przypadkowe; ich skutkiem jest to, że niektórzy wyborcy Konfederacji tak nienawidzą obecnej Polski, że  z utęsknieniem wyczekują na interwencję Putina i kolejnych rozbiorów. To Targowica! 
Oczywiście Korwin od samego początku nie miał żadnych wątpliwości w sprawie katastrofy smoleńskiej;żadnych w sprawie śledztwa- za to ogromną wiarę w rosyjska wersję zdarzeń. Według niego.oczywiście nie mógł tego zrobić Putin bo nie miał w tym korzyści ale Jarosław Kaczyński już tak, bo przecież omal nie wygrał wyborów prezydenckich. Polityk Konfederacji razem z innymi propagandzistami salonu lewicowo-liberalnego naśmiewał się i szydził z tzw"sekty smoleńskiej" czyli tymi, którzy powątpiewali w oficjalną wersję zdarzeń i nie wykluczali zamachu. Zawsze twierdziłem, że katastrofa smoleńska to papierek lakmusowy pokazujący prawdziwe oblicze różnych łajdaków; wówczas różne agentury zostały zaktywizowane i poszczególnym "śpiochom" kazano śpiewać z właściwego klucza bo sprawa była zbyt poważna. Przypominam, że przed tym wydarzeniem zorganizowano całą kampanię nienawiści wobec śp Lecha Kaczyńskiego robiąc z niego "kłótliwego dziada", który wpycha się tam gdzie go nie chcą; Radosław Sikorski na wiecu wyborczym kazał wołać za sobą: "były prezydent Lech Kaczyński" a Bronisław Komorowski mówił w jednym z wywiadów dla RMF FM: "że prezydent gdzieś poleci i wszystko się rozwiąże"..Kiedy doszło już do tego tragicznego wydarzenia od samego początku powtarzano kłamstwa; według których pijany prezydent kazał lądować pilotom w trudnych warunkach i dlatego doszło do tragedii. I Korwin- Mikke ramię w ramię z innymi funkcjonariuszami systemu wpisywał się w tą retorykę.
W żadnym wypadku nie wierzę w przypadkową popularność tego człowieka w III RP; że zauroczony jego intelektualnymi walorami Jerzy Urban kazał go pokazywać w telewizji. Raczej jestem skłonny wierzyć tym ludziom, byłym współpracownikom Korwina, którzy twierdzą, że słynny polityk "w muszce" zawsze robił wszystko aby skompromitować wszelkie inicjatywy na prawicy i nie dopuścić do zbudowania na niej poważnej siły.  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

05-02-2022 [15:11] - u2 | Link:

Najbardziej prawdopodobna hipoteza jest taka, że to Ukraińcy mieli zestrzelić samolot. z panem Putinem.

Każdy sądzi innych po sobie, pan JKM nie jest wyjątkiem. Niezły brydżysta, ale już słabszy szachista. Kandydował onegdaj na prezesa Polskiego Związku Szachowego, ale przegrał na szczęście z innym niezłym brydżystą panem Sielickim (zdobył niedawno medal MP w mikście, wcześniej zdobył dwa złota w DMP), który bywał na spotkaniach grupy Bilderberga :-)

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika Jabe

05-02-2022 [15:33] - Jabe | Link:

Jak zwykle więcej ocen, niż faktów.

Putin dąży do odbudowy dawnego imperium [...] mówił o tym w słynnych proroczych słowach Lech Kaczyński już w 2009 – To truizmy, nie prorocze słowa. Żenada.

Polityk Konfederacji razem z innymi propagandzistami salonu lewicowo-liberalnego naśmiewał się i szydził z tzw"sekty smoleńskiej" czyli tymi, którzy powątpiewali w oficjalną wersję zdarzeń i nie wykluczali zamachu. – Kłamstwo! Tak określa się nie zainteresowanych prawdą, bo wiedzących z góry, kto jest winny. To istotnie sekciarstwo.

ich skutkiem jest to, że niektórzy wyborcy Konfederacji tak nienawidzą obecnej Polski – Chodzi raczej o sprzeciw wobec restauracji PRL-u przez żoliborskiego socjalistę oraz infantylną politykę, o skutkach której można było się choćby przekonać przy okazji Turowa i wrogich działań rzekomo przyjacielskiej Ukrainy.

Obrazek użytkownika u2

05-02-2022 [15:55] - u2 | Link:

Chodzi raczej o sprzeciw wobec restauracji PRL-u przez żoliborskiego socjalistę oraz infantylną politykę, o skutkach której można było się choćby przekonać przy okazji Turowa i wrogich działań rzekomo przyjacielskiej Ukrainy.

