UKRAINA

Chrzęszczą gąsiennice czołgów
 Żelaza i ludzi przybywa
Morze Czarne jak bliska godzina
- niebawem uderzy Iwan.
 
Krótki rozkaz i ruszą – wpieriod
I tak wzorem poprzednich carów
Przyjmie Putin hołd oligarchów
- posłusznych ukraińskich „bojarów”.
 
Pierzchnie żołnierz z transzei Donbasu
Choć ojczyzna żąda - życia i krwi
Biedne wojsko – utrzymane z darów
Z ofiar ludzi – jak tu mówią z pożertwy.
 
Pech (!) – Andrzejek to nie Lech…
Józik Borrell czas cały tkwi w tym -
- UE stara się skonfundować cara
- zajumałęś – no to… oddaj Krym.
 
”Колись було на Вкраїні
 Ревіли гармати
Тепер деж ви наші пани,
 наші Ляхи брати” *
………………………………..
Kijów – przed konsulatem RP – transparent:
„Przyjdzie Bandera – zrobi porządek”
- nie chcesz tego uparcie Ukraińcu
By z wieszcza Tarasa pojąć wątek.
* - Taras Szewczenko

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

19-01-2022 [11:26] - u2 | Link:

Przyjmie Putin hołd oligarchów
- posłusznych ukraińskich „bojarów”.

Pożyjemym, zobaczymy. Mafia ruska wystawiła oligarchę Achmetowa przeciwko Żeleńskiemu, pupilkowi Kołomyjskiego :-)

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2022 [11:37] - Pers | Link:

Zadziwiające jest to uwielbienie dla nazibanderowskiej junty...

Obrazek użytkownika JanAndJan

19-01-2022 [12:49] - JanAndJan | Link:

@Buraczewski T.
- Siergieju Kużugietowiczu, wy uże kuszali?
- Niet, Władimirze Władimirowiczu.
- Da, szto Wy dziełajetie?
- W garodki igraju, Włodimirze Władimirowiczu.
- No i gdzie wy tiepier, w Kijewie, Warszawie ili w Lizbonu wy popali?
-  Da niet, Tawariszcz Prezident. Ja tolka striełu dziełaju.
- Znaczit stingera?
- Kanieszna niet, Władimir Władimirowicz. Eto tolka igra, garadok.
- Aaaa, Siergiej Kużgietowicz, tiepier ja paniał. Wy tolka popugali idiotaw z zapada, a eti duraki, Paljaki gawariat papugi, kak papugajcy lietajut i paniku dziełajut. Iditie siuda Towariszcz gławno komandujuszczij, sało żdat i stakanczyk toże. Oj, bezumnyje eti zapadniki, durnowatyje...
- Znajetie Siergiej Kużgietowicz, ja paszlu Siergieja Wiktorowicza k niem, amerikacom znaczit... Oni... sszit sztany... A, dżosefu lecitinu i vjagru ja poszlu, sztoby on pomnił i wstawał, kagda on chocziet pojti popisat. Nu dawajcie - papijom, zakusim. Wkustnyje agurcy. K ikrie nie idiot, no z sałam.. Dawajtie Siergiej Kużgietowicz, stakan damosznowo samogona, kartoszki i sało, i agurcy...
- Wstawaj, Strana Narodnaja...!!!

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2022 [13:46] - Tezeusz | Link:

Czy Putas zamówił wystarczająca ilość trumien dla swoich żołnierzy którzy polegną w Ukrainie ? Rosja ma w dupie swoich żołnierzy patrz Kursk i jego zatonięcie. I tak skończy jak ten okręt.

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-01-2022 [14:54] - Tezeusz | Link:

Takie ruchy kacapskiego bandyctwa można usprawiedliwić tylko jednym: problemami roSSji! Tak naprawdę to roSSja cienko pierdzi! Gospodarkę ma w stagnacji ponieważ kryzys związany z epidemią COVID dotyka ich bardziej niż zachodnie gospodarki ze względu na przestarzałe, zacofane struktury w każdej dziedzinie życia. Myślicie, że jak u nas jest kryzys, to w roSSji jest lepiej..? Tak myślą tylko ruSSkolubne "gawnojedy” ich propagandy! W tym bandyckim kraju narasta bunt społeczny! Aby odwrócić uwagę zniewolonego od wieków społeczeństwa od wewnętrznych problemów ta post KaGieBowska nomenklatura dąży do wskazania społeczeństwu "prawdziwego" wroga i wywołania z nim konfliktu! Nic tak nie jednoczy społeczeństwa (nawet tak zapyziałego jak ruSSkie) jak wojna z „odwiecznym” wrogiem. I stąd właśnie są takie nierealne żądania tych bandytów! To tylko pretekst. Wszystko niestety na to wskazuje, że Ukraina tak, czy siak oberwie aby skonsolidować buntujących się roSSyjskich rabów.

Obrazek użytkownika u2

19-01-2022 [15:37] - u2 | Link:

W tym bandyckim kraju narasta bunt społeczny!

Tak, ale przeciwko cywilizowanemu światu. Ruskie do dzisiaj czczą Stalina, mają 100 pomników Dżugi, większość postawionych po 2005  :-)

Obrazek użytkownika Pers

19-01-2022 [19:31] - Pers | Link:

@u-bocik
//Ruskie do dzisiaj czczą Stalina, mają 100 pomników Dżugi,//
To cienko.
Na Ukrainie jest kilka tysięcy pomników Bandery i Szuchevycza.
A ulice i place w każdej, nawet najmniejszej dziurze.
Ale wy przecież kochacie Banderę i Szuchevycza...
"Gerojam sława!", nie?

Obrazek użytkownika Pers

20-01-2022 [00:47] - Pers | Link:

Kryzys na Ukrainie przeradza się w wojnę
Kryzys wokół Ukrainy wywołany przez USA/UE/NATO nasila się. Rosjanie wycofują się z konsultacji OBWE w sprawie odrzuconych przez Zachód pożądanych gwarancji bezpieczeństwa oraz wycofują swój personel dyplomatyczny z ambasady w Kijowie i konsulatu we Lwowie. Według ambasadora Rosji przy OBWE Aleksandra Łukaszewicza OBWE jest teraz kontrolowana przez NATO, więc nie ma sensu dalej dyskutować. 
Aby jeszcze bardziej zwiększyć zagrożenie wojną, Brytyjczycy wysyłają wojska na Ukrainę, rzekomo dlatego, że zbliża się rosyjska inwazja. W Rosji niektórzy naprawdę się denerwują. Poseł Jewgienij Fiodorow zasugerował nawet w transmisji na YouTube atak ostrzegawczy naddźwiękowym pociskiem jądrowym na pustyni Nevada, gdzie w przeszłości Amerykanie przeprowadzali naziemne testy jądrowe. W ten sposób nikt nie zostanie zabity, ale podkreśli to, jak bardzo Rosja czuje się zagrożona przez trwające agresywne działania Zachodu. 
Ta skrajna propozycja prawdopodobnie nie zostanie przyjęta przez Kreml. Niemniej jednak w zeszły piątek u wybrzeży Wirginii wynurzyła się rosyjska atomowa łódź podwodna z 16 pociskami Buława. Każdy pocisk może przenosić do 10 głowic, dzięki czemu ten jeden okręt podwodny może zamienić wszystkie główne miasta USA w popiół radioaktywny w ciągu 10 do 15 minut. Ostrzeżenie Moskwy skierowane do Waszyngtonu nie mogło być jaśniejsze.