Pani Le Pen - rusofilka

Do wypomnianych przeze mnie błędów taktycznych zgromadzenia konserwatystów w Warszawie pani Le Pen dołożyła jeszcze błąd merytoryczny najcięższego kalibru, stwierdzając, że Ukraina powinna pozostać w sferze wpływów Rosji. Nie wiem jak ona to pojmuje i czy w ogóle pojmuje, co mówi, ale dla Rosji to oznacza całkowite podporządkowanie Ukrainy. Wyobraźmy sobie, że Putin może nas atakować za pomocą migrantów na całej naszej pięciusetkilometrowej granicy z Ukrainą.
 
Pani Marina powtarza jak małpeczka dawno już przebrzmiałe uwielbienie Francuzów wobec Rosji, która kojarzyła się im w dawnych czasach ze źródłem wielkich apanaży, pozyskiwanych zarówno na jej terenie, jak i z kieszeni bogatych rosyjskich turystów we Francji. Nie udało się jednak Francuzom tak opanować Rosji jak Niemcom, mimo zainwestowania w rosyjski przemysł i wpływy kulturalne. Dopiero na przełomie XIX i XX wieków, kiedy oba kraje poczuły się zagrożone wzrostem potęgi niemieckiej nastąpiło zbliżenie polityczne między nimi, wsparte sojuszem obronnym.
 
Przyczynił się do tego Polak, nota bene ojciec przyjaciółek mojej matki, panien Ordężanek, będący w służbie francuskiej dyplomacji. Pan Ordęga był bowiem francuskim ambasadorem w Petersburgu, opowiadał o składaniu listów uwierzytelniających carowi Mikołajowi II. Odbywało się to w wielkiej sali tronowej w obecności olbrzymiego dworu (w dużej mierze o niemieckich nazwiskach), a mistrz ceremonii zwrócił mu uwagę, że po wręczeniu listów należy tyłem wycofać się, żeby nie odwracać się plecami do cara.
 
Jako przedstawiciel demokratycznej republiki uznał, że nie może się do tego dostosować i normalnie odwrócił się odchodząc od tronu. W niczym to nie naruszyło dobrych wzajemnych stosunków, do których tęskni zapewne znaczna część Francuzów. Przy okazji można zwrócić uwagę, że obecny władca Rosji naśladuje carskie obyczaje, pokazując się w otoczeniu może nawet jeszcze większego dworu. Tylko że “Fiedot da nie tot”, ani obecny car ani jego dwór nie przypominają swoją aparycją dworu petersburskiego.
 
Sojusz wojskowy zawiódł nadzieje francuskie, wprawdzie bitwa na Mazurach pozwoliła na chwilę im odetchnąć na zachodnim froncie w czasie I wojny światowej, ale później było tylko coraz gorzej, aż do bolszewickiej kapitulacji wobec Niemiec w Brześciu w 1918 roku. Francja jednak dążyła do odzyskania “swojej” Rosji, licząc między innymi na pomoc, a raczej wyrękę, polską.
 
Piłsudski jednak nie dał się nabrać na plewy i nie wspomógł “białej” Rosji, zdając chyba sobie sprawę, że zwycięstwo Denikina prowadziło w konsekwencji do podporządkowania Polski rosyjskiemu władaniu, co zresztą Francuzi potwierdzili w 1917 roku po nieudanej ofensywie Nivela, lub do wojny polsko rosyjskiej, w której, w przeciwieństwie do wojny z bolszewikami, Francja byłaby po stronie Rosji.
 
Doświadczenie z bolszewikami niewiele Francuzów nauczyło, nawet w sierpniu 1939 roku, w obliczu jawnej chęci Stalina do zawarcia sojuszu z Niemcami, usiłowali nakłonić Sowiety do włączenia się w obronę Francji kosztem Polski, krajów bałtyckich i Rumunii. Zamiast tego otrzymali z sowieckiej strony pomoc materialną Niemcom w ich wojnie z Francją i Anglią.
 
