Skojarzenia

Wszelkim pedalskim zgrajom i bucom,
Gównojadom totalnym i ruskim onucom:
Kto nie czci Godła swego,
Barw swych nie szanuje,
Wszyscy to widzimy,
Są to zwykłe luje!
Nie pasuje wam Ojczyzna?
Won za Don - pakować mandżur!
W Polsce nie ma dla was miejsca,
Nie potrzeba nam tu zdrajców!

Skojarzenia świadczą także o naszej tożsamości. Ciekawa jestem z czym Wam się kojarzą nasze symbole narodowe? Polacy są bardzo przywiązani do swojej tradycji, do Hymnu, do Barw Narodowych i do Godła. Wróg bardzo chciałby nam to zohydzić, sponiewierać i narzucić nam swoją narrację pedagogiką wstydu.  Czy coś jeszcze drażni naszych wrogów i zdrajców? Tak! To piękne wojskowe tradycje, to ogromny szacunek dla polskiego munduru. Zdrajcy i różnej maści dziwki polityczne chcą nam zohydzić to wszystko, chcą rozbroić Polskę. Wróg chce rozbić nasze więzi społeczne, chce nas wyizolować i pozbawić przywództwa, atakując nas tam gdzie jesteśmy najmocniejsi: Wojsko Polskie. Wszelkiej maści łachudry próbują nam wmówić, że polskiego munduru należy się wstydzić, że to mordercy itd.. Dlatego dzisiaj miarą polskiego patriotyzmu powinno być manifestowanie przywiązania do naszej tradycji i naszych symboli narodowych. Apeluję do wszystkich odpowiedzialnych za różne nasze strony w sieci, aby w ramach tzw. wolności słowa, nie pozwalali na ośmieszanie i zohydzenie tego co dla Polaków święte. Nie pozwalajcie dorabiać sobie szwabsko ryskim przydupasom, pozwalając im na publikację kłamstw i antypolskiej propagandy, także poprzez linki. Wszelkiej maści łachudry, mają dość miejsca w sieci, znacznie więcej niż my, na swoje zdradzieckie insynuacje. Trwa bezwzględna wojna - więc nie bierzmy jeńców tylko po to, by im ułatwić wpływanie zwłaszcza na nasze młode pokolenie. Wszystkie ręce na pokład - Polska w potrzebie! Murem Za Polskim Mundurem!

Dziękuję za uwagę.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

02-12-2021 [09:42] - Pers | Link:

@ujejska
Jak zwykle wzruszyłaś mnie swoim płomiennym tekstem.
Tak trzymaj!
Nie będzie kacaposzwab pluł nam w twarz!

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-12-2021 [16:17] - Tezeusz | Link:

Na NEonku bez zmian
Dziwy, dziwy w NEon ku ?
Nie tylko Ruszkiewicz ale i Zawisza Niebieski Pan Cezary blokują komentarze i usuwają blogerów dlaczego ? Czego się boją. Wolnego słowa innych przemyśleń niż sowieckich. Innych przemyśleń niż plucie na Polskę i Polaków i wchodzenie w dupsko Putinowi.
Ci co nie wychwalają Rosji są dla nich wrogami ?
Teraz już wiem dlaczego w sieci portal NEon24 nazywany jest " antypolskim Scierwoneonem".
Chyba nie o to chodzi Panu Oparze...

Murem za Polskim Mundurem.

Niektórzy z NEonka woleli by za...Sowieckim, takie to czerwone ścierwa. Skurw...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

02-12-2021 [09:45] - wielkopolskizdzichu | Link:

Ja w sprawie tego godła. Tak się składa że za cholerę nie przypomina ono orła, co najwyżej rozjechanego walcem białego kurczaka.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-12-2021 [10:17] - Tezeusz | Link:

Pers vel wielkopolskizdzicho znowu robisz z siebie idiotę ? Robisz ? Ej a może jesteś !

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-12-2021 [12:21] - Ula Ujejska | Link:

Zdzichu
Twoim godłem jest dwugłowa czarna wrona - a od naszego Orła wara ci ruski pomiocie.
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-12-2021 [19:03] - wielkopolskizdzichu | Link:

Dwugłowa czarna wrona powiada gośka, niech jej będzie, tylko w niczym to nie zmienia faktu, iż projektant godła polskiego za wzorzec obrał spłaszczoną kurę,

BTW
Tak zwana wrona, tudzież glapa będąca godłem III Rzeszy jest uznawana przez plastyków za wybitne osiągniecie czerpiące źródła z czasów rzymskich. Każdy kto widział orła w locie, gośka nie widziała, przyzna iż wrona szwabska góruje plastycznie nad godłem polskim.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-12-2021 [21:08] - Ula Ujejska | Link:

