Tryby sprawiedliwości


 

Zbigniew Ziobro: TK sprawdzi, czy Tusk złamał konstytucję, zgadzając się na unijny system handlu emisjami.
 

Ciekawie się zapowiada. Bo jeśli TK orzeknie, że podjęte decyzje są niezgodnie z Konstytucją, to cały ten ETS jako bezprawny nie istnieje w polskim prawie, a Tusk i Kopacz mogą mieć kłopoty. Polska także, ale cóż nam jeszcze może zrobić KE i mafia z TSUE? Czym nas mogą zastraszyć wobec wyczerpania wszelkich nacisków? Po ewentualnym wyroku TK będzie to kop w stolik klimatyczny i Fit For 55. Ale będzie wycie - a to znakomicie! Kaczystowki rząd faszystów wygra bitwę, ale czy wygra wojnę? Ktoś powie: a unijna kasa? A ja odpowiadam: Przecież i tak już jej nie dostaniemy! Szwaby nie pozwolą na to, by musieli płacić na przyspieszony rozwój Polski. Oni mieli doić Polskę po wsze czasy a nie budować sobie konkurencję. I jeszcze jedno, dla tych co wieszczą jakieś problemy na linii Kaczyński - Ziobro. Ziobro to wojownik Kaczyńskiego, a raz już Zbyszek się przekonał, że bez Kaczora jest tylko zerem. Drugi raz nie spróbuje - zapewniam. Kaczyński to wytrawny polityczny gracz, wie kiedy i kogo trzeba spuścić ze smyczy.

Unijne tryby sprawiedliwości mają przemielić Polskę. Nie zapytam w co, bo to już pachnie groteską. Jaki będzie finał? O, i tu jest spore pole do przeróżnych dywagacji. A zacznijmy od najprostszej: niema ETS, niema Fit Fit, niema naszych gwarancji pożyczek itd. Bo o ustawach sądowych i podatkowych już nie wspomnę, bo to zależy od reakcji KE. I znów stawiam zasadnicze pytanie: Po co nam taka UE?

Dziękuję za uwagę.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

17-01-2022 [15:16] - u2 | Link:

Tusk złamał konstytucję, zgadzając się na unijny system handlu emisjami

Toż to spekulacja z lichwą. Takie Amber Gie do kwadratu, a może i sześcianu.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

17-01-2022 [15:21] - Ula Ujejska | Link:

U2
Kolejnym krokiem Ziobry po korzystnym wyroku TK, będzie postawienie Tuska i Kopacz przed Trybunał Stanu

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-01-2022 [15:28] - jazgdyni | Link:

Ola

... a raz już Zbyszek się przekonał, że bez Kaczora jest tylko zerem

Przecież wiesz jacy są przesadnie ambitni faceci. Gowin pokazał. Zobaczymy, czy wreszcie ZZ coś się uda. Życzę sukcesu, ale nadziei nie mam niestety.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

17-01-2022 [15:38] - Ula Ujejska | Link:

Cześć Janusz
Polityczne akcje Ziobro rosną. Jestem dobrej myśli. Doradzałam kiedyś Kaczyńskiemu by mu zamknąć powrót do PiS - i miałam rację. To skrzydło ostro prawicowe jest dzisiaj kołem napędowym koalicji i takim szczupakiem na tłuste karpie z PiS. 

Obrazek użytkownika Es

17-01-2022 [15:38] - Es | Link:

Według audytu z 2015 roku co to miał sprawiedliwość w Rzeczpospolitej przywrócić ja myślałem że ten cały tuskto on już dawno w pierdlu siedzi. A tu jakiś niespodziewany poślizg był. Ale nic straconego . I tym razem to za jednym zamachem i timmermansa i Urszulę i . .a nie temu to się zmarło ostatnio..  ba kandydaci się znajdą. Wsiadanego czas ogłosić, panie

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

17-01-2022 [21:55] - Ula Ujejska | Link:

Es
To kiedy odlatujesz?

