El Murid: Edycja Ludzkiego Genomu

Poniższa projekcja hipotetycznie (nie) odległej przyszłości społeczeństwa  putinowskiego modelu, autorstwa El Murida – znanego rosyjskiego dziennikarza i blogera ( prawdziwe  nazwisko Анатолий Евгеньевич  Несмиян) , inspirowana jest bez wątpienia futurologiczną klasyką- utopią  “Nowego wspaniałego  świata”( New Brave World ), Aldous' a Huxley’a.

“Zgodnie z fabułą ludzie nie rodzą się naturalnie, lecz powstają w inkubatorach w specjalnych zakładach - wylęgarniach. Na etapie rozwoju zarodka dzieli się je na pięć kast, różniących się zdolnościami umysłowymi i fizycznymi - od „alf”, o maksymalnym rozwoju, do najbardziej prymitywnych „epsilonów”. Od momentu poczęcia dzieci przygotowują się do prac, które będą musiały wykonać. Ludzie z niższych kast (przyszli robotnicy i służba) są celowo ogłupiani, ich embriony są traktowane alkoholem etylowym i hodowane metodą bokanowską (pączkowanie zygoty w celu jej wielokrotnego podziału i uzyskania dziesiątek bliźniąt jednojajowych). Aby utrzymać kastowy system społeczeństwa poprzez hipnopedię, ludziom wpaja się dumę z przynależności do swojej kasty, szacunek dla wyższej kasty i pogardę dla niższych kast – obowiązujące wartości społeczne i podstawy zachowania…” (..)
ros. Wikipedia

Edycja ludzkiego genomu – przez kogo i dlaczego?  -Kolejne interesujące zagadnienie.
Inżynieria genetyczna znajduje się obecnie w czołówce zainteresowań, ponieważ zgromadzone wcześniejsze doświadczenia pozwalają nam przejść do pracy z/nad ludzkim genomem.

Wcześniej istniały etyczne bariery i zakazy w tym kierunku, teraz ich nie ma.
O jakiej etyce możemy dziś w ogóle mówić, kiedy łamanie wszelkich praw, w tym prawa do życia, zakryto faryzejską troską o bezpieczeństwo?

Teraz zastrzegę się – to prawda, nauka stwarza możliwości. One są neutralne. „Kolorowanie” następuje w zależności od tego, w w jakie ręce  dostaną się  - i na jakiej podstawie etycznej  - wyniki naukowe.
Ponadto nie zapominajmy, że większość przełomowych pomysłów naukowych, a tym zaawansowanych technologii, została opracowana na potrzeby wojskowe, a dopiero potem zostały zaadaptowane na potrzeby cywilne. Wydaje się, że z edycją ludzkiego genomu dzieje się podobnie.

Na początku te technologie zostaną wdrożone z pewnością nie w celach pokojowych.
I nie bez powodu nasz najwyższy Kanibal powierzył kierowanie tym projektem swojej córce. [ krągły stół pod przewodnictwem Marii Woroncewej (Мария Воронцова, starsza córka Putina)  - „Edycja genomu komórek rozrodczych i ludzkich embrionów: ekspertyza społeczno-humanitarna”/ «Редактирование генома половых клеток и эмбриона человека: социогуманитарная экспертиза» - odbył się miesiąc temu w Moskwie.

➡ Источник: https://publizist.ru/blogs/113... .

Wszystko w rodzinie, ależ oczywiście.
A 100 tys. pracowników Rosnieftu, którzy „dobrowolnie” oddają swój genom do badań – to także prezent dla córki od wiernego przyjaciela. Jest wielu przyjaciół, i oni dostarczą tyle eksperymentalnych szczurów, ile potrzeba.

Edycja ludzkiego genomu jest dziś jedną z części składowych systemu przejścia do cyfrowej normalności. Narzędzie kontrolne. Najważniejsze.