Dziuniek
Widzisz gdybyś znał historię Polski i genezę Orła w polskim herbie, to byś nie bzdecił. Tak, w polskim herbie, bo jak nie wiesz, to Orzeł był najpierw Herbem Królewskim by później stać Godłem Polski. A dlaczego? O, i tu jest zagadka na którą odpowie ci dziecko w pierwszej klasie podstawówki. Podpowiem ci tylko, że zaczęło się od Bolesława Chrobrego którego cesarz mianował Patrycjuszem Rzymskim z czym wiązał się pewien przywilej ... itd.  Tak więc, nie projektant tylko historyczna tradycja ukształtowała Orła.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-12-2021 [21:33] - wielkopolskizdzichu | Link:

"zaczęło się od Bolesława Chrobrego"
1. Za czasów Bolesława Chrobrego jako godło używano zwierzaka bardziej przypominającego pawia z przyciętym ogonem, jakby nie patrzeć paw to symbol królewskiego majestatu, ale jednak kurak.

2. Do 1927 roku Polska miała inne godło, po tym momencie orzeł według projektu Zygmunta Kamińskiego stracił koronę clausa i krzyż, co oznacza korona zamknięta nie będę gośce tłumaczył, bo to córka wiatru i kurzu, nic nie zrozumie.

Konkluzja, nie wchodź gośka w obszary całkowicie dla ciebie zamknięte, za tępa jesteś.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-12-2021 [13:44] - Ula Ujejska | Link:

Zdzichu
Lekcja historii za darmo dla nieuka:
Patrycjusz Rzymski miał prawo nosić Proporzec Srebrnego Orła na purpurowym tle - i Bolesław Chrobry umieszczał go za tronem oraz brał go gdy stawał do bitwy ze swym wojskiem. Kolejni Piastowie nawiązywali do tej tradycji w różny sposób - ale pominę to. Resztę w tej materii doczytaj sobie nieuku, zwłaszcza o polskim królu Przemysławie II który jako pierwszy nasz władca koronował Orła i umieścił go na swoim sztandarze i w swoim Herbie: Srebrny Orzeł na czerwonym tle. Tym samym nasze barwy narodowe i Herb stały się po raz pierwszy oficjalnym naszym znakiem na arenie międzynarodowej. W bitwie pod Grunwaldem Chorągiew Królewska i Orzeł na czerwonym tle są już pełnoprawnymi uznanymi przez wszystkich w Polsce znakami przynależności do Królestwa Polskiego. Ucz się gamoniu ucz - tej prawdziwej polskiej historii i tradycji... a nie tej z GWna.
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

04-12-2021 [15:11] - wielkopolskizdzichu | Link:

1. gosiu jeśli Chrobry coś nosił jako powiernik Ottona III to najprawdopodobniej wyglądało to tak https://redro.pl/plakat-symbol...  widok znajomy.
2. Orzeł Przemysła II pojawił się drogą okrężną, ponieważ to Piastowie Śląscy pod wpływem niemieckim zaczęli używać orła w postaci obecnie znanej z godła RFN, i dopiero z Śląska, ostatni Piast wielkopolski zapożyczył orła, zapewne od Henryka III Głogowskiego. Taką ścieżkę pokazują badania heraldyczne, ikonografii i pieczęci, nie ma żadnych dowodów na to że Chrobry, Mieszko II etc. używali orła jako symbolu swej władzy, nawet tatko Przemysła II, Przemysł I za godło miał trzy lilie, a nie orła.

BTW
Doprawdy, aby móc swobodnie na ten temat rozmawiać nie wystarczy przeczytać Parnickiego.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

04-12-2021 [16:24] - wielkopolskizdzichu | Link:

To zapożyczenie wzoru godła mogło również mieć związek z Henrykiem IV Prawym, z którym Przemysł w latach młodzieńczych się przyjaźnił.
Jednym z śladów pomocnych przy ustalaniu momentu funkcjonowania orła jako symbolu władców polskich są odciski pieczęci.
Da naszych czasów zachowały się miedzy innymi Mieszka Starego nie tam orła, tak samo nie znajdziemy go na pieczęci Władysława Hermana, na przypisywanych Krzywoustemu też nie. Na pieczęciach Henryka Probusa i Grubego są.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-12-2021 [17:45] - Ula Ujejska | Link:

Dziuniek
Nie wysilaj się  na tanie manipulacje zajrzyj TUTAJ

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

04-12-2021 [18:11] - wielkopolskizdzichu | Link:

goska ty nawet nie przeczytałeś materiału do którego kierujesz.

