Totalna klęska polskiej służby zdrowia

  Wczoraj [4.01.2022] Piotr D. podał {TUTAJ} dane dotyczące ilości zgonów w Polsce w poszczególnych latach:

  "Zgony w Polsce w latach 2017-2021. 2021 - 518 693 zgony [1 421 dziennie]. 2020 - 486 430 zgonów [1 329 dziennie]. 2019 - 409 726 zgonów [1 123 dziennie]. 2018 - 412 859 zgonów [1 131 dziennie]. 2017 - 404 057 zgonów [1 107 dziennie].".

  Wynika z nich, że w ciągu dwóch lat pandemii [2020-2021] zmarło w Polsce 1005 128 osób, a w dwóch poprzedzających pandemię latach [2018-2019] - 822 585 osób.  Nastąpił więc wzrost śmiertelności o ponad 22%.  Tak wysoki wzrost można wytłumaczyć tylko nieudolną "walką z pandemią".  Według ostatnich oficjalnych danych [np. {TUTAJ}] w związku z COVID-em zmarło 98 666 osób.  Pozostałe 83 872 zgony w lwiej części spowodowane zostały zaniechaniem leczenia innych chorób poza COVID-em.  Paraliż służby zdrowia okazał się równie śmiercionośny jak sama epidemia.

  Jeszcze gorzej przedstawiają się dane dotyczące długości życia Polaków.  Również wczoraj w portalu Wp.pl {TUTAJ} ukazał się artykuł Patryka Słowika "Krótsze życie Polaków. Zatrważające dane o skutkach pandemii". Czytamy w nim:

  "Oczekiwana długość życia skróciła się w Polsce o dwa lata w stosunku do prognoz z 2019 roku. To jeden z najgorszych wyników na świecie. Co gorsza, tak jak wiele państw w 2021 r. radziło sobie z pandemią już lepiej niż w 2020 r., tak w Polsce nadal było dramatycznie - wynika z niemieckich badań, które niebawem zostaną opublikowane.  W badaniu przyjrzano się oczekiwanej długości życia w poszczególnych państwach w 2019, w 2020 i w 2021 r. W ten sposób można ustalić, jaki wpływ pandemia wywarła w poszczególnych krajach.
Fatalne dane znad Wisły
Okazuje się, że Polska wypadła źle. Oczekiwana długość życia na koniec 2021 r. zmniejszyła się w porównaniu z 2019 r. o 24 miesiące. To oczywiście jedynie wynik statystyczny - w praktyce nie wpływa na długość życia konkretnej osoby. Pokazuje natomiast tzw. tendencję zdrowotną, czyli czy generalnie żyjemy dłużej, czy krócej.
Gorzej od Polski, wśród przebadanych państw, wypadły jedynie Bułgaria, Słowacja, Litwa i USA.
Co istotne, w połowie sprawdzonych krajów w 2021 r. odnotowano już postęp w stosunku do 2020 r. W Polsce sytuacja nadal się w ciągu ostatniego roku pogarszała.".

  W artykule znajduje się tabela pokazująca sytuację w różnych krajach.  Muszę powiedzieć, że moja opinia mówiąca o "totalnej klęsce" wcale nie jest przesadzona.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

05-01-2022 [21:39] - u2 | Link:

Okazuje się, że Polska wypadła źle. Oczekiwana długość życia na koniec 2021 r. zmniejszyła się w porównaniu z 2019 r. o 24 miesiące.

Ale w stosunku do roku 1990 wzrosła o 6 lat. Więc jest progres.

No i warto porównać z oczekiwaną długością życia np. w Rosji.

 

Obrazek użytkownika EsaurGappa

05-01-2022 [22:46] - EsaurGappa | Link:

Człowieku co ty pie.....sz.Aż strach myśleć że obok mnie żyją takie indywidua jak ty...brrr...co za czasy nastały.

Obrazek użytkownika JanAndJan

05-01-2022 [23:08] - JanAndJan | Link:

@u2
Niech Pan będzie poważny.
Nie rozmawiamy o workach ziemniaków.

