Twarde fakty pokazują, kto tu naprawdę jest proputinowski

1. Po wczorajszym spotkaniu w Warszawie liderów partii konserwatywnych i prawicowych z 11 krajów należących do Unii Europejskiej, wielu polityków Platformy w mediach społecznościowych, zaatakowało liderów Prawa i Sprawiedliwości, że próbują tworzyć sojusze ze zwolennikami Putina.
Tak się składa, z wielu powodów, że w krajach Europy Zachodniej w zasadzie nie ma partii, które w pełni zdawałby sobie sprawę jakim zagrożeniem dla zachodniej cywilizacji jest i może być w przyszłości putinowska Rosja.
Co więcej większość tych krajów, nie chce narażać dużych interesów swych firm, które korzystają nie tylko z rosyjskich surowców ale także chłonny rosyjski rynek, pozwala im na lokowanie na nim wielu ich produktów.
2. Jednak liderzy partii, którzy zostali zaproszeni do Warszawy, szczególnie ci, których europosłowie znajdują się razem z polską delegacją do PE we frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, doskonale już wiedzą jakim zagrożeniem może być putinowska Rosja.
Lidera włoskiej Ligi Mateo Saliviniego (nie był w Warszawie, ale podpisał wcześniejszą deklarację partii prawicowych i konserwatywnych o współpracy), wprawdzie można krytykować, że pojawiał się publicznie w koszulce ozdobionej  podobizną Putina, czy Marine Le Pen, że uzyskała kredyt na wybory w 2014 roku w czesko-rosyjskim banku, ponieważ żaden francuski nie chciał jej partii takiego kredytu udzielić, ale nie można im zarzucić, że tak jak Angela Merkel robią z Putinem gazowe interesy dzięki którym Rosja pozyskuje rocznie do swojego budżetu dziesiątki miliardów dolarów (transakcje surowcami energetycznymi rozlicza się w USD).
Zresztą to co robi putinowska Rosja wobec takich krajów jak Gruzja, Mołdawia czy Ukraina, budzi coraz większe obawy także w krajach Europy Zachodniej, w ostatnich miesiącach kraje te także doświadczają także skutków szantażu gazowego Gazpromu, czego wyrazem jest ponad 7-krotny wzrost cen gazu w stosunku do roku ubiegłego.
 
3. Co więcej oskarżenia o proputinowskie sympatie wczorajszych gości premierów Morawieckiego i Kaczyńskiego bledną w zestawieniu jakie tworzą asy europejskiej polityki z różnych partii lewicowo- liberalnych, którzy wprost poszli na służbę za duże pieniądze do Putina.
Były kanclerz Niemiec Schroder, były kanclerz Austrii Schlussel, były premier Francji Fillon, była szefowa MSZ Austrii Kneissl, były minister finansów Austrii Schelinng, były premier Finlandii Lipponen, wszyscy oni zajmują wysokie stanowiska w różnych spółkach rosyjskich zajmujących się wydobyciem i handlem surowców energetycznych.
A z partiami politycznymi, z których wywodzą się ci politycy, Platforma bardzo ściśle współpracuje w Parlamencie Europejskim, razem z nimi głosuje, także rezolucje przeciwko naszemu krajowi.
 
4. Także sami politycy Platformy z Donaldem Tuskiem na czele bardzo mocno współpracowali z Putinem i jego reżimem i to zarówno na gruncie politycznym ale także i gospodarczym.
Wręcz skandalicznym w tej pierwszej dziedzinie był udział rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa w spotkaniu polskich ambasadorów, zorganizowanym przez ówczesnego ministra Radosława Sikorskiego, na którym ten pierwszy tłumaczył politykę zagraniczną swego kraju i namawiał do jej wspierania.
W tej drugiej dziedzinie przebiły się do świadomości opinii publicznej działania rządu Tuska, dotyczące prób prywatyzacji koncernu Lotos z udziałem firm rosyjskich, próby sprzedaży rafinerii Możejki na Litwie, której właścicielem był Orlen, wreszcie próby przejęcia tarnowskich Azotów przez jednego z rosyjskich oligarchów.
Szczęśliwie wszystkie one skończyły się niepowodzeniem ale głównie ze względu na zdecydowany sprzeciw ówczesnej opozycji w tym głównie Prawa i Sprawiedliwości ale także działań społeczeństwa obywatelskiego, które w przypadku Lotosu zebrało blisko 160 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „O zachowaniu przez państwo polskie większościowego pakietu akcji grupy Lotos S.A”.
Te twarde fakty dobitnie pokazują, kto tu naprawdę jest proputinowski.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika J z L

05-12-2021 [08:26] - J z L | Link:

To są krety u Putina
B. kanclerz Austrii Wolfgang Schüssel w Łukoilu, b. minister finansów Hans-Jörg Schelling w Nord Stream 2, obaj z grupy Europejskiej Partii Ludowej kierowanej przez Tuska
Tak jak b. kanclerz Niemiec Gerhard Schröder w Gazpromie i Rosniefcie.