1. "Do dziś nie rozstrzygnięto sporu naukowego, czy mamy w tym wypadku do czynienia z wczesną, przedheraldyczną kreacją orła (tak sądzili m.in. K. Stronczyński, T. Żebrawski, H. Polaczkówna, H. Łowmiański, T. Panfil), czy raczej z jakimś innym ptakiem, z którym wiązano w średniowieczu różne znaczenia symboliczne: zadziornym galijskim kogutem (R. Kiersnowski), pysznym pawiem symbolizującym majestat cesarski w Bizancjum"

2."Użycie symboliki orła* przez Bolesława Chrobrego w związku ze zjazdem gnieźnieńskim było aktem jednorazowym. Przez następne 150 lat żadne źródło historyczne – rocznik, kronika czy pieczęć – nie wspominało o orle jako symbolu Polski czy jej władców."
* autor wyraźnie zaznacza wcześniej iż nie jest pewnym, że tym ptakiem był orzeł.

3. "W pierwszych dekadach XIII stulecia orzeł, stylizowany już heraldycznie (prezentowany z rozpostartymi symetrycznie skrzydłami i dziobem zwróconym w prawą stronę heraldyczną, czyli lewą dla patrzącego), triumfalnie wkroczył do symboliki napieczętnej wielu książąt z rozrodzonej dynastii Piastów. Pierwszym z nich był prawdopodobnie książę Kazimierz I panujący w górnośląskim Opolu. "

4. "Poza obu śląskimi liniami Piastów, orzeł utrzymał się w następnych pokoleniach książąt dzielnicowych tylko w Małopolsce."

5. "W Wielkopolsce, po usunięciu zbrojnych załóg książąt śląskich, w połowie XIII wieku na pieczęciach tamtejszych Piastów, Bolesława Pobożnego i Przemysła I, orła zastąpił wspięty lew, zaś na Kujawach tzw. hybryda kujawska"

6. Uznał zapewne, że ptak ten, będący atrybutem obu świętych patronów Polski – św. Wojciecha (popularnego w Wielkopolsce) oraz Stanisława (patronującego ideologii zjednoczeniowej) – najlepiej nadaje się na symbol odradzającego się Królestwa Polskiego."
Słowa klucze. Uznał zapewne czyli nawet autor tego tekstu nie jest pewien czy tak było, w odróżnieniu od gośki która w podania i mity wierzy jak w to że  2x2 = 7.

Na koniec hit.
6. "Być może pomysł na wykorzystanie symboliki orła zaczerpnął Przemysł II od Henryka IV Probusa, księcia wrocławskiego i krakowskiego, po którym odziedziczył prawa do Krakowa i plany koronacyjne. Orzeł na pieczęci Przemysła II z 1290 roku miał bowiem śląską przepaskę w formie półksiężyca przez skrzydła, z której zrezygnowano pięć lat później."

gosiu, twoje siedem klas podstawówki i przyuczenie do zawodu kucharki to trochę za mało by wdawać się w dyskusję na temat początku państwowości polskiej i związanej z nią symboliki.
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-12-2021 [22:16] - Ula Ujejska | Link:

UWAGA
A to pominął wsiowy głupek, bo nie pasuje do jego manipulacji, cytuję:

"W ciągu ponad tysiącletnich dziejów w świadomości historycznej Polaków szczególne piętno pozostawiło kilka stylizacji orła. Da się to powiedzieć na pewno o gotyckim orle z rewersu pieczęci majestatycznej Przemysła II (1295). Z chwilą koronacji tego władcy na króla Polski, ukoronowany Orzeł Biały w czerwonym polu uzyskał nowy wymiar symboliczny – stał się herbem odnowionego Królestwa Polskiego. Wspomniany książę wielkopolski Przemysł II już w 1290 roku, ruszając zbrojnie na Kraków i snując plany zjednoczeniowe, zamienił na swej pieczęci książęcej odziedziczonego po ojcu lwa na ukoronowanego orła.
Orzeł Biały z czasów Władysława Łokietka (1306–1333), znany z rewersu jego pieczęci majestatycznej czy miecza koronacyjnego Szczerbca (użytego po raz pierwszy podczas koronacji w Krakowie w 1320 roku) nie jest zbyt wysoko oceniany przez heraldyków, którzy wytykają mu pękaty tułów, pędzlowaty ogon czy słabo wykształcone lotki skrzydeł. To właśnie ten uparty i niezłomny król zadecydował ostatecznie o wyborze Orła Białego na herb odradzającego się po okresie rozbicia dzielnicowego zjednoczonego Królestwa Polskiego. Łokietek mógł do tej roli awansować swój herb książęcy (wspomnianą hybrydę kujawską, czyli półorła-półlwa), wybrał jednak Orła Białego jako symbol dostojniejszy, związany z ideologią zjednoczeniową i stołecznym Krakowem. (...)  - koniec cytatu.

Jak sami widzicie, wsiowy głupek jak i cała GWniana lewizna wybiera tylko to, dyskredytuje naszą tradycję i historię. Tak uczą na moskiewskich kursach. Jeszcze tylko brakuje do kompletu wstawka że to faszystowska tradycja. Dlatego napisałam tę notkę a lewizna w bzdeceniu mnie nie zawiodła 😁 
Dziuniek
Mój wnuk z trzeciej klasy podstawówki byłby dla ciebie profesorem w tym temacie.