Obrazek użytkownika Obserwator_3

05-01-2022 [23:42] - Obserwator_3 | Link:

@u2

Chciałem Ci przypomnieć Twój komentarz z 30 października nt. "Polskiego Ładu" (wytłuszczeniem tekst który komentowałeś, normalną czcionką Twój komentarz): 

"...30-10-2021 [14:23] - u2 | Link: Dlaczego całe społeczeństwo
Dlaczego całe społeczeństwo ma się zrzucać na to, by duże firmy za te same pieniądze miały lepiej opłacanych pracowników, podczas gdy mikro- i mali przedsiębiorcy są stawiani przed potężną z ich perspektywy zwyżką kosztów stałych?
No ściema. 90% społeczeństwa zyska na Polskim ładzie, 10% niewiele straci, bo progi choć progresywne nie są zabójcze jak w Szwecji. Ale do Szwecji wszyscy nielegalni imigranci chcą się dostać, tam jest dla nich raj.
Po prostu klin podatkowy będzie sprawiedliwszy. Bogacze nie stracą wiele, ale nie bedą unikać opodatkowania. Obecnie społeczeństwo zrzuca się na bogaczy, nie odwrotnie.
Po prostu jak suma dochodów przekroczy 133 tysiące rocznie, to trzeba będzie zwrócić "ulgę dla klasy średniej" (te 13 tysięcy coś)
Tak to nie działa. Jak podatnik przekroczy drugi próg podatkowy to płaci większy podatek od kwoty ponad 2 próg, a nie od całości.
.."

Masz w tej chwili dokładnie taką samą rację jak wtedy. Proponuję żebyś jeszcze porównał dzisiejszą długość życia z tą z 1922, będzie jeszcze lepiej...

Obrazek użytkownika u2

06-01-2022 [09:44] - u2 | Link:

Masz w tej chwili dokładnie taką samą rację jak wtedy. Proponuję żebyś jeszcze porównał dzisiejszą długość życia z tą z 1922

Nie potrafisz przytoczyć racjonalnych argumentów i się pienisz. Zupełnie niepotrzebnie. Strach ma wielkie oczy i nie służy zdrowiu :-)

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

06-01-2022 [00:28] - Zbyszek_S | Link:

1. Dzięki za cudzysłów przy określeniu "walką z pandemią". To nie jest "walka z pandemią", to jest terroryzowanie ludzi strachem, stwarzanie zagrożenia dla ich zdrowia i życia, owszem, oparte na przekonaniu, że tylko przymuszenie ludzi do szczepień może poprawić ich bezpieczeństwo. Na przykład w tzw. "paszportach szczepionkowych" oraz "udogodnieniach dla zaszczepionych" - u nas niewielkich jeszcze, ale na Zachodzie, we Włoszech właściwie nie da się pracować bez tego, w Niemczech nie da się wejść do niektórych sklepów, nie da się podróżować itd - to wszystko jest bez znaczenia w kontekście medycznym i epidemiologicznym. Dowód leży na Antarktydzie, można kliknąć i przeczytać: {LINK do tekstu}

2. Nie można raportowanej przez rząd liczby "zgonów w związku Covid" traktować jako zgony NA Covid. Za zgony NA Covid, można ewentualnie uznać zgony podawane właśnie jako NA Covid. Druga kategoria "w związku" lub "z chorobami współistniejącymi" jest polem do nadużyć statycznych. Mówiąc krótko, zawał serca + pozytywny test = zgon w związku. W związku to z tą "statysyką" znknęła grypa, zniknęły choroby górnych dróg oddechowy, bo wszystko jest kwalifikowane w Covid. Ze statystycznych "cudów" naszych oficjalnych służb wynika, że w lubuskiem i zachodniopomorskim różnica w ilości zgonów na Covid raportowana zupełnie oficjalnie, wynosi 1300 procent! To znaczy, że w jednym umiera 14 razy więcej na Covid niż w drugim. No taka jest rzeczywistość medyczno-rządowej informacji o "pandemii". Link do opisu sprawy {TUTAJ}

Najbardziej przykre, że choroba istnieje, bywa śmiertelnie groźna, ale nadużywanie jej jako maczugi na ludzi, do ich straszenia, segregacji i poddania kontroli władzy, może prowadzić do wyparcia realnego niebezpieczeństwa.