Wy ruskie trolle zawsze będziecie sługusami ruskiego imperializmu. A nam Polakom chodzi o pokojowe współżycie suwerennych narodów, a nie pod waszym imperialnym ruskim butem :-)

Obrazek użytkownika Pers

05-02-2022 [16:03] - Pers | Link:

@u-bocik
//Wy ruskie trolle zawsze będziecie sługusami ruskiego imperializmu. A nam Polakom chodzi o pokojowe współżycie suwerennych narodów, a nie pod waszym imperialnym ruskim butem//
Tak dokładnie napisano w waszych "Artykułach Mędrców..."
Tylko trochę nazwy pozmieniałeś...

Obrazek użytkownika Pers

05-02-2022 [16:19] - Pers | Link:

Jabe
//Jak zwykle więcej ocen, niż faktów//
Daj se spokój...
Z sekciarzami syjońskimi do ładu nie dojdziesz:)

Obrazek użytkownika Pers

05-02-2022 [16:11] - Pers | Link:

Jestem pod wrażeniem...

A najbardziej podobało mi się to:
//Bo jak inaczej wytłumaczyć wypowiedzi według których Juszczenko, Nawalny, Skripal zostali otruci przez USA a nie przez Rosję?//
To jednak Rosja otruła Navalonego, Skripali i Juszczenkę?
Ale przecież oni żyją...
No to całe to KGB to idioci są!
Jak się CIA bierze do roboty to oprócz "terrorystów" ginie przynajmniej ze sto kobiet i dzieci.
I nikt nie ma wątpliwości kto tu rządzi!

Świetny artykuł Dziennikarzu!

Obrazek użytkownika u2

05-02-2022 [17:41] - u2 | Link:

To jednak Rosja otruła Navalonego, Skripali i Juszczenkę?

Nie ściemniaj persik, Juszczenko i Skripalowie ledwie się wykaraskali, mają problemy zdrowotne. Nawalny, którego nazwisko chamsko przekręcasz, nadal w waszej kolonii karnej.

No i nie piszesz o Litwinience, Bieriezowskim, Niemcowie czy Politkowskiej. Listę martwych krytyków Putina można rozwijać i rozwijać.

Obrazek użytkownika Pers

05-02-2022 [20:55] - Pers | Link:

@u-bock
//Nie ściemniaj persik, Juszczenko i Skripalowie ledwie się wykaraskali, mają problemy zdrowotne. Nawalny, którego nazwisko chamsko przekręcasz, nadal w waszej kolonii karnej.//

U-bociku...
Jakby KGB Putasa chciało zabić tych frajerów  to nikt nie znalazł by nawet próbek do testu DNA.
Rozumiesz u-bociku?

Skąd biorą się tacy jak ty... :(

Obrazek użytkownika J z L

05-02-2022 [23:13] - J z L | Link:

Putina powinno zlikwidować się tak, jak likwidowano przywódców Al Kaidy!
To światowy terrorysta!

Obrazek użytkownika Pers

05-02-2022 [16:24] - Pers | Link:

Radoslaw Kowalski. Assistant Professor at Institute of Animal Reproduction and Food Research Polish Academy of Sciences in Olsztyn.
To ty Ałtorze?

Obrazek użytkownika sake3

05-02-2022 [16:35] - sake3 | Link:

Korwin -Mikke to typowy przykład narcyza przekonanego o własnej wyjątkowości i intelekcie.Tymczasem sepleniący bałwan w muszce jest tylko cwanym średnio inteligentnym człowieczkiem silącym się na oryginalność.Muszka, kontrowersyjne wypowiedzi, dziwaczne zachowania to atrybuty mające w tym utwierdzać.Jest tak zadufany ,że sam sugeruje jakoby miał być agentem rosyjskim,co za gratka dla jego wielbicieli.Tylko który agent zachowuje się tak jak on trąbiąc na cały świat o wielkości ,,Jego Ekscelencji'' Putina i rozgrzeszając wszystkie jego zbrodnie? On w swojej manii wielkości sam chce po prostu uchodzić za czlowieka Putina,a nie że nim jest.