 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

04-12-2021 [22:28] - wielkopolskizdzichu | Link:

gośka nie wciskaj bzdetów.
Orzeł Przemysła II nie ma nic wspólnego z twoimi mitologiami, wyprodukowanymi na kanwie lektury dzieła Parnickiego.
Autor tekstu, na który się powołujesz wyraźnie zaznacza iż . źródło i motywacja pojawienia się godła Przemysła II podlegają spekulacjom, a jak widać żadna z spekulacji nie dotyka twoich urojeń o orłach rzymskich którymi posługiwał się ponoć Chrobry.
Jedynymi orłami , zakładając że orłami są, a nie gołębiami lub  pawiami, są wspomniany "orzeł" na drzwiach gnieźnieńskich i "orzeł" na denarze Chrobrego. Wyobrażenie orła z jakim mamy do czynienia obecnie jak wskazuje nauka przyszło z Niemiec, podobnie jak cała masa żon Piastów i rzemieślników.

gośka nie wchodź w obszary przekraczające twój intelekt i potwierdzający twój kompleks niższości w stosunku do naszego zachodniego sąsiada.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

05-12-2021 [10:07] - Ula Ujejska | Link:

Dziuniek
Wystarczyło przejechać prętem po klatce w której siedzisz i  dałeś głos. Na to liczyłam a resztę ocenią czytelnicy 😁

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

05-12-2021 [10:35] - wielkopolskizdzichu | Link:

Trudno ocenić w necie zupę którą nawarzyłaś, ale sądząc po braku talentów  który wykazujesz, modlitwa przed posiłkiem w twoim domu jest wskazana.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

05-12-2021 [14:30] - Ula Ujejska | Link:

Dziuniek
Chciałbyś ugryźć - wiem, a wychodzi ci tylko wycie do księżyca. Ja jeńców nie biorę, więc następnym razem cichutko waruj w tej swojej klateczce 😁😁😁

Obrazek użytkownika Tomaszek

04-12-2021 [10:03] - Tomaszek | Link:

Admin 
I Ty tolerujesz tego orła w awatarze tego kutasa ? Nieszczęśliwy ? Przerób mu na szwabską dupę , to jego godło .

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-12-2021 [10:23] - Tezeusz | Link:

Murem za Polskim Mundurem !

Won z agenturą obca Polsce oraz chamstwem. Won z komentarzami antypolskich trolli  oraz chamstwem typu Maverick, Pers vel wielkopolskizdzicho, rolnik z mazur i wielu innych. Ujawnieni zdiagnozowani. Chamstwo, obrażanie innych lub plucie na Polskę to ich domena.

CWP !

Obrazek użytkownika gość z drogi

02-12-2021 [10:36] - gość z drogi | Link:

"Kto Ty jesteś ,Polak mały,jaki znak Twój,orzeł biały,.."
#Murem za Polskim Mundurem
pozdrowienia 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-12-2021 [12:24] - Ula Ujejska | Link:

Gość z drogi
Chcesz mieć Polskę Sprawiedliwą?
Wolną, Piękną i Uczciwą?
Chwytaj szablę mocno w dłoń!
Bolszewików goń goń goń!

 

Obrazek użytkownika gość z drogi

02-12-2021 [17:42] - gość z drogi | Link:

@Ula Ujejska :)
goń,goń, Bolszewików goń,...
#Murem za Polskim Mundurem
a bolszewi won, wprost  za Don
pozdrowienia z dróg i ścieżk Życia :)

Obrazek użytkownika Jan1797

02-12-2021 [21:41] - Jan1797 | Link:

Ulu, Gościu z drogi :-) 
Za serdeczne pozdrowienia z dróg i ścieżek Życia starej Solidarności ślę ukłony.
Jak każdy maluczki Polak wiem jedno, promować powinniśmy szkoły, organizacje
społeczne i wszystkie organizacje (również firmy nie używając danych) wspierające
naszych na granicy. #Murem za Polskim Mundurem. Pozdrowienia

Obrazek użytkownika gość z drogi

03-12-2021 [00:22] - gość z drogi | Link:

@Jan1797 :)
piękne pozdrowienia i wzajemnie :)
och starych wspomnien czar,j ak miło do nich wrócić i mimo, że Przyjaciele z mojej Komisji śpią już snem spokojnym na Śląskich Cmentarzach, to Solidarność wciąż w nas TRWA ,taka prawdziwa, ludzka Solidarność
Trzymajcie się drodzy Przyjaciele,a przede wszystkim zdrowia, zdrowia Wam życzę
#Murem za Polskim Mundurem :)
Dobrej Nocy TU i Tam 
Niech Aniołowie czuwają nad Polski Nocnym snem :)

Obrazek użytkownika Jan1797

03-12-2021 [22:12] - Jan1797 | Link:

Niech czuwają, dobrej nocy Paniom życzę :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-12-2021 [22:21] - Ula Ujejska | Link:

Janku
Wzajemnie dobrej nocy życzę.