Obrazek użytkownika u2

06-01-2022 [09:47] - u2 | Link:

Najbardziej przykre, że choroba istnieje, bywa śmiertelnie groźna, ale nadużywanie jej jako maczugi na ludzi, do ich straszenia, segregacji i poddania kontroli władzy, może prowadzić do wyparcia realnego niebezpieczeństwa.

Ano, widać to ostatnio na przykładzie Holandii. Ale we Francji, czy Niemczech podobnie. Przykłady można mnożyć. Tyle, że to polskie forum i użytkownicy nie wyściubiają swego noska poza Polskę, gdzie nie ma takich cyrków jak za granicą :-)

Obrazek użytkownika Chatar Leon

06-01-2022 [11:02] - Chatar Leon | Link:

Trudno to nazwać klęską, to przecież efekt w sporej części celowego działania (częściowo nieudolności).
Zakażenie kowidem oznacza faktycznie w początkowej fazie choroby po prostu izolację czyli areszt domowy z systemowym pozbawieniem leczenia. Przechodziłem to parę tygodni temu. Dzwoli baba z sanepidu i poza bezdusznymi formalnościami z adresami i peselami informuje o zakazie wyjścia z domu (nie informując  jednak o prawie wyjścia do lekarza, czym wprowadza się ludzi w błąd). Według wytycznych, które stworzono, "pacjent" (lepsze byłoby słowo aresztant) ma po prostu czekać, czy sam wyzdrowieje, czy też nastąpią powikłania, prowadzące w skrajnych wypadkach np. do hospitalizacji czy zgonu. W przypadku moim, rodziny i znajomych kowid kończył się zazwyczaj na przechorowaniu w domu (bo tak jest w większości przypadków; do tego nie widziałem większych różnic gdy chodzi o zaszczepionych i niezaszczepionych, mówię jedynie o pewnej znanej mi grupie osób). Ale nie wszyscy tak mają. Lekiem, który właśnie na tym początkowym etapie może zapobiec powikłaniom, jest amantadyna (hamująca namnażanie się wirusa), O tym, jak zwalczano amantadynę, najpierw szykanując lekarzy ją przepisujących a następnie zakazując formalnie jej przepisywania pacjentom kowidowym, możnaby napisać książkę. W ten sposób, bredząc o braku miejsc w szpitalach, de facto generuje się hospitalizacje poprzez świadome doprowadzanie do pogorszenia się stanu chorego.
A wszystkiemu towarzyszy całe przedstawienie inscenizowane dla ludu przez ministerstwo "zdrowia", jak ubiegłoroczny cyrk z zamykaniem lasów i ze "świętym Łukaszem Szumowskim" o zmęczonej przepracowanej twarzy, a potem wielomiesięczny koszmar w wydaniu wydającego kolejne paranoiczne rozporządzenia psychopaty Niedzielskiego (miernota i typowy karierowicz, plątający się po ministerstwach od czasów Oleksego przez czasy Tuska do czasów obecnych). Do tego "rada medyczna" - grupa osób mająca robić za "autorytety", a w rzeczywistości będąca w konflikcie interesów, w większości opłacana przez koncerny farmaceutyczne, od której to grupy zależy leczenie lub nieleczenie tymi a nie innymi preparatami. Przecież rekomendacje tego rodzaju osób są przewidywalne. Dwudawkowa szczepionka w trzech dawkach cacy, amantadyna fuj! Dodajmy, że posiedzenia tego gremium w ogóle nie są protokołowane, a z uwagi na jego "doradczy charakter" żaden z jego członków nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności, bo formalnie żadnej decyzji te osoby nie podejmują.
Co do pacjentów niekowidowych, mógłbym tu podać wiele przykładów z rodziny i kręgu znajomych. Od przypadków naprawę poważnych jak odmawianie tygodniami opieki medycznej zakończone śmiercią po przewiezieniu do szpitala, do przypadków komicznych jak internetowy czat z ortopedą, zakończony jedynie błędnymi diagnozami i wydatkami (sprawa skończyła się dobrze, gdyż potem inny, normalny uczciwy lekarz, nawiasem mówiąc przyjmujący w gabinecie bez maseczki, postawił diagnozę właściwą).