 

Obrazek użytkownika Francik

05-02-2022 [18:39] - Francik | Link:

To, że kurwin jest ruskim agentem wpływu to dla mnie oczywista oczywistość. W czasie stanu wojennego działała - niby w podziemiu - Officyna Liberałów. Na ostatniej stronie podawano numer telefonu pod którym się można kontaktować z wydawnictwem - był to numer Korwina. I ubecja rozbijała inne wydawnictwa podziemne jak np. Krąg, a jakoś dziwnie z liberałami nie mogła (a może nie chciała) sobie poradzić. Moja teoria jest taka, że JKM miał za zadanie propagowanie prymitywnego, wilczego liberalizmu, gdyż nomenklatura przygotowywała się do zagrabienia majątku narodowego. Trzeba więc było wmówić ludziom, że lepiej oddać ("sprzedać") fabryki za przysłowiową złotówkę, byle był prywatny właściciel. Kurwin uaktywniał się zawsze, gdy interesy komuchów przechrzczonych na kapitalistów były zagrożone. To jeden z największych szkodników.

Obrazek użytkownika Maverick

05-02-2022 [19:06] - Maverick | Link:

Ciekaw jestem kiedy cewki w umysłach zdoktrynowanych poprzez masonów i Lucyferianów się stopią od życia w zakłamaniu o Rosji?
W międzyczasie to nie Warszawka ale Moskwa została uznana za najlepsze miejsce do zamieszkania na świecie, gdy amerykańskie miasta upadają pod ciężarem lewackiej ideologi cancel cullture.  https://www.mos.ru/en/mayor/th...

Obrazek użytkownika u2

05-02-2022 [19:49] - u2 | Link:

to nie Warszawka ale Moskwa została uznana za najlepsze miejsce do zamieszkania na świecie

To leć szybko Masza i tam zamieszkiwuj :-)

Obrazek użytkownika Maverick

05-02-2022 [20:24] - Maverick | Link:

Nie myśl tak intensywnie bo ci jeszcze znienawiści żyłka pęknie. Co wtedy zrobisz, gdy będziesz robił pod siebie?

Obrazek użytkownika u2

05-02-2022 [21:42] - u2 | Link:

znienawiści

Mam znajomych w USA.

Jeden w LA opiekuje się autystycznym dzieckiem, inny w Chicago wysługuje się mafii. Trzeci po wypadku bredzi tak jak ty Machiavelli :-)

 

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

05-02-2022 [23:03] - krzysztofjaw | Link:

"Raczej jestem skłonny wierzyć tym ludziom, byłym współpracownikom Korwina, którzy twierdzą, że słynny polityk "w muszce" zawsze robił wszystko aby skompromitować wszelkie inicjatywy na prawicy i nie dopuścić do zbudowania na niej poważnej siły". 

Ja tak też uważałem od zawsze. JKM kanalizował siły mocno liberalno-konserwatywne (młodzież) a później je ośmieszał swoimi wypocinami słownymi. Nie dopuścił do powstania polskiej partii o charakterze republikańskim ani narodowym. Teraz się doczepił do Konfederacji w tym samym celu. Nigdy mu nie ufałem i pisałem o tym wielokrotnie!

Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

05-02-2022 [23:32] - Jabe | Link:

Mniej więcej tak było. Teraz jednak jest jednym z wielu.

Obrazek użytkownika J z L

05-02-2022 [23:23] - J z L | Link:

Podziwiam go, jest największym lumpem RP. I na utrzymaniu RP.
Sowiecka gnida
Zgroza !!

Obrazek użytkownika angela

05-02-2022 [23:31] - angela | Link:

Przecież konfederaci od dawna pracują na rzecz Rosji, świadomie czy nie, a z biegiem czasu pod przewodnictwem pana JKM okazuje się że swiadomie.
Nie przypadkiem pan Braun nakręcił fiilm o mordzie wołyńskim, tak drastyczny, ze ogladac się nie dało. To ewidentny klin pomiedzy Ukrainę i Polskę. 
Jest jednak pytanie, dlaczego nic nie nakręcił na temat mordow Rosjan na Polakach. 
Od wieków ruski mordowal Polaków.
Zabory, rusyfikacja, wywozki na Sybir, Katyn, no i rozpętanie II WOJNY światowej, i mord patriotów po II wojnie światowej, 70 letnie  zniewolenie, pasozytowanie i okradanie Polski,  .......   Smoleńsk. TEMAT RZEKA.
Takiego  filmu nie ma, dlaczego, skoro mordy i szkody  Rosjan byly niewspółmierne do zbrodni  na Wołyniu.
Jest natomiast Wołyń. 

Emitowali po roznych salkach za granicą, sprzedawali płyty, ja nie kupilam, powiedziałam, ze czekam na film o mordzie Rosji na Polakach, wtedy kupię dwie.
Takiego filmu do tej pory nie ma.