Obrazek użytkownika Pers

05-12-2021 [08:37] - Pers | Link:

//...nie ma partii, które w pełni zdawałby sobie sprawę jakim zagrożeniem dla zachodniej cywilizacji jest i może być w przyszłości putinowska Rosja.//
Zgadzam się całkowicie z panem europosłem - putinowska Rosja to ogromne zagrożenie dla zachodniej "cywilizacji" bo:
- nie promuje gender i LGBT
- nie walczy z wiarą
- twierdzą bezczelnie, że istnieją tylko dwie płcie
- nie chcą się poddać światłemu nadzorowi Zachodu
- rosyjskie bazy nieustannie od 20 lat przesuwają się w stronę NATO
- uratowali zbrodniarza Assada przed eksportem demokracji

Panie europośle! Trzeba w końcu coś z tym zrobić!

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-12-2021 [09:01] - Tezeusz | Link:

@Pers czy to nie ten fenomen co twierdzi, że Rosja to wolny kraj, a zachód to zgnilizna. Sam Putin to prawie jak Bóg i car. 
https://spiritolibero.neon24.p...

 Według niego USA nie Rosja pcha świat do wojny. Czy @ Pers taka to tuba Putina.?
https://spiritolibero.neon24.p...

Obrazek użytkownika Pers

05-12-2021 [09:02] - Pers | Link:

@tezeuszek
Dziękuję ci tezeuszku za niestrudzoną promocję moich tekstów.
Jestem ci bardzo zobowiązany :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-12-2021 [12:15] - Tezeusz | Link:

@Pers
Twoich antypolskich ? Ależ oczywiście. Może w końcu ktoś je faktycznie dostrzeże i oceni oraz zdiagnozuje w kontekście wojny hybrydowej. Oby !

Obrazek użytkownika Pers

05-12-2021 [12:19] - Pers | Link:

@tezeuszek
//Może w końcu ktoś je faktycznie dostrzeże i oceni oraz zdiagnozuje w kontekście wojny hybrydowej. Oby !//
Masz na myśli służby, którym donosisz i które cię olewają?
Jak widzisz spokojnie mogę pisać prawdę :))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-12-2021 [13:33] - Tezeusz | Link:

"Jak widzisz spokojnie mogę pisać prawdę :))))"

@ Pers raczej płuc na Polskę i prowadzić propagandę Moskwy. Do czasu !!! Co do służb myślisz o KGB czy WSIowych. Marzy ci się ?
https://spiritolibero.neon24.p...
https://spiritolibero.neon24.p...

Obrazek użytkownika Pers

05-12-2021 [13:36] - Pers | Link:

@tezeuszek
Musisz jednak przyznać, że Paul Craig Roberts, bo to on jest autorem promowanego przez ciebie tekstu, nieźle podsumował "wolny zachód".
Uważasz, że Paul Craig Roberts to ruski troll i prowadzi propagandę Rosji?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-12-2021 [09:05] - NASZ_HENRY | Link:

Koty najlepiej wykręcają kota ogonem ☺☻
 

Obrazek użytkownika sake3

05-12-2021 [12:06] - sake3 | Link:

Obojętnie jaki kurs Polska obierze niemiecki czy rosyjski to i tak skończy się na podaniu sobie rączek przez Niemcy i Rosję ponad naszymi głowami.PRzecież te państwa nigdy nie przestały myśleć o Polsce jako kąsku dla siebie.Apetyty niemieckie sięgają też po inne państwa Europy,na razie nie wiemy jakie są ich przekonania i wola do włażęnia pod niemiecki but. My zbyt szybko zapomnieliśmy jak ,,przyjacielska ''była dla nas Rosja sprzed wieków, ZSRR później a miłosnik demokracji Putin obecnie.Zapomnielismy o rosyskiej pożyczce którą Miller przenosił w reklamówkach,ale i o pieniądzach które niejaki Tusk otrzymał na założenie swojej partii.KLD. Teraz te dwie nikczemne posacie grają znowu Polakami.