Mimo to, nadzieje na współpracę z Rosją nie zgasły i Le Pen liczy na jej ożywienie po wygraniu wyborów prezydenckich. Miejmy nadzieję, że Zemmour okaże się mądrzejszy i nie rezygnując z walki o zmianę oblicza zjednoczonej Europy, zajmie należyte stanowisko w stosunku do rosyjskiej agresywności, wspieranej przez Niemcy.
 
Zdumienie może budzić fakt, że obecny sojusz niemiecko-rosyjski jest wspierany przez Macrona i jego otoczenie, mimo jego skierowania ostrzem przeciwko Francji i jej nie tylko ambicjom przewodzenia w Europie, ale najżywotniejszym interesom, a szczególnie gospodarce i eksportowi. Ten fakt jest chyba najlepszą miarą upadku współczesnej Francji.
 
Odrodzonej Europie szlachetnych standardów życia osobistego i społecznego zmieniona Francja jest niezwykle potrzebna, stanowi ona istotne odciążenie dla narzucania niemieckiego drylu w neobolszewickim wydaniu. Jest to tym bardziej wskazane wobec nowego rządu niemieckiego, który bez zbędnego zawoalowania, stosowanego przez panią Merkel, zmierza do pogłębienia niemieckiej hegemonii.
 
Francja tylko musi pamiętać, że Rosja Putina, na wzór stalinowskiej jest wiernym sojusznikiem Niemiec w tym dziele, licząc na zapewnienie, że w wyniku kolejnej zagłady jaką ten układ przyniesie, Europa stanie się łatwym łupem.
 
Pani Marino! Dąży Pani do tego do czego doprowadzili Pani dziadkowie, wierząc w rosyjską pomoc.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-12-2021 [17:33] - NASZ_HENRY | Link:

Pani Marina pamięta dobrze skąd bistra się wzięły ☺☻
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-12-2021 [17:36] - NASZ_HENRY | Link:

Na Ukrainie próbują wszyscy robić geszefty z wyjątkiem Polski, która w ciemno
popiera gratis ☺☻
 

Obrazek użytkownika u2

07-12-2021 [18:37] - u2 | Link:

Na Ukrainie próbują wszyscy robić geszefty z wyjątkiem Polski, która w ciemno
popiera gratis

No nie, np. za gaz z Polski Ukraina płaci. To wprawia we wściekłość ruskie trolle :-)

Obrazek użytkownika Pers

07-12-2021 [18:42] - Pers | Link:

@u2
// za gaz z Polski Ukraina płaci.//
Czym płaci?
Widziałeś przelew czy tylko tak fantazjujesz?

Obrazek użytkownika Paweł_Urbański

08-12-2021 [00:10] - Paweł_Urbański | Link:

Naszym interesem jest stabilna Ukraina i Białoruś, bo odgradzają nas od Federacji Rosyjskiej. 

Obrazek użytkownika Jabe

07-12-2021 [20:07] - Jabe | Link:

Pani Marina powtarza jak małpeczka – Ładnie to tak?

Piłsudski jednak nie dał się nabrać na plewy i nie wspomógł “białej” Rosji –  Bo widział w czerwonych braci w wierze, że tak powiem. Źle się to skończyło.

Obrazek użytkownika Paweł_Urbański

08-12-2021 [00:07] - Paweł_Urbański | Link:

Musimy mieć świadomość, że w zależności od położenia geograficznego państwa, albo ich siły polityczne mogą mieć odmienne, od nas, interesy geopolityczne. To nie powinno jednak być nieprzebytą przeszkodą do szukania wspólnych interesów.
Wielokrotnie w historii np. Francja trzymała z Rosją przeciwko Niemcom, poświęcając interesy innych, itd, itp. 

Obrazek użytkownika Paweł_Urbański

08-12-2021 [00:07] - Paweł_Urbański | Link:

Musimy mieć świadomość, że w zależności od położenia geograficznego państwa, albo ich siły polityczne mogą mieć odmienne, od nas, interesy geopolityczne. To nie powinno jednak być nieprzebytą przeszkodą do szukania wspólnych interesów.
Wielokrotnie w historii np. Francja trzymała z Rosją przeciwko Niemcom, poświęcając interesy innych, itd, itp.