Obrazek użytkownika gość z drogi

04-12-2021 [14:47] - gość z drogi | Link:

@Jan 1797 a jednak ta dzisiejsza NOC dla strzegących naszych GRANIC do spokojnych nie nalezała,i to   między innymi z powodu białoruskich pograniczników szczególnie
#Murem za Polskim Mundurem
sobotnie pozdrowienia

Obrazek użytkownika Jan1797

06-12-2021 [14:38] - Jan1797 | Link:

Fakt i dzisiejsza noc nie była spokojna. Dzisiejszy dzień jest może wyjątkowy; po pierwsze myślę, że wczorajszy koncert
podobał się naszym mundurowym i dwa, wszyscy już od dzisiaj, mają miejsca nie w namiotach a w godziwych warunkach.
#Murem za Polskim Mundurem
Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika gość z drogi

06-12-2021 [17:37] - gość z drogi | Link:

@Jan 1797 :)
niech nasze dobre myśli  towarzyszą IM kazdej grudniowej Nocy, Niech Dobry Bóg  czuwa nad Nimi i Ich Rodzinami 
z wielkim wzruszeniem czytałam wczoraj napisy na górze ekranu, szczególnie  ten
"Niech Dobry Bóg ma Ich w Swej opiece," najbardziej wzruszał  :)
Jak bardzo potrzebny był ten akt serdeczności od Nas ,pokazały dzisiaj "życzliwe opinie na stronach internetowych ,zwanych  przez pomyłkę ,polskim i artykuliki róznych panć i panów Piotrusiów
wieczorne  polskie pozdrowienia 
#Murem za Polskim Mundurem

Obrazek użytkownika Jan1797

06-12-2021 [21:05] - Jan1797 | Link:

Z niemałym zdumieniem czytałem dzisiaj te kąśliwe opinie. W części są tak ordynarne, że nie w sposób odpowiedzieć.
” Niech Dobry Bóg ma również Ich w Swej opiece” Przyznam wśród młodych, są dzielnie kontrujący przekręcone informacje.
Będą bardzo potrzebni i Ci młodzi ludzie muszą mieć tę świadomość :-)
#Murem za Polskim Mundurem:) 
Miłego wieczoru życzę.

Obrazek użytkownika Pers

02-12-2021 [15:15] - Pers | Link:

@tezeuszek
I nadszedł kres waszych swawoli... https://dz.neon24.pl/post/1654...

Obrazek użytkownika mjk1

02-12-2021 [10:23] - mjk1 | Link:

Usia a Prezydent dla którego Polska to Polin, a najważniejszym świętem jest Chanuka, też ma się wynosić, czy może zostać?
Szczegóły na Naszych Blogach nie ścierwoneonie:  https://naszeblogi.pl/60618-swieto-chanuki-mnie-szlag-trafia
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

02-12-2021 [11:30] - Tezeusz | Link:

To święto @ Persa tyle razy o tym pisze ? Złożyć jemu gratulacje !

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-12-2021 [12:18] - Ula Ujejska | Link:

mjk1
Kryspinku, myślisz że jesteś tak przebiegły i cwany, że nikt się nie połapie że jesteś zwykła ruska gnida, która na różnych portalach zakłada odpowiednią maskę?  Twoje ścierwoneonowe "odciski palców" są za każdym razem widoczne. W tobie nie ma nic prawdziwego jesteś zwykłą podróbą Polaka - jak  pam-pers. Waszą cechą są antypolskie ścierwo wrzutki.
Won za Don!

Obrazek użytkownika mjk1

02-12-2021 [14:15] - mjk1 | Link:

Usia.
Ja nie o siebie a o urzędującego Prezydenta pytałem!
Prezydenta, dla którego Polska to Polin a Chanuka jest najważniejszym świętem.
Na to pytanie odpowiedz.
Twoje zdanie o sobie znam, więc nie musisz się powtarzać.
Pozdrawiam słodko.
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-12-2021 [17:27] - Ula Ujejska | Link:

mjk1
Kryspinku i znów łżesz jak bura suka. Wszyscy wiedzą że Prezydent jest Katolikiem, i że bierze udział w najważniejszych religijnych uroczystościach Katolików. A ty lewacki nieuku próbujesz komentować coś, o czym nie masz zielonego pojęcia. Domagasz się odpowiedzi? Jesteś za głupi by z tobą dyskutować na tematy religijne.
Jasne?