Obrazek użytkownika Pers

05-12-2021 [12:11] - Pers | Link:

@sake3
//Zapomnielismy o rosyskiej pożyczce którą Miller przenosił w reklamówkach,ale i o pieniądzach które niejaki Tusk otrzymał na założenie swojej partii.KLD//
Ja bym jeszcze dodał miliony dolarów od CIA za możliwość spokojnego torturowania jeńców w Polsce, które nie wiadomo jak zostały rozdzielone.

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-12-2021 [13:35] - Tezeusz | Link:

@Pers zapomniałeś wychwalać Putina i Rosję. 

https://spiritolibero.neon24.p...

Obrazek użytkownika sake3

05-12-2021 [13:41] - sake3 | Link:

@Pers....Wiadomo,wiadomo i aż się wierzyć nie chce,że tak się kompromitujesz niewiedzą.Panowie Miller i Kwasniewski podzielili się po równo,a że kwota niewielka jak na apetyty obu panów nie miała szans trafić już do nikogo.

Obrazek użytkownika Pers

05-12-2021 [13:47] - Pers | Link:

@sake
//Panowie Miller i Kwasniewski podzielili się po równo//
Byłaś przy tym czy w maglu ci powiedzieli?
Według mojej wiedzy podzielili między wszystkich (magdalenkowców) po równo.
M.in przez taką wiedzę śp. Lepper spotkał seryjnego.

Obrazek użytkownika sake3

05-12-2021 [17:14] - sake3 | Link:

@Pers....A tobie pewno opowiedziało te podawane przez ciebie rewelacje zachlane i zarzygane szemrane towarzycho w knajpie. 

Obrazek użytkownika Pers

05-12-2021 [17:29] - Pers | Link:

@sake
//zachlane i zarzygane szemrane towarzycho w knajpie. //
Zaczynasz ścigać ujejską w wykwintności języka?
Musisz jeszcze dużo popracować :))

Obrazek użytkownika sake3

05-12-2021 [18:44] - sake3 | Link:

@Pers.......Ależ skąd uczę się od mistrza tzn.ciebie.

 

Obrazek użytkownika Pers

05-12-2021 [18:50] - Pers | Link:

@sake3
//Pers.......Ależ skąd uczę się od mistrza tzn.ciebie.//
Masz zastrzeżenia do mojego języka?
Ale jeśli uczysz się ode mnie to mnie to cieszy. Zawsze dbałem o poprawną i kulturalną polszczyznę :)))

Obrazek użytkownika sake3

05-12-2021 [19:22] - sake3 | Link:

@Pers.....Czyżby? Ktoś tu podawał twoje wypowiedzi pisane ,,poprawną i kulturalną polszczyzną'' z jakiegoś tam Neona, Nie zamierzam się przekonywać u źródła,ale widzę,że będę musiała sporo popracować by wspiąć sie na te szczyty. Wystarczy mi to co widzę kiedy atakujesz tutaj na NB.Nie jest to widok budujący.

Obrazek użytkownika tricolour

05-12-2021 [12:27] - tricolour | Link:

Sake

CO wybrać? Niemcy czy Rosja? Lidl i Obi czy Syberia i Norylsk? Niemcy chcą sily roboczej, a Ruscy postawili wojsko na granicy i chcą wszystkiego.

Jaka decyzja?

Obrazek użytkownika sake3

05-12-2021 [13:54] - sake3 | Link:

@Tricolour.......,,Co wybrać''? Wydaje się a przynajmniej powinno być ,że wybór jest czymś dobrowolnym i świadomym a nie pod presją czy nakładaniem sankcji,Nie pod zapowiedzią wycelowania Iskanderów.Tu wybór jest między dżumą a cholerą,między Syberią a niewolniczą pracą u bauera.Po zniszczeniu u nas gospodarki i bezrobociu z tym związanym praca na polach szparagów i w niemieckich domach opieki będzie nam się wydawać nobilitacją.Może nawet będziemy dawać łapówki by ją dostać. 

Obrazek użytkownika tricolour

05-12-2021 [14:26] - tricolour | Link:

Sake,

Niewolniczej pracy nikt w Polsce nie doświadcza, co najwyżej pracuje na jakiejś produkcji w polskim Oplu. A ze strony Rosji tego nie będzie, bo będzie grabież, wywózka i zamordyzm.

Z roku na rok zawężamy sobie pole wyboru. Może się okazać, że nie będziemy potrzebni dla przysłowiowego Opla, a reszta Europy z ulgą pozbędzie się krzykacza i chętnie odda ruskim dla świętego spokoju.

Taki jest wybór dziś. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-12-2021 [18:42] - Tezeusz | Link:

Murem za Polskim Mundurem !

Napisz to # Persie pokaż kim jestes, no pokaż !!