Obrazek użytkownika Jabe

06-01-2022 [11:28] - Jabe | Link:

Zauważmy, że ludzie najbardziej narażeni stanowią jednocześnie obciążenie dla budżetu.

Obrazek użytkownika JanAndJan

06-01-2022 [12:26] - JanAndJan | Link:

@Chatar Leon Smutne to i fustrujące, o czym Pan opowiada. Passus o braku odpowiedzialności, z powodu BRAKU umocowania prawnego "doradców".. jak to brzmi... Doradcy.. wojskowi w Afganie.. Do tego lex cynicznych szatniarzy (nie mamy płaszcza).
200 000 zmarłych Polaków - nad-nowomowo-miarowych. Skonsumowane 500+, na kilka lat do przodu..
Jenny w Foreście powiedziała w bezsilnej rozpaczy: czasami brakuje kamieni..
@Elig - po imieniu, a Pan - wprost, z czeluści żalu i niedowierzania..
Trafiliście i boliiiiii..
Co dalej?

Obrazek użytkownika terenia

06-01-2022 [21:03] - terenia | Link:

Guy Hatchard: Dokument Pfizera przyznaje, że istnieje duży wzrost rodzajów reakcji niepożądanych na jego szczepionkę - Daily Telegraph NZ 

Mój sąsiad na początku grudnia fatalnie się czuł ,wysoka temperatura ,dreszcze .W związku z tym ,iż była to niedziela wylądował na SOR Szpitala św.Rafała (jest Pan krakusem,zatem ma Pan orientację o który szpital chodzi).Oczywiście został "wymazany ",wynik pozytywny,niezaszczepiony ze względu na zdrowotne przeciwskazania,oczywiście kwarantanna 10-dniowa,zakupił pulsykometr .Leczenia podjęła się lekarka z rodziny .Intensywne leczenie bez sławetnego Vigerytu przyniosło efekty po 5 dniach . W 7 dniu kwarantanny telefon z POZ-u ,proszę pana,długo to trwa ,proszę zdecydować się na przywołanie karetki ,gdy pulsykometr  wskaże wynik poniżej  90. Odpowiedź sąsiada  "szanowna pani doktor dziękuję za troskę,z kłopotów wybawiła mnie lekarka z rodziny,wskazanie pulsykometru 95 i zgodnie z zaleceniem Sanepidu będę przebywał jeszcze 3 dni na kwarantannie.  O ironio losu, córka sąsiada dwukrotnie zaszczepiona (bo trzeba było przecież wyjechać za granicę na wakacje ) w tym samym czasie zachorowała na bakteryjne zapalenie płuc ,leczenie trwało  4 tyg.(na szczęście wymaz był negatywny)  To jest komentarz do wpisu Chatar Leon  

Obrazek użytkownika Chatar Leon

07-01-2022 [00:34] - Chatar Leon | Link:

Pulsoksymetr? To też fajna historia. Gdy chorowaliśmy z żoną na kowida, mieli nam przysłać to urządzenie. Jakoś tak im wyszło że do nas nie przyszło. Załatwiliśmy od znajomych. Okazało się że ponieważ kiedyś tam dawno poodmrażalem sobie łapy w górach, to pulsoksymetr nie łapie natlenienia moich paluchów. Miałem niezły ubaw bo wychodziło na to że nie żyję, żona trochę panikowała, na szczęście znajoma lekarka nas uspokoiła. W ośrodku POZ poinformowano nas jedynie że za tydzień może być teleporada.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

06-01-2022 [11:38] - Marek Kudła | Link:

Acha, to ludzie nie chcą się szczepić za co odpowiada służba zdrowia i pewnie rząd ?!!  Bo po tym jak Morawiecki nazwał Tuska premieram biedy, to pozwolił  odszczeknąć się kominusta Mueller i zripostował, że Morawiecki jest premierem covidowych zgonów !  Wiadomo o co chodzi, ten czerwony lewościek chce kandydować jeszcze raz na europosła z list PO .