Obrazek użytkownika mjk1

02-12-2021 [22:58] - mjk1 | Link:

Usia.
Tu masz wspomniany fragment przemówienia Pana Prezydenta:
„Rola społeczności żydowskiej na przestrzeni tysiąca lat była dla Polski bardzo ważna, chcę to z całą mocą podkreślić. To jest Polin, to jest miejsce dla nas wszystkich, ukształtowane historycznie, umocowane kulturowo, w którym chcemy nadal razem żyć, w tolerancji, we wzajemnym zrozumieniu i szacunku. Jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej chcę to z całą mocą podkreślić, życząc jeszcze raz wesołej Chanuki”.
A tu masz link do oryginału: https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/wystapienia/wystapienie-na-uroczystosci-zapalenia-swiec-chanukowych-plenhebr,45868
I kto tu łże Usia?
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-12-2021 [07:49] - Ula Ujejska | Link:

mjk1
Gdybyś miał odrobinę inteligencji, to po mojej pierwszej odpowiedzi nie brnął byś dalej. Kryspinku, czy ja ci nie pisałam że jesteś za głupi do komentowania takich wydarzeń? Żaden ruski pomiot nigdy nie zrozumie tego o czym mówią Prezydent i Żydzi - bo to nie wasza tradycja i historia. Durna lewizno, nie zrozumiesz tego nigdy, bo cię tu przywieziono na ruskich czołgach z jakiegoś zadupia gdzie psy dupami szczekają. Nawet w drugim czy trzecim pokoleniu, będziesz tylko podróbą Polaka bez więzi z miejscem i z narodem w którym żyjesz.
Won za Don!

Obrazek użytkownika Tomaszek

04-12-2021 [10:17] - Tomaszek | Link:

Ula 
A Ty znowu z tą burą suką . ? Opanuj się . Bura suka nie jest szwabsko bolszewickim zje...em . Proszę panuj nad słowami .

Obrazek użytkownika Ryan

02-12-2021 [12:11] - Ryan | Link:

Tymczasem w Berlinie wyhodowali nowy wariant koronawirusa. 
"Tuskus" jest bardzo zjadliwy i zakaża umysły folksdojczy i innych pośrednich debili

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-12-2021 [12:36] - Ula Ujejska | Link:

Ryan
"Pituskus"  -  taka powinna być nomenklatura tej odmiany zarazy 😁😁😁

Obrazek użytkownika Maverick

02-12-2021 [20:57] - Maverick | Link:

Wszystko co Ulka napisała zwalcza Putin od pedalstwa do genderu, Ulka podświadomie popiera Putina. Różnica jest tylko taka że IQ Putina w porównaniu do Dudy to 10 do 1.
O IQ Ulki trudno nawet coś powiedzieć czy określić, Jej  warcholstwo językowe jest jak u chazarskich enkawudzistów co tłukli mordowali polskich patriotów.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-12-2021 [14:57] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
Ruski pomiocie, tak to już jest, że jak nie macie nic mądrego do powiedzenia na temat, to żałośnie próbujecie się zajmować autorką bloga. Twój asemantyczny bełkot nie robi tu na nikim wrażenia.

Obrazek użytkownika Maverick

02-12-2021 [20:52] - Maverick | Link:

Powiem szczerze że najbardziej nie podoba się mnie masoński hymn a szczególnie linijka "Pokazał nam Bonaparte jak żwyciężać mamy" Jest to podprogowe programowanie Polaków aby zawsze byłi niezaradni oraz ofiarami. Abyśmy  walczyli i ginęli za masońskie czy kabalistyczne cele. Moim hymnem jest Bogórodźica.

Zarówno komuniści którzy wierzyli w międzynarodowe hasełka za wolność waszą i naszą miało budować takie nastroje aby być mięsem armatnim, Polacy nić nas nie obchodzi loś innych narodów, my mamy przetrwać nie nadstawiając naszych głów za innych. Gdy wierzysz w te głupoty to jesteś durniem.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-12-2021 [14:52] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
Żeby rozumieć Polski Hymn, trzeba być Polakiem i znać historię Polski. Żaden ruski pomiot tego nie pojmie bo ma niewolnictwo we krwi. Ośmieszaj się dalej czerwona ruska świnio - nie przeszkadzam.

Obrazek użytkownika Pers

03-12-2021 [15:46] - Pers | Link:

@ujejska
//Ośmieszaj się dalej czerwona ruska świnio//
To ty się ośmieszasz ujejska (o ile to jeszcze możliwe). Także jeśli chodzi o wykwintne słownictwo.
Maverick ma rację.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-12-2021 [17:24] - Ula Ujejska | Link:

Pam-pers
Moje notki oprócz informacji i motywacji dla Polaków, spełniają także rolę żelaznego pręta walącego w klatkę w której siedzą putasy. Skutek zawsze ten sam, putaski zaczynają wściekle szczekać 😁😁😁 Poza klatkę łba nie wychylicie bo tam ktoś wam może zrobić krzywdę, więc waruj ruski pomiocie, bo wyżej pępka nie podskoczysz.

