Politycy Platformy, przychodzą do mediów i kłamią bez ...

Politycy Platformy, przychodzą do mediów i kłamią bez żadnych zahamowań

1. W ciągu ostatnich kilku dni przyszło mi wziąć udział w kilku debatach w mediach, w których brali udział doświadczeni politycy opozycji, którzy pełnili albo pełnią różne funkcje, parlamentarne, ministerialne, samorządowe czy biznesowe.
Niestety mimo takiego dużego doświadczenia i wydawałoby się przygotowania merytorycznego, w sytuacji kiedy przychodzi im się zmierzyć ze skutkami rządzenia ich formacji politycznych i podejmowanych w związku z tym decyzji, zapominają o faktach i kłamią bez żadnych zahamowań.
Być może to także skutek podpowiedzi Janusza Palikota, kiedyś prominentnego polityka Platformy, nawet jej wiceprzewodniczącego, który pod koniec stycznia 2021 roku, napisał na jednym z portali społecznościowych, „że jeżeli opozycja chce wygrać wybory musi kłamać” i podał 6 przykładów takich kłamstw, wszystkie ze znakiem zapytania aby uniknąć odpowiedzialności prawnej.
Nie będę ich przytaczał ale wszystkie one były zupełnie absurdalne i miały na celu wywołanie skrajnie negatywnych emocji w stosunku do rządzących, a przy sile mediów jakimi dysponuje opozycja, ich regularne powtarzanie, musi jego zdaniem, przynieść oczekiwany skutek.
„Kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać”, ta podpowiedź Palikota stosowana jest w całej rozciągłości przez polityków Platformy i wspierające ich media, w nadziei, że nie poważnym programem wyborczym, a właśnie kłamstwami, można wygrać wybory.
 
2. Teraz takich wręcz ordynarnych kłamstw używają politycy Platformy sugerując, że wysokie ceny energii elektrycznej, to rezultat nieudolnych 6- letnich rządów Prawa i Sprawiedliwości.
A jakie są twarde fakty w sprawie cen energii elektrycznej, to przede wszystkim pokłosie decyzji na które zgodzili się Donald Tusk jako premier polskiego rządu na posiedzeniu Rady Europejskiej w jesienią 2008 i Ewa Kopacz jako premier jesienią 2014 roku.
Właśnie w 2008 roku zapadła jego zgoda na słynne 3x20 w tym redukcję o 20 proc. emisji CO2 do roku 2020, jeszcze poważniejsze negatywne skutki dla Polski miało wyrażenie zgody na zmianę bazy redukcji CO2 z roku 1989 na rok 2005, a także na obowiązkowy handel uprawnieniami do emisji dla wytwarzających energię elektryczną, który zaczął obowiązywać od 1 stycznia 2013 roku.
Rok 1989 jako podstawy redukcji emisji CO2, był przyjęty w ramach światowego porozumienia klimatycznego z Kioto i polska gospodarka poprzez głęboką restrukturyzację dokonała redukcji emisji CO2 w wysokości 32%, zgoda na zmianę roku jej liczenia, oznaczała zmarnotrawienie tego wysiłku restrukturyzacyjnego, a przecież zapłaciliśmy za to likwidacją wielu zakładów produkcyjnych i bardzo wysokim bezrobociem.
 
3. Z kolei pod koniec października 2014 roku na posiedzenie RE, kierowanej już wtedy przez nowego przewodniczącego Donalda Tuska, pojechała nowa premier Ewa Kopacz i zupełnie nieprzygotowana zgodziła na kolejne restrykcje (między innymi ograniczenie emisji CO2 o 43 proc. Do 2030), ale przede wszystkim na wprowadzenie tzw. Rezerwy Stabilizacyjnej.
Rezerwa to zdjęcie z rynku 900 mln ton pozwoleń na emisję, co już wówczas zostało nazwane przez polski Senat para-podatkiem dla polskich wytwórców energii elektrycznej i jest poważnym powodem gwałtownego wzrostu ich cen.
Drugim powodem jest fakt, że pozwolenia na emisję od stycznia 2018 roku stały się instrumentem finansowym, a tym samym w handlu nimi bierze udział szeroko rozumiany sektor finansowy, a pozwolenia na emisję stały się przedmiotem powszechnej spekulacji.
Ponadto także wtedy w roku 2014 wprowadzono zmianę w handlu emisjami ETS na lata 2021-2030, polegającą na corocznej redukcji puli uprawnień na rynku o 2,2 proc., co oznacza w każdym roku zmniejszenie ich ilości, a tym samym kolejny powód do windowania ich cen.
 