Obrazek użytkownika Jabe

06-01-2022 [12:50] - Jabe | Link:

A czym by się różniła sytuacja, gdyby ludzie chętnie przyjmowali te magiczne eliksiry?

Obrazek użytkownika JanAndJan

06-01-2022 [13:07] - JanAndJan | Link:

@Marek Kudła
IQ rozwielitki? No cóż, bywa.
Ale, wrażliwość kafara?
200 000 zmarłych Polaków vs. piaskownicowy teatrzyk "premierów"? 
Miałem Pana omijać, jak.. patriotdżumy. Nie da się przejść obojętnie. No, nie da się. A, kysz!! Zgiń, przepadnij siło nieczysta! Skuś baba..
Jaki czarownik, z krainy zoz, takie odczynianie.
Niech Pan się cieszy, że nie wysyłam Pana na przymusową lobotomię. na razie...
Bo.. jak dojdziemy do władzy... pcr, patyczek do nosa i  tam, gdzie Pan nie chce, i kaftan. I okno, z widokiem na Mateusza.

Obrazek użytkownika u2

06-01-2022 [17:25] - u2 | Link:

Miałem Pana omijać, jak.. patriotdżumy. Nie da się przejść obojętnie. No, nie da się.

Czyli pan jednak mosiek. A każdy mosiek to prawdziwy internacjonał, gardzi narodowcami, o ile nie są to syjoniści.

Obrazek użytkownika JanAndJan

06-01-2022 [18:49] - JanAndJan | Link:

@u2.
Tak jest. Jest tak:
Mosiek z Mośkowic, k. Mośkowa. Gm. Mośki, pow. MośkoŻydy. Ojciec Starymoś, matka Staromośkowa. Trzykrotne obrzezany, urodzony w ruskim tanku, jeszcze - tam, choć w ausweisie już - tu. Internacjonalizm wyssałem oraz wylizałem, trudno spersonifikować, bo my Mośki - razem. Kalksteiny, Stolzmany.. jest nas wielu, pączkujemy - czymamy kipę i sztamę,  neumanujemy. Powers i Bono - też nasze chłopaki, więc nie cwaniakuj.
Kiedyś, ktoś - zedrze Ci gacie i - ma Cię.
Dla zmyłki pożegnam się.. nie, przeżegnam - pożegnam: Hare kriszna
Podpisane: TW Balbina/Oskar

Obrazek użytkownika u2

06-01-2022 [19:59] - u2 | Link:

pożegnam: Hare kriszna

Pamiętam w PRL te zabawne grupki łysoli częstujace jakimś ciastem w PKiN im. Stalina w Warszawie i okolicach. Kiszczak wpuścił harekrysznowców, aby tumanili ludzi, odwodzili ich od katolicyzmu i patriotyzmu :-)

Obrazek użytkownika JanAndJan

06-01-2022 [22:45] - JanAndJan | Link:

@u2
Tego nie wiedziałem. Ciekawe.
Swoją drogą, archiwa Kiszczaka i innych, po tylu latach. To by była bOmBA.
Skoro aneksu tak się boją, to mikrofilmy z Moskwy upublicznić...
Wojna domowa, od wielu wieków trwa.. Nie ma takich odważnych. I nie będzie. Glauck, to też była zasłona dymna.

Obrazek użytkownika u2

07-01-2022 [10:27] - u2 | Link:

Skoro aneksu tak się boją, to mikrofilmy z Moskwy upublicznić

To jedź pan do Moskwy jak Michnik i upubliczniaj :-)

Obrazek użytkownika JanAndJan

07-01-2022 [10:40] - JanAndJan | Link:

@u2
Chciałbym, ale nie wpuszczą. Jako Tajemniczy don Pedro - mam szansę. Ale, pod biało-czerwoną... Ni hu hu. Upublicznił bym, oj! Upublicznił. Niech ludzie wiedzą, jaki to dom publiczny. Ilu patriotów, to idiotów, ilu działaczy to stukaczy, ilu artystów (może i z u2 - Bono...kto, to wie..?). Zgadywanki. Trza otworzyć, popatrzeć, zaszyć. I..wiedzieć. Dobrze wiedzieć, kto zacz. Wienc: Pan-toBono, czy Powers-raczej? Powiedz Pan.. Jak Mosiek - moś-ku..