Obrazek użytkownika Czesław2

17-01-2022 [15:44] - Czesław2 | Link:

No to konsekwentnie, czy polecając podpisanie Wojciechowskiemu rozszerzenie systemu ETS na rolnictwo Morawiecki jedzie na tym samym wózku?

Obrazek użytkownika Jabe

17-01-2022 [16:12] - Jabe | Link:

Zauważmy, że dla Uli nie jest istotne, na czym ewentualna niezgodność polega. Głupotą byłyby takie rozważania, bo przecież nie po to „wytrawny polityczny gracz”, który „wie kiedy i kogo trzeba spuścić ze smyczy”, wsadzał tam swoich żołnierzy. Prawo – prawem, a sprawiedliwość musi być po naszej – czyli prezesa – stronie.

To naturalnie kolejny spektakl tego kabaretu. Ostatecznie nic to nie zmieni, jak wszystkie bogoojczyźniane wojenki wcześniej.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

17-01-2022 [19:58] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Daj mój tekst do przeczytania komuś bardziej rozgarniętemu a potem wróć, bo bełkotu nie skomentuję.

Obrazek użytkownika Jabe

17-01-2022 [21:26] - Jabe | Link:

A miała być naprawa państwa.

Obrazek użytkownika Jan1797

17-01-2022 [17:42] - Jan1797 | Link:

Droga Uleńko,
Nie uzyska się efektów informacyjnych, gdy transparentność wyzwala szum informacyjny w wykonaniu opozycji i wrażenie, że zawsze wyprzedzają rządzących i w efekcie najbardziej słychać tych, którzy powinni wykazać się skruchą. Demokracja ma swoje prawa a pozostających w rozkroku nie ma sensu przekonywać i wyjątkowo to robię. Wolę polegać na Kukizie niż szukać echa wiarygodnej współpracy po prostu nie ufam echu bo obija się po lesie byle gdzie. 

Obrazek użytkownika Jabe

17-01-2022 [17:48] - Jabe | Link:

Transparentność to woda na młyn reakcyjnej opozycji.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

17-01-2022 [20:06] - Ula Ujejska | Link:

Janku
Twarzą opozycji jest Donald Tusk - i tu wystarczy przypominać Polakom jego decyzje kiedy był premierem i jaki miały wpływ na to co się dzisiaj dzieje. Żaden szum tego nie zakrzyczy.

Obrazek użytkownika Jan1797

17-01-2022 [20:13] - Jan1797 | Link:

Tak też myślę :-) i liczę ogromnie na środowisko Rodzin Polskich w krzewieniu wiedzy o pozytywnych zmianach.
Pozdrawiam najserdeczniej jak mogę.

Obrazek użytkownika Jabe

17-01-2022 [20:34] - Jabe | Link:

To proszę tę wiedzę krzewić! Bardzom jej ciekaw.

Obrazek użytkownika Es

17-01-2022 [20:52] - Es | Link:

Polacy nie mogą do tej pory pozbierać szczęk co im opadły ze zdumienia, że tusk nie siedzi za te wszystkie decyzje, które Morawieckiego musiał odwoływać. I jak to ostatecznie rok temu ojczyznę od takich wygłupów bohatersko obronił. Przynajmniej tak kurski codziennie ku chwale ojczyzny udowadnia, a czego" żaden szum nie zakrzyczy". "

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

17-01-2022 [21:53] - Ula Ujejska | Link:

Es
Zapomniałeś o gradobiciu w Koluszkach i o eksporcie inflacji do Niemiec 😁

Obrazek użytkownika Es

17-01-2022 [22:47] - Es | Link:

O gradobiciu w koluszkach nic nie wiem, ale inflację to morawiecki na łódkach Niemcom ponoć podrzucił. Marynarza z Gdyni  pewnie o pomoc prosił, bo ten  ostatnio się chwalił, że do wielkich tajemnic został dopuszczony. Czasu na gadanie mieli od cholery bo tyle inflacji przewalić ... Ale popieram. Niech szkopy mają za swoje. No ale jako tej samej kompanii podpora jak to było pewnie wiesz lepiej. Może nowy zbowid za takie kombatanctwo założycie? 

