Gdy propaganda chce zastąpić rzeczywistość

  W ostatnim czasie mamy dwa przykłady tego zjawiska.  Pierwszy z nich to głoszenie, że Ziemi zagraża straszliwa katastrofa klimatyczna i jedyną radą na nią jest przejście na tzw. odnawialne źródła energii.  Uruchomiono propagandowe młyny i przestraszono wielu ludzi [zwłaszcza młodzież np. Gretę Thunberg].  Histeria sięgnęła szczytów.  Nie jest ona jednak w stanie zmienić tego, że owe odnawialne źródła są zbyt niestabilne, by można było na nich opierać system energetyczny kraju.

  Przekonała się o tym Szwecja, która zeszłej zimy musiała sprowadzać energię z Polski oraz Niemcy, które musiały uciec się do wykorzystywania elektrowni na węgiel brunatny.  W portalu Cire.pl {TUTAJ} znalazłam artykuł Michaela Shellenbergera "Dlaczego odnawialne źródła energii nie mogą ocalić planety".  Autor był w młodości gorliwym zwolennikiem OZE, ale potem zmienił zdanie.  Pisze m.in:

  "Nasze starania przyniosły skutek w 2007 r., kiedy kandydat na prezydenta Barack Obama przyjął naszą wizję. W latach 2009-2015 Stany Zjednoczone zainwestowały 150 mld USD w źródła odnawialne i inne technologie czystej energii. Ale od razu wpadliśmy w kłopoty.  Pierwszy dotyczył użytkowania gruntów. Energia elektryczna z dachów pokrytych panelami kosztuje około dwa razy więcej niż energia elektryczna z farm słonecznych, ale farmy słoneczne i wiatrowe wymagają ogromnych ilości terenu. Ponadto farmy słoneczne i wiatrowe wymagają nowych, długich linii przesyłowych. Sprzeciwiają się nim także społeczności lokalne oraz ekolodzy, którzy starają się chronić dzikie zwierzęta, w szczególności ptaki.
Kolejnym wyzwaniem była zmienna natura energii słonecznej i wiatru. Kiedy słońce przestaje świecić, a wiatr przestaje wiać, trzeba szybko uzyskać dodatkowe rezerwowe źródło energii. (...) Gdy dowiadywaliśmy się o tych skutkach, stopniowo uświadomiłem sobie, że nie ma żadnej innowacyjnej technologii, która mogłaby rozwiązać podstawowy problem związany z odnawialnymi źródłami energii.
  Można sprawić, że panele słoneczne będą tańsze, a turbiny wiatrowe większe, ale nie można sprawić, by słońce świeciło bardziej regularnie, a wiatr bardziej niezawodnie. Zrozumiałem wpływ zjawisk fizycznych na środowisko. Aby wytworzyć znaczne ilości energii elektrycznej ze słabych przepływów energii, muszą być one rozmieszczone na ogromnych obszarach. Innymi słowy, problem z odnawialnymi źródłami energii nie jest problemem technicznym - jest nim natomiast sama natura zjawiska generowania energii.
  Wykorzystywanie źródeł energii, które są z natury niestabilne i wymagają dużych obszarów terenu, wiąże się z wysokimi kosztami ekonomicznymi.".

  Autor zaleca więc budowanie elektrowni jądrowych.  Drugim przykładem propagandy próbującej zastąpić rzeczywistość jest walka z COVID 19 .  Koronawirus był początkowo kilkakrotnie zjadliwszy od zwykłej grypy.  Śmiertelność wśród zakażonych nie przekraczała nigdy 2-2.5%.  Rozpętano jednak ogólnoświatową kampanię histerii i praktycznie zaprzestano leczenia chorób.  Rządy podjęły rozmaite, tyleż kosztowne - co nieskuteczne działania.  Ogólnoświatowa akcja szczepień też nie przyniosła większych efektów, poza napchaniem kabzy firmom farmaceutycznym.  Obecnie ta pandemiczna propaganda zaczyna się załamywać.  Sądzę, że objawem tego jest dzisiejsza [15.01.2022] rezygnacja większości członków Rady Medycznej przy premierze Polski.  Przypomina ona ucieczkę szczurów z tonącego okrętu.  Jerzy Karwelis napisał dziś {TUTAJ}:

  "Sypią się filary kowidowej konstrukcji. Proszę bardzo, zaczniemy wyliczać same podstawowe rzeczy z ostatnich 30 dni.
CDC wycofuje testy jako standard stwierdzania kowida, bo te nie są w stanie rozróżnić koronawirusa od grypy. Pisałem o tym od dawna i wszyscy na mnie pluli, żem nieuk, a tu – proszę bardzo. A więc całe te fale zakażeń możecie sobie teraz wsadzić… patyczkiem do nosa. Okazało się, że w wielu przypadkach to była grypa. Potwierdziła to na dniach Wielka Brytania, która ogłosiła, ze będzie traktować kowida jak grypę, dołączyła zaraz Hiszpania, dodając, że przestaje testować testami PCR, bo to (fałszywie pozytywna) loteria. Kiedy EMA, ta sama, która dała zezwolenie na masowe szczepienie nieprzebadanym preparatem milionów ludzi stwierdziła, że dalsze zaszczepianie, powyżej dwóch dawek, prowadzi do obniżenia naturalnej odporności (piszę o tym od miesięcy, dane pokazują wysyp zakażeń wśród zaszczepionych krajów) to ultrasi mogli się poczuć nie tyle zaniepokojeni, ale… zdradzeni. A więc wyskoczyli z sań, zamiast czekać aż ich premier zrzuci na pożarcie płaskoziemskim wilkom.
No i jeszcze wyszedł Pfizer i powiedział, że właściwie nie ma żadnej ochrony po dwóch szczepionkach. Wiadomo, oni to robią, by sprzedać następne dawki, ale gdzie są ci, którzy potwierdzali skuteczność (wieczną?) po dwóch zaszczepieniach, którzy dawali za to głowę a wątpiących wyśmiewali? I kiedy CDC potwierdziło znikomą zjadliwość najnowszego modnisia, Omikrona, to już nie było się czego złapać. Dobił wszystko Gates, który stwierdził, że szczepionki (czyje, czyje, panie Gejtsu?) mają poważne wady, wirus w odwrocie, będzie grypa, a więc trzeba być szczepiennie ostrożnym.".

  Tak właśnie jest.  Przy pomocy zmasowanej propagandy można wywołać masową histerię i skłonić polityków do głupich decyzji.  Propaganda nie wytworzy jednak energii elektrycznej i nie wyleczy chorych.  Dlatego też każda propagandowa bańka musi w końcu pęknąć.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Roz Sądek

15-01-2022 [21:57] - Roz Sądek | Link:

@Autorka
Co to za jaki ten Karwalis?
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

16-01-2022 [09:12] - Chatar Leon | Link:

Szanowny Panie Trollu Roz sądek, Dwa prokuratorek, Trzy adwokatek...
Czyż nie pisał Pan niedawno, że temat wirusów i szczepionek jest nudny i Pana nie interesuje?
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

16-01-2022 [14:07] - rolnik z mazur | Link:

@ róż
Wali się ta wasza kowidowa hucpa. Szczury opuszczają okręt. To stoi po tym boosterze czy nie?

Obrazek użytkownika Jabe

16-01-2022 [00:37] - Jabe | Link:

Każdy powinien sobie zadać pytanie, co zrobi, gdy pisowa ułuda ostatecznie się rozwieje.