Obrazek użytkownika gość z drogi

03-12-2021 [19:08] - gość z drogi | Link:

Brzydko się Pan "bawi" oj brzydko ,

Obrazek użytkownika gość z drogi

03-12-2021 [19:10] - gość z drogi | Link:

Brzydko się Pan "bawi" oj brzydko ,

Obrazek użytkownika Maverick

03-12-2021 [17:09] - Maverick | Link:

Tutaj jest właśnie różnica ja znam prawdziwą historię a ty nie. Co ciekawe umię wyciągać wnioski z tej historii a ty nie. Popełniasz te same błędy a oczekujesz innych rezultatów, co samo w sobie jest określeniem psychoży, i wariactwa, czy  pospolitej głupoty.
Przcież ja cały czas robię o tym filmiki, widocznie jesteś leniwa, wiele razy zamieściłem a tutaj zrobię to specjalnie dla ciebie, abyś się uczyła.

Ponieważ masz poważne braki wiedzy historycznej posłuchaj:

1, https://www.youtube.com/watch?...

2. https://www.youtube.com/watch?...

3. https://www.youtube.com/watch?...

4. https://www.youtube.com/watch?...

5. https://www.youtube.com/watch?...

6. https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-12-2021 [17:56] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
Jesteś tylko tanią podróbą Polaka. A te twoje żałosne próby podważania naszej tradycji, historii czy ośmieszania naszych świętości, to tylko asemantyczny bełkot. 
Won za Don!

Obrazek użytkownika Maverick

03-12-2021 [19:55] - Maverick | Link:

Ta fotka ilustruje jak ludzie są łatwi do manipulowania i posłuszni.

https://scontent-lax3-1.xx.fbc...

Tylko jednostki z cechami naturalnych liderów nie nabierają się plewy.

Obrazek użytkownika Maverick

03-12-2021 [19:32] - Maverick | Link:

Piszesz puste wrazesy. Ja jestem suwerennem amerykańskim, nie uznaję żadnej władzy i ich praw mam jednego zwierzchnika i To jest Jezus i Pan Bóg.
Pomawianie jest domeną Lucyferian, nawet wgłębiać się nie potrafisz w przekaz tylko wałkujesz wrodzoną wściekliżnę.
NP. wytłumaczę ci na czym polega suwerenność, gdyby Biden wprowadził przymus szczepień, i wysłał ekipę od domu do domu aby sprawdzali kto nie zaszczepiony lucyferiadą i szczypawkowali na poczekaniu bez twojej zgody to suweren ma prawo ich zaszczepić ołowiem w obronie koniecznej.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-12-2021 [21:11] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
// "wrazesy" ... "jestem suwerennem" // -  i do tego piszesz że jesteś obywatelem USA i masz w dupie ich prawo? Czy ktoś rozumie ten bełkot? To odpowiem ci jak innemu kurwinowskiemu przygłupowi, niejakiemu "rolnikowi z mazur", czytaj uważnie: Tak jak w Niemczech, tak i w USA, albo przestrzegasz ich prawa albo pozbawią cię w 5 minut ichniego obywatelstwa i wyeksportują do Rosji gdzie twoja ojczyzna. Jedno słówko groźby wobec ich stróża prawa i cie nima. Zrozumiałeś? Tak się składa, że parę lat mieszkałam w USA. A te głodne kawałki co tu wstawiasz, to możesz pisać na ścierwoneonie - tam łykają wszelkie bzdety. Ośmieszaj się dalej - nie przeszkadzam.

Obrazek użytkownika radziwil

03-12-2021 [15:42] - radziwil | Link:

PIS to Polska to Polacy BÓG HONOR OJCZYZNA nie niemiecki land w islamskim smrodzie, nie wasale złodzieje z PO nie chora lewacka ideologia pederasty LGBT , nie aborcja eutanazja jałowe związki sodomity CO MACIE NAM POLAKOM DO ZAOFEROWAN,OPETANI PRZEZ SZATANA

Obrazek użytkownika tricolour

03-12-2021 [16:30] - tricolour | Link:

Co to za pajac?