Obrazek użytkownika Jan1797

18-01-2022 [20:56] - Jan1797 | Link:

Może nowy zbowid za takie kombatanctwo założycie? 
@Es, 
Sarkazm szanuję, kpinę staram się zrozumieć nie przytykiem a wiarą dopowiem, żeś nie dzieckiem więc pewnie pamiętasz w historii naszej najnowszej przykłady ruiny wielu przedsiębiorców zatrudnionych przy budowach Zielonej Wyspy bez obecności covida, kryzysu i choćby najmniejszego gestu obrony ze strony dzisiejszych "obrońców przedsiębiorczości"? Nie oceniam tych ostatnich, bo ruszył był dzisiaj w piekarni socjalny szef EPL z liberalną ofertą -zwolnić ludzi czy podwyższyć cenę chleba? Wytłumacz mi więc wybrano w Wielkopolsce samorząd, który podpisał umowy na dostarczanie gazu. U nas na południu podwyżka wynosi 14% a tam krajanie zapłacą 150 % więcej i teraz samorząd zwraca się do rządu o interwencję ustawodawczą? Co się tyczy rozumu po kolejnej dawce polecam przykład nieszczepionej ŚP piosenkarki z Czech, zaś przykładny Baćka, swój sukces już sprawdził a jeden i drugi przykład nikomu dumy nie przysporzył.

Obrazek użytkownika Es

18-01-2022 [21:46] - Es | Link:

Bez przeglądania i porównywania statystyk i danych GUS coś mi się widzi, że efekty działalności jednych i drugich per capita mogą być na podobnym poziomie. Pierwsi  wzorem swoich guru doprowadzali firmy i ludzi do ruiny i zaczynali hiperzadłużenie, a " obrońcy przedsiębiorczości"  twórczo je rozwinęli obdarzając spłatami nasze prawnuki. 
Rozbieżność cen gazu taka duża bo pewnie morawiecki inflacji z Wielkopolski wywieźć nie zdążył... No dobra jaja za przeproszeniem sobie robię.
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-01-2022 [09:25] - Ula Ujejska | Link:

Es
Zwłaszcza jak porównamy ściągalność VAT to szybko zobaczymy różnice między rządmi Morawieckiego a Tuska a których nie dostrzegasz 😁

Obrazek użytkownika Es

19-01-2022 [11:32] - Es | Link:

Owszem dostrzegam I uważam za niewątpliwy sukces. Również sukcesem był program 500+ i mimo wszystko nie zgadzam się z zarzutami z różnych stron o socjalizm  w polityce społecznej prow adzonej przez tę ekipę. Ale nie można nie zauważyć, że VAT i 500plus to listki figowe mające zasłonić dwie kadencje niemocy, ogłupiania ludzi prymitywna propagandą i olbrzymich strat nie tylko finansowych z powodu immanentnej  politycznej dychotomii

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-01-2022 [15:23] - Ula Ujejska | Link:

Es

Jeśli przywrócenie / zarobienie / odebranie złodziejom  kilkuset miliardów złotych do Budżetu nazywasz listkiem figowym, to ci współczuję. Nie wspomnę o wielkiej pomocy dla polskiej biedy i o różnych społecznych programach, które redystrybuują pieniądze wprost do kieszeni Polaków, a tych pieniędzy nie da się ukraść nawet na najniższym szczeblu administracji.
Cienko piejesz.

Obrazek użytkownika Jan1797

20-01-2022 [17:38] - Jan1797 | Link:

VAT i 500plus to listki figowe mające zasłonić dwie kadencje niemocy, ogłupiania ludzi prymitywna propagandą i nie tylko finansowych z powodu immanentnej  politycznej dychotomii.
W takim razie jak nazwać minione 60 lat oprócz PiS?
"olbrzymich strat" to jest odlot rugujący dyskusję, bo nie jest pan świadomy tego, że w Polsce funkcjonują firmy w dziedzinach "wysokiego przetwarzania" na poziomie o którym opozycja i komuna marzyć nie może i nie jest w stanie tego poziomu ani pojąć ni osiągnąć.