Obrazek użytkownika JanAndJan

16-01-2022 [01:15] - JanAndJan | Link:

@Elig
Ważne to, co Pani napisała. Bardzo ważne. Pytanie istotne - wg mnie - co dalej? Kilka scenariuszy futuroligicznych (kolejność przypadkowa, lista otwarta) - odczekawszy kilka miesięcy:
a) Status quo. Stary/nowy wirus, propagandowy, i.. A, nie mówiłem/am - plus dodatni vs. plus ujemny. W skutkach - płacimy za kontynuację szczepiennej hucpy lub płacimy za przywrócenie do stanu sprzed + płacimy za uszczerbek i gorzej. Nie ma winnych. Dzień świstaka - póki śmierć nas nie rozłączy. Nowy Wspaniały Świat - małpy i treser. PzUs*.
b) Depopulacja.
1. Żniwa po "szczepienne". NWO. Więcej dla nielicznych - bonusy, konfitury. Dla gojów, praca w pocie i znoju. PzUs*.
2. Zaraza, jakiej świat-światem. Prawdziwa już. + efekty szpryc + zapaść + upadek + atrofia sys.och.zdr. = apokaliptyczny pomór. NWO j.w. PzUs*.
c) Akcja Eliot Ness. Polowanie, schwytanie, osądzenie, ukaranie winnych. Warianty - hard core i soft. NWO - Eliot Almighty, z dworem. PzUs*.
d) Zatwarzyzm. Światowy lokdałn. NWO i faszyzm, bez bawełny. Dla wieeelu powrót lub wycieczka życia - na pola bawełny. PzUs*.
e) UFO. Projekt blue beam lub t.p. NWO sumaryczne + NWReligia. PzUs*.
Mniej lub bardziej bzdurne, po dwuletniej tresurze i testach (sprawdziany uległości), scenariusze mogą zostać, z łatwością zaimplementowane oraz uruchomione lokalnie, a także w skali globalnej. Wsparte nowoczesną technologią, AI, terrorem typu chiński kredyt społeczny - gwarantowana wysoka efektywność i stopa zwrotu dla inwestorów. Niebagatelną sprawą - podaż i monitoring rynku organów, narządów...
To Się Dzieje, dziać będzie (?) w realu. 
Pożywiom - posmatriom. Statystyki trendują na niekorzyść uczestników loterii hulajnog. Ale, wiadomo - statystyka rząd nie tyka.
Pozdrawiam
* - PzUs - prywatyzacja zysków, upaństwowienie strat - zyski/straty w ludziach (2in1), jak i materialne.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

16-01-2022 [09:23] - Chatar Leon | Link:

Patrząc na takie Niemcy, gdzie nawet aplikacje do sprawdzania certyfikatów praw obywatelskich zwariowały (dwudawkowy zdrowy po trzech miesiącach to przecież inna kategoria niż trójdawkowy ozdrowieniec po pół roku albo osobnik zaszprycowany jedną dawką preparatu jednodawkowego i jedną dwudawkowego po dziewięciu miesiącach) i gdzie ludzie którym obiecywano normalność, teraz muszą stać w kolejkach po nowe certyfikaty z powodu padniętych aplikacji...
... można powiedzieć, że nasz rząd ma naprawdę ostatnią szansę, żeby z tej paranoi się wycofać.

Obrazek użytkownika mjk1

16-01-2022 [09:23] - mjk1 | Link:

Mnie zaś martwi, co będzie, jak okaże się, że te szczepionki są rzeczywiście tak szkodliwe, że powodują zgony w krótszej i dłuższej perspektywie i nie ma na to lekarstwa?

Obrazek użytkownika JanAndJan

16-01-2022 [12:19] - JanAndJan | Link:

@mjk1
Odpowiedź została już udzielona przez wieszcza Zenona, wróża Bogusława i tarocistę (traktorzystę? A, bo my się myli) Rudego. Rudiego.
Odetwarzam: https://www.tekstowo.pl/piosen...
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jan1797

16-01-2022 [12:03] - Jan1797 | Link:

Droga Elig,
Co się tyczy histerii antyCOVID 19 wniosek może być tyko jeden, dajcie sobie spokój bo jedyny wniosek logiczny jest taki, że mamy służbę zdrowia, jak i naukę medyczną tak byle jaką, że jedynie powinniśmy pokazywać przykłady dobrej praktyki medycznej a takowe są póki nie zdominuje społeczeństwa już panujący w opinii standard; podwyżki nic kompletnie nie dają więc niech wyjeżdżają, bo pożytku z nich żadnego. Tak się „sypią się filary antykowidowej konstrukcji ....................testami PCR, bo to (fałszywie pozytywna) loteria. Kiedy EMA............................, że dalsze zaszczepianie, powyżej dwóch dawek, prowadzi do obniżenia naturalnej odporności"- na podstawie tych samych testów to wniosek na poziomie konfPOmpy -pompowania frajerów.
Przy pomocy zmasowanej propagandy można wywołać masową histerię więc leją się na ulicach wzorcowych demokracji czego tutdemo oczywiście nie zauważa bo i po co. „Propaganda nie wytworzy jednak energii elektrycznej i nie wyleczy chorych. Dlatego też każda propagandowa bańka musi w końcu pęknąć” i pękła wczoraj na Śląsku co ukrywa hipokryzja wzorców ze wschodu. Autor z linku zaleca więc budowanie elektrowni jądrowych co robiliście a zwrócono mi tu uwagę na fakt nie 30 a 50 lat zgodnie z tezą Frania odznaczonego przez Was u nas za ?..................zapomnieliście za co?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

16-01-2022 [11:41] - Chatar Leon | Link:

Ta propaganda jest już tak dęta, że nic się tutaj nie trzyma kupy.
Prezydent Duda jest właśnie kolejny raz ozdrowieńcem, który nie tylko przeżył, ale "przeszedł łagodnie" "bo się zaszczepił" (trzema dawkami dwudawkowej szczepionki).
Czy mam rozumieć, że gdy prezydent złapał koronawirusa poprzedni raz - gdy nie było szczepionki a warianty były groźniejsze - to zmarł pod respiratorem?

Obrazek użytkownika Pers

16-01-2022 [11:45] - Pers | Link:

Podobnie jak wszystkie ideologie religijne czy świeckie, masowe szczepienia są sztywną strukturą psychiczną, która jest ślepa na wszelkie skutki uboczne i głucha na wszelkie pytania. Dlatego na przykład mówienie o poważnych skutkach ubocznych szczepienia młodych ludzi jest tematem tabu. Ale rzeczywistość istnieje i nie można jej ukrywać pod dywanem w nieskończoność. Zwolennicy nowej religii dołożyli wszelkich starań, aby zaprzeczyć jakiemukolwiek znaczeniu danych z nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii, które były dostępne już zeszłego lata. Nie będą jednak w stanie nic zrobić przeciwko rosnącej liczbie publikacji naukowych dokumentujących w szczególności bezprecedensowe ryzyko wystąpienia problemów z sercem (zakrzepica, zapalenie osierdzia, zapalenie mięśnia sercowego) u zaszczepionych nastolatków. Innymi słowy, stosunek ryzyka do korzyści jest wyraźnie niekorzystny dla szczepień młodych ludzi. Z tego powodu kilka krajów skandynawskich zrezygnowało już z wstrzykiwania młodym ludziom szczepionek mRNA, do których kilka dni temu dołączyła Japonia. Ponadto, kiedy rząd skonsultował się z Krajową Komisją Doradczą ds. Etyki 27 kwietnia 2021 r., ten ostatni stwierdził, że „szczepienie dzieci poniżej 12 roku życia nie wydaje się etycznie i naukowo dopuszczalne”. Ale kogo jeszcze obchodzi etyka?  

Przemysłowa i naukowa ideologia masowych szczepień odgrywa tę samą rolę, jaką odgrywała religia w kryzysach z przeszłości. Ma swoich arcykapłanów i wielbicieli, którzy zmonopolizowali debatę telewizyjną bardziej niż kiedykolwiek. Ma własną inkwizycję medialną, która ekskomunikuje niezaangażowanych myślicieli i marzy o tym, by móc ich spalić, jak kiedyś czarownice. I masowo produkuje kozły ofiarne (nieszczepione), które są traktowane tak, jak kiedyś leczono dżumę lub trędowatych, a ostatnio ofiary AIDS, które Jean-Marie Le Pen chciał zamknąć w „sanatorium”. Ta sytuacja jest tym bardziej absurdalna, że ​​dzisiejsi zaszczepieni będą jutro nieszczepieni.