Konfederecja szkodzi Polsce, widać po glosowaniach i wypowiedziach, nad waznymi ustawami w Sejmie czy w Senacie.
Oni głosują razem z KO i Holownią.
 

Obrazek użytkownika Jabe

06-02-2022 [00:01] - Jabe | Link:

Mała obsrywajka.

Obrazek użytkownika angela

06-02-2022 [11:44] - angela | Link:

Jabuś, i vice versa. 

Obrazek użytkownika Pers

06-02-2022 [05:28] - Pers | Link:

@angela
//To ewidentny klin pomiedzy Ukrainę i Polskę. //
Masz rację angela. Gdyby nie wasi mołojcy z UPA to byłoby nas jeszcze mniej na Kresach bo by nas kacapy wytłukły.
Gerojam sława!

Obrazek użytkownika angela

06-02-2022 [11:40] - angela | Link:

Pers planuje stanąć na granicy i wystawić swoją kocią pupę jako bufor dla  ruskich czołgów, bo Ukraina mu się nie podoba.

Obrazek użytkownika Kaczysta

06-02-2022 [11:49] - Kaczysta | Link:

dachowiec
Gerojam sława!
Gerojam sława!
Gerojam sława!

Masz pytania ruski ptysiu

Obrazek użytkownika Art

06-02-2022 [00:34] - Art | Link:

Nikt tu nie wspomniał o bliskim koledze JKM-Michalkiewiczu.Należy podkreślić,że obaj panowie pracowali na tym samym polu,czyli rozkładali prawą stronę polityczną i to w 90% ludzi młodych,czyli nieukształtowanych politycznie.JKM rozwalał wszelkie ruchy prawicowe bezwzględnie i brutalnie,a p. Stasiu,jako przykładny katolik-w rękawiczkach i raczej delikatnie.Ale obu chodziło i chodzi o to samo-aby nic konkretnego nie powstało na prawicy.Czytałem NCzas i słuchałem Michalkiewicza do czasu,aż stało się dla mnie jasne dokąd panowie ci prowadzą.Mimo różnicy w zachowaniu,obaj to szkodnicy wysokiej rangi.

Obrazek użytkownika J z L

06-02-2022 [10:48] - J z L | Link:

Jak mawiał Marszałek Polski Józef Piłsudski, w czasach przełomów strzeżmy się agentów. Onuce z Konfederacji to agenci Moskwy. 
JKM to w czystej postaci ruski kret To wiadomo było od dawna. Trzeba było zająć się tym gościem już dawno temu. Ten kretyn to rzecznik prasowy "ekscelencji" KGBowca Putina. Swoją drogą ciekawe, czy "ekscelencją" nazywa też kołchoźnika Łukaszenkę?

Obrazek użytkownika Jabe

06-02-2022 [12:04] - Jabe | Link:

Marszałek tak skutecznie wyczyścił władze z agentury, że Polska się rozsypała od pierwszego uderzenia. A przecież dwie dekady wcześniej brawurowo odparła nawałę. Na kierowniczych stanowiskach zabrakło ludzi pokroju generała Rozwadowskiego, bo za kryterium polskości służyło bezmyślne bezwarunkowe posłuszeństwo wodzowi.

Obrazek użytkownika Kaczysta

06-02-2022 [12:02] - Kaczysta | Link:

Korwin-Mikke?
według niego Polska zaatakowała Rosję w 1920 roku oraz Armia Czerwona wyzwoliła Polskę w 1945 roku.

Obrazek użytkownika sake3

06-02-2022 [15:01] - sake3 | Link:

@Kaczysta.....Jaki jest sens zapraszania do TVP ludzi pokroju Korwina-Mikke? Czy trzeba w programie ,,Woronicza 17'' wysłuchiwać bon motów starego sepleniącego nadętego bufona? Równie dobrze można by tam zaprosić Persa z jego rosyjskim agitkami .

Obrazek użytkownika Pers

06-02-2022 [15:06] - Pers | Link:

@sake3
//Równie dobrze można by tam zaprosić Persa z jego rosyjskim agitkami .//
Albo babę z magla z IQ wielkości dziecięcego bucika.

Obrazek użytkownika Kaczysta

06-02-2022 [15:23] - Kaczysta | Link:

sake3 
Ale dezynfekcja po ruskich kotach to koszta

Obrazek użytkownika sake3

06-02-2022 [21:21] - sake3 | Link:

@kaczysta.....Nie znam się na ruskich kotach.Moje -Pusia i Lili to znajdy wziete z ulicy poranione ,wyleczone  i bardzo przez całą rodzinę kochane.