Obrazek użytkownika u2

06-01-2022 [14:12] - u2 | Link:

Acha, to ludzie nie chcą się szczepić za co odpowiada służba zdrowia i pewnie rząd ?!!

Możliwe, że Polacy są nieufni danym mówiącym o tym, że gros zgonów to osoby niezaszczepione.

Może mają już dość obostrzeń kowidowych, a rząd nie chce wywołwyać zamieszek jak w Holandii, Francji, czy Niemczech. Totalniacka opozycja jak najbardziej takich zamieszek pożąda :-)

Obrazek użytkownika Jabe

06-01-2022 [14:28] - Jabe | Link:

Totalniacka opozycja w tej kwestii idzie ręka w rękę z totalniackim rządem.

Obrazek użytkownika JanAndJan

06-01-2022 [15:06] - JanAndJan | Link:

@Jabe! 🤺

Obrazek użytkownika Chatar Leon

06-01-2022 [15:28] - Chatar Leon | Link:

Warto zdać sobie sprawę, do czego może prowadzić pajacowanie Niedzielskiego oraz grupy zamordystów wewnątrz PiS z próbą wciskania przymusowych "w stu procentach skutecznych" szczepień kolejnym grupom społecznym. Na razie na skutek mnożących się "rozporządzeń" (z ich mocą prawną jest różnie, ale kto wie, jaka będzie praktyka) grozi nam wywalenie z pracy pewnej liczby lekarzy i innych pracowników medycznych (czyżby ich było w Polsce za dużo?). Kolejną grupą, w sprawie której podobno trwają konsultacje z ministerstwami siłowymi, są służby mundurowe. Zwracałem już tutaj uwagę, czym może grozić tropienie "foliarzy" wśród żołnierzy lub np. Straży Granicznej w szczególnie "foliarskim" podlaskim. Polecam uwadze głos z wczorajszej Komisji Zdrowia:  
W środę odbyła się Komisja Zdrowia ws. segregacji sanitarnej. Głos zabrał żołnierz ze stowarzyszenia Bronimy Munduru Dla Przyszłych Pokoleń.
„Jako służby mundurowe zostaliśmy powołani do obrony kraju i jego obywateli. Dlatego alarmujemy i ostrzegamy, że wprowadzenie tego typu ustawy zdestabilizuje bezpieczeństwo wewnętrzne Polski, tak jak to się stało w każdym innym kraju, w którym ustawa tego typu została już wprowadzona. Doprowadzi to do masowych protestów na ulicach miast, dewastacji mienia...

Więcej przeczytać można:

https://tarnogorski.info/komis...
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

06-01-2022 [15:55] - wielkopolskizdzichu | Link:

Nie będę się zapuszczać w gęstwinę analiz dotyczących faktycznej zajadliwości wirusa Corony i tego czy szczepienia mają pozytywny czy negatywny wpływ na zahamowanie epidemii, ani czy ktoś robi na tym większe czy mniejsze wałki* Nie ma żadnych podstaw, aby wysnuwać na ten temat sensowne wnioski.
Natomiast obserwując zachowania kliki rządzącej Polską dojść można do prostej konstatacji.
Skrajna niekonsekwencja pisiorów wobec decyzji własnego rządu wskazuje, że albo mamy do czynienia z kitem, albo pisiory mają wiedzę o biologii na poziomie swego elektoratu.