Chociaż „przepustka zdrowotna” opiera się na rażącym kłamstwie (powtarzamy: szczepienia nie blokują infekcji ani transmisji), jej dyskryminacyjna logika rozwija się dramatycznie od kilku miesięcy. To tak, jakby utrata pracy i brak dostępu do restauracji, obiektów kulturalnych itp. nie wystarczyło, dziś europejskie rządy konkurują ze sobą, aby wymyślić nowe formy nękania nowego wroga publicznego n. 1: niezaszczepionych.

Ta makabryczna, dyskryminacyjna logika, która łamie cały szereg praw człowieka, które uważano za „niezbywalne”, stawia obywateli przeciwko sobie i z pewnością zostanie kiedyś opisana przez historyków jako rodzaj zbiorowego szaleństwa zaaranżowanego przez ludzi, którzy stracili rozsądek wartości demokratycznych i praw człowieka.  https://kurier-poranny.blogspo...

Obrazek użytkownika JanAndJan

16-01-2022 [13:26] - JanAndJan | Link:

@Pers
Spytam więc rezolutnie Panie Persie Logiczny:
w zaparte - wyparcie, czy wyparte - zaparcie?
A, po wszystkim.. nie, nie papieros.
Raczej - to, nie moja ręka!
Ja tylko wykonywałem..
Jak tu w lustro spojrzeć..?
https://www.google.co.uk/url?s...
Zbieżność osób, twarzy (he he)
Absolutnie 
https://www.tekstowo.pl/piosen...
PRZYPADKOWA!!!
Nie ma winnych i.. nie będzie..? 
https://www.tekstowo.pl/piosen... 
Co to będzie..?
https://www.tekstowo.pl/piosen...
Wszystko - wszystkim, ale dzieciom to wstrzykiwać..?! Własnemu dziecku..?!
Personalnie, ze zdjęciem, z rodziną - kto podjął decyzję?
W jakich okolicznościach? Przepływy finansowe? Powiązania biznesowe?
KTO?!?!
Wg standardów np. Norymberga 2.0: prawo, prawda,  konsekwencja, zadośćuczynienie.
Żadna zemsta!
Baton w sklepie - tiurma.
200 000 "nadmiarowo" zmarłych...?
Zachowując proporcje..? Nie....
Zgodnie - z PRAWEM i SPRAWIEDLIWOŚCIĄ.
Tymi - nie partyjnymi - WARTOŚCIAMI.
Q!Q!Q! Własnym dzieciom...!
WyćSięChce!!!

Obrazek użytkownika juur

16-01-2022 [16:28] - juur | Link:

"rezygnacja większości członków Rady Medycznej"  sprzedajne gnoje czują, że będą się budzili przed 6 i nasłuchiwali zatrzymujących się samochodów i kroków....
Pomimo zapewnień, że tak się nigdy nie stanie.

Obrazek użytkownika juur

16-01-2022 [16:50] - juur | Link:

To Pani w " Gdy foliarze mają rację" przypominała opinię prof. Luc Montagnier wirusologa.
Bardzo ciekawa jest wypowiedź dr Bossche, zbieżna z opiniami profesora.
https://www.youtube.com/watch?...
Nie są opinie "no mame" i nie można ich zbyć wzruszeniem ramion.  Przyszłość zaszczepionych i zaszczepionego świata nie wygląda dobrze.
Czy kara dla winnych taka jak  kiedyś dla fałszerzy złota, tylko stosowana od drugiej strony była by odpowiednia?
 

Obrazek użytkownika JanAndJan

17-01-2022 [11:34] - JanAndJan | Link:

@juur
Nie dałem rady obejrzeć do końca!!! Wściekłość, bezsilność... Fachowiec mówi o rzeczach oczywistych, nawet dla takiego głupka jak ja. Szkoła podstawowa wystarczy...ba !!! intuicja i obserwacja otoczenia wystarczą do sformułowania podobnych wniosków. Q! Q! Q! Tak się sq...medycy, naukowcy, Ludzie!! Brakujace ogniowo w teorii darwina się odnalazło..