Obrazek użytkownika gość z drogi

03-12-2021 [18:58] - gość z drogi | Link:

szanowni panowie dyskutujący
właśnie ,
dyskutujący na temat ,czy na wyzwiska, jestem starszą osobą i wiele widziałam i przeżyłam, ale proszę WAS na pamięć naszego sp nieżyjącego już Nadredaktora ,przyhamujcie, ubliżacie kobiecie, blogerce ,w sposób ,który Wam nie przystoi ,czy rozmawiając na ważne tematy,
chcecie zakrzyczeć sprawy niczym pewna pani "drąca ryja"/przepraszam za cytowane słowa/widzieliście jaka ona robi się wtedy brzydka, czy o to nam chodzi ,czy o rozmowę o Polsce,o naszych POLSKICH sprawach ,boję się ,ze w ten sposób  "zabijamy dyskusję" Dlaczego ?
chyba ,ze taki macie cel, no to szkoda
Zyjemy w bardzo trudnych czasach,
czasach, gdy dopadająca nas choroba na całym świecie ,zabija naszych znajomych ,bliskich, wiec stonujmy, bo dzisiaj jesteśmy ,ale czy jutro też ? to tylko wie Bóg 
wielu z naszych kolegów i koleżanek  z internetu  niestety jest już po drugiej stronie Życia i pozostały po Nich tylko Ich WPISY.to już jedyny ślad jaki nam zostawili  dla naszej i Ich pamieci
pozdrowienia i raz jeszcze, wyciszmy emocje, nie obrażajmy ,nie rańmy, bo te rany bolą 
i miejmy ten piękny Polski szacunek dla Kobiet, nie dajmy się ponieść modnemu obecnie zdziczeniu
raz jeszcze pozdrowienia z dróg i ścieżek Życia
/stara Solidarność/
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-12-2021 [19:09] - wielkopolskizdzichu | Link:

"przyhamujcie, ubliżacie kobiecie"
W necie są userzy, userki, blogerzy, blogerki, komentatorzy i komentatorki, zdarzają się boty i trolle, jest jeszcze elektorat PiS vide gośka
O kobietach w necie pierwsze słyszę.

Obrazek użytkownika J z L

03-12-2021 [23:06] - J z L | Link:

wielkopolskizdzichu 
Ty nie tylko nie słyszałeś ale nawet kobiety na własne oczy nie widziałeś
Taki ten wasz homosiowy świat

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-12-2021 [23:17] - wielkopolskizdzichu | Link:

Oj....oj. Proponuję nie wygłaszać takich radykalnych tez bo za nimi zazwyczaj kryje się mechanizm wyparcia własnych lub rodzinnych problemów
Po za tym dość wyświechtany argument, aczkolwiek typowy dla pisowskiego elektoratu.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-12-2021 [17:51] - Ula Ujejska | Link:

Dziuniek
I znów próbujesz podzielić się winą za swoje preferencje? Józek na pewno cię nie naruszał, więc szukaj oprawcy wśród swoich. 😁😁😁

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

04-12-2021 [18:18] - wielkopolskizdzichu | Link:

Czy twe zainteresowanie czyimiś preferencjami i przypisywanie jakiś to sprawa wdrukowana w ciebie czy odziedziczona? 
Być może podobnie jak wspomniany józek masz z tym problemy, byłaś molestowana za młodu i to skrzywiło twą  psychikę.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-12-2021 [22:40] - Ula Ujejska | Link:

Dziuniek
Kpią tu z ciebie jak z trzykolorowego - jaśniej już nie można ci tego wytłumaczyć. Rozumiesz czy jednak za trudne na twe wielkie wykształcenie?

Obrazek użytkownika tricolour

05-12-2021 [00:18] - tricolour | Link:

@ula

O, widzę, że kuchta mnie zapamiętała. Co na niedzielę? 

Rosołek?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

05-12-2021 [09:18] - Ula Ujejska | Link:

Tricolour
Lidlowa marionetko możesz mnie jedynie cmoknąć w piórka 😁😁😁 A o moim świecie to możesz tylko marzyć gołodupcu.

Obrazek użytkownika Pers

05-12-2021 [09:25] - Pers | Link:

@ujejska
//A o moim świecie to możesz tylko marzyć gołodupcu.//
Magiel przynosi takie dochody?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

05-12-2021 [14:25] - Ula Ujejska | Link:

Pam-pers
Nie nie, jak typowy kundel reagujesz tylko na moje kopnięcie w klatkę w której siedzisz  i wyjesz 😁😁😁

Obrazek użytkownika tricolour

05-12-2021 [11:31] - tricolour | Link:

@ula

NIe cmoknę, ze względu na odruch wymiotny, a marzenia moje sięgają dalej, poza wybieg dla drobiu.

LIdlowa? No to dla równowagi dostaniecie po 70 Aldi rocznie. Już teraz poczty polskie o nazwie Lidl, Biedronka, Obi i Leroy Merlin itp są otwarte we wszystkie niedziele na wzór otwartych placówek pocztowych. Kto tu jest marionetką? 

 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

05-12-2021 [14:21] - Ula Ujejska | Link:

Tricolour
No widzisz marionetko, wystarczy stuknąć prętem w klatkę w której siedzicie, a natychmiast zjawią się dwa kundle i wyją 😁😁😁

Strony