Na sylwestrowej chucpie Kurskiego jedna z posłanek pisowskich, ta od fucka, pomimo próśb ze strony pracownika agitbiura prowadzącego noworoczny fajf nie założyła maseczki.
Po imprezie zapytana dlaczego nie założyła odpowiedziała, że jest zaszczepiona.
Wynika z tego, że albo posłanka pisowska nie ma kompletnie wiedzy na temat celów szczepienia, albo ma głęboko gdzieś zdrowie bliźnich*, albo nawet wewnątrz rządzącej kamaryli przekaz z ministerstwa zdrowia jest kompletnie olewany.
Na poziomie wykształcenia podstawowego wiadomo że szczepionki nie ochraniają szczepionego przed posiadaniem wirusa w czasie jego inkubacji, ale utrudniają jego rozwój i zmniejszają efekty jego pobytu w organizmie.
Inaczej pisząc, zarówno zaszczepiony jak i ozdrowieniec posiadający przeciwciała mogą być nosicielami i dystrybutorami wirusa i dlatego w zbiorowiskach ludzkich nosi się maseczki.
Pisor tego nie zrozumie, dlaczego nie zrozumie?
Bo jest pisiorem.

* pisiory wałki finansowe akceptują i nawet dążą do zagwarantowania sobie bezkarności.
** to że ma w 4 literach zdrowie bliźnich udowodniła w sejmowym głosowaniu nad budżetem przyznającym na agitację Kurskiego 2 miliardy PLN zamiast na walkę z nowotworami.

Obrazek użytkownika u2

06-01-2022 [17:27] - u2 | Link:

Po imprezie zapytana dlaczego nie założyła odpowiedziała, że jest zaszczepiona.

Taa, jak ty znowu dojdziesz do władzy to wszystkim założysz namordniki :-)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

06-01-2022 [17:37] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jeśli pisiory nakazują zakładać maski na publicznych imprezach zbiorowych to pierwszym który powinien założyć ją na tzw. Sylwestrze Marzeń jest pisior, nawet pisior w spódnicy.
 

Obrazek użytkownika u2

06-01-2022 [20:00] - u2 | Link:

Jeśli pisiory nakazują

Od nakazywania to jesteś ty "wielkopolskizdzichu". Czyli ty pisior Q.E.D. :-)

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

07-01-2022 [14:15] - wielkopolskizdzichu | Link:

tej pisiorze. Kurator z Krakówka oczko w głowie ministra Czarnka dała do zrozumienia i to w sposób jasny i prosty, że twój ukochany rząd dokonuje eksperymentu na żywej tkance narodu. Co ty na to nawilżaczu odwłoku Kaczyńskiego? Jak opiszesz Panią Kurator, której dymisji domaga się Minister Zdrowia?

Obrazek użytkownika Kaczysta

06-01-2022 [20:39] - Kaczysta | Link:

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło
W roku 2010 Tusk obniżyl zasiłek pogrzebowego o blisko 40 procent - z 6395 zł do 4000 zł.
Czyli zysk na truposzczaku to 2395 zeta/szt
Proszę sobie policzyć ile nasz budżet państwa zaoszczędził przez 11 lat
srednia roczna 420 000 zmarlych razy 11 lat razy 2950zl
 420000 × 11 × 2950 =
 13629 000 000 zl

Obrazek użytkownika JanAndJan

06-01-2022 [23:08] - JanAndJan | Link:

@Kaczysta
Podążając tropem tem.
Początek roku - wywiesić kartkę REMANĘT, zamknąć RP sp. z o.o. na rok. Kasiorka sama się czepie w czeciej erepie. Dla koczowników z bagien (Jožiny gdyby, ale byłby Tchad!) dłuższą wersję informacji, z obietnicą zaazylowania, po nauczeniu się tejże i odtworzeniu bezbłędnie, z pamięci, razem z pisownią.
Np. Informuje się przybyłych w strefę przygraniczną obcojęzycznych obcokrajowców, iżesz w najbliższym, przewidywanym czasookresie, następuje tymczasowe zamknięcie ruchu pieszego oraz innych form przemieszczania się grup zwartych, a także pojedyńczych przedstawicieli skupisk imigranckich, aspirujacych do uzyskania azylu lub innej, legalnej formy pobytu na terenia Rzeczpospolitej Polskiej, po spełnieniu wymaganych ustawowo warunków - bonifikowanych i prolongowanych niniejszym ogłoszeniem, za zgodą odpowiednich władz, traktujących w sposób zindywidualiowany aczkolwiek - uznaniowo - pretendentów na azylantów i rezydentów.
No. To mysśę, że obaj mamy robotę zaklepaną. Pan w Min. Finansów, ja - w agit.propie.