                       

Człowiek ma przed sobą trzy główne okresy życia:
- dzieciństwo i dorastanie, kiedy otrzymuje niezbędną wiedzę i umiejętności zawodowe,
-fazę produktywności,
- okres wygasania .
Ten ostatni, nawiasem mówiąc, nie można nazwać bezużytecznym ponieważ, - po pierwsze, starsze pokolenia przekazują doświadczenie, bez którego dwa poprzednie okresy życia znacznie tracą na efektywności.  Po drugie, starsze pokolenie zawsze działało jako mechanizm stabilizacji społeczeństwa- co  nie zawsze może być przydatne, zwłaszcza w okresach przełomowych, ale bez starszej generacji występują bardzo poważne zaburzenia równowagi strukturalnej.

Edycja genomu (innymi słowy ingerencja) może umożliwić stworzenie wysoce wyspecjalizowanych jednostek w sensie zawodowym. Na przykład głupich, ale silnych bezpieczniaków. Ludzi z wysokim wyczuleniem niektórych narządów zmysłów - to tylko szybko i na przykład .
W opowiadaniach science fiction tak zaprogramowanym jednostkom przypisano istotną rolę w realizacji wyspecjalizowanych funkcji.
Edycja genów pozwoli na stworzenie cyfrowego „awatara”, który będzie powiązany z wpisem kodowym danej osoby w rejestrze, a system będzie w relacji nie  z żywą jednostką, ale z jej awatarem.

Mapa genów pozwoli systemowi bezbłędnie  zindywidualizować preparaty wskazane do przyjmowania przez osobę (w razie odmowy,  kara  w postaci odłączenia od ważnych serwisów -  i to wszystko), zwiększające  jej produktywny potencjał zarówno w dzieciństwie, jak i w wieku produkcyjnym.
Chodzi o to, aby maksymalnie przyspieszyć wszystkie procesy, podnieść wydajność i wyżąć osobę do sucha.
Następnie system podejmie decyzję o humanitarnym wyłączeniu (kim będziemy, już nie ludźmi?) i przy pomocy indywidualnie zaprofilowanych preparatów w krótkim czasie „wygasi” wypracowany element systemu.

Aby móc to zrobić, konieczne jest „przyszycie”  mapy genomowej jednostki do „awatara”.
A oto już zatroszczy się córuchna.

Doktór Mengele, powiadacie?  Ależ on  jak niewinny dzieciaczek w porównaniu z tą rodzinką...    

https://publizist.ru/blogs/113...
Эль Мюрид. Редактура человеческого генома – кем будет вестись и зачем?
El Murid
20 listopada,2021

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu
tekstu źródłowego i pseudonimu autora tłumaczenia

https://www.salon24.pl/u/bezmetki/1186544,el-murid-edycja-ludzkiego-genomu

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ryan

05-12-2021 [15:32] - Ryan | Link:

I za co Ty się tam mścisz na Ruszkiewiczu?
Za co?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-12-2021 [16:17] - NASZ_HENRY | Link:

Oszustwo najbardziej prymitywne to nie  „epsilony”  ale "omikrony" ☺☻
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-12-2021 [16:17] - NASZ_HENRY | Link:

Oszustwo najbardziej prymitywne to nie  „epsilony”  ale "omikrony" ☺☻
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-12-2021 [18:08] - Tezeusz | Link:

Murem za Polskim Mundurem!

Obrazek użytkownika Marek Kudła

05-12-2021 [18:46] - Marek Kudła | Link:

Niemcy to paskudny i podły naród – naród zbrodniarzy !  Ci w mundurach budowali fabryki śmierci i mordowali z zimną krwią, inni zagorzale wspierali mordujących choćby wyciągniętymi jak struny przednimi łapami i rzęsistymi okrzykami „heil hitler”.  Ci ludzie mają wpisany antypolonizm w DNA, albo inaczej wyssali brak sumienia i łatwość mordowania z mlekiem niemieckich matek !!!  Dzisiejsi Niemcy noszą takie same geny co ich ojcowie i dziadkowie. Geny te współdziałają tak, że przy najbliższej, nadarzającej się okazji wywołują chęć  znęcania się,  gwałcenia,  rabowania i  mordowania !  Dlatego dzisiaj ich potomkowie muszą ponieść konsekwencje zbrodni ich ojców płacąc Polsce  1 bln zł reparacji wojennych !!!
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-12-2021 [19:20] - NASZ_HENRY | Link:

NIE 1 a 5 i nie bilon złotych tylko bilion euro ☺☻