4. Rezultatem tych właśnie decyzji jest gwałtowny wzrost cen uprawnień do emisji, które w tej chwili przekroczyły 90 euro za tonę i powodują, że np. Polska która ma deficyt uprawnień w wysokości około 70 mln ton, musi za nie zapłacić przynajmniej 25-27 mld zł, które to środki wypływają z polskiej energetyki i osłabiają poważnie jej zdolności inwestycyjne.          
W obecnych cenach polskiej energii ponad 60% stanowią koszty uprawnień do emisji CO2 i inne opłaty związane z polityką klimatyczną UE, a koszty zaostrzonej polityki klimatycznej zawartej w pakiecie Fit for 55 do roku 2030, mają kosztować każdego Polaka przynajmniej 64 tys. zł, a przeciętną polską rodzinę blisko 250 tys. zł.
Politycy Platformy próbują kłamstwami zdjąć z siebie odpowiedzialność za skutki tych nieodpowiedzialnych decyzji, na szczęście Polacy mają dobrą pamięć w tej sprawie, czego dobitnym wyrazem, było „pogonienie” posłów Platformy z Borysem Budką na czele, którzy pod elektrownią w Jaworznie, urządzili „szczucie” na rząd PiS-u.
Pracownicy elektrowni wyszyli do posłów i wyprostowali ich kłamstwa, a posłowie PO jak niepyszni zakończyli konferencję prasową i czmychnęli do swoich samochodów.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

17-01-2022 [07:49] - u2 | Link:

„że jeżeli opozycja chce wygrać wybory musi kłamać”

Wczoraj na Polsacie obejrzałem końcówkę programu P i P, czyli jeden prezydencik i dwaj premierkowie. Wystąpili Bronek K, Lesiu M. i Waldi P. Z ich wypowiedzi wynikało, ze już zaraz czeka Polskę wielka katastrofa. Polski Ład jest be, fuzja Orlenu z Lotosem jest be. Tylko oni są cacy :-)

Obrazek użytkownika Jabe

17-01-2022 [09:12] - Jabe | Link:

Pracownicy elektrowni wyszyli do posłów i wyprostowali ich kłamstwa – Czujny klasowo proletariat zareagował.

No dobrze, a co z tym pasztetem zrobiła formacja pana posła?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

17-01-2022 [09:41] - Chatar Leon | Link:

Europoseł Kuźmiuk odkrywa Amerykę że Tuski kłamią, europoseł Czarnecki pisze o siatkówce.
A rząd przez wiele miesięcy pozwala się terroryzować kodziarsko gazetowowyborczym "ekspertom" simonom, pyrciom i innym geniuszom ("kościoły zarażają, spędy Lempart nie zarażąją"), dodatkowo będącym w konflikcie interesów, którzy doprowadzili tenże rząd na skraj upadku i dali dyla, ażeby nie odpowiadać za wywołaną przez siebie katastrofę służby zdrowia.
Co z realną naprawą państwa, którą zapowiadaliście?
Czy wy poważnie myślicie o kolejnej kadencji?

Obrazek użytkownika JanAndJan

17-01-2022 [11:51] - JanAndJan | Link:

@Zbigniew Kuźmiuk
Szanowni Czytelnicy i Komentatorzy wypunktują Pana i obśmieją. I słusznie. Dodam od siebie, pamiętając lata siedemdziesiąte - uprawiana przez Pana propaganda i strategia łapaj złodzieja, rozjeżdżają się z rzeczywistością szybciej... i to, w stronę groteski. Zakładam, iż Pańskie intencje są nie kabaretowe, prawda?
Zawołam więc konstruktywnie: Kaczyńskie (kie) musi odejść! A, Pan zostanie, jak P. Himilsbach z angielskim. Żal wielki, bo start dumny i chmurny, i Andrzej, ani guzika..
Finisz.. jak zwykle: Przeproście i S...cie (mowa o spadaniu, oczywiście).
Niesmak pozostał, prawda? Panie pośle, europośle za Euro.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

17-01-2022 [12:57] - Marek Kudła | Link:

Lewakom i lewackim liberałom, w pewnym okresie życia coś się pomyliło. Ktoś powyłączał im mózgi, wzamian za krótki software umieszczony w ich łbach, który zrobił z nich bezmyślnie żyjące manekiny.  Ten software ukształtował ich w taki sposób, że zło nazywają dobrem i odwrotnie.  Oni są zawodowymi, wyszkolonymi kłamcami, a kłamstwo powielone kilkakrotnie staje się dla nich prawdą, złodziejstwo metodą egzystencji, a zdrada jest ich sposobem walki o władzę.  To paskudni ludzie, jedyni na świecie, gdzie wybrani by reprezentować Państwo, srają w jego gniazdo. Oni się nie utożsamiają z Narodem, dlatego Polacy nazywają ich obcymi, niepasującymi do naszej wspólnoty, kultury, wiary, obyczajów i wartości, a poprzez ich „Polskość to nienormalność”, bojkotowanie nawet największych świąt narodowych i antypolską działalność stali się dla nas Polaków wrogami.  Wymyślili hasło „Wy – dalać”, dlatego będziemy ich zmuszać, by to czynili.  
 

Obrazek użytkownika Jabe

17-01-2022 [13:29] - Jabe | Link:

To paskudni ludzie, jedyni na świecie, gdzie wybrani by reprezentować Państwo, srają w jego gniazdo. – Ostro!

Obrazek użytkownika u2

17-01-2022 [18:15] - u2 | Link:

Ostro!

Ano, dla was "Polskość to nienormalność" i "Wy-pierpapier" :-)